Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bog sve zna - kontradikcija?

Go down 
+15
Skulptura
Fantom
Berny_Sinara
tomi
Chakotay
Archangel
gloria_g
Greed
zvezda
Merkurica
Stripy
Alpha
Svjetloisjena
floridana
Blizzard
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bog sve zna - kontradikcija?   Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Icon_minitimepet lis 09, 2009 1:36 am

To sto si sad rekao je kao da si rekao ja sluzim sebi, probaj to ovako shvatit, ne znam jel imas kakvih iskustava sa duhovnoscu, ali recimo ovako, da vjerujes u postojanje duse, primjera radi, ti si ujedno i tijelo i dusa, dvije stvari, ali ipak jedna, tako ti je i sa ovim.
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bog sve zna - kontradikcija?   Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 11:13 am

@@@

Ovo je prilicno simpaticna tema...
Bog....da li zna?
Nema potrebe da zna.On funkcionise u sasvim razlicitoj dimenziji,i Njegova stvarnost je apsolutna.To znaci da nema relativizacije niti uslovljenosti culima,spoznajama i sl.

Ako iole osecamo svoju dusu,tj. apsolutnog sebe,mozemo oslusnuti Njegovo poimanje.
Ono sto se nama desava ovde i sada u relativnosti prostora,vremena i uslovljenosti ne podpada pod apsolutnu stvarnost.Zato se zove iluzija.Iluzija nije nistavilo i nepostojanje-iluzija je iskrivljena slika u ogledalu.Mehur od sapunice.

Ovde sve radi karma.
Ona ima zaduzenje da razvrstava i upravlja akcijom i reakcijom.
Neko rece da bi Bog mogao biti predstavljen kao super kompjuter...po toj analogiji,karma bi bila operativni sistem,tj. softver.

Ali,sa malom ispravkom,Bog nije super kompjuter...to smo mi u ovom telu...Bog je osoba koja upravlja kompjuterom i koji je u tu svrhu nacinio sofrver karme....i otisao na kaficu dok comp-radi svoje.
bag

Ali,ovo objasnjenje ima nedostataak upravo na mestu osobnosti.
Bog je Svevisnja osoba,mi smo "obicna" osoba.On je oslobodjen od delovanja tela,karme,i ostalih uslovljenosti.Ta uslovljenost bi se mogla uporediti sa ronilackim odelom.Ogranicenog smo vremena i prostora u kom ronimo.
Ali imamo mogucnost da u vremenu i prostoru donosimo svoje male odluke i radimo na sebi.Odredjenim "tehnikama" evolucije (duhovne iskljucivo),mi imamo mogucnost da izronimo i oslobodimo svoj dah.
To je ono sto je sustina religija i propovedi-sve ostalo je iluzija pa i sama veroispovest.

Posto je Bog osoba i mi smo osoba,mozemo svojom voljom uspostavljati odnos.Mi smo ti koji trebaju Njemu prici.On je dzentlmen,nece da se mesa i nekog vuce za rukav.On ceka na nas korak,ljubazan je i cini 10 prema nama.
Kaze se da On poseduje sve i nema nicega sto nije Njegovo...jedino sto nema je TVOJA LJUBAV!To je ta prica o ljubavi i Bogu.
Ta ljubav nije emocija-osecanje...vec istinsko delovanje.Iz toga proizilazi prica o tome da trebamo biti dobri i sve ono o pravilima dobrote.
Znaci,uspostava odnosa-dobrota kao princip jer se i u ovozemaljskim odnosima,slicno druzi.
lovely
Da bi osvojili odnos sa Bogom,moramo steci odredjene osobine.

Utoliko Bog zna sve.Da,ali Njega ne zanima sve...Njega zanima nas licni odnos sa Njim...a nasi medjusobni odnosi su ujedno i "vezba" i mogucnost da spoznamo odnos dusa-Vrhovna dusa-dusa.
To je u hriscanstvu dato kroz 2 osnovne zapovesti...koje nisu najsrecnije objasnjene:
1.Ljubi Gospoda Boga svim bicem svojim,svom dusom svojom...
2.Ljubi bliznjeg svog....
zivili
Ta pravila nisu previse razjasnjena iz razloga uspostave ljubavi.Ljubav se mora dogoditi na mistican i spontan nacin...tako da su date sasvim male smernice da bi se osigurala spontanost i da bi se prevazisla stepenica naredbe.Tj. da bi se dogodilo prevazilazenje gordosti tj. uspostava poniznosti i predaje-LJUBAVI !

Ostale zapovesti 10 ili u detaljima vise,sluze kao alati za otvaranje srca prema osnovne 2.
Boravkom u telima i zarobljenost karmom,nasa srca zadobijaju velike prekrivace,koji su ponekad tvrdi poput kamenih stena.
Sluzenjem i poniznoscu zadobijamo mogucnost da uzmemo u svoje ruke razne alate i orudja kojima se zapocinje proces ciscenja srca.
Srce kao osnovno obitavaliste duse i Nad duse (Sveti duh)...funkcionise kao obostrano ogledalo.Do njega treba doci.
Ono se zatamnjuje karmom a istom se i cisti...do poslednjeg stadijuma kada se oslobadjamo dejstva karme i nastavljamo funkcionisemo kao OSLOBODJENE duse u vecnom odnosu i bivstvovanju sa Bogom i pratiocima.
hail
Mi se ne stapamo niti se sjedinjujemo S Njim-ne.
I to postoji kao ev. faza,ali nije nuzna-niti konacna.I to postoji u okviru karme.
Zelja nas je dovela u ovaj "zatvor" zelja nas i oslobadja.To je trenutak milosti i prokletstva-SLOBODNA VOLJA. hug

Karma je veoma komplikovan proces i ne funkcionise crno-belo.
Ona ima svoje osnovne zakonitosti akcije i reakcije,ali ima i mnogo podzakonskih mogucnosti...Zato cesto imamo subjektivan osecaj nepravde.To je samo iz nerazumevanja svog polozaja i svojih zasluga,kroz jako puno vremena,prostora,okolnosti,i odnosa.
U sustini je sve matematicki tacno-zato i funkcionise bez mnogo paradoksa.Ma kako to nama iz nasih ogranicenih uglova gledanja na stvar to izgledalo.(Zaba iz bunara...pokusava da poima okean). zaflo

Osnovni odgovor na ovo pitanje je:
Da-zna.Ali nije bitno.
Bitno je da li mi znamo?
Bitno je nase osvescenje i nasi koraci ka van.
Van kruga karme,vecnog umiranja i radjanja.
Oslobodjenje i prelazak u izvorno stanje duha,svesti i odnosa.Visa svest.
Moze se putovati jako dugo a isto tako se moze put preci u jednom trenu.Iz stanovista Apsolutnog to nije ni merilo ni relevantno.
giba
Izbor nam je dat,svo vreme u vecnosti,potencija li i mogucnost....Pa izbor je na nasoj maloj slobodnoj volji i zelji.
Pitanja? hekla
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bog sve zna - kontradikcija?   Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Icon_minitimesri vel 24, 2010 5:12 pm

Samo jedno!

1. Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-...ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha.............!!! .....Ha! lolcina

Nedostojno bajtova kojima je napisano... evil

Pitaš: zašto? Pogledaj malo unazad par stranica, trebalo bi pomoći u dokučivanju odgovora.

Ja sam već mislio da je ovo "mrtva tema"... tup

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Bog sve zna - kontradikcija?   Bog sve zna - kontradikcija? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bog sve zna - kontradikcija?
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: