Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 'Probili smo brzinu svjetlosti'

Go down 
+19
Michael Wittmann
GoodAlien
silver
Alpha
vladimir
kayser
Dr. Funk
(CroM)Flash
gloria_g
sanja
Svjetloisjena
jave
indigocakra
zvezda
Blizzard
userNejm
Aleksandar Veliki
malena
Rain
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 1:00 am

E...ali to je samo teorija...nista vise...predpostavka...

Ja sam mislila da pricamo o ovom ovdje prostoru i vremenu...i postizanju brzine...ili prevaljivanju puta...

Ako uvrstimo crne rupe onda mozemo i crvotocine...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 1:11 am

Pa... Šansa je barem milijon puta veća da postoji ovako nešto poput povlačenja prostora nego same crvotočine :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 1:46 am

Sto smo ono rekli o sansama? gica

Osim toga ko kaze da crne rupe nisu upravo crvotocine?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 2:42 am

Da, znam što sam reko, znam :)

Točnije singularnosti crnih rupa su zasad jedine koje daju mogućnost postojanja crvotočina.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 3:47 am

Dakle...slozili bi se oko toga onda... gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2008 3:21 pm

Mali ispravak jave
quote:"Ljudi nešto ću vam reći,od ti silnih znastvenika,fizičara itd mi se život gadi,toliko izmišljaju ni sami ne znaju koliko zapravo znaju,dati ću vam primjer:znanstvenici tvrde da je život nastao bio-kemijskim putem,ako su toliko napredni i tvrde da znaju kako je život nastao,zašto ne stvore život..."
naprotiv znanstvenici su stvorili ljudske genome,sinteticke bakterije pa i klonirali ovci a i ko zna sta su sve drugo klonirali i napravili zato povuci negativan komentar o znansvenicima mudri mudri mudri
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2008 3:24 pm

A evo sto se tice brzine brze od svijetlosti...
mislim da to nije mgouce bez crvotocina jer kad bi neko doslovno putovao svemirom brze od svijetlosti erm pa to je apsurdno ko kod bi bio u toj letjelici bi se raspao na atome a mozda cak na elektrone,protone i neutrone....(pa mozda cak i na one dijelove od cega se sastoji subatomske cestice,znam da to postoji al eto zaboravio ime xD)

ce-4zubo
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimepon lip 01, 2009 7:41 pm

jave je napisao/la:
Ljudi nešto ću vam reći,od ti silnih znastvenika,fizičara itd mi se život gadi,toliko izmišljaju ni sami ne znaju koliko zapravo znaju,dati ću vam primjer:znanstvenici tvrde da je život nastao bio-kemijskim putem,ako su toliko napredni i tvrde da znaju kako je život nastao,zašto ne stvore život...

Ne tvrde to 'znanstvenici', to tvrde pojedinci, baš kao što ne tvrde religiozni ljudi da je Biblija apsolutno istinita, to tvrde pojedinci.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 1:11 am

Rie je napisao/la:
Par njemačkih fizičara tvrdi da su probili brzinu svjetlosti - postignuće koje bi potkopalo cjelokupno današnje razumijevanje prostora i vremena. Prema Einsteinovoj specijalnoj teoriji relativnosti, za pokretanje objekta brzinom većom od 30 000 kilometara u sekundi bila bi potrebna beskonačna količina energije.

Međutim, dr. Gunter Nimtz i dr. Alfons Stahlhofen sa sveučilišta u Koblenzu, kažu da su možda narušili ključnu postavku te teorije. Proveli su pokus u kojem su mikrovalni fotoni - energetski paketi svjetlosti - putovali "trenutno" između para prizmikoje su bile razmaknute do tri stope.

Mogućnosti putovanja brže od svjetlosti vodi do široke lepeze bizarnih posljedica. Na primjer, astronaut koji se kreće brže od nje, teoretski bi stigao do odredišta prije nego je krenuo. Znanstvenici istražuju fenomen koji se neziva "kvantno tuneliranje", a koji dopušta subatomskim česticama da prekrše naizgled neprekršive zakone.
Dr. Nimtz je za časopis "New Scientist" rekao: "U današnje vrijeme, to je jedino narušavanje specijalne relativnosti za koje ja znam."

Izvor, Vizionar studeni | prosinac 2007.
ovo je glupost zaboravljas glavnu teoriju vezanu za brznu svetlosti...
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 1:21 am

a to je??
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 1:36 am

kada telo dostigne brzinu svetlosti, masa postaje beskonacna...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:21 am

Više je stvar u tromosti nego u masi, masa tijela ostaje ista, samo se tromost promijeni ovisno o sustavu promatranja. Kada bismo gledali tijelo koje se s obzirom na nas giba jako brzo, mi bismo tom tijelu izmjerili veću ''masu'', a opet netko iz sustava tog tijela ne bi primjetio neku razliku, već bi on kod nas 'stajača' izmjerio veću ''masu'' jer bismo se mi za njegov sustav brzo gibali. Malo komplicirano uglavnom.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:25 am

Gripphon je napisao/la:
Više je stvar u tromosti nego u masi, masa tijela ostaje ista, samo se tromost promijeni ovisno o sustavu promatranja. Kada bismo gledali tijelo koje se s obzirom na nas giba jako brzo, mi bismo tom tijelu izmjerili veću ''masu'', a opet netko iz sustava tog tijela ne bi primjetio neku razliku, već bi on kod nas 'stajača' izmjerio veću ''masu'' jer bismo se mi za njegov sustav brzo gibali. Malo komplicirano uglavnom.
mrzi me da objasnjavam celu teoriju, ali kada je veca masa potrebna je veca energija da bi se to telo pokrenulo itd...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:31 am

Ne trebaš se truditi, razumijem teoriju. Zapravo, bilo bi ti jasno kad bi znao s kime uopće pričaš miga
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:33 am

Gripphon je napisao/la:
Ne trebaš se truditi, razumijem teoriju. Zapravo, bilo bi ti jasno kad bi znao s kime uopće pričaš miga
meni je fizika strucan predmet tj jedan od strucnih.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:35 am

Super, onda ćeš još lakše shvatiti što sam zapravo rekao.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:40 am

Gripphon je napisao/la:
Super, onda ćeš još lakše shvatiti što sam zapravo rekao.
sta ti znaci giba ?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto lip 02, 2009 11:42 am

Gibati = micati. Tijelo se giba misli se na to kako se ono miče s obzirom na nešto drugo.
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 2:36 pm

Rie je napisao/la:
Par njemačkih fizičara tvrdi da su probili brzinu svjetlosti - postignuće koje bi potkopalo cjelokupno današnje razumijevanje prostora i vremena. Prema Einsteinovoj specijalnoj teoriji relativnosti, za pokretanje objekta brzinom većom od 30 000 kilometara u sekundi bila bi potrebna beskonačna količina energije.

Međutim, dr. Gunter Nimtz i dr. Alfons Stahlhofen sa sveučilišta u Koblenzu, kažu da su možda narušili ključnu postavku te teorije. Proveli su pokus u kojem su mikrovalni fotoni - energetski paketi svjetlosti - putovali "trenutno" između para prizmikoje su bile razmaknute do tri stope.

Mogućnosti putovanja brže od svjetlosti vodi do široke lepeze bizarnih posljedica. Na primjer, astronaut koji se kreće brže od nje, teoretski bi stigao do odredišta prije nego je krenuo. Znanstvenici istražuju fenomen koji se neziva "kvantno tuneliranje", a koji dopušta subatomskim česticama da prekrše naizgled neprekršive zakone.
Dr. Nimtz je za časopis "New Scientist" rekao: "U današnje vrijeme, to je jedino narušavanje specijalne relativnosti za koje ja znam."

Izvor, Vizionar studeni | prosinac 2007.


To je čista glupost!
1. Brzina svjetlosti nije 30 000 km/s nego oko 300 000 km/s (299 792 458 m / s).
2. Što se tiče informacija koje su putovale "trenutno" to je još objašnjeno dok je još Einstein bio živ (ERP eksperiment) a stvar se zove "entanglement" (http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_entanglement).
3. A što se tiče "kvantnog tuneliranja" tu se ne pojavljuje nikakvo gibanje odnosno to nema veza sa brzinom to se pojavljuje zbog dvojnog svojstava čestica (čestica-val) i zbog principa neodređenosti.

Teoreme Opče teorije relativnosti je nemoguče narušiti iz čistog razloga jer su oni TOČNI i opisuju TOČNO opisuju stvarnost što nas okružuje. Ogromna masa fizičara več sto godina pokušava dokazati da je Opči relativitet netočan ali eto to još niko nije uspio i po mojem mišljenju niti neče.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 5:10 pm

ja mislim da ce se u buducnosti znanstvenici smijati nama i nasem shvacanju tih teorija kao sto se mi sad smijemo onima u proslosti kad su mislili da je zemlja ravna i slicno....
toliko smo uvjereni u tocnost te teorije o brzini svjetlosti da je bilo sto drugacije nezamislivo.....ipak mislim da ce jednom te sve teorije pasti u vodi....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimeuto srp 14, 2009 5:25 pm

Hack_The_Universe je napisao/la:

Teoreme Opče teorije relativnosti je nemoguče narušiti iz čistog razloga jer su oni TOČNI i opisuju TOČNO opisuju stvarnost što nas okružuje. Ogromna masa fizičara več sto godina pokušava dokazati da je Opči relativitet netočan ali eto to još niko nije uspio i po mojem mišljenju niti neče.

Ovo mi je već poznato od nekud :P

Možda neće dokazati da je netočan, možda će ga jednostavno dopuniti kao što su dopunili Newtonove zakone, a kada se to učini, možda neke stvari postanu još jasnije.
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666


Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Age : 35
Registration date : 07.09.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimečet ruj 10, 2009 11:10 pm

Ja nisam neki fizičar, ali koliko sam upućen, brzinu svijetlosti je (teoretski) nemoguće postignuti. I zato se einsteinova formula neće mjenjat jer ona je takva kakva je i drukčije se je ne može primjenit.
A što se tiče ne djelovanja gravitacije na tijela bez mase, znači kad bi se čovijek mogao razgradit na subatomske čestice mogao bi putovat beskonačno brzo, samo bi se opet trebao vratit u prijašnji oblik(nešto kao teleportacija iz star treka).

Brzina svijetlosti je primjenjiva na cijeli svemir(ne znam za crne rupe)Ona nije samo brzina svijetlosti već granica kada tijelo poprima beskonačnu masu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesub ruj 26, 2009 3:24 am

Nisam procitao bas sve postove pa se ispricavam ako je netko vec ovo napomenuo.

1. Brzina svjetlosti nije 30 000 km/s kao sto kaze ovaj izvor, vec ona iznosi 300 000 km/s ili 299 792 458 m/s.

2. Astronaut koji bi putovao brzinom vecom od brzine svjetlosti, nebi na odrediste stigao prije nego sto je krenuo iz jednostavnog razloga, jer je to nemoguce.

Einsteinova teorija relativnosti uzima brzinu svjetlosti kao konacnu tj. najvecu mogucu brzinu kojom nesto moze putovati. Ovu teoriju pobija Dr. Lijun Wang koja je u komoru s posebno pripremljenim cezijem u plinovitom stanju emitirala svjetlosni impuls. Prije nego sto je taj impuls potpuno usao u komoru on je vec prosao kroz nju i putovao jos dodatnih 18,28 m. po laboratoriju. U stvari on je postojao istovremeno na dva mjesta, sto dr. Wang objasnjava tvrdnjom da je postignuta brzina 300 puta veca od one koja se do sada pripisivala svjetlosti.

Naravno, nemoguce je da nesto postoji na dva mjesta u isto vrijeme, ali je to vrijeme nemjerivo malo pa se stvara dojam da je na dva mjesta od jednom.

Da li je moguce da ce se ta brzina u buducnosti koristiti za ono sto zovemo teleportacijom, nemoguce je znati, ali znanstvenici pokusavaju ostvariti prenos informacija tom brzinom, sto ce najvjerojatnije utjecati na razvoj novih super brzih racunala, a i mislim da ce ta brzina zauvjek ostati moguca jedino za svjetlost i prenos podataka pomocu njega.

Zao mi je sto prije nisam vidio ovu temu, obozavam razglabati o ovakvim stvarima i nadam se da ce biti vise slicnih tema ovdje...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitimesri stu 04, 2009 8:15 pm

Što se tiče postojanja istog objekta na 2 različita mjesta... Ako bismo gledali samu točku poziciju gdje se tijelo nalazi, tada je doista takvo što nemoguće. No, ako se u igru uvede i okolina te točke, ne samo ta točka, tada to postaje moguće.

Recimo gravitacijska leća može stvoriti efekt kada vidimo istu galaksiju u 2 različita smjera oko prostorne deformacije. Za još jednu mogućnost znam, preko Eintein-Rosenovih mostova tj crvotočina. No, takvu ideju formulacijski ne podržava fizika, iako se sama teorija o tome još nije potpuno odbila niti pobila.
[Vrh] Go down
Sponsored content





'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
'Probili smo brzinu svjetlosti'
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: