Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je za vas Bog?

Go down 
+44
involved
Einar
Dada289
2pac
Blackness
Marko88
Guardian
silmarien
Fantom
Tonks
zvezda
Kahali
Madonna
Adam Weishaupt
Peka Dapčević
Lyra
Morn
orca
kika13
MoW
primitive101
Melkior
Chakotay
flory
Mama
bonesy
tomi
nino_kvisko
Michael Wittmann
Cylon
gothic45
Viktor-x
Berny_Sinara
Casper
Neo
Goran
floridana
Alpha
Aleksandar Veliki
gloria_g
Stripy
Blizzard
Svjetloisjena
Legionar
48 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Što je za vas Bog?
Neshvatljiva svijesna energija koja se rasprostire cijelim Svemirom
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap19%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 19% [ 19 ]
Energija koja je pokrenula Svemir prije Velikog praska
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap11%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 11% [ 11 ]
Bog se nalazi u nama samima, čovjek je dio Boga
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap29%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 29% [ 28 ]
Bog je svugdje i nigdje, i ne znam što je
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap9%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 9% [ 9 ]
Bog je nekakvo biće koje nas sve promatra, ali ja ga nikada nisam osjetio/la
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap2%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 2% [ 2 ]
Boga osjećam i to mi je dovoljno
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap13%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 13% [ 13 ]
Bog ne postoji
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ništa od navedenog
Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_lcap8%Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_vote_rcap
 8% [ 8 ]
Ukupno glasova : 98
 

Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_minitimesri svi 16, 2012 11:46 am

@primitive Moram priznati da sam uživao čitati ovaj tvoj veliki post u kojem je puno toga rečeno. Krist nigdje nije rekao da mi ne možemo na taj način spoznavati Boga, već je, naprotiv, opisivao mnoga svojstva kraljevstva Božjega koja su nam nadohvat ruke, ako slijedimo njegov primjer. On je rekao da je potrebno "vjerovati" u njega ali i da sama vjera nije ništa ako nema čiste akcije koja se očituje kroz Duha Svetoga. Što znači vjerovati nije detaljno opisao.

Ono o čemu nije govorio, to je da li je samo čista akcija kroz Duha Svetoga dovoljna bez vjere u Krista. O tome sam raspravljao s raznim duhovnjacima i nitko mi tu nije dao zadovoljavajući odgovor. Neki smatraju da je sama akcija dovoljna, neki smatraju da nije, ali nema dovoljno argumenata ni na jednoj strani.

Ono što jest činjenica to je da je akcija kroz Duha Svetoga - nazovimo to takvim kršćanskim imenom, na Istoku to zovu Put, da je ona nužna za naše približavanje Bogu.

Krist u čitavoj toj priči igra ulogu posrednika između nas i Stvoritelja. On je za sebe rekao da nije ravan Bogu, već da mu je samo prvorođeni Sin. On i njegovi anđeli su nam tu da nam pomažu na našem putu dok smo male vatre velikog Duha na ovoj planeti.

Spasenje se dakle ostvaruje jedino kroz djelovanje u skladu s onim što je Krist podučavao dok je bio Isus tu na Zemlji. U mističnom smislu, Krist je onaj koji otkupljuje naše grijehe nakon što se mi iskreno pokajemo za njih. To je po mojem mišljenju poanta vjere. Ti grijesi mogu biti iskupljeni ali samo ako mi pokažemo apsolutnu poniznost i razumijevanje onoga što smo učinili. To nije bijeg niti izlaz sam po sebi, to je dar nama bijednicima koji nam je Krist omogućio, čak i ako toga nismo svjesni. Ako nismo ponizni i ako ne uviđamo što radimo krivo, tada nam slijedi uravnotežavanje koje je opći princip u Svemiru. Da to iskažem na jednostavnom jeziku: vratit će nam se milo za drago.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Što je za vas Bog? - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_minitimesri svi 16, 2012 12:58 pm

Ivan 7:37-39

37 Na posljednji, veliki dan blagdana Isus poviče mnoštvu: 'Ako je tko žedan, neka dođe k meni i neka pije!
38 Jer Sveto pismo kaže da će iz nutrine svakoga tko u mene vjeruje poteći rijeke žive vode.'
39 Govorio je o Svetom Duhu koji će biti dan svima koji vjeruju u njega. Ali Sveti Duh još nije bio dan jer se Isus još nije vratio u svoju slavu, u nebo.

Ivan 8:12

12 Isus ponovno reče narodu: 'Ja sam svjetlo svijeta. Tko me slijedi, neće se spoticati u tami, već će imati svjetlo koje vodi u život.'

Odgovor na Isusovu ravnopravnost s Bogom

Ivan 7:15-17

15 Kad su ga čuli, židovski se vođe iznenade. 'Kako on tako dobro poznaje Sveto pismo, a nikada nije pohađao naše škole?' pitali su se.
16 Nato im Isus reče: 'Moja pouka nije od mene, nego od Boga koji me je poslao.
17 želi li tko činiti Božju volju, znat će je li moje učenje od Boga ili govorim sam od sebe.

nastavak na to.

Ivan 6:51

51 Ja sam živi kruh koji je sišao s neba. Jede li tko ovaj kruh, živjet će zauvijek. Kruh koji ću ja dati jest moje tijelo što ću ga predati za život svijeta.'
Ivan 5:19-23
19 Isus im reče: 'Zaista vam kažem: Sin sam od sebe ne može učiniti ništa. Radi samo ono što vidi da radi i Otac, i to na jednak način.
20 Jer Otac voli Sina i pokazuje mu sve što sam čini. Sin će učiniti još mnogo veća čuda nego što je ozdravljenje ovoga čovjeka; čudom ćete se čuditi.
21 Od mrtvih će podignuti one koje zaželi, upravo kao što i Otac uskrisuje mrtve i oživljuje ih.
22 A Otac prepušta Sinu svaku osudu grijeha.
23 Tako će svi slaviti Sina, baš kao što slave i Oca. Tko ne iskazuje čast Božjemu Sinu, kojega je on poslao, sigurno ne proslavlja ni Oca.

Ivan 2:16-17
16 Bog je toliko volio svijet da je dao svojega jedinorođenog Sina da nijedan koji u njega vjeruje ne pogine, nego da ima vječni život.
17 Jer Bog nije poslao svojega Sina na svijet da svijet osudi, nego da se svijet spasi po njemu.

Međusobni odnos Krista Isusa i Boga je jako teško razumijeti, Krist je samim time jer je sin Božji Bogom sam po sebi. Bog u njemu boravi više nego u ijednom biću u postojanju jer Bog u stvari ne postoji na naćin na koji mi možemo to pojmiti a posebice ne bez duha svetoga koji nam daju mogučnost da razumijemo takve stvari

Ivan 3:8-12
8 Kao što čuješ vjetar a ne znaš odakle dolazi ni kamo ide, tako je sa svakim tko je rođen od Duha.'
9 'Kako je to moguće?' upita Nikodem.
10 Isus mu odgovori: 'Pa ti si židovski učitelj, a to ne razumiješ!
11 Zaista ti kažem: govorimo ono što znamo i svjedočimo o onome što smo vidjeli, a ipak nam ne vjerujete.
12 Ako mi ne vjerujete kad vam govorim o onome što se događa ovdje na zemlji, kako ćete mi vjerovati budem li vam govorio što se zbiva na nebu?

Isus Krist je kao kanal između Boga i nas sviju, time je on Bog u stvarnom svijetu. Dapače on je opraštao grijehe i farizeji su se čudili kako on to može kada to može samo Bog.

Luka 5:20-24

20 Videći njihovu vjeru, Isus reče: 'Čovječe, grijesi su ti oprošteni!'
21 Pismoznanci i farizeji nato počnu umovati: 'Tko je ovaj da tako huli? Tko može opraštati grijehe osim jedinoga Boga!'
22 Isus prozre njihovo umovanje, pa ih upita: 'Zašto to smatrate hulom?
23 Što je lakše reći: "Grijesi su ti oprošteni' ili "Ustani i idi'?'
24 Dokazat ću vam da ja, Sin Čovječji, imam vlast na zemlji opraštati grijehe.' Okrene se zatim prema uzetome i reče: 'Zapovijedam ti: ustani, uzmi nosila i idi doma!'

Imao je vlast koju samo Bog ima, da oprosti grijehe ljudi, jer koga ljudi povrijeđuju svojim grijesima ako ne Boga i time sami na sebe bacaju smrt.

Što se tiće djela, nisu samo djela več i riječi. Onaj tko primi duha svetoga držat če se statuta Božjih i zakona Božjih a onaj tko ne primi duha svetoga pravdat će se po cijelom zakonu. Potrebna su i djela i rijeći, ali onaj tko ne primi duha svetoga neće moći sprovesti sva djela i radit če ih za vlastitu slavu ne na slavu Boga. Zaključno bih rekao da je vrlo bitno povjeriti se duhu svetome ako želimo doista promijeniti našu bit koja se spominje u knjizi ezekielovoj o novom zavjetu

Ezekiel 11:19-20
19I ja ču im dati novo srce i nov duh ču udahnuti u njih: isčupat ču iz njih njihovo kameno srce i stavit ču u njih srce od mesa
20da hode po mojim naredbama i da čuvaju i vrše sve moje zakone. I bit će oni moj narod a ja Bog njihov

Stvar je u tome da se može jako puno raspravljati a nikad doći do zaključka, jer onaj tko ne primi duha svetoga neće moći razumijeti jer je od ovoga svijeta. Kao što si @MoW več jednom spomenuo da je Isus rekao kako će samo mali broj ljudi proći kroz taj prolaz, to jer jer nisu primili duha svetoga jer kada ga primimo onda se preporodimo u njemu i mi smo novo biće. Postajemo slobodni okova ovosvjetovnog i grijeha koji pada na nas još od Adama sa obečanjem novog života kada če biti nova nebesa i nova Zemlja.

Oprostite na predugom postu
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Što je za vas Bog? - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_minitimesri svi 16, 2012 1:15 pm

Ono što međutim nije jasno iz čitave priče to je kako se to točno prima Duh Sveti. Ako se ne varam, Kristovi učenici su ga primili po pedesetnici, kad se Duh u obliku vatre spustio na njih. Po mojem mišljenju, to je samo simbolika za našu čvrstu odluku da se ostavimo ovozemaljskih želja i prijeđemo na duhovni put. @Sedežničar je spomenuo A. Cohena, suvremenog duhovnog učitelja koji Duha Svetoga zove Autentičnim jastvom (Authentic self) a opisuje ga kao impersonalnu energiju koja se pojavljuje u to većoj mjeri što mi više odlučimo da prestanemo biti dio "ovoga svijeta". Kršćani bi rekli, da prestanemo služiti Sotoni.
Što je naša odluka i naša djela jača, to je Božji Duh snažnije s nama. U konačnici, uočavamo da iako uvijek imamo izbor činiti dobro ili zlo, da zapravo nemamo izbor, već da ako želimo spasenje da onda moramo činiti dobro, odnosno ono što je Bogu po volji.
Slažem se da je odnos Krista (kao Sina) i Boga (kao Oca) kompliciran. Međutim onaj Biblijski redak "Isus im reče: 'Zaista vam kažem: Sin sam od sebe ne može učiniti ništa. Radi samo ono što vidi da radi i Otac, i to na jednak način." jasno govori kakav je njihov odnos. Krist kopira Boga zato što ima jasan uvid u Njega. Krist ne može učiniti ništa mimo Boga, jer od Boga dobiva svoju snagu i po Božjoj volji nama vlada. Time on nije jednak Bogu, već je više kao namjesnik i posrednik između Boga i nas. Dakle, koliko god da je visoko, on priznaje i razumije Božji apsolut. Zanimljivo je inače da i Sotona i njegovi demoni također razumiju Božji apsolut i to da bez njega ne bi ni oni postojali, ali ne priznaju njegov autoritet. No eto, to je sve dosta komplicirano za nas smrtnike da pojmimo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Što je za vas Bog? - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_minitimesri svi 16, 2012 1:45 pm

http://dvdtract.com/

Krist je posrednik dakako, on je sin Božji, ako ti imaš sina, on nije ništa manje čovjek nego ti niti išta više čovjek nego ti. Jako sam puno napisao u postu gore, pogledajte video, nadam se da će vam se svidjeti i objasniti par stvari :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je za vas Bog? - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Što je za vas Bog?   Što je za vas Bog? - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je za vas Bog?
[Vrh] 
Stranica 9 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: