Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu

Go down 
+13
Black_Pearl
silver
Alpha
MoW
Berny_Sinara
razzor123
Legionar
Svjetloisjena
zvezda
Jaykof
Blizzard
PEPE-Top Secret
Gea
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimepet stu 27, 2009 9:15 pm

Ja razgovaram mobom, ali dosta rijetko.
Da, sve su to cake, tehnologija ide sve dalje, lako je locirati gdje se tko od sugovornika nalazi.

Ipak, mobitel je samo sredstvo u našim rukama, a na nama je kako ćemo ga upotrijebiti.
Ne upravlja on nama, nego mi njime.
Ljudi su funkcionirali jako dobro i prije pojave mobitela i tehnologije. :)

Osobno, mob mi služi za osnovne funkcije SMS i pozive, ništa drugo.
Primijetila sam da danas hrpa ljudi, mahom mladih osoba "pati" na to da u svom imeniku ima brdo brojeva potrebnih i još više nepotrebnih.
Tek toliko da imaju za kolekciju. :P

Osobno, imam malo memoriranih brojeva, dakle samo one koje svakodnevno zovem i ne volim ostavljati svoj broj svakome.
Pokušavam to svesti na najmanju moguću mjeru.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimepet stu 27, 2009 9:18 pm

slazem se sa Athena u potpunosti no nazalost danasnji ljudi primjer covijek od 50 godina koji ima mobitel tek 10 ili 15 godina nemoze bez njega izaci iz kuce jer se osijeca izgubljenim a bez njega je zivo 40 god.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimepet stu 27, 2009 9:24 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
a gledaj zakoni su to da se krse ja sam spreman uzet crvenu pilulu a neki ljudi ce rade poput ovaca zivjeti u svom svijetu. mene nitko nebu pratil a nigdje u zakonu ne pise da je mijenjanje imei broja kaznjivo!
To je ok, mislim, mjenjanje broja. A pracenje...u biti ionako nas snimaju vec godinama tako da im ovo bas i nije neka novost sto se pracenja tice (tim vise sto mob mozes dat nekom drugom, zavezat za psa, ugasit i sl. a glavu ne mozes skinut s ramena...dobro mozes...ali onda ti je svejedno jel te prate ili ne zubi )

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:23 pm

ja želim da moja djeca imaju 4 gps-a u mobitelu! :)
nedao bog da nestanu, a ovako su mi veće šanse da ih nađem!

tako da zbilja.... svako zlo za neko dobro!
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimesub pro 19, 2009 6:50 pm

istina :) mobitel kolko steti tolko i koristi :)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimesub pro 19, 2009 7:10 pm

Da istina ali bilo je bolje bez njih.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimeuto pro 22, 2009 2:45 am

Zašto su ljudi takvi da misle da svi jedva čekaju da netko vidi što vi radite? Mi smo njima ništa. A ako im trebaju podaci o nekome, dobit će ih, bez obzira na mobitel, mobitel će im pomoći, ali to ne znači da će meni (koji im ništa nisam napravio) špijunirati poruke.

Mobiteli sad napreduju, u sljedećih godinu, dvije, vezat ćemo se za njih još više.

Evo uzmimo za primjer iPhone, koji imam odnedavno, super mi je, imam Internet u džepu 0-24 bez obzira na lokaciju i na to jel ima gdje koja Wi-Fi točka. Sve se odvija preko 3G-a.

Fotografije mi imaju geotagging oznake, geografske koordinate gdje su slikane. Ti podaci crpe se iz GPS modula, koji naravno komunicira sa GPS satelitom.

Zahvaljujući Internetu i na iPhone-u u zadnje vrijeme sve češće koristim nešto što se zove cloud, u obliku servisa Dropbox. On daje 2 gb prostora na Internetu, instalirate ga na sva računala koja posjedujete (+ iPhone) i podaci vam se automatski sinkroniziraju između svih uređaja.

Znači, ako mi se laptop pokvari, ja i dalje mogu pristupati istim podacima sa PC-a, ili iPhone-a.

Da hoću, ali ne želim, mogao bih uplatiti $100 Apple-u godišnje za MobileMe servis koji mi omogućava uslugu sličnu Dropboxu, uz neke dodatne stvari tipa da ako bi mi netko ukrao iPhone, ja mogu na Internetu (kad se logiram na servis) vidjeti njegovu lokaciju, daljinski ga onesposobiti (znači postaje beskorisna masa hardvera), kad ga vratim (ako) otključati ga, itd.

Činjenica je da znam da ako oni žele, mogu pratiti moju lokaciju, a to im i GPS (koji je sve češći) olakšava, jer više ne moraju koristiti triangulaciju (mislim da sam dobro napisao) između tri bazne stanice operatera.
Ali pitanje je, zašto bi me pratili, pa imaju ti ljudi pametnijeg posla. Dok niste sumnjivi, ne diraju vas, tako da, manje panike, molim. :)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitimeuto pro 22, 2009 2:50 am

Ma to svi ovdije znaju ali pogledaj da je ovo sve vise i vise beliki brat uskoro ce nam stavljati cipove pod kozu.
Premda da je danas teze da te prisluskuju jer je danas sve ide preko digitalnog signala tetre i da bi se tetru probilo trebate imati jebene dokaze jer se treba spajati na baznu stanicu i tada se svi mobiteli prisluskuju. Toliko od mene
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu   Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mobiteli - najbolje sredstvo za kontrolu
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Cilj opravdava sredstvo?
» Najbolje od CE-4
» Najbolje(najsmjesnije) uvrede
» mobiteli
» Mobiteli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: