Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vaši snovi - sanjarica

Go down 
+79
Bella.Lilly
ditta
lera
LaBibica
Remke
tinityrannical
Fantom
Jedi Mind Tricks
2pac
kingman745
Hladni
Novus ordo seclorum
KidagakashNedakh
megawar888
darkmoon
Dada289
Johnny wayne
Mystique
Kahali
Buby30
Lyra
InaNNaa
Korplikan
Einar
cy86
Narayana
kika13
Foto
Blizzard
Sin_Nanna
Astral WOlf
DrChaos
Lollo666
Neo
Saiyan
PEPE-Top Secret
Sang Real
floridana
Findo
Backpacker
Green
Melkior
Tonks
Sylvia
hawara
TokyKido
Miljan
whitelady
ZoneBreaker
primitive101
jade
Deti
rini
MoW
gloria_g
Chakotay
Lithium
hromi
ukiss
Star
schmizzl
flory
Dragony
Flamezar
Kruno10
Gea
biga
Balance
daughter_of_Sun
bros
Athena
Truman
mEN_iN_WHite
Mama
zvezda
Dantalion
Alpha
Berny_Sinara
Legionar
83 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimened ruj 18, 2011 9:52 pm

Nije bitno kako netko izgleda, bitno je kakav imaš unutrašnji osjećaj u vezi toga. Znaš i sama da ima mnogo lijepih ljudi koji su zli, kao što ima i mnogo ružnih ljudi koji su dobri. Prema njihovoj energiji i djelima ih možeš poznati. Nemoj se bojati te duše, ali budi oprezna i imaj jasan cilj i tada će sve biti u redu. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 12:57 am

Niste li malo prenaglili sa paranormalnim? Mogu rec da sam imao period od 6 mjeseci da sam se budio umoran i sanjao nesto vise puta (doduse ne djecu) ali ono ako te nesto muci, sanjat ces to. Tako je po meni inannaa sanjala to iz uvjerenja da cini dobro i razmisljanja o tome svemu. Mukotrpan san te naravno ostavi umornim. Ja bi prvo probao sagledati stvari na taj nacin i jednostavno prestati razmisljati na taj nacin.

Isto tako; ne znam kako ide ta molitva ali nije li kontradiktorno da se molis Bogu da pomogne nekome a Bog dopusti da taj duh udje u tebe i muci te ovako? Nesto tu po meni ne stima. inana, biraj nacin koji tebi pase ali moje je misljenje da su ti snovi vise produkt straha od tih snova (ili brige za nerodjene ili tako nesto) nego neke duse u tebi :)

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 8:31 am

E nocas sam imao cudan san. Radnja je bila kod mene doma u nekoj skoroj buducnosti, nadam se da se nece ostvarit. Kod mene je zivio prijatelj sa svojom zenom, imam veliku kucu a oni nisu imali gdje zivjeti pa sam im dao da kod mene zive. On i ja smo bili naoruzani, setali smo oko kuce i cuvali dvoriste od nepoznatog neprijatelja.zena mu je bila od neceg bolesna te svako malo je jedan od nas isao do nje u kucu vidjet kako je. Kada sam jednom dosao k njoj u sobu osjetio sam hladnocu iako je vani bilo ljetno vrijeme. Pocela je temperatura padati, vidio sam svoj dah, disni kanali su mi se poceli ledit te sam sve teze i teze disao, poceo sam se i smrzavat. Dosao prijatelj u sobu ali sam ga uuvatio i odbacio van iz sobi, otrcao sam na sunce i jjedva sam se ugrijao, kad sam dosao donekle k sebi od tog soka, orisao sam do vratiju sobe, zena prijatelja lezala je u polusmrznutoj sobi na krevetu opustena.rekla je da se ovako dobro jako dugo nije osjecala. Tijelo joj je bilo hladno, blijedoplave boje. Nije nam bilo jasno sta se to desilo. Malo smo bili sa njom, ponasala se cudno, kasnije sam zakljucio da ju je opsjeo neki demon. Poceo sam nesto govoriti u smislu istjerivanja demona te se u tom trenu san prekinuo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:14 am

@Dant...i meni nekako zahladilo kad sam procitala post :P


@InaNNaa...vise je tumacenja kako duh ne ulazi u tijelo prije 3. mjeseca trudnoce. Sa znanstvene strane abortusi se obavljaju do kraja 2. mjeseca (iznimno kasnije), a plod se naziva embrijem do 3. mjeseca trudnoce sto se sve poklapa sa tezom kada duh ulazi u plod. Takodje su do 3. mjeseca najcesci spontani abortusi. Za koga onda vi molite? Za energiju tijela koja se formira? Cak ako bi duh usao u plod isti tren po spajanju jajne stanice i spermija i ako bi doslo do abortusa pricamo o cistom duhu. Zar ne bi Bog/Visa Sila/Apsolut jednostavno primio nazad duh? Nije da je isti vec dobio novu karmu ili nesto.

Tvojoj poznanici se ucinilo jako zgodno i plemenito molit za nerodjenu djecu. Sigurno joj je to neko rekao da bi bilo dobro, a ona se nije zamislila niti istrazila problem. Zasto radije ne moli za rodjenu djecu koja su stradala, kojoj su roditelji nasilni i td.?
A i pitanje je kako ona moli. Jel to molitva koja zapravo sluzi da se ona poslje bolje osjeca jer je tako plemenita da moli za duse abortirane djece ili zbilja misli da zna bolje od Boga i samih dusa koje biraju svoj put?

Jasno mi je da bi napisano moglo lako biti shvaceno kao kritika ali nemam nikakvu takvu namjeru. Samo dajem drugu perspektivu sto ne znaci da mozda nisam u krivu. Mozda su duse odmah u zigoti i mozda treba moliti za to. Medjutim cini mi se da se tada tek stvara tijelo i valjda onda i energija tijela. Ti si se unijela u molitvu i moguce je da si stvorila vlastiti entitet cisto snagom misli/molitve. I to takav koji je stvoren od energije tijela. To znaci da radi na principu ega. Obzirom si ga sama stvorila mozes ga i unistit (da tako kazem). Nemoj ga "dozivljavat" ako ikako mozes. Nemoj mu davat energiju. Na koncu konca mozes raditi i vjezbu "osimice" za kidanje veza :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 3:28 pm

počinjem repetirano sanjati isti san već neko vrijeme.
vjerujem da sam ga napisao.
vidim bitku, oko mene urla previše ljudi.
a ja samo promatram, nitko me ne opaža
kolju se, crkavaju mašu nadžacima, mačevima, sjekirama...jedan konjanik projuri kraj mene zaklonivši mi pogled. kad je prošao, prepao sam se živ jer je neki bradonja sa sjekirom trčao ravno na mene. prošao je kroz mene i kad sam se htio osvrnuti probudio sam se.
konjanika sam počeo sanjati nekidan, a dotad je bilo bez njega.

par puta sam pokušao djelovati, ali čini se da sva bitka oko mene ima ko neki štit. kad sam se primakao oni su se odmakli. oko mene je bio krug od dva metra.

i da, bilo je jutro. ne znam zašto, znam samo da je bilo
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 10:23 pm

@Alpha
Ni u kom slučaju nemam namjeru shvatiti tvoju interpretaciju, objašnjenje, kao groznu neku kritiku ili bilo šta u negativnom kontekstu, već naprotiv. Naravno, ima smisla sve što si rekla, ali mislim (po sadržaju molitve) da nije usmjerena za spas duše te nerođene djece (jer si tu potpuno u pravu - nema smisla moliti za nerođenu djecu), već je više namjenjena za roditelje djeteta da ostave svoje začeto dijete živjeti... možda ja nisam baš to nabolje objasnila u svom "kratkom" opisu događaja, ali u biti je molitva za to da dijete ostane živjeti... ne vjerujem da je tu cilj praviti se veći od boga, i određivati nečiji životni put, ali iz razloga što je Bog dao slobodu izbora svakom čovjeku, molitva je usmjerena za pojedince da ne donosu tu (ajmo je tako nazvat) krivu odluku, sa stajališta vjernika...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 10:34 pm

Što je gore? Biti nezrela mlada majka kojoj se dijete zalomilo (ili još gore, plod silovanja) i koja ga neće moći odgojiti ili riješiti se ploda prije nego što duh u njega uđe? misli
Mislim da se svetost života ne odnosi na razdoblje dok duh u njemu ne prebiva. Potencijal života je nešto drugo, no mislim da uvijek odluka treba biti na roditelju s obzirom na stvarno stanje.
Ipak, mislim da je ovo razmatranje izvan okvira ove teme.


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 10:37 pm

@Einar Ti to sanjaš veliku bitku u kojoj je svrgnut Sauron, gospodar tame. A ti si duh palog ratnika koji to sve samo promatra. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 10:38 pm

@Ina...A onda opet...mozda bi bilo bolje molit da oni koji nisu za djecu nemaju djecu i da oni koji zele djecu, a ne mogu imati dobiju djecu...naravno tako se meni cini... Naime, zamisli da molitva moze utjecat na slobodnu volju. To bi onda bilo slicno kao da netko na nekog utjece npr. crnom magijom. Hocu reci da nisam sigurna koliko smijemo utjecat na tudju volju na takav nacin jer tko ce onda preuzeti odgovornost ako neka osoba odluci zadrzati dijete (uslijed molitvi kojih nije svjesna) i ispadne katastrofalan roditelj jer zapravo to dijete nije ni htjela. Na kraju pati i dijete (najvise) i zena i svi u blizini. Ko preuzima odgovornost za to? Na ciju karmu to ide? Jednostavno mi je tesko priklonit se molitvi (ili bilo cemu) koja ide u smjeru necega sto bi bilo usmjereno na nacin da se postavljam iznad druge osobe i dajem si za pravo donositi odluku sto bi bilo dobro (bolje) za tu osobu i kako bi ta osoba trebala zivjeti. OK bi mi bila molitva da osoba donese najbolju odluku ili tako nesto... Zamisli da netko siluje neku zenu i ona odluci pobacit, a onda se pojave oni koji mole da ona zadrzi dijete pa joj to jako oteza odluku radi cega se muci ko pas, na kraju abortira, padne u depresiju radi krivnje i ubije se. Ili ne abortira, padne u posporodjajnu depresiju jer je rodila dijete silovatelja koje nema snage pogledat i opet se ubije. Malo ekstreman primjer ali...kuzis sto hocu reci.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:18 pm

@ MoW - pa nije baš izvan okvira teme, malo samo teorijske podloge i pitanja na mjestu...
ne znam, možda je to zbog mog odgoja, pa imam neko kruto stajalište, ali o tome ćemo na drugom topicu..

@Alpha - Razumijem što želiš reći... samo mi se iz svega toga što si napisala čini kako ti se ova vrsta molitve čini kao nešto negativno. ja to nisam tako shvatila. možda sam u krivu, ali vjerujem da molitva za roditelje ne može imati tako negativan učinak. da, ja molim da dijete preživi, ali opet postoji Onaj iznad mene koji zna što je najbolje. ja uvijek gledam s te strane, pogotovo jer sam svjedok svakakvih priča u svom gradu, da je pobačaj nešto što donese puno više zla nego dobra, a naravno da ima i primjera gdje je netko ili loš roditelj ili žrtva silovanja ili ne znam ni ja kako već život može zaplesti pute. ja sam pobornik onoga da je život i ljudi i sve nekako poredano po Gaussovoj krivulji, većina je prosječnih, a ekstremnih će uvijek biti i ondje gdje se najmanje nadaš. ne volim općenito gledati na taj način. jer naravno onda bi svaka molitva imala i onu negativnu stranu, ako molim za sebe, onda je to sebično, ako molim za druge, postavljam se iznad njih, ako molim za prestanak rada nuklearnih elektrana, onda tražim da milijuni ljudi ostanu bez posla itd... malo mi je pogled na to sve drugačiji...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:27 pm

Pa je...gledam na to dosta negativno. Jer tko smo mi da molimo u ime tudjeg zivota (ovdje mislim na majku)? Da djelujemo na nekog tko ce morati nositi teret, a mi cemo sa sigurne udaljenosti gledati... Naime, mislim da svaka normalna zena (a vjerujem da je ipak vecina takva) prolazi kroz pakao kada se odlucuje na abortus. Sigurno to ne odlucjuje 'tek tak'. I ko sam onda ja da se mijesam na nacin da aktivno molim da dijete prezivi? OK da se moli za ono sto je najbolje ma sto god to bilo ali ta molitva je prilicno usmjerena i to mi se ne dopada. Zamisli da si ti u situaciji da moras abortirat a da ja odlucim molit (prakticki protiv tvoje volje) da to ne napravis. Tko sam ja? Tko mi daje pravo? Druga je stvar moliti za necije zdravlje bez njegovog/njenog znanja ili za siromasne ili za potrebite na ikoji nacin ali molit kontra necijoj, ionako teskoj, odluci...meni je too much iako se na prvu moze doimati kao nesto dobro.

Kazem, mozda sam u krivu. Mozda je to stvarno dobro ali iz mog kuta gledano kada netko molitvom, mislima, magijom ili bilo kakvim djelomm pokusava djelovati na tudju sudbinu (i slobodnu volju) bez da je za to zamoljen je vrlo osjetljivo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimepon ruj 19, 2011 11:35 pm

ne znam baš da molitva može mijenjati nečije sudbine tako drastično, ali to ostavljam sebi za razmišljanje... zapravo i je malo nepristojno, ako mogu to tako nazvat, petljat se u nečiji život, utjecat na odluke umjesto nekoga, ali nekako po meni, molitva za bilo što, s najboljim namjerama može samo nekome dati neku dodatnu snagu, jer često je jako teško u određenom trenutku odvagnuti, svima nama, koja je odluka ispravna, e onda bi meni bilo drago da ti moliš za mene ako sam ja odlučila pobacit, a tvoja molitva je uspjela to spriječiti, ali možda ja neću odmah biti sretna zbog toga, možda ću shvatiti da bih pogriješila time što sam pobacila, nekada kasnije u životu kada to dijete odraste... sve je to tanak led, kako mi kao subjektivna bića, koja smo vrlo vrlo vrlo destruktivna po prirodi, mogli uopće objetivno odlučiti šta je najboje u datom trenutku. možda nečija molitva može djelovati prosvjetljujuće, možda loše, možda sumnjivo, ali mislim da sve ima svoje zašto, samo što smo mi ljudi malo sužena vidnog polja kad smo u pitanju mi i naš život..
malo se pogubih u pisanju, ali tok misli mi je ovo izbacio...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 10:09 am

Ako ne moze zasto molis? ;)

Spominjes najbolju namjeru ali vi niste molile za najbolju opciju nego za konkretnu stvar za koju ste smatrali da je dobra i moleci za to imali ste najbolju namjeru ali ta najbolja namjera je bila tocno specificirana. Recimo kada dijete zeli studirati umjetnost ali roditelj mu zabrani jer smatra da je to glupo i nerazumno i neisplativo. Naravno roditelj ima najbolju namjeru i bez sumnje vjeruje da je u pravu. Medjutim u pravu je za sebe, ne za drugog. Dijete moze biti zbilja talentirano i to mu moze jedina ljubav i smisao zivota ali radi roditeljeve najbolje namjere nista od toga.

Molitva je vid prijenosa energije. Sto se vise dajemo u molitvu vise vlastite energije koristimo. Da li je kroz to doslo do stvaranja entiteta koji si sanjala ili je samo slucajnost jer je to nesto sto si radila svaki dan (molitva) pa ti je uslo u podsvijest kao sto imamo nocnu moru nakon sto gledamo horror film...ne znam...mozemo samo nagadjati.

Ali kako god bilo molitva usmjerena prema necem sto jos ionako nije uslo u tijelo i prema nekom u ciji se zivot mijesamo vrlo nepozvani pokusavajuci izmijeniti tudju sudbinu na nacin na koji mi smatramo da treba biti...meni se ne cini bas posteno.
Moliti za snagu zene da donese pravu odluku to bi bilo u redu...ali moliti za cilj koji mi smatramo ispravnim iako pojma nemamo ni o zeni ni o okolnostima je previse.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 4:08 pm

MoW je napisao/la:
@Einar Ti to sanjaš veliku bitku u kojoj je svrgnut Sauron, gospodar tame. A ti si duh palog ratnika koji to sve samo promatra. zubi

ovo me plaši. I muči. To nisu orci ni takva sranja, to su ljudi s ovih prostora. Čuju se uzvici na hrvatskom. i vidjele su se zastave. a druga strana su bili neki luđaci. barbari. s ofarbanim facama i odjeveni u kože životinja.

usput, i sinoć sam ih sve sanjao...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 5:07 pm

Onda to sanjaš ono što će doći poslije trećeg svjetskog rata, kad ćemo se boriti opet sa sjekirama... vizionarski snovi za koje se nadam da se neće ostvariti. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 5:54 pm

probat ću onu lucidne snove foru, ponijet ću nož i pridružit se klaoni... :x ja trčim brže od njih muwuahahahaha sve ću ih pobit....
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 5:59 pm

Poprilično se slažem sa sa Alphom.
Prvo moram reći da nikada do sada nisam čula da netko radi takve molitve. Nije da sam ekspert za molitve, ali mi je odabir jako čudan. No da ne idem u tom smjeru, bitna je pouka koju će InaNNa izvući, i ono kako će prestati sanjati taj san, i kako početi normalno funkcionirati ...

p.s. eh, moram prekinuti pisanje nešto mi iskrslo, javim se kasnije ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 7:10 pm

@Alpha - Pitaš zašto molim ako ne vjerujem da moja molitva ne mijenja sudbine drastično? Molim zato što mislim da moja moliva može dati nekome snage, pomoći na neki način u duhovnom smislu, a ne vjerujem da je moja molitva toliko snažna da može DRASTIČNO mijenjati sudbinu ili nekog djeteta, ili neke obitelji... Vjerujem da pomaže, vjerujem da molitva znači nešto pozitivno, i za mene je molitva nešto što spada samo na dobru stranu.
i nije istina da se moli točno za konkretnu stvar, to se nekako ovdje možda dalo naslutititi ali mislim da sam ranije rekla da se moli za roditelje da donesu ispravnu odluku, a na Onome koji prima moju molitvu je da odluči koja je odluka najbolja. ja sam uvijek za opciju koja ne uključuje pobačaj, i bez obzira što se tu može navesti svašta i neželjene djece i nepodobnih roditelja i žrtava silovanja, svaki prekid života je za mene petljanje u božje poslove.. možda ja malo primitivnije i konzervativnije gledam na to, ali mislm da svatko ima pravo na stav. nikada ne bih rekla da nije pošteno moliti za nekoga ili nešto, jer u svemu je bitna namjera. ne polazim ja u startu s mišlju da idem sada koristiti moćnu snagu molitve na mijenjanje sudbina. istina, ovo s mojim snom (gdje Chk, nisam uspjela izvesti kontrolu... :( ) nije baš za mene najdivnije iskustvo s molitvom, i možda zam zašla u nešto u što nisam trebala ili nisam smjela ili jednostavno moj psihološki profil ne poazuje stabilnu mladu osobu, to ne znam. možda sve pojednostavljujem u svojoj glavi, odbijam priznati da mi je loše to što sam htjela "duhovno posvojiti neko dijete", možda mi je razmišljanje ograničeno, ali opet kad sve zborjim i oduzmem, ne mogu uzdrmati svoj temelj u glavi da nema ništa loše u molitvi koja na koncu možda i promijeni nečiju sudbinu, ali koja će je promijeniti nabolje...

@Lyra Hvala, malo si nas vratila u okvir teme.. Alpha i ja smo zagazile u jedno drugo polje..
;)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimeuto ruj 20, 2011 11:09 pm

A joj InaNNaa, mislim da si krenula od pogrešnih premisa pa ti zaključak nikako ne može biti ispravan. Prvo ne postoji «ispravna» odluka to je tvoje viđenje stvari i to bi možda za tebe bila ispravna odluka, ali za neku drugu osobu isto to može biti potpuno pogrešno. Nemoj se bojati, Bog nikoga ne napušta, neće on napustiti to malo dijete bez obzira što se desilo. Misliš li da će Bog reći ok tvoja mama je abortirala, pa kad te ona ne voli, ne volim te ni ja? Znam ja da ti znaš da to tako ne ide. Bog nas sve voli bez obzira da li smo rođeni na ovoj Zemlji ili pak živimo u nekoj drugoj razini.

Drugo ti si ljudsko biće što znači da si i tjelesno biće, samim time ne može posvojiti nekoga «duhovno». Što bi to značilo da ćeš se ti brinuti za to djetešce u duhovnom smislu a njegovi roditelji u tjelesnom, ali što ako ga oni neće hraniti, oblačiti... da li će mu tvoja briga biti dovoljna. Mislim ima ljudi koji su se odrekli tjelesnog do te mjere da ne moraju niti jesti hranu, ali ti to ne možeš pa se ne možeš tako brinuti niti za drugoga. Mislim da si si uzela pretežak zadatak. To ne znači da tvoja namjera nije bila dobro, nego je to jednostavno preteško za tebe, mislim da nitko od nas to ne bi mogao ostvariti što si ti željela. Za to bi trebali biti na razini na kojoj možemo vidjeti i predvidjeti puno toga i ono što je najvažnije ostvariti komunikaciju sa tom majkom pa bi joj eventualno onda mogla omogućiti da vidi sve posljedice svog izbora, ali i onda bi ona imala slobodnu volju da odluči što želi.

Što se kontrole u snu tiče, probaj i dalje, treba neko vrijeme da se stekne vještina kontroliranja snova.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 12:22 am

@Chakotay, jako dobar post ides .

@InaNNa, nema na čemu ... Ovako, teško je nama sa strane definirati na kojoj se razini tebi to događa. Može biti da si se nakon par sanjanja ili prije, dok si intezivno razmišljala o toj molitvi, jako opteretila cijelom situacijom, i da se ti snovi događaju/nastavljaju na psihološkoj razini. Možda su taj događaj i vrsta molitve bili okidač, koji je pokrenuo i neke tvoje potisnute želje ... Ili si jednostavno fokusiranjem došla na neku drugu razinu, pa tijekom noći imaš nekontrolirane astralne projekcije.

Moj savjet je da se i danju kada možeš, i prije spavanja fokusiraš na ono što ti je Chakotay rekao ...

Što si rekla, koliko dugo ti se ponavlja taj san?

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 10:30 am

@Ina...ne bih htjela da ispadne da te kritiziram. Samo zelim dati misljenje i savjet. Kao sto kazah moguce da si slozila entitet od energije tijela. Ili ti se javlja samo zato jer si intenzivno mislila na djecu prije nego si isla spavati. Da li ti snovi jos uvijek traju?

Sto se tice stava...ok. Osobno ne vjerujem u stavove. Mislim da je to posve pogresna stvar. Vjerujem u misljenja/razmisljanja. Stav je nesto kruto i tesko promjenjivo te samim time lose. Cak i ako je najtocniji lose je. Zasto? Zato jer se ego veze za stavove. Time se on jeca i time ima kontrolu nad nama te nad nasim poistovjecivanjem sa egom. I onda tu dolazi do blokade za duhovni razvoj. Misljenje/razmisljanje je puno finije i za njega se manje mozemo vezati te lakse otpustiti. Zato je bolje.

Ako je abortus petljanje u Bozje poslove onda je to i svaki nas cin. Pa necemo valjda stajati sa strane bez da itko prstom pomakne kako se ne bi petljali u Bozje poslove koje uopce ne znamo koji su nego zamisljamo da znamo. Mi imamo slobodnu volju bas zato da biramo. Mi jesmo Bog jer je Bog u nama. Misim da Bog nije starac koji gleda sa oblaka tko se ne ponasa kako On hoce te ga kaznjava. Mozda bi bilo dobro da je Hitlerova majka abortirala. Ili recimo majke vecine u nasoj vladi :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 2:00 pm

uh, nema me samo večer, a već imam mnogo toga za odgovoriti... ako nešto zaboravim, sorry unaprijed.
@Chak Ne smatram ja da je ono što je za mene ispravno, nužno ispravno i za nekog drugog. I sve to stoji što ti mudro zboriš, duhovno posvojiti nekoga ne znači mislim doslovno ga posvojiti, za mene je to predstavljalo nešto kao jedna vrsta molitvene preporuke, upućene Bogu, koji pak zna što je najbolje. naravno da znam da Bog nema ništa slično - kad te oni ne vole, ne volim te ni ja - ali svejedno mislim da molitva kao molitva ne može promijeniti volju Božju, i da opet sve bude kako je On to zamislio...
Da, zadatak mi se tek sad čini pretežak, možda i jesam postupila lakomisleno i naivno, ali ne plakati nad prolivenim mliko što mi baba kaže, sad treba učiti iz ovoga i razmišljati o ovome i jako mi je drago da sam to podijelila i s tobom i sa svima, malo je lakše kad se otvore neke nove dimenzije u mom možda malo uskom razmišljenju...

@Lyra San se uporno ponavja još od 16.8 ili 17. nisam 100% sigurna, ali u principu više od mjesec dana... Ne znam što se to zbiva u mojoj glavi, ali kad sam pokušala obaviti malo samoopažanje, znam da sam ja zbog okolnosti u kojima sam se nalazila zadnjih godinu i kusur, jako slaba osoba, psihički iscrpljena i jako podložna svemu i svačemu, i onda kad sam osjetila tu slabost, da mi sve ode k vragu, da propadam, onda se hvatam za svašta i onda poslije o tome razmišljam.. uopće nisam razmišljala o tome kake su posljedice, samo sam to shvatila kao nešto jako lijepo i dobro za nekoga a onda i za mene. a onda će na kraju ispast da nije dobro ni za mene niti za nekoga

@Alpha Draga moja ni u kom slučaju ja tvoje riječi ne shvaćam u negativnom smislu, naprotiv, bez obzira što se sve čini kontradiktorno u tvojim i mojim mislima, jako cijenim svaku tvoju riječ (posebno vezano za političare hahahah ), samo ovaj prostor ovdje je jako skučen za obajsnit neke stvari. drugačije bi bilo da sad ja tebe znam u stvarnom svijetu, možda bi ti shvatila zašto i odakle sve ovo u mojoj glavi, jer ne sumnjam da si vrlo pronicljiva mlada dama i stvarno imam osjećaj da bi to bilo fenomenalno proćakulati s tobom uz kavu.. da imaš moju anamnezu vidjela bi da tu ima svaaaašta.. ova molitica je bila kap u moru mojih pokušaja da se osjećam kao ljudsko biće.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 2:17 pm

Drago mi je da ne dozivljavas to sto pisem kao da ti prigovaram ili da ti govorim da si nesto krivo napravila. Kuzim da si imala najbolju namjeru i vidim tu namjeru iza samog cina. Ono o cemu pisem se odnosi iskljucivo na taj cin za kojeg je tesko procijeniti u kojem smijeru ide. Iz jednog kuta gledano to nije u redu (pokusaj utjecaja na tudju slobodnu volju), s druge strane ideja pojma 'molitva' je nesto pozitivno i ljudima ne padne na pamet da to ne mora bas tako pozitivno ispast. Eto tebi se desilo tako kako se desilo. Molitva je slanje energije prema necemu. A sto se desi ako je nepozeljna? Pitanje je. Kod Reikija, ako ga saljemo nekom bez njegovog/njenog znanja, valja postaviti stvar tako da kazemo kako saljemo Reiki toj i toj osobi ako je spremna prihvatiti, ako nije neka se Reiki proslijedi tamo gdje je najpotrebniji. Znaci, definira se sto s time.


_________________
Respect
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 2:25 pm

znam da ovo zvuči kao vrlo slabo opravdanje, ali živeći u ovakvoj obitelji u kakvoj sam ja živim, boraveći u gradu gdje je nužno bilo svima nama tu vjeru urezati u glavu i srce kao nešto u što se ne smije dirati, nešto što će te spasiti od ne znam neznanijačega i neznamijakoga, gdje si od prvog dana bombardiran vjerskim pričama i onda kad se makneš iz svega toga, i pogledaš to sa strane, vidiš da možda i nije sve tako savršeno u tome, ali ostane to u tebi i ni na kraj leđne moždine mi ne bijaše da molitva može biti pokušaj utjecaja na tuđu volju, već isključivo (što je pogubno za razmišljanje) dobro djelo onda se malo i zezneš, možda i puno, ne znam. a dodatna katastrofa je kad si u situaciji da ti je best frend jedno vrijeme bio psihijatar... uglavnom, malo sam se zaletila, da, ali ostat ću optimist i vjerovati da nisam nanijela neku štetu time..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitimesri ruj 21, 2011 3:28 pm

Ma jasno. Tada nisi razmisljala o tome jer ti je bilo logicno da molitva...no...jasno... Ali sigurno ces u buduce imati na umu da moze biti i drugacije. Mozda si najvise stete nanijela sebi jer si dobila te snove koje jesi. A molitva je uvijek potrebna i dobrodosla samo ju se ipak treba usmjerit na pravi nacin :)


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Vaši snovi - sanjarica   Vaši snovi - sanjarica - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vaši snovi - sanjarica
[Vrh] 
Stranica 14 / 20.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» snovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: