Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacija

Go down 
+30
Kahali
2pac
Madonna
Prizemljivac
Michael1
Zyon
timaritelj
primitive101
Green
MoW
Sedežničar
wanderer
Dantalion
Marko251988
Annabel Lee
MaTT
guitar_master
Flamezar
ukiss
flory
Chakotay
garfild
zvezda
floridana
gloria_g
Nefertiti
Galileo Galilei
Alpha
Svjetloisjena
Merkurica
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepon kol 11, 2008 2:30 pm

Mantra kao mantra ti nije potrebna, vizualizacija je ta koja je ključna. Ja jedino kad mi misli odlutaju koristim mantru OM ili se usredotočim na disanje.
Ukorjenjavanje je jako važno jer možeš odlutati, možeš se "popeti" na jako visoke vibracije, a onda je problem kod vraćanja na ove naše vibracije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepon kol 11, 2008 2:31 pm

Obraćanje arhađelu Mihaelu je zbog zaštite, kako sam gore napisla od nepoželjnih i nepozvanih utjecaja, energija i entiteta.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 10:15 am

freyini postovi o meditaciji su odlični i mislim da bi svakako trebali biti ovdje.
malo ću samo prokomentirati nešto vezano uz tehnike meditacije.
prije sam čitala razne tekstove o tehnikama i metodama meditacije, ali nisam ih znala primijeniti, kao da nisu odgovarale mojoj osobnosti zbog čega sam se sama upustila u traženje vlastitih metoda i tehnika meditacije. u početku je bilo strašno jer se nisam sjetila zaštititi, niti pozvati pomoć, pa sam se loše osjećala. imala sam grozne glavobolje i bila sam iscrpljena.
jednom prilikom sam osjetila toliki strah, da sam automatski prizvala jednu svetu osobu u pomoć i prekinula meditaciju.
tada sam shvatila još jednu stvar...vezanu uz našu podsvijest, uvjerenja koja imamo o sebi, predodžbe koji si stvaramo o svijetu u kojem živimo odvajajući ga od sustava koji je sav jedno.
uglavnom, shvatila sam da ukoliko naša podsvijest nekoga ili nešto (npr. nekog sveca) smatra bićem koje po samoj invokaciji ima utjecaj na nas, pozitivan ili negativan, da se to može iskoristiti vrlo korisno kako u svakodnevnom životu tako i u meditacijama. i tako sam počela prije svake meditacije psihički se pripremati, moliti, zazivati u pomoć jedno biće, te anđele i polagano se upuštati u iscrtavanje svjetova.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 12:49 pm

Merkurica, hvala... hail
Htjela sam vam reći da sam vam prenjela meditaciju koju ja najčešće koristim i koja mi odgovara, zaista nikada nisam osjetila ništa negativno ili loše u toj meditaciji. Da je nešto nesigurno, ne bih vam je ni napisala.
ALI, ono što paše meni, ne mora biti nužno da paše i svima vama, te obrnuto. Ako smatrate da u toj meditaciji trebate dodati još neki detalj, ili oduzeti, ili pak promijeniti-samo naprijed! Ono što duboko u sebi osjećate da vam odgovara, onda to i je tako.
Jedino vas molim, ne oduzimajte zaštite nikada, a apeliram na vas da se pridržavate i ukorjenjivanja, sve ostalo je na vama da kreirate i premodulirate po sebi!
hug
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 3:56 pm

Freya je napisao/la:
Merkurica, hvala... hail
Htjela sam vam reći da sam vam prenjela meditaciju koju ja najčešće koristim i koja mi odgovara, zaista nikada nisam osjetila ništa negativno ili loše u toj meditaciji. Da je nešto nesigurno, ne bih vam je ni napisala.
ALI, ono što paše meni, ne mora biti nužno da paše i svima vama, te obrnuto. Ako smatrate da u toj meditaciji trebate dodati još neki detalj, ili oduzeti, ili pak promijeniti-samo naprijed! Ono što duboko u sebi osjećate da vam odgovara, onda to i je tako.
Jedino vas molim, ne oduzimajte zaštite nikada, a apeliram na vas da se pridržavate i ukorjenjivanja, sve ostalo je na vama da kreirate i premodulirate po sebi!
hug
da, zaštite i korijenje su jako bitni, jer ipak smo samo ljudi....
i još nešto, ne zaboravite se nikada zahvaliti svom zaštitniku. :)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 3:58 pm

DA, ZAHVALA OBAVEZNO, to sam i napisala gore kada sam vam pisala meditaciju... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepet lip 11, 2010 1:31 pm

Forumasi jel itko ista meditira? :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepet lip 11, 2010 11:00 pm

Ja prakticiram Reiki , nije baš meditacija, ali nešto slično :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepet lip 11, 2010 11:23 pm

Ajde reci više o reikiju :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimesub lip 12, 2010 12:39 am

Reiki je jedna vrlo jednostavna i prirodna metoda iscjeljivanja/samoiscjeljivanja koja se sastoji od polaganja ruku na tijelo. Meni je super jer me opušta, a i nekako si utvaram da mi pomaže da ostanem zdrav.

Malo više na wikipediji
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimesub lip 12, 2010 9:06 am

nešto malo meditiram. ništa redovito. nikakve pripreme za to ne prakticiram nego uz kavu na mojoj foteljici zatvorim oči i pokušam isprazniti um. iako je buka oko mene uspjevam se otkačiti. kako u području želudca osjećam kao da mi je nešto stisnuto instiktivno tu stavljam desnu ruku i nakon toga mi bude lakše.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 4:26 pm

ukiss je napisao/la:
NEznam ako neko moze da mi kaze ali swe meditacije BAR mene iscrpljujuu neznam sto ??????

flory je napisao/la:
Za početak reci u kojem položaju meditiraš. MIslim, da li sjediš u lotos položaju, nekako drugačije ili ležiš?
I da li te meditacije iscrpljuju fizički ili psihički?

ukiss je napisao/la:
i fizicki i psihicki me iscrpljuju

Opet mi nisi rekao u kojem položaju meditiraš. Mislim da bi ti bilo dobro da ležiš, ispružiš se na leđima. Tako se nećeš fizički umarati, ali bi mogao padati u napast da zaspiš :D
Mene je u početku strašno umaralo sjedenja u lotos položaju jer nisam pravilno sjedila, nisam se mogla sasvim uspraviti itd.

Možeš malo detaljnije objasniti kako te psihički iscrpljuje? Ne možeš izdržati biti na miru, smiriti misli, koncentracija te uzluđuje... ?
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 8:27 pm

ja sedim u lotos polozaju ali nekako kad zavrsim meditaciju spava mi se iscrpi me odmax legnem na pod nemam snage ni zasta jedno 5 minuta i onda je sve normalno
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 9:10 pm

aa, slično se i meni znalo dogoditi. Možda prenaglo prestaneš meditirati, da tako kažem. Prebrzo prekineš. Ako se u meditaciji nastojiš smiriti i opustiti, nije ni čudo što ti prvi tren fali snage. Mislim da trebaš napraviti nekakav "prijelaz". Npr. kada misliš prestati s meditacijom, koncentraciju kod disanja usredotoči na udisaje. Svakim udisajem zamisli kako snaga ulazi u tebe. Osjeti protok energije kroz tijelo, osjeti to strujanje. Tek kada osjetiš u svakom dijelu tijela snagu, polako otvori oči i ustani.
Nadam se da će pomoći :)
javi kako napreduješ
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 10:19 pm

Ja ti nebi bas preporucio latus polozaj. Ja npr imam slabu cirkulaciju tako da mi noge skroz utrnu xD. Kao da po bodljama hodam kasnije :D
Ja ti to po noci, kad idem leci, onda posto mi je kraljeznica ispruzena imam protok energije i svega a i opustajuce je. Te lakse je dista. Samo je problem sto mozes lako zaspat...
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 10:23 pm

okey :DD xvala oboma :) mada sad stojim kad meditiram to je jedna metoda iz knjige od starhawk koju obozavamm xvala vam
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:59 pm

evo baš se bavim onim disanjem i svime što je galileo napisao
naime to disanje kroz trbuh sam naučio još kao mali..jer sam na zboru (od prvog razreda osnovne) morao znati tako disati, tako da cijeli život praktički tako dišem :) i moram priznat da obično sjedenje i disanje na taj način opušta
samo mi nije jasno ovo podizanje i spuštanje ruku confused to nisam skužio kako visoko ruke idu i da li ih spuštamo do trbuha ili u visini prsa ostaju
htio bih baš to naučiti, pa zato volim cjepidlačiti :)

a kasnije ću pokušati i ove druge metode koje su još spomenute miga

inače, baka (a ponekad i tata) prakticiraju neku vrstu reikija na osobi kojoj nije dobro i to funkcionira, pa planiram i to probati..jer puno puta mi nije bilo dobro i baka je to riješila u max 20min..znate da funkcionira kada mi je zglob kod šake složila na taj način (najvjerojatnije potrgao neku kost tamo prilikom udarca u zid i bol me mučila dugo)

EDIT: skužio sam ovo sa rukama :D :D tj, samo se skužilo, neznam kak ali ruke same idu kako dišem
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimečet kol 05, 2010 12:46 pm

Ima lli netko neke tehnike meditacije za npr. poboljšavanje vizualizacije, jačanje ručnih čakri, gledanje aure itd.?
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimečet kol 05, 2010 5:07 pm

Ne znam zašto se ljudi toliko zamaraju smišljajući nove i nove "tehnike" i "načine" meditacije. Ja smatram da svako treba da pronađe ono što njemu odgovara, a to se postiže improvizacijom, kombinovanjem i eksperimentisanjem. Naravno, treba sebi dati vremena da vidimo koliko nam neka naša improvizacija odgovara :)

Što se položaja pri meditaciji tiče, stvarno ima raznih, od lotosa (malog i velikog), seize (ako se dobro sjećam naziva), ležećih, stojećih položaja, itd... Tu isto treba isprobati i vidjeti šta najbolje odgovara.

Meni lično najbolje paše mali lotos, nekad i ležeći položaj, ali u ležećem položaju mi se par puta desilo da zaspim tako da ne praktikujem često.

Kažu da je seiza najbolji položaj za meditaciju, ali je poprilično težak početnicima i treba vremena da se naviknu. Za one koji ne znaju, seiza izgleda ovako: http://conservapedia.com/images/c/c1/Seiza.jpg

Naravno, ljudi su se snašli pa su za one koji ne mogu ovo da izvedu konstruisali malu klupicu tako da je položaj znatno olakšan: http://www.ebslr.org/images/seiza.jpg

U ovom položaju nisam nikako meditirala zato što mi ne naporan, poslije nekog vremena mi noge utrnu a klupicu nemam tako da sam odustala, dok ne nabavim klupicu raspa

A što se ostalih stvari tiče... Nekad slušam muziku, nekad radim vizualizaciju, nekad gledam u sliku, plamen svijeće ili neki drugi predmet koji mi odgovara u tom trenutku... Jednostavno se prepustim, iščistim misli i napunim se pozitivnom energijom.

I još nešto... Izuzetno mi idu na živce one "meditacije za 10 minuta" i ostale glupe tehnike, jednom sam isprobala takvo nešto, namjestila sebi alarm na telefonu i taman kad sam se ufurala ono počelo da zvoni :x

Tako da ništa od toga :D

Isto tako sam i protiv onih nekih frekvencija za padanje u trans, smatram da je to prečica i nije tako poželjno. Do takvih stvari se treba doći prirodnim putem... Drugo je meditacija uz muziku (ja sebi pustim klasiku ili neku psihodeličnu, zavisi od raspoloženja), zatvorim oči i pustim da se oblici od boja stvaraju u mojoj glavi :)
[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepon lis 18, 2010 5:48 pm

Oh, ta velika i močna meditacija. Poznato je da svaki čovjek ima energiju u sebi, bilo pozitivnu ili negativnu, stvar je u tome koliko čovjek zapravo može izvuć iz svega toga, ne samo meditacijom nego i dobrom voljom, spoznajom samog sebe. Meditacijom se ne približavaš bogu nego nečem mističnom i neopisivom. Probao sam meditirat i nije bilo loše, isprva je bilo čak i lakše nego što sam mislio. sjest u neku pozu u mraku, zatvorit oći, izbit sve misli iz glave, dakle pročistit glavu i od onog što si napravio prije koju sekundu, stavit ruke u jednu od recimo tebi prihvatljivih položaja i onda mir i spokoj. Dogurao sam toliko daleko da sam navečer,al samo jednom meditirao na kiši polugol, što je najbitnije nije mi uopče bilo zima, nit sam osječao da sam mokar, slično sam probao i na snjegu, jednostavno kad si očistiš misli od svega ni zima ni kiša ti nemogu ništa, jer si toliko udubljen u sebe da ni neznaš što se događa, a u tome i je poanta, a ne da meditiram zbog Njega...Ateist sam, a meditacija je samo stanje uma i tijela...ništa više...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 4:27 pm

Imamo temu Ateizam pa slobodno napisi sto to tebi sve podrazumijeva. Btw, dobrodosao :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 4:48 pm

Nemam nekog velikog iskustva ni ne meditiram često. Zadnji puta kada sam meditirao, kada sam očistio misli, ispred mene se pojavio neki disk. U sredini je imao rupu u kojoj sam vidio nekakve sitne i brze kretnje. Pokušao sam bolje raspoznati to šta vidim ali tada se ispred mene pojavio neki crni magloviti čovjekoliki oblik, sa ispruženom rukom je išao prema meni i govorio- da to nisi pokušavao učiniti-, nekoliko puta. I osjetio sam kao da me gurnuo nazad
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 4:55 pm

@Dantalion...mogu samo reci brrrr iako mislim da te je samo htio savjetovati :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 11:20 pm

Alpha je napisao/la:
Imamo temu Ateizam pa slobodno napisi sto to tebi sve podrazumijeva. Btw, dobrodosao :)

Naravno. Hvala :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:19 am

gloria_g je napisao/la:
gali
imam jedan problem koji me prati godinama.
kad krenem koncentrirano disati počnem se gušiti.
jednostavno se udavi, i počne me lovit panika od gušenja.

učiteljica na autogenom treningu mi je rekla da je to problem koncentracije, ali mi nije pomogla oko rješavanja problema.
postoji li kakva tehnika da si pomognem???
dali si kad čuo za taj problem??

Ovo je jedan od problema koji se mogu pojaviti kod meditanta i pokvariti sam doživljaj meditacije ili čak onemogućiti ga. Pročitao sam postove i vidim da svatko ima svoj način meditiranja, a vjerojatno i samu meditaciju svatko doživljava na svoj način što je i normalno.

Ali da se vratim na gore izneseni problem i pokušam ga objasniti iz svog kuta gledanja i doživljaja meditacije. Dakle, prvi korak kojim ulazimo u meditaciju je koncentracija,
drugi korak je spontani prelazak iz koncentracije u kontemplaciju i na kraju dolazi meditacija kao jedno posebno stanje u kojem se čovjek stapa sa samim sobom, odnosno doživljava sebe kao sebe.

Disanje, vizualizacija, plamen svijeće, ponavljanje određenih slogova, gledanje u jednu točku ili nešto slično samo je umna tvorevina koja nam pomaže da se koncentriramo.
Bez obzira koju tehniku za koncentraciju koristimo, uvijek moramo znati da je to samo alat kojim se fokusiramo i pripremamo za ulazak u meditaciju.
I dok koristimo tu tehniku može nam se pojaviti osjećaj da smo u stanju meditacije ali to nije meditacija, tek tad smo u stanju koncentracije.

U tom stanju meditant ostaje određeno vrijeme koristeći i dalje alat kojim je došao u to stanje, sve dok spontano ne pređe u stanje kontemplacije.
Koliko će to potrajati ovisi o iskustvu pojedinca. I u stanju kontemplacije meditant je svjestan svojih misli ali znatno se pojačava ugodan i lijep osjećaj dubokog mira i spokojstva.
U kontemplaciji meditatnt spontano odbacuje alat kojeg je koristio i počinje usmjeravati um prema unutra. Najlakši način barem meni je da osluškujem ritam svog srca.
U početku je taj ritam jedva čujan ali vremenom on postaje sve jači i jači. Kad ga razgovijetno i jasno čujem onda doslovno osjećam sebe u potpunosti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacija   Meditacija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacija
[Vrh] 
Stranica 3 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» Simboli i poruke tokom meditacija
» Kakva vam meditacija odgovara ovisno o horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: