Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije

Go down 
+4
grga@bizArt
Mediterano Blanco
leont
2pac
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 11:41 am

Dimenzije ove i one, svetovi ovakvi i onakvi, rajevi i paklovi i cega vec sve nema. Za svakog ponesto. Ko gde zeli da bude ili zasluzi.

Postoji jos jedna opcija:

https://www.youtube.com/watch?v=s1A4P-ErSXM
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 4:15 pm

Sto se tice Interstellara Novuse i Grgo,mislim filma,fora je u tome to naziv filma prevedeno na srpsko-hrvatski je Medjuzvezdani i centralna tema je kolonizaciuja Svemira,naci nov dom-planetu za Covecanstvo-novu Zemlju,posto nasa Zemlja u relativnoj bliskoj buducnosti izumire pod naletom banalne opasnosti,neke vrste novog modifikovanog korova,koji se siri ko kuga sirom sveta,kakva nazigled bezazlena ideja,ali ustvari veoma opasna i potencionalno realna,veoma kreativno i dovitljivo.Ali na kraju umesto da nadju novu Zemlju,nadju nesto sasvim nepredvidjeno i drugo,kao sto je i sam zivot veoma nepredvidljiv,pogotovo danas.Potencionalno objasnjenje u Interstellaru da su crne rupe,ustvari neke specificne-posebene crne rupe,odnosno stabilne crne rupe prirodni  portali-prolazi ka drugoj Dimenziji je potencionalno i naucno realno,bar u teoriji,posto do sada niko nije imao interakciju sa crnom rupom i da je kojim slucajem imao,ne bi mogao da se izvuce da nam kaze sta je bilo,posto je gravitacija crne rupe najjaca u Svemiru,gde ni svetlost ne moze da pobegne,kao sto je opste poznata stvar.Sve u svemu ekstra SF film Interstellar,jedan od najboljih SF filmova i filmova uopste koje sam gledao u zivotu. Znaci Novuse konstatujes da su Astral,Kauzal i itd. ustvari drugo oblici postojanja-Svemiri-Dimenzije a ne drugi niovi postojanja kao sto sam mislio? ;) .


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; sri tra 13, 2016 9:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 4:22 pm

grga@bizArt je napisao/la:
A CERN je na dobrom putu da otkrije način da napravi kaos na Zemlji i otkrije super-mega oružje za samouništenje!
Slozbio bih se sa tobom sa ovom konstatacijom nazalost. Da Novuse,napisao si da je ova nasa fizicka realnost dete Astrala a Astral je dete Kauzala i itd.Zanima me Novuse da li postoji dete nase fizicke realnosti?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 6:44 pm

Naravno da dijete ove realnosti postoji, bolje bi bilo reći djeca. To su sve igrice i virtual reality sistemi ikad izmišljeni.
Sad pazi ovo. Zamisli da napravimo jednu jako dobru virtualnu stvarnost, naprimjer neki grad s ljudima koji idu na posao, žive kako žive, itd. Oni su automatski "level" ispod nas. E, a što ako se ti ljudi autonomno dosta razviju pa sami razvijaju svoje kompjutere za virtualnu stvarnost? Oni stvaraju VR i taj VR je dva levela ispod nas. Nitko od stanovnika ijedne od tih dviju VR-ova nezna da su simulacija i iluzija, a da smo mi njihovi bogovi.

Mi smo ovaj prvi VR koji stvara drugi VR (igrice, simulacije), a naši kreator/i su gdje?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 9:36 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Naravno da dijete ove realnosti postoji, bolje bi bilo reći djeca. To su sve igrice i virtual reality sistemi ikad izmišljeni.
Sad pazi ovo. Zamisli da napravimo jednu jako dobru virtualnu stvarnost, naprimjer neki grad s ljudima koji idu na posao, žive kako žive, itd. Oni su automatski "level" ispod nas. E, a što ako se ti ljudi autonomno dosta razviju pa sami razvijaju svoje kompjutere za virtualnu stvarnost? Oni stvaraju VR i taj VR je dva levela ispod nas. Nitko od stanovnika ijedne od tih dviju VR-ova nezna da su simulacija i iluzija, a da smo mi njihovi bogovi.

Mi smo ovaj prvi VR koji stvara drugi VR (igrice, simulacije), a naši kreator/i su gdje?  
Zanimljiva analogija Novuse i potencionalno verodostojna,ali vec ulazimo u mozda najkompleksniju temu uopste a to je da li je ovo stvarnost i sta je uopste stvarnost.Iskreno ne volim i jezim se od te teme,stare skoro koliko i Covecanstvo.Shvatam na sta aludiras Novuse,ali polako ulazimo u domen Matriksa,sta ako ta skoro identicna virtuelna realnost-kopija nase stvarnosti,koju smo mi napravili,razvije nekako svoju svest u doglednoj buducnosti i okrene se protiv nas i na kraju nas pobedi i porobi.Kao u filmu Matriks i izmanipulise nas globalno i postepeno generacijama da zivimo u stvarnom svetu a ustvari je virtuelni skoro identican svet a stvarni svet je nedostupan,nepoznat i verovatno unisten-nas danasnji svet.Taj scenario je vrlo,vrlo moguc u doglednoj buducnosti,ako ce se danasnja IT tehnologija nastavljavati razvijati ovakvim tempom,jezivo tebra. A sto se tice naseg Kreatora-Boga,on se verovatno nalazi u drugom obliku postojanja-Svemiru-Dimenziji,verovatno najskladnijoj Dimenziji po hierarhijskoj lestvici. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 9:45 pm

Nisi mi odgovorio Novuse sta su ustvari Astral i Kauzal,koja je tvoja konstatacija,da li su druge Dimenzije,ili su pak drugi novi-ravni-razine postojanja? ;) .
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 10:22 pm

Totalno sam se krivo izrazio @Novuse. Naša dobra osobnost definitivno postoji u dimenziji u našoj glavi.
Dobar je film Kontakt slična brija. Svodi se na isto.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesri tra 13, 2016 10:52 pm

Mediterano, ovo gdje i živimo i je Matrix. Nema se tko okretati protiv nas kad je to autonomni sistem. Postoje nekoliko teorija o ovome svemiru, ali sve se na kraju svode na isto.
Jedno moćno biće (i potencijalno nemjerljivo zlo) je odlučilo napraviti strukture koje preko Astrala dirigiraju fizičkom realnošću. To funkcionira tako da je 99.9% ljudi praktički jedno astralno tijelo, čisti Borg, zombi, kolektiv. Zato postoji taj sindrom masa i povodljivosti. To su strukture kojima se teško oduprijeti.

Astral, kauzal su stanja postojanja, ja bi ih smatrao dimenzijama, a ove izraze "2D, 3D" možda tek primitivnim načinom objašnjavanja.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 12:02 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Mediterano, ovo gdje i živimo i je Matrix. Nema se tko okretati protiv nas kad je to autonomni sistem. Postoje nekoliko teorija o ovome svemiru, ali sve se na kraju svode na isto.
Jedno moćno biće (i potencijalno nemjerljivo zlo) je odlučilo napraviti strukture koje preko Astrala dirigiraju fizičkom realnošću. To funkcionira tako da je 99.9% ljudi praktički jedno astralno tijelo, čisti Borg, zombi, kolektiv. Zato postoji taj sindrom masa i povodljivosti. To su strukture kojima se teško oduprijeti.

Astral, kauzal su stanja postojanja, ja bi ih smatrao dimenzijama, a ove izraze "2D, 3D" možda tek primitivnim načinom objašnjavanja.
Mislis Novuse,hoces reci da je nas Kreator-Bog potencionalno nemerljivo zao,iliti zlo? Dakle konstatujes da su Astral i Kauzal ustvari druge Dimenzije,sta mislis Novuse,da li moze preko neke vrste portala-prolaza doci konvencionalno do drugih Dimenzija, odnosno do Astrala i Kauzala,hpoteticki uz veoma naprednu tehnologiju?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 8:39 am

Nisam siguran da li bi portali funkcionirali za to, ali mislim da ne bi. Svaka realnost je stanje Svijesti, tj. vibracija u tkivu Svijesti. Razlikuju se po obliku forme i vezanosti za neke koncepte, tako da mi je jako teško zamisliti da upališ portal i uđeš u kauzal. Kako ćeš ući tamo kad je to način postojanja bez formi, nema tamo koncepta "tijela"? Ista stvar je i za Astral.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 11:39 am

Slažem se sa @novusom definitivno.
Jedan od oblika portala koji veže dimenzije bi bila i telepatija! Portal koji nadilazi granice prostora. Recimo u današnje vrijeme jedini portal koji to radi su telekomunikacije. Us pomoć tehnologije razgovaramo sa nekim na drugom kraju svijeta. Zato u filmu Matrix i koriste telefone za ulazak u matrix.
Spomeno bi samo da mi ljudi imamo sposobnost osjetiti 4D ali su nam manipulatori to ubili u nama! Nazvao bi to kao kolektivna svijest. Od svijesti pojedinca do globalne kolektivne svijesti koja vibrira na istoj frekvenciji. Svijest putuje česticama bržim od brzine svijetlosti, ubiti tako je brza ta svijest da bi se moglo reći da je transportiranje trenutno!!! To su misli!!! Kad osjetiš kako se osjeća osoba koja je tisućama km daleko, kad znaš što neko misli kad znaš da neko laže ili da nešto nije u redu i masa drugih stvari koje vibriraju na toj razini kolektivne svijesti!!! Jer moram napomenuti to je za mene najistinitija dimenzija pošto masa ljudi koja nije bila u vezi govore da osjećaju i vide isto.
E sad pokrenuo sam temu C-energija koja govori baš o tome. Sve je energija i kad bi znanstvenici mogli otkriti C-pretvarać koji bi pretvarao ostale oblike u c-energiju i obrnuto to znači da bi otvorili portal za 4D us pomoć tehnologije.
Što će nam tehnologija koju će moći upotrebljavati i oni koji nemogu i oni koji nisu pozvani i ne zaslužuju kad možemo to i sami postići samo je potrebno da se probudiš!!!!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 3:50 pm

leont je napisao/la:
Dimenzije ove i one, svetovi ovakvi i onakvi, rajevi i paklovi i cega vec sve nema. Za svakog ponesto. Ko gde zeli da bude ili  zasluzi.

Postoji  jos jedna opcija:

https://www.youtube.com/watch?v=s1A4P-ErSXM
ides
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 4:27 pm

Grgo i Novuse znaci zagovarate individualizam naspram danasnjeg vecinskog kolektivizma,svidja mi se to.Novuse konstatujes da ne postoje portali ka drugim Dimenzijama,ok,a da li bi u teoriji crne rupe na neki nacin mogle biti neka vrsta prirodnih portala ka drugim Dimenzijama,kao u filmu Interstellaru? ;) . Grgo sto se tice  neke vrste telepatije,ono sto si naveo da se u dosta slucajeva desavalo da ljudi koji nemaju nikakvu povezanosti i udaljeni su hiljadama kilometara jedni od drugih,metafizcki osecaju i znaju jedno drugo i itd.,moram ti reci da su to neki izuzetni slucajevi i da nisam cuo mnogo za takve primere,sto ne znaci da sam u pravu,vec je to samo moje misljenje.I ti pojedini ljudi koji su imali takva metafizicka-telepatska iskustva,mislim da tu posredi upravo suptilan uticaj licno Kreatora,ili nekog drugog mocnog interdimenzionalnog bica. Sto se tice 4D Grgo koju si naveo,sta mislis, sta se nalazi tamo,da li se tamo mozda nalazi Astral,ili nesto drugo? PS: 4D je dimenzija koja se nalazi jednom stepenicom,ili levelom kao sto bi rekao Novus, iznad nase trece Dimenzije-3D. Grgo takodje je zanimljiva teorija o C-energiji,predlazem ti da otvoris temu o tome. ;) .
Sto se tice toga da li smo u Matriksu-Iluziji,ili smo pak u stvarnom svetu,ne bih da polemisem o tome,kao sto sam pre rekao,zbog par faktora.A i to je verovatno najkompleksniji i najkrucijalniji aspekt,sto se tice sveopsteg postojanja,ova moja tema-aspekt o drugim Dimenzijama je na 2 mestu,odmah iza aspekta stvarnosti.Sve u svemu verujem da zivimo u stvarnom svetu a ne u Matriksu-Iluziji,zbog isto par faktora,kojih naravno nemam dokaza nazalost,ali izgleda da se i po pitanju verovanja u stvarnosti opet uplela Metafizika. ;) . Da Grgo,oni sto si naveo u vezi filma Matriks,tekefona,telekomunikacija i koriscenja istih je vrlo zanimljiva konstatacija i veoma logicna,ali upravo u tome mozda lezi banalan dokaz da ipak zivimo u stvarnom svetu,jer da ne zivimo,verovatno bi se do sada bili primetni slucajevi nestanka ljudi cim odu na telefonsku govornicu,ili cim se jave na neki telefon bilo gde. ;) . Ipak tema o stvarnosti je veoma diskutabilna, psihicki opterecujuca i naravno veoma,veoma,veoma kompleksna. PS: U filmu Matriks postoji stvarni svet pored Matriksa-Iluzije,to je veoma naglaseno,samo sto je stvarni svet unisten od strane vestacke inteligencije i programa Matriks,koju su pocetkom ovog 21 veka upravo stvorili mi Ljudi. ;) .
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 5:44 pm

Tema već stoji nekoliko dana pod Znanost i tehnologija C-energija! Ali slaba je vibra u 3DWorld!
Možda bolje da ju stavim u kategoriju Parapsihologija-Misteriji i neobjašnjivi fenomeni!

Mnogo lepih i nepojmljivih stvari se nalazi tamo. Trebaš sam dokučiti i vidjeti!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 5:58 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Tema već stoji nekoliko dana pod Znanost i tehnologija C-energija! Ali slaba je vibra u 3DWorld!
Možda bolje da ju stavim u kategoriju Parapsihologija-Misteriji i neobjašnjivi fenomeni!

Mnogo lepih i nepojmljivih stvari se nalazi tamo. Trebaš sam dokučiti i vidjeti!
Ma ne treba da je premestis u drugi podforum,nema potrebe da se cimas,neka ostane gde jeste,moj predlog Grgo.Nisam isao u podforum znanost i tehnologija,ali sada cu bas da odem tamo. ;) .Da Grgo,nisi mi odgovorio sta mislis da se nalazi u 4D-cetvrtoj Dimenziji,bas me zanima? ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 8:45 pm

Ja bi film matrix protumačio još dublje. Znači opće prihvaćeno je da je lažni svijet "matrix", tj. simulacija, a pravi svijet je onaj zion, post apokaliptična pustoš kojom vladaju roboti ala terminator.

Ja bi još protumačio taj "pravi" svijet kao još jednu iluziju. Znači više levela iluzije. Brahman ili Svijest je hardware, originalno stanje postojanja, a sve ostalo što je nastalo je Maya, Iluzija. Svi svijetovi koji postoje su vibracije u Brahmanu, znači svi su svijetovi iluzije.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 8:58 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ja bi film matrix protumačio još dublje. Znači opće prihvaćeno je da je lažni svijet "matrix", tj. simulacija, a pravi svijet je onaj zion, post apokaliptična pustoš kojom vladaju roboti ala terminator.

Ja bi još protumačio taj "pravi" svijet kao još jednu iluziju. Znači više levela iluzije. Brahman ili Svijest je hardware, originalno stanje postojanja, a sve ostalo što je nastalo je Maya, Iluzija. Svi svijetovi koji postoje su vibracije u Brahmanu, znači svi su svijetovi iluzije.
Ok,znaci to je tvoje vidjenje stvari Novuse,zanimljiva analogija-intepretacija. ;) . Znaci Novuse tvrdis da nema portala ka dugim Dimenzijama,pa ni pomocu crne rupe eventualno,kao u filmu Interstellar,li pak dajes hipoteticku mogucnost prelaska pomocu crne rupe ka drugoj Dimenziji?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 9:48 pm

Neznamo zapravo ni što je "u" crnoj rupi zbog obzora događaja, granice poslije koje ništa nemože pobjeći i biti uočeno od nas.
Tek je na kraju filma upadanjem u crnu rupu on se našao u drugoj dimenziji. Ali neznam baš da li crna rupa koja je tvorevina od fizičke materija na bilo koji način povezana s drugim stanjima postojanja.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimečet tra 14, 2016 9:50 pm

Ma nemam pojma stari stvarno! Sve nam je pred nosom kažu a mi ne vidimo dalje od svog nosa!
Nego imam ja pitanje za tebe; kakva je to slika, ko je to na sliki na tvojem avatru? Nekako mi je poznat lik a nikako da skapiram?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2016 2:26 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

...
Ja bi još protumačio taj "pravi" svijet kao još jednu iluziju. Znači više levela iluzije. Brahman ili Svijest je hardware, originalno stanje postojanja, a sve ostalo što je nastalo je Maya, Iluzija. Svi svijetovi koji postoje su vibracije u Brahmanu, znači svi su svijetovi iluzije.


-  Brahman = 0

- Shiva = Shakti - jer su medjusobno neodvojivi.
  Shiva = Svest
  Shakti = Energija = Manifestovano

- ako JA Svest, iako je u polju manifestovanog, posmatramo kao aspekt Shive onda je:
 
  JA SVEST = Shiva.
  i istovremeno
  JA = Shakti = Manifestovano = SVE
  (odatle ono - "Sve je Jedno")

- JA u polju svojih malih ja-ova, zbog identifikacije sa njima, gledajuci iz bilo kog malog  ja vidi izdvojeno sebe u Mnostvu. Slepo je da vidi kako je Mnostvo u  "spoljasnjem"  odraz Mnostva  u njemu samom i obrnuto.

Tako nekako; pojednostavljeno.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimepet tra 15, 2016 5:33 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Ma nemam pojma stari stvarno! Sve nam je pred nosom kažu a mi ne vidimo dalje od svog nosa!
Nego imam ja pitanje za tebe; kakva je to slika, ko je to na sliki na tvojem avatru? Nekako mi je poznat lik a nikako da skapiram?
Poslednji ruski car Nikolaj 2 Romanov veliko mucenik. Stavio sam ga,zato sto postujem njegov lik i delo a i zbog mojih nekih uverenja,stavova i principa. ;) . Sto se tice rne rupe kao jedna vrsta portala ka drugim Dimenzijama definitivno postoji mogucnost,ali naravno da ne znamo zasta crne rupe ustvari sluze i po svemu sudeci necemo skoro saznati,pa Novuse po teoriji relateviteta,tacnije u nekom njenom segmentu,ima mogucnosti da crne rupe izlaze van naseg poznatog Svemira,to van naseg poznatog Svemira zna se na sta se misli,odnosno mozda crne rupe imaju potencionalnu funkciju kao recimo crvotocine za velike svemirske razdaljine,odnosno trenutni transport. ;) . U filmu Interstellar na kraju ulazi u neki medjuprostor po imenu na T,zaboravio sam kako se naziv tacno zove,teracot,tessaroct,ili tako nesto,nebitno,koji su napravili nasi buduci potomci koji su se tokom vremena nekako uzdigli u 5D-petu Dimenziju,odnosno medjuprostor izmedju nase i pete Dimenzije,ali Metju Mekkonahi naravno da nije znao sta ga ceka iza crne rupe,vec je isao srcem-cistom verom,izgleda da se tu javlja metafizicki-kreatorski-bozji momenat,u fazonu cuvene Del Bojove krilatice ko ne riskira,taj ne profitira,odnosno Metju nije znao sta se nalazi iza crne rupe,pogotovo dobija na tezini saznanje da zvanicna nauka tvrdi da iza rcne rupe nema nista,vec cista dezintegracija,ali on je slusao svoje srce a ne sta nauka tvrdi. ;) . A glavni razlog zasto je on otisao u taj medjuprostor specijalno konstruisan za njega i za nas iz ove nase trece Dimenzije, umesto direktno u petoj Dimenziji,je taj sto on ne bi mogao da funckionise u svom 3D obliku u petoj Dimenziji,gde je sve drugacije,sto bi ti rekao Novuse drugo stanje postojanje. ;) .Licno mislim da se mozda moze doci do drugih oblika postojanja-Svemira-Dimenzija,iako evidentno postoji neka barijera izmedju Dimenzija,ali za to nam treba neverovatna tehnologija i uz to znatno nas napredniji psiho-fizicki sklop,pogotovo psihicki,od koje smo iz ove danasnje perspektive veoma daleko.Mozda mogu i bica iz drugih Dimenzija da dodju do nase,ali caka je u toj barijeri a i u sveopstim zakonitostima funkcionisanja i postojanja,znaci veoma tesko. ;) .
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesub tra 16, 2016 4:08 pm

Grgo mislis li da postoji mogucnost da je 4D ustvari Astral,jedan level iznad nas,kao sto kaze Novus,ili pak nesto drugo? Neki naucnici pretpostavljaju da je to dimenzija vremena u kome vreme dobija sasvim novi-drugaciji-kompletan oblik,odnosno u 4D nema prepreka i stanja kao sto su recimo proslost,buducnost i itd.,vec jedno apsolutno vreme i prelazi se iz jednog stanja u drugo,ili cak mozda trece, kao sto mi prelazimo ulicu na primer. ;) .
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesub tra 16, 2016 5:10 pm

Ako je JA u Svetu onda JA trazi portale u Svetu.
Ako je Svet u JA onda JA  trazi i nalazi portale u sebi.
JA je portal.
Tako je vec hiljadama godina a tako ce i biti.
Za druge portale izgleda da cemo cekati jos dugo, dugo, dugo.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesub tra 16, 2016 6:49 pm

Pozdrav morao sam pobjeć iz vana jer napon i struja vjetra su tako jaki da mi je skoro pranu otpuhalo sa mene! 😂
Pa ću potrošiti sljedeći tok vremena za C4.
Toliki konfuz me hvata kad pokušavam shvatiti pojmove sa kojim barata ekipa sa foruma da se osjećam kao u zatvoru. I trebat će mi još dosta kapaciteta vremenske dimenzije da izađem iz zatvora i naučim ih.
Nonsens nemože astral biti D4. D-ovaj D-onaj D3 D4 sve su to dimenzije koje nas zatvaraju. Astral nema Dvreme nema Dprostor a koliko sam ga ja iskusio nema ni Dsvijesti i jedan od oblika svijetova gdje je i nemoguće, moguće. I astral je dimenzija bliska dimenziji Boga ili našeg stvaratelja! Ljudi su svijesni onoliko koliko ima ova dimenzija svijeta dozvoljava. Bezbrižno uživaju ovu slobodu matrixa. Kad izgubiš dimenzije tek onda počneš biti svijestan dimenzija! Bogovi stvaraju bogove. Tako smo i mi sami Bogovi i stvorili smo matrix. Astral je najbliži slobodi i neznam koji D u njemu postoji ako i postoji a to če ti neki forumaši bolje objasniti.
Kad se budiš ili dolaziš ksebi kao iz kome ili nekog sna ulaziš opet u svijet gdje vladaju dimenzije. Taj svijet opet može biti zatvor. Prije sam na forumu spomenuo da je duhovnost klopka za zatvor! Jer ju je sistem iskoristio za manipulaciju-zatvor. A i nemora biti! Tako da portal koji vodi u 4D meni ne liči na ništa drugo nego tip zatvora! I ako znanstvenici imaju način da otvore portal ka toj dimenziji. Ima da se pazimo ako to iskoriste na čitav kolektiv sa ciljom loše namjere u svrhu manipulacije. Veselilo bi me da ga iskoriste s ciljem dobre namjere....ali to je opet tip zatvora. Ali i bolje jer zamisli da svaki pojedinac bude slobodan. Koji bi to kaos bio! Prvo treba ljudima promjeniti svijest što se polako radi. Ljudi postaju produhovljeni s ciljem davanja bezuvjetne ljubavi! Zračenje, kaos na planeti i razni drugi alati su portal ka drugoj dimenziji!
Sve što se na planeti radilo sve se planiralo i pripremalo stoljećima. Prouči manipulaciju uma-skriveni simboli. Tako da me nebi iznenadilo da je portal već otvoren a sve ovo šta čitaš u medijima je pripremanje terena za izbacivanje udarne vijesti!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitimesub tra 16, 2016 9:54 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Pozdrav morao sam pobjeć iz vana jer napon i struja vjetra su tako jaki da mi je skoro pranu otpuhalo sa mene! 😂
Pa ću potrošiti sljedeći tok vremena za C4.
Toliki konfuz me hvata kad pokušavam shvatiti pojmove sa kojim barata ekipa sa foruma da se osjećam kao u zatvoru. I trebat će mi još dosta kapaciteta vremenske dimenzije da izađem iz zatvora i naučim ih.
Nonsens nemože astral biti D4. D-ovaj D-onaj D3 D4 sve su to dimenzije koje nas zatvaraju. Astral nema Dvreme nema Dprostor a koliko sam ga ja iskusio nema ni Dsvijesti i jedan od oblika svijetova gdje je i nemoguće, moguće. I astral je dimenzija bliska dimenziji Boga ili našeg stvaratelja! Ljudi su svijesni onoliko koliko ima ova dimenzija svijeta dozvoljava. Bezbrižno uživaju ovu slobodu matrixa. Kad izgubiš dimenzije tek onda počneš biti svijestan dimenzija! Bogovi stvaraju bogove. Tako smo i mi sami Bogovi i stvorili smo matrix. Astral je najbliži slobodi i neznam koji D u njemu postoji ako i postoji a to če ti neki forumaši bolje objasniti.
Kad se budiš ili dolaziš ksebi kao iz kome ili nekog sna ulaziš opet u svijet gdje vladaju dimenzije. Taj svijet opet može biti zatvor. Prije sam na forumu spomenuo da je duhovnost klopka za zatvor! Jer ju je sistem iskoristio za manipulaciju-zatvor. A i nemora biti! Tako da portal koji vodi u 4D meni ne liči na ništa drugo nego tip zatvora! I ako znanstvenici imaju način da otvore portal ka toj dimenziji. Ima da se pazimo ako to iskoriste na čitav kolektiv sa ciljom loše namjere u svrhu manipulacije. Veselilo bi me da ga iskoriste s ciljem dobre namjere....ali to je opet tip zatvora. Ali i bolje jer zamisli da svaki pojedinac bude slobodan. Koji bi to kaos bio! Prvo treba ljudima promjeniti svijest što se polako radi. Ljudi postaju produhovljeni s ciljem davanja bezuvjetne ljubavi! Zračenje, kaos na planeti i razni drugi alati su portal ka drugoj dimenziji!
Sve što se na planeti radilo sve se planiralo i pripremalo stoljećima. Prouči manipulaciju uma-skriveni simboli. Tako da me nebi iznenadilo da je portal već otvoren a sve ovo šta čitaš u medijima je pripremanje terena za izbacivanje udarne vijesti!
Ovde su oprecna misljenja,Novus kaze da je Astral neka vrsta druge Dimenzije,ti kazes da ipak nije vec da je sasvim drugo,malo sam zbunjen.Cekaj Grgo sta zagovaras,da li da naucnici otvore portal ka drugoj Dimenziji,konkretnije 4D,ili ipak ne i ako to iskoriste u vidy dobre namere.Ako iskoriste u svrhu dobre namere,kazes da bi to bio haos na svetu-planeti,konkretnije otprilike na sta bi licio taj haos,kako bi otprilike uticalo na sve nas,sta mislis? Licno mislim da bi zesce,brzo i efikasno najebali od nekog mocnog interdimenzionalnog bica koji je iznad svih zakonitosti ove nase 3 Dimenzije,posto ako je iz 4D-jedan nivo po hierarhiji iznad nas,logicno je da se pretpostavi da je iznad svega nas,ali ipak ne mora striktno da znaci da bi bilo tako,mozda bude upravo suprotno.Ipak mislim da smo iz ove nase danasnje perspektive daleko od portala ka drugoj Dimenziji i nacekacemo se dugo,dugo(kao sto kaze leont) da dodjemo do tog stadijuma.Takodje mislim da je 4D,5D,Dimenzije-Svemiri neverovatnih mogucnosti za nas.A sa ne pricamo o 6D,7D i itd.To je vec domen veci od svih bajki zajedno za nas. ;) .Ne mislim da je portal jedna vrsta zatvora za nas,vec upravo suprotno,kao jedna vrsta vrata-prozora kao nekom neverovatnom i fantasticnom svetu nevidjenih nmogucnost.Sto se tice strktno 4D,mislim da je to Dimenzija-Svemir pocetna-prva faza ka stremljenju prema blazenstvu,sto je po meni krucijalan cilj-svrha-smisao postojanja. ;) .Sto se tice kako izgleda 4D i koje stanovnike ima,mislim da se bazira na vremenu kao novu konstantu,sa zakonitostima koje ne mozemo ni da pojmimo u ovom trenutku a stanovnici bi bili u najmanju ruku nkea vrsta nadljudi,ili nadbica,koji bi imali sposobnost da prelaze iz jednog vremenskog stanja u drugi,kao sto mi prelazimo ulicu.Sto se tice oblika 4D,nabliza misao mi je kao nas elipsticni oblik nasoj 3D plus dodatni prostor gde bi bio oslobodjen vremenskih stega-okova,nesto kao elipstcni rascvetak,najblize sto mogu da se izrazim,s time sto mislim da nw bi bilo vakuuma izmedju nebekih tela,ili vrlo malo a boja koja bi preovladala u 4D-Svemiru mogla da bude neka vrste nijanse svetlog braona-beza,ili nesto u tom kontekstu. ;) .
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije   Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» NLO video zapisi
» Koji je razlog postojanja?
» Vijesti iz Svemira
» Petlja svemira

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: