Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Misteriozni zvuk

Go down 
+5
MoW
Legionar
Sin_Nanna
Chakotay
julija81
9 posters
Autor/icaPoruka
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 8:07 pm

Selo u Engleskoj poslednja žrtva misterioznog zvuka

VUDLEND - Reč je o neobičnom brujanju, na samoj ivici slušne percepcije, koje je uznemirilo hiljade ljudi širom sveta. Poslednja "žrtva" misterioznog zvuka je Vudlend, seoce u engleskoj oblasti Duram, čiji stanovnici tvrde da se brujanje koje podseća na zvuk motora automobila čuje svake noći, piše "Telegraf".

Zvuk je ponekad tako neobičan da se u jednoj kući čak tresu i kreveti.
Međutim, koliko god tražili izvor zvuka, seljani ne mogu da ga pronađu, pa su na kraju pozvali veće da istraži slučaj.

Vudlend je, sa svojih 300 stanovnika, poslednje mesto na svetu koje je pogodio ovaj fenomen. U prošlosti je neobični zvuk doveo do raznih teorija zavere, čiji su autori sumnjali u nepoznate leteće objekte, vladine eksperimente i napuštene rudnike.

"Isključili smo svu struju u kući i još možemo da ga čujemo, pa smo ustanovili da to nije uzrok. Ne radi se ni o zujanju u ušima, kod koga je reč o visokom zvuku, ovaj je veoma nizak. Ako stavim prst u uvo zvuk prestane, pa tako znam i da nije u mojoj glavi", ispričala je Grečova.
Najpoznatija pojava brujanja dogodila se sedamdesetih godina u Bristolu, kada se više od 1.000 stanovnika požalilo na neprekidni zvuk koji je uzrokovao krvarenje iz nosa, nesanicu i glavobolje kod ljudi. Nestao je isto kao što se i pojavio, a fenomen nikada nije objašnjen.

Stanovnici Vudlenda, sela koje ima glavnu ulicu i farme raspoređene oko nje, tvrde da se kod njih brujanje javlja od ponoći do četiri ujutro svake noći, da je zvuk neprekidan i da ne mogu da spavaju od njega.

U blizini mesta nema dalekovoda, fabrika ili napuštenih rudnika. Zvuk se pojavio pre oko dva meseca i od tada se svake noći čuje u selu.

"U određenim delovima kuće može glasnije da se čuje. Definitivno dolazi izvana, u vazduhu je, svuda okolo, jedva primetan. Vibrira kroz kuću. Ponekad spavamo, a zvuk vibrira tačno kroz naš krevet, kao otkucaji srca. U četiri ujutro je zvuk veoma jasan, jer živimo na tako izolovanom mestu, bez saobraćaja, pravi raj. Ali zvuk brujanja ostaje u našim glavama ostatak dana", kaže Merlin Greč (57), penzionerka iz Vudlenda.

Geri Hačinson, menadžer zaštite okoline oblasti Duram, kaže da su primili poziv seljana u vezi neobičnog brujanja u području Vudlenda 1. juna.
"Ispitaćemo slučaj pre nego što odlučimo koje mere ćemo preduzeti", rekao je on.

izvor

_________________
...you can run, but you can not hide...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 9:31 pm

Hm, a koje to mjere njihova policija može poduzeti? No fenomen je jako zanimljiv, opet šteta što se više ne istraži, da nije i tu HARPP u igri? Obzirom da je 1 000 ljudi to čulo '70 godina onda možemo zanemariti subjektivne dojmove nekolicine. Ne piše koliko ljudi to sada čuje?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:01 pm

Siguran sam da je selo na jednoj specifičnoj lokaciji pogodnoj za eksperimente. Čuo sam za HAARP. Da li je to onaj eksperiment sa onom bazom sa nekim antenama na Aljasci pomoću koje mogu da utiču na klimu i na mentalno zdravlje ljudi? Čini mi se da sam o tome negde čitao.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:23 pm

Zanimljivo je da su ovu vijest prenijeli samo srpski portali, ni jedan iz Hrvatske to nije objavio. Od kud su to oni izvukli?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:46 pm

Ako je istinito, vjerojatno se radi o nekakvom zvuku na granici s infrazvukom. A on se može koristiti u svrhu izazivanja nervoze, uspavanosti i problema s krvarenjem nosa itd.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimeuto lip 14, 2011 11:53 pm

Odavdje su to izvukli:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/8566281/Tiny-village-is-latest-victim-of-the-The-hum.html

Čini se da je fenomen stvaran. Ne zna se što ga uzrokuje, iako ima raznih špekulacija. Znam samo jedno: ne bih volio da to moram slušati tu u Zagrebu. Znalo je biti par puta da sam dulje vremena čuo vrlo visoki onaj ton od televizora, pa mi je to išlo strašno na živce.
Mogu si zamisliti kakav je tek ton blizak infrazvuku.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimesri lip 15, 2011 12:09 am

Sigurno je neki eksperiment. Selo ima pogodnu lokaciju, nema mnogo stanovnika i bogu je iza tregera. I opis zvuka se poklapa sa onim u Bristolu. Znam samo da ne miriše na ništa dobro. shock
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimesri lip 15, 2011 11:50 am

Sin_Nanna je napisao/la:
Sigurno je neki eksperiment....
Pitam se tko ga provodi i sa kojom svrhom misli

Malo čitam komentare na onom linku koji je postao MoW i uz one neozbiljne našao sam jedan koji kaže da su vjetrenjače dosta blizu tog mjesta i da bi one mogle proizvoditi taj zvuk. Opet to je malo nelogično jer bi se ljudi na to već navikli i to bi im bilo nešto poznato. Evo citat tog komentara:

"It's from the windmills that are nearby. There's 2 giant windmills near there."

Naravno spominje se i nezaobilazni HARPP misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimesri lip 15, 2011 3:51 pm

Kada već pominju HARPP onda doneklem ima smisla. Možda testiraju zvuke kako bi ih upotrebili u vojnim operacijama na nekom budućem žarištu. confused
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimečet lip 16, 2011 3:20 pm

Zanimljivo
isključili su strujanje iz zemlje od strane nekih plinova i podzemnih voda? vibracije ispod bi mogle proizvesti zvukove iako bi onda trebali biti čitavodnevni scratch

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimečet lip 16, 2011 11:19 pm

Ne bi morali baš biti čitavodnevni, to ovisi o tome kad se plin prebacuje, a moguće je da se prebacuje po noći. Ipak, ono što je realni problem to je zašto se iznenada pojavio taj zvuk. Pa nije plinovod građen prije koji mjesec, on tamo dugo postoji. Iznenađuje i sam intenzitet zvuka. Sumnjam da bi bilo što unutar Zemlje to moglo proizvoditi, iako nije posve isključeno.
Infrazvukovi se inače znaju javljati prije potresa, pa ga čuju neke životinje. Ovo je pak konstantno i čuju ga i ljudi. Ne znam.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimečet lip 16, 2011 11:26 pm

ima li kakva snimka sa tim zvukom?
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimepet srp 08, 2011 5:30 pm

S obzirom na točno ponavljanje zvuka (u 4 ujutro.....), prije bi rekao da se radi o nekom experimentu, nego o prirodnoj pojavi.... Naravno da postoje prirodne pojave koje se ciklički ponavljaju (gejzir u Yellowstone-u...), ali da odjednom 'nastanu', pa nestanu....hm.....teško....

HAARP se lako može koristiti za psihološko ratovanje (navodno), tko zna kakvi se experimenti vrše na nama, a da ih sami ni nismo svjesni...

Možda griješim, sve se nadam da griješim, ali bojim se da sam u pravu... tko zna.....
cry
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimepon srp 11, 2011 10:22 am

Odavno se zna da se nad nama sprovode razni eksperimenti protiv naše volje. Sve se to radi u svrhu moćničkih ideja i za njihove lične interese. O HAARP-u manje više sve znamo. Može biti i nešto novo, nikad se ne zna.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitimened kol 07, 2011 2:38 am

Frekvencije i vibracije su ogromno polje za eksperimentisanje koje je naučnicima postalo posebno zanimljivo tokom proteklih decenija... tu su zakoni oktava, kao kosmički zakoni... i sve se svodi na vibracije, podsticaje, itd. (da ne gnjavim o tome, kompleksno je a ne preterano bitno za temu)... Svejedno, verovatno je nekakvo ispitivanja uticaja vibracija... u koju svrhu, to možemo samo da nagađamo... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Misteriozni zvuk Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozni zvuk   Misteriozni zvuk Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Misteriozni zvuk
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Misteriozni nestanci
» Misteriozni brojevi...
» Misteriozni nestanci
» Misteriozni hotel u Napulju

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: