Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je za vas Bog?

Go down 
+44
involved
Einar
Dada289
2pac
Blackness
Marko88
Guardian
silmarien
Fantom
Tonks
zvezda
Kahali
Madonna
Adam Weishaupt
Peka Dapčević
Lyra
Morn
orca
kika13
MoW
primitive101
Melkior
Chakotay
flory
Mama
bonesy
tomi
nino_kvisko
Michael Wittmann
Cylon
gothic45
Viktor-x
Berny_Sinara
Casper
Neo
Goran
floridana
Alpha
Aleksandar Veliki
gloria_g
Stripy
Blizzard
Svjetloisjena
Legionar
48 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Što je za vas Bog?
Neshvatljiva svijesna energija koja se rasprostire cijelim Svemirom
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap19%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 19% [ 19 ]
Energija koja je pokrenula Svemir prije Velikog praska
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap11%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 11% [ 11 ]
Bog se nalazi u nama samima, čovjek je dio Boga
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap29%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 29% [ 28 ]
Bog je svugdje i nigdje, i ne znam što je
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap9%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 9% [ 9 ]
Bog je nekakvo biće koje nas sve promatra, ali ja ga nikada nisam osjetio/la
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap2%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Boga osjećam i to mi je dovoljno
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap13%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 13% [ 13 ]
Bog ne postoji
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ništa od navedenog
Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ukupno glasova : 98
 

Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened tra 19, 2009 5:51 pm

Viktor-x je napisao/la:
Napiso sam bio 2000god i VIŠE
ma svi na neki nacin vjerujemo u nj...doduse znanstvenici pokusavaju otkriti da je to Ž"plod nase maste" a ja kazem da nema BOga nebi bilo ni cuda ni ukazanja nicega
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened tra 19, 2009 6:13 pm

ja sma politeist..bogovi su za mene vodiči ne zapovjednici..
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened tra 19, 2009 7:47 pm

Cylon je napisao/la:
ja sma politeist..bogovi su za mene vodiči ne zapovjednici..
ja vjerujem da nam Bog pokazuje koji je pravi put ^^ normalno je da Bog ne zapovijeda :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 2:19 am

Viktor-x je napisao/la:
Napiso sam bio 2000god i VIŠE

OK. :) Meni je u glavi najmanje 5000 godina relativno poznate povijesti pa sam to i više naprosto previdjela.
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 2:41 am

ali..večina ljudi ..smatra boga ili bogove zapovjednicima.. pa rade striktno prema propisima..
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 2:45 am

Cylon je napisao/la:
ali..večina ljudi ..smatra boga ili bogove zapovjednicima.. pa rade striktno prema propisima..
nah ja prije mislim da je Bog kao najbolji prijatelj =)
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepon tra 20, 2009 2:46 am

-...i ja.. kavica..i sl...hahaah
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 12:34 pm

Legionar je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Bog je ljubav u najčišćem obliku lovely


Bog je u ljubavi muškarca i žene autamtski prisutan - tako sam čuo ;)
a homo zubi ?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 3:11 pm

ljubav je ljubav.
sumnjam da je Bog razmišljao o tome da ju ograniči.

ostalo je za nas tajna...bar za sada
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 4:40 pm

ocigledno je nije ogranicio...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimened svi 24, 2009 4:45 pm

kako si ti bistar momak lolcina
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepon svi 25, 2009 12:28 am

lol
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 11:56 am

Alpha je napisao/la:
Mislis? Nekako mi se cini da instinktivno prepoznajemo dobro i pozeljno...i da ne trebamo znati kako je kad se smrzavas da bi mogao uzivati u proljetnom suncu...

Obicno, dok nam se desava nesto lijepo uzivamo u tome ne misleci na ruzna iskustva. Lijepo ne cijenimo na nacin da kazemo 'ovo mi je super period u odnosu na ovaj prije'...nego jednostavno uzivamo...zato je upitno koliko je zbilja potreban neugodni iskustveni dozivljaj... Istina...kad imamo ruzno iskustvo sjetimo se onog lijepog pa mozemo reci kako cak nismo dovoljno cjenili to prijasnje vrijeme...a onda opet kada se karte sloze u nasu korist zaboravljamo da bismo mozda mogli jos vise uzivati...mozda...
Naravno to govorim u smislu da vjerujem da bi mogao postojati mnogo pitomiji svijet...slicniji ovom sto je Gloria napisala...dok u svijetu u kojem jesmo stvari su takve i kao takve ih moramo iskusiti...

Istina, instiktivno prepoznajemo dobro i poželjno, tako se uostalom ponašaju i sve životinje na planeti. Ono što je problem je sama svjesnost o tome. Netko nije svjestan što ima dok se ne nađe u malo drugačijoj situaciji gdje nema ničega. Netko nije svjestan kako je lijepo biti sit dok ne osjeti jaku glad. To je po meni više povezano uz svjesno poznavanje nekih dobrih stvari nego nešto drugo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 7:02 pm

A ljudi brzo zaboravljaju...sit gladnom ne vjeruje miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepet kol 28, 2009 5:16 pm

Bog je neka visa sila,koja nas tjera na vjerovanje razmisljanje,vecini strahopostovanje.jer ima jakoooo puno ljudi koji pocnu vjerovati u Boga tek kad imaju probleme,pa mole Boga da se to rijesi a dok je sve uredu,nije im toliko vazno.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepet kol 28, 2009 7:38 pm

nino_kvisko je napisao/la:
Bog je neka visa sila,koja nas tjera na vjerovanje razmisljanje,vecini strahopostovanje.jer ima jakoooo puno ljudi koji pocnu vjerovati u Boga tek kad imaju probleme,pa mole Boga da se to rijesi a dok je sve uredu,nije im toliko vazno.
Ljudi se Bogu okrecu kad su nemocni i kad misle da se nista zemaljsko ne moze dogoditi da ih spasi iz situacije. Najcesce mola za cuda.
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepet kol 28, 2009 8:58 pm

Pa da i ja tako kazem,ja makar iskreno priznam vjerujem u Boga i uvjek cu a da sam vjernik,i da postujem sve,nikako,sta cu takav sam i vecina je takva,al je ruzno kad se nesto desi lose svi postaju vjernici i mole Boga za pomoc mislim da je to jakooo glupo
[Vrh] Go down
bonesy
Stanica
bonesy


Male
Libra Pig
Broj postova : 12
Age : 28
Registration date : 04.06.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimečet vel 25, 2010 12:00 am

Hm, za mene je bog ono čim ga sami napravimo. Za neke je to neko nadnaravno biće, a za druge jednostavno osmijeh koji ti uputi određena osoba. Ne znam, ja na to tako gledam.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 09, 2010 12:11 pm

Bog je za mene najčišća ljubav koja nas je stvorila - naše duše (tijela su stvar evolucije). Ja vjerujem u Boga, ali ne vjerujem u uvjete koje nam Crkva postavlja da bismo ga spoznali. Da li ćemo ga spoznati samo ovisi o nama. Meni su Crkva i Bog nevezane stvari. Bog je ljubav i briga za nas, a Crkva je briga za vlastite guzice. Možda sam off topic ali htjela sam naglasiti da se moj pojam vjere u Boga razlikuje od današnjeg shvaćanja vjere. Da li je Bog jedan ili ih je više koji brinu o nama nije mi ni važno.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimesri oľu 10, 2010 5:14 pm

@mama ,ovo po pitanju Crkve i Boga.. apsolutno se slažem!
A baš sam ove nedjelje svojoj mami :) pokušavala objasniti zašto ne želim ići na misu više. Imala je loše argumente ali i puno previše tvrdoglavosti. Pa mi je drago što barem jedna Mama razumije o čemu se tu radi, a ne da ograničeno promatra i poslušno prati sve što joj drugi kažu bez da promisli sama.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimesri oľu 10, 2010 5:47 pm

Nastojim svojim klincima sve objasniti već sad (iako imaju tek 6 godina). Sve kaj ih zanima to im objasnimo (naravno na njima razumljiv način i prihvatljiv za tu dob). Tako i po pitanju vjere. Ako mene pitaš ja bi najradije da nikada ne idu na vjeronauk jer je to pranje mozga od malih nogu. Htjela bi da sami razviju svoja razmišljanja o svemu - sad im mi objašnjavamo, a kasnije budu čitali (obožavaju knjige). Zapravo puštamo da se njihove osobnosti razvijaju pa da kasnije mogu razmišljati svojom glavom. Isto tako ako budu (iz ne znam kojih razloga) htjeli ići u Crkvu ili na vjeronauk poštovat ću to.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimesri oľu 10, 2010 11:07 pm

I ja mislim da je odnos s Bogom osoban i individualan, a nikako ne kolektivan. Definicija molitve je razgovor s Bogom, a ne blebetanje riječi bez ikakvog razmišljanja o onome što se govori što se najčešće dešava na misama u crkvi.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimečet oľu 11, 2010 12:05 am

@Mama,Chakotay.... :) kao da ste moje misli napisali.. potpuno se slažem.

@mama.. jedna moja profesorica takodjer ima malu djecu, i baš smo neki dan pričale o vjeri, te je rekla isto što i ti sada. Ne šalje djecu na vjeronauk kako im ne bi ispirali mozak. Meni je nevjerojatno kada čujem što sve roditelji uče djecu od malena. Npr. :tko ne ide svake nedjelje na misu je zločest shock Pa kakve su to gluposti.
Kada sam se neki dan prepirala s mamom, i tvrdila da mi je neprirodno moliti okružena sa sto ljudi, tada mi je mama citirala nešto iz Biblije.. nešto u stilu da je Isus rekao kako Bog želi da se skupno molimo. Nije doslovno ovako kako sam sada napisala, ne sjećam se točno.. ali znam da je bilo riječ o tome da svi skupa trebaju moliti. Mami sam na to rekla da previše doslovno shvaća tu rečenicu, tj. da se čak i u doslovnom smislu može protumačiti na više načina. Meni je imalo smisla samo ukoliko se shvati kao poruka da svi ljudi kao grupa mole, ali na način da , naravno, svatko nasamo u miru moli, ali da mole za isto: za ljubav, mir, sklad... Grupa smo ukoliko svi s istim ciljem nešto radimo..
nije grupa samo skupina ljudi koji se naguraju u jednu prostoriju pa su fizički jedno pored drugoga.
Poruka kako sam je ja shvatila: neka što više ljudi teži k istom plemenitom cilju, i moli se za ispunjenje istoga.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimečet oľu 11, 2010 11:19 am

Još kad znaš da je Biblija napisana za jednog cara istočnog rimskog carstva (ne sjećam se kak se zove) i tijekom godina modificirana s ciljem manipulacije ljudima onda stvarno znaš da je odnos s Bogom individualan. Dobra je osnovna ideja da ljudi teže miru i prijateljskim odnosima, ali osobno ne vjerujem u to da bi nas Bog kaznio za naše gluposti onak kak je pisano npr. u starom zavjetu. To je manipulacija ljudima-idi u Crkvu i oprošteno ti je (i donesi sa sobom svaki put i ponešto novca).
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitimepet vel 18, 2011 8:48 pm

Bog postojao ili ne postojao, to je izvan nas. Osobno doživljavam iskustva koja bi ljudi pripisali djelovanju Boga ili čemu već. Ja ne znam što je to. Ne ograničavam se nametanjem svojih objašnjenja niti se smatram kompetentnim. Ali jedno sam naučio. Kada se prepustim tom osjećaju često završava dobro. Bili to moji mehanizmi, evolucijske predispozicije ili Bog, za mene je svejedno. Ako sam to ja, uređen sam da budem takav i takav sam najbolji. Ako je to Bog onda još bolje. Ako i pogriješim - ta promjenjiv sam. Prepuštam se. Na kraju mi se čini da više upoznajem sebe. Ne zamaram se ostalim, jer ostalo dolazi suživotom, a ne mozganjem o Bogu. I onda mi se stvarno čini da osjećam nešto. Sebe i druge i nešto iznad nas. Neku cjelinu koja nije samo zbroj svih nas. Možda to nije Bog. Ali mi nismo samo mi...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je za vas Bog? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je za vas Bog?
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: