Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Natalna karta

Go down 
+21
Dada289
lewina
Athena
Gea
Armin od Irima
Blizzard
MoW
Skulptura
flory
Legionar
ANTEA65
zubić vila
antonija
Aleksandar Veliki
vladimir
zvezda
Svjetloisjena
floridana
Alpha
Merkurica
Galileo Galilei
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:06 pm

Jedino sto ti nije rekao jeste da jako puno klinaca upravo u tom i tom periodu otpocne pisati pjesme (ja ih osobno znam more...da si zensko imao bi ogromnu sansu da uz pjesme jos crtas modele) te da gotovo svi ljudi prolaze vrlo slicne emotivne periode u zivotu. Fora je u tome da ti gledas sebe pa si mislis da si jedinstven ali zapravo je to dosta generalna stvar.
Mislim da je to ono na sto Skulp cilja i slazem se sa time jer sam vidjela poprilicno takvih primjera...

Ipak, misljenja sam da Natalna karta (dakle ne dnevni horoskop) moze ukazati na neke losije i bolje periode prema kojima bi mogli ravnati neke nase odluke.
S druge strene i numerologija nudi vrlo slicnu stvar... misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:10 pm

Alpha, kako ti znaš kada sam ja počeo pisati pjesme? suspect
Nije bio 7., 8. razred kao u druge djece, nego početkom trećeg sam napisao prvu bilježnicu punu priča u nastavcima, a u 5. sam baš prve pjesme.
Drugi to počinju u 7. razredu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:15 pm

Uglavnom, to nisu jedini primjeri. On tvrdi da prema snazi osobe može odrediti i točan datum smrti.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:32 pm

Legionar je napisao/la:
Alpha, kako ti znaš kada sam ja počeo pisati pjesme? suspect
Nije bio 7., 8. razred kao u druge djece, nego početkom trećeg sam napisao prvu bilježnicu punu priča u nastavcima, a u 5. sam baš prve pjesme.
Drugi to počinju u 7. razredu.
A sto cu ti ja kad ti je generacija nazadna :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 1:58 pm

I ja imam svoju natalnu kartu, koju mi je izradio jedan poznanik od oca nakon što sam se rodio. Mogu reći da je neke stvari jako dobro pogodio, neke slabije pogodio, a većinu totalno promašio. To se posebno odnosi na to kako ću se osjećati i koji će mi biti dominantni događaji u godinama života. Također je rekao da će mi najbolje ići pomorsko pravo face, a ja s pravom ne želim imati puno veze, nikad me nije zanimalo.
Treba reći međutim da je pogodio jedan vrlo bitan aspekt mojeg života, a to je da ću imati većih problema s vidom. To nije mogao znati samo po sebi, jer moji roditelji i praroditelji nisu imali taj problem.

Pravo pitanje je kako se natalni horoskop izrađuje. Dotični ga je izrađivao primarno na temelju horoskopa drugih osoba iz prošlosti rođenih na isti dan i sat u godini. Imao je prilično veliku bazu ljudi. Također, koristio se vjerojatno i nekim osobnim iskustvima u pogledu kombinacije planeta.
E sad, tko zna koji je dio pogodio moj problem s vidom: da li onaj koji je prisutan i kod drugih ljudi rođenih u to vrijeme u godini ili onaj koji izlazi iz njegovog iskustva, tj. procjene vezane uz raspored planeta. misli

U svakom slučaju, ako i ima točnosti u natalnom horoskopu, nagađam da dotični ima samo potencijal da se ispuni, nipošto ne da je nešto unaprijed određeno.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 2:02 pm

Dobro pitanje...mislim ovo sa svim ljudima rodjenim na isti dan i sat u proslost ali...cini mi se nekako da bas planete nisu skroz pljunute u svojoj godisnjoj ophodnji... misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 2:18 pm

Da, imaš pravo, nisu... misli

Koliko ima uopće tu mogućih kombinacija?

Dakle, recimo da je sunce u vagi, mjesec u strijelcu, mars u djevici...

Ajmo reći da gledamo samo 5 glavnih planeta + sunce i mjesec, dakle njih ukupno 7. Svaki od njih može biti u najviše jednom zviježđu.
Dakle, mogućnosti ima: 12^7 = 35 831 808

Ako tome pridodamo da se gledaju i kutevi između planeta međusobno i ako procijenimo da detaljnije od 1 stupnja neće nitko računati, i ako smo već odredili zviježđa, onda imamo:

kut između sunca i mjeseca: neki od 60 mogućih, jer imamo 360/12 = 30 stupnjeva unutar jednog zviježđa * 2 (jer se uspoređuju dva zviježđa)

broj planeta * (broj planeta -1) / 2 * 60 * 12^7 = 45.15 milijardi kombinacija. zubi

E sad, ako itko ima toliku bazu ljudi i pokaže korelacije, onda ću mu se vrlo rado pokloniti. :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 2:20 pm

Vidi se da si programer...ti bi samo neke baze imao :P

A sto je sa individualnim citanjem uz koristenje dosadasnjeg puta koji je osoba odradila? Spomenula je to Antea vec miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 2:34 pm

Onako kako se meni čini, metoda koju je Antea opisala slična je razgovoru s osobnim psihologom.
Naime, on isto razgovara s tobom o tvojem putu, savjetuje te šta dalje činiti.
Samo što to astrolog gleda iz čarta i razgovorom, a psiholog samo iz onoga što mu osoba kaže.
Dovoljno vješt psiholog će biti skoro jednako dobar kao i vješt astrolog, to je samo pitanje koliko je perceptivan i empatičan.

Sviđa mi se ideja o glavnom putu i stranputicama i mislim da je u svojoj osnovici astrologija kao numerologija točna.
Problem je međutim ljudska interpretacija, koja je ograničena.
Zato i mislim da bi se tu trebalo pristupiti komjuterski, jednostavno otklanjajući mogućnost krive interpretacije karte.
To je naravno samo moje mišljenje. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 2:52 pm

Ne znam...meni nije bas isto...prvo mislim da ti niti jedan niti drugi ne savjetuju sto trebas ciniti ili barem ne bi trebali jer bi svatko sam morao donositi odluke za sebe... A druga razlika bi bila sto se sa psihijatrom neces konzultirati da li ti je sutra dobar dan za potpisati ugovor.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 3:25 pm

@Legionar... mogu ti jedino prporučiti da počneš proučavati Vede, to su najstariji spisi koje su govorili tadašnji mudraci rishiji, u to vrijeme bilo je puno više svjesnosti kod ljudi, pa su ti spisi u izvornom obliku nama nerazumljivi, ali postoje njihova tumačenja... možda ti se moj savjet neće svidjeti, ali ja bih tako da sam na tvojem mjestu i da me zanima sve to što te zanima.Čini mi se da postoje 4 glavne vede iz kojih je sve proizašlo, tako je Jyotish dio jedne od tih Veda.

@Skulptura... ne brini se ti kako ćeš čitati horoskop kad se pojaviš na drugom planetu - onda ćeš imati i drugu svjesnost pa ti to možda neće ni trebati jer ćeš već po prirodi i sama znati....

@MoW ... prvi put čujem da se natalna karta radi na bazi ljudi rpđenih na isti datum u isto vrijeme negdje u prošlosti, a što onda i u istom gradu i s istom konstelacijom planeta ..?
Pa, zaboga natalna karta je jedna i jedina, čak ni blizanci nemaju iste natalne karte jer je uvijek par minuta razlike između jednog i drugog. Za izradu karte trebalo bi se ili toliko precizno da bi ustvari bili u pitanju djelići sekundi po pravilu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 3:54 pm

Mislim da nitko zapravo ne radi tako detaljnu Natalnu niti to moze. Za tako sta trebalo bi znati apsolutno tocnu poziciju mjesta rodjenja (a ne samo grad) i tocno u minutu rodjenja (i sto je rodjenje, jel kad ti izviri glava ili kad izviris citav ili kad te okrenu naopako i lupe da zaplaces zubi )...mi svi imamo sat i minute rodjenja relativno tocne. Naime, nisam srela nikog tko je rodjen u npr. 18h i 43min vec je tome receno da je rodjen u 18i45h. To znaci da prakticno gledano ljudi rodjeni u gradu Zagrebu imaju istu lokaciju iako je Zagreb malo siri pojam. Isto tako i ovo sa minutama... Mislim da je na osnov toga netko isao raditi bazu podataka ali...meni to sa bazom zbilja nema smisla :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 5:36 pm

@Alpha Zašto nema? To je inženjerski pristup. Tip koji mi je to radio je inženjer, a ne umitnik. :D

@Antea U pravu si da svatko ima svoju jednu jedinu natalnu kartu. Međutim, pri prikazu te karte na papir postoji konačna preciznost. Zato sam upravo i napisao da je jedan stupanj prilično visoka preciznost. Moguće da neki autori računaju i minute, to ne znam.
Ono što znam, to je da ako se računa do jednog stupnja preciznosti (što znači mogućih 30 pozicija unutar jednog zviježđa), tada je broj kombinacija konačno velik.
Matematički, broj kombinacija je takav da svaki planet položiš na jedan od stupnjeva u krugu, što za 7 planeta iznosi 360 na sedmu, ili približno 784 trilijuna (784 000 000 000 000 000) kombinacija.
Međutim, nitko ne računa sa samim stupnjevima, jer je to prekompleksno.

Ono s čime računaju, to je:
1. U kojem zviježđu je koji planet
2. Koji je odnos, tj. kut između pojedinih planeta

Ispravite me ako još s nečim računaju.
Pritom isto tako ih ne zanimaju kutevi između svaka dva planeta, nego valjda samo između nekih. To ne znam točno.

Drugim riječima, broj kombinacija se drastično smanjuje i često bude čak i puno manji od prije nabrojanih 45 milijardi, bliže nekoj brojki od jedne milijarde.

U slučaju kad bi točno pozicioniranje planeta bila na lučnu sekundu, što bi po mojoj procjeni odgovaralo lociranju rođene osobe unutar neke bolnice u točnoj sekundi zemaljskog vremena, tada bi broj kombinacija bio:
(360*60*60)^7 = (1296000)^7, a to je jaaako velik broj (ima 42 nule :D). Ako računaš ne sa 7, nego i s više planeta čiji su utjecaji manji, recimo s njih 10, onda ti je već broj kombinacija: (1296000)^10, broj s 60 nula, tek nešto manji od broja atoma u svemiru.
Pitanje je samo preciznosti s kojom astrolozi određuju natalnu kartu. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 7:59 pm

Što se tiče tih preciznosti astrolozi ''namještavaju'' kartu. Npr. astrolog koji je radio meni kartu radio ju je i mojoj mami. Ona mu je dala datume rođenja moje braće te je on po tome uskladio kartu, tj. tražio natalnu kartu koja u približno tim razdobljima daje troje djece. Sjećam se da se oko toga puuuno mučio.
Dalje, na natalnu kartu utječe i mjesto rođenja zbog Mjeseca. Objašnjavao mi je još nešto, ali ga zaista nisam pokontao jer je počeo koristiti te neke vedske izraze tako da... face
Dakle, osobe rođene u točno isti čas na različitim mjestima na planeti nemaju istu natalnu kartu. Također, natalna karta se po najupečatljivijim događajima u našem životu namješta.

Zanimljivo je spomenuti da su drevni Dravidi ili tko je već živio na mjestu gdje su pisane Vede čak i odgađala ili požurivala rođenje djeteta za nekoliko minuta ako su uvidjeli da će natalna karta biti veoma loša.
Isto tako, upravo kako je Antea rekla, vjerovali su u ravnotežu pa su se usklađivali prema natalnoj karti, međuostalom slavili smrt jer bi to značilo novo rođenje. Antea, potruditi ću se nabaviti Vede, iako ne znam koliko ću išta shvatiti face :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 8:03 pm

Iskreno, meni sve to djeluje dosta nevjerojatno, toliki utjecaj nebeskih objekata na nas s obzirom na njihov položaj... Ne znam, čini mi se kao da je sve to malo previše nategnuto, ali baš zato me zanima što ima u svemu tome zapravo :D

Čitao sam postove na temi i ne znam koliko sam pohvatao rečeno. Koliko sam shvatio, natalna karta nam daje jedan uvid u naš život, iako to nije strogo matematički definirani uvid, nego onako, otprilike precizno, baš zbog različitih potencijalnih scenarija. Gledam na sve to kao na neku matematičku vjerojatnost, točnije raspodjelu vjerojatnosti. I onda nam natalna karta ne definira samo jedan otkačeni mogući scenarij koji se mora ostvariti, već nam najjasnije daje uvid u ono najvjerojatnije, a ono manje vjerojatno se teže isčita.
Na taj način doživljavam natalnu kartu na temelju svega rečenoga. Ne znam, pitao bih Anteu koliko ovakav pogled ima smisla :)

@ MoW
Možda sve to matematički štima, ali čini mi se da se stvari iz natalne karte baš i ne mogu na taj način opisati. Ne razumijem najbolje kako to funkcionira, ali mislim da je u svemu tome prisutan i neki osjećaj za te stvari kod onog tko čita kartu, takozvano umijeće čitanja natalne karte, a koje nije vezano samo uz znanje objašnjavanja matematičkih karakteristika položaja i vremena. Ako se varam, slobodno neka me netko ispravi miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 8:43 pm

Onako kako ja shvaćam, ako je osoba rođena na isti dan, sat i minutu u nekom gradu, trebala bi imati praktički istu natalnu kartu, ili drugim riječima isti životni put?
To mi je blago rečeno čudno, a najtočnije rečeno potpuno krivo. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 8:46 pm

@Omega Da, oni se klade u to svoje umijeće. roll
Nekako ništa ne vjerujem u to njihovo umijeće. Ako nešto i postoji u tome, neka mi pokažu kako su došli do toga, ali ne analogijama ili petljanjima po tuđim kartama, nego fundamentalno, iz jednadžbi gravitacije i crne tvari. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 8:58 pm

MoW je napisao/la:
Onako kako ja shvaćam, ako je osoba rođena na isti dan, sat i minutu u nekom gradu, trebala bi imati praktički istu natalnu kartu, ili drugim riječima isti životni put? To mi je blago rečeno čudno, a najtočnije rečeno potpuno krivo. :)

E, upravo to je razlog zbog kojega sam spominjao taj neki dodatan osjećaj, jer ovo što si napisao stoji, ti ljudi bi trebali imati jako sličan životni put. U biti me sve to sjetilo na teoriju kaosa, na početku minimalna razlika, a kako vrijeme ide, tako sve veća i veća. zubi

Eh, skeptiče jedan! ^^
I mene isto to zanima, kako se do toga uopće došlo, mislim jasno da je na neki način povezano za znanost i znanje o gibanju nebeskih tijela confused
Ne vjerujem da se tako nešto može matematički formulirati, ipak sve to zazire u područja gdje ni matematika ni fizika nemaju što konkretno za reći. Ono što bi se moglo jest provesti niz eksperimenata da se zbilja vidi koliko istine zapravo ima u svemu tome, iako je to zahtjevno i dugotrajno. Ili bilo što gdje se uzimaju neki konkretni primjeri na kojima se vidi povezanost natalne karte i života, što više primjeraka, tim precizniji rezultati :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 9:17 pm

Ovo sto Legi prica mi se cini onim sto Antea zeli pribliziti ali nije mi jasno...kako mozes pozuriti ili usporiti rodjenje djeteta...mislim mozes za tih par minuta ali...ako karta zapravo nosi sve zive putove onda cemu namjestati? Eto, Legijeva majka je imala taj put sa troje djece koji ocito nije bio najlakse vidljiv na karti ergo to nije bila ona nasira rijeka. Jel tak?

Mislim da je astrologija kao i numerologija, citanje iz karata, kave ili bilo sto slicno zapravo samo sredstvo kojim netko tko ima dara lakse uroni u kolektivnu svijest i iznese/iscita informacije. Mislim da je iznad svega tu vazna intuicija i 'ono nesto'.
Ja sam svojedobno malo gledala te natalne i nekako mi nije islo...pokontala sam da mi to ocito ne lezi i cak kada bih se naforsirala da naucim pravila citanja to ne bi bilo to. Za razliku od chartova sasvim su me dobro isle price pricane na princip bacanja karata...a to su samo karte...nista vise...nema matematike...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 10:40 pm

Omega je napisao/la:

E, upravo to je razlog zbog kojega sam spominjao taj neki dodatan osjećaj, jer ovo što si napisao stoji, ti ljudi bi trebali imati jako sličan životni put. U biti me sve to sjetilo na teoriju kaosa, na početku minimalna razlika, a kako vrijeme ide, tako sve veća i veća. zubi

Pa, možda i nisi tako daleko od istine. Međutim, i sam si svjestan toga da kaos u biološkim sustavima možeš optužiti za sve i svašta, ali da bi dokazao da je on uzrok, moraš se gadno, ali gaaaadno namučiti. :D

Omega je napisao/la:

Eh, skeptiče jedan! ^^
I mene isto to zanima, kako se do toga uopće došlo, mislim jasno da je na neki način povezano za znanost i znanje o gibanju nebeskih tijela confused
Ne vjerujem da se tako nešto može matematički formulirati, ipak sve to zazire u područja gdje ni matematika ni fizika nemaju što konkretno za reći. Ono što bi se moglo jest provesti niz eksperimenata da se zbilja vidi koliko istine zapravo ima u svemu tome, iako je to zahtjevno i dugotrajno. Ili bilo što gdje se uzimaju neki konkretni primjeri na kojima se vidi povezanost natalne karte i života, što više primjeraka, tim precizniji rezultati :D

Ovako, jedan eksperiment koji ne bi bilo nemoguće, već samo teško izvesti je da se pošalje poziv ženama koje žele zatrudniti u nekom gradu u skorašnje vrijeme da to učine točno u određeni dan i u točan sat. Ovisno o broju žena, imali bi donekle u redu uzorak, a slijedeći neku sredinu, veći broj žena bi i porodio isti dan, moguće dosta njih i u isti sat.
E sad, imali bi i neku kontrolnu skupinu u kojoj se začeća nisu dogodila kontrolirano i porodi se nisu dogodili istog dana.
Za svu djecu bi se izradila natalna karta i onda bi se pratio njihov razvoj barem do puberteta u prospektivnoj studiji. Sve druge varijable bi ostavili po volji. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 11:26 pm

Đizis, ljudi, pretjeraste malo. Čini mi se da bi ovdje trebao jedan malo jači astrološki autoritet nego što sam to ja, neke postove uopće neću komentirati, jer mislim da su se malo udaljili od onog što to jest. Možda bi bilo bolje da svi malo počnemo bolje proučavati to područje pa bismo se onda bolje i razumjeli oko toga i ne bismo lupali gluposti. Natalna karta - Page 5 158397

@Legionar...Vede baš ne možeš nabaviti, ali možeš neku verziju njihovog tumačenja, ja mislim da bi možda za početak bilo najbolje da imaš učitelja koji ih je proučavao, uz njega bi najlakše napredovao.

I ono što Legionar kaže da su majci namještali natalnu kartu, ... postoje trikovi kada se ne zna vrijeme rođenja tada se radi rektifikacija vremena, uklapaju se događaji iz sadašnjeg života toliko dugo dok se ne dobije vrijeme koje određuje tu osobu.

@Omega... čini mi se da si dobro interpretirao ono što cijelo vrijeme govorim, jer svaki put kada napraviš neki odabir iz njega izvire hiljade puteva kojima možeš krenuti, to je kombinatorika svakog pojedinog čarta.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 11:30 pm

@ MoW
Nemam ideju kako bi se potvrdila teorija kaosa u svemu tome, niti ne znam kako bi uopće dokaz za to trebao izgledati :P

Što se eksperimenta tiče... Haha... Nađeš tisuće parova, svima kažeš da se u to i to vrijeme trebaju igrati hopa cupa da provedeš eksperiment u vezi natalne karte rofl2
Možda bi se na taj način mogao pratiti utjecaj teorije kaosa ^^

Mislio sam na jednostavan eksperiment da se utvrdi koliko je natalna karta doista precizna, da se uzme više pojedinaca i onda uspoređuju njihovi životi sa time što kaže natalna karta.

@ Antea
Mi se volimo ''igrati''. zubi
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 11:33 pm

To što je Omega spomenuo, a Alpha proširila priču... To ''umijeće čitanja natalne karte'' je jako važno. Na primjer, meni je astrolog rekao da je iz moje natalne karte iščitao da imam nevjerojatno velik potencijal za postati dobrim astrologom i da bih se time svakako trebao pozabaviti jer imam ''to nešto''. Mislim, super conf1 Ironija i pol, toliko sam ''protiv'' toga da astrologija bude istinita, a ovaj mi je rekao da je praktički ''predodređeno'' da jednom naletim na astrologiju conf1

@Alpha, paaa, nekoliko minuta često može značiti izbjegavanje neke bolesti koja bi se s vremenom dogodila. Zato je jako važno da karta uistinu bude usklađena i namještena jer ako nije, gadno se može fulati pri čitanju karte. E, sada, u karti je zapisano okvirno, ajmo reći doba života kada bi dijete trebalo doći na svijet, ali nije toliko točno u minuti kada će doći. Zato se na natalnu kartu djeteta, odnosno, kako tvrde, na njegov životni put može utjecati. To opet krši sve teorije o preddestinaciji u reinkarnaciji i našem biranju svog puta.
Onako kako sam ja stekao dojam dokle mi je karta bila tumačena, stvar je u tome da svako razdoblje je određeno nekim ciklusima planeta/nebeskih tijela. Taj utjecaj može biti u višegodišnjim intervalima ili nekolikodnevni ciklusi. Svaki ciklus sa sobom vuče određena pravila i utječe na nas i naše osobine. U svakom ciklusu postoje dugotrajne stvari koje općenito vrijede, npr. u jednom ciklusu ću imati problema s novcem. Ali, kratkotrajno, unutar tog ciklusa može doći do dominacije nekog drugog planeta te možemo dobiti neočekivani dobitak, a zatim opet sve po starom. Čak i unutar tih manjih ciklusa može dolaziti do nekakvih promjena. Ono što je dobro u vedskoj astrologiji, nebo nije podijeljeno na 30° po zviježđu, nego stvari stoje kako je. E, to je malo čudno jer oni imaju nevjerojatno dobro poznavanje neba i zvijezda na njemu. Npr. meni je jedan veliki ciklus završio u 2./3. mjesecu 2010. godine.
Planeti su maligni i benigni. Svaki planet sa sobom vuče svoje karakteristike. Benigni planet ne mora značiti samo dobre stvari, ovisi u kakvom je odnosu s drugim planetima. Na mene osobno, svi maligni planeti utječu nevjerojatno jako dobro, a benigni neutralno. :P
E, sada, ja sam tom astrologu astrologiju protumačio slično kao i vi (pazite mene, idem astrologu pametovat o astrologiji :P). Opisao sam ju s vjetrom o leđa i o prsa. Nekada možemo trčati tako da nam vjetar puše u leđa, nekada o prsa, a nekada sa strane. Kada trčimo maraton, a vjetar puše o prsa, teže ćemo trčati, ali ovisno o našoj snazi možemo ga pobijediti. Naravno, s vjetrom u leđa bismo puno bolji rezultat postigli. Druga stvar, nekada je vjetar zapravo povjetarac, a nekada nevrijeme. Znači, važno je koliko je u natalnoj karti nešto ''protiv'' nas, koliki je intenzitet, snaga toga i koliko dugo radimo protiv toga. Zato npr. ako je vjetar slab u 1 km trčanja to nećemo osjetiti, ali nakon 10km već će se osjetiti utjecaj. Ovisno o našoj snazi pitanje je koliko i kako će vjetar utjecati na nas.
Taj astrolog je inače dogmatičar i mistik. To mi se baš ne sviđa i on se baš ne slaže sa mnom. Kako smo pričali, pitao sam ga jel on zapravo 5. denzitetom podrazumijeva to da bi tada svaki utjecaj prirodno-svemirskih zakona, poput tih koji se očituju kroz astrologiji, na nas prestao. On je rekao da da. Znači, u našoj dimenziji postoji određeni zakoni. Možda je, međuostalom, naš 'cilj' da se mi tih zakona oslobodimo. Možda jačanjem naše osobne snage, a možda nekako drugačije.

@MoW, ajde mi ti malo definiraj crnu tvar i gravitaciju pa ću ti se ja onda rado potruditi saznati i otkriti njen utjecaj na nju xD

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimesri tra 14, 2010 11:38 pm

ANTEA65 je napisao/la:
@Legionar...Vede baš ne možeš nabaviti, ali možeš neku verziju njihovog tumačenja, ja mislim da bi možda za početak bilo najbolje da imaš učitelja koji ih je proučavao, uz njega bi najlakše napredovao
Ja ne znam nikoga tko je uopće čitao Vede ili njihovo tumačenje, a kamoli da mogu naći učitelja za to :P
Zašto se Vede ne mogu nabaviti?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitimečet tra 15, 2010 12:51 am

@Antea...jos ce ispast da te napadamo :D

@Legi...super mi je ovaj dugacki post... Samo...tko su duse 5. denziteta?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Natalna karta - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Natalna karta
[Vrh] 
Stranica 5 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» "Karta grijeha"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: