Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 12:58 am

Legionar je napisao/la:

U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran. Taj jedan proces naučio je da osoba može prepoznati tuđe osobine (s naglaskom na one prizašle iz utjecaja ega) iako ih ona sama nema.

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

To mu ja i govorim,vratis se u stanje cistog djecjeg nezagadjenog ega,ali sa mnostvom umnog iskustva i informacija.Bravo za ovo,znao sam ja da ces ti izbacit mudro nesto. whee
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 1:02 am

Mislim da ga nije wanderer bubnuo samo tako. Ne sviđa mi se kako je išao na princip da ti postavi zamku, ali valjda ima nekih argumenata kojima će opovrgnuti ovo naše jer smatram da nije baš toliko nepromišljen ;)
Zato sam se bio suzdržavao od komentiranja.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 6:20 am

@ Legionar, ne postavljam ja zamke nikome. Samo malo drukčije gledam na pitanje ega i mislim da je svaki pokušaj eliminacije istoga, čovjeka dovodi u jednu lošu situaciju.
Treba malo više znati o egu i njegovoj ulozi u našem životu. Ego ublažava sukob dvaju čovjekovih energija, tjelesnih potreba i moralnih dilema koje ih prate.
On je faktor koji usklađuje i amortizira taj sukob i na taj način drži čovjekovu psihu na okupu. Vrlo je teška to zadaća obzirom da ego nema ni energiju ni svijest.
Boriti se dakle protiv mehanizma bez energije i svijesti nije ništa drugo nego dati snagu onim energijama koje su u stalnom sukobu preko njega.
I na kraju ego je ionako najslabija karika u strukturi čovjekove ličnosti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 7:03 am

Uopste se ne slazem sa tvojom definicjom ega(pogledaj moju temu u psihologiji) ali opet to je moje miljenje.

Slazem se da ego nema svjest.Takodje jeste ego najslabija karika ali je JAKO izdrzljiva i ne popusta do samog kraja....Slazem se da on uskladjuje moral i potrebe tjela,ail tu ne smijes izostaviti misli i razum nikako....

Takodje se ne slazem da eliminacija ega dovodi u opasnost,to govori djavolji ego iz tebe.Eliminisati ego znaci dozivjeti prosvjetljenje i otkriti boga u sebi.A ego nas odvaja od boga.

Jedno je ego kao fizicka manifestacija a jedno je ego kao iluzija koja nas tjera da se odvajamo od svega i stalno govorimo:JA,ja,ja,ja...... miga
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 3:21 pm

Legionar je napisao/la:
U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran.

Mislim da je povratak na onu prijašnju razinu ireverzibilan. miga
Dakle, ego doživljavam slično kao što je opisao Wanderer.
Ego smo "mi", "mi" smo dio "svega" (kao mozaik), ali "sve" nismo "samo mi".
Međutim ego jest regulator, ali i naše razmišljanje, učenje, govor, emocije i sve ono što proistječe iz nas samih.

@Primitive kaže kako on ima mišljenje i svijest, a nema ega. Meni je to u krajnjoj liniji neuvjerljivo. scratch
Sva mišljenja i percepcija proizlaze isključivo iz nas, ne iz drugih osoba, ne iz kolektivne svijesti. Ovi postovi proistječu iz NAŠIH percepcija, iako se neki od nas očito uvjereni da je u njima satkana globalna svijest. Nije, to je subjektivna prizma našeg doživljaja svijeta oko nas i naše uloge u njemu.
Dakle, kako uopće možemo negirati ego?

Mi smo tjelesno-duhovno bića. Dokle god nas ima (u fizičkom smislu) bit će i našeg ega, jer je on bitan mehanizam prreživljavanja.
Negacijom bilo čega ljudskog u sebi, dovodimo se u disbalans, kojim se eventualno mogu polučiti prostor za neke teorijsko-ideološke rasprave, koje su zapravo vrlo udaljene od nas samih i naše stvarne prirode te postoje samo na apstraktnoj razini.
Mi možemo uvjeriti SAMI SEBE kako smo mi na nekoj drugoj, "nadljudskoj razini", dok je realnost zapravo drukčija, jer svaki naš čin, svaka naša reakcija, otkriva ono najljudskije u nama, sa svim pozitivinim i negativnim obilježjima, koliko je god negirali ili bježali od nje.
Upravo negacijom ega, bježimo sami od sebe, a razlog tome je očito vlastiti strah, od samih sebe. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 3:35 pm

I sada će ti primitive odgovoriti da je tebe, Athena, tvoj ego natjerao da pomisliš kako bi negiranje ega bilo bježanje od samih sebe rofl2
No da malo pojasnim svoj post. Slažem se da je aktivacija ega u djece nepovratan proces. No čovjek može (što vidimo iz svakodnevnog iskustva) opet doći u stanje kada se, barem po pitanju nekih stvari, lišio utjecaja svog ega na svoje postupke. Tada čovjek, iako npr. ne lagao, kako sam već spomenuo, može prepoznat laž, a kao dijete nije mogao.
To se odnosilo na wandererovu tvrdnju da bez ega ne možeš prepoznati tuđi ego. Ako se tvoj ego ne manifestira i ne utječe na tebe po pitanju nekih osobina i postupaka te iste osobine i postuške ne možeš prepoznati ako ih ti nikad nisi imao manifestirane ili ako doslovno nisi išao istraživati odakle te osobine u drugih ljudu; no možeš odmah prepoznati ako si dotičnu manifestaciju ega nekada u samom sebi posjedovao.
Isuse, koliko sam izdefinirao muha
Osobno, stava sam da je snažan utjecaj ega ključan za mentalno i osjećajno preživljavanje pojedinca u prvim doticajima s teškim situacijama, no ako se pojedinac želi naučiti što bolje nositi s tim situacijama polako se treba riješavati utjecaja ega (onog negativnog).

Jedino što wanderer nije odgovorio zašto misli da čovjek bez ega ne može prepoznati tuđi ego.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 7:40 pm

Athena je napisao/la:


Mislim da je povratak na onu prijašnju razinu ireverzibilan. miga
Dakle, ego doživljavam slično kao što je opisao Wanderer.
Ego smo "mi", "mi" smo dio "svega" (kao mozaik), ali "sve" nismo "samo mi".
Međutim ego jest regulator, ali i naše razmišljanje, učenje, govor, emocije i sve ono što proistječe iz nas samih.

@Primitive kaže kako on ima mišljenje i svijest, a nema ega. Meni je to u krajnjoj liniji neuvjerljivo. scratch
Sva mišljenja i percepcija proizlaze isključivo iz nas, ne iz drugih osoba, ne iz kolektivne svijesti. Ovi postovi proistječu iz NAŠIH percepcija, iako se neki od nas očito uvjereni da je u njima satkana globalna svijest. Nije, to je subjektivna prizma našeg doživljaja svijeta oko nas i naše uloge u njemu.
Dakle, kako uopće možemo negirati ego?

Mi smo tjelesno-duhovno bića. Dokle god nas ima (u fizičkom smislu) bit će i našeg ega, jer je on bitan mehanizam prreživljavanja.
Negacijom bilo čega ljudskog u sebi, dovodimo se u disbalans, kojim se eventualno mogu polučiti prostor za neke teorijsko-ideološke rasprave, koje su zapravo vrlo udaljene od nas samih i naše stvarne prirode te postoje samo na apstraktnoj razini.
Mi možemo uvjeriti SAMI SEBE kako smo mi na nekoj drugoj, "nadljudskoj razini", dok je realnost zapravo drukčija, jer svaki naš čin, svaka naša reakcija, otkriva ono najljudskije u nama, sa svim pozitivinim i negativnim obilježjima, koliko je god negirali ili bježali od nje.
Upravo negacijom ega, bježimo sami od sebe, a razlog tome je očito vlastiti strah, od samih sebe. miga


Slazem se sa tobom da je taj proces ireverzibilan,jer je razum vec pun unformacija i nije isti ko od djece,ali ne mislimo na isto.Kad kazem bez ega mislim bez ega kao iluzije da sam ja nesto posebno,da ti nisi ja,da sam odvojen od macke,psa,drveta,kamena,govna itd... itd....Dakle ja kad gledam tebe ja postajem ti i u mom svjetu se ne ODVAJAM od tebe.Tvoja misao postaje moja,tvoja emocija moja itd...Naravno da ja nisam ti,ali iz moje perspektive ja se postovjecujem sa tobom 100000posto.isto volim tebe i sebe,bez razlike....

Drugi dio tvog posta shvacam kao i tvoje razmisljanje jer ti tvrdis da smo mi samo mali obicni ljudi koji treba da se plasimo svega.Ja medjutim mislim obrnuto,da smo mi bozje duse bez straha koje trenutno operisu tjelom.Medjutim da ne bi bili svjesni boga u sebi nekako je stvoren taj ego,iluzija koja nas odvaja od SVEGA i tjera da mi mislimo da smo nesto posebno i da smo rodjeni i da umiremo.Ja mislim da jedino ego umire,dusa ne,a atomi tjela samo promjene energiju u neku drugu.Tako da postujem tvoje misljenje,ali u startu se razilazimo i to je ok.Ti mislis da smo mi ljudi a ja mislim da smo mi bogovi koji su zavarani egom ili djavolom da mislimo da mi nismo besmrtni bogovi... :P mase whee
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 7:42 pm

Takodje mislim da je ego kjlucan za nasu licnost,ali to nije nase pravo lice.Mi smo bogovi koji samo mogu da VOLE SVE I SVAKOGA.A licnost kao glavni proizvod ega voli samo sebe!!!!! :( :( :(
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 10:26 pm

Legionar je napisao/la:
Jedino što wanderer nije odgovorio zašto misli da čovjek bez ega ne može prepoznati tuđi ego.

A što ti imam tu odgovoriti Legonar? Primijetiti možeš samo ono u čemu imaš iskustvo.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 10:31 pm

Dobro, no ipak ne mora biti tako.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimened stu 28, 2010 11:18 pm

wanderer je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Jedino što wanderer nije odgovorio zašto misli da čovjek bez ega ne može prepoznati tuđi ego.

A što ti imam tu odgovoriti Legonar? Primijetiti možeš samo ono u čemu imaš iskustvo.

Da,samo sto ego nema veze sa iskustvom po meni,i nije EGO taj koji je necega svjestan ili koji je iskusio nesto nego nasa svjesnost,/dusa itd...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 4:07 am

Legionar je napisao/la:
Dobro, no ipak ne mora biti tako.
Objasni ti svoje viđenje Lega miga
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:31 pm

Legionar je napisao/la:
Mislim da ste i ti i wanderer u pravu.
Kao djeca mi smo u drugih ljudi sposobni prepoznati samo osobine koje imamo i mi sami. Dakle, ako ne lažemo nismo niti svjesni da nam odrasli lažu pričama o rodu. Uskoro naučimo da drugi lažu i nauče nas lagati. No ako neku osobinu i nismo s s njom susreli, ne znamo ju prepoznati. U tom prvotnom nepoznavanju i naivnosti se slažem s wandererom.
Kasnije, kada smo se kao odrasli upoznali s cijelim spektrom ljudskih osobina, možemo ih prepoznati veoma lagano. Ali tada nastupa jedna druga, jako važna odlika ega i ona je u suprotnosti s onim što kaže wanderer. Nekad ljudi odmah doživljavaju druge ljude s osobinama (najčešće negativnim) koje oni imaju. Dakle, ako jedna osoba laže prepostavit će i da svi drugi lažu, iako pričali istinu. No to rade ljudi ako su pod snažnim utjecajem ega.
Kada se sve to iskombinira, čovjek može postati paranoičan pa čak i ako ne imao dotične negativne osobine, može pretpostaviti da ihi maju drugi jer su naučeni da ostala većina ima te osobine lood
U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran. Taj jedan proces naučio je da osoba može prepoznati tuđe osobine (s naglaskom na one prizašle iz utjecaja ega) iako ih ona sama nema.

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

mudro zboris prijatelju ali tvrditi da nemas Ega vec znaci da ga posijedujes zar ne?

primitive101 je napisao/la:
Da,nemam EGO,ali nije to najvaznije i najbitnije,nemam vise STRAH od nicega.JA SVE VOLIM. :P cerek
brate i ja sve volim te se nebojim nicega ali i dalje je cimbenik ega ovdije! molim te definiraj mi ego
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:43 pm

"""""mudro zboris prijatelju ali tvrditi da nemas Ega vec znaci da ga posijedujes zar ne?"""""


Ne znaci....Jedino se ti varas da to znaci...Imas milion jogija koji tvrde da nemaju ego kao takav,i da ne postoje u tom smislu,vec kao cista svjesnost...Jedno su sa SVIM....A to je SUSTA SUPROTNOST EGA.....

A niko i ne moze znati sta je zaista nesto predstavljalo dok to isto ne izgubi,pa to moze biti ego moze majka,moze tata,moze auto,cura itd....

Ja bi zaista volio kad bi ti sve volio,ali ipak mislim da nije tako inace bi me odavno shvatio....Volis li govno,mrtvog covjeka,pedofila,homoseksualca,gnoj,ranu,bolest,rat,umiranje, itd itd.....Ne u smisli da ih volis vec bezuslovno volis,prihvatas kao takve i tolerises ih...

Bojis li se sopstvene smrti?tacnije vjerujes li da si rodjen prije 23 goine i da ces kad tad umrjeti ili vjerujes da zivis od vjecnosti i vjecno ces zivjeti?

Ako je ovo prvo,ako TI mislis da si TI rodjen prije 23 godine onda imas straha,imas ego i ne,ne razumjes ono o cemu ja govorim...Ali ja te i dalje volim hug

Sto se tice rasprave o egu,otvorio sam temu na Psihologiji pa procitaj...

Oces da ti dokazem kako imas straha?Zatvori oci i pocni da se uzivljavas u ulogu ubice svoje majka...Zamisljaj kako je kasapis i kopas oci...Ako osjetis rast pulsa,grcenje u grudima i iza ociju znaci da jos imas straha i da ne vjerujes da si ti vjecni bog itd....
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:46 pm

primitive101 je napisao/la:
.Mi smo bogovi koji samo mogu da VOLE SVE I SVAKOGA

Citat :
Volis li govno,mrtvog covjeka,pedofila,homoseksualca,gnoj,ranu,bolest,rat,umiranje, itd itd.


Zar ti stvarno voliš SVE i SVAKOGA? confused
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:52 pm

A zasto ti ne volis?????hug Zasto svako ne voli????

Ja bezuslovno sve....Cak i svojeg ubicu....Tesko je to objasniti ali shvatis da on ne moze TEBE da ubije ved samo tvoje tjelo...
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:56 pm

Athena je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran.

Mislim da je povratak na onu prijašnju razinu ireverzibilan. miga
Dakle, ego doživljavam slično kao što je opisao Wanderer.
Ego smo "mi", "mi" smo dio "svega" (kao mozaik), ali "sve" nismo "samo mi".
Međutim ego jest regulator, ali i naše razmišljanje, učenje, govor, emocije i sve ono što proistječe iz nas samih.

@Primitive kaže kako on ima mišljenje i svijest, a nema ega. Meni je to u krajnjoj liniji neuvjerljivo. scratch
Sva mišljenja i percepcija proizlaze isključivo iz nas, ne iz drugih osoba, ne iz kolektivne svijesti. Ovi postovi proistječu iz NAŠIH percepcija, iako se neki od nas očito uvjereni da je u njima satkana globalna svijest. Nije, to je subjektivna prizma našeg doživljaja svijeta oko nas i naše uloge u njemu.
Dakle, kako uopće možemo negirati ego?

Mi smo tjelesno-duhovno bića. Dokle god nas ima (u fizičkom smislu) bit će i našeg ega, jer je on bitan mehanizam prreživljavanja.
Negacijom bilo čega ljudskog u sebi, dovodimo se u disbalans, kojim se eventualno mogu polučiti prostor za neke teorijsko-ideološke rasprave, koje su zapravo vrlo udaljene od nas samih i naše stvarne prirode te postoje samo na apstraktnoj razini.
Mi možemo uvjeriti SAMI SEBE kako smo mi na nekoj drugoj, "nadljudskoj razini", dok je realnost zapravo drukčija, jer svaki naš čin, svaka naša reakcija, otkriva ono najljudskije u nama, sa svim pozitivinim i negativnim obilježjima, koliko je god negirali ili bježali od nje.
Upravo negacijom ega, bježimo sami od sebe, a razlog tome je očito vlastiti strah, od samih sebe. miga

svaka cast lijepo sroceno

moje glediste
nadalje Ego ima svoje ciljeve ego se bori za prezervaciju samog sebe odnosno jedinke u drustvu on radi na podsvijesnoj razini te ga mi cak i ne primjecujemo ponekad......... odlike EGA su po meni samovelicanje, velicanje stvari u kojima sudijelujes, prepricavanje dogadaja gdije si ispao faca, ponizavanje drugih, neprihvacanja tudeg misljenja , nemogucnost priznavanja da si ipak mozda u krivu ...........
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 5:58 pm


Citat :
A zasto ti ne volis?????hug Zasto svako ne voli????

Ja bezuslovno sve....Cak i svojeg ubicu....Tesko je to objasniti ali shvatis da on ne moze TEBE da ubije ved samo tvoje tjelo...

Blago tebi, ali stvarno zubi
Ako voliš sve, znači, nema ništa da tebi ne odgovara, sve valja... zanima me jel ti spavaš, u krevetu, u kući, sit?
Imaš li prijatelje s kojima si stvarno blizak?
Hraniš li svoje tijelo?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:01 pm

@ Tulwar Procitaj temu "O EGU" na psihologiji....I shvatices da ti sve to sto govoris o borbi za prezivljavanjem,odvajanjem itd je iz UGLA EGA koji smrtan,a ne iz bozanskog....

I ZAPAMTI JEDNU SVETU ISTINU: KAD GOD SE TI NALJUTIS NA NEKOGA ILI NA NESTO,PA MAKAR TO BILA IDEJA ILI PRICA TO JE SAMO JER U TEBI POSTOJI STRAH DA NE IZGUBIS NESTO ZA STO SI SE VEZAO(drugaciju ideju ili teoriju,drugacije ljudske osobine a da se onih suprotnih bojis jer ih NE VOLIS).....\\

hug


Zadnja promjena: primitive101; pon stu 29, 2010 6:50 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:02 pm

Legionar je napisao/la:

Osobno, stava sam da je snažan utjecaj ega ključan za mentalno i osjećajno preživljavanje pojedinca u prvim doticajima s teškim situacijama, no ako se pojedinac želi naučiti što bolje nositi s tim situacijama polako se treba riješavati utjecaja ega (onog negativnog).

Nadodat ću i svoju misao. Osim ovoga što si spomenuo, u mom jednom viđenju stvari, osim što je uloga ega ključna za napisano, on je prije svega ključan za proces samounaprijeđenja o kojem se zbori na ovoj temi. Ali evo, vidim da je problem što svatko ima neki svoj pogled na ego, pa nastaju svakakvi nesporazumi oko rečenog "ne, ego ti nije to nego to" i ostalih takvih sranja, stoga pokušat ću drugačije pojasniti rečeno, što je vjerojatno već i rečeno, samo neda mi se sve to sad čačkati itd.
Energija unutar nas je dualna karaktera, tj. govorim iz naše perspektive viđeno, energija sama po sebi bi bila neutralna (iako se tom izjavom furam na nekakvu Božansku razinu koja je pak zamisao i pretpostavka mog uma, ništa više ni manje, ali otom-potom). Ta energija može biti konstruktivna i destruktivna. Ono što je za samounaprijeđenje potrebno jest konstruktivna energija, a i općenito za nekakvo duhovno unaprijeđenje, sebe i društva. U današnjem društvu je puno destruktivne energije. To znači da nam misli izgledaju ovako "ne želim ovo, ne želim ono, neću da se dogodi ovo, neću da se desi ono...". To je destruktivna energija. Banalno rečeno, konstruktivna ne bi imala nikakve negacije u danim primjerima, dakle kontruktivno i pozitivno "želim ovo, želim ono" itd. Kada bi takve energije bilo više, vjerujem da bi pomak u takorečenom "duhovnom stadiju" bio osjetan.

Sve ovo o egu ne shvaćam doslovnim, možda se ni ne bi trebalo tako shvaćati, jer sve to ovisi o mišljenju i pogledu pojedinca. Da, sasvim je moguće da netko nema "Ega", ovisno o tome kako taj netko taj ego definira i kako gleda na njega, na kraju krajeva mi govorimo stvari za sebe, ne za druge, tj. govorimo što mi vidimo, ne drugi. U "mom svijetu" ne postoji niti jedan jedini pojedinac koji nema ego, bio on Buda, Isus, Einstein ili neki lopov. Ono što se kod njih razlikuje jest energija samog Ega, tipa kod Bude je izrazito konstruktivna energija dok je kod lopova destruktivna.
Na taj način promatram ljude i društvo, a davanje nekakve pozitivnosti i negativnosti energije moj je vlastiti sud (pa naravno, nije valjda tuđi :P). Što se tiče formalnosti definicije ega i tih stvari, postoji tema za to na Psihologiji nedavno otvorena. Ali egoistima je ulaz zabranjen, tako barem piše. zubi
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:06 pm

primitive101 je napisao/la:
"""""mudro zboris prijatelju ali tvrditi da nemas Ega vec znaci da ga posijedujes zar ne?"""""


Ne znaci....Jedino se ti varas da to znaci...Imas milion jogija koji tvrde da nemaju ego kao takav,i da ne postoje u tom smislu,vec kao cista svjesnost...Jedno su sa SVIM....A to je SUSTA SUPROTNOST EGA.....

A niko i ne moze znati sta je zaista nesto predstavljalo dok to isto ne izgubi,pa to moze biti ego moze majka,moze tata,moze auto,cura itd....

Ja bi zaista volio kad bi ti sve volio,ali ipak mislim da nije tako inace bi me odavno shvatio....Volis li govno,mrtvog covjeka,pedofila,homoseksualca,gnoj,ranu,bolest,rat,umiranje, itd itd.....Ne u smisli da ih volis vec bezuslovno volis,prihvatas kao takve i tolerises ih...

Bojis li se sopstvene smrti?tacnije vjerujes li da si rodjen prije 23 goine i da ces kad tad umrjeti ili vjerujes da zivis od vjecnosti i vjecno ces zivjeti?

Ako je ovo prvo,ako TI mislis da si TI rodjen prije 23 godine onda imas straha,imas ego i ne,ne razumjes ono o cemu ja govorim...Ali ja te i dalje volim hug

Sto se tice rasprave o egu,otvorio sam temu na Psihologiji pa procitaj...

Oces da ti dokazem kako imas straha?Zatvori oci i pocni da se uzivljavas u ulogu ubice svoje majka...Zamisljaj kako je kasapis i kopas oci...Ako osjetis rast pulsa,grcenje u grudima i iza ociju znaci da jos imas straha i da ne vjerujes da si ti vjecni bog itd....


brate ja sam roden prije eona vremena i da stvarno sve prihvacam kao takvo jer zlo ne postoji jer je sve na kraju dobro za sve nas......... te ja znam da ja umrijeti ncu vec nastavit zivjeti u drugoj formi ......... brate ti sebe mijeris sa jednim budom , yogijima isusom itd brate to je odvec egoisticxno heeeeeeeee
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:11 pm

Blizzard je napisao/la:
Legionar je napisao/la:

Osobno, stava sam da je snažan utjecaj ega ključan za mentalno i osjećajno preživljavanje pojedinca u prvim doticajima s teškim situacijama, no ako se pojedinac želi naučiti što bolje nositi s tim situacijama polako se treba riješavati utjecaja ega (onog negativnog).

Nadodat ću i svoju misao. Osim ovoga što si spomenuo, u mom jednom viđenju stvari, osim što je uloga ega ključna za napisano, on je prije svega ključan za proces samounaprijeđenja o kojem se zbori na ovoj temi. Ali evo, vidim da je problem što svatko ima neki svoj pogled na ego, pa nastaju svakakvi nesporazumi oko rečenog "ne, ego ti nije to nego to" i ostalih takvih sranja, stoga pokušat ću drugačije pojasniti rečeno, što je vjerojatno već i rečeno, samo neda mi se sve to sad čačkati itd.
Energija unutar nas je dualna karaktera, tj. govorim iz naše perspektive viđeno, energija sama po sebi bi bila neutralna (iako se tom izjavom furam na nekakvu Božansku razinu koja je pak zamisao i pretpostavka mog uma, ništa više ni manje, ali otom-potom). Ta energija može biti konstruktivna i destruktivna. Ono što je za samounaprijeđenje potrebno jest konstruktivna energija, a i općenito za nekakvo duhovno unaprijeđenje, sebe i društva. U današnjem društvu je puno destruktivne energije. To znači da nam misli izgledaju ovako "ne želim ovo, ne želim ono, neću da se dogodi ovo, neću da se desi ono...". To je destruktivna energija. Banalno rečeno, konstruktivna ne bi imala nikakve negacije u danim primjerima, dakle kontruktivno i pozitivno "želim ovo, želim ono" itd. Kada bi takve energije bilo više, vjerujem da bi pomak u takorečenom "duhovnom stadiju" bio osjetan.

Sve ovo o egu ne shvaćam doslovnim, možda se ni ne bi trebalo tako shvaćati, jer sve to ovisi o mišljenju i pogledu pojedinca. Da, sasvim je moguće da netko nema "Ega", ovisno o tome kako taj netko taj ego definira i kako gleda na njega, na kraju krajeva mi govorimo stvari za sebe, ne za druge, tj. govorimo što mi vidimo, ne drugi. U "mom svijetu" ne postoji niti jedan jedini pojedinac koji nema ego, bio on Buda, Isus, Einstein ili neki lopov. Ono što se kod njih razlikuje jest energija samog Ega, tipa kod Bude je izrazito konstruktivna energija dok je kod lopova destruktivna.
Na taj način promatram ljude i društvo, a davanje nekakve pozitivnosti i negativnosti energije moj je vlastiti sud (pa naravno, nije valjda tuđi :P). Što se tiče formalnosti definicije ega i tih stvari, postoji tema za to na Psihologiji nedavno otvorena. Ali egoistima je ulaz zabranjen, tako barem piše. zubi
brate svaka cast najbolje objasnjenje super
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:17 pm

Zona je napisao/la:

Citat :
A zasto ti ne volis?????hug Zasto svako ne voli????

Ja bezuslovno sve....Cak i svojeg ubicu....Tesko je to objasniti ali shvatis da on ne moze TEBE da ubije ved samo tvoje tjelo...

Blago tebi, ali stvarno zubi
Ako voliš sve, znači, nema ništa da tebi ne odgovara, sve valja... zanima me jel ti spavaš, u krevetu, u kući, sit?
Imaš li prijatelje s kojima si stvarno blizak?
Hraniš li svoje tijelo?

Hvala...Haha,nisam beskucnik,imam imam kucu i tri stana...Ali desi mi se nekad pogotovo kad putujem u neki drugi grad da namjerno noc provedem ko beskucnik,obilazim crkve,hramove,parkove,hranim pse i druge beskucnike i uopste ne spavam dva dana vec meditiram....A onda poslje podjem u mekdonalds,popijem nedje ekspreso,kupim knjigu i opalim tiket u kladionicu....

Prijatelje koje ja imam su stvarno rjetki...To su totalne BUDALE lol! U najpozitivnijem smislu.Svi su normalni,dobri i spremni UVJEK da pomognu.S njima mogu poci da pijem chivas,jack daniels ili sampanjac u striptiz bar,diskoteku,ali mogu i poci na koncert wu tanga,prodigija itd,a mozemo i da kupimo 20 litara truleks vina od euro i po i da podjemo to da pijemo u sred nekog steka,u sumi,na plazi,maltene pored smeca do 8,9 ujutro dok nas smecari ili policija ne pocera.......Dobro to se malo smirili jer smo porasli,ali sustina je tu...Danas i ne pijem jer sam vec toliko popio da to nije normalno...I uopste TO nama nije bitno...Bitna je zajebancija i pozitiva....Kakvu rjetko mozes sresti...

Neko se cima i radi,neko nema nego raspalu kucu,neko ima 10 auta i uvjek para da plati drugome kavu ili hamburger ali ono sto svi imamo je LJUBAV i POZITIVA.....


Sto se tice hrane,normalno da je jedem ali se bavim solarnom jogom i zaista trudim da izbacim meso,a forsiram cajeve...Ako ne jedem osjecam bol zbog toga,ali shvacam da ni ta bol,ni ta glad,ni ta hrana nisam JA...A sad ko me je ili sve nas zajebao pa da se poistovjecujemo sa svim tim problemima tjela ne znam...Moramo se obratiti onome GORE???

A dje je to gore,da nije ustvari svuda oko NAS??? znojko zaflo

Eto nadam se da sam ti odgovorio na pitanja....
[Vrh] Go down
tulwar
Stanica
tulwar


Male
Sagittarius Tiger
Broj postova : 28
Age : 37
Registration date : 16.11.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:22 pm

brate ti si jako prosvijetljen covijek stvarno se ispricavam ! Svim pametnim i egoisticnom ljudima je ovaj post pokazao koliko je netko egoistican u danjasnjem svijetu i koliko posijeduje zemaljski dobara ...... da sam ja barem bio roden sa takvi privilegijama kao ti brate .......................... love and peace to all
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitimepon stu 29, 2010 6:25 pm

wanderer je napisao/la:
Objasni ti svoje viđenje Lega miga
Evo, tu sam objasnio :)
Legionar je napisao/la:
Mislim da ste i ti i wanderer u pravu.
Kao djeca mi smo u drugih ljudi sposobni prepoznati samo osobine koje imamo i mi sami. Dakle, ako ne lažemo nismo niti svjesni da nam odrasli lažu pričama o rodu. Uskoro naučimo da drugi lažu i nauče nas lagati. No ako neku osobinu i nismo s s njom susreli, ne znamo ju prepoznati. U tom prvotnom nepoznavanju i naivnosti se slažem s wandererom.
Kasnije, kada smo se kao odrasli upoznali s cijelim spektrom ljudskih osobina, možemo ih prepoznati veoma lagano. Ali tada nastupa jedna druga, jako važna odlika ega i ona je u suprotnosti s onim što kaže wanderer. Nekad ljudi odmah doživljavaju druge ljude s osobinama (najčešće negativnim) koje oni imaju. Dakle, ako jedna osoba laže prepostavit će i da svi drugi lažu, iako pričali istinu. No to rade ljudi ako su pod snažnim utjecajem ega.
Kada se sve to iskombinira, čovjek može postati paranoičan pa čak i ako ne imao dotične negativne osobine, može pretpostaviti da ihi maju drugi jer su naučeni da ostala većina ima te osobine lood
U trenutcima oslobađanja od ega mislim da se vraćamo onom stanju u kojem smo bili kao djeca, ali s poznavanjem sasvim novog spektra osobina. Razlika između takve osobe i djeteta je ta što je u djeteta ego bio još neaktiviran, a u ove druge osobe on je ponovno deaktiviran. Taj jedan proces naučio je da osoba može prepoznati tuđe osobine (s naglaskom na one prizašle iz utjecaja ega) iako ih ona sama nema.

Eto, tako nekako ja to gledam. A sada čekam wanderera da me opovrgne :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 10 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: