Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja

Go down 
+30
MoW
Chakotay
Fantom
TiaMa'at
wanderer
Athena
Dragony
frankenstein
Grinder
AzrielofDeath
floridana
GoodAlien
Jaykof
Galileo Galilei
burnme
zvezda
Saroman
snark
jasmina 07
Angel from shadow
Blizzard
marko suzic
Tutankhamon
lampuh
satan´s master
Alpha
Svjetloisjena
silver
**Vanyari
meli
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 7:52 pm

Garant face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 9:24 pm

Namcor je napisao/la:
Kad se malo tu zamislim...cini mi se da bi veci problem bio sto bi eventualna djeca znacila da se Isus sexao...

Potomci vise-manje...al sex je nedopustiv :P

Ponavljam citat iz knige Templari:
"Krivnja povezana s seksom, toliko je duboko ukorijenjena u našoj kulturi da mnogi smatraju bogohulnom i gnusnom bilo kakvu pretpostavku o tome da je Isus imao seksualnu partnericu - makar i u konteksttu monogamnog i sretnog braka. Ideja o oženjenom Isusu i dalje se općenito smatra potpun nemogućom, a u najgorem slučaju, vražjom izmišljotinom."

Ako je imao seksualne odnose, prema kršćanskoj vjeri, nemoguće je da je svet, poslan od boga.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 10:57 pm

Eto ga na...pogodih face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 10:58 pm

Ne kuzim zasto je sex toliko tabu...mislim neki uzivaju u hrani vise nego u sexu...u cem je stvar?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:28 pm

Nakon jedenja i opijanja ne rađaju se djeca, vrlo jednostavno...

A dijete je novi život, čudo, iako mnogi to zaboravljaju. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:31 pm

Covjek - najsavrsenije bice koje moze napraviti svaka budala :namiguje:

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:43 pm

Namcor je napisao/la:
Covjek - najsavrsenije bice koje moze napraviti svaka budala :namiguje:

I svejedno je čudo. Osim toga, kad bolje pogledaš, svaki novi život ma gdje nastao je čudo. Problem je što to zaboravljamo. Prisjetimo se kad vidimo sasvim malo dijete za koje smo još svjesni da je nastalo gotovo ni iz čega. Neodoljivi su nam i životinjski mladunci, mlado bilje koje počinje rasti iza zime obično barem malo privlači našu pozornost. Mislim, upravo iz tog razloga. lovely
[Vrh] Go down
jasmina 07
Višestanični organizam
jasmina 07


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 44
Age : 44
Registration date : 05.05.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 11:15 pm

zar ne pise negdje u da vincijevom kodu da postoji isusova loza negdje u francuskoj??
...il sam ja to sanjala scratch
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 11:23 pm

jasmina 07 je napisao/la:
zar ne pise negdje u da vincijevom kodu da postoji isusova loza negdje u francuskoj??
...il sam ja to sanjala scratch

Da, u obitelji Merovinga, no Da Vinchijev kod je beletristika, istina je da je baziran na istraživanjima knjige Sveta krv Sveti Gral i da je većina podataka iznesenih u knjizi istinita, no nije sve, nešto je fikcija.

A to za Isusovu lozu, tj. potomke Marije Magdalene i Isusa (navodno su imali kćer Saru) je ipak podatak koji se neće nikad moći 100 % potvrditi. Jako puno naznaka postoji, no puno je toga uništilo vrijeme, a i crkva videći u takvim idejama opasnost za nju.
[Vrh] Go down
jasmina 07
Višestanični organizam
jasmina 07


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 44
Age : 44
Registration date : 05.05.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 11:31 pm

kako je to sve nepravedno...a sve je moguce,pogotovo zato sto je ljudska ruka to sve pisala i kako se kome sprdnulo i kako je kome odgovaralo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri svi 07, 2008 11:35 pm

Je :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimečet svi 08, 2008 12:00 am

jasmina 07 je napisao/la:
zar ne pise negdje u da vincijevom kodu da postoji isusova loza negdje u francuskoj??
...il sam ja to sanjala scratch

Da Vincijev kod sam čitala ali se ne sjećam detalja, no u knjizi Sveta krv, sveti graal objašnjava se prilično nategnuto kako je loza sačuvana i nakon Merovinga, a neke današnje plemićke obitelji su krvni slijednici te loze, npr. Otto von Habsburg bi bio jedan od poznatijih pripadnika. Osobno mislim da je krvna loza besmislena ako na Isusa gledamo kao na velikog učitelja jer su mi ti nasljednici prilično opskurni ljudi, no to je zapravo nevažno. Ako netko želi npr. Otta von Habsburga gledati u svjetlu tih novih saznanja, meni ne smeta. No postoji i priča o lozi koja čuva dovoljnu količinu vanzemaljske DNK (navodno su ljudi nastali genetskom manipulacijom praljudi koji su već postojali i vanzemaljskih elemenata koje su dodali reptilijanci kako bi stvorili rasu podložnih radnika ovdje (tu se na Sitchina nadovezao Icke, a ja sam to ovako vrlo skraćeno prenijela)...
[Vrh] Go down
jasmina 07
Višestanični organizam
jasmina 07


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 44
Age : 44
Registration date : 05.05.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimečet svi 08, 2008 12:42 am

u biti trebala bi se malo vise pozabaviti oko te teme,ne znam gotovo nista osim sto sam tu knjigu procitala[djeca,muz,posao..hehe]..mada sam se zapitala od kud kome pravo ista mijenjati i toliko izmanipulirati masu..to se vjerojatno dogadja tamo gdje je narod najprimitivniji..to su opet neke druge teme..samo 2000 god se ''vjeruje'' da je MM bila preobracena prostitutka...a ko zna koliko je jos takvih stvari..baah..najezih se no
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimečet svi 08, 2008 12:44 am

Ako te zanima tema ipak ti je najkompetentnija knjiga Sveta krv, sveti graal, ne mogu se trenutno sjetiti autora, jedan je mislim, Lomas, drugi mi je pobjegao... Ovo drugo što sam spomenula je iz tri različite knjige...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesub svi 10, 2008 9:14 pm

Autori su: M. Baigent, R. Leigh i H. Lincoln
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimened svi 11, 2008 12:22 am

meli je napisao/la:
Autori su: M. Baigent, R. Leigh i H. Lincoln

Hvala, pobrkala sam s onim koji je pisao dobre knjige o masonima oops

Tako je kad se čovjeku ne da googlati ili kopati po knjigama...
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimečet lip 12, 2008 4:12 pm

treba iskopati negdje Williama Blakea i njegovo Vječno evanđelje, čovjek je bio potpuno lud, al je napisao dosta dobrih stvari
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimepet lip 13, 2008 8:19 pm

snark je napisao/la:
treba iskopati negdje Williama Blakea i njegovo Vječno evanđelje, čovjek je bio potpuno lud, al je napisao dosta dobrih stvari

Nisam čitala. Ako ti se da, napiši malo o tome :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesub lip 14, 2008 4:55 pm

Snark i mene zanima o čemu se radi u toj knjizi?
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimeuto srp 29, 2008 12:59 am

Većina ljudi,nisu svi,čast pojedincima,većina donose sud o katoličkoj crkvi prelako i objeručke nakon što pročitaju par tih knjigica,autor se veoma obogatio.Kad bi vas pito jeste li ikad tako strastveno čitali Bibliju,šta bi bio odgovor.ovi koji su čitali,većina ne svi su je čitali nebili pronašli kakvu nepravilnost i eto ga nema Boga,nema morala možemo raditi što hoćemo.Nisam sve čito postove.ali na jedan tekst moram odgovoriti."zašto se isus nebi oženio i imao djete sa nekom zenom bilo kojom" odgovor:zato što je poseban,nije obični čovjek,on je Bog koji je jači i savršeniji od ljudskih težnji.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimeuto srp 29, 2008 3:40 am

Dakle, o Williamu Blakeu nije jednostavno pisati, nego ga se mora čitati. to je engleski pjesnik koji je sa 12 godina napisao Pjesme nevinosti, a sa 20 Pjesme iskustva. Ne zna se koja zbirka je genijalnija. Onda je uletio u neku crkvu i napisao Vječno evanđelje, sve u stihovima. E tu recimo spominje neke ideje (ovo je istrgnuto iz konteksta) o isusu, poprilično gnostičke, npr. kako bi bilo u redu da mu je majka kurva, jer bi tada bio još veći, pa o mariji magdaleni itd.; ali moram reći, iako bi se većina kršćana zgrozila da to pročita, meni se kroz njega na neki način približio lik isusa krista.... ako negdje nađem, napišem citate, mislim da ga je ivan goran kovačić dobro preveo.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri srp 30, 2008 3:50 am

http://www.freedomfight.net/seminarski/AnaOmaljev.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/William_Blake

Neki linkovi...

Pa citat Blejka...

"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion,
Reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence.
From these contraries spring what the religious call Good & Evil.
Good is the passive that obeys Reason. Evil is the active springing
from Energy. Good is Heaven. Evil is Hell."

...a u Wikipediji ima i mnostvo pesama, na gornjem linku...

...iako ja najvise volim njegove slike... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri srp 30, 2008 2:37 pm

Ovaj link sam našao prošle godine. Bio odgledao Jarmush-ov Dead Man, ima dosta Blake-ovih citata u filmu, dosta simbolike... neke stvari su mi ostale nejasne, pa sam guglo malo...

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=507564

Kažu da bi Blake bio roker da je u njegovo vrijeme postojao rock&roll. :gitara:
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimesri srp 30, 2008 2:47 pm

Saroman je napisao/la:
Većina ljudi,nisu svi,čast pojedincima,većina donose sud o katoličkoj crkvi prelako i objeručke nakon što pročitaju par tih knjigica,autor se veoma obogatio.Kad bi vas pito jeste li ikad tako strastveno čitali Bibliju,šta bi bio odgovor.ovi koji su čitali,većina ne svi su je čitali nebili pronašli kakvu nepravilnost i eto ga nema Boga,nema morala možemo raditi što hoćemo.Nisam sve čito postove.ali na jedan tekst moram odgovoriti."zašto se isus nebi oženio i imao djete sa nekom zenom bilo kojom" odgovor:zato što je poseban,nije obični čovjek,on je Bog koji je jači i savršeniji od ljudskih težnji.
Hm dakle, vecina ljudi kazes, pa krizarski ratovi i progon na vjestice to je sigurno veliki plus katolickoj crkvi zar ne ???

Onda kako sada moze katolicka crkva mjenjati 7 smrtnih grijeha i koliko sam citao i neke preinake zele napraviti u 10 Bozjih zapovjedi ???

Sta i kako je ta katolicka crkva iskoristavala sirotinju i pomagala bogatasima u prijasnje vrijeme a sada se prave da su jako moralni, to je dvolicnost i licemjerje.

Za mene Bog ne moze biti od krvi i mesa, i ne moze se tjelesno (fizicki) uskrsnuti i doci do Boga jer je on u duhovnom a ne u materijalnom denzitetu i tocka.

Kada se kaze da je Bog savrsen onda se zapitamo kako je onda stvori tako ne savrsene ljude ????

E da i na kraju - Bibliju su pisali ljudi, nije pala s neba i nije napisana Bozjom rukom.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitimečet srp 31, 2008 1:46 am

uf, sad sam se naježio dok sam čitao ove linkove o blakeu. zaboravio sam da je bio i slikar. lud i genijalan, a volio bih negdje naći dijelove Vječnog evanđelja, mislim da bi vam se svidjelo. kad sam ga kao klinac tražio u knjižnici u Brodu, ženska je prvo rekla da knjiga ne postoji, pa kad sam joj pokazao karticu, tražila ju je u podrumu oko pola sata...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Marija Magdalena
» Isus u Indiji
» Isus na nebu iznad Moldavije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: