Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Komunikacija biljaka i ljudi

Go down 
+9
Legionar
ANTEA65
Mama
Skulptura
Chakotay
Alpha
MoW
Svjetloisjena
flory
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Icon_minitimesub tra 24, 2010 11:00 pm

@Omega, imam dva psa i mačku tako da kužim o čemu pričaš. Znam kad je gladan, kad želi u šetnju i sl. Što se tiće takve komunikacije, to štima :P

@Athena, biljke će zapravo bolje rasti u okruženju heavy metala nego klasične glazbe. Zapravo rasti će bolje u okruženju bilo kakvog glasnog zvuka, ne samo glazbe. Ne znam zašto...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Icon_minitimesub tra 24, 2010 11:05 pm

Sobne biljke

"Ako idete tako daleko da uopće nastojite razumjeti biljku, ona vam se mora svidjeti i morate željeti da bude zdrava.
Biljke reagiraju na glazbu, pokusi pokazuju da rastu u smjeru odakle
dopiru zvuci Bacha, Handela i indijske gitare, a okreću se od modernog
rocka. Dapače, vjeruje se da bilje bolje uspijeva tamo gdje uvijek ima
glazbe nego u tišini.
Američki stručnjak za detektore laži , Cleve Backster, izveo je
niz pokusa stavljajući na biljke elektrode svoje naprave za otkrivanje
laži. Otkrio je da se biljka uzbudi čim on samo pomisli da zapali list,
prije nego upali šibicu. Biljka koja je prethodno suočena s nekim tko
je namjerava povrijediti klone čim se mogući krivac pojavi u sobi.
Backster je čak pokazao da biljke imaju sjećanje i mogu prepoznati
osobu koja im je prije nanijela zlo.
Dok će samo ekstremisti izjaviti da se biljka nada, boji ili
želi, više se ne smatra apsurdnim pitati se ispušta li biljka tihi krik
kad joj se odreže list ili cvijet."
Iz knjige o kućnim biljkama, poglavlje psihologija bilja

Biljka za domLINK

eto znam da sam pročitala obrnuto i to je samo jedna od stranica koje to potvrđuju :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Icon_minitimepon tra 26, 2010 10:43 am

Pisalo je i na plotu pi... pa nitko nije... jel...

Da, u pravu si. Tako piše. No da li je to doista tako?
Da li se itko od "znanstvenika" koji su pisali tu i slične knjige ikada zapitao zašto je to tako, ili im je eksperiment tako pokazao i oni su to bez pogovora prihvatili? Znanost se uvijek zapita "zašto", i na taj način se dolazi do pravih odgovora.

Zašto biljka raste uz klasiku bolje ako nije glazbeni znalac? Na kraju krajeva, klasika je samo vrsta glazbe, ništa više, ništa manje. Rezultati pokusa sa detektorom laži su puka slučajnost, nikakva znanstvena potvrda ili činjenica. Ne da mi se sad tražiti dokaz jer ionako neće biti prihvaćen. Ipak, puno je vjerojatnije da biljka vidi, osjeća, čuje, pamti, čita misli i sl., nego da je to sve zapravo posljedica nečeg sasvim normalnog...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Icon_minitimepon tra 26, 2010 11:56 pm

teškog li sarkazma :P
Ok, vrlo vjerojatno je da su ti, kako kažeš, "znanstvenici" brzali s nekim zaključcima bez dovoljno dokaza. Npr, to da biljka pamti. Zapravo uopće nisu našli objašnjenje kako bi biljka bila sposobna pamtiti. Po onome što sam pročitala, čak su po pokusima zaključili i da joj je to pamćenje ograničeno. Tj. da je kratkotrajno. I u svim tim pokusima je postojala neka druga mogućnost kojom bi se objasnila reakcija biljke. Najviše im je problema radila upravo ljudska prisutnost. npr.

Prva osoba je svakodnevno zlostavljala biljku, a druga se brinula o biljci i nije joj štetila. Nakon nekoliko dana, kada bi prva osoba ušla u prostoriju gdje je biljka, ova bi odmah počela reagirati "uznemireno" bez da joj je osoba išta učinila. A kad bi druga osoba prišla biljci, igla kojom se prati reakcija biljke, nije prikazivala takve "uznemirene" reakcije. Pa su s obzirom na takve pokuse zaključili da je biljka sposobna pamtiti.

nisam u životu vidjela detektor laži, pa neam blage kak to točno izgleda i ide. Ovi koji se time bave očito znaju iščitatito gibanje igle po papiru. A opet, to su samo informacije koje smo negdje pročitali. Bilo bi dobro da sami možemo isprobati pa iz prve ruke vidit je li istina ili ne. confused
E, da se taj detektor može lako nabaviti.. pa da ga imaš doma i prikvačiš za neki poveći list biljke i onda proučavaš.. to je svakako bolja opcija.

Idemo od pretpostavke da nisu u tim knjigama izmišljali životopise ljudi i lagali o rezultatima. Većina njih je znanstvenika. I pitali su se "zašto" i "kako".. u većini slučaja. Ali se slažu, i dokazali su , da biljke regiraju na ono što se zbiva oko njih.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Komunikacija biljaka i ljudi   Komunikacija biljaka i ljudi - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Komunikacija biljaka i ljudi
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Jer ljudi su ...
» ljudi na marsu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: