Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Misteriozni nestanci

Go down 
+9
stella
Syn
None
silver
gloria_g
zvezda
Alpha
Svjetloisjena
Rain
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimeuto pro 11, 2007 1:50 am

Naletio sam na ovaj tekst na jednom drugom forumu i činio mi se zanimljiv pa sam ga prenio ovdje. Zadnji dio teksta je bio o nestalom eskimskom selu, a tu temu imamo tu - "Selo koje je progutao mrak"





3 rujna 1873. godine James Worson je pristao da obori rekord u trčanju od gradića Lemingtona do Coventry-a - udaljenost kojih 35 kilometara. Njegova dva prijatelja su ga pratili na konjskoj zaprezi. Imali su i fotoaparat sa sobom.
Worsona nikad nisu ispustili iz vida, uvijek su mu bili za petama, čak su i međusobno pričali kad bi se dovoljno blizu približili.
Odjednom je Worson zateturao, kao da će pasti, groteskno zavrištao i nestao. Nije pao, nije pobjegao, samo je nestao pred očima dva prijatelja. Zaprepašteni, prijatelji su fotografirali mjesto nakon njegovog nestanka na kojem se vide tragovi, zatim mjesto spoticanja i ništa više. Brzo su se vratili u selo te ispričali što se dogodilo. Organizirana je potraga. Pretražili su sve od Lemingtona do Coventry-a, no nikakav trag o Worsonu nisu pronašli. Mjestu gdje je Worson nestao čak se ni psi nisu htjeli približiti. Worsona nitko više nikad nije vidio.
Priča se da se danas u mrklim noćima tuda može naići na duha trkača obavijenog zelenom maglom, koji trči rutu od Lemingtona do Coventry-a. Što se točno Worsonu dogodilo ostaje misterija do dana današnjeg, i što je to navelo mladog trkača da prije pada zavrišti tolikom silinom? Možda je vidio nešto što drugi nisu mogli vidjeti?

23. rujna 1880 godine David Lang, farmer u Tennesse-u, je prelazio preko polja prema svojoj kući. Njegovo dvoje djece nalazilo se ispred kuće igrajući se, njegova supruga, njen brat i sudac također su bili ispred kuće. David im je mahnuo i potrčao prema njima, no svoj cilj nikad nije dostigao, ispred 5 svjedoka David je jednostavno nestao.
Njegova supruga je, vidjevši neobičan događaj, vrisnula i potrčala prema mjestu gdje se David nalazio prije nego je nestao. Nedugo zatim stigli su njen brat i sudac, no Davida nigdje nije bilo.
Organizirane su velike potrage koje su trajale nekoliko mjeseci, no ništa nije pronađeno. Mjesto gdje je nestao dobro je proučeno u nadi da se tamo nalazi podzemna špilja ili rupa, no ničeg nije bilo.
Sljedeće godine jedna o Davidovih kćeri - Sarah - je otkrila da se na mjestu nestanka njenog oca nalazio krug, kada je gospođa Lang otišla vidjeti o čemu se radi, Sarah je tvrdila kako čuje očev glas kako moli za pomoć, no bivao je sve tiši dok na kraju nije nestao. Gospođa Lang nije čula vapaje no pronašla je krug. To je bilo dovoljno da se spremi i sa svoje 2 kćeri napusti mjesto.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimeuto pro 11, 2007 9:59 am

Možda su slučajno naišli na prikriveni ulaz u druge dimenzije. Jezivo pale
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimeuto pro 11, 2007 11:02 pm

Mozda su to samo SF price :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 12:11 am

Ako su i samo SF price... Postoje podaci o tome da su stotine ljudi ukradene za vreme ratova, jer je tada najlakse ne primetiti nestanke... navodno su zavrsili negde Underground... A ima i nekih podataka o parcijalnom pomeranju (npr. sela) u 4. denzitet... *
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 1:00 am

Činjenica je da ljudi nestaju, a kamo zašto i kako, to mi možemo samo nagađati - i da li je to povezano sa nekom nadnaravnom pojavom također možemo nagađati. Ja uvjek ostanem suzdržan, ono, 'nikad ne reci nikad' :D.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 1:51 am

Ne bih željela naletjeti na nešto takvo...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 12:18 pm

Mozda uletis u 4D... :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 2:55 pm

Rie je napisao/la:
Činjenica je da ljudi nestaju, a kamo zašto i kako, to mi možemo samo nagađati - i da li je to povezano sa nekom nadnaravnom pojavom također možemo nagađati. Ja uvjek ostanem suzdržan, ono, 'nikad ne reci nikad' :D.


Ne znam puno o tome...mislim o tim slucajevima...pogledat cu malo vise...

A ovo "Nikad ne reci nikad" - Apsolutno!

Pozz :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 3:19 pm

zvezda je napisao/la:
Mozda uletis u 4D... :) *

A možda u 1D ili 2D :D:D:D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 3:29 pm

Rie je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Mozda uletis u 4D... :) *

A možda u 1D ili 2D :D:D:D

Zbilja! "Mislim dakle...papir sam" lolcina lolcina lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesri pro 12, 2007 3:46 pm

A to se tako gleda, kao papir je 2D ali nije - papir je isto 3D. Tanak je dosta, ali to je neka dimenzija recimo 5 X 10 X 0,003 ,ali je opet 3D dimenzija, je tako? :D

2D je neka imaginarna dimenzija, koju okom ne možemo vidjeti ja misli, samo si ju predočimo. Nemogu baš shvatititi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 12:48 am

Ma jeste ali to mi je prvo palo na pamet...vazno da se poanta kuzi :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 12:50 am

Namcor je napisao/la:
Ma jeste ali to mi je prvo palo na pamet...vazno da se poanta kuzi :)

Možda je onaj jadnik iz priče vapio iz neke niže dimenzije. A pitanje je što je s onim višima - ako u nižoj četvrtoj stanuju oni reptili, mislim da ne bi bilo ugodnotamo se naći bez posebne pripreme... face
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 2:07 pm

u svakom slučaju - zastrašujuće...brrrr....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 3:42 pm

Da, mislila sam na 4. denzitet, ne dimenziju, i ne mozes u 1. ili 2.
A u 4. nisu samo reptili i nisu samo OPS, a mislim da nas SVE ceka iza ugla, bar one spremne...
Sto se reptila tice, pocinjem, nekim delom sebe, da se pitam nismo li svi ... ?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 4:01 pm

ljudi, fakat, kaj mislite kaj se događa s tim nestancima netragom???

to se stalno događa - mup-ove, fbi-ove...pune su im stranice ljudi koji nestanu i nikad se više o njima ništa ne čuje.

nedavno je ta tema bila i na HTV-u - mislim u Provjerenom...mladi ljudi, klinci...odu na kavu u svom kvartu i nikad se više za njih ne čuje - kaj mislite što je to???
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 4:28 pm

O tome sam vec pisala...
Smela teorija, ali mi se dopada...
Nesto o odvodjenju u svrhu... upotreba. *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimečet pro 13, 2007 4:40 pm

zvezda je napisao/la:
O tome sam vec pisala...
Smela teorija, ali mi se dopada...
Nesto o odvodjenju u svrhu... upotreba. *

GDJE??? :) doh
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimepet pro 14, 2007 3:14 pm

Podzemni gradovi, baze na preplitanju 3. i 4. denziteta... *
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimepet pro 14, 2007 4:14 pm

meni to sve zvuči kao razigrana mašta :) :D :) :P lolcina :vopi: mase
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimepet pro 14, 2007 4:53 pm

Meni sve to zvuci kao da je neko nasao dobar nacin da sakrije svoje aktivnosti time sto ih je, uz malo investiranja u filmusku industriju, bacio svetu u lice upakovanu kao SF... I onda, kada neko i dodje do nekih podataka, svi ce mu reci - Ma, daj, to je bilo U SF FILMU!!!

Nisam paranoicna, ali mislim da mnogo toga na znamo... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesub pro 15, 2007 10:57 am

Ima i ubojstava koja nikad nisu razjašnjena i neuobičajenih smrtnih slučajeva, zarobljavanja pa i namjernih nestanaka zbog promjene identiteta, mislim da ne bi trebalo sve nestanke trpati u isti koš.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesub pro 15, 2007 2:26 pm

Ma, naravno da ne...
Ovo je samo moja ljubav ka smelim teorijama... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesub pro 15, 2007 3:10 pm

Pa zapravo o tome i razgovaramo, one uvodne pričice su se odigrale pred očima više svjedoka - ako dotični ne lažu ili haluciniraju... face
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitimesub pro 15, 2007 9:14 pm

zvezda je napisao/la:
Da, mislila sam na 4. denzitet, ne dimenziju, i ne mozes u 1. ili 2.
A u 4. nisu samo reptili i nisu samo OPS, a mislim da nas SVE ceka iza ugla, bar one spremne...
Sto se reptila tice, pocinjem, nekim delom sebe, da se pitam nismo li svi ... ?

a kako ti znas da ne mozes u 1. i 2., bas si sigurna kompletno u to? sve je moguce.. ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Misteriozni nestanci Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni nestanci   Misteriozni nestanci Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Misteriozni nestanci
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Misteriozni brojevi...
» [Misteriozni chat topic]
» Misteriozni zvuk
» Misteriozni hotel u Napulju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: