Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacija

Go down 
+30
Kahali
2pac
Madonna
Prizemljivac
Michael1
Zyon
timaritelj
primitive101
Green
MoW
Sedežničar
wanderer
Dantalion
Marko251988
Annabel Lee
MaTT
guitar_master
Flamezar
ukiss
flory
Chakotay
garfild
zvezda
floridana
gloria_g
Nefertiti
Galileo Galilei
Alpha
Svjetloisjena
Merkurica
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepet sij 08, 2016 1:48 pm

mene interesira baš konkretno to kaj pitao sam, tebi pitanja djeluju nepametno i ko baljezganje -i to je cool.
pogledo sam neke od tih postova po temama koje su me zaintersirale - nekako su slični. uglavnom (sa previše riječi) permutiraju pojmove tvojih opčenitijih interesa i viđenje vlastitog puta kroz strukturalne ljuske. detalji i konkretnije okolnosti bili bi bitniji i (meni) interesantniji -čak mislim pojačali bi tonus cijele potrage i bili ti od koristi budući si odabrao najteži i uvelike varav način: izabro si put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepet sij 08, 2016 5:49 pm

izabro sam Put prije nego sam se rodio,poslje lako vidis uzroke svojih djelovanja i zasto si nesto radio sto si radio,to se tice Uvida u dio sebe iznad astralne razine.Svjesno sam birao odredjeni sljed okolnosti radi Igre,i to dosta specifican da bih testirao neke uvrnute stvari i cak kolko Vidim radi "opklade".

A kako da preko rjeci objasnjavam stvari nego preko ljuski,modela il metafora? Sa nekima koji Vide slicne stvari,mogu koristiti metafore sa Paja Patkom,isti djavo,vrhunski cemo se skapirat,il jos bolje lakse cemo iskomunicirat stvari koje se i ne daju lako staviti u neki model.

To jeste najtezi put,al je i najvaraviji,al je i najefikasniji al i najbrutalniji,ja ga savjetjem svakome,al nije svako za njega (komuniciram sa stotinama ljudi na Putu godinama i odprilike vidim nekakve statistike sta ko prolazi i u sta se uvaljuje).

Sto se konkretnog tice,ja se fokusiram na ono sto je meni konkretno bitno,a ne mora znaciti da je to nekom drugome zanimljivo il bitno.Uglavnom,ja djelujem i radim stvari,a bonus aktivnost mi je pravjenje razlicitih modela koji tu pronalaze veze izmedju svih tih zakonitosti i struktura,cisto da bih onda u praksi mogao da testiram hipotezu,nekakav oblik naucnog metoda koji meni dava dobre rezultate.Ti mene ne pitas nista konkretno,nego me pitas nesto na foru "sta se radi gore na astralu".Radi se svasta,ko sto se svasta radi na fizickoj ravni il kauzalnoj ravni,tako da ako ja radim 10 stvari,onda ti sad moram ic objasnjavat svih 10,i ti mislis da je to konkretno?

Ja nemam konacan stav prema tim stvarima,a ako izgledam kao tvrdoglav,to je moja glavna osobina uz pomoc koje sam i uspio postici sve sto sam postigo,al to je malo specificna tvrdoglavost,jer sam ja i prema samom sebi tvrdoglav.Neko takodje moze Djelovati bez problema u sirokom spektru astrala,a da nije sposoban dvije recenice o tome reci,al ako i ti to mozes raditi,onda su ti dvije njegove recenice dovoljno da skapirash na sta misli,a ako ne radis,onda sto knjiga nije dovoljno.

Konkretno je uvjek podskup generalnog,dakle ako znas zakon gravitacije,primjenish ga na konkretne stvari,isto je za astralne zakonitosti koje i dalje istrazujem,ko sto cu sve vjerovatno vjecno istrazivat i uvjek drzati radoznalo djete zivo u sebi.Kad znas generalni zakon,lako ga primjenish na konkretne stvari.





[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepet sij 08, 2016 8:17 pm

bo
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri vel 03, 2016 11:50 am

Čovjek

Čovjek pita kako da se izvuče.
Čovjek ne može da se izvuče jer on je problem.

Čovjek pita kako da radi na sebi i shvati ideje učenja.
Čovjeku se kaže da on sam ne može da shvati jer on je problem i da mora da žrtvuje sebe, svoju volju, nekom iznad njega kako bi mogao da se izvuče.

Čovjek ne razumije jer čovjek želi da ima sebe i da stekne veće, bolje, sposobnije sebe.
Čovjeku se kaže da to nije dobro sa njegovim trenutnim stanjem jer to bi pojačalo upravo sam problem, čovjeka.

Čovjek ne razumije i ne shvaća gdje griješi.
Čovjeku se kaže da je on greška sama po sebi, i da ne smije da ide u tom pravcu.

Čovjek kaže da razumije ali dalje ide u tom pravcu i traži izlaz.
Čovjeku se kaže da izlaz za njega ne postoji jer ono što može izaći nije on.

Čovjek kaže da mu je to jasno, ali i dalje ide u svoj grob.
Čovjeku se kaže da je iskopao grob u koji sigurno ide ako ne odustane od imaginarnog sebe.

Čovjek kaže da mu je jasno i da želi da odustane, te da je spreman da odustane, i dolazi do ruba groba.
Čovjeku se kaže da je vrijeme da žrtvuje nešto najvrednije što ima kako bi ga izvukli.

Čovjek kaže da je spreman da žrtvuje i da je ovdje da to učini, i tom izjavom je jednom nogom iznad groba.
Čovjeku se kaže da ga slijedeći korak koji učini uvlači u slijed događaja iz kojeg se on ne može izvući i da je vrijeme da odustane.

Čovjek kaže da mu je jasno i da razumije, da je spreman da se preda, da se da i žrtvuje samo-volju, ali samo da...
Čovjek upada u grob.

Čovjek postaje sama suština samo-uništenja i za njega više nema nade. Izgubio je najdragocjenije jer je umislio da je čovjek, da on može, da je on spreman, da ga Bog voli...

Čovjek se ponovo rađa.
Čovjeku se kaže da mora da radi na sebi.
Čovjek ponavlja sve ispočetka do samog istovjetnog kraja.

Čovjek se ponovo rađa.
Čovjeku se kaže da mora da radi na sebi.
Čovjek ponavlja sve ispočetka do samog istovjetnog kraja.

Čovjek se ponovo rađa.
Čovjeku se kaže da mora da radi na sebi.
Čovjek ponavlja sve ispočetka do samog istovjetnog kraja.

Čovjek se ponovo rađa.
Čovjeku se kaže da mora da radi na sebi.
Čovjek ponavlja sve ispočetka do samog istovjetnog kraja.

Čovjek se više ne rađa, jer nema šta da se rodi.

BhK
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri vel 03, 2016 3:00 pm

Čovjek pita kako da se izvuče.  - koji bi se čovjek htjel izvlačit
Čovjek se više ne rađa, jer nema šta da se rodi. =>Čovjek se više ne rađa jer je civilizaciju ljudi zemlja poništila komarcima
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri vel 03, 2016 3:24 pm

@Leont...dobar :) odakle je ovo?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri vel 03, 2016 4:56 pm

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri vel 03, 2016 11:24 pm

ok....
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepet oľu 25, 2016 6:27 pm

primitive101 je napisao/la:
izabro sam Put prije nego sam se rodio,poslje lako vidis uzroke svojih djelovanja i zasto si nesto radio sto si radio,to se tice Uvida u dio sebe iznad astralne razine.Svjesno sam birao odredjeni sljed okolnosti radi Igre,i to dosta specifican da bih testirao neke uvrnute stvari i cak kolko Vidim radi "opklade".
A kako da preko rjeci objasnjavam stvari nego preko ljuski,modela il metafora? Sa nekima koji Vide slicne stvari,mogu koristiti metafore sa Paja Patkom,isti djavo,vrhunski cemo se skapirat,il jos bolje lakse cemo iskomunicirat stvari koje se i ne daju lako staviti u neki model.
To jeste najtezi put,al je i najvaraviji,al je i najefikasniji al i najbrutalniji,ja ga savjetjem svakome,al nije svako za njega (komuniciram sa stotinama ljudi na Putu godinama i odprilike vidim nekakve statistike sta ko prolazi i u sta se uvaljuje).
Sto se konkretnog tice,ja se fokusiram na ono sto je meni konkretno bitno,a ne mora znaciti da je to nekom drugome zanimljivo il bitno.Uglavnom,ja djelujem i radim stvari,a bonus aktivnost mi je pravjenje razlicitih modela koji tu pronalaze veze izmedju svih tih zakonitosti i struktura,cisto da bih onda u praksi mogao da testiram hipotezu,nekakav oblik naucnog metoda koji meni dava dobre rezultate.Ti mene ne pitas nista konkretno,nego me pitas nesto na foru "sta se radi gore na astralu".Radi se svasta,ko sto se svasta radi na fizickoj ravni il kauzalnoj ravni,tako da ako ja radim 10 stvari,onda ti sad moram ic objasnjavat svih 10,i ti mislis da je to konkretno?
Ja nemam konacan stav prema tim stvarima,a ako izgledam kao tvrdoglav,to je moja glavna osobina uz pomoc koje sam i uspio postici sve sto sam postigo,al to je malo specificna tvrdoglavost,jer sam ja i prema samom sebi tvrdoglav.Neko takodje moze Djelovati bez problema u sirokom spektru astrala,a da nije sposoban dvije recenice o tome reci,al ako i ti to mozes raditi,onda su ti dvije njegove recenice dovoljno da skapirash na sta misli,a ako ne radis,onda sto knjiga nije dovoljno.
Konkretno je uvjek podskup generalnog,dakle ako znas zakon gravitacije,primjenish ga na konkretne stvari,isto je za astralne zakonitosti koje i dalje istrazujem,ko sto cu sve vjerovatno vjecno istrazivat i uvjek drzati radoznalo djete zivo u sebi.Kad znas generalni zakon,lako ga primjenish na konkretne stvari.
grga je napisao/la:
Prašina se slegnula
Kao sa mjeseca prosuta
Na vidljivi odraz
Primitivnih ljudi pomalo ludi
Sto iz svijesti prelaze u svijesti
Na licu ima se vide sjajni zubi
- puno je sranputica ako jedan izabire put.
ćuti zov puta kada si pozvan je neophodno
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepon tra 04, 2016 4:18 pm

https://www.youtube.com/watch?v=OfyrDdObYek&feature=share

Zikr – pod ovim se podrazumijeva stalno ponavljanje riječi tevhida "la ilahe ilellah" ili bilo koje ime Allaha, subhaneh. Postoje dvije vrste zikra; zikr jezikom i zikr srcem. Pomoću zikra jezikom čovjek postiže istrajnost u zikru srcem, pa kada bude od onih koji zikre srcem i jezikom dostiže savršenstvo u svom opisu i ponašanju jer zikr jezikom otklanja nemarnost, dok zikr srcem vodi do Tvorca, 'azze ve dželle.

Četiri nivoa u sufizmu

Postoji četiri nivoa prakse i razumijevanja u sufizmu; svaki je sazdan na stepenu koji se nalazi ispod njega. To su: šerijat (vjerski zakon), tarikat (duhovni put), hakikat (istina) i marifet (spoznaja).
Šerijat je osnova za tri naredna stepena. Šerijat se sastoji od islamskog učenja, temeljne etike i morala koji se mogu pronaći i u drugim religijama. To učenje pomaže nam da ne zalutamo i živimo ispravno na ovom svijetu. Slijediti sufizam bez šerijata je isto što i graditi kuću na pijesku. Bez urednog života, izgrađenog na čvrstim moralnim i etičkim principima, ne može se krenuti duhovnim putem. Na arapskom jeziku šerijat znači ‘put’. To je jasna staza, dobro utabani put koji svako može slijediti.

Drugi stepen je tarikat. Tarikat označava put u pustinji koji beduin mora preći kada putuje iz oaze u oazu. Ovaj put nije jasno ocrtan kao, recimo, autoput, on nije čak ni vidljiv. Da bi pronašli put u pustinji morate dobro poznavati tu oblast ili morate imati vodiča koji zna odredište puta, kao i putokaze ili znake na putu koji će nas odvesti do tog odredišta. Baš kao što se šerijat odnosi na vanjsku dimenziju religije, tarikat upućuje na unutarnju praksu sufizma. Vodič koji vam je potreban za to putovanje jeste šejh ili sufijski učitelj[12].
Šerijat čini svakodnevni život čistim i privlačnim. Tarikat je načinjen radi pročišćenja našeg unutarnjeg života. Svaki od ova dva vida međusobno se podržavaju.

Treći stepen je hakikat ili istina. Hakikat ukazuje na unutarnje značenje duhovne prakse i učenja koja nalazimo u šerijatu i tarikatu. To je direktno iskustvo viših duhovnih stanica usufizmu, direktno iskustvo Božijeg prisustva unutar nas. Bez ovoga iskustva vjernik putuje na slijepo, pokušavajući slijediti one koji znaju put i koji su dosegli stanicu hakikata. U dostignuću hakikata potvrđuju se i učvršćuju prakse prva dva stepena. Prije stanice hakikata svaka duhovna praksa je samo imitacija. Bez dubljeg razumijevanja koje dolazi s iskustvenom spoznajom, vjernik u biti samo mehanički slijedi učenje i duhovnu praksu drugih.

Četvrti stepen jeste marifet ili spoznaja. Marifet spada u domen mudrosti ili spoznaje viših duhovnih istina. Ovaj nivo unutarnjeg znanja iznad je hakikata. Više nego li trenutačno duhovno iskustvo, marifet se odnosi na postojano stanje harmonije između roba i Allaha, dž.š. To je istinska spoznaja Stvarnosti koju rijetko ko dostigne. To je stanica poslanika, nebija[13], mudraca i evlija[14]. Veliki sufija Ibn Arebi objašnjava ova četiri stepena na sljedeći način: “Na nivou zakona (šerijata) postoji ‘moje i tvoje’. To znači da su zakonom zagarantirana prava pojedinca i moralni odnosi među ljudima. Na nivou tarikata kaže se: moje je tvoje i tvoje je moje’; od derviša se očekuje da se ponašaju bratski jedni prema drugima i da otvore svoje domove, svoja srca i svoje novčanike među sobom. Na nivou hakikata
nema ‘ni moga, a ni tvoga’. Sufija koji dostigne ovaj nivo shvaća da sve stvari dolaze od Allaha Uzvišenog, da smo mi samo privremeni korisnici tih stvari i da nam u biti ništa ne pripada. Oni koji su spoznali Istinu, izdigli su se iznad vezanosti za ono što posjeduju, iznad vezanosti za bilo šta vanjsko ili materijalno, uključujući društveni položaj i slavu.

Na nivou marifeta (spoznaje ne-podvojenosti), nema ‘ni mene, a ni tebe’. Na ovome nivou sufija spoznaje da je sve dio Allaha i da niko nije odvojen od Njega.“
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepon tra 04, 2016 10:48 pm

.....sjajni zubi zaprljani krvlju
Izgubljenih poganika
Što samo odgovore traže
Koju rijeć utjehe i kritike blaže
Čak i predatori jaki kao što su vukovi strašni
Pod napadom ega oni se pate
Jer ego je sam sebi najdraži
I pred sobom sve slabe na putu gazi
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 10:00 am

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 10:35 am

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 10:41 am

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 2:20 pm

-
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 6:00 pm

probaj ovu:

rudyard.kipling *if* je napisao/la:
If you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you,
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or being lied about, don’t deal in lies,
Or being hated don’t give way to hating,
And yet don’t look too good, nor talk too wise:

If you can dream—and not make dreams your master;
If you can think—and not make thoughts your aim,
If you can meet with Triumph and Disaster
And treat those two impostors just the same;
If you can bear to hear the truth you ’ve spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to, broken,
And stoop and build ’em up with worn-out tools:

If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breathe a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: “Hold on!”

If you can talk with crowds and keep your virtue,
Or walk with Kings—nor lose the common touch,
If neither foes nor loving friends can hurt you,
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds’ worth of distance run,
Yours is the Earth and everything that ’s in it,
And—which is more—you ’ll be a Man, my son!

Meditacija - Page 10 21bnprs
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 8:24 pm

Gdje ste orginali gdje cucite umeni zasto se nemozete dici i u visine vici sto vas koci i uvama granice dize da upoznate sebe kad vec sve druge jeste!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesri tra 06, 2016 9:45 am

meditacije, preokupacije, zanimacije, dotacije, animacije,....... za tebe grga evo jedne:
duhovnost je samo vanjski omotač čovjeku, polje koje raste sa putem ukoliko je putovanje odgovor zovu puta. put je samo raspjevani vektor smjera koji pjeva ne zbog cilja već poradi radosti putovanja. u svijetu stvari bolest putovanja jedini je stvarni garant da smo na putu. u svijetu polja snaga -ne volja i mudrost -ne svijest su zbiljski začin i garant putovanja.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimečet tra 07, 2016 7:13 am

Meditacije, molitve, preokupacije.... ništa od toga nisam koristio! To su sve sredtstva za one duše koje bi htjele a ne mogu i neznaju same.
Sve šta sam postigao postigao sam sam uz pomoć intuicije. Došao sam dovdje i ne mislim stat!

Ima izvor u mojoj šumi. Teće podno brda od ugljena i gline. Iskopine materijala iz starog rudnika. Najbolji prirodni filter. U vrjeme najjjačih suša žila šume nas snabdjeva najvažnijim elementom za život. Koliko god smo zločesti prema šumi! I koliko god zaboravljamo prirodu! Ona nam vrača bezuvjetnu ljubav. To je duhovnost!!!


Zadnja promjena: grga@bizArt; pet tra 08, 2016 3:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimečet tra 07, 2016 8:40 am

grga@bizArt je napisao/la:
Meditacije, molitve, preokupacije.... ništa od toga nisam koristio! To su sve sredtstva za one duše koje bi htjele a ne mogu.

Daaaa... Shakyamuni i sve Buddhe prije njega, Isus i svi kršćanski mistici, svi su oni radili varijante vježbi kako bi ušli u meditativno stanje i spoznali prirodu realnosti, ali ti Grga, si očito superiorniji od praktički ovih utjelovljenja bogova pa ti te stvari ne trebaju.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimečet tra 07, 2016 11:21 am

Ma sve je moguce:

"Dozvolio sam svom umu da bez ikakvih ogranicenja misli o cemu zeli i moja usta da govore sta im je volja;onda sam zaboravio "ovo i ne-ovo" da je moje ili drugih,da li je dobitak ili gubitak moj ili drugih;niti sam znao da li je Lao-shang-shi bio moj ucitelj,a Pao-ku moj prijatelj.Iznutra i spolja bejah potpuno preobrazen i onda je oko postalo uho,a uho - nos,a nos - usta;i nije bilo niceg sto ne bese istovetno.Kako je um postao usresredjen,oblici se ponistise,kosti i meso se rastopise;nisam znao na sta se ovaj okvir oslanja ili kad me noge nose;jednostavno sam se kretao sa vetrom,na istok ili zapad,poput lista otrgnutog sa drveta;bejah nesvestan da li jasem na vetru,ili vetar jase mene."

Lie Cu
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimečet tra 07, 2016 12:38 pm

Nemogu ti ja to reći.
Ti ustvari vidiš utjelovljenja Bogova.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepet tra 08, 2016 10:59 am

ne, to je lie cu na "dmtiju"
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimesub tra 16, 2016 5:43 pm

Meditacija - Page 10 Intervju_s_Kaali_1
image url upload

Intervju sa Kalii

"Misliš da postoji nešto što moraš dosegnuti, dostići. Ali takvo što ne postoji. Moraš razriješiti čvorove koje si postavio, čvorove na konopcu koji su sam ti. Čvorovi tvojih ideja o tebi, navika, nagona s kojim si vezan daju ti osjećaj tebe, tvog života. Tvoje tzv. "ja" nije ništa drugo do čvorovi na konopcu koji ti daju dojam, utisak o tebi."
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitimepon svi 02, 2016 5:25 pm

je-je upravo tak, kao i ovaj kić koji je kobajagi istina:
Meditacija - Page 10 03152016161252
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacija - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacija
[Vrh] 
Stranica 10 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» Simboli i poruke tokom meditacija
» Kakva vam meditacija odgovara ovisno o horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: