Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Komunikacija biljaka i ljudi

Go down 
+9
Legionar
ANTEA65
Mama
Skulptura
Chakotay
Alpha
MoW
Svjetloisjena
flory
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri oľu 17, 2010 1:30 am

Nisam znala gdje da točno stavim ovu temu, pa je završila na ekologiji. Radi se o jednom članku kojeg sam jako skratila, ali je i dalje dugačak.
Uskoro će se opet sve zazeleniti cheer , pa je možda dobar trenutak da opet posjetimo svijet biljaka.
Vjerujem da u biljnom carstvu ili iza njega stoji neka inteligencija i svijest, potpuno drugačija od naše u biološkom smislu.

"Cleve Backster (specijalist za detektor laži) iz 1966. godine po kojem sve žive stanice, pa i biljne, osjećaju i reagiraju na događaje, emocije i pokrete koji nastaju u njihovoj okolini.

Za one koji se prvi put sreću s njim, evo objašnjenja prvog među njima: ˝Pitao sam se kako mogu ugroziti neku biljku. Počeo sam umakati jedan list u vruću kavu. Biljka je odgovorila, ako se to može tako nazvati, kako sam ja to definirao, dosadom: padajući dijagram. Ali 13 minuta i 55 sekundi nakon početka došao sam na ideju da opečem list i ta mi je slika proletjela mislima. Ni jedna riječ, ni jedna gesta, ni jedan dodir s opremom… ništa na nju nije utjecalo osim mojih misli. I zatim je poludjela: crte dijagrama dotakle su vrh papira. Otišao sam potražiti šibice u susjedni ured i paleći jednu od njih, jedva primjetno pokazao sam prema listu. Ali shvatio sam da ništa neću postići nakon jedne takve reakcije. Pokušao sam, dakle, drugu stvar, uklonio sam prijetnju tako da sam šibice odnio u tajničin ured. Biljka se istog trena smirila. Odmah sam shvatio da je ovo što se događa nešto veoma bitno; nije bilo drugog objašnjenja. Nije bilo nikoga u uredu i nisam napravio ništa što bi moglo izazvati takvu mehaničku reakciju. U samo jednom djeliću sekunde, cijelo moje shvaćanje svijeta bilo je promijenjeno. Moj tok svijesti i vrijednosti koje su mi bile usađene sada su narušene zbog ovog istraživanja.˝
Unatoč zapanjujućim rezultatima, ova istraživanja još su uvijek kontroverzna u svijetu znanosti.

RAD PIERA RUBESA
Rubes proučava električna polja koja odašilje život, sve živo na Zemlji, ljudska bića, biljke, životinje, voda, ali i stanice i organi. Ona su poznata već više od stotinu godina, ali su bila definirana tek kao nepoželjna buka. No, ta je pojava, kaže Rubes, jedno jako električno polje niske audiofrekvencije koju uhom ne možemo čuti. Sveprisutno je: to je tiha glazba koja nastaje interakcijom među ljudima, ali također i sa životinjama ili biljkama.

Ako se biljka stavi na detektor zvuka, na ekranu će se pojaviti signal koji ona emitira. Kad se ruka približi biljci, bez dodira, na ekranu se odmah može uočiti promjena osobina njenog električnog polja. Vrijedi i suprotno – ako se na čovjeka stave elektrode bioskopa, vidjet će se promjene u električnom polju osobe kako se bude približavala biljci.
Dok, primjerice, šećemo šumom, poljem, obalom rijeke ili mora, stvara se električno djelovanje u dubini našeg bića. Ta električna informacija međudjeluje s atomskim i molekularnim djelovanjima, a ključna je shvaćanje života, ali također i zdravlja, blagostanja.
Neki ljudi bolje reagiraju na određene biljke od drugih. Tako analiza polja može pokazati čini li nam određena biljka dobro ili ne. Tako je i sa životinjama.

Pier Rubes izmjerio je i učinak glazbe na biljke: odmah se uočavaju promjene u njihovim električnim poljima, što i ne čudi jer je glazba fizička pojava koja se u prostoru manifestira vibracijama, valovima i vlastitom snagom; ona također nose određenu informaciju koja reagira s živim bićima i tako mijenja njihovo električno polje. Njegova istraživanja pokazuju da najkompleksnija glazba daje najbolje rezultate na povećanju i poboljšanju električnog polja biljaka. Složena je glazba naročito barokna i klasična glazba, pojedini oblici jazza. Pojedine vrste glazbe ili neki zvukovi uništavaju električno polje."
Krešimir Mišak
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri oľu 17, 2010 9:04 am

Ako te tema zanima, svakako pročitaj knjigu Tajni život biljaka autora Thompsona i Birda :) Ovo je u njoj vrlo detaljno opisano, kao i neke druge pojave vezane uz biljke.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri oľu 17, 2010 12:10 pm

Hvala na preporuci :)
budem svakako, to mi je idealno štivo sada za proljetne praznike.. Još da bar sve pozeleni i rascvjeta pa bih mogla poštenije razgovarati s biljkama.
Ali zašto to nije proširenije, poznatije, to znanje da nas biljke čuju, osjete, reagiraju na nevidljivoj razini? Niti u školi ne učimo o tome, nego se radi o pukom štrebanju dijelova biljke i raznih naziva, a ne prikazuju ih kao nama ravnopravna bića? Nego nas još tjeraju da obavezno radimo herbarije pa moramo najljepše cvijeće ubrati u tamo ih gnječiti, kako bismo udovoljili profesorici. kao da bi bio problem samo fotografirati određenu biljku pa gledati sliku i imenovati je. A jadni cvjetići pate :(
Umjesto da nas u novinama obavještavaju o tome tko je prekinuo s kim i koja zvjezdica je napravila modni gaf mogli bi malo više pisati o ovakvim stvarima, a ne da ispadn da se to drži u tajnosti.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri oľu 17, 2010 2:24 pm

Ne drži se u tajnosti, samo je stvar prilično neistražena.
U školi se obično uče stvari koje su prilično istražene, a to uključuje identificiranje dijelova biljaka i njihovih uloga u rastu i razmnožavanju. Električna polja koja biljke emitiraju su vjerojatno vrlo slaba i prilično nepoznata. Moguće da su i neke pojedine biljke osjetljivije od drugih, iako su čak i ista vrsta, slično kao što su neki psi inteligentniji od nekih drugih.
Ako te zanima teorija podjela razina svijesti, možda je rozekrucijanska tajna doktrina o ravninama svijesti najpogodnija, jer puno toga uočava. Pogotovo obrati pozornost na postepeni prijelaz iz jedne ravnine svijesti u drugu.
KLIK

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimečet oľu 18, 2010 3:59 pm

@MoW hvala.. pročitat ću čim nađem vremena, vidim da ima dosta teksta, a htjela bih to s razumijevanjem proučit. Vidjel sam već nešto slično, radilo se o denzitetima, samo što je ovo opširnije i malo drugačije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimečet oľu 18, 2010 4:43 pm

E, imam ja Tajni zivot biljaka i u e-book formatu. Vec sam ju dizala na forum. Pogledat cu jel mogu naci pa... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimečet oľu 18, 2010 5:07 pm

flory je napisao/la:
@MoW hvala.. pročitat ću čim nađem vremena, vidim da ima dosta teksta, a htjela bih to s razumijevanjem proučit. Vidjel sam već nešto slično, radilo se o denzitetima, samo što je ovo opširnije i malo drugačije.

Samo si uzmi vremena i polako, nikud ti se ne žuri. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimečet oľu 18, 2010 11:16 pm

Alpha je napisao/la:
E, imam ja Tajni zivot biljaka i u e-book formatu. Vec sam ju dizala na forum. Pogledat cu jel mogu naci pa... :)

Hvala :) , ali sada sam došla doma, i na krevetu me čekala ta knjiga shock
Moja draga mama je nekako uspjela zapamtiti kada sam joj govorila da si želim posuditi tu knjigu, i rekla je tati, pa mi je on potražio tu knjigu. whee
Ima kojih 300-tinjak stranica, pa kad pročitam, javim dojmove!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimepet oľu 19, 2010 1:43 am

Kakva slučajnost flory :)

Odlična tema i ja bih mogao pročitati tu knjigu, ta tema me zanima već duže vrijeme, ali nikako da nađem vremena da pročitam malo o tome.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesub oľu 20, 2010 3:51 am

MoW, napokon sam pročitala onaj tekst.. zapravo je čudno što svi znamo za mnoge od tih svojstava biljaka koje ih čine svjesnim bićima, ali ta svojstva ne povezujemo sa svješću ili nekakvom inteligencijom, nego uzimamo zdravo za gotovo (ne kažem da svi to rade) sa stavom da su biljke naprosto takve i da nema u tome ništa posebno. Kao da je svjesno samo ono biće koje može nešto reći ljudskim jezikom. OK, sad već karikiram. Ali nervira me što nam je to cijeli život pred nosom, a ne vidimo pravu bit.
evo još jedan dio članka:

"Život u okruženju biljaka ponovno puni naše električno polje i to nas može izliječiti. Također, ispitivanje učinak biljnih ekstrakata, čaja, biljnih ulja, pokazalo je da to drastično mijenja podatke u električnom polju osobe jer biljke ne proizvode samo kemijsku reakciju već preko električnog polja prenose informaciju što tijelu omogućuje da reagira, ponekad i snažno.

Čim uđemo u šumu nastane lančana reakcija: prođemo pored prvog stabla koje reagira na nas i to stablo u sekundi prenese informaciju cijeloj šumi. Šuma prepoznaje da smo tu jer postoji suptilna komunikacija i pravo međudjelovanje koje se događa: mi djelujemo na stablo, ali i ono djeluje na nas. Svi smo to više ili manje već znali, ali sada se taj efekt pokušava izmjeriti. No, očito je da je efekt dobar za svakog od nas pojedinačno, kaže Rubes.

Poučna istraživanje električnih polja ovdje ne prestaju. U testu na djetelini izmjerena su četiri primjerka djeteline. Dva su imalau potpuno različita električna svojstva od druga dva primjerka. Radilo se o genetski modificiranim djetelinama. Kemijska struktura je ista u gotovo 99,96 %, ali razlike u električnim poljima i njihovoj strukturi bile su iznimno velike, nije čak bilo ni iste dinamike. Slične rezultate dali su i eksperimenti s običnim i GMO-kukuruzom. Dakle, čak i kad je kemijska struktura gotovo identična, struktura i energetsko električne razlike, tj. podaci koji se nalaze u električnom polju, potpuno su različiti.

Naravno, i ovaj podatak otvara pitanje o koristi GMO-a za prehranu jer su se do danas sva istraživanja – koliko god da i sama bila neobjektivna – još uz to odnosila samo na kemijsko djelovanje i funkcije. No, kada životinje jedu kukuruz, u njihovim tijelima dolazi do kemijskih procesa koje stvara metabolizam. Ali i električno polje kukuruza nosi određene informacije. Ovisno o tome je li kukuruz prirodan ili GMO, to značajno mijenja informaciju koja ulazi u tijelo životinje. Tijelo, bilo životinjsko ili ljudsko, kroz tisuće godina naviklo prepoznati kemijsku ali i energetsku reakciju, odnosno informaciju koja se prenosi tijelu, kaže Rubes. Ako tijelo prepozna kemijska svojstva, ali ne i informaciju vezanu uz ta svojstva, koje će biti posljedice?

No, životinje to ionako same znaju, jer ne žele jesti GMO-hranu, čak i u situacijama gdje nemaju izbora.

Rubes kaže da nije protiv GMO-a, da je čak otkrio kako određeni GMO- proizvodi proizvode električno polje koje gotovo odgovara prirodnom, ali ostali, ako imaju i samo 0,5% svojstava GMO-a, potpuno mijenjaju električno polje konzumenta."

Kod mene doma se trude imati svježe voće i povrće.. zdravo.. a opet je teško znati koji su plodovi modificirani (osim kada vidim u dućanu jagodu veliku kao pola moje šake) a koji su "netaknuti", prirodni.
Da li je u gradu uopće moguće opskrbiti se sa pravim zdravim voćem? Ako izostavimo mogućnost bake, djeda s povrtnjakom i voćnjakom..
Npr. obožavam paradajz, i fini mi je ovaj koji u gradu na tržnici kupim... ali kada su mi baka i djed dali da probam paradajz i z njihovog vrta... prvo sam ga malo sumnjičavo gledala suspect .. nešto mi je bio jako mali i narančasti naspram onih velikih crvenih divota koje sam inače jela...
I probam ja tog malog.. i stvarno je bio paradise lovely
I svaki iz njihovog vrta je bio takav. Sada više, nažalost, ne uzgajaju to u povrtnjaku... :( ..al sam bar probala i osjetila razliku.. puno je sočnije, finije, finije, sočnije.... zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesub oľu 20, 2010 1:54 pm

flory je napisao/la:
MoW, napokon sam pročitala onaj tekst.. zapravo je čudno što svi znamo za mnoge od tih svojstava biljaka koje ih čine svjesnim bićima, ali ta svojstva ne povezujemo sa svješću ili nekakvom inteligencijom, nego uzimamo zdravo za gotovo (ne kažem da svi to rade) sa stavom da su biljke naprosto takve i da nema u tome ništa posebno. Kao da je svjesno samo ono biće koje može nešto reći ljudskim jezikom. OK, sad već karikiram. Ali nervira me što nam je to cijeli život pred nosom, a ne vidimo pravu bit.

Flory, ljudi uzimaju čak i jedni druge zdravo za gotovo, kako ne bi "obične" biljke?
Činjenica je da mi puno toga ne znamo. Recimo, nije jasno kako točno biljke reagiraju na nekog čovjeka. Čini se da su reakcije kod nekih biljaka pozitivnije, a kod drugih iste vrste, lošije u prisutnošću nekog čovjeka. Također, neke ljude biljke slabije trpe općenito nego neke druge.
Postavlja se pitanje kako to mjeriti? Naime, znanstveno gledano, postoji gro varijabli koje utječu na razvoj biljke i njezine reakcije.
Upravo stoga su važna istraživanja s električnim poljima koje biljke generiraju, jer čini se da je to jedini način na koji možemo zaista razumijeti što nam žele poručiti.

Ovo s GMO-om je zanimljivo, vrlo rado bih htio naći je li Rubes nešto o tome istraživanju objavio u znanstvenim časopisima.

flory je napisao/la:

Kod mene doma se trude imati svježe voće i povrće.. zdravo.. a opet je teško znati koji su plodovi modificirani (osim kada vidim u dućanu jagodu veliku kao pola moje šake) a koji su "netaknuti", prirodni.
Da li je u gradu uopće moguće opskrbiti se sa pravim zdravim voćem? Ako izostavimo mogućnost bake, djeda s povrtnjakom i voćnjakom..
Npr. obožavam paradajz, i fini mi je ovaj koji u gradu na tržnici kupim... ali kada su mi baka i djed dali da probam paradajz i z njihovog vrta... prvo sam ga malo sumnjičavo gledala suspect .. nešto mi je bio jako mali i narančasti naspram onih velikih crvenih divota koje sam inače jela...
I probam ja tog malog.. i stvarno je bio paradise lovely
I svaki iz njihovog vrta je bio takav. Sada više, nažalost, ne uzgajaju to u povrtnjaku... :( ..al sam bar probala i osjetila razliku.. puno je sočnije, finije, finije, sočnije.... zubi

Računaj na to da ne možeš znati stupanj modifikacije na proizvodima iz dućana ako to ne piše na deklaraciji. Također, proizvodi iz stranih zemalja, pogotovo van EU, bez ekocertifikata, imaju povećan rizik za veću količinu GM-a. Međutim, na okus ne utječe samo GM. Dapače, neki GM artikli mogu imati sasvim u redu okus koji maskira to da su genetski izmijenjeni, dok mnogo voće i povrće uzgojeno na konvencionalnom tlu ima vrlo loš tek. Recimo mrkva nije slatkasta, luk je bezukusan, rajčica isto.
Jedini proizvodi za koje si sigurna da nemaju značajnu količinu modifikacija su oni iz tradicionalnog (ali ne i novog!) bakinog povrtnjaka i oni s ekološkim cerfitikatom.
Eko proizvodi su skuplji od konvencionalno uzgojenih i možeš ih naći u trgovinama zdrave hrane kao što je Bio&bio. Također, obitelj Sever prodaje svoje eko proizvode na Dolcu (doljnji dio, na kraju desno, blizu kiselog zelja) ili preko Interneta, pa proguglaj.
Od nedavno u Superkonzumima postoji odjeljak (Ekozona) s eko proizvodima tvrtke Biovega, koja inače opskrbljuje bio&bio dućane, pa tamo također možeš naći sve zdrave proizvode. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesub oľu 20, 2010 2:32 pm

Evo LINK za Tajni zivot biljaka u *pdf-u :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesub oľu 20, 2010 2:57 pm

@Alpha Hvala! ljubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimeuto tra 13, 2010 11:21 pm

Evo, samo da javim, da sam pročitala preko praznika "Tajni život biljaka" i jako mi se svidjela i puuuno hvala što ste mi je predložili!!
Izneseno je toliko korisnih informacija, i šteta što se u svijetu malo više ne iskorištavaju ta znanja.. Bilo bi manje gladi u svijetu, manje bolesti, više zelenih površina i čišćeg zraka, svijet bi odmah bio ljepši lovely
Sada sam već u sanjarskim vodama.
Uglavnom, nadam se da ću se jednoga dana baviti poslom koji će mi omogućavati istraživanja povezana s tom temom :)

Zasad ću samo pričati sa biljkama i slati im ljubav lovely
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 14, 2010 12:16 am

...a možeš im dopustiti da i oni tebi šalju ljubav ili energiju :)
Neki dan sam trčao po maksimirskom parku i slučajno se naslonio na drvo (nije bilo mjesta na klupicama, a bio sam preumoran da bi stajao pa sam se naslonio na jedno drvo) i tako nakon minutu dvije, baš sam se fino i opušteno osjećao, kao da mi je to drvo prenijelo dio svoje energije. Jednako tako uvijek mi je lakše trčati po šumi nego po atletskoj stazi iako je šuma ustvari teži teren od atletske staze, ali kao da mi šuma daje dio energije i svježine :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 14, 2010 12:40 am

MythBusters - Talking to plants - part1
https://www.youtube.com/watch?v=CMiVNPXR5qw

MythBusters - Talking to plants - part2
https://www.youtube.com/watch?v=FhsbM9LxPAk

:)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 14, 2010 12:48 am

Jooj da, to sam i ja primjetila. Kada sam kod bake i dede u planinama, tada mogu satima planinariti, šetati kroz šumu bez stajanja.. a ovdje u gradu se umorim za pol sata u nekom šoping centru, a da zapravo ništa fizički teško ni ne radim ...
tebi je Maksimir ono što je meni Jarun. Zapravo je Maksimir bolji jer nije toliko pretrpan, i ima puno više šume i prostora. Jarun je sav u cestama i dućanima.. ali dobro dođe za rolanje :)
Ma i jedno i drugo je lijepo. Drago mi je da ima toga u blizini, a ne samo betona.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:17 am

Da Jarun je nekak malo previše kultiviran, previše betoniziran. Moj kvart je super jer uz Maksimir imamo i Dotoršćinu što je ustvari još i veća šuma od Maksimira, a malo ljudi za to zna, pa skoro nikad nema nikoga tamo. No Zagrebčani imaju Sljeme tamo ima i više nego dovoljno šume i zelenila :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 14, 2010 10:32 am

Da, biljke su čudesne... Mi živimo u dosta velikom stanu pa imamo doma pravu malu džunglu :D Imamo velike i male.
Prekrasno mi je to! Čim se ujutro probudim, gledam u biljke.
I nevjerojatno je kako god ih premještam po stanu one uživaju...
Kako sam već duže vrijeme bolesna, imam bolje i lošije dane. I ne možete vjerovati da kad je meni stvarno loše, biljkice su mi sve tužne, listovi spušteni. Ili kad odemo na more, moji roditelji zalijevaju biljkice po mojim uputstvima, ali svejedno dok dođemo doma, one su doslovce beživotne. Nakon par dana kaj smo doma, one živnu.
A i nas relaksira kad se brinemo o njima ili kad ih samo gledamo.

Ja inače obožavam prirodu i najbolja relaksacija mi je šetnja po šumi ili livadi.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimepet tra 16, 2010 12:49 pm

U prilog ove teme mogu reći da sam jednom prisustvovala koncertu biljaka kojeg u Damanhuru u Italiji uredno priređuju. Kupili smo ulaznice i skupili se u amfiteatru, na pozornici su bile 3 biljke (zaboravila sam već koje vrste, jedna je čini mi se bila ciklama) i ljudi koji sa njima rade. Preko listova im se snimao električni impuls i mi smo to preko razglasa slušali, a puštali su im klasiku i pjevali zajedno s njima. Imam negdje doma čak i CD Music of the plants Komunikacija biljaka i ljudi 158397
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimepet tra 16, 2010 1:34 pm

zubi



Jel to kakva prevara?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimepet tra 16, 2010 2:57 pm

Ne nije, upravo tamo sam bila jedne godine na tom koncertu. Ova naprava preko koje je moguće vibraciju biljke pretvoriti u zvuk pomoću jednostavne štipaljke prikačene za list biljke može se kupiti, pa svak može doma imati svoj vlastiti koncert biljaka. Samo ta stvarčica košta oko 400 eura, čini mi se.
Ovo je komunikacija s biljkama posredstom znanosti i tehnologije, a ima i ona druga, koja se može postići kad smo u meditativnom stanju, koju ja osobno više cijenim, iako ne hodam okolo pokušavajući uspostaviti kontakt s biljkama, a dobro je opisana, recimo, u knjizi Afrička inicijacija. Tamo se od dečki koji su pristupili inicijaciji tražilo, između ostalog, da odaberu jedno stablo i sjednu ispred njega te uspostave komunikaciju s njim. Tip koji je to opisivao je vrlo teško to uspio, ali ipak jest, i onda opisuje to svoje predivno iskustvo, i naprosto se divi toj svjesnosti, toj duši, koja egzistira u tom stablu. Komunikacija biljaka i ljudi 158397
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimeuto tra 20, 2010 11:37 pm

Ako mislimo na istu knjigu, čini mi se da je lik koji je opisivao taj događaj bio stariji od ostalih koji su prolazili inicijaciju, zato je neke stvari teže postizao. Bili su ga odveli redovnici kad je bio u dječačkoj dobi, prije vremena za inicijaciju. U svakom slučaju, djeca su u prosjeku obično otvorenija za nadnaravno, pa tako i za komunikaciju s biljkama, čini se.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 21, 2010 10:30 am

Slažem se da su djeca otvorenija za takove komunikacije, ali njihovi starješine koji su ih vodili kroz inicijaciju su sve te zadatke koje su njima davali itekako mogli svladati pa i više od toga, jer inače ne bi bili na mjestima vodiča, a bili su čak i prestari. Znači senzibilnost ili kako ćemo to već nazvati se stječe vježbanjem i održavanjem postojećeg stanja, po meni (to treba živjeti, ako sam dovoljno jasna). Naravno da ima ljudi koji su prirodno skloniji tome, i onih koji to nisu pa onda ovi drugi moraju puno više vježbati dok onim prvima sve nekako spontano dolazi samo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitimesri tra 21, 2010 10:50 am

Stjece se vjezbanjem ali nije isto jesi li poceo vjezbati sa 3 ili 30 godina...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Komunikacija biljaka i ljudi Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Komunikacija biljaka i ljudi
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Jer ljudi su ...
» ljudi na marsu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: