Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Anđeli

Go down 
+53
Seto Kaiba
web dust
SenoritaEsmeralda
Novus ordo seclorum
SV David
Madonna
lera
Ildiko
2pac
Pohotni Jarac
Dragony
angel
hromi
comewithme1717
Remke
mEN_iN_WHite
Lycan
baglic
parkour95
Flamezar
R.A.
skin
Indigo_girl
Athena
tomi
MoW
Chakotay
Fantom
Michael Wittmann
Gea
Legionar
Blizzard
Berny_Sinara
Goran
Groinx
floridana
Cuppycake.Disaster
Merkurica
gloria_g
arhont
Jaykof
cmcool
OLugo
omen
meli
zvezda
kokobill
mewithoutYou
Svjetloisjena
malenaivi
Alpha
urbanaaa
veronika30
57 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 4:58 pm

Ne, nisi jasan, nego si glup ko Ojler na Gausa.

1. NE SPAMAJ VISE ovu temu sa pricom o piramidama, ako si debilan i ne znas osnovna pravila bilo kojeg javnog servisa na internetu poput foruma, idi pa procitaj pravila ponasanja koja su i izmisljena radi bildea poput tebe. Imas teme o atlantidi, piramidama, Semiru, Anunakijama, koji ku spamas temu o Andjelima sa tim tvojim p1zdar1jama ?

2. Sad je meni jasno koja je tvoja psihoza. Ti se bavish nekim psihoticnim dzihadom protiv Semira primarno i vjerovatno stojish iza onih bolesnih sajtova i kanala na YouTube kkoji se bave lovom na vjestice, a jasno mi je i zasto spominjesh Mohandjija u okeanu ovakvih il onakvih carobnjaka, a to je jer Mohandji ima svoj jedan energo prostor posvecen i Kriya Yogi u tunelima Ravne, i onda si vjer i zbog toga prso lol i krenuo citati nesto od Mohandjija i onda mislis da mora da i ja identicno pricam i svi ostali, ali ne, itekako ne, ali ti Mohandji dalje smeta jer vjer on poddrzava Semira i zato ti pucas i napadash sve duhovne praktikante svih skola, time se nisu bavili ni najludji medju ludima u toku inkvizicije, ti si potpuni psiho i budaletina, psiho jer si u dzihadu Svetom protiv neistomisljenika oko piramida i atlantide i Semira (ZASTA MENE ULTIMATIVNO BOLI TUKI),a budaletina jer ti zapravo uopste nemas mogucnost analitickog razmisljanja i komparacije i uopste rasprave, tebi je Um sludjen Zlom, u tebi nema Istine i zato ti se raspada Um i psiha.

3. Termin kauzal i termin astral su samo jedni od termina i cak oni sami po sebi su skroz razlicita znacenja imali u razlicitim epohama ili duhovnim skolama. I za jedan termin 5 skola moze dati razlicite definicije a fizicki odvojene civilizacije su opisivale iste stvari sa drugim terminima.

Pod br 1, to sto ti pricas da je fizicki svemir NEPROMENLJIV je laz i ti ili si preskocio 100 godina razvoja kvantne mehanike ili si bash teska budala. Aps nista van 5 chula NIJE FIKSNO i jedino sto "postoji" van 5 chula su statisticke raspodjele talasnih jednacina sila i cestica, de fakto hologram informacija i matematike, dje se Red bez Forme odvija iza svega toga i taj Red bez forme je prva razina Kauzala koja NIJE U FORMAMA !!!

Uopste necu dalje ici u ocigledne dokaze kvantne mehanike o objektima van 5 chula i double slit ili quantum eraser eksperimentima (dje se cak i proslost menja u zavisnosti od buducnosti !!).

Astralni svemir je neorganski svemir u kojem smo utopljeni stalni, kolektivno nesvjesno koje je jos Jung dokazao stotine eksperimenata kako osobe mogu znati fizicki udaljene dogadjaje ili kako psihe ljudi uticu na daljinu. Da ne spominjem moderne dokaze od Rupert Sheldrakea i Morfickih polja i hiljade dokaza o fenomenima kolektivnog nesvjesnog koje je de fakto vec prihvaceno kao Razina pored fizicke koja utice na sve ljudi u Nauci poput psihologije i psihijatrije jer dokaza imas kolko osh.

Ti ni to nemas pojma.

Al ajmo dalje, o tom famoznom kauzalu kojeg nauka ce mozda uspjeti dokazati u sljedecem stepenu.

Astral i fizikala su sustinski oba ILUZIJA a ne neesto nepromenljivo, oboje su zgusnute forme i dve strane istog coina i te forme ljudi primaju kao Input u 5 chula i reaguju na njih, i u toj razini postoje trilioni Duhovnih bica i neorganskih bica (bez tjela sa Umom i chulima) koje su uglavnom psihicki jako bliske ljudima i zbog toga imamo ceste kontakte (dobre il lose).

Ti sam kazes da ljudi odatle downloadaju neke podatke i uvide koje im serviraju Demoni a onda kazes da nista to empirijski nepostoji????

hahaah pa ti si najveca budala koja je hodala Balkanom i Globusom...To je stravicno kako se ti blamirash. Tebi je temeljna pretpostavka da nista ne postoji osim fizickog a onda tvrdish da milioni sto autenticnih Svetaca sto psiho slucajeva imaju legit kontakt sa neorganskim bicima????? Pa tebi je logika bash u outu... Jel ti neuronska mreza pregorila od mrznje i zla prema Semiru??

Pa jeli neorganska bica postoje il ne postoje? odgovor na to pitanje ce ti dati kvocijent koji si ti pacijent.

Kauzal je dakle prva razina iznad razine Formi (astrala i fizicke razine). NEMA FORMI U KAUZALU !!!! Tako da niko nemre skinuti formu bilo cega, a to od cega se sastoji ta razina (iako ko sto rekoh ima jos razina iznad), a koju razne tradicije zovu razlicito (Nebo u hriscanstvu dok je podnebesje astral, ili Nagual u nagualizmu Don Huana dje je Nagual energija Apstraktnog nerodjenog Duha i Namjere i Volje koji se bez forme materijalizuje u Formama tj Tonalu/Licnosti i razbija sve iluzije), to od cega se sastoji ta razina je nezamislivo ljudima i da bi pristupio tome moras izgubiti manje il vise ljudsku formu i to nema nikakve veze sa atlantidom i Semirom, nego sa otvaranjem Srcanog cvora (o kojem ti pojma nista nemas jer si zarobljen na toj razini i obicni si puppet Horonzona). Nagual tj Kauzal ili treca Paznja po Don Huanu je realm Bozje Volje, nacina kako Namjeravati Ocima i pokretati iluzorne objekte 5 chula svojom Voljom i materijalizaovati Igre Duha. Nagual je bez forme, nerodjeno, mjesto obitavanja uzasno kristalnih Bica koja NEMAJU VEZE sa neorganskim bicima koja zaista tjeraju ljude na svakakve glupave downloade, ali Bica sa Kauzala i visa ja ih ne zovem ni andjelima nego Arhandjelima i posle Bodhisatvama ili Nagualima itd, njima se Um sastoji od Kristala Mudrosti dje je Mudrost Vidjeti da je sve iz 5 chula iluzija (ukljucujuci i Piramide koje su ILUZIJA) i da jedino Nerodjeno je mjesto gdje se sva iluzija Gasi. Cilj Arhandjela je da izgradi Most sa nizim djelom nas ispod Grla, ispod Konusa i polja Horonzonskog ispod Abisa, da spoji temelj Uma i svjet objekata u Mudrosti i Nerodjenosti, ne bavi se Arhandjeo sa Semirom, sa Semirom se bave psihopate ko ti (pritom ne zelim nista reci za Semira, nego za psihopate koje se tako bave sa njim ko ti).

4. Sve ovo sto ja pricam ti nemas pojma niti ces imati pojma, a sam kazes da se ne bavish Radom sa Chulima i Umom, sto znaci da si jako jako low level intelektualni patuljak sa kojim neko poput mene ili Mohandjija ili tone drugih ljudi uopste nema sta da prica osim da se sprda sa tvojim logickim glupostima poput toga sa demonima...Ti ne znas za stotine dokazanih anomalija od kvantnog do neorganskog sveta, stotine stvari su dokazane zadnjih 50 godina, ako si arheolog onda uzmi citaj o Morfickim Poljima, o Jungu (iako je to prastaro vec ali POBIJA TEBE I TVOJE SHUPLJE TEORIJE), o Puharichu i Cia eksperimentima, ma mislim, tona stvari.Citav ovaj forum ima te teme.

5. Nikoga ne zanima tvoj dzihad na Semira, idi u Ravno pa se pobij sa njima, koga boli uvo, wtffff...Ono cime se ja bavim ili o cemu pricam ni ti ni Semir nemate pristup, niti se Semir bavi ovim cime se ja bavim, i on sam lupeta svasta i za bitcoin itd, pa sta ces...Ali kake to veze ima sa ikakvom Duhovnom praksom, te tvoje dokaze objesi macku o rep, trilion dokaza imas danas o nefizickim pojavama, a sto je najsmjesnije ja to idem objasnjavat liku koji sam tvrdi da postoje Demoni koji ulaze ljudima u psihu???

ja odavno veceg ludaka sa rupama u logici amebe nisam vidio.Oprosti ali ti si toliko nespreman za ici u raspravu sa bilo kim pametnim a kamoli sa iole prosvjetljenim ljudima niti ti znas sta znaci to i koje su to razne faze transformacije Covjeka...I zasto uopste ides o tome pricat kad sam kazes da nista ne vjezbas i nista nisi vidio, nije sve iluzija, Fizicki svemir je Iluzija, a ne obrnuto lol...

Ti si toliko low level da dzaba.A to sto mislis da si u pravu je bolest jer nisi u pravu, i Mohandji je za tebe Bog, BUKVALNO, a ti si za njega Crv, to sto bih ja sa Mohandjijem pricao na drugacijem nivou i o drugim stvarima, ne znaci da ti nisi crv za njega..Bukvalno ti vidis svjet ko crv, ne kazem to da vredjam tebe il crva, nego Mohandji je toliko otvorio Chula da njegova Chula nisu ko tvoja, ti kao covjek si u odnosu na njega ko covjek u odnosu na crva....

Bavi se Semirom, idi u dzihad, ali ti nisi uopste bitan da pricas o duhovnim praksama, ali opet ROFL ti znas da postoje Demoni, pa te pitam sa kojim Chulom si to Vidio i kako si to dokazao Empirijski da je to Demon?
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:02 pm

--1. NE SPAMAJ VISE ovu temu sa pricom o piramidama, ako si debilan i ne znas osnovna pravila bilo kojeg javnog servisa na internetu poput foruma, idi pa procitaj pravila ponasanja koja su i izmisljena radi bildea poput tebe. Imas teme o atlantidi, piramidama, Semiru, Anunakijama, koji ku spamas temu o Andjelima sa tim tvojim p1zdar1jama ?--

O i te kako cu da spamujem ovde,dokle god ti budes odgovarao.Sve sto si napisao nema nikakve veze sa mojim argumentima i nisi odgovorio ni na jedno moje pitanje.Sto je i ocekivano za intelektualno sakatog gundelja poput tebe koji veruje iskustvu ciju pozadinu ne moze znati.Andjeli i arhandjeli su isti ti koji propagiraju ove informacije koje ja navodim.Ako se date informacije ispostave kao laz shvatice se da nas data bica manipulisu.To je cela poenta sabane nepodojeni.A bica koja nas lazu ne mogu biti temelj istine.

--Sad je meni jasno koja je tvoja psihoza. Ti se bavish nekim psihoticnim dzihadom protiv Semira primarno i vjerovatno stojish iza onih bolesnih sajtova i kanala na YouTube kkoji se bave lovom na vjestice, a jasno mi je i zasto spominjesh Mohandjija u okeanu ovakvih il onakvih carobnjaka, a to je jer Mohandji ima svoj jedan energo prostor posvecen i Kriya Yogi u tunelima Ravne, i onda si vjer i zbog toga prso lol i krenuo citati nesto od Mohandjija i onda mislis da mora da i ja identicno pricam i svi ostali, ali ne, itekako ne, ali ti Mohandji dalje smeta jer vjer on poddrzava Semira i zato ti pucas i napadash sve duhovne praktikante svih skola, time se nisu bavili ni najludji medju ludima u toku inkvizicije, ti si potpuni psiho i budaletina, psiho jer si u dzihadu Svetom protiv neistomisljenika oko piramida i atlantide i Semira (ZASTA MENE ULTIMATIVNO BOLI TUKI),a budaletina jer ti zapravo uopste nemas mogucnost analitickog razmisljanja i komparacije i uopste rasprave, tebi je Um sludjen Zlom, u tebi nema Istine i zato ti se raspada Um i psiha.--

Pa bravo glupko.Naravno da sam slusao Mohandjija i njegove tvrdnje o piramidama.A znas odakle je dobio te informacije?Pa sa kauzala budalo.Sam je rekao da dobija informaicje od svojih spiritualnih ucitelja i duhovnih bica retardinjo.Sto opet vraca na onu staru od gore-bica koja nas lazu ne mogu biti temelj spoznaje niti nam zele dobro.To je poenta glupko.Upravo napadam takve poput Semira kako bih raskrinkao gamad poput tebe i njega i ostalih koji uce ljude laznim doktrinama.Naravno,Semir to radi svesno i zaradjuje na muci bolesnih ljudi koji tamo odlaze da se lece nekim kurcevim jonima.Ne,ja ne vodim kanale koji seru po Semiru.Ali ih podrzavam.Bio sam licno na tom brdu sa 2 geologa da ispitamo to sranje.Ljudi su potvrdili da se radi o cistoj prirodnoj formaciji,tacnije prevari.Onaj koji vara ljude zasluzuje da bude biven i osramocen maksimalno.U tome ne vidim nista zlo.

--Pod br 1, to sto ti pricas da je fizicki svemir NEPROMENLJIV je laz i ti ili si preskocio 100 godina razvoja kvantne mehanike ili si bash teska budala. Aps nista van 5 chula NIJE FIKSNO i jedino sto "postoji" van 5 chula su statisticke raspodjele talasnih jednacina sila i cestica, de fakto hologram informacija i matematike, dje se Red bez Forme odvija iza svega toga i taj Red bez forme je prva razina Kauzala koja NIJE U FORMAMA !!!

Pricam da postoji nesto sto se zove arheologija i geologija.Imamo data arheoloska nalazista crno na belo.Mozemo ih empirijski testirati i potvrditi na koji nacin su gradjene date formacije.I tako proveriti da li su price o njima laz ili istina.To je sve budalo.Nista vise i nista manje.To je moja poenta.Na datim razinama koje spominjes mozes ubacivati lazne slike i laznu istoriju ljudima tako i tako ih manipulisati.

--Astralni svemir je neorganski svemir u kojem smo utopljeni stalni, kolektivno nesvjesno koje je jos Jung dokazao stotine eksperimenata kako osobe mogu znati fizicki udaljene dogadjaje ili kako psihe ljudi uticu na daljinu. Da ne spominjem moderne dokaze od Rupert Sheldrakea i Morfickih polja i hiljade dokaza o fenomenima kolektivnog nesvjesnog koje je de fakto vec prihvaceno kao Razina pored fizicke koja utice na sve ljudi u Nauci poput psihologije i psihijatrije jer dokaza imas kolko osh.--

Dokazano cime retarde?Jesam li ti ja deklamovao filozofsku paradigmu da bi mi ti jeo govna ovde o DOKAZIMA?Filozofija je temelj razumevanja datih fenomena.Nista sto radis ne moze biti verifikovano bilo cim.Ti mozes misliti da nesto vidis,da nesto praktikujes,da nesto sprovodis u delo,i mozes biti uveren da ti to radis,ali sa filozofskog aspekta ne mozes biti siguran da li ti radis to ili to radi neko drugi umesto tebe.Ljudi koji znaju sta se dogadja na drugim krajevima su demonizovani i dobijaju vizije.Jako jednostavno.Ljudi koji se bave proricanjem buducnosti su najbolji primer.Zena koja mi je radila tarot je informacije dobijala putem vizija iz visih duhovnih sfera sto mi je i sama priznala nakon seanse u kojoj mi je sve pogodila,Jel ti sad jasno majmune nepodojeni?To je dokaz da duhona bica deluju na ljude.E sad to sto ti mislis da mozes znati ko su ta duhovna bica,to je tvoj problem paljevino zabagrela.

--Astral i fizikala su sustinski oba ILUZIJA a ne neesto nepromenljivo, oboje su zgusnute forme i dve strane istog coina i te forme ljudi primaju kao Input u 5 chula i reaguju na njih, i u toj razini postoje trilioni Duhovnih bica i neorganskih bica (bez tjela sa Umom i chulima) koje su uglavnom psihicki jako bliske ljudima i zbog toga imamo ceste kontakte (dobre il lose).

Ti sam kazes da ljudi odatle downloadaju neke podatke i uvide koje im serviraju Demoni a onda kazes da nista to empirijski nepostoji????

hahaah pa ti si najveca budala koja je hodala Balkanom i Globusom...To je stravicno kako se ti blamirash. Tebi je temeljna pretpostavka da nista ne postoji osim fizickog a onda tvrdish da milioni sto autenticnih Svetaca sto psiho slucajeva imaju legit kontakt sa neorganskim bicima????? Pa tebi je logika bash u outu... Jel ti neuronska mreza pregorila od mrznje i zla prema Semiru??--

Ko kaze da tvrdim da to nista empirijski ne postoji majmune?Kakva si ti tuka covece...Ne znam jel treba da ti crtam da verujem da postoje date razine?Kakav kurcev fizicki svet kao jedino sto postoji retarde?Gde sam ja to rekao?Rekao sam da niko ne zna pravu realnost sem Boga.A kauzal i astral i ostala sranja iznad su sve obmana kreirana od palih andjela.To je ono sto tvrdim.I ljudi od tih bica dobijaju informacije kojima bivaju manipulisani.Ne mozes znati da kauzalni svet utice na astralni i fizicki,NE MOZES.Mozes imati demonstraciju toga na osnovu manipulacije.Sami hriscanski mistici su tvrdili da demoni uzrokuju ljudima misli.Eto ti odgovora na kauzal.Demoni su ti koji kreiraju celu tu saradu u koju si se ti upleo.Sve u svemu ne mozes znati sta je pozadina svega toga,mozes to sranje samo doziveti(doziveti nesto i sama spoznaja su dva razlicita aspekta,spoznaju moze imati samo Bog koji ima aspolutno znanje o svemu sto postoji).

--Pa jeli neorganska bica postoje il ne postoje? odgovor na to pitanje ce ti dati kvocijent koji si ti pacijent.--

Rekao sam da da

--Kauzal je dakle prva razina iznad razine Formi (astrala i fizicke razine). NEMA FORMI U KAUZALU !!!! Tako da niko nemre skinuti formu bilo cega, a to od cega se sastoji ta razina (iako ko sto rekoh ima jos razina iznad), a koju razne tradicije zovu razlicito (Nebo u hriscanstvu dok je podnebesje astral, ili Nagual u nagualizmu Don Huana dje je Nagual energija Apstraktnog nerodjenog Duha i Namjere i Volje koji se bez forme materijalizuje u Formama tj Tonalu/Licnosti i razbija sve iluzije), to od cega se sastoji ta razina je nezamislivo ljudima i da bi pristupio tome moras izgubiti manje il vise ljudsku formu i to nema nikakve veze sa atlantidom i Semirom, nego sa otvaranjem Srcanog cvora (o kojem ti pojma nista nemas jer si zarobljen na toj razini i obicni si puppet Horonzona). Nagual tj Kauzal ili treca Paznja po Don Huanu je realm Bozje Volje, nacina kako Namjeravati Ocima i pokretati iluzorne objekte 5 chula svojom Voljom i materijalizaovati Igre Duha. Nagual je bez forme, nerodjeno, mjesto obitavanja uzasno kristalnih Bica koja NEMAJU VEZE sa neorganskim bicima koja zaista tjeraju ljude na svakakve glupave downloade, ali Bica sa Kauzala i visa ja ih ne zovem ni andjelima nego Arhandjelima i posle Bodhisatvama ili Nagualima itd, njima se Um sastoji od Kristala Mudrosti dje je Mudrost Vidjeti da je sve iz 5 chula iluzija (ukljucujuci i Piramide koje su ILUZIJA) i da jedino Nerodjeno je mjesto gdje se sva iluzija Gasi. Cilj Arhandjela je da izgradi Most sa nizim djelom nas ispod Grla, ispod Konusa i polja Horonzonskog ispod Abisa, da spoji temelj Uma i svjet objekata u Mudrosti i Nerodjenosti, ne bavi se Arhandjeo sa Semirom, sa Semirom se bave psihopate ko ti (pritom ne zelim nista reci za Semira, nego za psihopate koje se tako bave sa njim ko ti).

Retarde,dokle mislis da mi ponavljas jedno te isto?Sasvim mi je jasno o cemu govoris,znao sam ovo i pre tebe.Ja sam ti rekao da su svi ovi koncepti demonske obmane.Jasno sam ti nagovestio da je sve obmana.Kauzal nije nebo po hriscanstvu jebem te usta jereticka!Ne mozes interpretirati hriscanstvo na osnovu obmane koju si doziveo na datoj razini.Nemas pojma o sistemu Grigorija Palame.To je prava doktrina,daleko asptraknija od kauzala i svih razina koje su navodno iznad.Kapiram ja da su ti demoni popili mozak pa tumacis hriscanstvo i sam pad kao pad iz kauzala u astral(jer kapiras bate to je pad i mora biti isto sto i pad u hriscnstvu)Bukvalno tumacis to sa stanovista hindistickih sektasa i tvojih dozivljaju umesto da tumacis u samom Biblijskom kontekstu koji kada se cita holisticki nema nikakvih dodirnih tacaka sa onim o cemu ti govoris.Al majmun poput tebe to nikada nece shvatiti jer se cela tvoja interpretacija svodi na vadjenje recenica van konteksta koje kasnije ukalupis u svoje dozivljaje zanemarujuci sve ostalo sto ti ne ide u prilog.Citaj Bibliju retarde,sam Hrist je upozorio da ce doci mnogi lazni proroci i lazni Hristi koji ce varati ljude demonskim naukama.Jer ne borimo se protiv ljudi od krvi i mesa, nego protiv nevidljivih zlih vladara i vlasti koji vladaju ovim našim mračnim svijetom; protiv zloduha koji borave u nebeskim prostorima.Ti zlodusi su idioti sa kauzala i astrala i ostlaih razina.Jasno je Hrist upozorio.Isus kroz ceo novi zavet upozorova na lazne proroke i na takve poput tebe i ti se nisi udostojio da provalis o kome govori retrose jebeni?

Ovo ostalo necu ni da komentarisem,samo presipas iz supljeg u prazno.Sve isto ponavljas.Naravno da nemam pojma kad nisam demonizovan kao ti.I drago mi je sto nisam iskusio ta sranja.Mada ima ljudi koji jesu i koji su se vratili Hristu a koje licno poznajem.Ne postoje forme retarde ni u hriscnastvu.Forme andjela su manifestacija prilagodjena ljudskoj percepciji i razumevanju.Sam Jovan Damaskin tvri da su andjeli i arhandjelji nesaznatljiva bica koja mogu unistiti citav kosmos ako bi im bilo dopusteno.Mocniji su od bilo cega sto ti mozes da zamislis.I sta je takvim bicima tesko da izmanipulisu ljude od kojih su milijardu puta duhovno napredniji i razvijeniji?Pa to je njima kao nama kad levatimo decu od 3 godine o pricama o deda mrazu.I ovo je samo analogija.Ne moze se ni porediti sa ovim,ali cisto da ti bude jasno retardinjo.To ti je kao kad ja nekom klincu od 4 godine dodjem i kazem,mali vidjaj vamo sanjao sam da imas super moci i da me mozes baciti na pod putem svoga uma.I mali se uspali i koncentrise se umom na to da me baci,ja se bacim i mali utripuje da ima super moci.Vise puta ponovimo postupak i mali je izmanipulisan i misli da on to radi.Eto ti primera kako te levate ta mocna bica.I tebe i sve na tim razinama.Nemate pojma u kakva govna ste se upleli.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:16 pm

Au, ja sam mislio da si ti neki arheolog u svetom dzihadu protiv Semira a ti si nadodao i te Horonzonske protuudare servirane kvazi hriscanima kako je sve sto kvazi hriscani pricaju istina a ostalo su demoni hahh pa ti si ko combo ono lovca na Sataniste i ostalih ludaka branioca pravog Hrista .. pa ja o tebi i takvima pricam 15god,vi ste najgore Zlo ikad servirano ljudima od Horozonskog polja..

I vi i tebi slicni jeste jedni od mojih najvecih neprijatelja, chuj branioca Hrista...ti uopste ne shvatash da tu ima 3 4 nivoa ilizije i ko kome servira informacije, ti ne shvatash da ovo prica Horonzon tj Zvjer kroz tebe,a ne kroz mene. I nisi ti kriv i ti samo dokazujes moj model star 15god, i ti si eto tako sasvim slucajno pokupio citavu demonologiju Horonzona i on govori kroz tebe a na mene se voli zakaciti jer nemre izdrzati jer mu ja bucam polje globalno i regionalno godinama,i odavno mi je to dosadno,zato se horonzon u tebi raspada,zato sto u dodiru sa mojom energijim i vajra kristalima se raspada,jer od Vajri nema odbrane, i tu uopste ne znas sta je to o cem.pricas,i u oim raspravama ti si samo sonda, ti jesi Horonzon,ti nemas Link ka svom Arhandjelu niti Izvoru i to je najteze shvatiti kako je neko poput tebe ustvari full preuzet od Horonzona..ti si njegova aura,njegovo grlo.

Tuga,patetika,zlo,slabost,rastrojenost..Horonzon nema pristup ovome cemu imam ja a ti si mu samo korisna budala...ne klepam ja tebe energijom nego njega..zato i ti i on vristite jer nema odbrane od Vajri...

Lazete cim zinete ti i tvoj otac lazi...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:30 pm

"
Jovan Damaskin tvri da su andjeli i arhandjelji nesaznatljiva bica koja mogu unistiti citav kosmos ako bi im bilo dopusteno.Mocniji su od bilo cega sto ti mozes da zamisli"

Ja i opisujem ta bica 10 god i takodje bica nivoa iznad njih lol
Ja i Jovan se slazemo,ali ti nemas te Uvide, o tome se radi i Horonzon krade te Mostove i preko korisnih budala i sondi poput tebe preokrece te Mostove prema svome Polju u kojem drzi ljude.

l
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:30 pm

Ili tebe jebu demoni ili mene.Ti mislis da sam ja obmanut,ja mislim da si ti.Ne mere biti trece.Arheologija je na mojoj strani,svestan sam da su pompezne price plasiranje od strane visih duhovnih sfera laz.To je ono sto je bitno.
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:32 pm

Ja i opisujem ta bica 10 god i takodje bica nivoa iznad njih lol
Ja i Jovan se slazemo,ali ti nemas te Uvide, o tome se radi i Horonzon krade te Mostove i preko korisnih budala i sondi poput tebe preokrece te Mostove prema svome Polju u kojem drzi ljude.

Naravno da opisujes kad surujes sa njima.To je poenta.Ne negira njih Jova,samo kaze da su to pali andjeli i nemaju veze sa pravim Bozijim andjelima koji nisu otpali od njega.Ne znam kako ti nije jasno glupko sta hocu da kazem
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:41 pm

Ja surujem sa citavim nizom Bica,i na nivou iznad tih i ovih onih,ali niko me nikad ne iznenadi sa glupostima i zatvorenim srcem ko horozonske sonde poput tebe..ti si kapitalac neki bogme...tvoj otac Horonzon je bukvalno master mind cjelog tog pada i ti demonstrirash da nemas vezu sa icim cemu bi se Bogovi divili..
Ti si znaci i hriscanski misionar,to je vec bogme nekoliko F dijagnoza..kolko si ih spasio za hrista? Kako ti znas da je to hrist,zato jer si se slozio sa samim sobom,a ako Yhwh nema formu kako znas ko si ti tad..

Ne znas,jer to je sve fejk ali ti je ugodno misliti da si ti Isusov branioc.ali boli tuki Isusa da ga brane takvi..




[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:46 pm

Ma ti si nebitan,takvih ima milion..neke stvari koje ja pricam ljudima nisu bash mainstream..nije bash da ces naici na milion ljudi koji prica ovo sto pricam,a to sto ti pricas ima tona..svuda ste jbt ahaha pravi borg kolektiv

Imas 100 vrsta demonskih ucenja,medju kojima je i tvoje.

Imas ovo sto ja pricam sto se desava svakome kad otvori srce i predje se Abis i imas beskonacno ucenja ispod koje je izmislio Horonzon a ti si popushio 80% toga...

Ave Satanas,jedini pravi Vjernik u Boga..

[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 6:54 pm

Ja surujem sa citavim nizom Bica,i na nivou iznad tih i ovih onih,ali niko me nikad ne iznenadi sa glupostima i zatvorenim srcem ko horozonske sonde poput tebe..ti si kapitalac neki bogme...tvoj otac Horonzon je bukvalno master mind cjelog tog pada i ti demonstrirash da nemas vezu sa icim cemu bi se Bogovi divili..
Ti si znaci i hriscanski misionar,to je vec bogme nekoliko F dijagnoza..kolko si ih spasio za hrista? Kako ti znas da je to hrist,zato jer si se slozio sa samim sobom,a ako Yhwh nema formu kako znas ko si ti tad..

Ne znas,jer to je sve fejk ali ti je ugodno misliti da si ti Isusov branioc.ali boli tuki Isusa da ga brane takvi..

Vec sam tvojoj zapekloj lobanji objasnio da niko nista ne moze znati na osnovu isksutva.Ali,kao sto rekoh lazi koje se plasiraju iz visih duhovnih sfera su dokaz da nam ta  bica ne zele dobro i da se radi o demonima tj palim andjelima iz BIblije.Ako jebeno bice sa kauzala ili vise kaze da u Bosni ima piramida(a ja znam da nema jer sam proucio temeljno datu temu)sta ti onda vise treba retarde da shvatis da te manipulisu?Prema tome to je sve.Kako znam da je to pravi Isus?Pa vec sam ti rekao,tako sto sam procitao celu Bibliju za razliku od tebe.Znam sta Isus kaze i sta  Biblija kaze o laznim uciteljima.Ti si preslikana verzija knjige koju si citirao toliko puta,jebene li ironije.Pa sto nisi citirao onaj odeljak dje Hrist opisuje tebe?Eh pa zato sto ti ne odgovara.Jahve je JA JESAM.Imanentan je u celoj kreaciji ali istovremeno i distinktivan od nje.Kreacija i kreator nisu isto prema Bibliji.Vec sam ti objasnio da citas Grigorija Palamu i njegov koncept esencije i nestvorenih energija da bi ti bilo jasno ono o cemu govorim.Vidi koncept svetog trojstva koji postoji u starom zavetu,taj isti koncept postoji i u Novom,bukvalno kontinuitet bez trunke inkonzistentnosti.Al treba dublje citati da bi se nesto shvatilo.Eto ti kao gnostik i pristalica Krouija i hinduistickih umobolnika nisi u stanju to da shvatis.I jebo te i Krouli i horozon u sve telesne otvore tako neoriginalnog.Horozon je mastermind manipulacije budala poput tebe koje misle da se radi o nekom entitetu ispod kauzala i da je prevazisao njega ne shvatajuci da je on isti kurac kao i taj bica sa kauzala ili vise sa kojima surujes.Ista su to bica samo u drugacijoj manifestaciji.Dobra predstava za naivne budale poput tebe.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 9:54 pm

Ti si teski neuravnotezeni psihicki bolesnik koji se izgleda registrovo na ovaj forum samo radi mene, teska patetika..

YHWH je tetragramatonski kljuc za kojeg ja iskustveno znam sta je a ti ne znas...ti ni ne znas koja Biblija je originalna,kolko puta se mjenjala,kako je nastao i kako je prevodjen Septuagent, nemas pojma o alhemiji u hrisscanstvu,ne znas sta je to cisti ether odakle je Isus dosao (ja znam), ne znas tajne hriscanske seksualne alhemije i svetog grala, ne znas sve kljuceve iz Otkrovenja sta znace,ne znas tajne drugih jevandjelja,ti i takvi ste unistili Isusov nauk..


A polu toga sto spomenuh je nivo koji se desava u praksi nakon Kauzala, i tek o tome ti pojma nemas..

Fakt je da ja mogu i radim na tome da ljudi Vide sto jest istina unutar YHWH( koji je apsolut a ne Isus), a ti imas model o Isusu koji su ti servirala podosta glupava neorganska bica.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 10:37 pm

""" Gригорије Палама прави разлику између:

бића или суштине Божије, то јест божанске нестворене природе, непромењиве, необухвативе и неизрециве; и
божанских нестворених енергија, односно делања или личних „излажења“ кроз која се он пројављује, допуштајући да се њиме причешћујемо или обожимо.
Палама тврди да су све Божанске енергије нестворене, али не и беспочетне. Постоје Божанске енергије које имају почетак и крај. Међутим, Божанску суштину не треба поистовећивати са енергијама, чак ни оним беспочетним; иако се Бог у целости пројављује у свакој енергији, његова суштина их ипак све бескрајно надилази."""

Ovo ja opisujem od ljeta 2011te..ali tu ima jos dubljih faza i ovo sa eterom je dublje.. samo sto budale ko ti misle da "hriscani" sta god znacilo imaju nekakvu vlast nad Istinom i da je jedino Isus Put do te istine,ali nije.

Isti model Nerodjenog temelja Uma tj temelja Srca opisuje Shakyamuni Buddha,al ti o pravom Shakyinom ucenju takodje nista ne znas. A djelovanje iz temelja Uma tj tkz djelovanje kroz nedjelovanje je prastari model taoizma npr,wei wu wei,ili kontrolisana ludost Nagualizma,tj Bozja Volja za razliku od Apsoluta kao Nerodjenog temelja Uma (nirvana,utrnuce svih vezanosti za ne-bozje djelovanje), Bozja volja je ono sto omogucuje Apsolutu da djeluje u kreaciji a bude van kreacije (iako uloga Kreatora bash ovog svemira uopste nije ni bitna,osim budalama monoteistima poput tebe,koji projektuju edipov kompleks na Apsolut).

Eto,uzmi sad procitaj moje tekstovo od 2011te i pogle jbt,kad ono ja pricam isto sto i Grigorije,a zasto,zato sto opisujuci Istinu koja sam ja Ja opisujem nesto sto su vidjeli mnogi..
Samo sto nakon toga ima jos masu faza,ali o tome se prica s uravnotezenim praktikantima a ne sa psihoticarima...ti bi prico o Istini,raspalo bi ti se telo da Vidish istin svojim srcem.


Apsolut je u Srcu,nerodjen bez forme,Kauzal je samo razina Bozjeg Reda i na toj razini nema toga o cem ti pricas,ti bulaznish svasta...

Grigorije tu opisuje identican model 3 Tela tj Trikaye koji opisuje Shakya i kako se Dharmakakaya tj temelj Uma tj Nerodjeno i Apstraktno dalje siri preko Tela Blazenstva i ultimativno do fizickog projekcionog tjela.

Isto i ovo,ja sad da sam budala ko ti,reko bih da je Grirogije pokro sve od Shakye:
"
Енергије извиру из заједничког божанства светог Тројства, те су због тога јединствене, недељиве, сталне и постојане. Оне су ипостазиране, то јест постоје скупа са ипостасима, а контемплирају се стварно, не симболички. Енергије не немају своју личну ипостас и не постоје независно. Енергија која обожује никако се не одваја од Духа који обожује. Енергије се манифестују кроз ипостас али оне саме нису ипостас."

To je trikaya..u fullu cini Tathaghatu..
Zasto? Zato sto svi imamo ista tjela i Um i iste faze u Putu..ali ne stignu svi do iste faze i onda brkaju.

Ti si stigao do faze budale,bravo..

Problem s tobom je sto si ti idiot a Grigorije i ja Mudraci i ja i Grigorije idemo ruku pod ruku,a ti pijes pive ispred prodavnice i vjerovatno Zepame :)
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 11:07 pm

Moronu,ne mozes poistovecivati Palamu sa tvojim sektaskim ucenjem.Citaj Palamina dela a ne jebenu vikipediju koju izvlacis van konteksta.Covek zestoko napada hinduizam i okultno i negira koncept reinkarnacije.Podrzava apsolutno svaku hriscansku doktrinu.Palama pravi razliku izmedju kreacije i kreatora kao i apostol Pavle.U okultnom postoji ono jedno i covek moze da se spoji sa Bozanskom esencijom.U Palaminom sistemu to nije moguce.Covek ne moze da se spoji sa Bozanskom esencijom vec moze samo da bude u interakciji sa Bogom posredstvom Bozanskih energija.Moras procitati njegova dela da bi znao o cemu govori.Opet interpretiras nesto samo kako tebi odgovara.Ovo je ne znam koji put da budele pogresno tumace Palamu jer im neki sistem deluje slican njihovom.Procitaj njegova dela pa se vrati na forum i izvini se sebi sto si bio majmun.Palama ne uci okultno,on je jedan od temelja pravoslavlja i eksplicitno tvrdi da covek ne moze da postane jedno sa Bogom nikada niti da se spaja sa njegovom sustinom.
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 11:09 pm

Bio je takodje jedan retard koji je mesao redukcionisticki panteizam od Plotina sa Palamom.Ta dva nemaju nista zajednicko jebo vas otac.Citajte Palamina dela umobolnici.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimeuto oľu 21, 2023 11:15 pm

Ti ne razumjes nijednog Mudraca,to sto pricas za okultno nema veze sa budizmom i postoji jos 20 ucenja,mene ne zanimaju teorije nicije, svojim Ocima Vidim,a ti se drzi koga god oces,kad umres ices tamo dje idu budale jer si budala i psiho kojoj jako odgovara da ne mrdne i da pukim vjerovanjem postigne Oslobodjenje, ali to se ne desava, znam da bi ti volio da je to tako, ali nije, Isus se hebe za tvoje verovanje, nije to poenta originalnog Isusa a Biblija nije originalni spis....zato ti toliko branish tu svoju Teoriju jer ti od vanjske potvrde zavisi Spas lol... mene uopste ne interesuje da mi iko brani teoriju, ja i nemam teoriju jer nemam agregat koncepata...igram se sa time, ali mi nije bitno, a tebi je to sve, jer nemas nista drugo. Nije Andjeo pao jer je imao pogresno iskustvo, nego jer je Vidio Boga i odlucio da mu ne odgovara, isto tako autenticno iskustvo (koje ti ofkors nemas) Vidish Boga i onda se odlucish, nema tu palih Andjela, NECES TI PASTI JER TI JE PALI ANDJEO PRIKAZAO NEKU NEBULOZU !!!! Jer nisi ti kriv ako od nebuloze mislis da je prava stvar, jesi kriv al ne toliko, zanemarljivo. Ali je Ultimativna krivica ako Vidis Boga direktno i onda odlucish da racionalizujes. TI NISI VIDIO BOGA DIREKTNO I NECES I JA LICNO I BEZLICNO CU SE POTRUDITI DA GA NIKAD I NE VIDIS. Ti jednostavno nista nisi Vidio, pricas o Bogu ko djeca u skoli sto pricaju o seksu, niko ga nije Vidio. Sve sto ti pricas nema efekta, nebitno je, nemjenjas Auru zemlje, ISTI EFEKAT NA AURU ZEMLJE IMAS TI I PROSJECNI SATANISTA TUPAN (koji isto nema pojma ko je to i kakav princip Satan ko sto ti ne znas za Isusa) !!! Vi nematu tu moc.  
Ja sam Vidio Boga, znam sta je to Bog i jos vaznije, prihvatio sam Ga/Nju (tebi je vjerovatno Bog muskarac sa penisom lol, sto objasnjava tvoje histerije)...Ti jednostavno ko sto rekoh ne bi prezivio susret s Bogom, zato ga i nemas.

ja sam spreman pored milion svetaca pored mene da vjerujem svojim Ocima, ti ne vjerujes svojim ocima, nego knjizi koju citas od nekog lika istim tim ocima? hahaha shvati da nemoze to da prodje, te tvoje teorijske masturbacije ne mogu da prodju, to sto pricas za dokaz o iskustvu nije tacno, mozes citirati sto Grigorija iako ja ne vjerujem da je on glup ko ti...

Ti ne shvatash da isto to citanje knjige je onda Iskustvo koje je iluzorno i nemres ga dokazati, cime se i bavi pravi budizam, ali oni znaju dje si ti tada, al ti ne znas, ti mislis da si ti subjekat koji cita objekat, ali to nije istina, ti ne znas dje je tvoj Um i dje su tvoja Chula, ne znas sta je vanjsko a sta unutrasnje. Ti ne shvatash da iza Filozofije stoji Matematika ! Matematika je najdublje apstrakno koje Um moze da izvuce a ne Filozofija, koja je realm tkz 6og diskiminatornog Uma od njih 8 koje opisuje Yogacara skola. Ne razumjes Matematiku, Teoriju Informacionih polja i Statistisku oko vremena i prostora, cestica i sila, i istoga toga reflektovanog u 4 elementa, 5 karmickih agregata, talasa/cestica u Umu, jing chi shen, ti uopste ne znas ko si ti i od cega se sastojish, nemoras ti biti apsolut i da mislis o svemiru, ali ako nisi svjestan ko si ti i sta je tvoje tjelo kako uopste ista mozes ici znati... Filozofija nemoze da opise te stvari, zato Mudraci pravi poput Pitagore koji je za sve te kojima se ti divish na 20 nivoa iznad, su znali da je Matematika zasluzna za sve te apstrakgtne modele i da je Matematika Um Apsoluta. Ja jesam zeljan rasprava sa pametnim ljudima i Mudracima, ali ti si bolid, s tobom nema price, ne jurim ja tebe po forumima, nego ti mene.

Ti ne shvatash sta je objasnjeno u prvih 100 strana Surangame, koja je Budisticka Biblija (ja nisam budist, nemam psihicku bolest ko ti da branim svim snagama nesto s cime se slazem), i dje svaki proces od tvog otvaranja oka do inputa slova iz knjige ide dalje do slojeva i filtera Uma i Percepcije, ne znas sta je temelj Percepcije, ti ne shvatash da Dekart nije mogao shvatiti ni 10% toga, jer ne otvaraju se tebi tamo neki realmovi i Bica, nego Percepcija kao takva, ni Dekart ni Grigorije nisu imali to otvoreno Ko Shakya, ni blizu, ti ne shvatash sta je to Percepcija i koliko slojeva ima, onda bi shvatio da prvih 100 stranica Surangame je jace od svih danasnjih knjiga o Percepciji na filozofskom faksu (koje sam znao napamet), i od svih Zapadnih filozofa zajedno !! Ti ne shvatas da NIJEDAN zapadni filozof nikad nije komentariso Surangama sutru zato sto ne bi znali zajedno ni Hegel ni Dekart objasniti nego prvih 10 stranica !!! i to je fakt !!!! A u Surangami je poslje obnjasnjeno i odakle su ljudi dosli i kako su nastali, i to je sve Shakya Vidio u svom Apsolutnom znanju...Ti ne znas nista od ovoga, ne znas koliko je dramaticno Shakya porazio sve dotadasnje svjetske Modele, on je razbio sve u raspravama zato jer je otkljucao nesto sto niko nije do tada.

Ali Isus je bio drugacija uloga i cjela njegova prica nije razjasnjena ljudima, to sto ti i Grigorije mozgate nije do kraja istina, i vi ne shvatate da je Isus mozda samo dosao da se inkarnira radi Jude i caos, cak i 11 ucenika mu nije bilo bitno  a KAMOLI DA NESTO LJUDE UCI,a ti sav mislis da se Isus bas radi tebe inkarniro ahaha jest kako da ne..zato sto je Isus bio na dubljoj bazi od Shakye, ali oni nisu budale ko ti da se takmice ko ima veci k, svako radi svoju ulogu..sve sto kaze Shakya je tacno i Grigorije nemoze da ospori Shakyu..

Ti ne shvatash da si ti rodjenjem na Zemlji vec popusio citave filtere u Umu, i to sto ti projektujes na druge ti vec do 20ih godina pokupish iz polja, sve sto ides onda citati od bilo koga iz hriscanstva citash kao vec demonizovan !!! Ti mislis da si ti neutralan po rodjenju, nisi, svi su demonizovani, i onda ti treba Most i Isus ima te mostove ali sta se ti koji djavo imas meni smijati o Horonzonu i Polju i kako ih ja gledam i sa koje distance, kad ti ne shvatash da je tvoja Aura Horonzon de fakto jer je on Kralj zemlje a ne Isus. Razumjes ti da ti Horonzon nece dati da predjes Abis i shvatish istinu, ili ti mislis ako procitash Grigorija, nestao je Horonzon u tebi??? Nema sto istina, kad otvorish Srce Vidish istinu, u Srcu je temelj Uma, ti imas to zatvoreno i nije ti tacan model, a ako je Grigorije bio ko i ti, onda je i on teska budala. Stvar je toliko jasna iznad Abisa. Shvati da Mohandji ne misli pod kauzalom isto sto i ja, ti ni ne znas kojoj on skoli pripada i kakvu terminologiju koristi, samo seresh...

Ti ne shvatash da sada dok citash ovo, ne citash ovo sa temeljem svog bica, svog Uma !! ako je to istina, a ja znam da je istina, onda se zapitaj, ko cita ovo i ciji Um??? otvaranjem srca ti dobijas pristup Nerodjenom Oku koji je u Srcu, koji je Apstraktni Duh, i PO PRVI PUTA VIDISH JASNO SVE STO DOLAZI U CHULA !!!! Nemoguca je manipulacija nad tobom tad, to sve sto ti pricas su hardcore nebuloze i ja mislim da zapravo ti nisi uopste shvatio tog Grigorija nego lupetash, jer ako je on na iole visokom nivou bio magijski i prakticni, ti nemres to shvatiti plus takvi likovi (kao i ja i meni slicni) mogu da enkriptuju svasta u tekstove i opise i uopste se ne prica sve to neiniciranima.

Ko je tebe iniciro u bilo sta od toga? sam sebe? :) ko je tebi Ucitelj, posto Isus nije, jer ti nemas direktni vezu sa njim, jer ti je prljavo srce...Sta ja imam citati cjele modele Grigorija i kako on moze uopste komentarisati reinkarnaciju ili bilo sto sa istok ako nije razumio 10% toga? haha ti baratash sa dogmama, razumjes, tebi su temelji par dogmi cim se makne dogma puca sistem...kako to nemres shvatiti, da se u temelju Uma ti koji Gledas Probudi, ti to nemres shvatiti, to nisu ekstaze, tebi se de fakto citav nervni sistem promjeni i filter oko Uma nestane i ociju, to je Chudo, Neobjasnjivo, nema povratka nazad, prestani plasiti sebe i ljude sa nebulozama, neorganci jesu pametni ali su ultimativno i glupi, sve je to igra i izazov, a ti si psihoticna osoba to je ocigledno..

Lik misli da ja citam knjige i onda je samo pitanje da procitam "pravu" knjigu i eto prosvetljenja..haha

Pa poenta prosvjetljenja je da Vidis svojim Ocima Istinu i onda ubijes Boga kad ga Vidis jer jedino Bog moze Vidjeti Boga..i zapalish sve Isuse,sve Grigorije,sve Biblije..

Da citam nekoga hahahah a jbt,pa nisam ja dematerijalizovo tjelo u par navrata tako sto sam cito knjige..mosh ti citat jos 40god,i opet ides tamo dje idu oni koji ne vide..kakav ludak..on misli da ti treba knjiga neka "prava".. hriscanin ispranog mozga

Ne,ne interesuje me ni Grirogije,ni ti ni Isus,svi skupa idiite piijte pivu i odjeb1te a ja cu uzivat sa najgadnijim Demonima Gledajuci ih svojim Nerodjenim Okom...

Da idem citat knjige pored Zivog Boga u Meni..ja sam djete malo,meni je Raj u srcu,tebi je u srcu zlo jer zbog sopstvene nemogucnosti da se predas Bogu projektovo si manjak Boga na knjige nekih koji su vjer imali Boga u iskustvu,ali ti nemas..

Ti nemas nista..ko sto rekoh odma,tuga i patetika..

Ide lik okolo po forumima i raspravlja teoriju sa random ljudima a po svom priznanju nema dana duhovne prakse i onda naleti na nekog ko je Umro u svim most advanced i najopasnijim praksama i to sa rezultatima i misli da ja odje pisem sa njim jer mi treba nesto od njega,a ustvari mi trebaju chat prepiske ovakvih bolesnika da ubacim u machine learning projekat..

Da mi se Isus materijalizuje ubio bih ga..

Idi dalje, ima jos foruma,ko sto rekoh meni ne treba Um niti koncepti u glavi..mosh samo Zen shamarcine dobijat jer za bolje ni nisi...

sve sto govori protiv mene moze se bez problema primjeniti na sve od Isusa do svih u toj ekipi, Isus je onda bio obmanut, vaskrsenje je bila nekakva psihicka operacija itd itd..Lik debil, ne shvata da ti isti koji su se tripovali da su jedini pravi Svjedoci Isusa, koji su napadali te neke random "okultne carobnjake" da i oni nisu nista vidjeli ni mogli, ali vole projektovati to na te druge, i onda su ovi fejk a oni su pravi, a iste argumente koriste i isto idu i kao imaju teske prakse i kao nekakve Blagoslove i onda kao oni imaju Iskustvo Boga a ovi nemaju, iako mozda oboje imaju aps ista iskustva hahaha

ti mislis da ti shvatash apstraktne stvari i filozofiju i logiku ali ne shvatash, ne shvatash da je Apsolut nesto sto nema Relacija sa nicim, dakle sam po sebi je Istina, i prosvjetljenje u istocnim modelima NIJE da ti postanes taj Apsolut, to je niza faza i uvjek hriscanski sektashi poput tebe idu i lazu da je to njima ultimativna faza a nije.

Nije ni kod Krishne, ni kod Shankare i Nedualne Vedante, ni kod raznih tantrickih skola i Datatreye do Shive. Ti nista od toga ne znas sta znace ta ucenja.

Budizam pak ocigledno ne razumjes ni osnove, i ti ne razumjes da to stanje Jednosti koje ti napadash da nije ultimativno, ISTI TAJ SHAKYAMUNI naziva petim od pet agregata, tkz Skladisna Svjest tj Brahman i kaze da je to zadnji sloj iluzije prije full Apstraktnog i Nerodjenog. Dakle ti nemas pojma o tim ucenjima i posto raspravljas sa ljuudima koji takodje ne znaju plus nemaju iskustvo, ljecish tu tvoju bolest.

Ti ne znas objasniti Nagarjuninu tetralemu i nije istina da je Dekartovo Mislim Dakle Jesam ista ultimativno, nije, Nagarjuna je za sve te koje si nabrojao ukljucujuci i Grigorija izmislio apstraktnu logiku (iako je cak i Shakya po tome top) i nemoguce je pobiti Nagarjunu tj temelj Uma, ti ne znas sta je to temelj Srca/Uma i zasto je ON DRUGACIJI od Stanja Jednog tj samadhija.

Ne znas to objasniti, cak ni teorijski ti izgleda ne razumjes sta je TO (a To nije Svjest tj Jednost), a iskustveno ne shvatash da to nije iskustvo dje si ti kao subjekat nesto iskusio pa da sva ta tvoja filozofksa logika ima smisla, nema, tu ti kao subjekat si se promjenio, sama srz tvog temelja se promjenila, Znanje je uslo svuda, a ne neke forme slike ili GPS lokacije Semira u tunelu lol...

Ti nista ne znas od ovoga.

To je onda nesto sto ja zamjeram Mohandiju i slicnima, jer ne znaju ljudima to objasniti, a to sto ja govorim nije isto sto oni pricaju o Brahmanu tj Skladisnoj Svjesti u kojoj titraju sve kreacije. Temelj Uma je Nerodjen i Apstraktan i nema tu prevare, to je isto ko da kazes da tvoja Percepcija samog sebe nakon rodjenja je prevara, ali ako nema nicega Istinitog u tebi, kako to mosh znati?

Dakle ono sto je Istina Nerodjena tad eksplodira u tebi, i ne postajes ti Bog, nego sve kvalitete i Znanja iz takvog Uvida prebacujes tamo dje mozes, u svoje mentalno i fizicko tjelo.Ti takodjer ne razumjes stanje nedualnosti i ne razumjes sta je problem rodjenja, i ne razumjes Matrix do kraja niti koja je poenta svega ovoga, nije tako ni kako kaze Grigorije i slicni jer jednostavno to je model koji ima rupe, ti i Grigorije mislite da postoji CELULARNA dusha ali ne postoji, dusa uopste ne postoji, i budisticki Model karmickih agregata i kalapa nema 3 covjeka na zapadu da su ikad shvatala, a sigurno nije shvatao to Grigorije niti ti.

NEMA SANSE da mozes Razmisljati na tom nivou bez da ti je temelj Uma tj Srca otvoren jer onda imas dodatne alate i zivish van rodjenja i umiranja, nema tu nikakvih bica, ti si tu, sam sa Istinom i to je to.

Temelj Uma:

1. Nit postoji
2. Nit ne postoji
3. Nit oboje
4. Nit nijedno

a to su jedine definicije bilo chega !! A temelj Uma je van toga, dakle ultimativna misterija iako se moze Realizovati i to nije iskustvo kako ti zamisljash, ti nemas nikakvo iskustvo nicega, i niko nije primiriso Shakyamuniju, ti si lud, niko nikad nije primiriso njemu po apstraktnoj analizi, on je znao sve tajne Kvantne mehanike i kako je misao i talas i cestica prije 2500 godina, znao je sve o Percepciji sto ni danas psihologija ne zna. Ti nikad nisi cito Surangama ili Lankavatara sutru, i ti Grigorija i mosh donekle shvatiti ali ove sutre ti ne bi shvatio 10%, uopste ne shvatash da to sto ti mislis da su cista nekakva Filozofska pravila koja su kao Generalna uopste nisu generalna, i postoje nivoi Matematike i Filozofije koje zapadni Um nije mogao da primirishe tome.

ALI povrh svega ovoga, ja sam ti eksplicitno rekao o "mjestu" i Etheru odakle je tjelo Isusa doslo i vratilo se, a to je 10 nivoa iznad svega ovog gore opisanog, Ja tu opisujem de fakto iskustva koje je i Isus ili mu bliznji opisivali,ali to opisuje svako ko je doso do te faze, ali ti imas bolesni infantilni SamoSmoMiHriscaniUPravu sektashki mentalitet koji misli da sve sto drugi u drugom timu dozivaljvaju je fejk ali eto isto to sto oni dozive je pravo haha a isto sve,samo im se ne svidaju ovi drugi jer ne tlape po istoj teoriji... ako je ovo istina sto ja pricam, a ja znam da jeste i znam da postoje ljudi koji znaju da sam to proso (a i oni sami su prosli), ne znaci li to onda da ja imam mozda pravu konekciju sa pravim Jeshuom i cjelim tim Barbelo realmom ili ti knjiski moljac koji masturbira na Grigorija a bez dana prakse? Ne znaci li ovo da ti meni trebas ljubiti stopala i biti moj ucenik? kako onda objasnjavash da ja kao demon sam dobio taj pristup da to Vidim i osjetim? I ovo sto opisujem magare ne bih inace ni opisivo nikome, ali ti si toliko sumanut da cak i taj argument moram vaditi iz ormara, toliki je tvoj nivo pogresne logike.  I ti toliko lud da mislis da cu ja ici od tebe nesto uciti i da se tvoje knjige mogu porediti sa tim iskustvom.Ja sam jednostavno Anomalija koja ce uvjek razbiti sve tvoje argumente ne jer ih ja izmisljam il filozofiram nego ono sto jesam razbija tvoje iluzije, predji na drugi forum, na druge ljude, idi vrbuj, imas 8milijardi demona globalno, zeljni su takvih svi.. Al na mene nemres, ni u snovima, ni u natruhama, ni na koji nacin mi nemres prici...zasto ti sve ovo treba, pitaj se..jeli ti ucis od mene il ja od tebe...sta bi ja ucio to od tebe...bez tog spisa od Grigorija ti nemas nista..ja bez svi spisa imam sve...ali idem dalje, ti ne shvatash da greh ne postoji, da greske ne postoje, da pali andjeli nisu pali, tebi je sve binarno i dualno u glavi, tebi je sve linearno a mislis da moze Apstraktno da zivish, tebi su ovo dobri ovo loshi, ali ja sve imam, i paradokse i anomalije ukljucene, jednostavno imam sire modele, i to pricam samo teorijski, ti psihicki si labilna osoba, ti prakticno uopste nisi u stanju to zivjeti sto ja pricam, ti samo imas srecu sto mosh ovako pricati sa mnom, inace fizicki bi pao u nesvjest pored mene...sprzio bih te energijom...svaku celiju bih ti zapalio... (ja i svi demoni u meni, horde su to, zamisli, sve su to pali andjeli poslati sa misijom da jadne hriscane bacaju u Iluziju, vi ste covece stvorili nauk koji stvara paranoidne shizofrenike poput tebe)...

kako se onda ijedno iskustvo i samog Isusa moze dokazati, kako ti kao vanjski posmatrac tu mozes ista dokazati? Tebi fali jaki trening iz fizike i matematike, sorry, bez toga nemozes u maksimalne apstrakcije, ti mislis da su to apstrakcije sto pricas i mislis da je Kauzal vrh apstrakcije, ali ja ti spominjem jos 5 nivoa iznad i okolo i ti nemas pojma sta je to.

Ja ti kazem da sam bio u cistom Etheru, ko sto je Isus bio u tome Etheru vise puta i u taj Ether se vratio nakon dematerijalizacije, i kakva crna dokazivanja takvih iskustava, nije to iskustvo tipa samadhija, nego nesto mnogo opicenije. Sta ti mlatish Ja Jesam, budalo, samadhi je Ja Jesam, Adi Shankara kad kaze Svjest Postojanje Blazenstvo, to je Ja Jesam, ali YWHW nije to, ne tako, Ether je dematerijalizovana materija, jesi li ti ikad cuo uopste za taj izraz? Ti ces pricat nekome Ja Jesam ahhaha procito u knjizi Ja Jesam i on sad zna, a neko drugi nemre znati,unreal... Ono dje je Isus otiso nakon materijalizacije ja sam tu bio, i boga pitaj kako sam se zadrzo u tjelu da se tjelo ne raspadne na atome...I on ce meni sad pricat gluposti...

Nije poenta Apsoluta da ti sve znas u Kreaciji nego je poenta da pored njega vjecno orbitrirash kao slobodna Volja, poenta je osloboditi Volju a ne dusu, nepostoji dusha koja je celularna, nijedno tjelo nema dushu...To je toliko apstraktno, a ti mislis da znas sta je apstraktno. Uopste ici obnjasnjavati ovo se ne radi, pogotovo ne tako prljavim ljudima poput tebe. Kako ti ne razmes da si ti prljav? I da nema odlaska kod Boga zato sto ti navijash za "pravog" Boca, to ne postoji, nema ti tu ti znas Isus je Bog i sad Isus sretan sto si navijo za njega i ti kao spashen, nema ti toga, to ne postoji...to su samo izmisljanja razloga zasto ne raditi na sebi...Cjela Biblija je psy operacija na zapadnoj hemisferi, Isus jest postojao i hodao zemljom ali vrlo malo je iko od direktnih ucenika znao ko je on zaista, osim Jude, a ne da su znali zapisati ahahahah on misli Biblija je sveti spis, nemoze biti jer je previse mjenjan i nemas original...Ne lupetaj vise..

Cjela ta prica da je Isus specijalan je podvala i de ende..I svi ti nizovi od Pavla do ostalih su ultimativno jako jako malo znali, Biblija je teski falsifikat, trilion scena dje razliciti ljudi opisuju isti dogadjaj na 10 nacina lol, pa prevoda milion, ti ni ne znas istine oko starog zavjeta i kakve su tu sve psy operacije bile, i prevodi, i kradje od Helena i Egipcana.

Ti si citao neke knjige, nisi citao nista sto razbija i sto je pravi dragulj. Ne znas nista o Muruganu i tamilskoj kulturi...Ne znas da je Otac i od Isusa i Krishne isti i da su oboje bili carobnjaci na petoj bazi Kundalini.

Tebi su gnostici prevaranti, meni je svih 11 ucenika osim Jude budaletine i smatram da je jedino Juda Iskariot znao ko je Isus i da je svojim ocima jedino On vidio taj Oblak Ethera i da je Juda ubijen na krstu a ne Isus.

Ti moras uci dublje u budisticku logiku, ti ne shvatash da je to bio nivo iznad svega na zapadu, ti si uvjeren u Dekarta zato sto nikad nisi procitao i shvatio ni elementarne neke stvari tu.

Ti mene stavljash u isti kosh ko sa svima, ali ja zaista nemam veze sa 90% tih gurua koje ti jurish u svojoj psihickoj (ociglednoj) bolesti.

Ti si toliko skocio kad sam ja tebi rekao da zivim i putujem po svjetu pun para od svog Znanja i Rada, znaci da si ti zaista bolestan covjek u glavi.Sama ta reakcija je reakcija bolesnog covjeka. Tvoje psovke takodje. To je sve tuga, zlo, i ti ides jos sebe stavljati u isti kosh ko Grigorije i ekipa?

Covece ti ljudi su meditirali i sjekli sebi noge u pustinji dok nisu dobili Blagoslov Odozgo (isto ko i ja, ali ako je odozgo kako znati kako znati, nikako ako si glup ko ti)....Ti nista nemas, meni je svako uz Isusa prijatelj, ali ti nisi uz Njega, jer nisi uz Istinu koja svjedoci sama jer Apsolut nema relacije sa nikim, to ti nisi spomenuo cjelo ovo vrjeme, Apsolut je Apsolut jer nije u relaciji sa nicim osim sa samim Sobom i zato je to garancija Istine...

Ti uopste ne shvatash ko sam ja zaista i cime se ja bavim i koja je moja Namjera...i neces nikad saznati..

Niko u istocnim religijama ne postaje Bog, ti si Budala. Lazes sve sto zines ali zapravo ne znas jer nisi citao niti znas ista o Bagavat Giti ili tantrickim spisima ili icem pametnim sa istoka. I uopste ne shvatash razvoj modela i kako su se modeli mjenjali....

Jebo te Isus koliko si ti smjesan lik a ides raspravljat...NE MOZES TI SAMNOM raspravljat kada NE VIDISH.I pritom ne mislim na nikakva Vidjenja tipa astrala il kauzala, i Apsolut se ne menja, menja se nas odnos sa Njim, i zato je Isus peta baza Kundalini, a ja npr treca. A bio sam druga i prva i nulta ko ti...

O tome se radi budalo...To je Alhemija, dopustash Apsolutu da te ubije, a ne nekim bicima sa astrala. Pravi andjeo ti da kljuc a ti pripremis bravu i onda Vidish isto ono cemu se Andjeo Divi i rastesh u tome, to su pravi andjeli i ti onda rastes i ides dalje, u Divljenju,Dobroti,Suosjecanju a ne zlu od kojeg se sastoji tvog karmicki agregat.

Isto tako ni Isus nije Apsolut, nije, bio je super carobnjak, ali NIJE MOGUCE da se Apsolut full inkarnira jer puko bi Matrix. Uopste pitanje isusove Smrti i Ko je Bio Juda i pitanje determinisanosti je kompleksno i  sve te tvoje pricice o Isus padaju u vodu jer uvjek postoji varijanti da ni Isus kurca nije kapiro..jer zasto bi ovo ili ono, zasto bi ga uvatili ili ovo ili ono..

povrh svega, ti ne razumjes glavni Paradoks Inkarnacije Boga u tjelo i kako Apsolut Svjesno samog sebe zatupi !!!! u tvom modelu je to NEMOGUCE, jer APSOLUT SVE ZNA, ali TO NIJE ONDA PRAVI APSOLUT, jer MU FALI CHUDO !!! A CHUDO JE KAD APSOLUT SAMOG SEBE KOJI JE NERODJENA ISTINA PRETVORI U PRIVREMENU ILUZIJU I ZABORAVI SAMOG SEBE ! To je onda savrsenstvo i Bozja Igra, Lila Krishne koji juri Shivu u parkovima ili gleda zenske u jezeru...

zato je Bagavat Gita 100 nivoa iznad Biblije, ili pak Mahabharata itd...

glupi hriscani, sve ste unistili..sve sto ja Isha donio ljudima vi ste uspjeli sjebat.Ali sad se On vraca, i nije to sto ti mislish da je on ahahahah
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:35 am

"Addition of psychosomatic techniques

St. Nicephorus the Hesychast (13th century), a Roman Catholic who converted to the Eastern Orthodox faith and became a monk at Mount Athos, advised monks to bend their heads toward the chest, “attach the prayer to their breathing” while controlling the rhythm of their breath, and "to fix their eyes during prayer on the 'middle of the body',” concentrating the mind within the heart in order to practice nepsis (watchfulness).[8][9][web 1] While this is the earliest attestation of psychosomatic techniques in hesychast prayer, according to Kallistos Ware "its origins may well be far more ancient,"[10] influenced by the Sufi practice of dhikr, " the memory and invocation of the name of God," which in turn may have been influenced by Yoga practices from India,[11] though it's also possible that Sufis were influenced by early Christian monasticism.[11][note 2]""

Stalno jedne te iste glupe price kako su hriscani specijalni,pa vi ste najveci bolesnici..a sve sto opisujete opisuju i svi drugi.

Jeli ti znas sta je receno u ove tri genijalne recenice? Jeli ti mislis da ja sad podjem na atos,glumim da sam u tim vashim plitkim modelima i samo se pravim mutav, da bi me ijedan monah tamo provalio? Osh da testiramo..svaku praksu koju oni rade ja sam vec majstor te prakse budalo.ja sam na njihovom nivou,ti ljudi su moji priatelji,ja sam u vise crkvi bio u zadnja dva mjesca nego ti u cjeli zivot.

Ove tri recenice su sve sto neko treba da zna za otvaranje srca,o te tri recenice sam ja napiso knjige i uporedio de fakto istu praksu iz jos 3 duhovne skole i jednu psihoterapeutsku i jjos rad kako je to povezano za nervnim sistemom i djelovima mozga.

Zasto je to moguce? Zato sto svi imamo isto tjelo i Um i istom praksom stizemo do istog cilja i kad neko ko ja koji je prosao tonu faza pogleda svojim Okom ovakve tri recenice,ja znam da je to ozbiljna praksa i ozbiljni ljudi,ali ti nisi,ti si kreten,ti nisiu stanju 100% evo ja dajem 10.000e opkladu da ti nisi u stanju 20min biti u tihovanju ili 30 min u molitvi.. A ja sam batice bio po 8h il 10h i tako godinama i nisam downloadovo demone nego Istinu,a posto je Istina jedna u srcu to je to.

Nije se niko od tih Palaminih prosvjetlio citajuci nego radeci iste prakse ko i ja (ovo gore opisano da,ali nisu znali tantricke prakse,kriya yogu itd koje ja znam).

Zato ja njima mogu pomoc. Za 2 sekunde. Sta znaci spojiti molitvu s disanjem ? Napisacu ti 10 knjiga na tu temu,samo na to. Zasto Anapanasati sutra tj Mindfulness of Breathing ima 600 strana? Kaze citao sam samo budisticke sutre? Anapana je 600str,surangama 600,lotus 300,nirvana sutra 800,lanka 60,vimalakirti 120, ja sm procito min 3000 stranica teksta..citava anapana je isto to sto rade ti od Palame.

"concentrating the mind within the heart in order to practice nepsis (watchfulness)."

Hellooooooo? Cisti budizam,to je Vipasana tj Insight meditation. Shakya je ljudima poklonio Vipasanu i Anapanu. Ups,temeljna praksa tvog Palame anapana i vipasana?

Ali zasto na srce???? Sta je to u srcu demonu jedan jadni...sta je to sto ti kukavci sa Atosa se muche, ti nemas predstavu sta oni probijaju i sta je to srcani cvor i zasto ga je tesko probiti. I to je cista ali cista Patanjalijeva yogijska mehanika talasa Uma i chi kanala.Ti nista o tome ne znas,ti uopste ne znas kako se testiraju proavjetljeni ljudi. To su ljudi koji su prije sveha otvorili srce ali ja tebi procam o fazama nakon te !!! Dakle ja tebi pricam o fazama o kojima ovi na Atosu sanjaju,bar njih vecina..

Zasto srce i zasto posmatranje? Zasto ne tihovanje?

Zato sto je tihovanje samadhi tj nedualna svjest,a za probiti srce to nije dovoljno i potreban je Uvid koji Vidi kroz iluziju,tj Nerodjeno Oko temelja Uma koje je u Srcu !!! U srcu je takodje i treci od pet agregata,zbog kojeg ti imas problema u glavi,a to je agregat koncepata jer kad se on probije otvori se srce i predje se Abis i odvojish se od polja i horonzona i tvoj PRAVI ARHANDJEL ti da Kljuch, I NEMOZES TI NA SILU PROCI TU FAZU I TI LAZES KO PAS KAD GOVORISH DA ISTOCNA UCENJA IDU NA SILU A NE IDU,NEGO NA BOZJU MILOST. Ti pripremas bravu i onda te ono iniciraju. Shvatash da ja 90% praksi svih skoli na svjetu znam u detalj objasniti ma kako neko kriptovo poruku? Ti ne znas to, ti pored molitve biras knjigu. Moje srce je otvoreno, ja znam sta ti ljudi pricaju.

Ali kako oni tek u 13ti vjek dodaju to? I odakle to njima? Atos ekipa i Palama mozda prosnjuhali malo o Anapani i Lankavatari pa ukrali a? Lopovi sa Svete Gore? Sta ces sad lopove? Haha

Ti ne razmesh da ja mogu poci na najsvetije mesto u svetoj gori,posrati se tu i to govno bi donelo Nirvanu svima okolo...eto toliku protekciju imam...



[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:43 am

Introduction in Russia
Edit
St Paisius Velichkovsky and his disciples made the practice known in Russia and Romania, although hesychasm was already previously known in Russia, as is attested by St Seraphim of Sarov's independent practice of it.

Ja sve znam o sv Serafimu i njegovoj praksi. On je bio super carobnjak. Znaci ja sam onda vec 90% hesychazist haha

Ja sam znaci de fakto Majstor prakse kojom se bavio Palama..i eto..Bozje dete..i moram slusat bolesnika ovog o piramidama...lako je procitati knjigu,aj ti praksaj Molitvu i fokus na udah izdah pa da ti se aktivira Kobrin dah i bioplazma koji si koristio kao beba u majci kad si disao preko pupka,pa onda dodaj Posmatranje kreiranja i diskreiranja cestica ili talasa Uma i kako jedni prestaju da postoje davajuci impuls novim mislima i kako ide proces mehanike 4 elementa. Ti blage veze nemas nista o ovome a ovo je vaznijje od svega. Ovo nemres procitat u knjigama...

Ispadoh ja majstor prakse od Palame..sef stanice,dobro zvuci.

Pazi ovo haha

In Eastern Orthodox theology God's essence is called ousia, "all that subsists by itself and which has not its being in another", and is distinct from his energies (energeia in Greek, actus in Latin) or activities as actualized in the world.[16]

The ousia of God is God as God is. The essence, being, nature and substance[clarification needed] of God as taught in Eastern Christianity is uncreated, and cannot be comprehended in words. According to Lossky, God's ousia is "that which finds no existence or subsistence in another or any other thing".[17] God's ousia has no necessity or subsistence that needs or is dependent on anything other than itself.[17]

I ti opisujes Apsolut i mlatish o tom apsolutnom znanju dje kao apsolut ide okolo i Zna sve o kreaciji, a ja prije opisao isto ovo ko Palama i kako je glavna poenta Apsoluta da je on bez relacija sa objektima i sam u sebi dovoljan !!! Ja isto to reko prije..zasto? Jer opisujem ono sto Vidim a to je Istina sama po sebi..


Zadnja promjena: primitive101; sri oľu 22, 2023 6:11 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:47 am

According to the standard ascetic formulation of this process, there are three stages:

Katharsis (κάθαρσις) or purification,
Theoria (θεωρία) or illumination, and
Theosis (θέωσις) or deification (also referred to as union with God)

Ovo sve ja mogu da ti opisem bez da znam kako je Palama to opisivo jer su faze Chi Gonga i Alhemije univerzalne..kako je to moguce jeli mi i to pali andjeli serviraju? Show..

the hesychast cultivates nepsis, watchful attention, to reject tempting thoughts (the "thieves") that come to the hesychast as he watches in sober attention in his hermitage. St. John of Sinai describes hesychast practice as follows:

Take up your seat on a high place and watch, if only you know how, and then you will see in what manner, when, whence, how many and what kind of thieves come to enter and steal your clusters of grapes. When the watchman grows weary, he stands up and prays; and then he sits down again and courageously takes up his former task.[17]

Ovo je cista Yogacara skola Mahayane haha al bukvalno copy paste. Iste ove izraze o Lopovu oni koriste.

Theoria (illumination)
Edit
See also: Theoria
The primary task of the hesychast is to engage in mental ascesis. The hesychast is to bring his mind (Gr. nous) into his heart so as to practise both the Jesus Prayer and sobriety with his mind in his heart.

The descent of the mind into the heart is not taken literally by the practitioners of hesychasm, but is considered metaphorically.[18]

The goal at this stage is a practice of the Jesus Prayer with the mind in the heart, which practice is free of images (see Pros Theodoulon). By the exercise of sobriety (the mental ascesis against tempting thoughts), the hesychast arrives at a continual practice of the Jesus Prayer with his mind in his heart and where his consciousness is no longer encumbered by the spontaneous inception of images: his mind has a certain stillness and emptiness that is punctuated only by the eternal repetition of the Jesus Prayer.

This stage is called the guard of the mind. This is a very advanced stage of ascetical and spiritual practice, and attempting to accomplish this prematurely, especially with psychophysical techniques, can cause very serious spiritual and emotional harm to the would-be hesychast. St. Theophan the Recluse once remarked that bodily postures and breathing techniques were virtually forbidden in his youth, since, instead of gaining the Spirit of God, people succeeded only "in ruining their lungs."

The guard of the mind is the practical goal of the hesychast. It is the condition in which he remains as a matter of course throughout his day, every day until he dies.

There is a very great emphasis on humility in the practice of the Jesus Prayer, great cautions being given in the texts about the disaster that will befall the would-be hesychast if he proceeds in pride, arrogance or conceit

Lol ja o ovome u sto miliona detalja pisem 15god...zzzzz

[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 12:17 pm

--According to the standard ascetic formulation of this process, there are three stages:

Katharsis (κάθαρσις) or purification,
Theoria (θεωρία) or illumination, and
Theosis (θέωσις) or deification (also referred to as union with God)

Ovo sve ja mogu da ti opisem bez da znam kako je Palama to opisivo jer su faze Chi Gonga i Alhemije univerzalne..kako je to moguce jeli mi i to pali andjeli serviraju? Show..--

Imbecilu,ne izvlaci van konteksta ponovo!Sjedinjenje u isihazmu nije spajanje sa Bozanskom sustinom.Ponavljam po milioniti put!Covek se NIKADA ne moze spojiti sa Bogom i Bog se ne emanira na individualne jedinice svesti kako bi se igrao sam sa sobom i ubacio sebe u iluziju.Koliko puta tvoj zapekli ceoni rezanj mora da procita nesto kako bi tvoj jebeni sasuseni mozak mogao da procesuira informaciju i adekvatno je obradi?Obozenje u isihazmu se postize ukidanjem gordosti i unizavanjem pred Bogom.Palama eksplicitno navodi da covek prvo mora da se unizi da bi uopste mogao da stupi u interakciju sa Bogom.Svako ko misli da moze sa Bogom da se izjednaci kao sto vi pajseri iz hinduizma mislite,taj je jeretik i satiru ga demoni.Ovo Palama jasno naglasava.Doktrina je slicna.Bog jeste imanentan u celoj kreaciji ali je distinktivan istovremeno od nje i to je panenteisticka doktrina a ne panteisticka kretenu nepodojeni.Ljudi nemaju bozansku frakciju u sebi kao u panteizmu odnosno bozansku esenciju vec mogu po Bozijoj blagodati da prime u sebe nestovrene Bozanske energije(koje su manifestacija Bozanske sutine,ali nisu isto sa njom).Znaci DA PRIME.Sam covek je stvoren ex nihilo kroz REC.A Bozanske nestvorene energije covek prima(znaci nema nikakvu Bozansku esenciju u sebi idiote)tek kada pocne ziveti u skladu za Bozijim zakonima.Zato Jahve kaze-Bicete sveti kao sto sam i ja svet.Panenteizam i panteizam su slicne doktrine ali se razlikuju.Zato mislis da je Palama ucio sve to ali nije.Glup si.Opet ponavljam idiote,valjda ce ti doci iz dupeta u glavu jednom za sva vremena-Bog i covek se mogu sjediniti samo posredstvom Bozanskih nestvorenih energija koje covek prima u sebe(znaci PRIMA) i koje nije imao u sebi.Nema Bozansku esenciju u sebi kao u Hinduizmu i nije Bog odnosno apsolut.Kada primi date energije(koje oept ponavljam nisu Bozanska sustina)onda se sjedinjuje sa Bogom u tom domenu.A ne u domenu spajanja sa KOSMOSOM. gde se postaje jedna svest ili UM,nazovi to kako god hoces.Jel sad jasno retarde?

--the hesychast cultivates nepsis, watchful attention, to reject tempting thoughts (the "thieves") that come to the hesychast as he watches in sober attention in his hermitage. St. John of Sinai describes hesychast practice as follows:

Take up your seat on a high place and watch, if only you know how, and then you will see in what manner, when, whence, how many and what kind of thieves come to enter and steal your clusters of grapes. When the watchman grows weary, he stands up and prays; and then he sits down again and courageously takes up his former task.[17]--

Kakve ovo veze ima sa hinduistickim i budistickim praksama.U isihazmu molitva je usresredjena na odredjenu stvar a to je ljubav prema Bogu.To se zove i molitva srca kada se vise reci i ne izgovaraju.Nema nikakve usresredjenosti na dah kao u meditaciji.Ovo je molitva ljubavi PREMA BOGU jer je zapovest u Bibliji voli BOga svoga svim srcem svojim i svom dusom svojom.To je sve idiote.A takvim podviznickim praksama i unizavanjem sebe covek dobija obozenje koje sam gore opisao.Naravno to se ne postize za par go dina kao kod tebe vec je potrebno po vise decenija.Pisam te druze.Nemas pojma o isihazmu.O isihazmu se ne uci od par recenica sa vikipedije.Idi na mesta gde se isihazam praktikuje i isterace iz tebe citavu legiju demona kad budu culi kakva iseravanja izlaze iz tvojih usta.To ti ja garantujem.A onda ce lopata za ciscenje obora da radi po tvom debelom mesu pre nego sto te zamonase i okade tamjanom jebeni sinonimu za skrsenost uma.

--Theoria (illumination)
Edit
See also: Theoria
The primary task of the hesychast is to engage in mental ascesis. The hesychast is to bring his mind (Gr. nous) into his heart so as to practise both the Jesus Prayer and sobriety with his mind in his heart.

The descent of the mind into the heart is not taken literally by the practitioners of hesychasm, but is considered metaphorically.[18]

The goal at this stage is a practice of the Jesus Prayer with the mind in the heart, which practice is free of images (see Pros Theodoulon). By the exercise of sobriety (the mental ascesis against tempting thoughts), the hesychast arrives at a continual practice of the Jesus Prayer with his mind in his heart and where his consciousness is no longer encumbered by the spontaneous inception of images: his mind has a certain stillness and emptiness that is punctuated only by the eternal repetition of the Jesus Prayer.

This stage is called the guard of the mind. This is a very advanced stage of ascetical and spiritual practice, and attempting to accomplish this prematurely, especially with psychophysical techniques, can cause very serious spiritual and emotional harm to the would-be hesychast. St. Theophan the Recluse once remarked that bodily postures and breathing techniques were virtually forbidden in his youth, since, instead of gaining the Spirit of God, people succeeded only "in ruining their lungs."

The guard of the mind is the practical goal of the hesychast. It is the condition in which he remains as a matter of course throughout his day, every day until he dies.

There is a very great emphasis on humility in the practice of the Jesus Prayer, great cautions being given in the texts about the disaster that will befall the would-be hesychast if he proceeds in pride, arrogance or conceit

Lol ja o ovome u sto miliona detalja pisem 15god...zzzzz--

Opet ne kontas sta ovde pise,zar ne?Nema nikakve veze sa srcanim cakrama,srcanim cvorovima i ostalim kurcima.Ima veze sa emitovanjem ljubavi prema Bog gde se istovremeno unizavamo!!!Nije bitna praksa koliko je bitna namera.Isihasta svesno usmerava paznju na ljubav prema Bogu istovremeno unizavajuci sebe i znajuci da je on samo kreacija i da nikada ne moze biti KREATOR.Ovo se bitno razlikuje od tvog jeretickog praksisa pico mala gde smatras da si ti taj BOG.To je gordost a prema isihazmu to je smrtni greh.Odnosno greh ontoloske prirode koji cete odvojiti od Boga nakon prave smrti.Videces kad dodje vreme.

--In Eastern Orthodox theology God's essence is called ousia, "all that subsists by itself and which has not its being in another", and is distinct from his energies (energeia in Greek, actus in Latin) or activities as actualized in the world.[16]

The ousia of God is God as God is. The essence, being, nature and substance[clarification needed] of God as taught in Eastern Christianity is uncreated, and cannot be comprehended in words. According to Lossky, God's ousia is "that which finds no existence or subsistence in another or any other thing".[17] God's ousia has no necessity or subsistence that needs or is dependent on anything other than itself.[17]

I ti opisujes Apsolut i mlatish o tom apsolutnom znanju dje kao apsolut ide okolo i Zna sve o kreaciji, a ja prije opisao isto ovo ko Palama i kako je glavna poenta Apsoluta da je on bez relacija sa objektima i sam u sebi dovoljan !!! Ja isto to reko prije..zasto? Jer opisujem ono sto Vidim a to je Istina sama po sebi..--

Pojma nemam gde si uzeo ovo sranje.Nema veze s mozgom.Evo ti citat jebo te otac.Valjda ces sad shvatiti sta Palama uci.Pajsad-Када би било могуће да се сјединимо са Божанском Суштином, тада бисмо могли постати богови и по Божанској Суштини. Тада би, тако да кажемо, све постало боголико, а то би довело до збрке и, у ствари, ништа не би било боголико по Суштини. А то је, укратко говорећи, управо оно у шта верују источњачке религије. У хиндуизму, на пример, бог нема лично постојање, већ представља неодређену силу која прожима читав свет – људе, животиње, ствари (и то је пантеизам).
Са друге стране, када би Бог био само Суштина без Својих енергија, Он би био самодовољни Бог, Који је (апсолутно) одвојен од Својих створења и истима (апсолутно) неприступан.
По православном богословљу, Бог је Јединица у Тројици и Тројица у Јединици. Како Свети Максим Исповедник, Свети Дионисије Ареопагит и други Оци Цркве карактеристично уче, Бог је свепрожет Божанском Љубављу према Својим створењима. Кроз ову бескрајну и екстатичку (иступљенску) љубав Своју, Бог излази из Себе да би се сјединио са Својим створењима. Бог ово пројављује и остварује кроз Своју енергију или, боље речено, кроз Своје енергије.
Бог је Својим нествореним енергијама створио свет и наставља да га ствара. Бог Својим енергијама даје нашем свету суштину и биће. Бог је свагдаприсутан у твари и држи је у бићу Својим суштинотворећим енергијама. Бог просветљује човека Својим просветљујућим енергијама. Бог освештава човека Својим освештавајућим енергијама. Коначно, Бог обожује човека Својим обожујућим енергијама. Према томе, Бог обитава у твари, свету, историји и животима људи кроз Своје нестворене енергије.
Енергије Бога су Божанске енергије. Божанске енергије су, такође, Бог, а да при том нису Његова Суштина. Оне јесу Бог и отуда оне обожују човека. Када Његове енергије не би биле Божанске и нестворене, оне не би биле Бог. Оне не би могле да нас обожују, да нас сједињују са Богом. Тада би између Бога и човека зјапио непремостиви амбис. Али, будући да Бог има Божанске енергије кроз које се сједињује са нама, и ми можемо да заједничимо са Њим и да се сједињујемо са Његовом Благодаћу, а да притом не постајемо исто што и Бог, што би био случај када бисмо се сједињавали са Његовом Суштином.
Ми се, дакле, сједињујемо са Богом кроз Његове нестворене, Божанске енергије а не кроз Његову Суштину.

Eto ti retarde umobolni.Nadam se da ti je sada jasno o cemu se radi ovde.Ispao si glup i nepotkovan znanjem.Fino si izucio teoriju od raznih sektasa ali odje nemas kurca znanja.
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 12:27 pm

U hinduizmu nema distinkcije izmedju kreaije i kreatora,nestvorenih energija i sustine.Sve je BOG.Ja sam bog,ti si bog,drvo je bog,vazduh je bog.Sve je Bozanska sustina.U hriscanstvu nije sve Bozanska sustina vec Bozanska nestvorena energija koja potice od Boga ali nije njegova sustina.Znaci ti nemas BOZANSKU FRAKCIJU U SEBI TJ SUSTINU,niti bilo sta u kreaciji.Zato se nikada ne mozes spojiti sa Bogom.Kraj.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 3:52 pm

Anđeli - Page 17 20230210
Evo ti latina sektashu...i ona kaze da si lud hehe

sve sto ti pricas su nebuloze i hrpa dogmi...sektashki mentalitet, dogma na dogmu na dogmu..

napadash plitka ucenja istoka koje i ja sam napadam jer imam dublja znanja i znam sta je poenta (a nije to sto ti i ostali iz "pravoslavlja" mislite) i nemas ni osnovna znanja o hinduizmu,ti uopste ne razmes da hinduizam ne postoj kao takav,to je islamska rec za skup svega u indiji..i uporno mene stavljas u "to" a nemas pojma o cem ja pricam haha ti ne shvatash da to kako i ti i Palama opisujete ta neka ucenja nema veze sa tim ucenjima,jednostavno ti si budala koja se svadja sam sa sobom.

To kako ti opisujes hinduizam i sa time se svadjash nepostoji,izmisljash stvari..takodje ni budizam ne shvatash ni b,Saant Mat,sikhizm i taoisticka alhemija je za tebe spejs shutl. A ja se pak bavim primarno Nagualizmom i ne interesuje me nista od toga sto ti pricas.

Ti si fulo univerzum..kakva rasprava sa tobom,kad ti nisiu stanju shvatiti sta ja pricam,ti ratujes sa zamisljenim ljudima,lzamisljenim ucenjima...

Ti kad kazes nesto,to je kraj jeli hahaha dogma u glavi,ak to nije psihicka bolest,ne znam sta je..batica se uverio da je dokazao nesto u duhovnoj domeni posredstvom teksta...

Daleko ti kuca
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:38 pm

A ovo bi trebalo da bude ta prdara?I to si je sad slikao crno na belo,tj danas?Jesi i nju poducio ovim sranjima o kojima meni pricas?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:45 pm

Tisina sektashki botu...
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:52 pm

Pa pitam te lepo ko covek jesi je to danas slikao i okle je ta prdara?Nije losa iskren da ti budem.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:55 pm

Tisina sektashki botu
[Vrh] Go down
Seto Kaiba
Višestanični organizam



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 36
Age : 25
Registration date : 18.03.2023

Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitimesri oľu 22, 2023 5:59 pm

Ja ga lepo pitam a on tako.Eh zivote kakvi ljudi mogu biti...Puni zla.Horonzon te uzeo po svoje,u tebi svetla vise nema.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Anđeli - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Anđeli
[Vrh] 
Stranica 17 / 20.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: