Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?

Go down 
+10
Athena
primitive101
Blizzard
Sedežničar
Archangel
wanderer
MoW
Legionar
Chakotay
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:12 pm

I ja sam ti priznala da si u pravu, zar ne?

Jos nesto...jesam u PMS-u...dala sam i obavijest zubi ...zamisli, a svejedno se salim cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:18 pm

reakcija

cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 5:55 pm

Mnogi su išli na Himalaje, Ande, pustinje Sinaja u potrazi za mudrošću i odgovorima na pitanja koja su ih mučila i koja su postavljena u ovoj temi.
Vraćali su se neobavljena posla i sa još više pitanja koja su se na putovanjima pojavila. Jer što više vidiš i upoznaš time se više povećava krug tvoga neznanja,
a to opet otvara nova pitanja.
Mnogi od putnika kad su se vratili shvatili su da su odgovori cijelo vrijeme bili tu od kuda su i krenuli u potragu. Na kućnom pragu, u zaboravljenim pričama koje su nam bake pričale prije spavanja. Pepeljuga, Snjeguljica, Trnoružica, i ostale, svaka na svoj način opisuje put kojeg čovjek prolazi od djetinjstva pa do kraja svog života. Put na kojem svatko sam korača, sukobljavajući se sa svojim sablastima, zmajevima, demonima. Priče koje kroz metafore i alegorije opisuje odrastanje i sazrijevanje, u svojoj osnovi imaju duhovnu dimenziju koja je i poruka priče.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 2:42 pm

Je li ikom pala na pamet mogucnost da se peak nase «duhovnosti» nalazi IZA nas? Hiljadama godina iza? Zar, samo zato sto nam se cini da vrijeme tece u jednom smjeru, SVE mora biti jednosmjerno? Je li moguce da je «visi nivo duha» predrasuda? Sta ako je ono sto se se smatra visim nivoom - u stvari NIZI nivo? Je li «mjerac visine» koji odredjuje sta je «vise» a sta «nize» - kvalificiran za taj posao? Samo su neka od pitanja sto cekaju zadovoljstinu...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 2:49 pm

@Wanderer...moje misljenje je da je istina u nama. Stoga me ne cudi da su se ti neki vratili nazad sa jos vise pitanja. Naravno kad su krenuli u potragu na krivi nacin.

@Arch...je, palo (mi) je na pamet. Ali neka je i tako, nakon svakog vrhunca ide pad samo da bi se ponovno penjali prema vrhuncu. OK, mozda smo i dalje na silaznoj putanji i mozda samo cekamo da lupimo u pod ali kad lupimo onda vise nema kud nego nazad prema gore...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 4:56 pm

...osim ako se ne uništimo pa prestanemo postojati, tada nema gore Alpha :) No ako preživimo pad i naučimo zašto smo pali, onda bi i mogli prema gore.

@wanderer oni koji su na dalekom putu saznali da su svi odgovori u njima i pred njihovim kućnim pragom, nisu uzaludno putovali, ipak su naučili nešto što do tada nisu znali, je da su mogli malo i uštedjeti, ali sad će znati za ubuduće :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepet ruj 03, 2010 11:27 pm

E, tek onda idemo prema gore :P :P :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 6:03 pm

Alpha je napisao/la:
@Wanderer...moje misljenje je da je istina u nama. Stoga me ne cudi da su se ti neki vratili nazad sa jos vise pitanja. Naravno kad su krenuli u potragu na krivi nacin.

Dobro. Ja mislim da se u nama kriju potencijali/ instrumenti za otkrivanje istine. A od svakog pojedinca ovisi kako će i da li će aktivirati te instrumente.
Znači da se o nekakvom kolektivnom uzletu i kolektivnom prelasku na viši nivo svijesti teško može govoriti. Jer u kolektivnom vrijedi ono ''pravilo konvoja'',
brzina konvoja je prilagođena najsporijem vozilu u konvoju.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 4:47 pm

^^ i dokle god je najsporije vozilo zaista sporo, o nekom kolektivnom prijelazu nema ni govora. I zaista, osim individualnog prelaza mogući su kolektivni prijelazi samo unutar manjih grupica koje su često zajedno, primjerice obitelji, dobri prijatelji, duhovne grupe. Međutim, tu valja biti oprezan, jer jedna crna ovca u takvoj grupi je dovoljna da grupa kao grupa kolektivno ne može dalje.
Time se vraćamo na pitanje zakona i ljudskog napretka. Moguće da smo se kroz zakone oplemenili, moguće je i da je duh naprednijih pojedinaca postavio takve zakone, ali dok god postoji jedna osoba koja će opstruirati zakone, kolektivno nismo daleko. A tek koliko bi bilo osoba koje bi pokazale svoje pravo ja kad zakona ne bi bilo...eh.
Eto, zato mi nisu jasne one spike o kolektivnom prijelazu čovječanstva na više nivo svjesnosti. Mislim da to pričaju ljudi koji veze više nemaju sa svijetom oko sebe jer žive u palačama okruženi s najmodernijom tehnologijom, milijunima dolara, idu na jogu, daju za karitas, i samo čekaju da se svi uzdignu na njihov i još viši nivo. E pa, načekat će se. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 4:53 pm

@Arch mišljanja sam da su stari grci, egipćani, kinezi i ostali narodi prije 500. godine stare ere bili na naprednijem duhovnom nivou nego današnji ljudi. I to mislim u globalu, prosječan čovjek je bio značajno duhovniji i u skladu s univerzumom. S pojavom Aristotela i prirodne filozofije stvari su počele polako ići nizbrdo, što je Rim dodatno zakotrljao, a srednji vijek dodatno produbio. Tada je došla renesansa i stvari su se u jednom kratkom periodu poboljšale. Nakon toga je opet došlo do degradacije koja je trajala do druge polovine 20. stoljeća. Blagi duhovni razvoj trajao je dalje do 90-tih, a sad smo, IMO, u periodu značajnijeg duhovnog uspona. Rezimiramo pogreške i krive smjerove duhovnih pravaca u prošlosti i nadamo se boljem razumijevanju sebe samih u većem broju nego što je to ranije bilo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 5:41 pm

MoW je napisao/la:
Rezimiramo pogreške i krive smjerove duhovnih pravaca u prošlosti i nadamo se boljem razumijevanju sebe samih u većem broju nego što je to ranije bilo.
Mora da i ti živiš u nekoj staklenoj palači :P miga

Navodiš da su narodi prije Aristotela bili duhovno uzdignutiji. Flory je nedavno otvorila temu o indijanskim zakonima koji pokazuju na kojem su visokom stupnju bila njihova duhovna i moralna razmišljanja (znam kronološki slijed događaja, samo uzimam za primjer :P), no ja mislim da se i tu radi kako si opisao o spomenutim duhovno naprednijim pojedincima ili dijelu društva koji je osmislio te zakone, dok je ostatak to praznovjerno pratio kao tadašnju religiju, samo što ova nije govorila o Isusu, Buddhi ili Muhamedu, nego o prirodi kao božanstvu. Tu smo možda vidjeli nekakav napredak u odnosu na nas jer su živjeli u skladu s prirodom, ali mislim da su oni samo bili ufurani u to kao religiju, da to nisu stvarno shvaćali kako treba. To mislim zbog mnoštva bogova, rituala i totema koje su imali.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 6:01 pm

Legionar je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Rezimiramo pogreške i krive smjerove duhovnih pravaca u prošlosti i nadamo se boljem razumijevanju sebe samih u većem broju nego što je to ranije bilo.
Mora da i ti živiš u nekoj staklenoj palači :P miga

Aj, jednom ćeš doći u moju staklenu palaču s whirlpoolovima, kuhinjom s vakuumskom tehnologijom i titanijskim posuđem, parketima od tikovine i primaćom sobom okićenom Swarovski kristalima i dijamantnim lusterom. :D lol

Legionar je napisao/la:

Navodiš da su narodi prije Aristotela bili duhovno uzdignutiji. Flory je nedavno otvorila temu o indijanskim zakonima koji pokazuju na kojem su visokom stupnju bila njihova duhovna i moralna razmišljanja (znam kronološki slijed događaja, samo uzimam za primjer :P), no ja mislim da se i tu radi kako si opisao o spomenutim duhovno naprednijim pojedincima ili dijelu društva koji je osmislio te zakone, dok je ostatak to praznovjerno pratio kao tadašnju religiju, samo što ova nije govorila o Isusu, Buddhi ili Muhamedu, nego o prirodi kao božanstvu. Tu smo možda vidjeli nekakav napredak u odnosu na nas jer su živjeli u skladu s prirodom, ali mislim da su oni samo bili ufurani u to kao religiju, da to nisu stvarno shvaćali kako treba. To mislim zbog mnoštva bogova, rituala i totema koje su imali.

Slažem se, pojedinci su se uvijek isticali svojim razumijevanjem i razboritošću. Neki drugi svojim borilačkim ili umjetničkim umijećem. Ali većina naroda je samo slijedila tu elitu. Nije se puno toga niti danas promijenilo, međutim promijenila se je jedna stvar: dostupnost informacije. Samim time olakšano nam je razumijevanje raznih prirodnih pojava, stavova drugih ljudi i razloga zašto su stvari složene onako kako jesu.
Na duhovnom planu se međutim malo toga izmijenilo na bolje.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 6:04 pm

cerek


Misliš li da će dostupnost i trenutnost prijenosa informacija i mogućnost stupanja u kontakt s bilo kim pomoći nekakvom duhovnom uzdizanju na kolektivnoj razini?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 8:17 pm

Kratko i jasno: ne
Svjetovna strana jača s raznim informacijama koje nas bombardiraju. Duhovna strana jača introspekcijom, povlačenjem od vanjskih informacija, meditacijom i pomoći drugome, a za to nam ne treba gotovo ništa od prisutne visoke tehnologije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 9:14 pm

Znači praktički rečeno idemo u pogrešnom smjeru, ako sam te dobro razumio MoW?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 10:13 pm

Nisam baš to rekao. Mislim da svijet ide u dobrom smjeru što se tiče tehnološkog razvoja. Veći tehnološki razvoj ima za prednost jednu stvar: više vremena za sebe same, a manje borbe za čistu egzisteniciju.
Vidite, u prošlosti su ljudi odlazili u pećine, šume i visoke planine da bi bili dovoljno sami da ih nitko ne smeta pri njihovom duhovnom razvoju. Mnogi su takvim postupkom izgubili život uludo, jer ih je snašla neka nesreća ili su umrli od gladi. Danas više nije potrebno tako prokockati svoj životni put.
Problem informacijskog doba nije toliko u bombardiranju informacijama koliko je u ljudskoj nesposobnosti da se od te navale učinkovito obrani i ima dovoljno svojeg mira. Srećom, još uvijek se može isključiti TV, vezu na net, telefon i zvono na vratima, barem na neko vrijeme. Važno je da tako i ostane.
Dakle, tehnološki razvoj nema veze s duhovnim razvojem, budući da je prvi materijalan, a drugi nematerijalan. Znanstvenici bi lijepo rekli da sve što nas zaista razlikuje od prvih ljudi je tehnologija. Po ostalim stvarima smo više-manje isti. Evolutivni procesi su spori. Duhovnost je uvijek bila na nama samima.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 10:33 pm

MoW je napisao/la:
Nisam baš to rekao. Mislim da svijet ide u dobrom smjeru što se tiče tehnološkog razvoja. Veći tehnološki razvoj ima za prednost jednu stvar: više vremena za sebe same, a manje borbe za čistu egzisteniciju.
Da upravo tako MoW, tehnologija nam daje više vremena i više ne moramo raditi teške fizički poslove, pa se time i manje fizički trošimo. Taj višak vremena i energije možemo potrošiti na duhovni razvoj, ali i na duhovno nazadovanje. Sve je pitanje pojedinca kak će iskoristiti tu "slobodu"
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 10:39 am

@Wanderer i MoW...imam dojam da se poprilicno slazete pa da odgovorim obojici :) ...ovako...recimo da imamo ta vozila o kojima pricate. Svatko od nas je jedno vozilo koje ima odredjeni kapacitet brzine. Vi kazete da je nasa grupacija brza onoliko koliko je brzo najsporije vozilo. E ako imamo stado ovaca onda je to tocno jer je svaka ovca prakticki nepovezana jedinka sama za sebe. Medjutim, ja ne gledam ljudski rod (plus citava Planeta i sve na njoj) kao odvojene jedinke nego kao cjelinu vezanu odredjenim strunama. Da se vratim na vozila. Nas ima oko 7 milijardi na Planetu (ok, nesto manje ali da je lakse racunati uzimam 7). Recimo da 2 milijarde voze jako brzo i dalje napreduju sto znaci da ubrzavaju kao jedinke. 2 milijarde su prosjecno brze, 2 milijarde su ispod prosjecno brze, a 1 milijarda prakticki stoji. Ako sada povezemo ovaj lanac vozila jasno je da ovi koji su najbrzi i koji ubrzavaju zapravo zive u svijetu sporih i nema ih dovoljno. Medjutim ako ove 2 milijarde koje su prosjecne takodje ubrzaju onda imamo 4 milijarde brzih od prosjeka i 3 milijarde sporih. Kao sto ce 10 ljudi lakse dignuti 100 kila nego sto ce to napraviti 2 ljudi tako ce 4 milijarde svojim standardom razmisljanja brze pokrenuti i ove sporije da ubrzaju.
Dakle koliko god smo pojedinacni vagoni toliko smo i dio kompozicije. Ako masina koja vuku ima vise i ako su jece onda ce citava kompozicija ici brze iako ima onih vagona koji su totalni teret.
Eto, ne znam jesam uspjela objasnit.

@Chak...slazem se za tehnologiju...imamo vise vremena i vise slobode ali to je dovosjekli mac kako i sam kazes jer je besposlen um djavolje igraliste.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:07 am

Alpha je napisao/la:
@Wanderer i MoW...imam dojam da se poprilicno slazete pa da odgovorim obojici :) ...ovako...recimo da imamo ta vozila o kojima pricate. Svatko od nas je jedno vozilo koje ima odredjeni kapacitet brzine. Vi kazete da je nasa grupacija brza onoliko koliko je brzo najsporije vozilo. E ako imamo stado ovaca onda je to tocno jer je svaka ovca prakticki nepovezana jedinka sama za sebe. Medjutim, ja ne gledam ljudski rod (plus citava Planeta i sve na njoj) kao odvojene jedinke nego kao cjelinu vezanu odredjenim strunama. Da se vratim na vozila. Nas ima oko 7 milijardi na Planetu (ok, nesto manje ali da je lakse racunati uzimam 7). Recimo da 2 milijarde voze jako brzo i dalje napreduju sto znaci da ubrzavaju kao jedinke. 2 milijarde su prosjecno brze, 2 milijarde su ispod prosjecno brze, a 1 milijarda prakticki stoji. Ako sada povezemo ovaj lanac vozila jasno je da ovi koji su najbrzi i koji ubrzavaju zapravo zive u svijetu sporih i nema ih dovoljno. Medjutim ako ove 2 milijarde koje su prosjecne takodje ubrzaju onda imamo 4 milijarde brzih od prosjeka i 3 milijarde sporih. Kao sto ce 10 ljudi lakse dignuti 100 kila nego sto ce to napraviti 2 ljudi tako ce 4 milijarde svojim standardom razmisljanja brze pokrenuti i ove sporije da ubrzaju.
Dakle koliko god smo pojedinacni vagoni toliko smo i dio kompozicije. Ako masina koja vuku ima vise i ako su jece onda ce citava kompozicija ici brze iako ima onih vagona koji su totalni teret.
Eto, ne znam jesam uspjela objasnit.

Razumijem tvoj način razmišljanja i na prvi pogled je razuman i točan. Međutim, pogledajmo malo ispod površine. :)
Uzmimo npr. Isusa i Budu. Obojica su bili veliki duhovnjaci, "Sinovi Božji". Šta im je bilo zajedničko? To što su nastojali podići mase. Oni nisu išli propovijedati samo onima što su već na srednjoj i višoj razini, oni su išli i među prostitutke, gradski i seoski šljam i njih podučavali. Zašto su to učinili? Zato što su razumijeli da dok god postoje ovi "usporeni", da svijet nije na dobrom putu. Morali su pokušati i usporene pokrenuti. U tome uglavnom nisu uspjeli, ali malo su čak i najokorjelije uspjeli uzdignuti. Moderni duhovni učitelji pak ciljaju većinom na intelektualno i duhovno prosječne kao i na napredne, ali zbog financijskih razloga uglavnom zaboravljaju na one "usporene".
Upitajmo se otkud nam dolaze nevolje? E pa, dolaze nam upravo od duhovno usporenih, onih okrenutih samo svojem ja i onih kojima su svi drugi krivi pa ih treba, valjda, uništiti. Prosječan čovjek neće raditi veće zlo drugome. Problem je u ovim ispodprosječnima. Iz njih treba demone istjerati ako zaista želimo napredovati kao civilizacija. O, kako bi lijepo bilo da se današnji kriminalci dovedu na duhovnu razinu prosječnog čovjeka. Gdje bi nam bio kraj? Zločina ne bi više bilo, kao niti ekstremnih pokreta, ratovanja...
E sad, ako gledamo da smo svi skupa povezani, tada će ovi ubrzani i iznadprosječni svojom duhovnošću utjecati na ove ispodprosječne i usporene. U kojoj mjeri? To je teško reći. Obično ovi usporeni nisu duhovno dovoljno osjetljivi da razumiju fine vibracije koje im šalju putem Zemljinog polja ovi pozitivci. Njima trebaš baš doći i prodrmati da te počnu slušati. Trebaš se s njima baviti da bi ih unaprijedio. Primjer su na zapadu raznih delikventi, drogeraši, kriminalci. Ne znam, ali mislim da bi se s njima moralo najprije dobro i kvalitetno raditi da bi se ovaj planet uzdignuo. Unaprijeđivanje prosječnih je zgodno, ali prvo moramo pokrenuti najsporije, po mojem mišljenju. :)


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:19 am

I zaboravili ste jednu stvar, i ovi "spori" utječu i usporavaju ove "brze" pa bi mi kao civilizacija mogli usporavati, a ne samo ubrzavati .
Inače, danas nas ima i preko 7 milijardi!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:27 am

@MoW...Svaki covjek moze pokrenuti ili zakociti samo sebe. Ne drugoga. Zato ja ne mogu stati pa ici izbacivati teret sa onih vagona koji usporavaju, mogu samo pokusati gurati vise sa svoje strane.


@Legi...po meni je to krivo. Ista analogija kao ovo gore. Netko tko ima IQ 70 nece uciniti da se smanji IQ onog od 170. Medjutim moze se desiti da onaj od 70 daje 110% od od sebe, a da ovaj od 170 daje 10% od sebe. Ali opet je to do nas samih. Kao sto ne moze ovaj od 170 natjerat ovog od 70 da ulozi najvise sto moze tako ne ide ni obratno. Medjutim ovaj od 170 moze biti inspiracija ovom od 70 dok je obratno malo teze.



_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:54 am

@Alpha Jesi li sigurna da tako malo utječeš na druge? Nisi li maloprije rekla da smo svi skupa povezani? Mislim da možemo itekako pomoći onima koji su spori, a da se i sami ubrzamo. Mislim da je u tome i poanta. Nekima zaista treba pomoć, jer sami od sebe bi presporo napredovali. Koja je inače poanta različitih druženja, duhovnih grupa, karitasa i sl., ako ne duhovna i materijalna pomoć onim usporenijima?
Problem je jedino u tome da pravilno ocijenimo koliko i kome možemo pomoći. To je teško pa je stoga potrebno to jednostavno osjetiti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 11:59 am

Dosta sam lose napisala taj post. Malo sam zurila.

Jasno da svi utjecemo ali kada netko uleti u onu skupinu koja brzo pedalira onda ga je puno teze usporit ili skrenuti s puta nego onoga koji je u srednjoj skupini.

Medjutim kako je jako puno ljudi u toj srednjoj skupini (i nizima) onda su i njihovi medjusobni odnosi izrazeniji. Bar mi se cini.

Jel sam u pravu ili sam nesto zabrijala? confused

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 1:32 pm

Nisam baš najbolje shvatio što si sad željela točno reći s time da su međusobni odnosi izraženiji u nižim i srednjim skupinama. misli
Duhovni razvoj ne podrazumijeva to da ćemo se odvajati od ljudi, nego da ćemo im pomagati i tako skupa s njima rasti. Pritom svakako da moramo imati mira za sebe, ali ne možemo se izolirati. I sporima i srednjima treba pomoć, ali važnije je pomoći sporijemu nego pomoći srednjemu, jer sporiji ima veću destruktivnu moć od srednjeg.
Je li znaš da se kaže da se na jako svete ljude kače najveći demoni? To je točno. Jedino im sveci mogu pomoći da se izbave i svetac, ako je pravi, u tome će barem djelomično i uspjeti. :)


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitimepon ruj 06, 2010 1:48 pm

E, mislila sam bas to sto si rekao. Na jako svete ljude se kace najveci demoni. Ali ti demon nije susjed ljencina i egoist jer na sveca to nece utjecat pa da i njemu padne na pamet nista ne radit.
Hocu reci da ce na nekog iz srednje skupine lakse utjecat susjed koji nista ne radi i koji je ljencina jer ce i njemu tako prije past na pamet da bi i on mogao ne raditi nista.
Evo bolji primjer. Kerum je se obogatio pokravsi humanitarnu pomoc, a crkva ga je stitila. Masa ljudi iz te srednje grupe prakticki odobrava to sto je napravio. Zato i jeste izabran za gradonacelnika. Medjutim da ga crkva nije stitila nego osudila onda bi ga i ti ljudi isto osudili. Znaci srednji lakse padaju pod utjecaj drustva, tj. susjeda sa pocetka price.
Netko tko je na iducem levelu nece ni u kojoj varijanti odobravati kradju.

Mislim da su ljudi na visem levelu mozda mogu povuci vise, mozda mogu utjecat primjerom na druge dok je istovremeno relativno tesko da se utjecaj onih iz nizih levela odrazi na njih medjutim isto tako mislim da su oni sebi najveci problem i da su ti najveci demoni koje spominjes u nama samima te da bas kod ovih iz visih skupina dolaze jace do izrazaja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?    Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je moguć prelazak na kolektivno viši duhovni nivo?
[Vrh] 
Stranica 2 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Kauzalna razina-ravan-nivo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: