Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Praktični pokusi "na rubu znanosti"

Go down 
+8
Galileo Galilei
Blizzard
zvezda
Aleksandar Veliki
(CroM)Flash
Rain
Svjetloisjena
zozo
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimeuto sij 08, 2008 7:12 am

nema niti logike u kvantnoj mehanici, pa nam se desava pred ocima

@zvezda mislim da se radi o interakciji :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 2:42 am

Na sta mislis, svasta sam pisala tu gore... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesri sij 09, 2008 12:04 pm

zvezda je napisao/la:
Na sta mislis, svasta sam pisala tu gore... *
zvezda je napisao/la:
Lepo sto pozitivno uticemo na Galileovu narav
na ovo sam mislio, nadam se da i ja na vas pozitivno uticem
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimečet sij 10, 2008 3:57 am

A, to?!...

Pa, da... naravno ... ;) *
[Vrh] Go down
dominikosijek
Prašina
dominikosijek


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 30
Registration date : 20.03.2008

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimepon oľu 24, 2008 8:07 pm

Yado je napisao/la:
zozo je napisao/la:
Negdje prije sam na nekim forumima čitao o eksperimentu s nekim oblikom levitacije. Navodno četiri osobe, koristeći samo po dva prsta, bez problema dižu petu osobu u zrak. Ne znam točno koja je bila procedura i na koji način se izvodio pokus.
To smo radili nekad kao djeca....jedan bi sjeo opušteno na stolicu, četvorica bi najprije naizmjence naslagali dlanove na glavu onog koji sjedi a onda bi ga poduhvatili sa po dva ispružena prsta i to dvojica ispod pazuha, dvojica ispod koljena te bi ga podigli kao perce

e to su meni napravile bivše osmašice ˝vještice˝
ja sam legao na klupu ispred škole i one su nešto pričale: nesto kao odnesimo ga na vilino groblje affraid itd...
i digle su me njih 4 svaka s 2 prsta i onda sam se ja ukočio i bubnio ko letva na klupu affraid
tj. tada se morate opustiti shock

i onda sam se jako čudno osječao
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 1:28 pm

zozo je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
...A sto se tice te piramide, o tome smo negde vec pisali, bitne su proporcije visine na stranu i duzine osnove, cini mi se zlatni odnos, mogu da proverim, a navodno se u njoj zaustavlja i proces truljenja... *

:) proces truljenja? Znate li uopće što je proces truljenja? Znate li kakve se fizičke promjene trebaju dogoditi na žiletu da se on naoštri? Nema logike niti fizikalne osnove da piramida ima to svojstvo. Uostalom, kad bi piramida imala ta svojstva, ne bismo morali imati frižidere, zar ne? Mogla bi poslužiti i kao sterilizator, a bome i kao uređaj za oštrenje noževa i slično. I sve to još k tome bez napajanja? :)

Zar ne mislite da bi ova "fenomenalna" svojstva piramide ljudi već odavno otkrili i iskoristili?

jedan poljski (ili češki?) izumitelj izumio je patent pod brojem 100 i nešto, prije 50-ak godina, što je činjenica. Patent se zove oštrač britve. Radi se o plastičnoj (najjednostavnije za proizvodnju) trostranoj piramidi sa postoljem točno na 2/3 visine. Ako se britva stavi u nju u određenom položaju (sjever - jug, mislim), preko noći će biti kao nova za upotrebu.
Nakon što se proizvelo par stotina primjeraka ovog proizvoda, naglo je prestala proizvodnja iz službeno nepoznatih razloga, ali mislim da je jasno što bi se dogodilo sa vodećim kompanijama koje proizvode žilete za jednokratnu upotrebu, poput Gillete ili Wilkinson, da je ovaj patent postao popularan.
Nije sve tako jednostavno u današnjem svijetu, nažalost, jer jedino što neki ljudi na vodećim pozicijama žele nije napredak nego novac. osobna korist. Pa čak i ako to znači zaustavljanje napretka. Eto, u takvom svijetu živimo.
Hoćeš još jedan primjer? Znaš da je električno vozilo izumljeno prije više od 100 godina (1889, mislim), prije onog na naftu? Samo je bila stvar u lakšoj iskoristivosti drugog i praktičnosti, tako da je zanemaren električni pogon. sve do nedavno.

p.s. što se tiče sterilizacije smeća u središtu piramide, to je više puta potvrđeno od strane egiptologa i radi se također o službenoj činjenici, a druga stvar je što ne znaju kako i zašto se to događa.
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesub sij 17, 2009 1:48 pm

silver je napisao/la:

jedan poljski (ili češki?) izumitelj izumio je patent pod brojem 100 i nešto, prije 50-ak godina, što je činjenica. Patent se zove oštrač britve. Radi se o plastičnoj (najjednostavnije za proizvodnju) trostranoj piramidi sa postoljem točno na 2/3 visine. Ako se britva stavi u nju u određenom položaju (sjever - jug, mislim), preko noći će biti kao nova za upotrebu.
Nakon što se proizvelo par stotina primjeraka ovog proizvoda, naglo je prestala proizvodnja iz službeno nepoznatih razloga, ali mislim da je jasno što bi se dogodilo sa vodećim kompanijama koje proizvode žilete za jednokratnu upotrebu, poput Gillete ili Wilkinson, da je ovaj patent postao popularan.
Nije sve tako jednostavno u današnjem svijetu, nažalost, jer jedino što neki ljudi na vodećim pozicijama žele nije napredak nego novac. osobna korist. Pa čak i ako to znači zaustavljanje napretka. Eto, u takvom svijetu živimo.
Hoćeš još jedan primjer? Znaš da je električno vozilo izumljeno prije više od 100 godina (1889, mislim), prije onog na naftu? Samo je bila stvar u lakšoj iskoristivosti drugog i praktičnosti, tako da je zanemaren električni pogon. sve do nedavno.

p.s. što se tiče sterilizacije smeća u središtu piramide, to je više puta potvrđeno od strane egiptologa i radi se također o službenoj činjenici, a druga stvar je što ne znaju kako i zašto se to događa.

Nije me bilo dulje vrijeme, ali evo da opet malo oćivim ovaj thread. Hm, moje je mišljenje da su ovakve postavke mogle "držati vodu" u vrijeme prije 100, 50 pa i prije 10 godina, ali ne u današnje vrijeme kad je informacije vrlo lako prenijeti do velikog broja ljudi u vrlo kratkom vremenu. U doba medija, Interneta itd.. je teško sakriti takve činjenice kao što je zaustavljanje procesa truljenja na tako jednostavan način kao što je postavljanje unutar piramide. Baš ću napraviti par ekperimenata pa se javim.
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesub sij 17, 2009 1:49 pm

Nego, da se malo vratimo na bit ove teme. Nije se baš puno ljudi javilo s idejama o praktičnim pokusima koje bismo mogli probati. Dajte ljudi napišite nešto. Siguran sam da je netko od vas nešto već eksperimentirao.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimepon sij 19, 2009 2:51 pm

Rado bih dala savet, ali svi moji pokušaji se većinom zasnivaju na promenama percepcije i manipulisanju realnosti, a nemam ni nekakav instant recept, jer su to kod mene najčešće posledice, a ne ciljevi sami po sebi... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimepon sij 19, 2009 3:45 pm

@Zozo...a da li ti imas nekih iskustava? Da li si napravio neke od eksperimenata? Koje planiras izvesti? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zozo
Stanica



Male
Cancer Snake
Broj postova : 17
Age : 46
Registration date : 29.12.2007

Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitimesub sij 24, 2009 10:51 pm

Alpha je napisao/la:
@Zozo...a da li ti imas nekih iskustava? Da li si napravio neke od eksperimenata? Koje planiras izvesti? :)

Prtljao sam nešto s pogađanjem karata, ali su rezultati bili približni matematičkom očekivanju. Dakle, ništa zanimljivo.

E da, sad sam se sjetio. Imao sam lucidne snove. Prvi put je bilo samo to - lucidni san. Drugi put sam imao potpunu kontrolu nad snom i to je bio za mene vrlo zanimljiv događaj. Znam, nije pokus, ali spominjem to ovdje jer sam načuo da postoje neke tehnike za poticanje lucidnih snova.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Praktični pokusi "na rubu znanosti"   Praktični pokusi "na rubu znanosti" - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Praktični pokusi "na rubu znanosti"
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Na rubu znanosti
» Na rubu znanosti
» Na Rubu Znanosti - 16-11-2009 - David Icke - Proizvodnja kri
» Na Rubu Znanosti - 30-11-2009 - Jane Burgermeister - Tragom
» Zabavni pokusi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: