Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li ste ikada probali drogu?

Go down 
+30
Muzički Tobogan
Belphegor
primitive101
Kahali
Bella.Lilly
Jedi Mind Tricks
tinityrannical
2pac
Skulptura
Waris 68
Fantom
Chakotay
otroov
Einar
Korplikan
The Dark Princess♥
Alpha
MoW
Legionar
Gea
Icecrowned
Green
biga
Collector604
wanderer
Athena
julija81
floridana
Dantalion
Floridain
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4

Jeste li ikada probali hašiš, marihuanu, heroin i ostale teže droge.
Jesam.
Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_vote_lcap53%Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_vote_rcap
 53% [ 23 ]
Nisam nikada.
Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_vote_lcap47%Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_vote_rcap
 47% [ 20 ]
Ukupno glasova : 43
 

Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 1:52 am

Kako se korijenske rase uklapaju u priču? Kad govorimo o evolucijama
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 1:59 am

Kahali je napisao/la:

  Kao prvo nije uopce bitno gdje ces uzgojiti odredjenu vrstu gljiva...

Nisam niti rekao da jest.

Kahali je napisao/la:

...a jos manje ima smisla kategorizirai nesto kao 4 phosphorelated NN D Metil Triptamin kao "gljive srece" ili nesto drugo..

Uopće ne znam što znači ovo što si napisao, znam da se uz halove smiješ ko blesav. Ali ima svakakvih gljiva pa vjerojatno nisam mislio na sve odjednom.

Kahali je napisao/la:

Cylocibin djelovati ce istom snagom u hrvatskoj ili u AMazoni Skulptura.

To je sasvim razumna pretpostavka.

Kahali je napisao/la:

...ha sta mislis ?

Ne hvala.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 2:28 am

Citat :
Nisam niti rekao da jest.

jesi stari, procitaj jos jednom svoj clanak, dao si otvoreno naslutiti da kod nas rastu i ima ih ali da od njih vjerovatno neces imati isti ucinak sto je potpuna besmislica, trebao si se drugacije izraziti ako nisi to mislio reci ali ovako to ispada na taj nacin.


Citat :
Uopće ne znam što znači ovo što si napisao, znam da se uz halove smiješ ko blesav. Ali ima svakakvih gljiva pa vjerojatno nisam mislio na sve odjednom.

  Nijedno pravo ritualno ili shamansko konzumiranje nema nikakvog smijanja pa cak ni osmijeha na licima, ne znam odakle ti ta informacija da se "smijes ko blesav" jer jednostavno nije istinita... ako pricamo o djecurliji koja idu na gljivama na partije onda to tako reci ovako ce ljudi misliti da je to nesto sto sluzi zabavi a ne osbiljnoj spoznaji sebstva itd.


Citat :
To je sasvim razumna pretpostavka.

  znam da je, zato sam je napisao, ali u tvom textu pise da to bas i nije tako jer da su ovdje kod nas "vise biljke srece"



Citat :
Ne hvala.

   znam da je ne hvala ali zasto se petljati u temu koja te ne zanima i jos pritom pricati netocne stvari o njoj ?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 8:32 pm

Kahali je napisao/la:

jesi stari, procitaj jos jednom svoj clanak, dao si otvoreno naslutiti da kod nas rastu i ima ih ali da od njih vjerovatno neces imati isti ucinak sto je potpuna besmislica, trebao si se drugacije izraziti ako nisi to mislio reci ali ovako to ispada na taj nacin.

Što da ti kažem, napisao sam ono što sam mislio, ako ti nije baš bilo sasvim jasno trebao si pitati, ovako si pogrešno naslutio i sad bez veze pričamo o tome.

Kahali je napisao/la:

Nijedno pravo ritualno ili shamansko konzumiranje nema nikakvog smijanja pa cak ni osmijeha na licima, ne znam odakle ti ta informacija da se "smijes ko blesav" jer jednostavno nije istinita... ako pricamo o djecurliji koja idu na gljivama na partije onda to tako reci ovako ce ljudi misliti da je to nesto sto sluzi zabavi a ne osbiljnoj spoznaji sebstva itd.

Ne znam za šamane ali znam za gljive. I da ponovim treći put, gljive se razlikuju. Znam da je psilocibin psilocibin i da djeluje kako djeluje, za to ne trebaš biti šaman, ali isto tako znam da neke psilocibinske gljive imaju i ostale supstance osim psilocibina i njihovo konzumiranje daje različite efekte. Bilo da se radi o dječurliji koja ide po partijima ili o dječurliji koja brije da komunicira s bogovima, gljiva je gljiva i u psilocibinu nema ništa pozitivno, a ako malo bolje proučiš kemiju shvatiti ćeš da se radi o vrlo opasnoj kemikaliji koja služi za zaštitu gljive od raznih napasti i bolesti.

Kahali je napisao/la:

znam da je ne hvala ali zasto se petljati u temu koja te ne zanima i jos pritom pricati netocne stvari o njoj ?

Petljam se u temu zato što znam što govorim. Imaš dovoljno godina i trebao bi znati da nije u redu javno promovirati konzumiranje kemikalije poput psilocibina bez da spomeneš ikakvu činjenicu nego samo stvari u koje si ti osobno uvjeren, očito ne znajući dovoljno o drogama i o njihovom psihičkom utjecaju. Prvo saznaj zbog čega se uopće javljaju halucinacije, znači činjenice jer "lude gljive" nisu ništa tajanstveno čovječanstvu, jasne su nam kao dan. Govoriš kako se treba rokati psilocibinom i da će nam tada život biti puno ljepši... pa naravno da hoće čovječe, za to uglavnom i koristimo droge. Budi stalno na koki, tripu, travi ili bilo čemu sličnom i život će ti biti ljepši! Ali samo iz tvog gledišta, razumiješ, ljudi oko tebe neće misliti niti da ti je lijepo niti da si otkrio svoje istinsko sebstvo. Nemoj se ti ništa ljutiti, ja sam realist a ti duhovnjak. Nećemo pronaći zajednički jezik jer nam se stajališta razilaze u samom korijenu, ali poneka debata tu i tamo ne može škoditi.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 11:01 pm

Što je sa brdo iskustava koje su ljudi doživjeli i koje im je promjenilo živote, baš upravo zahvaljujući tim "drogama"? Ja osobno opasnim smatram kemijske derivate biljaka poput kokaina i heroina, cracka, metha, ali ove biljke i gljive su dar ljudima.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri vel 26, 2014 11:46 pm

Daleko od toga da se u takvom nekom stanju ne može doći do raznih spoznaja ili "prosvjetljenja". Može i ako furamo dobar film najvjerojatnije će do te spoznaje i doći, tu se može raditi o bilo čemu jer se čovjek može zavuči u srž najdubljih pitanja puno lakše nego što bi to napravio "zatvorenog" uma.

Gornji post se odnosi konkretno na halucinacije i komunikaciju sa drugom vrstom svijesti ili raznim božanstvima uz pomoć opijata. Do halucinacija dolazi zbog poremećaja u samoj strukturi mozga ili u neurotransmiterima, zbog "proboja" podsvijesti u svijest itd... Te stvari mogu nastati zbog neke bolesti, neispavanosti i općenito umora, ali ne u toj mjeri kao kod droga. Halucinacije su realne i ponekad ih je teško ignorirati makar smo svijesni da bi to što doživljavamo mogla biti halucinacija, ali je toliko realna da imamo razlog za sumnju ma koliko god nevjerojatno bilo to što nam se dešava u tom momentu.

Eto, tako stvari stoje.
A sad, ako je netko uvjeren u to da su njegove halucinacije stvaran uvid u neki drugi svijet, neka uživa u njemu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 53
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimečet vel 27, 2014 6:51 pm

Skulp,dobar post... good 


Pijem da je zaboravim... cuga
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon oľu 24, 2014 2:37 pm


Što ga uopće dođe prosvjetljenje... :P
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon oľu 24, 2014 5:02 pm

Skulptura je napisao/la:
Budi stalno na koki, tripu, travi ili bilo čemu sličnom i život će ti biti ljepši!


Huh, neće. Poznajem neke, koji su odmah probali samo travu i odmah im je postalo užas, zabrijavali su užasne stvari, (mislim, nisu imali nikakve halucinacije), ali ono da svi gledaju u njih, uvjek zabriju da netko priča protiv njih i tako... (Što dovodi do velikog ludila) A to je samo trava, kakve bih tek posljedice imali takve osobe nakon konzumiranja težih droga, ovdje koje si ti naveo.

Usput, sva ta stanja pod drogama mozak može i sam napraviti/projicirati! Zato, zaključak, droge nam uistinu nisu potrebne!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2014 10:55 pm

Alpha je napisao/la:

Što ga uopće dođe prosvjetljenje... :P

Kad napokon shvatiš nešto što većina drugih već odavno zna  roll 

2pac je napisao/la:

Poznajem neke, koji su odmah probali samo travu i odmah im je postalo užas, zabrijavali su užasne stvari, (mislim, nisu imali nikakve halucinacije), ali ono da svi gledaju u njih, uvjek zabriju da netko priča protiv njih i tako...

Istina, paranoja može biti nuspojava konzumacije trave, to nije ništa neobično. Ali ovako iz vlastitog iskustva to nije ništa strašno, više je iritantno za ostatak društva, ako se npr. u parku puši joint sa ekipom i onda jedan paranoik stalno stvara paniku jer on "brije" da ide policija, ili da ga netko gleda kroz prozor itd... Nisam nikad doživio da je netko imao neki veći ispad. No treba paziti, ako osoba ima kakvih problema sa srcem, plućima, živcima ili neki drugi kronični problem, najbolje je ne pušiti travu jer može doći do raznih posljedica.

2pac je napisao/la:

Usput, sva ta stanja pod drogama mozak može i sam napraviti/projicirati! Zato, zaključak, droge nam uistinu nisu potrebne!

Istina, raznim tehnikama meditacije se također može doći do sličnih stanja svijesti, ali da bi se održavali na tome potrebno je zadržati koncentraciju. Mozak se u manjoj mjeri može stimulirati i raznim zvukovima, odnosno frekvencijama (holofonski zvuk). Učinak je vrlo slab ali primjetan, potrebno je imati kvalitetno ozvučenje sa širokim rasponom frekvencija, slušalice, koliko god kvalitetne bile nisu dobar izbor jer i tijelo mora osjetiti vibracije.
[Vrh] Go down
Belphegor
Stanica
Belphegor


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 12
Age : 26
Location : Lepoglava
Registration date : 20.09.2015

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimened ruj 27, 2015 3:23 am

Jeste li ikada probali hašiš, marihuanu, heroin i ostale teže droge. PITANJE KRIVO POSTAVLJENO
zato jer su marihuana i hasis lake droge prirodne a heroin i ostale pizdarije su kemija strpo si sve droge pod teske droge
[Vrh] Go down
Muzički Tobogan
Stanica



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 28
Age : 53
Location : Split
Registration date : 06.09.2015

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon ruj 28, 2015 11:03 am

Ukratko; pridoda i društvo DA, kemija NE!
[Vrh] Go down
The_Lonely_God
Prašina
The_Lonely_God


Male
Capricorn Rat
Broj postova : 9
Age : 27
Registration date : 31.01.2016

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimened sij 31, 2016 9:41 pm

Evo, mogu reć da nikad nisam probao ni cigaretu, a kamoli neke droge.
Ja sam po karakteru jako znatiželjna osoba, ali nikad me to nije zanimalo, smatram da mi to netreba, ali isto tako ne osuđujem one koji su probali.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1741
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon vel 01, 2016 1:56 pm

dnašnji status: 52%<>48% {da-ne}
 
hm, oko toga je valjda najbitnije znat upotrijebiti i nezloupotrebljavati; a ovisnost može stvorit i fanatično vjerovanje u boga kao i stvaranje novaca ili lokanje rakije. nijedna ovisnost nevalja, a kod ovisnosti o "teškim drogama" smrt je relativno čest ishod.
vidim dosta se gljive spominju - ima odlična knjiga "sveta gljiva" u njima lik (andrija puharić) vrlo interesantno opisuje  istraživanja ,eksperimente (iz "domene parapsihološkog ratovanja" koje je radio kao vojni liječnik za američku vojsku) i nizanje koincidencija koje započinju proučavanjem upotrebe amanite muscarine u staroegipatskim mističnim zapisima i njihovoj kirurgiji ...

- btw; @novus kaj je calea zacatechichi?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon vel 01, 2016 2:48 pm

Meksička biljka. Zacatechichi na Nahuatl jeziku znači "ljuta trava", te joj je to bio prijašnji latinski naziv. Danas se zove Calea ternifolia.
Riječ je o vrlo jakoj biljci koji radi snažne lucidne snove te se koristila od domorodaca za divinaciju, tj. šamanske svrhe.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimepon lip 05, 2017 4:23 pm

nisam neću niti ću lalala
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1741
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitimesri lis 25, 2017 11:31 am

Belphegor je napisao/la:
Jeste li ikada probali hašiš, marihuanu, heroin i ostale teže droge. PITANJE KRIVO POSTAVLJENO
zato jer su marihuana i hasis lake droge prirodne a heroin i ostale pizdarije su kemija strpo si sve droge pod teske droge
heroin i puno od ostalih pizdarija su prirodne tvari

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Meksička biljka. Zacatechichi na Nahuatl jeziku znači "ljuta trava", te joj je to bio prijašnji latinski naziv. Danas se zove Calea ternifolia.
Riječ je o vrlo jakoj biljci koji radi snažne lucidne snove te se koristila od domorodaca za divinaciju, tj. šamanske svrhe.
"ljuta trava" - ta bi dobro sjela u onaj pelinkovac prije spavanja xD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Da li ste ikada probali drogu?   Da li ste ikada probali drogu? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li ste ikada probali drogu?
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Najbolja igrica ikada!
» Da li zapravo ikada oprostimo?
» Jeste li ikada bili prevareni...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: