Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prava životinja

Go down 
+10
Stripy
meli
Alpha
Sigmund Freud
Merkurica
floridana
Aleksandar Veliki
malena
Tutankhamon
Galileo Galilei
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:15 pm

Imaju li životinje osjećaje. Jesu li tu one da bi nama služile. Vegetarijanstvo, kao životna filozofija o poštovanju živih bića. Ubistvo životinja kako bi se mi prehranili. Tako puno pitanja.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:15 pm

A ni jednog upitnika ??????
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 1:06 pm

Imaju, bar neke od vrsta sigurno imaju.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:05 pm

Sve životinje imaju osjećaje. Pa i mi smo životinje, ili smo bar od njih nastali... Ali nemaju svi pojedinci naše vrste osjećaje...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:14 pm

A ja sam već mislio tu neka švaleracija. Ono spika tko je prava "životinja" i to.

A jeeee sam se zaj.... pale
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 4:47 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
A ja sam već mislio tu neka švaleracija. Ono spika tko je prava "životinja" i to.

A jeeee sam se zaj.... pale
nisi jedini zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 4:48 pm

gali je rođeni novinar. ima senzacionalne naslove zubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 5:17 pm

ubojstvo, molit ću lijepo, a ne ubistvo. miga

naravno da životinje imaju osjećaje. zar nitko od vas nikada nije vidio nasmiješenog psa?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 7:34 pm

merkurica je napisao/la:
ubojstvo, molit ću lijepo, a ne ubistvo. miga

naravno da životinje imaju osjećaje. zar nitko od vas nikada nije vidio nasmiješenog psa?

nisam, ali sam vidio obrijanu mačkicu lolcina

Morat ću se kaznit, kad sam tako neozbiljan...
Evo deset udaraca palicom.
mlati
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 9:35 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:

nisam, ali sam vidio obrijanu mačkicu lolcina
mlati

face lol!



yes , yes , zivotinje imaju osjecaje i zato sam za humano :Nac: ( ili treba rec animalno ? suspect ) lišavanje života prije nego sto ih se okrene na raznju klopa

nego ozbiljno sada ... kolko ima veganaca i travoljubaca ovdje , jel sve zivotinje imaju ista prava zavrsit nam na tanjuru ili je to stvar ukusa ?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 10:42 pm

ja nisam vegetarijanac. Ali imam i izroda u familiji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimepon kol 18, 2008 11:19 pm

Sigi...e to je pitanje o kojem bi se dalo diskutirati...

Eto...osobno volim zivotnje...cesto mi se cini i vise od ljudi...tezim vegeterijanskoj prehrani iako se ne drzim uvijek toga (za sada)...voljela bih kada bi ljudi bili fizioloski predodredjeni iskljucivo za biljnu prehranu...ili kad vec nisu da se vecina prehrane bazira na tome...da se tezi tome pa...

Ali da se vratim na pitanje...kad smo kod ubijanja zivotinja...ovo kako se to danas radi je prestrasno sto je upravo jedan od vecih razloga zasto podrzavam vegeterijansku prehranu...da ne spominjem sto rade zivotinjama od kojih se uzima krzno (svojedobno sam dala jedan link na pdf Kucni ljubimci pod nazivom Krzno...oni ih deru zive i kad ih oderu oni su jos uvijek zivi :( :( :( )...sto se tice zivotinja za prehranu...ljudi su prevelika stoka i jedni prema drugima pa kako ih (nas) natjerati da se prema onima koji nas hrane ponasa humanije i s postovanjem?

Ovo drugo pitanje...mislis kao...da li je pas vrijedniji od krave i time ne zasluzuje da ga se pojede? A ne znam...u razlicitim kulturama dobio bi razlicite odgovore...ne znam...bez obzira na kulturu i zivotinju koja ce biti pojedena bilo bi u redu prilaziti tome puno humanije i s puno, puno vise postovanja...ali... :(

A sad...da li je u redu sto uopce jedemo zivotinje? Ne znam sto je ispravno...da li smo mi zbilja, zbilja tako forimrani da moramo biti svejedi ili je to stvar kulture...?
Grubo gledano na zemlji je prirodno da veca stvar prozdire manju...zivotinje se love medju sobom...i onda dolazi do famoznog pitanja - da li su ljudi zivotinje? Eto, neki smatraju da su ljudi - ljudi, a zivotinje - zivotinje...da smo bolji od 'njih' i da time imamo svako pravo nad njima...ne slazem se s time jer sam nacin prehrane govori da smo jednaki...mislim da smo zajedno u ovome svijetu i da se treba napraviti neki suzivot, vece postovanje drugih zivih bica... Ovo kako se mi ponasamo prema Planetu, ostalim zivim bicima pa i jedni prema drugima je prestrasno i cesto mi se cini da se time srozamo daleko ispod zivotinja (ako uopce postoji takva hijerarhija)...

I sad...da li je u redu jesti meso...mislim da jeste iako u nekoj sto minimalnijoj mjeri (iako bih osobno voljela potpuno prijeci na vegetarijanstvo)...
Da li je u redu tretirati zivotinje na nacin na koji to radimo...mislim da nije...

Ono sto se meni uvijek nekako cinilo kao neki dobar i posten suzivot je nacin zivota i pristupa prirodi americkih indijanaca...dojam koji imam jeste da su zivjeli u velikom skladu s prirodom uz veliko medjusobno postovanje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 8:40 am

Mene uvijek muči to ako životinje smatramo živim bićima i vegetarijanska logika je da ih ne bi smjeli ubijati i jesti, a s druge strane i biljke se smatraju živima, dokazano je da i one reagiraju na podražaju, da npr. rastu bolje ako ih se mazi i pazi, njeguje, zalijeva. Zapravo ako se ide malo dublje i one su žive, samo što ne mogu govoriti, ne mogu se kretati kao mi ljudi i životinje.

Negdje sam pročitala da bi bilo najispravnije jesti samo plodove, jer kad oni dozriju i otpadnu od stabla, slobodno ih ubereš, i time biljci nećeš učiniti ništa nažao. No, možemo opet ići i dublje: plodovi sadrže sjemenke, što za biljke znači novi život, novu biljku, s te strane onda se ni njih ne bi smjelo jesti.

Zaključak: ako malo dublje analiziramo, na kraju nam ne ostaje ništa za jesti
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:41 am

naravno, jer život moraš potkrijepiti životom, sviđalo nam se to ili ne. jer da nije tako mi bi smo bili perpetum mobile. neki kažu da hranu ne bi trebali samo kada bi smo se uveli u savršeno meditativno stanje
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:48 am

Sigmund Freud je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:

nisam, ali sam vidio obrijanu mačkicu lolcina
mlati

face lol!



yes , yes , zivotinje imaju osjecaje i zato sam za humano :Nac: ( ili treba rec animalno ? suspect ) lišavanje života prije nego sto ih se okrene na raznju klopa

nego ozbiljno sada ... kolko ima veganaca i travoljubaca ovdje , jel sve zivotinje imaju ista prava zavrsit nam na tanjuru ili je to stvar ukusa ?

mislim da nije stvar ukusa već prakse. nećeš valjda prije pojesti npr. psa koji ti je kučni ljubimac (osim ako nisi neki lik iz crtića) nego neko pile. pas jer je dovoljno inteligentan može poslužiti u druge svrhe npr. čuvanje kuće, stada ovaca i slično, a ćemu može poslužiti kokoševina nego za klopu.
kak ne kontate ( lolcina ) pa to je skužio i patak iz filma praščić bejb
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 9:51 am

mačkice scratch samo dlakave
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:45 am

stripy je napisao/la:


mislim da nije stvar ukusa već prakse. nećeš valjda prije pojesti npr. psa koji ti je kučni ljubimac (osim ako nisi neki lik iz crtića) nego neko pile. pas jer je dovoljno inteligentan može poslužiti u druge svrhe npr. čuvanje kuće, stada ovaca i slično, a ćemu može poslužiti kokoševina nego za klopu.
kak ne kontate ( lolcina ) pa to je skužio i patak iz filma praščić bejb
ma upravo u ovom boldana je naša(ljudska) boljka.
mislimo da je sve oko nas stvoreno da nama služi pa tako i životinje. Alpha je spomenula Indijance i po mom mišljenju oni su imali pravilan odnos prema svemu šta ih okružuje pa i prema životinjama koje su morali jesti. nisu ubijali bizone iz zabave kao šta su to došljaci radili vozeći se u vlaku. bili su zahvalni i s poštovanjem su se odnosili prema toj životnji jer su znali da i u njoj obitava duh.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:56 am

floridana je napisao/la:
stripy je napisao/la:


mislim da nije stvar ukusa već prakse. nećeš valjda prije pojesti npr. psa koji ti je kučni ljubimac (osim ako nisi neki lik iz crtića) nego neko pile. pas jer je dovoljno inteligentan može poslužiti u druge svrhe npr. čuvanje kuće, stada ovaca i slično, a ćemu može poslužiti kokoševina nego za klopu.
kak ne kontate ( lolcina ) pa to je skužio i patak iz filma praščić bejb
ma upravo u ovom boldana je naša(ljudska) boljka.
mislimo da je sve oko nas stvoreno da nama služi pa tako i životinje. Alpha je spomenula Indijance i po mom mišljenju oni su imali pravilan odnos prema svemu šta ih okružuje pa i prema životinjama koje su morali jesti. nisu ubijali bizone iz zabave kao šta su to došljaci radili vozeći se u vlaku. bili su zahvalni i s poštovanjem su se odnosili prema toj životnji jer su znali da i u njoj obitava duh.


pa je, služi nam. pa i indijancima, koje spominje alpha, bizoni su služili za hranu, ne znam, psi za čuvanje sela tj. javljanje da li netko dolazi, konji su služili za jahanje i tako dalje. samo je pitanje kako se mi odnosimo prema svemu tome, da li kao spomenuti indijanci koji su imali poštovanje prema prirodi i okolini ili kao došljaci koju su satrli sve živo pred sobom bez ikakvog poštovanja i rešpekta.
ja sam za ovo indijansko, živjeti u skladu sa prirodom.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:13 pm

da se ne bojim krava, sigurno bih i njih razmazila, pa bi se i one smijale od sreće kad me vide. face
pas kad me vidi, legne, spusti uši, krene cviliti i smješkati se od sreće. iako ima preko 50 kg, još uvijek obožava ugnijezditi mi se u krilo i tako spavati. roll
mačak kad me vidi isto krene mijaukati kao nespašen, od dragosti.
oni su za mene isto kao članovi obitelji.
meso jedem jedino kad ga moram jesti. nisam našla drugu alternativu za instantno podizanje snage.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:21 pm

merkurica je napisao/la:
da se ne bojim krava, sigurno bih i njih razmazila, pa bi se i one smijale od sreće kad me vide. face
pas kad me vidi, legne, spusti uši, krene cviliti i smješkati se od sreće. iako ima preko 50 kg, još uvijek obožava ugnijezditi mi se u krilo i tako spavati. roll
mačak kad me vidi isto krene mijaukati kao nespašen, od dragosti.
oni su za mene isto kao članovi obitelji.
meso jedem jedino kad ga moram jesti. nisam našla drugu alternativu za instantno podizanje snage.


je kad mačka dragaš ispod repa (oprosti, ovo je bilo jaće od mene) rofl2
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimesri kol 20, 2008 7:11 pm

o.k.....svaka budala ima svoje veselje :P

stvar je u tome da ćeš uvijek dobiti onoliko koliko si spreman dati, a
životinje su nevjerojatno pune ljubavi.
no, kad već aludiraš na boleščine, zar se ne govori o pravima životinja i u slučaju seksualnog iskorištavanja? (ne mogu vjerovati da ovo pišem)
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimesri kol 20, 2008 8:18 pm

hm , a sto ako i zivotinja uziva pri tom lol
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimesri kol 20, 2008 9:37 pm

Sigmund Freud je napisao/la:
hm , a sto ako i zivotinja uziva pri tom lol
šbbkbb kava
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:11 pm

imam prijatelja koji je seksualno iskoristio pet kokoši.
o detaljima nebi. kako znati dali ona uživa u tome ili ne?
cerek
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:14 pm

floridana je napisao/la:
imam prijatelja koji je seksualno iskoristio pet kokoši.
o detaljima nebi. kako znati dali ona uživa u tome ili ne?
cerek
detalji su bitni.
nije bitno je li kokoš uživala, nego zašto je ON uživao.
što je u prošlom životu bio, pijetao?
ili je jednostavno poremećen?
flo, pa s kakvim se ti to ljudima družiš no rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prava životinja Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prava životinja
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prava opasnost?
» Univerzalna(prava) istina
» Borba za muska prava
» Zastita autorskih prava
» Prava istina o Afganistanu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: