Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bog vs. vrag

Go down 
+17
fastforward
meli
snark
satan´s master
malenaivi
Tutankhamon
Alpha
Akhkharu
zvezda
Merkurica
Blizzard
(CroM)Flash
malena
silver
floridana
Svjetloisjena
doctor
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimeuto lip 03, 2008 10:16 pm

meni se čini da mi je sasvim jasno što je dobro a što zlo. iako mislim da je mark twain u pravu (odlična knjiga Tajanstveni stranac) kad kaže da čovjek u devet od deset slučajeva ipak izabere zlo. a kažem "čini mi se" jer ipak nisam sasvim siguran...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 8:59 am

Alpha je napisao/la:


Ljudi cesto nisu sposobni 'mislit svojom glavom' i potrebno im je da ih netko vodi...zato postoje religije...a one, u biti, imaju dobru namjeru plaseci ljude 'paklom' kako bi ih 'natjerali' da budu dobri pa makar to bio i privid...

Nastranu to sto bi bilo dobro da nema potrebe za time...sto bi bilo puno bolje da ljudi vise razmisljaju i pokusaju upoznat i shvatit sami sebe, a onda i druge...nazalost, to nije slucaj...

Svi mi itekako možemo razmišljati svojom glavom, no lakše je slušati nekoga i prihvatiti njegove istine, njegova pravila. To religije zapravo koriste, tu ljudsku slabost i povodljivost. Ja smatram da smo svi mi Bogovi, i da možemo sami odlučiti što je ispravno, a što nije, samo moramo osluškivati sebe, nek nas vodi osjećaj.

S ovim drugim se slažem. Zapravo je to nešto slično što sam napisala.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 11:41 am

Mislim da bi mi svi bili bolji ljudi, smireniji i sretniji da nema te priče o bogu i vragu...

Nedavno sam negdi čitala da je neko istraživanje pokazalo kako su vjernici koji se boje boga jer im to njihova vjera i nalaže pod puno većim stresom nego ljudi na poslu i sl. Navodno su najgori oni u Južnoj Americi jer tamo ima najviše vjerskih fanatika, dok je u Europi u opadanju taj strah...
Pokušat ću naći taj članak pa ga staviti...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 12:27 pm

Pa...pod time 'nisu sposobni misliti' sam podrazumijevala ljudsku inertnost pod sredstvom koje oni zbilja gube sposobnost samostalnog razmisljanja...dakle, ne radi se o potenicjalu novorodjene jedinke...svaka jedinka ima mogucnost razmisljanja...ali ako se nesto ne koristi to propada...ako se mozak ne koristi on gubi ostrinu i na kraju i kad ti zatreba vise nije to - to...

Eto...nadam se da sam uspjala pojasnit :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 12:45 pm

Ma da, to se uspilo shvatiti odma, samo ja to čitam i idem dalje, pa posli pišem (kad mi dijete dopusti) ono što sam mislila prije, pa....
Sorry...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 12:52 pm

Našla sam ČLANAK , a i njega sam krivo protumačila... doh oops Mislim da nisam čitala na ovoj stranici, ali slično je, pa...
Radi se o djeci i njihovom strahu od boga.

Idem popit još jednu kavu, možda dođem sebi...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 1:17 pm

malena je napisao/la:
Ma da, to se uspilo shvatiti odma, samo ja to čitam i idem dalje, pa posli pišem (kad mi dijete dopusti) ono što sam mislila prije, pa....
Sorry...

U biti objasnjavala sam zbog Melinog posta ne tvog...cinilo mi se da nije ispalo najjasnije po onom sto je napisala pa zato :)

hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 04, 2008 10:43 pm

negdje sam čuo da je najbitnija stvar u životu ravnoteža, i to ona duhovna. prema tome, kao što je jako loše po naše zdravlje bojati se Boga, tako je i hedonizam jako štetan po ljudsku psihu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimečet lip 05, 2008 12:12 am

Slozila bih se da hedonizam bas nije najzdravija stvar...u biti, patanja je neminovna...kroz patnju i bol se raste...iako u tim trenutcima se proziva Vrag kao glavni 'krivac' ako Bog, kao takav, postoji onda je upravo On taj koji nam je u boli najblizi...tada nam se on najglasnije obraca i tada mozemo najvise nauciti...
Misljenja sam da se ljudi previse samosazaljevaju u zivotu i da se jednostavno ne pomaknu od te faze...ali ako ne naucimo ono sto nam Bog/zivot/mi sami/'nesto' zeli reci patnja nece prestati...dok se napokon ne probudimo...
Ipak sreca je ono cemu svi tezimo...mada mi se cini da nas vise ispunjava sam put do nekog cilja (koji nas treba uciniti sretnim) nego samo postizanje istog...ali da li bi uopce znali sto je sreca kad ne bi bilo boli? Bilo bi jako lijepo kad bi mogli...ali...ne znam...

E, sad...to su neka razmisljanja i vjerojatno sam opet napisala previse spetljano pa cu objasnit naknadno ako jesam :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimečet lip 05, 2008 7:37 am

nije spetljano, baš je dobro objašnjeno. ja bi samo nadodala da u stvari ta sreća nije ona sreća kakvu je mi poznajemo tj nešto slično euforiji. ja bi rekla da je to zadovoljstvo bez obzira o čem se radi, dali o nečem "pozitivnom" ili "negativnom" jer kad si produhovljena osoba onda sve prihvačaš sa zadovoljstvom i patnju i sreću. Vrag sam po sebi je personifikacija nečeg lošeg što nam se dešava a u stvari to je samo tamna strana mjeseca i nebi, kao što je alpha rekla, nikad znali šta je svjetlo da nije nje. pa ako ćemo Vraga doživiti kao osobu onda ispada da je sam Vrag glavni pomočnik Boga tj Božji sluga.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimečet lip 05, 2008 8:09 am

floridana je napisao/la:
nije spetljano, baš je dobro objašnjeno. ja bi samo nadodala da u stvari ta sreća nije ona sreća kakvu je mi poznajemo tj nešto slično euforiji. ja bi rekla da je to zadovoljstvo bez obzira o čem se radi, dali o nečem "pozitivnom" ili "negativnom" jer kad si produhovljena osoba onda sve prihvačaš sa zadovoljstvom i patnju i sreću. Vrag sam po sebi je personifikacija nečeg lošeg što nam se dešava a u stvari to je samo tamna strana mjeseca i nebi, kao što je alpha rekla, nikad znali šta je svjetlo da nije nje. pa ako ćemo Vraga doživiti kao osobu onda ispada da je sam Vrag glavni pomočnik Boga tj Božji sluga.

Pa zapravo i je, odnosno u početku je bio glavni božji anđeo koji se odmetnuo od njega, tako nekako legenda govori.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimečet lip 05, 2008 10:41 am

Da, to sam i pokusala reci...ispunjenje dolazi i kroz srecu/zadovoljstvi i kroz bol/patnju...samo sto se ljudi boje boli i tada se zatvaraju zbog cega ne mogu cuti poruku koju im ona nosi pa tako ni dozivjeti ljepotu te boli...
Ovo mozda zvuci pomalo mazohisticki ali tesko je to objasniti...ponekad samo promatranje i pustanje patnje koja prolazi kroz nas...dozvoljavanje da nas u potpunosti ispuni i preplavi...prakticki pustanje i prepustanje istoj, moze covjeka dovesti do nevjerojatnog stanja duha da ne kazem ekstaze...

Ne, nisam mazohist ili tako sta...samo...kako god da napisem cudno zvuci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 5:43 pm

Ja na primjer ne vjerujem ni u boga a ni u vraga. Po meni biblija i sve te knjige su zapravo stvorene da bi se vrsilo masovno manipuliranje nad ljudskim rodom. Kud ces bolju manipulaciju nego li vjera posto znamo da covjek mora u nesto vjerovat da bi to bio covjek. Stoga ja brijem da je svjetlost ili tama a.k.a dobrota ili zlo od nas samih i od nasih emocija stvorena. Mislim da smo mi kao bica puno sposobnija nego li zapravo itko od nas moze zamislit. Teorija o tome da koristimo malen postotak mozga govori sve.

Ja naprimjer u ono sto vjerujem to je visa sila. Nesto sto je vise od nas, sto ne mogu definirat al znam da je tu stagod da to bilo. Necu rec da je to bog ili vrag ili nesto drugo jer nisam siguran no mostly unlikely to nije ni vrag ni bog.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 6:17 pm

fastforward je napisao/la:
Ja na primjer ne vjerujem ni u boga a ni u vraga. Po meni biblija i sve te knjige su zapravo stvorene da bi se vrsilo masovno manipuliranje nad ljudskim rodom. Kud ces bolju manipulaciju nego li vjera posto znamo da covjek mora u nesto vjerovat da bi to bio covjek. Stoga ja brijem da je svjetlost ili tama a.k.a dobrota ili zlo od nas samih i od nasih emocija stvorena. Mislim da smo mi kao bica puno sposobnija nego li zapravo itko od nas moze zamislit. Teorija o tome da koristimo malen postotak mozga govori sve.

Ja naprimjer u ono sto vjerujem to je visa sila. Nesto sto je vise od nas, sto ne mogu definirat al znam da je tu stagod da to bilo. Necu rec da je to bog ili vrag ili nesto drugo jer nisam siguran no mostly unlikely to nije ni vrag ni bog.


A zašto Bog ne bi bio sila? Zar mora biti biće? 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 7:06 pm

Omega, ne kuzim ovo sto pitas FastFowarda? Pa meni se cini da on i govori da smatra kako je Bog sila, a ne bice confused

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 8:03 pm

Pa pročitaj zadnju rečenicu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 8:24 pm

FF-ovu? Procitah...i...?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 14, 2008 8:37 pm

Alpha je napisao/la:
Omega, ne kuzim ovo sto pitas FastFowarda? Pa meni se cini da on i govori da smatra kako je Bog sila, a ne bice confused

Da smatram da je "bog" ako ga tako mozemo nazvat jer ipak je to ljudska definicija nekakva veca sila. Znaci nikako nekakvo bice al mozda sam se oslovio kao da je bice. My bad. Nebrijem da je bice inace bolje da se pretvori u visu silu jer ako ga se ja cepam :D Nece mu bit lako haha! ( Sala mala )
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 21, 2008 6:47 pm

ja Boga doživljavam i kao silu i kao biće. on (u bibliji) sam sebe zove Ja Sam Koji Jesam i to vjerovatno govori o Njemu onoliko koliko bismo mi trebali znati. a mi bismo naravno željeli znati puno više i više, (podsjeća me na prvu prijevaru zmije odnosno sotone: "Nećete umrijeti, nego ćete postati kao bogovi") i sad mi sa svojim znanjem jesmo kao bogovi, ali tek sad shvaćamo koliko smo ograničeni. malo sam ja sad zakomplicirao i izgubio nit, ali to je to otprilike.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesub lip 21, 2008 9:05 pm

Na Boga i vraga ja gledam drugacije, nema tu tko je jaci, zna se da je Bog jaci jer je on ipak stvorio i Lucifera, tako da ovaj ne moze biti jaci, ali ja to gledam kao slobodu izbora, Nema nista dobro ili lose sve ovisi o tome kako gledas na to, prije su bile neke stvari smatrane losim, a danas nisu. Ne znam kako da objasnim, nadam se da ste shvatili, ono ne mogu reci da su oni jedan tim, ali i nisu daleko od toga, jer bilo bi od Boga licemjerno da nam je dao slobodnu volju, a maknuo sve lose stvari jer onda tu ne bi bilo slobodne volje, a i ljudi iz loseg iskustva najbolje nauce.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimepon lip 23, 2008 8:56 pm

"... zna se da je Bog jaci jer je on ipak stvorio i Lucifera... "

Bilo bi dobro da kada dajes ovakve izjave, to malo pojasnis...
Jer ako mislis na hriscanskog Boga, on nije stvorio Lucifera ni na koji nacin...
Ako mislis na nekog drugog Boga, onda ti ne odgovara pojam Lucifer...
I, kada si ga vec spomenuo i upotrebio bas termin "Lucifer" (sigurna sam da znas da to znaci luconosa, donosilac svetla) - odakle Luciferu svetlost???... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimeuto lip 24, 2008 12:45 am

Mislim da je Arhont time mislio na negativnu stranu, pojam loseg kao takvog...ime je relativno...

Medjutim to je pod predpostavkom da je krscanska religija ona ispravna...da je to zbilja tako...Bog, Vrag, sud, raj, pakao...i sve tako...ali nekako ne vjerujem bas...vise sam sklona teoriji o energiji...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimeuto lip 24, 2008 2:51 pm

...A ja mislim da je komentar bio njemu upucen.

Ako vec pricamo (ili pisemo) o necemu, bilo bi pozeljno da poznajemo materiju...

Ako je mislio na "lose kao takvo", mogao je upotrebiti pojam "zlo". Imena nisu relativna, jer ona sa sobom povlace odredjeni kvalitet i kvantitet energije...

I dalje bih volela da objasni ono sto je gore napisao...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimeuto lip 24, 2008 8:20 pm

Evo pojasnjenja za zvezdu, kad sam napisao Lucifer tada sam mislio na zlo jer ono ima mnogo imena, ali sam uvukao i krscanstvo u to, sad vidim da nisam trebao, jer sam mislio na Lucifera koji je bio andeo znaci da je stvoren od Boga, ali ne znam, ne gledam ja to bas tako, imam jednog poznanika koji se prestao bavit sotonizmom i on mi je pricao o tome. Oni vjeruju u energiju, ja vjerujem u Boga, kao kreatora svega, kao visu silu, ali ne mogu sa stopostotnom sigurnoscu reci da vjerujem u vraga (zlo).
Alpha hvala sto me branis. Zvezdo nadam se da je pojasnjenje dobro, ako nije kasnije napisem jos detaljnije, jer od ove vrucine ne mogu bas razmisljati najbolje.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitimesri lip 25, 2008 10:22 am

Nije fora u napadanju ili branjenju bilo koga, samo da znamo o cemu pisemo...

Misao o Tvorcu ces pronaci i kod Aboridzina, oni koriste rec Creator, Katari su zanimljivi po svojim uverenjima, a solidnije primere o nastansku sveta imas u grckim orfickim ili nordijskim mitovima...
Pa, ako zelis da trazis, eto ti smernica... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bog vs. vrag - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bog vs. vrag   Bog vs. vrag - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bog vs. vrag
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: