Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prava životinja

Go down 
+10
Stripy
meli
Alpha
Sigmund Freud
Merkurica
floridana
Aleksandar Veliki
malena
Tutankhamon
Galileo Galilei
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimečet kol 21, 2008 10:29 pm

floridana je napisao/la:
ili ovako nešto kava

sa sličnim sam malim večeras papala sladoled. vodila nas je njegova mama. rofl2
uglavnom, ne znam tko se više ulijepio sladoledom. lolcina

što se reklame tiče, takva djeca ne postoje. kava
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 1:20 am

o postoje , o jos kako postoje face
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 2:48 am

Postoje takva djeca, vidjeh...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 8:19 am

Nažalost postoje.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 8:47 am

Da, postoje.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 9:06 am

djeca opipavaju granice a roditelji ih postavljaju
djeca traže pažnju a roditelji je daju
dakle, pravilno bi bilo (po mom skromno sudu) - što se reklame tiče, takvi roditelji postoje kava
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 9:07 am

Da naravnoda to ima jako velike veze s roditeljima.
No mi smo totalno skrenuli s teme, trebalo bi to prebaciti negdje na obitelj ili negdje drugdje,
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 9:11 am

ja bi baš ostavila da gali vidi kako mu se razvijala tema cerek
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 10:02 am

možda i nismo skrenuli sa teme, koliko ja znam naslov teme je prava životinja a to opet može biti svašta rofl2 (mali na filmiću je prava zver)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 10:04 am

Postoje sigurno, majke ti, vidio sam takvih dosta, pošto puno radim s ljudima, a ljudi imaju djecu.

Ludilo. :D
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 10:07 am

merkurica je napisao/la:
stripy je napisao/la:

mer, nadam se da te nisam naljutio ljubi
naljutio? scratch

@meli, ni ja nikad s njom ne znam. nažalost, uvijek je shvaćam ozbiljno. zubo

mačak i tak to (životno mi je iskustvo da šalu ne moramo doživljavat na isti način i pri tome mislim općenito ne konkretno na tebe) :)

flo, pa ona je ozbiljno neoizbiljna lovely
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 10:11 am

floridana je napisao/la:
ja bi baš ostavila da gali vidi kako mu se razvijala tema cerek

što bi ikača (stariji članovi valjda se sječaju ikače) rekla: i od kurca veselu večer napravili :P
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 9:35 am

Ne znam odakle da počnem na ovoj temi. Uglavnom. Ide u smeće, mada mi je žao samo jednog posta koji je bar donekle pratio temu.

Ma dobro, ostavit ću je na životu, a sav spam ću nabaciti na birc.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 12:32 pm

Naravno da životinje imaju osjecaje. Evo npr ja imam zeku doma i kad se želi igrat a ja nešto drugo radim i ne obracam pažnju na nju naljuti se i ode u svoj kut. Nakon 5 minuta ako ju želim pomazit gura mi ruku ili samo ode kao da je povrijedena. Najgore mi je kad cujem da netko kaže ma to je samo životinja, šta ona zna. Ili oni ljudi koji ih muce ma grozno tuzni
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 3:07 pm

Ovdje se pisalo o nekim višim nivoima svijesti, kao oni su tu ali mi ih ne možemo spoznati, ali postavljam si pitanje, mogu li ja spoznati i svijet oko sebe. da li je ljudsko mjerilo za životinjsko. koliko smo iznad ili ispod životinja.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:08 am

To bi trebalo radit usporedbe i hrpu istraživanja... Al u nekim situacijama nismo puno bolji od npr psa koji rastrga malo dijete. Mislim da smo mi možda malo svjesniji svega oko nas i osjecaja. Nekoc smo mi bili takvi al smo se razvili duhovno i umno. A životinje su ostale divlje. Covjek može naucit psa svemu i svacemu npr naredbu da napadne covjeka kad mu on to kaže. Za psa ce to bit naredba i on nece razmišljati kako osjeca ta osoba jer su ga to naucili. Al da se uzme dijete i od pocetka ga se uci da osjecaji ne postoje, da ubija, krade, uništava bio bi na istoj razini kao taj pas.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:13 am

ali psu je to u prirodi. divlja je životinja. a o našoj prirodi bolje i ne pričati. tješimo se nekakvim titulama svjesnog, inteligentnog i sličnog bića. a ne razumijemo ništa oko sebe. jer smo egocentrici.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:13 am

Galilei Galileo je napisao/la:
ali psu je to u prirodi. divlja je životinja. a o našoj prirodi bolje i ne pričati. tješimo se nekakvim titulama svjesnog, inteligentnog i sličnog bića. a ne razumijemo ništa oko sebe. jer smo egocentrici.

tako je :cheers:
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:15 am

spalili su Bruna kad se usudio reći da zemlja nije centar svijeta.
tko će istupiti i reći da čovjek nije najsavršenije biće. zašto? jer to sokol jeste.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:18 am

Ali isto tako mislim da se ljudi vode jedan za drugim. Ako je netko bolji i istice se u društvu ovaj ce pokušat biti kao on i pokupit njegove fore blabla a ako si individua i potpuno se odudaraš od drugih i "voziš svoje" onda ce te svi cudno gledati. Dok u jednom jatu ptica svaka ptica je individua ali rade kao tim i imaju vodu jata. Ne pokušavaju bit kao predvodnik jer bi onda svaka ptica odletila na svoju stranu jer bi mislila da je to pravi put, da je u pravu i da ce je ostale slijedit jer je postala "ista" kao taj predvodnik. lood
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:20 am

Galilei Galileo je napisao/la:
spalili su Bruna kad se usudio reći da zemlja nije centar svijeta.
tko će istupiti i reći da čovjek nije najsavršenije biće. zašto? jer to sokol jeste.

Da je covjek najsavršenije bice mogao bi upravljati svime. I drugim ljudima, i prirodoom i svemirom jer bi imao tu moc. Možda ju imamo ali se nismo dovoljno razvili da bi spoznali to
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:44 am

Galilei Galileo je napisao/la:
ali psu je to u prirodi. divlja je životinja. a o našoj prirodi bolje i ne pričati. tješimo se nekakvim titulama svjesnog, inteligentnog i sličnog bića. a ne razumijemo ništa oko sebe. jer smo egocentrici.

upravo je to stravično, dajemo si titule svjesnog inteligentnog bića (dodao bih još i riječ civilizacija) a čovjek izazove nevjerojatna razaranja i ratove.
opet ako gledamo vise nivoe svjesti, tesko je to spoznati, tesko je to razumjeti. mozda zivotinja ako ju covjek nije dresirao i ima nekakvu spoznaju. možda smo svi mi dresirani poput životinje.
jucer sam gledao film heroj (istina bog ne ispočetka pa mi nije sve jasno) ali su me dva trenutka u filmu navela na razmišljanje. prvi je kada frajer pušta ženskoj da ga ubije kako bi joj dokazao da je ipak vol više od bilo čega i nakon čega i ona sebe ubija kada spozna tu istinu.
drugi dio je kada jet li ne ubija cara (jer shvaća u tom trenutku kada ga može ubiti zašto ga onaj prethodni lik molio da to ne uradi iako je i on taj koji ga (cara) je prije htio ubiti) te na kraju on mora biti ubijen jer je to pokušao. u trenutku kada jet li treba ubiti cara on to okljeva i car to uviđa te ga pita zašto ga ne ubije (ovaj to radi iz osvete) na što on odgovara da ga je to molio ovaj iz prethodne priće jer je shvatio da je car taj koji će ujediniti kinu nakon čega će nastati mir.
znaći u oba slučaja netko mora umrijeti. u prvom frajer umire zato da dokaže svoju neuvjetovanu ljubav, a u drugom heroj (jet li) umire da bi sam car spoznao svoju istinu i ostvario ono za što je rođen tj ujedinio kinu i donio mir.
možda je sve ovo glupost, ne znam
možda je životinja svjesna svog položaja u hranidbenom lancu. možda je svjesna činjenice da nešto mora umrijeti da bi se drugo rodilo. a opet možda u sebi ima inkodiran strah čisto da bi se vrsta održala tj da bi se sačuvala od potencionalne opasnosti od grabežljivaca.
možda su neke životinje na višem svjesnom nivou kao što je bio primjer psa i zeca. i ja sam imao psa koji je bio ajmo reći uvrjedljiv, znao se ljutit kada ga se ostavi samog. teško je reći
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 11:29 am

Nemožemo uc u um životinja tako da neznamo što se dogada u njihovoj glavi. Možda su oni na vecem nivou od nas samo što im mi nedamo da se pokažu. Ljudi ce biti ti koji ce uništit posljednje njihove vrste kao i sve ostalo. Životinja nije za ništa kriva dok ljudi razaraju sve što im se nade pod rukom. Po meni mi smo primitivniji od životinja. Govorimo da je sve što radimo dobro za našu vrstu i nastavak života a na kraju cemo sami sebe uništit.
[Vrh] Go down
avanturista
Višestanični organizam
avanturista


Male
Cancer Snake
Broj postova : 50
Age : 34
Registration date : 31.08.2008

Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 4:13 pm

Svaki covjek moze pomisliti da nije posteno (lijepo sigurno nije)ubijati zivotinje,ali nazalost to nam je prehanrana i ima proteine i sve sto nam treba.ali trebamo paziti da neubijamo sve pred nama nego samo onoliko koliko na treba,zivjeti u skladu s prirodom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prava životinja - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Prava životinja   Prava životinja - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prava životinja
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prava opasnost?
» Univerzalna(prava) istina
» Borba za muska prava
» Zastita autorskih prava
» Prava istina o Afganistanu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: