Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 'Probili smo brzinu svjetlosti'

Go down 
+19
Michael Wittmann
GoodAlien
silver
Alpha
vladimir
kayser
Dr. Funk
(CroM)Flash
gloria_g
sanja
Svjetloisjena
jave
indigocakra
zvezda
Blizzard
userNejm
Aleksandar Veliki
malena
Rain
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 3:41 pm

Da, lako je moguće da ostali dijelovi svemira i jesu drugačiji od naše okolice, no kako to saznati?

Žao mi je, ne vjerujem u levitaciju dok je ne vidim vlastitim očima ili ako se fizički ne dokaže.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 3:45 pm

Omega je napisao/la:

Žao mi je, ne vjerujem u levitaciju dok je ne vidim vlastitim očima ili ako se fizički ne dokaže.

Mislim da je veća šansa da je vidiš ako ostaviš malo veću mogućnost da povjeruješ u nju :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 4:02 pm

svjetloisjena je napisao/la:

Mislim da je veća šansa da je vidiš ako ostaviš malo veću mogućnost da povjeruješ u nju :)

?

Šansa je potpuno jednaka vjerovao ja u to ili ne. Ili ću vidjet ili ne. No druga je mogućnost službena potvrda da levitacija postoji kao što se zna da je Sunce zvijezda.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 4:04 pm

Omega je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:

Mislim da je veća šansa da je vidiš ako ostaviš malo veću mogućnost da povjeruješ u nju :)

?

Šansa je potpuno jednaka vjerovao ja u to ili ne. Ili ću vidjet ili ne. No druga je mogućnost službena potvrda da levitacija postoji kao što se zna da je Sunce zvijezda.

Razgovaramo o različitim stvarima.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 4:05 pm

A o kakvoj se levitaciji misli?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 4:12 pm

Omega je napisao/la:
A o kakvoj se levitaciji misli?

Levitacija je levitacija, to nije pitanje.

Mi svojim mentalnim stavom smanjujemo mogućnost svoje različite percepcije nečega. Nisam se nikad bavila proučavanjem levitacije, no vjerujem da se ona, ako je ima, manifestira u sitnim stvarima i pojavama. Te sitne pojave lakše ćemo previdjeti ako smo skeptični. Uostalom, može se razgovarati o različitim levitacijama također. Jedno bi bila levitacija recimo mene same koju bih doživjela i mogla barem za sebe tvrditi da sam uvjerena da postoji. Drugo bi bio moj dojam da netko ili nešto lebdi, a tu bi se već moglo raditi o varci osjetila ili o priviđenjima.

Vjerujem u levitaciju zato jer su je mnogi vidjeli i o njoj svjedočili i voljela bih je osobno vidjeti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub oľu 29, 2008 4:18 pm

Da, znam što želiš reći. No ja to tako ne radim. Iako ima puno snimaka NLO-a, duhova... Ima mnogo primjera za vid na daljinu, telepatiju, predviđanja budućnosti, pa tako i levitacije...

U nijednu od navedenih stvari ne vjerujem jer nije dokazana i znam da ljudi čine sve da dođu u centar pažnje i postanu slavni. Baš zbog toga ne vjerujem u takve stvari ako ih i sam ne vidim. Puno ljudi je lažiralo sliku NLO-a, duhova, bile su laži o telepatiji, prizivanju duhova... Kako onda znati je li sve izmišljeno ili ne?

Moguće da nije jer je hrpa toga i teško da baš svi lažu, zapravo skoro je nemoguće da svi lažu, ali znam samo jedno: U te stvari ću povjerovat kada ih sam vidim ili kada bude valjan i nelažiran dokaz toga. Do onda postoji samo vjera, a nisam sklon u potpunosti vjerovat nedokazanim stvarima. Jednim dijelom da, ali u potpunosti ne. Skeptik sam za takve stvari
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimened oľu 30, 2008 1:50 am

A vjerujes li u telekinezu?

Mislim da je stvar u tome da oni uz koje se povezuje levitacija su duhovno visoko razvijeni ljudi...a takvi se ne daju zatvoriti u kavez da ih se sad malo proucava.

Druga stvar je da i puno onoga sto mi danas uzimamo kao "dokazano" se sutra pokaze krivo. Tako da je i prihvacanje znanastvanih "cinjenica" jedna vrst odabira da se u njih vjeruje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimened svi 18, 2008 12:55 pm

mislim da fizikalne mjere nemaju ogranicenja, samo je pitanje nekih granica. tako je bilo i sa brzinom zvuka, uostalom.

e, da, i koliko sam čuo, već je dokazano da brzina svjetlosti nije najveća moguća brzina u svemiru:

prilikom velikog praska, velika količina materije rasprsla se diljem svemira, i to (gotovo) trenutno, negdje u 10 na -20 sekundi, što je brže od brzine svjetlosti i znači da ta granica može biti premašena.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimened svi 18, 2008 8:12 pm

Da, čini se da za subatomske čestice brzina svjetlosti nije granica.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimened svi 18, 2008 8:31 pm

silver je napisao/la:

e, da, i koliko sam čuo, već je dokazano da brzina svjetlosti nije najveća moguća brzina u svemiru:

prilikom velikog praska, velika količina materije rasprsla se diljem svemira, i to (gotovo) trenutno, negdje u 10 na -20 sekundi, što je brže od brzine svjetlosti i znači da ta granica može biti premašena.

A-a, radi se čisto o širenju prostora, a nijedan fizikalni zakon ne negira da prostor može putovati brže od svjetlosti, ali ono što ima masu, to ne može.
Ovdje se radi o inflaciji svemira, naglom širenju prostora odmah nakon Big Banga.

svjetloisjena je napisao/la:
Da, čini se da za subatomske čestice brzina svjetlosti nije granica.

Jest jer imaju masu. Uostalom sve što vidimo građeno je od subatomskih čestica.

Vlastita brzina s obzirom na prostor iznad kojeg se giba neko tijelo s masom ne može biti veća od svjetlosne, ali teoretski moguće je postići brzinu veću od svjetlosti s obzirom na okolni prostor. To je moguće u ergosferi rotirajućih crnih rupa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimened svi 18, 2008 8:33 pm

Nisam fizičar i ne mogu baš dobro komentirati, ali voljela bih da pročitaš onu knjigu Polje od Lynne McTaggart, omega :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimeuto svi 20, 2008 10:03 am

Omega je napisao/la:
silver je napisao/la:

e, da, i koliko sam čuo, već je dokazano da brzina svjetlosti nije najveća moguća brzina u svemiru:

prilikom velikog praska, velika količina materije rasprsla se diljem svemira, i to (gotovo) trenutno, negdje u 10 na -20 sekundi, što je brže od brzine svjetlosti i znači da ta granica može biti premašena.

A-a, radi se čisto o širenju prostora, a nijedan fizikalni zakon ne negira da prostor može putovati brže od svjetlosti, ali ono što ima masu, to ne može.
Ovdje se radi o inflaciji svemira, naglom širenju prostora odmah nakon Big Banga.

da, ali to nije bio prazan prostor nego su bile čestice u tom prostoru, koje su se isto tako mogle gibati brže od svjetlosti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimeuto svi 20, 2008 4:35 pm

silver je napisao/la:

da, ali to nije bio prazan prostor nego su bile čestice u tom prostoru, koje su se isto tako mogle gibati brže od svjetlosti.

Točno s obzirom na okolni prostor koji je bio 'stacionaran', no na mjestu gdje su se te čestice gibale, prostor se gibao brže od svjetlosti, ali same čestice nisu imale vlastitu brzinu veću od svjetlosne.
Recimo ako neka čestica stoji u prostoru koji se giba brzinom c, tada će njena brzina biti c prema okolnom prostoru koji se ne giba, ali će joj vlastita brzina biti 0.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimeuto svi 20, 2008 10:44 pm

a tko kaze da okolo nije bilo prostora vec?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimeuto svi 20, 2008 11:02 pm

Možda je i bilo, ali to bi značilo da veliki prasak nije početak svemira
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesri svi 21, 2008 9:02 am

baš tako.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimepet lip 27, 2008 10:51 pm

Da čujem ima li tko ideju na koji način možemo postići brzinu veću od svjetlosti s obzirom na stacionarnog promatrača? zubi
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:28 am

presavijanje prostora?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:32 am

Ko to mi? Kao kako covjek moze dobiti brzinu vecu od brzine svjetlosti? Jel se to odnosi bas na brzinu ili prevaljivanje udaljenosti pa se onda mogu ubaciti crvotocine i tako to?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:35 am

silver je napisao/la:
presavijanje prostora?

Da, ali pretpostavimo da ne možemo svijati prostor na taj način da prestignemo svjetlost :)

Alpha je napisao/la:
Ko to mi? Kao kako covjek moze dobiti brzinu vecu od brzine svjetlosti? Jel se to odnosi bas na brzinu ili prevaljivanje udaljenosti pa se onda mogu ubaciti crvotocine i tako to?

Pa... Teoretski bismo već sada to mogli, samo ima jedan uvjet zubi
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:37 am

pa to je isto kao i crvotocine, znaci zapravo prevaljivanje udaljenosti, a ne dosizanje brzine.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:40 am

silver je napisao/la:
pa to je isto kao i crvotocine, znaci zapravo prevaljivanje udaljenosti, a ne dosizanje brzine.

Zapravo se ne radi o crvotočini. Naša brzina bi bila recimo 100000 km / h i bili bismo brži od svjetlosti. Mogućnost teoretski postoji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:46 am

Ja i dalje ne kuzim pitanje...

Jel pricamo onda o brzini ili prevaljivanju prostorne udaljenosti?

Osim toga pricamo li da li bi covjek mogao postici tu brzinu ili da li bi covjek mogao 'lansirati' neku cesticu brzinom vece od spomenute?

Dalje...gore si rekao da teoretski to vec sad mozemo uz neki uvjet...sto to mozemo i uz koji uvjet?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitimesub lip 28, 2008 12:50 am

Alpha je napisao/la:
Ja i dalje ne kuzim pitanje...

Jel pricamo onda o brzini ili prevaljivanju prostorne udaljenosti?

Osim toga pricamo li da li bi covjek mogao postici tu brzinu ili da li bi covjek mogao 'lansirati' neku cesticu brzinom vece od spomenute?

Dalje...gore si rekao da teoretski to vec sad mozemo uz neki uvjet...sto to mozemo i uz koji uvjet?

Evo odgovora:

Radi se o ergosferi crnih rupa. Crne rupe se tako brzo rotiraju da povlače prostor oko sebe u smjeru rotacije. Na samom rubu crne rupe moguće je da vuće prostor oko sebe velikom brzinom, a malo udaljeniji prostor miruje prema ovome.
Kada bi se u tom prostoru nalazilo tijelo s vlastitom brzinom 0, tada bi se s obzirom na okolni mirujući prostor to tijelo gibalo.
Ako nešto uđe u taj prostor s brzinom od 250 000 km / s, a prostor se kreće 100 000 km/s , tada bi to tijelo za okolni prostor imalo brzinu od 350 000 km/s, a zapravo je vlastita brzina manja od svjetlosne.

I nije neka mudrost, ali eto, moguće je :)

To što zasad ne bismo mogli pobjeći crnoj rupi kada smo tako blizu nje, to je druga priča rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: 'Probili smo brzinu svjetlosti'   'Probili smo brzinu svjetlosti' - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
'Probili smo brzinu svjetlosti'
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: