Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sve je zapravo san

Go down 
+13
MoW
grga@bizArt
primitive101
Novus ordo seclorum
web dust
Mediterano Blanco
Ariadne_1
Jedi Mind Tricks
Q
2pac
rikoset
Kahali
Fic
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2016 3:32 pm


"I onda shvati da nije On u Svijetu nego je Svijet u Njemu. I počne razumijevati da "kada se pomakne lonac, prostor u loncu se ne pomiče, jer nije prostor u loncu nego je lonac u prostoru""
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2016 4:17 pm

Sve je zapravo san - Page 4 2vmx15g
zubi
nemisli svoje misli. stvarnost saznaj od drugih
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2016 5:38 pm

Sve je zapravo san - Page 4 Posmatrac
upload an image

Svjesnost koja promatra nešto u vama ili oko vas je drugacija Svjesnost od one koja promatra vas.
Promatranje iz vas je jedno. Promatranje vas je sasvim drugo.
Ogromna je razlika u Ukusu ta dva stanja.
BhK
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesub svi 28, 2016 11:17 pm

nije točno ovo što na slici piše
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimepon svi 30, 2016 5:08 pm

Sve je zapravo san - Page 4 Tisina
img host

Postoji tisina i Tisina.
Prva je odsustvo zvuka druga je svojstvo uma.
I kao sto je receno u jednom od gornjih postova:

"I onda shvati da nije On u Svijetu nego je Svijet u Njemu. I počne razumijevati da "kada se pomakne lonac, prostor u loncu se ne pomiče, jer nije prostor u loncu nego je lonac u prostoru""

tako je i sa Tisinom i bukom sveta.
Ta Tisina je Mir.
A dobra je i za odmaranje.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto svi 31, 2016 7:35 pm

"Vi cijelo vrijeme mislite da su to vaše odluke, vaša mišljenja, vaši stavovi, vaša odbijanja ili prihvaćanja, vaša slobodna volja, vaša moć izbora, sa svim "ja" koja iza toga ili u tome učestvuju kroz tzv. generalno "ja" ili identitet koji ste u momentu primanja Spoljašnje Volje ili Spoljašnje naredbe u vezi Rada, Učenja ili nečeg sličnog.

To bi bilo ukratko način na koji čovjek prima sve oko sebe misleći da je to on sam, da on sam misli, ima emocije, učestvuje u odlukama, ima slobodnu volju, slobodu izbora koju proglašava samim sobom. Dok u stvarnosti sve to su akcije i reakcije koje nemaju nikakve veze sa čovjekom. Naravno, pod uvjetom da je taj čovjek barem djelomično Čovjek a ne Mašina ili Leš koji misli da je Čovjek."

"Čovjek je ideja. Življenjem i vjerovanjem da ste čovjek vi osnažujete tu ideju, dajete joj svrhu, uništavate je, gradite je, održavate je. Drugim riječima, vezani ste za tu ideju. Da bi išli u smjeru evolucije morate imati nešto što je iznad čovjeka, iznad ideje "čovjeka" koju imate. Učenje vam je dalo tu ideju. Zbir pravila, zakona, tumačenja, ideja koje učenje daje imaju za svrhu da vas maknu iz ideje kojoj sada robujete, ili koju sada živite te u nju unosite dijelove viših ideja, ciljeve koji vas motiviraju da postignete nešto iznad toga što ste u ovom trenutku. I u tom slučaju ideja koju primate ima potencijal. Potencijal nužno ne znači da će ideja da zaživi. Ona samo nudi mogućnost."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto svi 31, 2016 11:56 pm

Ovo s tišinom me podsjetilo na ono kad te netko upita "što slušaš", a ja velim: "ništa" ili "većinom ništa posebno" ili "uživam u tišini".
Jer meni je zaista tišina najbitnija. Muzika me nikad nije naročito privlačila. Mislim da čovjeku u prirodnom stanju glazba nije potrebna. Na glazbu gledam kao na nešto terapeutsko, nešto što je potrebno čovjeku koji se odmaknuo od tišine i treba se liječiti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri lip 01, 2016 5:55 am

web dust je napisao/la:
i razmatranje uzroka nedoumica oko 5.euklidovog
postulata i slična razmišljanja mogu popravljat,
budit i inducirat pozitvnu socijalnu emanaciju
.Sve je zapravo san - Page 4 2qwexk3




"Socijalna emanacija" je terminološki složenac koji kada izgovoriš može biti jedino vrsta budjenja neke sub-kulture (primjerice) ili nekog 'pokreta' unutar postojećeg mikromentaliteta, a najčešće usljed jedne ili više mogućih promjena i utjecaja iznutra (ili izvana) na taj mikromentalitet ...
to može uključivati tehnologiju, trend, načine i uvjete života ili niz drugih raznih mogućih influenci... ali nije povezano sa nikakvim aksiomom niti se nečiji individualni progres ikada odjednom zrcali na sve ljude tog "kraja" !


dakle upravo ta izjava kako "razmišljanje o 5 euklidovom aksiomu rezultira sa .. Blah .."
je smiješna, očito infantilna i trivijalna (pomalo kontradiktorna) jer takvo (ili bilo kakvo slično) razmišljanje niti hoće niti može rezultirati bilo kakvom
"pozitivnom socijalnom emanacijom" jer se 5-ti euklidov aksiom bavi jednostavnom gemoterijskom činjenicom koja priča o paralelizmu u prirodi i nema AMA BAŠ nikakve veze niti sa "popravljanjem" niti sa "buđenjem" a najmanje sa "induciranjem pozitivne socijalne emanacije" što je samo po sebi vrlo nespretno izrečena rečenica (prozirna, namjerno zakomplicirana da bi zvučala što manje shvatljivo što manjem broju ljudi i istovremeno činila autora što "pametnijim" sa takvim "brilijantnim" uvidima i "dubokim riječnikom" ,.. hahahah, ne znam dali bi plakao ili se smijao);
Dakle taman kada bi svi ljudi odjednom iz neke države istovremeno i najintenzivnije moguće počeli kontemplirati o Tao Te Ching-u ili o ashtavakra samhita-i ili o svim drugim najdubljim textovima i najmudrijim od mudrih Filozofa, matematičara, Fizičara, Sadhua ili transpersonalnih psihologa nebi se desila nikakva "socijalna emanacija" !
ali ukratko školarac:
prvo shvati što znači termin "emanacija" (recimo baš u filozofiji kao najpoznatiji primjer pojavljivanja te riječi) i tada pokušaj pomiriti samo te dvije riječi i zapitaj se što bi uopće moglo uzrokovati socijalnu emenaciju i dali to kao takvo može samo po sebi biti "pozitivno" to start with !
nakon toga pokušaj ti sam prvo zaključiti čime može uzrokovati bilo kakva kontemplacija ili razmišljanje i onda to do čega si došao poveži sa "pozitivnom emanacijom" pa ćeš se ili počet smijati sam sebi ili ćeš me mrziti jer ti se posrao po textu ..
ali ne bih ja to napravio da to vidim prvi put, ali brajkoviću moj ti malo malo pa neki zakomplicirani "Biser" koji ne samo da nema veze sa "common sense" nego je van ikakvog smisla a i vrijedja inteligenciju ljudi koji čitaju ovaj forum..

I na kraju ako si ti stvarno i iskreno ovo napisao jer si slučajno odrastao sa puno-previše literature pa si sada malo zbunjen i pogubljen (što čisto sumnjam) ja ti se onda ispričavam ali ako je u tome riječ onda si brate mogao napisati brutalno iskreno:
Jebali vas Guru-i, kontemplacija o pra-ideji, vječnosti i beskonačnosti sama će vas odvesti do Puta k Nirvani;
(primjerice eto),.
Zašto bi tu miješao nekakva "budjenja pozitivnih socijalnih emenacija" brate mili ?
mnogo bez veze ...pre-forsirano, pre-natrpano "fancy" terminima, pre-bezlično, i na kraju previše "I-wanna-be-somebody-I'm-not-as-fast-as-I-can" ;
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri lip 01, 2016 3:55 pm

ne čudi me pa neš jednoznačno i apstraktno ko razmišljanje o geometriji nemreš ptimjetit ko širi benefit, međutim uklapa se u tvoj zdrilani ego. jednako tako uklapaju se nepokojstvo koje mu izazivaju biseri i nemogučnost razumijevanja kratkih i jednostavnih rečenica.  8)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri lip 01, 2016 10:23 pm

flame wars have begun :P
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimečet lip 02, 2016 8:39 am

:P ili razmjena opažanja i mišljenja ili o načinima čitanja i pisanja ili ......
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri lip 08, 2016 5:06 am

web dust je napisao/la:
ne čudi me pa neš jednoznačno i apstraktno ko razmišljanje o geometriji nemreš ptimjetit ko širi benefit, međutim uklapa se u tvoj zdrilani ego. jednako tako uklapaju se nepokojstvo koje mu izazivaju biseri i nemogučnost razumijevanja kratkih i jednostavnih rečenica.  8)


ne stari,
ja potpuo razumijem što ti radiš i što si htio reći,
osim toga mislim kako razmišljanje o geometriji stvarno može biti nešto zanimljivo, nešto što eventualno može voditi prema mentalnoj praksi neke individue, može odvesti nekoga prema nekim od uvida ili riješenja
(koji su doduše analitički i kontinentalni filozofi davno prožvakavali i raspravljali tijekom zadnjih stoljeća), ali sam taj čin može biti inspirirajući i motivirajući !!;
ali NAČIN na koji si ti to rekao/napisao je potpuno nepotrebno lexičko prenemaganje (koje radi toga na kraju uopće ne ispada ono što si htio reći niti priča, a niti ima veze sa ovim pozitivnim senzacijama koje sam tu spomenuo),
Već si jednostavno radi potrebe da zvučiš "very DEEP" ukakio, i to zato jer si nisi izdržao da ne ubaciš toliki broj nepotrebnih termina jedan za drugim umjesto da si to rekao na jednostavan, skroman i precizan način
(a da si tako napisao osobno bih pohvalio i skinuo kapu da si tako napisao;
a to je zato jer je bilo kakva intenzivna kontemplacija tog tipa i o nečem takvom puno bliža i bolja za pojedinca na Zapadu, kao vrsta mentalne vježbe, nego bilo koja druga od profit making Instant new-age tehnika, reiki-a, light-workera ili rainbow warriora koji graniče sa deuzijom i ponzi schem-ama);

I sada, kako bi ovjenčao svoje izlaganje, počinješ svoj post sa tim kako ja ne mogu shvatiti širi benefit u razmišljanju o nečem "jednostavnom i apstraktnom" .. ahahah..
zašto prijatelju ispucavaš termine jedan za drugim koji niti u praksi niti u principu ne idu zajedno ..
(iako i mogu ali jedino možda na nekom seminaru kreativnog pisanja kada bi takvu "rečenicu" ili "složenicu" branio sa tim kako si zapravo htio reći neka osoba ne može povezati "vrlo jednoznačnu apstrakciju" medjutim čak i tada rekli bi ti da to i ne ide baš jer "apstrakcija" sama po sebi NIJE jednoznačna;
jedino rješenje je napisati kako netko ne može shvatiti "jednostavnu metaforu" ili "jednoznačnu metaforu" ali ne postoji "jednoznačna apstrakcija" jer je jedna od kvaliteta tj. osobina "apstrakcija" to da nisu jednoznačne... iako mogu povezivati iste stvari);

i na kraju, ja sam publicirao više stvari do sada nego što si ti pročitao (sudeći po tvojoj potpunoj posvadjanosti sa gramatikom, samohavlom, stilom i po tvojim pravim godinama tj. tvojoj infantilnoj potrebi da kompliciraš jednosatvne stvari (koje bi zvučale možda čak i izvrsno da si se suzdržao);

a ako ti stvarno te tvoje lexičke masturbacije koje ispljuješ svako malo zoveš "jednostavnim rečenicama", posebice ove na ne-egzaktnim temama, onda ne znam, možda si toliko "napredan" da bi trebao popričati sa predsjednikom analitičkih filozofa hrvatske, mogu te upoznati sa njim jer mi je dr.Berčić dobar prijatelj (samo prije toga možda nebi bilo loše da naučiš što znače termini kojima se služiš i da tu i tamo barem pogodiš koje č i ć)
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimečet lip 09, 2016 10:50 am

Kahali je napisao/la:
web dust je napisao/la:
ne čudi me pa neš jednoznačno i apstraktno ko razmišljanje o geometriji nemreš ptimjetit ko širi benefit, međutim uklapa se u tvoj zdrilani ego. jednako tako uklapaju se nepokojstvo koje mu izazivaju biseri i nemogučnost razumijevanja kratkih i jednostavnih rečenica.  8)


   ne stari,
   ja potpuo razumijem što ti radiš i što si htio reći,
   osim toga mislim kako razmišljanje o geometriji stvarno može biti nešto zanimljivo, nešto što eventualno može voditi prema mentalnoj praksi neke individue, može odvesti nekoga prema nekim od uvida ili riješenja  
  (koji su doduše analitički i kontinentalni filozofi davno prožvakavali i raspravljali tijekom zadnjih stoljeća), ali sam taj čin može biti inspirirajući i motivirajući !!;
     ali NAČIN na koji si ti to rekao/napisao je potpuno nepotrebno lexičko prenemaganje (koje radi toga na kraju uopće ne ispada ono što si htio reći niti priča, a niti ima veze sa ovim pozitivnim senzacijama koje sam tu spomenuo),
   Već si jednostavno radi potrebe da zvučiš "very DEEP" ukakio, i to zato jer si nisi izdržao da ne ubaciš toliki broj nepotrebnih termina jedan za drugim umjesto da si to rekao na jednostavan, skroman i precizan način    
  (a da si tako napisao osobno bih pohvalio i skinuo kapu da si tako napisao;
 a to je zato jer je bilo kakva intenzivna kontemplacija tog tipa i o nečem takvom puno bliža i bolja za pojedinca na Zapadu, kao vrsta mentalne vježbe, nego bilo koja druga od profit making Instant new-age tehnika, reiki-a, light-workera ili rainbow warriora koji graniče sa deuzijom i ponzi schem-ama);
 
  I sada, kako bi ovjenčao svoje izlaganje, počinješ svoj post sa tim kako ja ne mogu shvatiti širi benefit u razmišljanju o nečem "jednostavnom i apstraktnom" .. ahahah..
   zašto prijatelju ispucavaš termine jedan za drugim koji niti u praksi niti u principu ne idu zajedno ..
  (iako i mogu ali jedino možda na nekom seminaru kreativnog pisanja kada bi takvu "rečenicu" ili "složenicu"  branio sa tim kako si zapravo htio reći neka osoba ne može povezati "vrlo jednoznačnu apstrakciju" medjutim čak i tada rekli bi ti da to i ne ide baš jer "apstrakcija" sama po sebi NIJE jednoznačna;
   jedino rješenje je napisati kako netko ne može shvatiti "jednostavnu metaforu" ili "jednoznačnu metaforu" ali ne postoji "jednoznačna apstrakcija" jer je jedna od kvaliteta tj. osobina "apstrakcija" to da nisu jednoznačne... iako mogu povezivati iste stvari);
     
  i na kraju, ja sam publicirao više stvari do sada nego što si ti pročitao (sudeći po tvojoj potpunoj posvadjanosti sa gramatikom, samohavlom, stilom i po tvojim pravim godinama tj. tvojoj infantilnoj potrebi da kompliciraš jednosatvne stvari (koje bi zvučale možda čak i izvrsno da si se suzdržao);

      a ako ti stvarno te tvoje lexičke masturbacije koje ispljuješ svako malo zoveš "jednostavnim rečenicama", posebice ove na ne-egzaktnim temama, onda ne znam, možda si toliko "napredan" da bi trebao popričati sa predsjednikom analitičkih filozofa hrvatske, mogu te upoznati sa njim jer mi je dr.Berčić dobar prijatelj (samo prije toga možda nebi bilo loše da naučiš što znače termini kojima se služiš i da tu i tamo barem pogodiš koje č i ć)

ak već nemreš iz svoje kože nabavi pametne očale i za čitanje i za pisanje, to ponekad pomogne pametnom razmišljanju. sa slovima (rječima), priča ti je slična kao i sa znakovima -mogu te u pravo vrijeme odvest na pravo mjesto i pokazat pravi modus akcije, a možeš se skroz zajebat ak ih krivo pročitaš.  8)
- u principu fala za kompliment.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto lip 14, 2016 11:01 am

leont je napisao/la:

"I onda shvati da nije On u Svijetu nego je Svijet u Njemu. I počne razumijevati da "kada se pomakne lonac, prostor u loncu se ne pomiče, jer nije prostor u loncu nego je lonac u prostoru""


I lonci i serpe, ljudska tela i planete, zvezde i galaksije  prostorom jezde.
Oblaci nebom.
Misli umom.
Buka sveta Tisinom.
Nasi identiteti/mali ja-ovi/ nebom Ja.
Iza  kretanja je Mirovanje.
I svaka lepota je sena Lepote.
A Devocijom "spusteno" Vise u Nize ponistava razlicitosti Nizeg koje tada lebde u Visem.
Promenljivo u nepromenljivom, nepromenljivo u promenljivom.
Konacno u beskonacnom, beskonacno u konacnom.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimepon srp 18, 2016 5:50 pm

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri srp 20, 2016 1:25 pm

"Kao pitanje od maloprije, isto pitanje trebate sebi postaviti kada promatrate svoju unutarnju stvarnost. Zbog kojeg kurca, pičke materine, određena osobina, misao i emocija postoje u vama, šta traže tu, zašto je to tu gdje jeste? Zauzima prostor u vama. A onda na kraju, kada sve te luđake u sebi preispitate, zapitajte tog što je to ispitivao, za koji kurac on postoji u vama, šta traži tu? I, naravno, ne prihvaćajte odgovor od idiota." bh
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimečet srp 21, 2016 9:22 am

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimečet srp 21, 2016 10:27 am

Sve je zapravo san - Page 4 Prazninagifs upload

"Kada bi na neki način izbrisao sve objekte oko sebe, što bi se desilo? Jesi li ikada probao da zamisliš kako bi bilo da nema nikakvih objekata oko tebe? Što bi tada percepirao? Ništa. To bi bila tvoja percepcija. Video bi ništa. Ne bi mogao znati koliki je prostor oko tebe, jer ne bi imao s čim da ga uspoređuješ. Ne bi mogao vidjeti boje, jer ne bi imao s čim da ih uspoređuješ. Shvataš?

Svijet ne bi mogao da percepiraš, jer sve suprotnosti koje sada percepiraš, ne bi postojale. Nakon nekog vremena izgubio bi i osjećaj za sebe. Ostala bi Praznina unutar tebe i oko tebe. Sjedinio bi se sa tim i sva osobnost bi nestala. Za postojanje bilo čega oko tebe mora postojati suprotnost."
Intervju sa Kalii
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto kol 02, 2016 9:56 am

Sve je zapravo san - Page 4 Intervju_s_Kuploading images

"Istinsko Učenje je ŠOK. Ono stvara ŠOKOVE samo-suočavanja. Ono ti ne daje priču o kozmičkoj ljubavi, ne daje priče o jedinstvu, ne priča bajke. Ono daje ŠOK s kojim ćeš uspjeti da se izvučeš ili s kojim ćeš još više potonuti. ALI TO JE UVIJEK DO TEBE.

Ti si stvoren da se popneš na višu stepenicu od najniže ljudskosti. TO je tvoja MOGUĆNOST. Ne stvarnost. Dobio si šansu ali da li ćeš je iskoristiti to ovisi samo o tebi."
Intervju sa Kalii
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto kol 02, 2016 9:57 am

Sve je zapravo san - Page 4 Sova_Intervjuimage upload no ads

Mnoge stvari u Tantri su bukvalne, neke druge su fikcije a neke treće mitovi s ciljem prijenosa i čuvanja učenja. Kada vam se kaže “Probudi se iz Sna Uvijetovanosti. Probudi se” pod tim se misli bukvalno na to da se trgnete i vidite svoj lični san kako ga sanjate, kako vjerujete u njega, kako ga podržavate baš kao što se ujutro probudite iz kreveta i ustanovite da je ono što ste mislili da je stvarnost par minuta prije bio samo san i ništa više.

Kada vam se kaže “Probudi se iz Sna Uvjetovanosti” kako je to puno puta rečeno u Svetim i manje svetim spisima to znači bukvalno da se probudite usred svog “budnog” i svakodnevnog stanja i vidite snove koje snivate i dajete im vrijednost i stvarnost.

Vi niste misao o sebi, niste emocija koju imate o sebi, niste vrijednost koju ste si dali ili oduzeli, niste rob, niste mudrac, niste učenik, niste majstor. Vi ste samo neko tko Sanja San u kojem se Uvjetovani idejama, običajima, uvjerenjima autoriteta, strahovima, navikama kojima ste dali vrijednost i značenje. Kada bi ste se probudili unutar toga, baš kao što se ujutro budite iz kreveta i shvaćate da je protekli događaj bio samo dobar ili loš san, na isti bi ste način vidjeli i svoj život."- Bhaerava Kaala
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimeuto kol 02, 2016 5:01 pm

Čovjek ima iluziju promjene. Promjena je MOGUĆNOST, ne realna stvarnost. Mogućnost jer traži izmjenu kompletne psihologije čovjeka pod vanjskim utjecajem autoriteta. Sve ostalo je sitna, mala promjena kojoj treba nekoliko života. Promjena koja je brza najčešće liči na smrt na svim razinama ljudskog postojanja. Mali broj ljudi su spremni za nju, a još manji broj prođe živo kroz nju. Zato što je skupa, zato je i tako mali broj onih koji su spremni za nju.
BhK
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri kol 03, 2016 7:25 pm

zbog toga nije dobro tvoje inzistiranje na negiranju vlastitih ja, jer baš jedan od njih je onaj najdragocijeniji i jedinstven tebi a kojim možeš sve kada se naučiš vidjeti ga, izdvojiti i pokretati. ne odbacivati ih već upoznati ih sve, uvažiti i razlikovati to je onaj ozbiljan dio pravog početka tvojeg rasta.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri kol 17, 2016 11:19 am

[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri kol 17, 2016 12:13 pm

Sve je zapravo san - Page 4 Bhk1


Odustani od definiranja sebe. U svemu što radiš, osjećaš, misliš odustani od definiranja sebe, „ja„ i prosto pusti da teče, ostani budan iza. Jedina dopuštena definicija sebe, poistovjećenje, u početku jeste sa osjećajem postojanja, ili ja jesam, sve dok ti ni ona više nije potrebna. Radi to svaki dan, tri mjeseca, i svjedoči strahovitoj promjeni.
BhK
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitimesri kol 24, 2016 8:15 am

"Radi to svaki dan, tri mjeseca, i svjedoči strahovitoj promjeni."  face  Sve je zapravo san - Page 4 2b7j92
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve je zapravo san - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sve je zapravo san
[Vrh] 
Stranica 4 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Da li zapravo ikada oprostimo?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: