Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!

Go down 
+5
primitive101
Sedežničar
web dust
MoW
leont
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 5:23 pm

8) " :...čim je doznao kako o njemu kolaju glasine: da pije s piljarima na tržnici, kocka s graničarima, noći s prostitutkama u pišionicama opijuma, vrluda poljima i priča sa seljacima, cijele dane dangubi u kovačnicama i uz peći za glinu ... konfucije se obrati zvaničnicima: usavršavati i produbljivati jedno znaje nije ono što me sada zanima - makar i površinsko proširivanje znanja i vještina predmet je moga interesa , ustrajanje na jednoj vrlini i njezino brušenje - ne! . iskušavanjem novih poroka prakticirati nove vrline meni je izazov..."
originalni citat je ljepšeg stila (no siguran sam u ovo sjećanje pa su ugođaj stila i čnjenice citata ispravno pogođeni). vidi mi se ovak preko svijesti i über.svijesti duhovnost bumo preskočili bez duha, zasuči rukave i drmaj do flasha. možda duhovnost (osim svijesti i ekstaze ultimativnog uvida -malo se zekam s sviješću budući je upotrebljena do ispranosti u ovom threadu) sadrži još koji atribut ,ili više njih. možda ima veze sa mudrošću, nekom vrlinom, veseljem započinjanja, mističnošću puta u nepoznato, čuđenjem pjesnika, shamanskom svirkom u zoru pozdravljajući sunce .....


Zadnja promjena: web dust; pon oľu 14, 2016 5:30 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 5:24 pm

A možeš i lutat horiznontalom!
Fizička posljedica se može izmjerit pošto je fizička veličina. Hvala na odgovoru. 
Prihvatljiva je onda teza da se može i djelovat na tu posljedicu i mjenjat ju. Raznim fizickim i medicinskim metodama i inim.


U suštinu nisam mislio ni dirat! Mislim da je tek to interesantna tema. SF.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 7:02 pm

Onda nakon svega bi reko da je ubiti duhovnost jedno početno iskustvo Buđenja i služi kao klopka! Ma brijem si nekaj budim se iz jucerasnje nesvjestice.

Sick world newer be free.

Aman interesuju me ovi profinjeni alati! Što sve mogu! Treba neki bestseller napisat i doc do neke pinke da ne robuješ ceo vek produhovljen.
A opet biti ispravan!

Trebo sam staviti naslov Bezbroj je puteva od duhovnosti!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 7:17 pm

da,kad Vidish Buddhu,ubij ga! to je duhovnost...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 7:52 pm

hm,evo npr ovo...Ovo mi izgleda korisnije,nego pasivna stanja Uma (dakle ta delta i theta stanja do par Hz).Gama talasi mozga, izmedju 30 i 100 Hz,najbrzi sa najmanjim amplitudama, jer ako cu porediti svoj Um u samadhiju prije nego ga pretvorih u grom-dijamant temelja Uma,razlika je nebo i zemlja,ovo prvo ne mjenja Um,samo ti dava nekakvu pasivnu Svjest na Uvid koja te smiri,al si energetski i dalje zapravo covjek,mekan,iako sa mozda vise energije.

Temelj Volje/Uma/Fokusa/Namjera ti bukvalno sve talase Uma pretvori u nekakav kao laser,uzasno energetski nabijen,sa malim amplitudama al uzasno brzim frekvencama, sa kojim bukvalno Vidis kroz materiju i ostale funkcije i djelove Uma kao kroz maglu i to je uzasno korisna i mocna stvar...Kao da mozes da usmjerish sve neurone da ispaljuju impulse prema jednoj aktivnosti,uzasno mocna koncentracija,za razliku od pasivnog Uma u theta i delta talasima,gdje si bez misli i ometanja,al sta kad krenes da mislis,da li ce te to ometati?

gama talasi
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 8:17 pm

primitive101 je napisao/la:
Druga,kljucna stvar,bar po meni,je zapravo i tema ove teme...I sam naslov, kaze,bezbroj Puteva do Toga,a sta je To?

To je prije svega Nerodjeno,Nedualno i Nelokalno,dakle po definiciji van vremena i prostora,a frekvenca u prevodu znaci broj nekih dogadjaja u jedinici vremena,kapiras...1 Hz = 1 s(-1),(na minus prvu,tj =1/s),al ako nema sekunda i vremena kak ces naci frekvencu Toga???

To je temelj Stvarnost,a sve ostalo,mozak,tjelo,astral,fizicka razina,samadhi,ovo ono,su samo vibracije i te vibracije mozes mjeriti jer su omedjene prostor-vremenom,al taj temelj nemres...


Znaci: Sve je vibracija osim TO-ga.
Kako i zasto nastaje prvobitna eksitacija?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepon oľu 14, 2016 8:56 pm

pa da,ok,al i Svjest je isto tako bez vibracije,jbt ga,taj odnos ako uopste mogu pricat tako,izmedju Svjesti i temelja Uma je najcudniji :)

lakse je reci kako nego zasto,jer neko Bice iz toga stanja svjesti moze bez uzroka da krene da se manifestuje,to je prava Sloboda...A kako,jednostavno to stanje dozvoljava da udjes u neku vremensko-prostornu dimenziju iz stanja kada si van svega toga..Pricam o individualnim bicima,a ako mislis na kreatore Lokalnih Matrixa,neam pojma,al ista stvar,imaju neku Namjeru,al to ne znaci da su vezani za kreaciju,i dalje mogu ostati totalno slobodni osim ako se privremeno ne retardiraju :)
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 15, 2016 9:26 am

[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimesri oľu 16, 2016 12:36 am

primitive101 je napisao/la:
Temelj Volje/Uma/Fokusa/Namjera ti bukvalno sve talase Uma pretvori u nekakav kao laser,uzasno energetski nabijen,sa malim amplitudama al uzasno brzim frekvencama, sa kojim bukvalno Vidis kroz materiju i ostale funkcije i djelove Uma kao kroz maglu i to je uzasno korisna i mocna stvar...Kao da mozes da usmjerish sve neurone da ispaljuju impulse prema jednoj aktivnosti,uzasno mocna koncentracija,za razliku od pasivnog Uma u theta i delta talasima,gdje si bez misli i ometanja,al sta kad krenes da mislis,da li ce te to ometati?

gama talasi


Hebena pucaljka ti gama talasi koji ispaljuju lasere!
Ima toga gdje za narucithi?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimesri oľu 16, 2016 1:02 am

Samo za 99.95 astralnih kovanica!
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimesri oľu 16, 2016 6:55 pm

Sad kad smo svijesni svojih struja u duhovnosti i opcenito potencijala moglo bi se uz ove sve metode i principe meditacija i postizanja visih stanja i onih nestanja svijesti, uz poznavanje voltaze u mozgu i stvaranje novih voltaznih talasa sa visokim frekvencijama i usmjeravanja misli u fokus tocku koncentracijom mogli bi uskoro ispaljivati iskre iz kaziprsta. Pocetak nove evolucije a kasnije kad bi ovladali tehnikom ispaljivali bi laserske zrake.
Vodili bi i ljubav u mislima s kim god bi htjeli bez straha da nas netko prokuzi. Komunicirali telepatski nebi trosili rijeci. Zivjeli bi 500godina. Uzivali astralske droge koje bi nas jos vise uzdizale i vodile ka blazenstvu.

Sam bil bi problem kad bi kihali ili prdeli pucali bi munje na guz... pa bi nevini stradali oko nas.

Možda su i civilizacije prije nas nestale bas zbog toga.

Ukratko hebena duhovnost. Presla me duhovitost. Vise me strah kam to vodi.
Ja ostajem tu. Daj brlju i ljutu travu.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimesri oľu 16, 2016 11:48 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 12:43 am

Zašto? Preseratorski članak koji nema veze s realnošću
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 9:38 am

Misliš? Neznam kaj da velim! Svi nešto tumače nešto i ne žele se odmaknut od svojih uvjerenja. Sve ovo mi izgleda kao veliko takmičenje čije mišljenje će biti ono pravo i opet je konkurencija velika! Dobro je da imamo široke rasprave i da uopće raspravljamo o svemu. Pa da svatko pokuša na sebi naći nešto što ga ćini smirenijim time manje srditim i ućini sebi život i drugima oko sebe podnošljivim u ovom svijetu sebićnih i umišljenih preseratora.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 10:35 am

Novus a što je to realnost?
Bavim se jednim jedinstvenim poslom. Rušim drveće na nepristupačnim mjestima. Penjem se na drvo cca 25m visine sa motornom pilom u ruci. Režem granu po granu i pazim kamo će opasti, kamo ću se ja primiti, pazim da se ne zrežem i u najgorem slućaju da si ne otpilim granu na kojoj stojim. Stanje visoke koncentracije i ispražnjenost uma od svakidašnjih problema. To ti je meni najučinkovitija meditacija. Ja se osjećam jako dobro i jako živ kad obavim zadatak.
Svakome bi preporućio takvo nesto
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 4:14 pm

potpisuujem novusa,nisam ni stigo do kraja procitat,hriscanska anti-yoga i anti-medicaija izbljuvotina :)

Ono kad hriscani pokusavaju objasniti nesto o cem pojma nemaju pritom koristeci nauku na izvitoperen nacin i van konteksta,mislim,deep shit,ne znam grga,kako ti je ovo dobro :)
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 5:24 pm

grga@bizArt je napisao/la:
Sad kad smo svijesni svojih struja u duhovnosti i opcenito potencijala moglo bi se uz ove sve metode i principe meditacija i postizanja visih stanja i onih nestanja svijesti, uz poznavanje voltaze u mozgu i stvaranje novih voltaznih talasa sa visokim frekvencijama i usmjeravanja misli u fokus tocku koncentracijom mogli bi uskoro ispaljivati iskre iz kaziprsta. Pocetak nove evolucije a kasnije kad bi ovladali tehnikom ispaljivali bi laserske zrake.
Vodili bi i ljubav u mislima s kim god bi htjeli bez straha da nas netko prokuzi. Komunicirali telepatski nebi trosili rijeci. Zivjeli bi 500godina. Uzivali astralske droge koje bi nas jos vise uzdizale i vodile ka blazenstvu.

Sam bil bi problem kad bi kihali ili prdeli pucali bi munje na guz... pa bi nevini stradali oko nas.

Možda su i civilizacije prije nas nestale bas zbog toga.

Ukratko hebena duhovnost. Presla me duhovitost. Vise me strah kam to vodi.
Ja ostajem tu. Daj brlju i ljutu travu.


Upravo moja tema o volji strogo DEMANTIRA ovo citirano. No ona se vidim, gotovo u cijelosti zaobilazi.

kava
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimečet oľu 17, 2016 6:39 pm

napisacu ja nesto na toj temi,odlicna je tema...
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepet oľu 18, 2016 1:00 pm

Ma bravo da je netko i demantirao ovo što sam napiso.
I sav deep shit koji proizlazi iz glave lakomišljenika koji čvrsto stoji kod svojih uvjerenja temeljenim na tuđim zaključcima i uvjerenjima.
Kada i svojom voljom pristupiš tuđim uvjerenjima postaješ rob tuđe volje.
Nema tu slobode ako nerazumiješ ili ne uviđaš svoju volju.
Oslobodi se i tu je volja!
Budi volja tvoja!
Volja te je dovela dovdje!
A sad će ti stručnjak @prime sve lepo nadugačko i naširoko objasniti bit i srž volje. Ako imaš volje možda ćeš ga i svatiti!!!
bag
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepet oľu 18, 2016 6:11 pm

:P
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimepet oľu 25, 2016 6:07 pm

kaj poradi prve ganglijske stranputice (volja i svijest) odusali od puta?
evo natuknice -
sva neživa bića u svemiru imaju svoje polje,
jednako je sa nama i sa svim živim bićima.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimesub oľu 26, 2016 10:51 pm

Nema odustajanja sad da i hocu. Previse sam zaglibio.
Postao sam svijestan onoga sto vidim i kako vidim. Postao sam rezerviran.
Ovaj dimenzija mi se urusava ko kuca od karata. Nekome to objasniti je jako tesko i nemoguce. Jednostavnije je sutet i gledat.


Kaj se tice polja zasad proucavam sve o tome makar puno toga znam a da nisam ni svijestan bil.
Imam puno toga za argumentirat.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 29, 2016 2:21 pm

primitive101 je napisao/la:

...Pricam o individualnim bicima,a ako mislis na kreatore Lokalnih Matrixa,neam pojma,al ista stvar,imaju neku Namjeru,al to ne znaci da su vezani za kreaciju,i dalje mogu ostati totalno slobodni osim ako se privremeno ne retardiraju :)

Kazu da se i sam Bog retardirao tokom Kreacije.
A u njoj se naslo i to ljudsko bice (=retardirani Bog) koje ne zna ni ko je, ni sta je, ni zasto je, stalno u potrazi u Spoljasnjem ili Unutrasnjem za Sobom ili za Bogom Ocem svojim.
Zbog retardiranosti ne vidi da je  Otac Samom Sebi.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 2:24 pm

Bezbroj je prilaznih staza ka duhovnosti ali je samo jedan PUT:

Zablude duhovnosti i probuđenja
Bhaerava Kaala·уторак 5. април 2016.
 

(Zablude puta, učenja, vašeg smisla)


Mnogi, kada krenu na Stazu, u sebi zadržavaju sentimentalne snove, sanjaju o duhovnosti kakva bi ona trebala biti, kako da se kreće, kamo da vodi. To je ludost. To je ono što svatko tko je ozbiljniji naziva "spiritualnim smećem", "spiritualnom močvarom". Sentimentalnost u duhovnosti ne postoji. To je samo-zavaravanje, skretanje sa Puta, ludost sa zakašnjelom kamatom. Kad tad kamata dođe na naplatu. Duhovnost nije organizacija duhovnih ideja, nije podrška usnulom vitalu (emocijama), nije koncept i ideja koje se držite jer nemate ništa drugo da držite, niste sposobni da se ostvarite u svijetu a onda ulazite u duhovnost kao imaginarnu projekciju u kojoj svaki luđak može da glumi ostvarenost i uspjeh. Ako želite biti duhovni, nemojte. To je obično smeće. Biti nešto govori o tome da imate sliku o nečemu, da imate nadanje, da želite da uspijete. Duhovnost nije smisao koji sebi trebate dati. Duhovnost je britko razlučivanje, jasno kretanje ka Razbuđivanju, mač koji presijeca sve opsesije, strahove, vezanosti. Ako toga nema u vašoj duhovnosti zavaravate se. Ako je ona ispunjana vašim divnim snovima o udruživanju, sentimentalnim vezanostima, ispunjenosti "srca" (emocije), onda ste zalutali. A svaki put na kojem zalutate vodi ka ambisu. Duhovnost je samo drugo ime za ono što veoma malo pojedinaca na ovoj planeti radi. Vaša duhovnost je koncept za skrivanje, bježanje od sebe, nemoć da uspijete, pogrešno kreiranje. Ona je san nedovoljno voljenog derišta, projekcija nevoljene žene, muškarca koji želi uspjeh koji nije sposoban da stvori u tzv. "materijalnom" svijetu. To je duhovnost o kojoj se toliko priča oko nas.
Cilj je da se probudite, da se razbudite, da budete svjesno biće, da odbacite sve što vas vezuje, ne da stvarate koncepte o bogovima, molitve, mantre, ideje koje vas vezuju gore od svijeta u kojem se nalazite. Koncepti i ideje u Radu ne služe ničemu drugom doli tome da baždare instrument percepcije, da ga usmjere, da mu daju oštrinu, prodornost i ništa više. Sve Ideje Rada, kao i njegovi Koncepti, sveti spisi, itd. nemaju nikakvu vrijednost doli baždarenje instrumenta za kretanje ka Sebi. Ako oni postanu svrha, zajedno sa vašom percepcijom, tada ste u savršenom zatvoru i izlazak iz njega skoro da je nemoguć.
Uzmite Koncept i Ideju, i uz pomoć njih razorite starog čovjeka. Razorite zatvor koji ste stvorili nesvjesno i programirano od drugih. A onda odbacite i taj koncept i tu ideju. Beskorisni su. Oni imaju svrhu samo da usmjere percepciju u određenom pravcu. Budan čovjek je jedinstven. Individua u punom smislu te riječi. Nepodijeljen u dualnosti (in divi dua). Individualnost ne postoji u snu. U snu ste kopija. Možda imate tzv. posebnost, specifičnost određene kopije, ali ste kopija. Individualnost postoji samo onda kada spoznate ono što je vaša Priroda, ono što jeste iza sve copy-paste opcije. Rad traži smjelost, a to kažem samo zašto što nemam neku drugu riječ za to. Smjelost je prosto "nemam više ništa i idem ka onom ambisu od kojeg cijelog života bježim". Ona je prosto "dosta je". Ali ona nije hrabrost kako je tumače u ovom svijetu. Ona nije karakteristika za koju ćete se vezati i postati "smjeli". To je prosto kretanje sa jasnoćom da je DOSTA ovog što ste do sada bili. Bili ste kukavica jer ste prihvatili sve što su vam rekli da je istina. Bili ste somnambulista jer se kao mjesečar krećete u snu. Bili ste paćenik jer ste patili za opsjenom. Dramaturg jer ste dramili oko svega. Glumac jer teatralno prikazujete ono što svijet od vas hoće. Imali ste milion i jednu ulogu jer niste smjeli (smjelost) da budete vi. Jer ne znate kako da budete vi. Da li to želite i dalje biti?
Da li će razbuđivanje donijeti neke bolesti na vas, nesreće? Moguće, i vrlo vjerojatno.
Pa šta?
Ako se toga bojite otiđite kod iscjelitelja, kod onih koji se bave kreativnim afirmacijama, vjerujete u priče o bogovima, molite im se, ali ne idite u nešto što služi RAZBUĐIVANJU. To nije za vas. Ako vam treba samo-zaštita, sigurnost, koncept u koji ćete se zaviti kao u celofan slijedite provjerene učitelje, koncepte koji su dali, mantrajte, prizivajte duhove, entitete, vjerujte u ono što pričaju "gurui", ponavljajte riječi somnambulista u duhovnosti, citirajte Andrića i ostale "će", ali ne idite u Razbuđivanje. Ubit će vas.
Razbuđivanje UBIJA.
Zato što je stvoreno da ubije. To mu je namjena i jedina svrha.
Ubit će vas do kraja. Ubit će vaše snove, vaše emocije, vaša divna sjećanja, vaša značenja, vaše vezanosti, partnerske odnose, smisao u ovom svijetu, prijateljske odnose, seksualne odnose. Ubit će to, raznijeti i od vas neće ništa ostati. A kada ne ostane ništa, tada ćete se, MOŽDA, roditi. Postat ćete Individua. Pojedinac kao manifestacija, kao izražaj Neizraženog, Nemanifestiranog. O da, to ne znači da ćete biti biljka. Dapače, biti ćete cvijet koji procvjeta, cvjeta kratko, ali intenzivno i nestaje. Nikad se više ne pojavljuje. Vaša ideja sjedinjenja nije stvarna. Ona je sentimentalni san djeteta koji nije dobio ljubav od bližnjih, partnera koji želi da se izgubi u bolnom trzaju tijela u trenutku orgazma. To nije Sjedinjenje, to nije Probuđenje. To je laž. Laž koja je došla od onih koji su baš kao i vi htjeli ugodni trzaj u trenutku orgazma, koje mama i tata nisu voljeli, nisu prihvatili. To je čovjek u duhovnost oko nas.
Sjedinjenje, Probuđenje, to je smrt. Uništenje, potpuno propadanje, nestajanje, izumiranje. Nitko iza vas neće ostati, nećete ostaviti porodicu, divne sinove i kćeri. Dapače vidjet ćete ih, ako ih imate, istinskim očima. Ne očima sentimentalne majke ili oca. Vidjet ćete glumu, smrt, kostur iza kože koju volite, ali i SUŠTINU koja nije to što je rođeno u tom tijelu. Voljet ćete, ali nećete sprečavati Univerzum u tim bićima da se manifestira, bila ta manifestacija propast ili kreativnost. Nikom nećete nedostajati, niti će nekom stati do vas. A ponajmanje nekom Bogu, ili Univerzumu.
Vi ne želite razbuđivanje. Želite samo san, ugodan, sentimentalan, somnambulistički san i ništa više.
Vjerujete li u ljubav, odnos sa partnerom, prijateljstvo, duhovne vođe, gurue, duhovnost, sjedinjenje sa bogom, kreativno izražavanje. Divno. Sanjate. To nije Razbuđivanje. To nije Probuđenje. To nije Rad na Sebi. Ako nemate radost dok uništavate svaki aspekt tzv. "ljudskosti" onda niste za ovo. Ne govorim o mazohističnoj verziji radosti. Igrajte se, razvijajte odnose, vjerujte u prijateljstva, nosite u sebi klicu uništenja dok ne sazrije. A kada sazrije krenite bez ostatka ka njoj.
Ako vam je kiirtan devocijska pjesma sa mantrama kojima se obraćate bogu, a nije Mitar Mirić, Šaban Šaulić vi ste prevarant. Ništa više. Ako je meditacija mantranje i usmjerenje ka zamišljenom bogu, a nije gužva na tržnici, policajac koji vas kažnjava onda ste prevarant. Lažete i sebe i svoj lažnog gurua. Vi težite imaginaciji, ne Razbuđivanju. Ne Probuđenju.
Probuđenje je Istina o sebi. Ali ne zamišljena istina o sebi i životu. To je razorna činjenica da ste ništa, da ste nitko, da ste nešto što nikada nije izraženo u ovom tijelu jer to nema nikakve veze sa vašom voljom, željom, smislom ili besmislom. To je činjenica koja vam baca istinu u lice da vaše emocije ne znače ništa, da vaše konceptualne istine nemaju nikakve veze sa stvarnošću, da vaša značenja su beznačajna, da vaša vrijednost ne postoji i da ste je izmislili. A ako u tom saznanju niste opušteni, niste nasmijani, niste radosni, ne dajete pišljive bobe najbolnijem, onda niste na tom putu, već na putu samo-zavaravanja.
Razbuđivanje traži da ispitate sve. Da razorite svaki koncept koji imate, svako uvjerenje, svaku ideju. Ako i imate neke Učenje onda mu je to svrha također, ali vas postepeno tome vodi. Koncept i Ideja Učenja nije ništa drugo do uvjeravanje djeteta da neće umrijeti, da je besmrtno, sve dok ne bude spremno da čuje istinu o tome da će jednog dana nestati, da nikada nije ni postojao, da sve što ima nije njegovo i da će umrijeti sa njim. Ako ste u duhovnom našli smisao onda ste slagali sebe. Ako u tome nalazite sigurnost, lažete se. Ako nalazite emotivno ushićenje, lažete se. To je niža razina od onog što nazivate Razbuđivanje ili Probuđenje. To je ono na čemu se zadržavaju oni koji nisu spremni, nemaju petlje da idu dalje.
Mnogi ulaze u ovom sa nadanjem da će i mati divan brak, da će ostvariti svrhu na zemlji, da će ispuniti svoje snove, da će postati netko i nešto, da će emotivno da sazriju u skladu sa njihovim viđenjem i uvjerenjem šta je to. Ok. Divno. Lažete se. Nastavite dalje.
Nećete imati dobar brak. Žena će vas obožavati ali vas će zaboljeti ... za tim, muž će vas obožavati ali vas će svrbjeti ... za tim. Dobiti ćete obožavanje do svih, ali ćete prije izabrati kavu u samoći no druženje sa njima. Nećete imate ushićenje sa uspjehom. Novi auto će vas zanimati nekoliko minuta, dobre sise će biti dobre dok ne odu iza ugla, dobar frajer će biti dobar frajer dok ne zađe iza ugla zgrade. Priče sa prijateljima biti će zanimljive koliko i dosadni film na televiziji. Divni ljudi će vas privlačiti koliko i pseće govno na cesti. O da i biti ćete JAKO sebični, toliko sebični da osim SEBE nećete vidjeti više ništa (ali to nije sebičnost koju poznajete). Seks će vam biti zanimljiv sve dok ona koja skače po vama, ili onaj koji se zabija u vas, ne završi da možete mirno da spavate. To tražite???
Ako to tražite to je to. To je kretanje ka razbuđivanju, to je ono gdje ćete završiti za par godina, možda sa oštećenim srcem, ili kostima, spondilozom, bez noge, sa rakom, a ako uspijete da se pročistite prije Probuđenja možda ne bude tako strašno kao kod mnogih drugih. Ali, da li će vas biti briga za tim?
Da i ne. Da, samo koliko vam treba da se riješite bola da vas previše ne uznemirava. Ne, jer ni to vam više neće biti bitno. Moći ćete da se liječite, ali neće biti nekog u vama koji je zainteresiran za to. Prosto, ako ste se riješili svega što sam spomenuo, KOGA da bude briga???? I ZA ČIM da ga bude briga???
A šta mislite zašto je Shiva "bog" u Tantri? Zašto je Kalii "boginja" u Tantri? Zato što vam govore šta ćete postati, šta će biti uništenu o vama, itd. Ideje koje o njima imate somnambulističke su (divna riječ). Možda prizivate entitet "kali" ali to nije Kalii o kojoj ja govorim, to nije Shiva o kojem ja govorim. To o čemu govorim to je vaša Priroda koja se manifestira u trenutku kada spoznate šta jeste i uništava sve ono što ne pripada tome.
Toliko.
Ima još mnogo toga, ali čemu?
Sretno u Radu ili daljnjem samo-zavaravanju.
[Vrh] Go down
grga@bizArt
Dinosaur
grga@bizArt


Male
Pisces Goat
Broj postova : 313
Age : 57
Registration date : 24.01.2016

Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitimeuto tra 05, 2016 3:21 pm

Odlično majstore!!!!  ides 5
Ovo je je ben i ca!!!
Nastavi radi nas!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!   Bezbroj je puteva ka Duhovnosti! - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bezbroj je puteva ka Duhovnosti!
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Zlorabljenje duhovnosti?
» Naplata duhovnosti i energije
» Koja je prava, istinska korist od duhovnosti?
» Sokratov klub neznalica (chat)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: