Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sve je zapravo san

Go down 
+13
MoW
grga@bizArt
primitive101
Novus ordo seclorum
web dust
Mediterano Blanco
Ariadne_1
Jedi Mind Tricks
Q
2pac
rikoset
Kahali
Fic
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 15, 2017 1:04 pm

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 15, 2017 1:19 pm

Sve je zapravo san - Page 8 Trece_okowindows screen capture

P: Tokom meditacije Moć čistote, moje oči su se same po sebi rotirale za oko 60 stepeni na gore, tako da sam ih skoro morao otvoriti. Ne znam šta se desilo.

O: Kada se povežeš sa trećim okom, i kada se tvoje oči rotiraju ka trećem oku, to znači da si u raspoloženju opraštanja, ti opraštaš, otpuštaš. Kada su oči u normalnom nivou mi uvek privlačimo, skupljamo i skladištimo. Ali onog momenta kada se prebacimo na treće oko mi počinjemo da otpuštamo, oslobađamo se. To je znak da si spreman da otpustiš.. Mi smo po prirodi orijentisani ka skupljanju. Pomoću naših očiju, nosa, ušiju, i svih ostalih pomagala privlačimo iskustva, privlačimo još mnogo stvari i skladištimo ih. I što ih više skladištimo, sve smo teži. To je prirodno. Ono što se u stvari dešava je to da se iskustva, takođe, počinju ponavljati. To se zove Purva Samskara, što znači u prevodu utisci iz prošlosti. Sakupljamo impresije i ponavljamo ih u toku života. Važno je otpustiti, osloboditi, jer svaka sekunda treba da bude sveža, svaki trenutak je svež. Ukoliko nosimo nešto iz prošlosti i smestimo to u sadašnjost, tad propuštamo aromu sadašnjosti, ukus pravog trenutka, sadašnjeg trenutka. Ono što se, zapravo, dešava jeste naša sklonost „supernametanju“. Na primer: „Znam ovo od pre, ili znam ovu osobu od pre, poznata mi je ova situacija od pre, znam ovo mesto od pre“, ali svakoga trenutka se sve menja, kao i naše telo. Menja se. Promena je deo života. Promena je deo zemaljskog postojanja. Moramo život gledati sa svežinom. Tada ćemo početi da uživamo u životu. Tada smo u sadašnjosti. U meditaciji koju smo upravo vežbali, kažemo ljudima da se povežu sa kičmom. Kada ste povezani sa kičmom, automatski se oči zatvore i povežete se sa trećim okom. Tada ste spremni za otpuštanje, oslobađanje. U drugom slučaju, nećete otpustiti. Čak i kada normalno sedimo zatvorenih očiju, mi ne oslobađamo; ono što radimo je da samo pokušavamo da manipulišemo našim uskladištenim utiscima. To je jedna od svrha.

Obično kada sretnemo osobu kažemo: „Srela sam je“. Ono što ste sreli je fizička forma i izrazi te osobe. Ali postoji i duboka svojstvena svest koja se izražava kroz osobu. Kao kada kažete: „Znam Mohanđija“ znači da znate moju fizičku formu i moj način izražavanja. I to je otprilike to. Ali odakle sve to dolazi, nemoguće vam je da sve to znate. Da biste sve to znali, morate više da funkcionišete iz trećeg oka. Onda kada sretnete osobu, vi je zapravo razumete. A ovako, sve što radimo jeste sretanje fizičke forme osobe i sakupljanje utisaka, kao i suđenje. To je veoma pogrešno. To nije način. Zbog toga imamo konflikte. Obično kada upoznamo nekog, vidimo razlike. Ali kada funkcionišemo iz trećeg oka, vidimo jedinstvo. A najjednostavnija tehnika za funkcionisanje iz trećeg oka jeste povezivanje sa svojom kičmom. Ne kažem „meditirajte“ nego „povežite“. Kada kažem „povežite“ to znači da, kada hodate, osetite kičmu. Kada sedite, osetite kičmu, bar i na pet ili deset minuta. To ne znači da treba da se fokusirate na kičmu sve vreme. Naposletku, ako počnete osećati kičmu u svakoj vašoj aktivnosti, to znači da počinjete da funkcionišete iz kičme, ili iz trećeg oka. Čak i ako zatvorite oči i osetite kičmu, automatski ćete znati da funkcionišete iz trećeg oka.

Kada počnete više da boravite u kičmi, dobićete manje emocija, a više svesnosti. Kako svesnost raste, postaćete jači. To je veoma jednostavno. Ne morate da idete kod učitelja ili na neko određeno mesto da nešto radite, sve dok vodite svoj život i možete da se povežete sa kičmom, možete biti smireni i takođe možete uživati u tišini uma koji postaje sve mirniji i mirniji. A kada se na ovaj način utvrdite u svesnosti, bićete odvojivi od uma, od svog tela. U isto vreme funkcionisaćete veoma dobro, ali vas neće kontrolisati um ili telo.
https://mohandji.wordpress.com/2015/03/
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 15, 2017 2:26 pm

Evo naleteh na jedan tekst koji je primitive svojevremeno napisao. Ne znam da li je sa ovog  ili  sa jednog drugog foruma ali svejedno, zlatan je to tekst pa ga pridodajem svojoj kolekciji.

"Ovaj tekst koji si citiro je sasvim dobar,kao jedan uvod u siroku oblast praktikovanja ''nechega'' sto eventualno,nakon dosta uspjesnog ciscenja kakice iz podsvjesti moze osobu dovesti do Nevoljnog stanja meditacije,stanja bez uma koji diskriminise objekte cula,uma koji je u Svjetu ali je zapravo neukaljan svjetom,nedirnut Svjetom.

Meditacija kao i vecina drugih termina su danas postali previse isprostitutizovani i koriste se sa pogresnim znacenjem. Prva prostitucija koju valjda svi naprave i nema nista lose u tome dok god to shvate i okrenu u svoju korist,je da je meditacija glagol,a kako je glagol,onda moze imati i objekat,pa tako razni ljudi meditiraju,a objekat moze biti zvuk,slika,osjecaji u tjeli ili disanje.Ali je problem sto nista od toga nije meditacija,jer stanje meditacije je upravo to,stanje,a ne nekakva funkcija ili proces sa pocetkom ili krajem. Meditacija nije glagol,nego opisni pridjev. Kada smo to odvojili mozemo se detaljnije obracunati sa oni sto se kolokvijalno zove ''meditacija sa pracenjem disanja ili koncentrisanjem na disanje''. Razni mistici i sveci su koristili tu tehniku jer je uzasno prirodna i laka (do jednog trenutka,a tada se vidi ko je kakav praktikant),a meni je licno Buddha najdetaljnije opisivao datu praksu, koju je on preporucivao svima,a zaobilazio je zestoke tantricke tehnike jer one nisu za svakoga,koliko god svako misli da ipak jesu ;)

Buddha je tu praksu pracenja disanja zvao anapanna i posvetio joj je citavu jednu sutru (spis) od cini mi se preko 400stranica,tj Anapanna sutra. Ima se naci u pdfu na engleskom ko hoce da cita. Anapanna je usko povezana sa vipassanom, tj vjezbanjem Uvida u unutrasnji prostor psihe. Da ne ulazim u buddhin sleng, ja cu to opisivati onako kako ja vidim i osjecam kroz svoju praksu. Meni je inace glavni fokus i glavni alat rada za svim potisnutim vezanostima (od strahova,do paranoji,do zelja,do trauma i kompleksa itd) bila kundalini kriya yoga,a zapravo sam u pauzama ili kao zagrijavanje ili pak kao opustanje nakon kriya,koristio anapannu i vipassanu. Po meni (i ne samo po meni) kriya yoga je bar 1000 puta mocnija i brza tehnika,ali malo ko je sposoban sa kriyama cistiti vezanosti jer se ljudi zivi useru svoje podsvjesti,a kriya je bukvalno krematorij za dusu.

Ajmo krenut sa osnovama i bez nekih komplikovanih termina,mada cu vjerovatno ukljuciti sve i svasta. Uzmimo npr strah od necega. Npr kao malog neko te isprepadao zmijom ili si se sam isprepadao zmijom ili su plus uz sve to skinuo citave nizove strahova vezane za zmiju iz kolektivnog nesvjesnog.Ako neko ne vjeruje da postoji kolektivno nesvjesno kojeg djele ljudi na zemlji, onda ce mu i dometi anapanne biti minimalni,jer jedna od glavnih poenti anapanne do nekakvog srednjeg nivoa je praznjenje astralnih larvi,a jedna takva larva je strah od zmije. Dakle tu imas objekat u vidu zmije,i to ne mora biti statican nego dinamican objekat,i imas emociju vezanu za te forme.Astral je razina formi a zmija je jedna od njih.Zanimljivo da je i rjec emocija i rjec meditacija izvedenica iz latinskog i da se obje pogresno koriste na jedan nacin. Emocija potice od rjeci emovere,sto znaci pokrenuti,cimati, i to emocije rade.One nas cimaju,trzaju kada nam u Svjesti uleti sadrzaj ili forma neke astralne larve. Razlog cimanja je zacahurena zivotna energija,prana, koju emocija spoji sa tim objektom.

to znaci da kad god ta forma prodje kroz nasu svjest,krenuce se prazniti neka emocija,i uz neku formu moze biti zakaceno raznih emocija,sa razlicitim kolicinama zacahurene prane.Objekat je tu okidac,trigger na engleski.

Prana dava zivot tome objektu. Upravo zbog toga je fokus na disanju.Iz vise razloga.Posmatrajuci disanje mozemo pronaci uzrocno posljedicnu vezu izmedju pprane i neke astralne larve,a na kraju i kako to utice na fizicko tjelo.To troje je kao jedno,prana povezuje fizicko tjelo sa astralnim tjelom.Bez prane osoba napusta fizicko tjelo osim ako ne zna kako disati bez upotrebe pluca.

Svaki ozbiljan praktikant anapanne i vipasane vrlo brzo shvati sljedece mehanizme:

1. Kako su oci povezane sa astralnim larvama
2. Kako je disanje povezano sa ocima

To je kljuc. Ko shvati taj mehanizam,vrlo ce lako prazniti sta god zeli da prazni iz podsvjesti i nakon dobro odradjenog praznjenja,onaj objekat koji je prije izazivao neke emocije,vise nece imati tu moc,jer ce vezanost biti izbacena.Tu dolazimo do tesko djela prakse,koji se recimo dosta minimalizuje sa istim procesom koji se moze proci i kriya yogom.Tezak dio prakse je da osoba mora biti sposobna maknuti kocnice i dopustiti svim larvama iz podsvjesti da se krenu manifestovat. To je Gledanje svoga uzasa,svoga pakla iz podsvjesti, i koliko god je taj pakao veliki,zapravo je mali i ogranicen,i moze ga se isprazniti do kraja,za sta je potrebno vise godina,definitivno,i to praktikantu koji ima celicnu Volju,Mudrost i Suosjecanje. Bez to troje, velike su sanse da ce pokleknuti pred larvama.

Osoba tada primjeti da nijedna larva nije vjecna,nego da dodje pa prodje,pa onda nastane nova pa i ona prodje i sve tako.Takodje osoba shvati inherentnu traumaticnost i bol,patnju,svih tih larvi,odnosno sve sto prodje kroz Um donosi patnju,jer nas izbacuje iz stanja Nerodjenosti u ciklus radjanja i umiranja. Tu manje vise osoba shvati zasto je Buddha definiso Prvu plemenitu istinu kao:

Serva dukkham. Sve je patnja. Apsolutno sve sto prodje kroz Um je patnja,pitanje je samo nivoa.Ne postoje ugodni podrazaji iz Kreacije,apsolutno je sve NEUGODNO,usporedjujuci to sa slobodom temelja Uma,koji je kao tihi nerodjeni Svjedok nastajanja i nestajanja larvi (ali ne samo njih,ali sad je fokus na larvama). Kako se prazni larva? Pa dopustis joj da zivi,ali tako sto ces je gledati na distancu,koja je uzasno teska u pocetku,jer ti sve govori da SI TI TA LARVA,iako nisi.Tvoje pravo ja je bez forme i bez rodjenja i umiranja,tako da SVE STO IMA FORMU,RADJA SE I UMIRE, NISI TI.Sve sto se rodi mora umrjeti i to je najvaznije za znati kada neko radi sa larvama,jer koliko god bile pune uzasa,ispraznice se kad tad. Sta se zapravo tu prazni? Prazni se prana,a kako se ona prazni,ona mjenja fizicko tjelo,i tu dolaze na red citavi nizovi senzacija,od bola,osjecaja otvaranja kanala i cvorova u tjelu,peckanja,svraba,grceva,zakocenosti,vatre,znojenja i citavog niza emocija koje su spojene sa tim objektom. Ti znakovi (neugodni) fizickog tjela su jako pozitivan znak,jer praksa anapane i vipasane je takva,primarno radi sa najneugodnijim stvarima koje sakrivamo u podvjesti.

Sta je tu bitno postici.Bitne su dvije stvari koje se svode na jednu.Isprazniti pranu koja se u proslosti vezala za dati objekat i ugasiti vezanost i emociju za isti taj objekat tako da kada opet vidimo objekat (bilo fizickim ocima ili astralnim),on vise u nama ne izaziva apsolutno NISTA.Tada je ta larva ispraznjena.Takvih larvi ima na stotine,neke su skroz univerzalne ljudima,a neke specificne,sve to zavisi koliko je ko indoktriniran ili istraumatizovan odrastanjem i djetinjstvom prije svega. Neke larve nastaju i kada smo odrasli,pogotov ako osoba ne zna kako da upravlja svojom psihom (a velika vecina ljudi ne zna).Druga bitna stvar,je da ce nam Svemir u vanjskome svjetu kreirati situacije koje bude larve kad tad,a ova fora sa unutrasnjim prostorom i praksom je precica,dakle sam sebi kreiras situacije u psihi koje bude druge djelove psihe,tako da te karmicke lekcije ne prolazis na tezi nacin. Tu smo se malo dotakli karmickih lekcija,koje su povezane sa energetskim tjelom iznad astrala, sa Kauzalnim tjelom,koje je zapravo tu mnogo bitnije i energetski i sto se tice Realnosti i Mudrosti.Ciscenje larvi je zapravo proces pripreme osobe sa susretom sa djelovima Sebe na Kauzalu,a to Buddha jako dobro zna i zapravo navlaci osobe da preko anapane dodju do kljucnog trenutka gasenja vezanosti za donja 4 elementa (fizicko tjelo,pranicko,astralno i mentalno) u temelju Uma,on to zove tjelo Ispravnosti,tj dharmakaya.

Ajde da malo dotaknem razliku u tome procesu nekoga ko praktikuje anapanu i vipasanu i nekoga ko radi sa kriyama. Vipasana je dio prakse vezana za koriscenje Uvida.Uvida u sve te procese,u apsolutno sve sto se Vidjeti moze.Vidi se povezanost svih ovih mehanizama,al kljucna stvar koja se Vidi je inherentnost patnje u svim vezanostima za objekat Uma,i to da nijedan objekat Uma nije Ja i nije permanentan. Sve vecim Uvidom osoba postaje sposbna da preskoci provaliju koja razdvaja svjet formi od svjeta bez formi i Probudi se,realizuje temelj Uma,Tao,nerodjeni dio bica.

Tu dolazimo do problema.Ako neko procita anapana sutru,u njoj Budha detaljno opisuje osam stanja meditacije koje osoba moze dostici praksom anapane.Medjutim,nijedno od tih osam meditacija (pravilna rjec je dhyana,koja se preko Bodhidharme u Kini pretvorila u Chan,a preko Japana u Zen) nije realizacija temelja Uma.No,to je napredna stavka,ali je cisto spominjem da neko prepozna i taj dio.

Kako su oci povezane sa larvom? Pa kada osobe krene da se prepusta sadrzaju larve i dopusti mu da iscuri po Svjesti,Umu,oci ce mu poceti ludacki da se pomjeraju tamo vamo,tamo vamo,tamo vamo.To je ISTI proces koji se desava svaku noc kada sanjamo i kada smo u REM fazi.Sanjanje i REM faza je cisti susret sa astralnim larvama,ali jedan dio Uma koji drzi to pod kontrolom i dalje postoji,pa astralne larve ne vidimo direktno,takve kakve jesu,nego neki drugi dio Uma stvara astralne simbole koji onda ukljuce razne larve,ali na indirektan nacin,da bi se bar privremeno ispraznili iako sama vezanost i dalje ostane.To ne vazi za one koji preko lucidnih snova ciste larve.

REM- Rapid Eye Movement.Brzo pomjeranje ociju.To se isto desava u dubokoj kombinacija anapane,vipasane i curenja sadrzaja larve.To je preljepo i opustajuve iskustvo,ali osoba tada dolazi do sljedeceg problema.Posto jos ne zna da ona nije ta larva,ili to ne zna dovoljno da ima distancu,javlja se kocenje ili paraliza,upravo ista kao ona paraliza u snu.REM fazu naucnici zovu paradoksalno sanjanje,jer tada je fizicko tjelo UKOCENO,skroz,sto se vidi na EMG-u, dok mozdani talasi luduju, sto se vidi na EEG-u. Dakle,larve su probudjene i voze nas Um,ali da tjelo ne bi to pratilo i pocelo skakati i plesati po sobi,ono je ukoceno.Ako neko eventualno na neki nacin,dok je u astralu,postane svjestan i svoga fizickog tjela,budi se taj strah koji je kocnica i onda ljudi dozive paralizu sna,koju ne bi dozivljeli kada bi mogli odrzavati Svjesnost prilikom prelaska iz astralnog u fizicko tjelo i obrnuto. Ja anapanu i vipasanu vidim kao svvjesno pristupanje REM fazi sna i astralnim larvama.

Tu je kljucna distanca i Uvid da te larve nismo mi,nego su priljepci koji se trebaju izivjeti.Apsolutno se ne smije nista potiskivati,nego svemu dati zivot i to posmatrati sa distance,to je pravilno funkcionisanje Uma.Ako se nesto potisne,ono se samo vrati u podsvjest,ali je vezano za nas i dalje,i kad tad ce se ta energija pretvoriti iz potencijalne u kineticku,sto je prava simbolika sklupcane Kundalini zmije i razlog zasto ja svima kazem,da nije nikakav problem probuditi Kundalini niti pak raditi anapanu i vipasanu,nego je problem sto tada i tako otvoris CJELU podsvjest,a to nije lako za svakoga da svari. Definitivno.

Neke stvari koje sam ja provalio, i valjda se bash rjetko spominju su sljedece (ne pitaj kako je mene sudbina navela to da zakljucim). Homo sapiensi,tj ljudi,i jos samo NEKE vrste primata imaju cudnu sposobnost i osobinu ociju,a to su emotivne suze.Naime,nisu sve suze emotivne,psece oko moze plakati jer mu je prasina upala u oci,ali preko tih suza ne moze izbacivati hormone patnje kao sto mogu ljudi.Da se vratimo na pocetak procesa i kako je larva uopste nastala. Larva,kao sto smo rekli je povezano sa formoma koje dobijemo preko cula.Tih cula ima pet.Sva cula,osim mirisa,prvo prodju kroz filter hipofize,koja ljepi ACTH hormon na sve forme koje predstavljaju opasnost po nas zivot i onda se tako te forme memorisu u zivotinjskom djelu mozga,a tu su kljucna dva jedra amigdale.Culo mirisa,kao valjda jedno od cula koje smo prvog koristili,ne prolazi kroz hipofizu,nego ide direktno do tih jedara. Sad cu ovdje mozda fulati naziv,ali ACTH je prekursor za kortizol,hormon stresa kojeg luci nadbubrezna zljezda. Tako nastane emotivna vezanost za forme,na koje se naljepe ti hormoni stresa i to sve ode duboko u podsjvest,do zivotinje u nama. Preko emotivnih suza,se vjerovali ili ne,DIREKTNO izbacuju svi ti hormoni i zato se svako dobro isplace nakon tih praksi sa unutrasnjim prostorom i osjecaju se kao da je teret spao sa duse,jer zaista i jeste spao.Direktno je nestala vezanost,sto znaci da se i prana oslobodila i vratila. Ja sam cak znao nalazi pritisak na raznim djelovima oka,pritiskati ga,onda osjetiti larvu,pa je krenuti prazniti i pritiskati taj dio oka da sto vise suza istece sa hormonima.Tacno se osjeti patnja na ocima,i oci jesu ogledalo podsvjesti.Fizicke oci,iako samo Jedno Oko posmatra taj cjeli cirkus.Ali u tom Jednom Oku nema patnje,samo u dualnim ocima ima patnje.

Sta je jos tu uzasno bitno,a tice se disanja? Sta je meditacija? Meditacija je sustinski disanje kroz sushumnu,centralni kanal i boravak Uma u nedualnom stanju,bez subjekta i objekta,koji su transcendirani i osoba je Sve ali i Nista u isto vrjeme. Svako drugo disanje,je disanje kroz dva kanala koja pocinju u dnu kicme,u korjenu ili medjici, i koja obilaze centralni kanal,a izlaze na dva fizicka oka.Ta dva kanala su povezana sa polarnostima,sa muskim i zenskim,sa aktivnim i pasivnim djelovanjem i Vidjenjem.Centralni kanal se pak zavrsava u unutrasnjem Oku. Tu sad mozemo ubaciti i Kundalini vatru u pricu,kazi ako to hoces. Ciscenje astralnih larvi zapravo oslobadja tu pranu koja se zgusnula u perifernim kanalima i onda se ona vraca u cisto,djecje stanje,u pranu koju smo koristili kao bebe u maminom stomaku.Sto vise neko dise kroz centralni kanal,vise je u tome stanju Uma i vise mu se mjenja fizicko tjelo.Transformacija fizickog tjela je nusproizvod i uvjek se desava,i praktikant se ne smije bojati tih promjena nego ih shvatiti,jer citavi redovi pranickih tjela ce nastajati i nestajati i dobijace se sve veca cistina. Kako se cisti Um,cisti se i fizicko tjelo,i to su cesto shokantne promjene,i moraju se ispratiti do kraja,ali bitno je samo prepustiti se tome,uzivati u tome,i ne praviti se puno pametan,jer fizicko tjelo sve samo zna da odradi.

Cim prana udje u centralni kanal,osoba ide u picku materinu,nema vise tu osobe ili licnosti,Um se absorbira u samog Sebe i postoji samo cista Svjest.To je samadhi. To je uzasno visoko stanje svjesti,ali nije konacno i ne smije se tu stati niti pasti. Cilj je realizacija temelja Uma a ne samo ciste i Nedualne Svjesti."
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 15, 2017 5:30 pm

Od buhe radiš slona! Imam bolju. Tehniku mislim. Pogledaj van. Iskoristi ono pod nosom. Posvuda je snjeg difuzno zračenje sunca posebno umiruječeg tona(majka i otac misle na nas) u zalasku ma kamo god izašli na zrak. Izađi van i uživaj opusti mozak i postigni to kaj postižeš meditacijom na prirodan i sasvim normalan način. I naravno pozornost neka bude na kičmi ipak je sklisko vani.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 15, 2017 6:10 pm

bodhisattva je napisao/la:


... Izađi van i uživaj ...


Sve je zapravo san - Page 8 Kej7image upload no compression

To tek veceras.
Izlazimo sa samojedicama i jurcacemo nasim prelepim kejom.
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon sij 16, 2017 12:24 am

Ljepi pogled. Za prošetati Um. Sad sam se i ja sjetio ovog teksta, negdje sam ga čitao na nekom like this portalu. Odličan primitivov tekst.
Što se tiče tehnike praktikant uspijeva meditaciju izvesti na sebi specifičan naćin što mi je razumljivo jer nismo svi isti. Jedno me zanima! Dal se može unaprijed iscenirat lokacija stanja svijesti i ciljano radit do te mjere da Um ne dovedemo u nepoznat svemir u kojem se neće znat ponašat jer kako je navedeno možebit kad dođe do pokretanja larvi da odemo u pičku materinu daleko i da se pogubimo???
Meni se evo znalo to događat možda neki i primjetiste. Sad sve rjeđe možda i stane... ali evo zanima me to a možda i druge. Pa da namse neponovi.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon sij 16, 2017 9:44 pm


Anapana ti je najbezbednija.Iako datira jos iz Budinog vremena danas je aktuelnija vise nego ikad.Prirodno vodi ka vipasani tako da njihova kombinacija omogucava izgradnju Posmatraca tj. unutrasnjeg vida i tek tada mozes se upustiti u avanturu kakva je kriya o kojoj govori Prim.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto sij 17, 2017 1:26 am

Svakog dana mislim na sebe...
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto sij 17, 2017 10:58 am

leont je napisao/la:

Anapana ti je najbezbednija.Iako datira jos iz Budinog vremena danas je aktuelnija vise nego ikad.Prirodno vodi ka vipasani tako da njihova kombinacija omogucava izgradnju Posmatraca tj. unutrasnjeg vida i tek tada mozes se upustiti u avanturu kakva je kriya o kojoj govori Prim.
Sjedneš na pod prekrižiš noge energiju u nogama toliko otežaš i isprepleteš da te ni rajski bager nemože dignut ni izbacit iz ravnoteže tako da je tijelo stabilno kad izađeš na metar iz sebe da bi mogao uživati u najljepšem pogledu na sebe! Sa vrtlozima na dlanovima koji usmjeravaju tok energije u rukama još se dodatno priljepiš za zemlju tako da ih polegneš na koljena. Ravna kičma dozvoljava balansiran protok energije kroz chakre kolko nutra tolko van. Samim time što smo sve čakre približili zemlji kad se pokrenu naše larve iz centara bićemo orjentirani materijalizaciji na sebi. Kreiranju merkaba kakvog mi želimo. Da nahranimo svoga proždrljivca a opet ništa na kolektivu osim našeg ugleda! Ja ja ja!!!
Što misliš kad bi otkrio pozu koja će te odljepiti od zemlje i spojiti na kolektiv i kad bi otvorio vrtloge ulazne energije a zatvorio izlaze ili obrnuto zatvorio ulaze a otvorio izlaze što bi se dogodilo kad bi se larve pokrenule. Kakve bi sad slike projecirao tvoj ekrančić u glavi. Dal bi samo ti bio na programu?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto sij 17, 2017 2:16 pm

bodhisattva je napisao/la:


... Dal bi samo ti bio na programu?


Naravno.
Ti si i programer i program.
Osim tvog programa nema nikog i niceg drugog.
Samo TI i tvoj program.
Problem nastaje u vezanostima i identifikacijama sa elementima programa i potiskivanju nekih delova programa. Zato programer ostaje nepoznat dok se programi namecu kao  stvarnost. Tako ti od sebe sakrivas cinjenicu da si svoj sopstveni program i lazes sebe da si istinitiji od SEBE/Programera.
Zato je vazno razviti  Posmatraca  I Posmatranje jer sve sto mozes da percepiras nisi TI a taj uvid omogucava deidentifikaciju sa programima bilo oni mentalno emotivne strulture, mali ja-ovi, strahovi, larve ili sto god  smo vec u stanju da kreiramo.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimesri sij 18, 2017 3:20 pm

"Sagledaj svijet koji u sebi doživljavaš kao ispoljenje Psihičkog Sna koji se u tebi cijelo vrijeme vrti.
Odvoji se tim Uvidom od njega i Razumi da Psihički San ne može da postoji ukoliko nema Temelj tebe kao izraz samog Života.
Osjeti Osjećaj Života u sebi kao osjećaj Postojanja i drži ga u Svijesti.

Kada god da se pojavi bilo koja konstrukcija Psihičkog Sna, sagledaj je kao San koji se pojavljuje zvog memorije, sjećanja i vrćenja Uma unutar Asocijacija i nije povezan jedan sa drugim.
Vrati se na najdublji Osjećaj Postojanja koji Jesi i pokušaj da održiš Svijest o njemu.

Možeš radi lakšeg praktikovanja doživjeti Dah kao izraz tog Postojanja Unutar Sebe i Postojanja izvan Tijela kako bi ih povezao u jednu Cjelinu. To je dodatni dio ove Meditacije.
Kao što si Svjestan Sebe kao izraza Postojanja postani Svjestan i Prostora kao izraza Postojanja. Spajanjem tog dvoga pomoću Daha doživljava se Unutrašnja Ekstaza, povećava se određeni nivo Energije, ali i deidentifikuješ se od Tijela i Uma kao Procesa.

Ovo treba raditi svaki dan u isto vrijeme, u zatvorenom prostoru. Nikako u prostoru gdje ima dosta ljudi, jer efetci koji se mogu doživjeti ukoliko neko uspije da dostigne određene Dubine ove "tehnike" djeluju na okolinu i ljude u okolini.
Samo neko ko je ovladao ovom tehnikom može iskoristiti Okolinu u kojoj se nalazi i ljude kako bi pojačao samu "tehniku" ali na način da i ostali ljudi osjete određene efetke ove "tehnike".
Ukoliko se radi na otvorenom, okruženi ljudima, ono što se može desiti da se pokupe određene Impresije ili ENergije ljudi u prostoru i integrišu se u sebe te se ne postignu rezultati kakvi su za očekivati.
Nakon mjesec ili dva čovjek može da ode u prirodu gdje može biti sam bez drugih i odraditi ovu "tehniku". rezultati će biti zanimljivi. Ali ne smije postati ovisan o prirodi i prostoru u kojem doživi te rezultate.

Radi se najviše 10 do 15 minuta u toku dana.
Nakon pola godine može se povećati broj minuta na 15 do 20 minuta u toku dana.
Nakon godinu dana, može se raditi do dva puta dnevno, ali nije preporučljivo prije spavanja jer će uticati na San i Dubinu Sna.

Oprezno sa ovom "tehnikom" jer ona razbija određene Kodove unutar Uma i čovjek počinje primjećivati određene Energetske pomake ali i pomake unutar sebe koji mogu dovesti do određene zloupotrebe ako Um nije spreman da se suoči sa tim i shvati da to nije njegovo.
Najbolji temelj ovog je ZNATI da ništa vama ne pripada i da sve pripada Apsolutu."

http://www.duhovnaizgradnja.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=67
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimečet sij 19, 2017 1:53 pm

https://www.facebook.com/190434874356146/videos/vb.190434874356146/1333496210050001/?type=2&theater

...
Ja, sam,
na pragu sedim ovog i onog sveta.
Na pragu su samo oni ciji je govor tisina.
...
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimečet sij 26, 2017 8:13 pm


"Doći će mnogi u Njegovo ime"; "lažni proroci" - sve to je divna ideja somnambulista. Ali ona govori o VAMA. Vašim lažnim prorocima, tj. vašim dijelovima vas, osobinama, mehanizmima, unutarnjem govoru koji uzmima svu SLAVU na sebe i pravi se "Bogom" za vas. To nema veze sa likovima koji se pretavaraju da su "sluge" Božje u svijetu oko vas. Već sa dijelovima vas koji "Boguju" u vama, gospodare vama, zavode vas željama, ciljevima, usmjerenjima i GOSPODARE Životnom Silom, osjećajem Ja ili Postojanja koja STE VI. To je "lažni prorok", to je "doći će u Njegovo Ime", itd. A ovo je samo djelič svog Znanja, Učenja, Istine, Unutarnje Promjene. BhK
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimened sij 29, 2017 3:12 pm

"Zašto je Promatranje i Svjedočenje bitno
Bhaerava Kaala·недеља 29. јануар 2017.

-Prvo, jer je to jedino stanje koje je slično onom što vi jeste u svojoj prirodnijoj formi, svom prirodnijem stanju od stanja opsjednutosti sa osobnošću, konceptom o sebi, procesima koji se dešavaju. To bi bilo kao da ste opsjednuti sa radom motora u autu a ne sa vožnjom, upravljanjem, kretanjem od jedne točke ka drugoj točki.

-Drugo, kada promatrate vi ste odvojeni od rada "mašine" ili onog što nazivate sobom, čovjekom. Vi uvjetno o sebi govorite kao o ljudima jer u vama postoji niz uvjerenja koje ste dobili od drugih, koje ste prihvatili kao istinite, koje svi "imaju" (pravilnije je "koje svi jesu" - identifikacija). Promatranjem uviđate da proces mišljenja, osjećanja, osjećaja, tj. funkcije umova nisu vaša priroda ali jesu manifestacija vaše prirode.

-Treće, promatranjem stječete mogućnost da vidite to s čim ste poistovjećeni, u što vjerujete da jeste, u što ste uvjereni i imate koncepte o sebi, svojoj slici o sebi, uvjerenjima o sebi, projekcijama, nadanjima, očekivanjima, laganju sebe, mašti koju imate i koja vam govori da ste vi to što vi jeste, itd.

-Četvrto, kada promatrate vi ste živi, prisutni u svom životu ili onom što ste nazvali "svojim" životom koji u biti nije vaš jer ga vi niste ni htjeli, on vam se desio, dogodio vam se i vi ste se s njim poistovjetili, prihvatili ga sa svim njegovim konceptima o "dobru i zlu", o moralu i savjesti, o življenju i umiranju, itd. Kada niste prisutni u sebi VI NE POSTOJITE. Vas nema. Ali vam uvjerenje o tome da ste "budni", tj. fizički funkcionalni, govori da vi postojite i da vi živite život.

-Peto, promatranjem uviđate da misliti, osjećati, kretati se, imati osjete, projekcije, uvjerenja NIJE ŽIVLJENJE već automatsko kretanje u zamišljenoj osi života, zamišljenoj i zamrznutoj slici življenja, konceptu života. Vi ste življeni a ne ONAJ koji ŽIVI.

-Šesto, promatranje vodi ka svjesnosti sebe, što nije isto kao promatranje. Biti svjestan sebe znači doći na prvo mjesto u svom životu, BITI ŽIV, prisutan, postojati. Svjesnost je učestvovanje dvaju umova, najmanje dvije funkcije u svom životu. Intelektom i emocijom. To je početak ucjelovljenja, početak cjeline u vama.

-Sedmo, bez svjesnosti i promatranja ne možete uvidjeti unutarnju rascijepljenost, laži u koje vjerujete, maštu koja vam je izgradila život, projekcije u vezi sebe, drugih i svijeta. A prije svega ne možete ZNATI da VI POSTOJITE, da VI ŽIVITE. To je kao san u kojem sanjate i u određenom trenutku se probudite u snu. Vidite da je san, vidite da je sve zamišljanje, vidite da ste vjerovali nečemu što je bila projekcija slike na platnu svijeti.

-Osmo, Svjesnost je imitacija budnog stanja. Bez te imitacije ne možete ući u budno stanje. Ali ako mislite da ste već sada budni, kako vam mašta u vama govori, ne možete ući u budno stanje jer ste UVJERENI da već jeste u njemu. Budnost je prirodna funkcija Bića koje je svjesno sebe, bića sa jednom voljom i jednim "ja", bića koje osjeća život cjelinom sebe, transformiranog bića. Kroz svjesnost uviđate koliko nemate sebe a koliko ste uvjereni da sebe imate.

-Deveto, kada se pojavljuje svjesnost u vama imate osjećaj izmaglice u sebi. Otvarate unutarnje oči i vidite sebe iznutra kao kroz izmaglicu. Primjećujete više, uviđate više, ali ne možete čisto da vidite, čisto da osjetite. To je znak da ste "otvorili oči" ali se još niste razbudili do kraja. Razbuđivanje je proces u kojem otvarate i zatvarate unutarnje oči, pročišćavate unutarnji vid (svjedok, promatrač) i česta posljedica tog razbuđivanja jeste psihički vertigo ili psihička vrtoglavica.

-Deseto, psihička vrtoglavica je znak razbuđivanja, znak početka izlaska iz sna osobnosti, sna o životu, sna o sebi, drugima i svijetu. Ona često zbunjuje, daje vam osjećaj nemoći, neznanja kamo i u kojem smjeru dalje treba da idete, pojavljuje se i strah kako ćete dalje živjeti, koji ćete smisao imati, itd. Sve to je utjecaj stare osobnosti, starog vas koji pokušava da povrati kontrolu nad vama. Najčešće i najoštrije djeluje putem vitalnih emocija (vitalne emociju su životinjske emocije, potrebe, osjećaji koji su jači i intenzivniji od prave Emocije u čovjeku - taj osjećaj se ima zbog njihove snage i brzine kojom djeluju na vas).

-Jedanaesto, pojavljivanje stabilnosti unutar sebe je pojavljivanje Prave Emocije u vama. Njome ćete osjećati da je svjedok pojačan, jasan, prisutan, daje odmor, gospodarenje, osjećaj bivanja. To ne znači da ćete u tom stanju ostati jer to stanje treba biti osnaženo konstantnim radom na sebi. Rad je konstantno ulaganje Napora u pravcu definiranim ciljem kojem težite. Dok ne ostvarite taj Cilj rad ne smije biti prekinut. Svako prekidanje slabi liniju kretanja Rada i liniju unutarnje promjene, transformacije.

-Dvanaesto, osjećaj Ja Jesam, ili osjećaj Biva, Postojanja, NIJE OSJEĆAJ koji vas mijenja. On će vas ostaviti takvim kakvi ste što ćete uvidjeti u svakodnevnoj manifestaciji kao nemoć da budete to što ste osjetili na trenutke. Promatranje i Svjesnost sebe, usmjerena ka onom što treba da se mijenja jeste to što omogućuje Transformaciju. Također, trenje koje se time stvara pojačava supstancu osjećaja Postojanja te ona postaje veća, snažnija, dominantnija, prisutnija i time daje pojačanog promatrača i svjedoka te kao posljedica toga nastaje jača i obuhvatnija transformacija osobnosti i života.

-Trinaesto, kada vi niste, ne postojite, ono što je funkcija mehaničkog uma preuzima kontrolu nad vama. Može vam dati dojam da ste to vi, te zbog nepoznavanja funkcioniranja sila kreacije vi mislite da ste to vi. To je iluzija koja djeluje na čovjeka, na svjedoka sve dok svjedok nije dovoljno jak i prisutan u vašem životu i vašem unutarnjem životu. Kada upoznate kozmologiju i rad sila kreacije tada vam postaje jasno da to niste vi, ali ta intelektualna jasnoća mora postati emotivna te čak i vitalna jasnoća. Tek tada ona može biti upotrijebljena u unutarnju promjenu.

-Četrnaesto, kako bi se mijenjali morate mijenjati uvjerenja, stavove, koncepte koje imate i svaki od tih stavova, koncepata, uvjerenja mora da se oslanja na osjećaj Bivanja, osjećaj Ja Jesam, osjećaj Svjedoka. Bez toga vaši koncepti će biti površni, povezani sa osobnošću, njenim projekcijama, strahovima, nadanjima, očekivanjima. Ništa od toga ne postoji u Svjesnom Biću. To je manifestacija nesvjesnog bića, čovjeka koji misli da živi, koji je uvjeren da je on to, koji nema sebe. Bivanje nije obuzeto konceptima. Um jeste. I to je razlika, definicija, koja vam pomaže u daljem Radu na Sebi.

-Petnaesto, Rad na Sebi je definiran upravo samom riječju "Rad na Sebi". To nije rad po sebi, kako današnja duhovnost prikazuje. U Radu na Sebi vi radite na čistom bivanju oslobođenom bilo koje projekcije, oslobođenom od koncepta, uvjerenja, itd. U radu PO sebi vi dodajete ono što vam se sviđa, ono što projicirate na rad i duhovnost, potiskujete ono što vam se ne sviđa. Rad po sebi je ubacivanje slike savršenog sebe koja je projekcija i nadanje da je nešto takvo kakvim ste vi zamislili.

-Šesnaesto, Rad na Sebi je skidanje odjeće preko Sebe, skidanje uvjerenja, laganja, mašte, negativnih emocija, koncepata, ideja koje ne pripadaju pravom i istinskom SEBE. Odbacivanje poistovjećenja sa procesima koje sta zamijenili sobom, odbacivanje svega što ne pripada vama kao Svjedoku, kao Bivanju, kao Postojanju.

-Sedamnaesto, Rad na Sebi je negacijski u početku i oslanja se na razlučivanje istinskog od lažnog, tj. razlučivanje od postojanog i nepostojanog. No, Rad na Sebi je i afirmacijski. Taj dio dolazi poslije negacije kada ste odbacili sve što niste vi, nije vaše, nije postojano. Tada se postojano, ono što ste vi, ono što je vaše, ponovo manifestira u život ali ovaj put istinitije, stvarnije, postojanije, kreativnije, stvaralačko, božanski prožeto.

-Osamnaesto, promatrač i svjedok su temelj vaše transformacije, temelj vaše promijene, temelj vaše buduće samo-izgradnje. On je put ka Višem i put od Višeg ka nižem. Bez njega vi samo igrate duhovnu igru uvjeravanja, samo-umišljanja, laganja sebe, maštanja o sebi, zarobljeni ste više jer mislite da nešto radite, da ste duhovni. Duhovnost ne postoji, to je laž koja vam je servirana i cilj joj je da zainteresira određene dijelove vaše inferiornosti i superiornosti da krene na Stazu. To je zamka za vaš tzv. ego.

-Devetnaesto, rekao sam tzv. "ego", jer vi nemate Ego. Manipulatori tom riječju nisu ništa drugo doli slijepci kojima je manipulirano i sada oni dalje manipuliraju u osjećaju vrijednosti i bitnosti jer su duhovni. A biti duhovan to je još opasniji "ego" od "ega" ne biti duhovan. Ego je stanje Jednog u vama. Stanje Jednog Ja, jedne Volje, jedne Svijesti. Vi nemate Ego. Otuda svaka manipulacija riječju "ego" ukazuje na ego idiota iza nje koji se sam manipuliran. To je slijepac koji ne vidi dalje od svojih koncepata, svojih uvjerenja u svoju samo-ispravnost. Laž koja je postala jača i snažnija od laži prije toga. Ego je Promatrač koji je snažan, postojan, ima vrijednost, ima znanje. Ego znači JEDNO JA, JEDNA SVIJEST, a vi to nemate.

-Dvadeseto, Ja Sam, Ja Jesam je put, istina i život. Ja Sam je temelj manifestacije promatrača i svjedoka. Ja Sam je istinski Ego, vaše Istinsko Ja. Problem je što ste prevareni svojim tumačenjima koja su došla od slijepaca koji su vam tumačili Učenje a sami ga ne razumiju. Ja Sam je ono s čim uspoređujete šta treba da skinete, šta treba da odbacite, šta treba da umre. Ali to što treba da umre ne smije da umre prije no što ste vi POSTALI BUDNI. Ako to umre prije budnosti vaša evolucija je završena i vraćate se na početak. Ponovno Rađanje kao ideja nema veze sa inkarnacijom kako ste uvjereni vašom slijepošću u duhovnosti. Ponovno Rađanje ima samo Budan čovjek, a ne onaj koji je umislio da je on čovjek, i da je budan. Promatrač, Svjedok su put ka budnosti, a Budnost je istina, život, i put ka Besmrtnosti. Želite li da Budete, onda počnite da se promatrate, da svjedočite, da gradite Sebe, a ne laž koja vam je tzv. duhovnošću osnažena, data kao način da do sebe NIKADA ne dođete. Nikome nije u korist da se vi probudite i budete budni. To je osnova koju treba da shvatite što prije i krenete da se BUDITE ZBOG SEBE."
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepet vel 10, 2017 2:42 pm

Sve je zapravo san - Page 8 Kundalini_shaktifree image hosting




Seksualna Sila; Životna Sila; Kundalini Shakti

10 Petak
velj. 2017

Posted by Bhaerava Kaala

"Mnogi žele da rade sa seksualnošću, al ne shvaćaju da seksualnost u svom čistom obliku ne dotiče njihove umove jer radi sa suptilnijim oblikom energije od energije s kojima rade umovi ili generalno um. Um ne može osjetiti seksualnost u svom čistom obliku, već u prerađenom obliku te time to nije čista seksualna sila u čovjeku. U skladu sa poremećenim radom umova seksualnost će biti poremećena, jer poremećen um ne može transformirati seksualnu energiju u skladu sa zakonom transformacije te ju transformira iskrivljenom i seksualnost kao sila koja ulazi u umove dobiva iskrivljenu formu. Time, iskrivljena forma ne daje ispravan rezultat, već iskrivljen rezultat. Drugim riječima, devijacija umova iskrivljuje seksualnu energiju te time pojačava svoju vlastitu devijaciju. To je kretanje u suprotnom smjeru. Seksualna Sila se osjeća kao Budnost, ali ako niste osjetili Budnost znači da nemate dovoljno suptilnu svijest, dovoljno suptilne energije, umovi vam nisu pročišćeni te time i ne znate kakva je sličnost Budnosti i Seksualne Sile. Magnetizam kod nekih ljudi sličan je Seksualnoj Sili, ali je najčešće devijantan. Tu devijaciju devijantan um tumači kao autentičnost, kao specifičnost “budnog čovjeka” (lažno budnog čovjeka) te iskrivljuje devijaciju sve više umišljajući da tako produbljuje svoju “autentičnost”.


Seksualna Sila je kao krvotok koji se kreće tijelom, hrani tijelo, daje mu kisik, oživljava ga. Nekad se naziva i Životna Sila, ali vaše asocijacije na taj naziv nemaju mogućnost da vam daju točan opis ili osjećaj te Životne Sile, zato koristimo izraz Seksualna Sila. Kada osjetite Sebe, nekim čudom, srž sebe kakva jeste bez pretvorbe uma ili tumačenja uma, tada znate šta je to Životna Sila (Seksualna sila) i jasne su vam moguće devijacije koje imate, koje se mogu pojaviti, koje se inače pojavljuju u različitim ljudima i njihovim različitim umovima. Kako bi se kontrolirala (da tako kažem), ili bolje reći Gospodarilo (Gospodar nije kontrolor) sa tom Silom potrebna je BUDNA AKTIVNOST i umovi dovoljno pročišćeni da vas ne odvuku u pogrešnom pravcu ili ne zlouporabe Životnu Silu na pogrešan način – pogrešan način znači ŠTETAN način za vas.
Seksualna ili Životna Sila je AKTIVNI princip Stvaranja. Umovi u čovjeka su PASIVNI princip stvaranja. Ako Aktivna Sila Stvaranja uđu u ne-transformiranu Pasivnu Silu Stvaranja nastaje devijacija i iskrivljenje te sile. Jasno je da Univerzum ima koristi od toga jer koristi energiju koju stvarate kao dodatnu energiju za svoj rast i razvoj, svoju evoluciju – obično se misli da se Univerzum ne razvija i da je on statičan, tj. da Bog, što god to bilo za vas, jeste statičan i da se ne razvija, ali to je jedna od čestih greški u pseudo-duhovnim učenjima. Kada Aktivna i Pasivna sila imaju dodir, tj. Stvaraju ono što nastaje je rezultat koji je Neutralna Sila ili ono što ćete dobiti kao odgovor na svoje ulaganje napora.
Aktivna Sila + (nepročišćena) Pasivna Sila = Neutralna Sila (devijacija).
Samo Budnost ili Svjesnost može da koristi Seksualnu Silu ili Životnu Silu na ispravan način. Drugim riječima, Svjedok je taj koji usmjerava Životnu Silu i koristi je u skladu sa sobom.
Sada, ono što je problem. Svjedok je ograničen utiscima (samskarama) kroz koje se manifestira. Time, Svjedok manifestacijom Sile kroz samskare koje nisu uravnotežene dovodi do ograničene manifestacije Životne Sile i njenih kretanja u različitim pravcima. To je dio koji je teži u svemu tome, zato su mnoga duhovna učenja odlučila se na celibat (ne izražavanje seksualnog poriva) jer je manja šteta od neizražene seksualnosti od one koja je izražena (barem su tako bili uvjereni) – zbog toga imamo niz učenja koja se ne slažu jedna sa drugim povodom ove činjenice, te time imaju različita pravila koja su povezana i sa NAČINOM njihova učenja ili primjene učenja i sa ovom činjenicom.
Postoji niz načina buđenja ove Sile u čovjeku koji je dovoljno Svjestan ili djelomično Budan. Svi ti načini nemaju za svrhu probuđenje razmnožavanja – tj. kako to magijsko-okultni sistemi zloupotrebljavaju u smislu kreiranja, smislu pojačavanja magnetizma, smislu pojačavanja lažne autentičnosti koja je u stvari devijacija, smislu manipulacije i sebičnog iskorištavanja te Sile, itd. – već imaju za svrhu pojačavanje kristalizacije Svjedoka i čišćenja podsvjesnih i nesvjesnih utisaka ili programa (samskara). Nekima je cilj potpuno oslobođenje iz kruga manifestacija NA OVOM NIVOU, dok je drugima cilj SPUŠTANJE čiste Sile i time čišćenje ovog nivoa, tj. njegovo podizanje na višu vibracijsku ravan. Sve zavisi od Učenja do Učenja ili do njihova tumačenja.

Za rad sa tom Silom u drevna vremena postojalo je niz pravila – od pravila izbora partnera, njihove genetike, spiritualne zrelosti i nivoa Bića do kojeg su stigli, preko pravila vezana za učenja, način učenja, cilja učenja (a morate znati da različita učenja imaju različite ciljeve) – sva ta pravila bila su striktna i oštra i svako nepoštovanje tih pravila sankcioniralo se već u samom početku nastajanja, a jedno od tih pravila je bilo povezano sa devijacijom ili iskrivljenjem sile u pojedincu.
Prije upotrebe te Sile bilo je potrebno proći kroz čišćenje seksualnosti koja se radila običnim celibatom, sa nizom pravila u njemu – načinima disanja, fizičkim ponašanjem, umnim usmjerenjem, svjesnom intencijom ili ideacijom – koja su služila pročišćenju uma, ne seksualne ili životne sile jer ona je čista sama po sebi, te njegovoj pripremi. Kroz to čišćenje uviđale su se moguće devijacije te se djelovalo na njihovo ispravljanje. Od devijacije je bitnije na što je SVJESNI DIO u vama usmjeren jer on je taj koji to čisti, preokreće i koji sprečava devijaciju.
Danas, manje-više, ta pravila skoro da ne postoje jer je devijacija čovječanstva prešla kritični prag, što je očigledno sa pojavim različitih devijacija seksualnosti i emocije oko nas. Emotivni Um je u korištenju Životne Sile jedan od najbitnijih umova i na njemu je bio sav naglasak. Ta Ideja je danas pogrešno prezentirana pojavim raznih učenja koja stavljaju naglasak na tzv. “vjeru”, “devociju” i slično – tj. razna učenja koja put kreiraju putem emocije, predaje izbjegavajući ostale umove.
Emotivni Um usmjerava i daje jako gorivo ali i drugi umovi učestvuju u tome te njihova iskrivljenja utječu na generalno Um te time i samu manifestaciju Životne Sile. Životna ili Seksualna Sila IDE KROZ SVE UMOVE jer su svi umovi manifestacija SVJEDOKA unutar života, unutar materije.
Ako izbacimo riječ “seksualna” ostaje samo Sila ili Životna Sila. Ona je isti kvalitet Energije kao Budnost. Time samo Budnost može da osjeti i radi sa seksualnom silom. To je unutarnji i vanjski tok energije koja podržava manifestaciju. Ciljano je data SVETOST seksualnom činu unutar Učenja. Ne zaboravite da je SVAKI DIO Učenja JAKO BITAN u primijeni istog za čovjeka. To što ga mnoga pseudo-učenja isključuju govori samo o nerazumijevanju cjeline Učenja. SVETOST je OSJEĆAJ koji se proizvodi u Emotivnom Umu s ciljem USMJERENJA CJELINE UMOVA a podržana je ALTIVNIMI SVJEDOĆENJEM ili SVJEDOKOM ili SVJESNOŠĆU. To Seksualnu Silu usmjerava u ispravno smjeru, čisti umove od iskrivljenja, daje generalni motiv (kao energiju kretanja), usmjerava Tri Sile na specifičan način, obrće njihove djelovanje, kristalizira energiju u svjedočenje, daje osjećaj cjeline ili cjelovitosti što je potreban dio za prodor u Najviše Stanje Svijesti jer dio ne može ući u to stanje već samo cjelina, itd.

Obično se misli da rad sa seksualnošću uključuje seksualni čin, tj. da je on najbitniji ali to nije istina. To su postavili na pijedestal oni koji s njom najčešće manipuliraju. Vi niste seksualni samo kada ste sa partnerom. Također taj rad ne traži seksualnu, fizičku, stimulaciju. Sve to je grubi način rada sa Seksualnom Silom i time on ne vodi nigdje. Rekao sam da se ona osjeća kao protok u vama, iako to može reći samo dio ljudi. Protok koji najčešće osjećate jeste tokom seksualnog čina, ili naglog aktiviranja seksualnosti u vama. Nemojte miješati seksualnost sa Seksualnom Silom, to nije isto. Seksualnost je manifestacija vaših umova, a Seksualna Sila je IZA NJIH, jer je brža, jača, prodornija i suptilnija od vaših umova. Seksualnost je Pasivna Sila, Seksualna Sila je Aktivna Sila. Umovi su Pasivna Sila, Budnost ili Svjesnost je Aktivna Sila. Život čovjeka je Pasivna Sila, Životna ili Seksualna Sila je Aktivna Sila, itd.
Kada se spusti Seksualna Sila u tijelo i um osjeća se proširenje svijesti pod jakim energetskim nabojem koji se širi nekoliko metara oko vas. Ona se može prenijeti na drugoga, može se usmjeriti u određene aspekte života, može se usmjeriti na određene dijelove uma, može se usmjeriti na osjećaj cjelovitosti, može dati Afirmativni šok ili može dati Negacijski ili Negirajuću Šok, može se usmjeriti na održavanje Budnosti, dodatnu Kristalizaciju Budnosti, itd.

Tzv. Kundalini Shakti se često tumači kao Seksualna ili Životna Sila, ali skoro pa svi imaju pogrešno značenje te Sile – Shakti u prevodi znači Sila. Često se tumači kao “sklupčana zmija” u dnu kičme i vi mislite da je to bukvalno, ili da se bukvalno misli na kičmu. Također, često se kretanje Prane po tijelu i suptilnom tijelu tumači kao kretanje Kundalini Shakti. Kundalini nema nikakve veze sa kičmom kao kičmom, niti sa kretanjem Prane – kao što je manipulacija sa tzv. Shaktipatom ili davanjem sile drugom  jer u Shaktipatu najčešće netko pokreće kretanje prane u vama određenim načinom koji je naučio sa Kundalini nije prana – niti sa čakrama, niti sa različitim pranayamama kako se inače misli. Kundalini na našem nivou je Pasivna Sila i ako razumijete šta sam rekao dobili ste početak razumijevanja Kundalini Shakti. Ona je negativna po karakteru, Pasivna po Silama, Negacijska po načinu, uspavljujuća po djelovanju, vezujuća po karakteru manifestacije. Preokrenuti tu Silu u Afirmativnu, Pozitivnu, Potvrđujuću, Kreativnu, itd. je proces koji nema veze sa onim što vam manipulatori o tome pričaju. To je preokretanje CIJELI ŽIVOTNE SILE U VAMA u SUPROTNOM PRAVCU OD NJENOG PRIRODNOG KRETANJA. TO JE BORBA PROTIV PRIRODE I MANIFESTACIJE APSOLUTA ka izražavanju u pravcu od Apsoluta ka obodu kreacije. To je negiranje manifestacije i rekreacija manifestacije. Pošto se manifestacija čini istovremeno u svim pravcima, to je izlazak iz pasivnog stanja u kojem imate svrhu danu mjestom na kojem ste manifestirani i rekreiranjem svoje svrhe u drugom pravcu manifestacije. Primitivna pojašnjenja Sila ili Guna u duhovnim učenjima nemaju veze sa ovim što pričam. Ta ideja je dana ljudima koji su obuzeti, da tako kažem, Pasivnim stanjem jer oni Aktivne principe ne mogu da razumiju, otuda današnja duhovnost ovo znanje nema jer nema u sebi dio koji je sposoban da razumije ovo znanje, te je djeliće tog znanja iskrivila u skladu sa svojom devijacijom – a mnogi misle da duhovnost ne može da bude iskrivljena, tj. devijantna (sve u ovom univerzumu, u skladu sa ciljem univerzuma, može biti iskrivljeno i JESTE iskrivljeno). Proučavanjem Zakona Manifestacije Apsoluta uviđa se iskrivljenje ili devijacija sila te se razumije zašto je to tako i zašto je to potrebno.
Možemo reći da je sve Kundalini Shakti, ali ŠTA TO ZNAČI? Ja vam neću reći jer postoje oni koji to iskorištavaju za manipulaciju nad drugima kako bi to predstavili kao svoje znanje, što je svojevrsna krađa.

Kada se radi sa Kundalini Shakti, Seksualnom Silom, Životnom Silom (što je u jednom nivou jedno te isti) bitno je osjetiti njen karakter u čistom obliku, njen smjer kretanja, njenu manifestaciju unutar pojedinačnog uma, devijacije umova, namjeru manifestiranog dijela Bića u njegovoj evoluciji u tzv. duhovnom smjeru, kakve sile u nama proizvode (mislim na Gune), proučiti umove – neke od njih ispraviti, neke usporiti, neke ubrzati, neke dijelove izbaciti, neke ponovo kreirati, neke ponovo prespojiti, itd. U mjesto gdje dolazi do iskrivljenja potrebna je prepravka koja ne može biti napravljena bez Budnosti, ili barem Svjesnosti. Na taj način se prepravlja kretanje evolucije Bića, zaustavlja se devijacija, zaustavlja se pogrešan smjer involucije, mijenja se životni smjer, način života, način percipiranja svijeta, sebe i drugih, itd.
Životna Sila ili Kundalini treba biti povezana sa Generalnom Životom Silom tada pričamo o manifestaciji Božanske Volje, a to spajanje se vrši Rađanjem Odozgo ili tzv. probuđenjem čovjeka. Ono što se u ovom ne govori jeste da probuđenje može biti parcijalno, tj. dio se može probuditi dok su ostali dijelovi i dalje uspavani – pod “uspavani” se misli nerazvijeni, zakržljali, pod djelovanjem iskrivljenja, iluzije, vezanosti, itd. Kada se određeni dio čovjeka Probudi jako je teško probuditi ostale dijelove, i najčešće biće se vraća ponovo u inkarnaciju u ponovni rad kako bi to uradilo. Ali ako je tome prethodio inteligentan Rad na Sebi tada se transformacija umova može nastaviti dalje i može se probuditi ostali dijelovi čovjeka koji su zaostali u tom procesu. No, ukoliko je Rad bio samo na jednom umu to, najčešće, nije moguće.

Kako bi se radilo sa Seksualnom Silom potreban je redovan rad sa njom. Problem sa ovim što sam rekao jeste što većina misli da je to bukvalno rad sa seksualnošću, ali nije. Objasnio sam razliku. Rad sa njom je kreativan u manifestaciji, tj. stvaralački. Ako je previše pasivnosti u vama, previše negativnih emocija, ograničenja, vezanosti, nerazumijevanja, takav rad će to pojačati osim ako znate kako to da izbjegnete. Kundalini Shakti ima čudnu “naviku” a to je da pojačava sve u vama, bilo to dobro ili loše, te time pojačava određeno kretanje bilo ono štetno ili korisno. Ona nije personalna, ne doživljava vas u skladu sa vašom slikom ili konceptom o sebi, nema za cilj da vas uništi ili da vas izgradi, ne osjeća vas divnim i ljubaznim čovjekom, itd. Ona nema “dobro-loše” odnos sa vama. Ona je kreativna i to znači da pojačava i kreira sve na što naiđe na svom putu. Zato su mnogi poludjeli, ubili se, postali razorni, a rijetki to preokrenuli u ispravnom pravcu, tj. iskoristili za svoje buđenje i svoj evolutivni razvoj i rast. Čak i kada uništi čovjeka ona je i dalje kreativna. To je dio koji ne razumijete jer vi pod kreacijom (afirmacijom, potvrđivanjem) mislite na pozitivne, vitalne, emocije a to nema veze sa tim. Pozitivno i negativno, u smislu emocija, ne postoji u Životnoj Sili ili Kundalini Shakti.
Ona je stalan, razoran tok, koji istovremeno uništava, stvara i održava i tako se osjeća kada se dođe u kontakt sa njom. Ona u sebi sadrži sve moguće krajnosti jer se spušta u svijet krajnosti i umove krajnosti, zato i govorimo o čišćenju umova, o pripremanju čovjeka, o nepostojanja tzv. “dobra i zla” jer to nema veze sa dobom i zlom (to je krajnost). Ona je čista Aktivna, Stvaralačka, Potvrđujuća Sila koja nije personalna ali u sebi sadrži ostale TRI SILE kao svoju MANIFESTACIJU. Da bi ste ovo razumjeli potrebno je ZNANJE O SILAMA koje je jako ograničeno dato u duhovnosti kada ona priča o tri gune, tri sile i obično priča o njihovoj statičnosti, tj. nepromjenjivosti. Sile U SVAKOM MOMENTU mijenjaju mjesta, pod djelovanjem viših ili nižih sila, koje su pod djelovanjem centralnih sila kreiranja unutar Univerzuma i začudilo bi vas koje sve oblike mogu da preuzmu. Mi ne možemo znati sve njihove oblike ili Njene oblike ali možemo znati one koje se tiču nas. Jedno od tih znanja tiče se dva svijeta koja svojim djelovanjem stvaraju naš svijet. Viši i Niži svijet svojim međudjelovanjem kao Sile stvaraju naš svijet kao rezultat. Sile iz tih svjetova djeluju na naš svijet i sile unutar njega. Ali također, naš svijet sila djeluje na njih i mijenja ih. Zapamtite: U Univerzumu nema ništa što je beskorisno i sve koristi jednom jednim cilju a to je evoluciji Univerzuma i Apsoluta.

U početku je potrebno proučavati svoju seksualnost, promatrati je, osjećati je, vidjeti njene kretnje, razumjeti je. To ne smije biti odvojeno od ostalih dijelova Rada na drugim umovima. I sve to mora biti povezano sa Svjesnošću – svjestan sam da ima drugih načina, ali ovdje ne pričam o njima. Seksualnost mora da se promatra na drugačiji način od svakodnevnog. Ona mora postati SVETA, ali ne na silu i ne zamišljanjem već RAZUMIJEVANJEM. Morate razumjeti zašto je to tako kod vas. Tada se morate “družiti” sa tom djelomičnom silom u vama i za to ima niz tehnika i načina. Nakon toga morate naučiti usmjeriti tu silu, ali ako ste svjesni nje tada je već usmjeravate ka višim dijelovima vas, tj. ka svjedočenju, svjesnosti, budnosti. U isto vrijeme morate biti svjesni koje sve dijelove umova ona probuđuje, kako se ona ponašaju u tom momentu, gdje su iskrivljenja tih umova i razumjeti zašto imate ta iskrivljenja te djelovati u smjeru ispravljanja tih usmjerenja. Kada tu Silu, na TRENUTKE, možete osjećati čisto bez seksualnosti, tili pobuđenosti umova, tada ćete osjećati njenu razornu moć – riječ “razorno” ne znači negativno, već snagu, moć, jedinstvenost, energiju koja je čista i bez značenja, itd. Morate SAZNATI šta vam je cilj u životu, a tiče se vaše evolucije te težiti tom cilju AKTIVNO. Tada počinje preokretanje djelovanja Kundalini Shakti ili Životne ili Seksualne Sile.
Kada ste došli do tog nivoa već ste u velikoj mjeri izmijenjeni kao ljudsko biće. A tada već ZNATE ŠTA JE TO KUNDALINI SHAKTI i više ne možete biti prevareni od onih koji vam govore da znaju. Dapače, možete se jako fino zabavljati sa njima. No, ne smijete imati negativne motive iza toga, negativne emocije, optužbe, uvrijeđenosti, itd. To će ta Sila shvatiti KAO VAS i pojačati to u vama i time djelovati na vas, vaš život, vaše okruženje. Ali ne smijete biti ni infantilno pozitivni, sentimentalni, sažaljivi, tzv. moralni jer to je krutost uma, itd. Savjest DA, moral NE.
Ako i kada vam se pojača Magnetizam ne smijete ga zlouporabljivati jer to je VATRA a onda uništava sve na svom putu što nije u skladu sa njim ili u skladu sa Višim Silama. Morate naći način da ostanete izvan dodira ljudi a opet u dodiru sa njima. Sposobnosti koje će vam dati ta Sila ne smijete shvaćati olako. Njihova snaga često uništi onog koji ju koristi. Svaki dio u vama koji se opire tj. nalazi se pod djelovanjem Pasivne Sile mora biti preokrenut jer će stvoriti negativne efekte na vas i vaš život – bolesti, nesreće, devijacije – i to je ono što se dešava većini. Pod djelovanjem te Sile postat ćete Aktivna Manifestacija Životne ili Kundalini Sile (Shakti). To je samo stepenica, ne cilj. Morate ići iza toga. Ako vas OPIJE to stanje, ponovo ćete se zarobiti. To stanje ne smije da vas OPIJE, već da vas razbudi i vidite ga čisto bez projekcije, bez fantazije (fantazija je pogubna na tom nivou), te se ODVOJITI i od tog stanja Aktivne Sile i ići u njeno izvorište.
Tu postoji nekoliko načina: način da VI ZNATE šta s njom da radite, i način Ideacije kao dva u nizu načina njenog usmjerenja i upotrebe. Drugi je najsigurniji ali on je u početku prepuštanje Volje Najvišem. Kasnije se pretvara u nešto drugo.

Ako sebe i svoj život ne smatrate SVETIM bolje je ne igrati se sa ovim Silama. Nazivali je vi Seksualna Sila, Životna Sila ili Kundalini Shakti sasvim je svejedno, ali značenje koje tome dajete je jako bitno. Vaš život je CJELINA kakva god da ona jeste. Možda je SADA razjedinjena cjelina, ali je cjelina. Tu ste gdje ste. Odatle i krećete. Što se manje lažete to je bolje.
Ako ovo razumijete shvatit ćete zašto vam je seks primamljiv. Ali vi ste od njega upotrijebljeni, on nije vaša volja. Vas Kundalini Shakti upotrjebljava. Vas univerzum upotrjebljava. Vaši mehanizmi osobnosti isto. Zato ste pod djelovanjem Pasivne Sile. Vas se ništa ne pita. I to je prvo što morate promijeniti u svojoj evoluciji. Prestati biti UPOTRJEBLJIVANI u postati onaj koji Aktivno Upotrjebljava s ciljem evolucije.
Pazite, otvorite šestero očiju, u potrazi za Evolutivnim Učenjima, jer su ona rijetka. Morate postati ISPRAVAN ČOVJEK tek tada ćete naići na njih. Tada nastaviti inteligentno dalje."
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 10:24 am

I tako gospon Jovan postade gospon NIKO!

"Jovan ......
11. фебруар у 11:25 ·

Bio je to momenat jasnoće, i neverovatne snage. A onda je nastupio totalni kolaps sistema izgrađenog oko Lažne Ličnosti.
Istina koju sam spoznao razorila je sve laži. I bi mi žao Čovečanstva koje je utehu našlo u lažima i slatkim snovima. Ali te istine nisam mogao da podelim, na njih nespremne delovale bi razarajuće.
Svaki koncept postao je bespotreban. I Rad je doneo svoj plod, gledao sam transformaciju unutrašnjih pojava, i to čim se pojave. Rad je obavljen.
I osta samo da se Živi, da se deluje, da se čini, umom, dušom i telom, jednostavno, jer nema ko da talasa i komplikuje.

Momenat je trajao gotovo celi dan.
Sažaljenje nad Čovečanstvom naredna 3 dana.
Kolaps traje već peti dan."
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 11:01 am

MoW je napisao/la:
@leont i ostali, držimo se izvorne teme koju je otvorio Fic, inače za copy-pasteanje citata na temu indijske duhovnosti molim da otvorite zasebnu temu.
Ovu temu prebacujem na Duhovnost jer s Astronomijom i misterijama svemira nema veze.
 :P  > duhovnost > paraduhovnost > leonst se na glas svađa sam sa sobom upotrabljvajući tuđe argumente
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 12:28 pm


Uobicajena je pojava da tupsoni ne kapiraju i vide ono cega nema.
Ako ti se ne svidja ono sto pisem ili postam pa ti bre ne moras uporno da dolazis ovde i da to citas i trtljas ko neka baba. Na forumu imas hiljadu drugih tema a forum pruza cak i mogucnost da svaki tupson kad god hoce moze da otvori kakvu god hoce temu i tu trtlja do mile volje.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 4:10 pm

hm - neču reć hihihi... sad je vidljivo i leontovo realno lice. ni čudo pa ti treba tak puno citata za svađu realnog i željenog jajića. viš, meditacija slabo pomaže kad je duša bubina. ada - pesak - pa se lečiš. ondak meditiraš zdrave duše.

"Sažetak:
Sekvencioniranje genoma čovjeka te razvoj novih globalnih bioloških metoda odigrat će veliku ulogu u medicini budućnosti. Čim se prije utvrdi precizan slijed i obrazac molekulskih zbivanja za svaku pojedinačnu bolest, moći će se razviti takvi lijekovi koji će interferirati s patološkim procesima te ih korigirati. No, bez obzira koliko dobri ovi lijekovi bili, ostat će problem njihova usmjeravanja na točno određenu stanicu ili tkivo. Precizno usmjeravanje zajedno s boljom zaštitom lijeka moglo bi riješiti dva kritična problema u razvoju lijekova: toksičnost kao posljedicu prevelikog doziranja lijekova i učinkovitost s obzirom na preciznu isporuku lijeka i njegovo koncentriranje u željeno područje. Nanotehnologija primjerice nudi mnogo zanimljivih mogućnosti za poboljšanje isporuke lijekova. Stoga je niz dijagnostičkih i farmaceutskih tvrtki već sada razvio i primijenio nanotehnologijske sustave u svakodnevnoj praksi, a među njima i neke sustave za isporuku lijekova.
[nanotehnologija] [molekularna medicina]
- Kako isporučiti i usmjeriti lijek na željeno mjesto?
mr. sc. Sandra Kraljević /Zavod za molekularnu medicinu, Institut Ruđer Bošković, Zagreb"
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 6:28 pm

Ma ti bre i dalje nesto trtljas tu po temi!
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimepon vel 13, 2017 6:37 pm

hihihi - - -
pa to je zajednički životni san i liječnika i bolesnika. brži i efikasniji lijek bez štetnih popratnih pojava.
http://hrcak.srce.hr/8018
sličan kao i zajednički životni san gurua i učenika. samosvjest na kvadrat, finjaka bez prljanja karme.

no šalu na stranu: užasno različiti mogu bitii efekti "prosvjetljenja" kada prosvjetljenje generira zdrava duša ili kad ga generira psiha koja pati, za što potvrdu potraži u činjenici da u vojsci nasinika i ubojica (običnih, psihopatskih, sociopatskih ubojica ala c,manson ili adolf ....) svaki drugi bio je vođen svojim unutrašnjim prosvjetljenjem ili glasom boga.
u obadva slučaja radi se samo o životnom snu, no u drugom slučaju rezultati prosvjetljenja su iznimno bolni i pogubni po životne snove opčinstva u okruženju. jednako je nakazno kad je prosvjetljenje generirano iz duše bića zaraženog pohlepom - životnim snom posjedovanja (pa makar na štetu svih ostalih), snom o osveti, snom o vlastitoj predanosti prosvjetljenju i prosvjetiteljstvu .........
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto vel 14, 2017 1:04 am

Što jest da jest prosvjetlit može svatko i moguće je da ga odlupi u krivom smjeru! To je takva igra. Prelazimo na novi level. Ovdje više nema laži jer je laž nešto što nepostoji. Veselim se tom dobu.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto vel 14, 2017 11:47 am

bojim se pa bi se lako moglo zbit da tvoje veselje renesansi ostane samo životni san.
npr. - reiki leveli se kupuju i ko tečajevi i ko uspostava levela. baš kao i team building popularni su u svijetu menađera ljudožderskih korporacija. upravo kao da frankenstein stvara novu sortu brzih, efikasnih, superstabilnih i zdravih predradnika, upravitelja i goniča robova. bitno ljigavija i civilizacijski razornija institucija neg recimo prodaja indulgencija srednjevjekovnim močnicima. idealno za životne snove prosvjetljenih srebroljubaca.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto vel 14, 2017 1:29 pm

web dust je napisao/la:

http://hrcak.srce.hr/8018
" Nanotehnologija primjerice nudi mnogo zanimljivih mogućnosti za poboljšanje isporuke lijekova."

A u slucaju sindroma?
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitimeuto vel 14, 2017 2:17 pm

Neznam zakaj sam rekel da se Veselim. To mi je tik iz djetinjstva. Uopče se ne veselim. Sve je iluzija.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve je zapravo san - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sve je zapravo san
[Vrh] 
Stranica 8 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Da li zapravo ikada oprostimo?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: