Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je za vas Bog?

Go down 
+44
involved
Einar
Dada289
2pac
Blackness
Marko88
Guardian
silmarien
Fantom
Tonks
zvezda
Kahali
Madonna
Adam Weishaupt
Peka Dapčević
Lyra
Morn
orca
kika13
MoW
primitive101
Melkior
Chakotay
flory
Mama
bonesy
tomi
nino_kvisko
Michael Wittmann
Cylon
gothic45
Viktor-x
Berny_Sinara
Casper
Neo
Goran
floridana
Alpha
Aleksandar Veliki
gloria_g
Stripy
Blizzard
Svjetloisjena
Legionar
48 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Što je za vas Bog?
Neshvatljiva svijesna energija koja se rasprostire cijelim Svemirom
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap19%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 19% [ 19 ]
Energija koja je pokrenula Svemir prije Velikog praska
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap11%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 11% [ 11 ]
Bog se nalazi u nama samima, čovjek je dio Boga
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap29%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 29% [ 28 ]
Bog je svugdje i nigdje, i ne znam što je
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap9%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 9% [ 9 ]
Bog je nekakvo biće koje nas sve promatra, ali ja ga nikada nisam osjetio/la
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap2%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Boga osjećam i to mi je dovoljno
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap13%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 13% [ 13 ]
Bog ne postoji
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ništa od navedenog
Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ukupno glasova : 98
 

Autor/icaPoruka
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimepet vel 18, 2011 9:32 pm

Čitao sam ovu temu sada, pronašao sam baš divnih misli, glasao sam za dva odabira u anketi, koja dva, bit će vam jasno nakon mojih doživljaja i razmišljanja o bogu - Bogu...

Za mene je bog sve i ništa...

Bog je sve i ništa, te dalje i od toga, isto tako je i bog dio čovjeka, i čovjek dio boga, u nama je i izvan nas je.

Bog je beskonačno prožimanje svega i ničega u svakome dijelu jednoga i drugoga.

Bog je bezuvjetna ljubav i bezuvjetno zlo.

Bog nije samo sveukupna dobrota i nije samo sveukupno zlo, on je iznad relativnosti, percepcije, osjećajnosti i razuma, on je iznad materijalizma i duhovnosti, on je dalje od granica koje dostižu ljudska maštanja.

Bog je krajnost i početak u jednome i svemu izvan vremena i trenutka, a opet u vremenu i trenutku.

Bog je najsavršeniji ekvilibrijum svega i ničega, a opet najsavršeniji kaos istoga, u jednome i u svemu.

Ukratko, bog je sve i ništa, i dalje od ovoga što se može poimati ovom rečenicom, ili od onoga što vi doživljavate kroz shvaćanje ovih misli.

Bog je svejednoča - sve jedno.



Uglavnom, na moja razmišljanja o bogu su dosta utjecali Platon, Aristotel, Kant i Hegel, i drugi filozofi, nekako sam iz njihovih diskusija povukao sebi jasne poveznice i došao da kazanih misli.

To je za mene bog. (Heh, osjećam se kao u 3. osnovne, kad sam došao na vjeronauk, pa pisao što je za mene Bog, tada se to uglavnom temeljilo na beuzvjetnoj ljubavi i pomaganju... )

:)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesub vel 19, 2011 4:09 pm

Za mene je bog nekakva dodatna dimenzija neogranicene energije bezuslovne ljubavi u vidu svjesti.Iz te dimenzije je nastao nas prostor-vrjeme univerzum,koji je dakle kreacija boga.Kreacija sama po sebi nije bog,ali bez boga bi nestala.Bog je odrzava jer je neogranicen.

Mislim da postoji beskonacno mnogo dodatnih univerzuma,u mnogim vremenima.

Ali jedino sto je iznad vremena i prostora je bog ili svjest.

Po meni svako zivo bice posjeduje u sebi tri stvari.

1.Tjelo(osjecaji,cula,organi,um),koje je bozja kreacija.Koje je non stop u dodiru sa drugom kreacijom,preko hemije,fizike,atoma, itd...

2.Zatim jedna cudna suptilna,okom nevidljiva,rukom nedohvatljiva energija emotivnog vezivanja ili robovanja.I ta je energija stvorena od boga i ona je kreacija.nju zovu djavo jer nas vara i vezuje za tjelo i odvaja od izvora zivota i cjele kreacije.Ali i onda je kreirana i ona ne bi mogla da postoji bez boga.Djavo nije los,on je potreban bio zivotinjama koje bez razuma ne bi mogle da znaju kako da prezive.Njima su emocije kao strah,ljubav,gnjev bitne jer nemaju razum.Kad bi se zivotinja prosvjetlila vjerovatno bi umrla jer bez emocija( a kako nema misli i razum,barem u ljudskom,razvijenom,obliku) ne bi znala za sta da se emotivno veze...Stojala bi bespomocna.

3.Svjest.Svjest nije moja ili tvoja ili od psa itd...Po meni je svjest jedini nacin da bog zivi u svojoj kreaciji.Svjest je samo jedan kanal koji crpi energiju iz te neke dodatne dimenzije i prenosi je u ovaj univerzum.Svjest nije pojedinacna ko sto ni dusa nije pojedinacna.Ja licno ne vjerujem u to ali ko zna.Mislim da su sve svjesti iste,da je to sami bog.

Jedino svjest nije kreirana i jedino je ona van vremena i van prostora i besmrtna je.

Zakljucak-postoji bog i njegova kreacija.Njih dvoje su spojeni.Bog ne moze umrjeti ali kreacija moze.Ne postoje pojedinci,licnosti itd ...To je samo zbog iluzije i, prevare djavola.Niko nikad nije umro osim kreacije(ega i tjela).Postoji svjedok u nama koji sve gleda i cak mislim da taj svjedok nismo mi,vec sami bog.Nekako ne mozemo uteci od njega.A to sto mi mislimo da smo odvojeni od kreacije i kreatora boga je iluzija.

Kad iluzija nestane odvajamo se 100posto od kreacije i spajamo sto posto sa bogom.Tada shvatimo da smo uvjek i bili taj bog te da mi kao pojedinci nismo nikad ni postojali...Sve je bila iluzija,ali i iluzija je kreacija boga,neophodna radi zivotinja ali bezvrjedna kad su u pitanju misaona,razumska bica....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 17, 2011 2:21 pm

Zašto ljudi imaju potrebu dokazivati Boga, a to rade na način da dezinformacije ukomponiraju među ostale činjenice i iz toga izvlače zaključke, ili izvlače mudre citate koji sami po sebi nisu nikakvi dokazi, a oni ih predstave kao dokaze, ili povezuju više stvari u jednu i onda nekim "logičkim trikom" dođu do dokaza zanemarivši sve druge mogućnosti, ili naprosto svoju vjeru postavljaju ispred drugih vjera i svoja iskustva predstavljaju kao dokaze?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimened kol 28, 2011 6:54 pm

Naprosto moram ovdje staviti citat od kolega sa drugog foruma zubo

Citat :
Jako, al jako zbunjen
Ja sam jako zbunjena osoba, glede religije, Boga i takovih stvari. Ne znam jesam li temu postavio na pravo mjesto, al ovako ide priča:
Shvatio sam da sam less than perfect, kako kaže Pink. Uglavnom, vidim da moj život nije ništa posebno, naspram onih kakve znam, barem dijela njih. I zbog toga sam prije godinu dana jako kritično gledao na Crkvu i samoga Boga.

Onda, kao da se dogodio trenutak prosvjetljenja, shvatio sam da Bog ipak postoji i da mi šalje znakove o svojoj egzistenciji. Ja sam te znakove prepoznao u brojevima, ni sam ne znam zašto. Čitao sam Novi Zavjet, svaki dan po jedno poglavlje. I 22. glavu Apokalipse (zadnje poglavlje, jel?) sam pročitao dan poslije svog rođendana. () Pa sam se pitao jel to čista slučajnost.

Uglavnom, tijekom čitanja sam shvatio da je moj broj sedam. (Ne mislim na astrologiju i slične stvari, taj broj me na neki način povezuje s Bogom.) Pa sam se pitao jel u redu tražiti takve znakove u brojevima. A onda, naravno, odgovor: naišao sam na nešto i pročitao da ako brojeve engleske abecede zamjenimo slovima 1-26, dobijemo slijedeće:
HARDWORK (marljivost) = 8+1+18+4+23+15+18+11=98
KNOWLEDGE (znanje) = 11+14+15+23+12+5+4+7+5=96
ATTITUDE (stav) = 1+20+20+9+20+21+4+5=100
LOVE OF GOD (ljubav Božja) = 12+15+22+5+15+6+7+15+4=101

Zaključio sam da nas MARLJIVOST i ZNANJE dovode blizu željenog postotka (98% i 96%), STAV nas vodi do samog željenog broja (100%), ali nas ljubav Božja vodi čak i iznad (101%).

Tako sam spoznao da Ga treba tražiti i prepoznavati čak i u brojevima.
Onda, svuda oko mene taj broj 7.

(npr. na 61. stranici neke knjige sam vidio Pascalov citat: Bog je dao vidljive znakove o sebi onima koji Ga traže. Kažem, na 61. stra, jer je 6+1=7)

Itd, itd...

Sad počinje priča:
Tražio sam Boga da mi učini život onakvim kakvog ja želim, i to sam jako detaljno opisao kroz 12 točaka, u 4 oblika. Znam, zvuči ko najveća glupost, ali ima snažan utjecaj na moj život tijekom prošlih 9 mjeseci.

Zanima me vaše mišljenje. Je li moguće da mi se to sve ostvari, i to DOSLOVCE PREKO NOĆI. kao, trebao bi se probudit kao posve druga osoba.

Dajte bilo kakve odgovore, samo napišite nešto.

Odgovor:

Citat :
Obično ljudi dokaz boga traže u prirodi, u sebi, i u svijetu oko sebe, a ti si ga našao u apsurdnim numerološkim budalaštinama.
Jesi li Englez? Amerikanac? Ako nisi nemoj se prenavljati engleskim jezikom i zbrajaj na "hrvatskom".
Marljivost = 18+1+23+17+13+28+24+26 = 150
Znanje = 29+19+1+20+9= 78
Stav = 24+26+1+28 = 79
Ljubav božja = 17+27+2+1+28+2+21+30+14+1 = 143

Otorinolaringolog = 21+26+21+23+13+19+21+16+1+23+13+19+11+21+16+21+11 = 296

Izgleda da otorinolaringolog ispraši tur ljubavi božjoj i marljivosti zajedno kava
...

rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimened kol 28, 2011 9:27 pm

Najbolji su mi ti pacijenti koji si neš zabriju i onda tu svoju briju okolo šire kao da je Božja riječ... numerologija ima svoju pozadinu koja je sasvim u redu, jer ako se dublje čovjek zadubi u brojeve, onda uviđa da u njima ima super pravilnosti. Te pravilnosti proučava matematika. Međutim, pridavanje višeg značenja brojevima ima smisla jedino onda ako određeni broj za neku osobu predstavlja nešto čemu teži ili čemu se divi. Uočavanje obrazaca u brojevima je pak očit znak autizma a vjerojatno i početne shizofrenije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimened kol 28, 2011 11:05 pm

MoW je napisao/la:
Najbolji su mi ti pacijenti koji si neš zabriju i onda tu svoju briju okolo šire kao da je Božja riječ... numerologija ima svoju pozadinu koja je sasvim u redu, jer ako se dublje čovjek zadubi u brojeve, onda uviđa da u njima ima super pravilnosti. Te pravilnosti proučava matematika. Međutim, pridavanje višeg značenja brojevima ima smisla jedino onda ako određeni broj za neku osobu predstavlja nešto čemu teži ili čemu se divi. Uočavanje obrazaca u brojevima je pak očit znak autizma a vjerojatno i početne shizofrenije.

MoW dragi, sviđa mi se ova doza "drskosti", oštrine s kojom si napisao post. Lo stile Endimion17, ako ga se sjećaš sa forum.hr rofl2
Tip je legenda, dok je on počeo mlatiti po alternativcima, to je bilo nešto presmiješno za čitati zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimepon kol 29, 2011 10:03 am

Blizzard je napisao/la:
Zašto ljudi imaju potrebu dokazivati Boga, a to rade na način da dezinformacije ukomponiraju među ostale činjenice i iz toga izvlače zaključke, ili izvlače mudre citate koji sami po sebi nisu nikakvi dokazi, a oni ih predstave kao dokaze, ili povezuju više stvari u jednu i onda nekim "logičkim trikom" dođu do dokaza zanemarivši sve druge mogućnosti, ili naprosto svoju vjeru postavljaju ispred drugih vjera i svoja iskustva predstavljaju kao dokaze?

Mozda dokazuju sami sebi. Mozda zele vjerovati, uvjeravaju se da vjeruju, uvjeravaju se da ima neceg ali negdje u dubini osjecaju da zapravo to bas i nije tako. I onda uvjeravaju sami sebe. Zasto osjecaju da nije tako...mozda im je prejak um koji trazi razumski dokaz. Zasto bi uopce imali potrebu uvjeravat se da ima Boga...najcesce radi straha od smrti kao konacnog nestanka i/ili kako bi opravdali odredjene postupke nekim 'visim ciljem' koji je samo paravan za skrivanje vlastite koristi (ne nuzno materijalne).
Osim toga postoji i razlog da je netko zbilja uvjeren u postojanje odredjene slike Boga (najcesce nametnute ucenjem, a ne samospoznajom) te zeli svoj stav (jer to je zapravo stav) nametnuti drugima obzirom imaju takav karakter koji ima potrebu nametanja stavova (vlastitih, naravno). Razlog tome su opet neki strahovi, kompleksi i ego ali to sad nije vazno. Kako nema drugog nacina da dokaze svoj stav osoba se sluzi svime sto stigne bez obzrira na (ne)logicnosti toga sto prica.

Na koncu konca svi bi, zapravo, htjeli dokaz o postojanju Boga ili neceg viseg. Vjerojatno zato jer je to u ljudskoj prirodi. Znatizelja koje se moze utaziti samo konkretnim dokazom sto je, pak, posljedica kulture u kojoj se nalazimo. Naime odgojeni smo da vjerujemo samo u osjetila i dokaze. Istovremeno odjeljeni smo od iceg misticnog pa cak i prirodnog poput smrti. To su tabui. Tako pokusavamo doci do odogovora na nesto sto osjecamo ili cega smo na neki nacin svjesni putem uopbicajenih metoda dokaza (kako smo nauceni).

Sto se tice logickih trikova i onog teksta kojeg si ranije citirao...to se netko na f.hr debelo zeza. Ta osoba je prastaru powerpoint prezentaciju sa moralnom porukom (oni brojevi su bili dani u postotcima) za koju nije poanta da se shvati doslovno prepricao u prvom licu i to kao "dokaz" necega. Glupost.

A sto se tice stvarnih dokaza za postojanje Boga ili makar jos neceg osim ovog materijalnog svijeta koji vidimo fizickim tijelom...pa to bi bili NDE-i, sjecanja proslih zivota (dokazani), ljudi koji preko aure vide ostecenja fizickog tijela (unutarnja, koja se ne vide ne prvu) i td....uglavnom ljudi neobicnih iskustava i sposobnosti o kojima se ne prica.

Na koncu konca ono sto sigurno nemamo jeste dokaz da Bog ne postoji ;)


_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimepon kol 29, 2011 9:54 pm

@Alpha Lijepo rečeno vezano uz potragu za Bogom. zivili

Dodao bih da sva mistična iskustva pokazuju da postoji nešto više od nas samih. E sad, to se ne mora nazvati Bog, ali da se radi o iskustvu spoznaje viših bića i osjećaja sjedinjenosti sa svijetom, radi se o tome. Sam Bog u većini teoloških priča je uvijek više nego što mi možemo spoznati i tek se rijetkima otkriva izravno. I to samo navodno. Ono što se zaista ljudima otkriva to su anđeli i duhovni vodiči, a to su niža bića u odnosu na Stvoritelja, ali viša u odnosu na nas.

Za mene, svi mi zajedno smo dio Boga, a za mene je Bog također i više od pukog zbroja svojih podređenih. On je za mene zasebni entitet koji bi mogao postojati i da nas nema kao što je i postojao prije nego što je bilo koji od njegovih stvorenja hodio po ovome Svemiru. :)

@Blizz Endiomiona cijenim što se tiče njegovog praktičnog znanja iz svijeta prirodnih znanosti, ali mislim da on nema šta tražiti u teologiji. Jednom je prigodom lijepo rekao kad su ga pitali u što on vjeruje. Rekao je da se jedino nada da ima nečega nakon smrti, jer ne bi htio da je to kraj. Eto. Stoga samim time, mislim da osjeća da je dio nečega višeg od sebe, samo ne zna kako bi to opisao zato što se ne bavi dovoljno ozbiljno s time. Jednako kao što se neki Pero ne bavi dovoljno s kemijom. :)


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 12:17 am

Endimiona neki doživljavaju ko zatucanca za kojega ne postoji ništa što ne vidi svojim očima, a što uopće nije istina. Čovjek doista vjeruje u neke stvari i pisao je o tome već. Istina, ne bavi se teologijom, ali mislim da je upravo on osoba koja treba tu i tamo naprašiti "tur" onima koji za činjenice navode stvari za koje nemaju argumenata, naročito vezano za prirodne znanosti. Šteta što su mu zabranili pristup na alternativu, tamo pišu takve gluposti da bi ih čovjek najradije poslao u onu stvar. zubo

@ Alpha
Ovo zadnje što veliš zapravo nije ni relevantno, jer mi niti ne trebamo imati dokaz da on ne postoji, već da postoji! Ako bismo bili dovoljno ludi baviti se nekakvim dokazima zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 30, 2011 10:49 am

@MoW...sto dalje ulazim u neke spoznaje to mi je jasnije da nema teoretske sanse da spoznamo Apsolut. Neke vise frekvencije (koje i sam spominjes) da. Pa cak mozda i neku koja nem se cini Apsolut. Ali sve ukazuje da iza onoga sto nam se cini Apsolut ima jos puno...

@Blizz...Pa nije bas nerelevantno. Naime, mnogi kazu da ce vjerovat u Boga kada ga vide (ili dobiju neki dokaz da ga ima). Znaci to sto nema opipljivog dokaza da ga ima, dokazuje da ga nema doh Medjutim nema ni dokaza da ga nema...da li je to onda dokaz da ga ima ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 11:44 am

Ups, slučajno sam krivo kliknula za glas. :D No, nema veze.

Ovo je stvarno teško...Kad se razgovara o religiji ili definiranju Boga, ljudska mišljenja su vrlo različita i takav razgovor rijetko kad završi poštovanjem i lijepim riječima. Mislim da je to nešto što se treba što više zadržati za sebe....

Odrasla sam u izrazito religioznoj obitelji. Od kad znam za sebe bila sam (ko i svako dijete) puno pitanja vezano za Boga. Sjećam se da na bilo koje pitanje upućeno svečenicima,časnim sestrama,nekom članu obitelji sam dobila prazan odgovor. Uvijek sam mislila "hm, ovo nema smisla, možda me oni smatraju još djetetom,pa mi ne žele reći što to točno taj Bog radi i gdje je." Naravno,kad sam odrasla, odbacila sam sve što su me za sada učili.
Od malena u nama razvijaju tu neku duhovnu stranu pa naravno da ćemo uvijek vjerovati u nešto...jer između ostalog, kome se obratiti u najtežim životnim trenutcima (tipa smrt, bolest) nego "Bogu"...? To je valjda ta nada/želja za boljim koju su ljudi razvili u sebi kad dođu do zadnje stanice svog života. Da ne osjećaju strah. Ljepše ćeš umrijeti ako se uvjeriš da te "s druge strane čeka Bog".

Ne vjerujem u Boga ni u kakvom obliku i smislu. Možda će mi se jednog dana dogoditi nešto veliko u životu i što će okrenuti moje mišljenje u potpunosti, ali za sad vjerujem u znanost i slična otkrića. Možda je to primitivno i glupo, ali tako je.


Zadnja promjena: kika13; sri kol 31, 2011 11:53 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 11:50 am

Mislim da je problem kod vecine ljudi sta si Boga zamisljaju kao nekog velikog sijedog cicu na oblacima koji ju tu specijalano samo radi njih da ga krive za svoja sranja, i u suprotnom da mu se mole kada upadnu u sranja.

Inace, glasao bih za opciju kozmicki zupcanik bez pocetka i bez kraja, medjutim posto je nema, ostajem suzdrzan : )
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:20 pm

kika13 je napisao/la:

Ne vjerujem u Boga ni u kakvom obliku i smislu. Možda će mi se jednog dana dogoditi nešto veliko u životu i što će okrenuti moje mišljenje u potpunosti, ali za sad vjerujem u znanost i slična otkrića. Možda je to primitivno i glupo, ali tako je.

.. jako je puno osoba na svijetu kojima jednostavno treba nekakav opipljivi dokaz; tesko im je percipirati stvari koje ne mogu vidjeti / osjetiti; s druge strane samom predhodnom recenicom si si dala i mogucnost promjene razmisljanja koje ce mozda sasvim neovisno od tebe nastupiti jednoga dana sto je skroz okej i uopce nije glupo. Ono sto je primitivno i glupo je to kada netko sa sigurnoscu tvrdi nesto o cemu nezna mnogo ili se uopce nije niti potrudio da sazna / osjeti nesto vise :)


Zadnja promjena: orca; sri kol 31, 2011 12:32 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:23 pm

@kika nije to nikakav problem, stavio sam opcio da možeš poništiti svoj glas, pa ju možeš iskoristiti ako želiš ;)

kika13 je napisao/la:
Ovo je stvarno teško...Kad se razgovara o religiji ili definiranju Boga, ljudska mišljenja su vrlo različita i takav razgovor rijetko kad završi poštovanjem i lijepim riječima. Mislim da je to nešto što se treba što više zadržati za sebe.....
Ovo je tako točno i tako žalostno, umjesto toga bi trebali biti sretni što i drugi ljudi razmišljaju o Bogu i što možemo dijeliti svoje spoznaje i svoja iskustva o Bogu. Bog je toliko velik i neograničen da ga ne možemo spoznati u ovom životu, možda možemo nazrijeti njegovu veličinu :) Nadam se da ćeš barem neke odgovore na svoja pitanja pronači ovdje na forumu :)

Alpha je napisao/la:
Naime, mnogi kazu da ce vjerovat u Boga kada ga vide (ili dobiju neki dokaz da ga ima). Znaci to sto nema opipljivog dokaza da ga ima, dokazuje da ga nema Medjutim nema ni dokaza da ga nema...da li je to onda dokaz da ga ima...
Eh takvima da Bog dođe i da ih lupi toljagom po glavi i da im kaže da je Bog oni i dalje ne bi vjerovali. Na neki način je potrebno vjerovati sebi i svojim osjećajima i tada će nam mnoge stvari biti jasnije ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:44 pm

@orca - Uglavnom se slažem, ali ovo da se netko "potrudi saznati/osjetiti više" - to je onak...teško. Ne možeš se truditi nešto osjećati. Ili osjetiš ili ne... Ostalo je zavaravanje samog sebe, može te odvesti u shizofreniju. :D To se meni dogodilo. Izgubila sam svakakvu komunikaciju i osjećaje za Boga (ovo malo smiješno zvuči). Trudila sam se ići u crkvu, moliti i slično, ali jednostavno, možda je bilo tog "saznanje o svemu" ali nema osjećaja,želje,ljubavi. Zato sam i stala. Mislim da se treba prestat boriti protiv životne struje, ako te ona odvela od Boga (ili nekih osjećaja) valjda će te i vratiti natrag jednog dana. Nema smisla čitati svaki dan Bibliju (Kuran,što god) ili moliti se i slično ako duboko u sebi imaš velike sumnje ili nešto slično tome...

@chakotay
Citat :
Bog je toliko velik i neograničen da ga ne možemo spoznati u ovom životu
To je istina, možda se zato ljudi izgube u svemu tome.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:49 pm

S druge strane.. dosta se ljudi poziva na to da znanost nije dokazala postojanje Boga iliti drze se znanosti da razmisljaju umjesto njih. Pa covjece ukoliko se zelis uvjeriti u postojanje istoga zapocmi sa Yogom / Znanosti o istome. Netreba ti tamo neko priznanje / komad papira da bi bio znastvenik. Oslobodi se okova totalno debilnih pravila koje je postavilo danasnje kvazi moderno covjecanstvo.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:56 pm

kika13 je napisao/la:
@orca - Uglavnom se slažem, ali ovo da se netko "potrudi saznati/osjetiti više" - to je onak...teško.

Ma joj.. samo ti treba iskustveni / grupo osjetilni samar po energetskom pitanju.. tako je pocelo moje jacanje vjere.. sto god ona za nekoga znacila : )

Citat :
Ne možeš se truditi nešto osjećati. Ili osjetiš ili ne... Ostalo je zavaravanje samog sebe, može te odvesti u shizofreniju. :D

Imas pravo. I zato je potrebno predhodno putem raznoraznih tehnika procistiti um, duh i tijelo kako bi samo tijelo / svijest bilo u stanju osjetiti vise / suptilnije nivoe postojanja : )

Citat :
To se meni dogodilo. Izgubila sam svakakvu komunikaciju i osjećaje za Boga (ovo malo smiješno zvuči). Trudila sam se ići u crkvu, moliti i slično, ali jednostavno, možda je bilo tog "saznanje o svemu" ali nema osjećaja,želje,ljubavi. Zato sam i stala.

Koliko god ti sada zvucao cudno svojim odgovorom - vjeruj mi.. odlican pocetak :)

Citat :
Mislim da se treba prestat boriti protiv životne struje, ako te ona odvela od Boga (ili nekih osjećaja) valjda će te i vratiti natrag jednog dana.


Upravo tako.

Citat :
Nema smisla čitati svaki dan Bibliju (Kuran,što god) ili moliti se i slično ako duboko u sebi imaš velike sumnje ili nešto slično tome...

Smislu nema uopce smisla citati ukoliko na tekstove istih neces meditirati. Isto vrijedi i za Kuran, Bhagavad Gitu i sve ostale takve spise. Svaki drugi suhi pokusaj upijanja iste nije nista vrjedniji od citanja novinskog zutila :)


Zadnja promjena: orca; sri kol 31, 2011 12:57 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:56 pm

Krivo si me shvatio. :D Ja,osobno,ne očekujem da znanost dokaže da postoji Bog jer doživljavam Boga kao nešto što nije opipljivo,fizičko. Volim znanost jer ima smisla i mogu je shvatiti. Bog možda ima smisla, ali ga ne mogu shvatiti.
Prakticiram jogu već 6-7 godina i ona me koliko toliko vraća na taj duhovni put ali je i dalje teško.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:56 pm

kika13 je napisao/la:
@orca - Uglavnom se slažem, ali ovo da se netko "potrudi saznati/osjetiti više" - to je onak...teško. Ne možeš se truditi nešto osjećati. Ili osjetiš ili ne....
Nemoj se bojati, ne postoji pravi ni krivi način dolaska do Boga, nekome će to biti crkva i svakodnevno čitanje Biblije, nekome to uopće neće biti put, jer mu je crkva i svećenici isprazni i unose nemir. Pronađi svoj način i prvo probaj osjetiti sebe i tada ćeš osjetiti Boga. Na žalost taj osjećaj povezanosti ne traje stalno, osjetimo ga na čas i već drugi čas radimo nešto drugo, no možemo mu se uvijek vratiti :)

@orca znanost i znanstvenici se bave nečime drugim, pitati znanstvenike o Bogu je isto kao da odvjetnika pitaš nešto o pravednosti, naizgled se čini da bi on trebao znati nešto o tome, ali on se time uopće ne bavi, kao što se znanstvenici ne bave ničim što se ne može izmjeriti :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:57 pm

kika13 je napisao/la:
Krivo si me shvatio. :D Ja,osobno,ne očekujem da znanost dokaže da postoji Bog jer doživljavam Boga kao nešto što nije opipljivo,fizičko. Volim znanost jer ima smisla i mogu je shvatiti. Bog možda ima smisla, ali ga ne mogu shvatiti.
Prakticiram jogu već 6-7 godina i ona me koliko toliko vraća na taj duhovni put ali je i dalje teško.

Ma u tom dijelu nisam mislio na tebe vec opcenito.

@Chakotay - sta da velim nego da se u potpunosti slazem.


Zadnja promjena: orca; sri kol 31, 2011 12:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimesri kol 31, 2011 12:58 pm

Aha, onda ok! :)
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimečet ruj 01, 2011 4:40 am

ja yogu smatram sprdnjom (bez uvrede) ne vjerujem da ne radi išta drugo osim da eventualno razgiba zglobove i povećava granice do koji idu tvoji udovi, specijalno mi je fascinantna joga di ekipa gleda u sunce i misli da su nahranjeni, sunce zrači sa elektromagnetskom energijom (ili ti svjetlom) sa široko-frekvencijskim područjem (što znači uglavnom sav spektar duginih boja), ukratko daje svjetlost i toplinu kao većinu stvari koje imaš doma na primjer ko i žarulja, sunce nedaje nikakvu drugačiju specijalnu engrgiju da tebi kao čovjeku može pomoći, radijacija ti sigurno neće pomoći, a specijalno ti neće pomoći da si trajno oštečuješ čunjiće i štapiće u oku. Joga je placebo za ljude koji su uvjereni u neke alternativne metode održavanja života i uma, ali ako si dovoljno jak u glavi, ne trebaju ti nikakve specijalne tjelovježbe i gledanje u sunce koje dolaze iz indije, sama svjest ti je jedina stvar koja ti treba i koju imaš jer je to najvažnije, ako želiš biti jak i želiš biti smiren u glavi, to možeš bez ičega, meni uspjeva bez ikakvih alternativnih metoda lječenja, ja nemam što za jesti ali sam sretan čovjek, a za mišiće i fizičku tjelovježbu, postoje puno učinkovitije metode za ojačavanje, kao što je trčanje, vožnja bicikla, dizanje utega itd itd... A što se tiće boga, sigurno postoji, ne mora on biti onako kako je prikazan u bibliji ili kuranu ili gdje već, bog je ono što je stvorilo svu materiju i antimateriju u ovome svemiru, što ne znaći da je on možda inteligentno biće, ali možda i je nešto fascinantno i nemoguće za opsati takvu inteligenciju možda ćemo doznati u dalekoj budučnosti a možda nećemo nikada, ja zna jednu činjenicu, postoji ogroman svemir, postojimo mi koji smo inteligentna bića koja polako počinju razumjeti tajne svemira, nešto je sve stvorilo, ti to zovi kako oš, ja to zovem bog, ako je to ovaj iz biblije super, ako nije, isto super i ja sam mu zahvalan na tome što mi je dao mozak za razmišljanje i mišiće za kretanje, zahvalan sam mu, što god da bio, ko god da bio!

p.s. nije mi namjera uvrijediti ikoga na ovom forumu zubo
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimečet ruj 01, 2011 9:57 am

Jedno pitanje.. da li si ikada pohadjao ikakve tecajeve hatha yoge (koja se bavi fizickim tijelom i energijama) ili pokusavao prakticirati bilo kakav drugi korak iste ukljucujuci i solarnu yogu iliti zurenje u Sunce?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimečet ruj 01, 2011 10:34 am

Ovo:
orca je napisao/la:
Mislim da je problem kod vecine ljudi sta si Boga zamisljaju kao nekog velikog sijedog cicu na oblacima koji ju tu specijalano samo radi njih da ga krive za svoja sranja, i u suprotnom da mu se mole kada upadnu u sranja.

Inace, glasao bih za opciju kozmicki zupcanik bez pocetka i bez kraja, medjutim posto je nema, ostajem suzdrzan : )
...mi je savrseno definirano face Tocno tako.

Inace ni ja nisam glasala. Ja bih opciju gdje je Bog i u nama i van nas. Prozet kroz sve ali i iznad svega. Iako zapravo mislim da mi iz ovog naseg aspekta zapravo ne mozemo pojmit Apsolut. Mozemo spoznati neke "kategorije" razvijenije svijesti i nju nazvati Bogom ali mislim da ima i dalje od toga.


@Kika...trazis Boga tj. spoznaju u Crkvi jer ti je to usadjeno kroz odgoj. Ali Bog (sto god to bilo) nije tamo. Sto bi radio tamo uopce? Jednino sto su se Crkve nekoc gradile na mjestima gdje je jak protok energije pa bi to mozda moglo pomoc nekoj kontmplaciji ili meditaciji koja bi se tamo radila ali to je vec neki peti korak.
Znanstvenici su se slozili kako su dosli pred zid. Ne mogu skuzit kako je sve nastalo. Kuze da je u osnovi samo energija, titraj. Al ne kuze kako, zasto...
Za samo postojanje covjeka je receno da je nemoguce da je nastao klasicnim objasnjenjem evolucije tj. slucajno. Upravo su Watson i Crick koji su otkrili DNA zavojnicu to potvrdili. Jednostavno je nemoguce da smo nastali "sami od sebe". Netko je morao intervenirat. Osobno kontam da su to bili vanzici dok ih Biblija naziva Bogom i sl.

Na koncu konca...nije tako tesko vidjet Visu Silu ako to zelimo. Tvoj um stvara blokadu. Moras utisat um. Pusti misli da idu ali ne obracaj paznju na njih. Samo se opusti. Najbolje bi bilo negdje u prirodi, uz more ili slicno. U svakom slucaju gdje ima malo mira i tisine (tocnije gdje nema umjetno stvorene buke tipa automobili, telefoni i sl.). I onda mozes ili pogledati oko sebe ili pogledati u sebe. Svejedno. Ti, kao zena, to mozes lakse nego muskarci. Samo se opusti.


@Morn...nikoga ne vrijedjas iznosenjem svog misljenja kakvo god ono bilo.
Jesi li se bavio Jogom ili pricas iz neke svoje ideje o tome?
Inace, slazem se da su ljudi razliciti i svakom odgovara drugaciji put. Tebi ne treba joga, nekom treba :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitimečet ruj 01, 2011 10:38 am

@Morn - moraš nešto malo bolje shvatitit smisao joge, pa onda razvijati svoju teoriju o njoj. To nije ono što vidiš u smiješnim američkim filmovima. To je posvećivanje sebi.

Moje mišljenje vezano za to što si rekao o bogu: Znanstveno gledajući, bog ti nije dao mozak niti ikoji dio tijela. :) To ti se sve razvijalo tijekom nastanka života. Tako da čisto sumnjam da je on fizička osoba.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je za vas Bog? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je za vas Bog?
[Vrh] 
Stranica 5 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: