Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Natalna karta

Go down 
+21
Dada289
lewina
Athena
Gea
Armin od Irima
Blizzard
MoW
Skulptura
flory
Legionar
ANTEA65
zubić vila
antonija
Aleksandar Veliki
vladimir
zvezda
Svjetloisjena
floridana
Alpha
Merkurica
Galileo Galilei
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 12:53 am

5. Denzitet - duše koje trenutno ne okupiraju tijela, neutralni denzitet, kontemplacijska zona gdje idemo kad izađemo iz fizičkog tijela ( umremo u 3. ili 4. denzitetu ) i tu sagledavamo sve lekcije koje smo naučili. Tada biramo tijelo u koje ćemo se reinkarnirati da bi učili dalje. Izgleda da ne možemo izabrati viši denzitet sve dok nismo naučili sve iz nižega. Tu su isključivo svjesne energije, duše.
izvor
Prijelazna faza iz koje možeš nazad u 4. ili 6.
Mislim, naravno da ne postoje denziteti po brojevima, mi smo samo to tako ''racionalno'' podijelili

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 12:56 am

To sam si i mislila da se misli pod 5. denzitetom...naime, obzirom tada vise nema materijaliziranja naravno da nema utjecaja planeta. Zato sam pitala da vidim jel se to mozda na nesto drugo odnosi. Mislim da ima dusa koje se jos materijaliziraju ali da na njih planete imaju jako mali utjecaj. I slozila bih se da bi to mozda bile neke razvijenije duse...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 1:11 am

U toj Vedskoj astrologiji mi u oči upada jedan dio zbog njihove vrsne umješnosti u astronomiji, odnosno astrognoziji. Navodno, zvijezda s koje smo došli je ona zvijezda koja je u trenutku našeg rođenja bila na horizontu, ili jako blizu. Antea, kako se to određuje ako je više zvijezda na horizontu?
Općenito, kako su oni tako dobro poznavali nebo, a nisu imali niti računala niti išta slično? Uz vimane, po meni je ovo jedan od najvažnijih dokaza veoma razvijene civilizacije i svjesnosti ljudi u to doba.
Moja zvijezda je Ardra, odnosno Betelgez cerek
Ardra - naglašava ambicioznost, ali ovdje se mnogo toga ostvaruje kroz teškoće i mnogo suza
Inače, to baš i nije zvijezda najsjajnijih osoba conf1

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 1:15 am

Kak si odredis koja ti je zvijezda? I sto znaci da Ardra nije zvijezda najsjajnijih (kako puno slova j ima ova rijec :D ) osoba?

Koje se planete i zvijezde (osim Sunca) gledaju u natalnoj?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 11:41 am

Omega je napisao/la:
@ MoW
Nemam ideju kako bi se potvrdila teorija kaosa u svemu tome, niti ne znam kako bi uopće dokaz za to trebao izgledati :P

Što se eksperimenta tiče... Haha... Nađeš tisuće parova, svima kažeš da se u to i to vrijeme trebaju igrati hopa cupa da provedeš eksperiment u vezi natalne karte rofl2
Možda bi se na taj način mogao pratiti utjecaj teorije kaosa ^^

Mislio sam na jednostavan eksperiment da se utvrdi koliko je natalna karta doista precizna, da se uzme više pojedinaca i onda uspoređuju njihovi životi sa time što kaže natalna karta.

Znam ja da si ti na to mislio, ali to nema istu znanstvenu težinu kao prospektivna studija.
Uostalom, praktički sam siguran da korelacije između natalnih karata i stvarnog života ne bi bile veće od slučajnih, ako se ukloni varijabla da astrolog išta zna o obitelji u kojoj je dijete rođeno (dakle, slijepa studija). Trebalo bi pogledati, sigurno je znanost već radila ta istraživanja.

Ono što bi međutim bilo zanimljivo, to bi bilo izučavati koliko je koji astrolog sistematično točniji u svojim predviđanjima od nekog drugog. Ako bi se naime dobilo da jedan ima puno točnija predviđanja na natalnim kartama od nekog drugog, i bolja od slučajnosti, e to bi onda imalo značenje. Tada bi se tek moglo ispitivati tog astrologa kako to da je bolji od ostalih i tu bi se tek približili, mislim da je to bila Alphina izjava, onome koliku tu ulogu igra stvarna vidovitost astrologa.
Naime, ja smatram da je jedino vidovitost astrologa bitna, dok su svi položaji planeta zapravo totalno nebitni i sakrivaju pravo, intuitivno znanje astrologa unutar maske astroloških karata.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 11:59 am

Ovako...stvar je u tome da se meni cini da se vi nista nikada, niti za zabavu, bavili proricanjem. Da jeste mislim da bi lakse shvatili bit. Naime, postoje neke stvari koje su 'zapisane' da znace to i to. Recimo kod citanja iz taloga kave, pa eto ove planete u natalnoj, pa onda sanjarice i stvari koje smo sanjali... Sve to ima jedne grube okvire. Recimo kazu ako sanjas da ti nesto nije dobro sa zubima da je to lose. Nema sanjarice koja to ne kaze. Ali to moze biti potpuno pogresno. Zasto? Zato jer je osoba mozda upravo gledala dokumentarac o zubima i tako tome, mozda je bas taj dan bila popravljat zub i sl.
Isto tako kada bacas karte. Zna se sto neka karta znaci i teoretski kada se iste karte sloze na isto mjesto to bi trebalo znaciti istu pricu. Ali ne znaci.
Ne mogu to bas objasniti jer kad ovako pisem onda i meni blesavo zvuci ali...to nije egzaktna znanost. Ljudi su nasli modus, nasli su neke pokazatelje koje na neki nacin usmjeravaju onoga koji cita malo lijevo ili malo desno ali puno toga ovisi o osjecaju.
Dakle, predpostavljam, ako je na karti postavljeno da je neki planet super postavljen i da bi to sve trebalo biti divotica onda to ne znaci nuzno da treba samo uplatit loto i cekat. Moze se desiti da se toj osobi desi nesto bas lose u tom periodu. Recimo da se razboli ili dozivi neku nesrecu. Onda ce ta osoba kazati kako je to sve krivo jer joj planet stoji tako da se to nije smjelo desti...ali u biti se mozda to treba citati da ce joj sada, u toj situaciji, biti lakse prebroditi problem nego sto bi bilo da joj planet stoji naopako.
Hmmm, da...tako nekako :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 12:10 pm

@ MoW
Ako slučajno naletiš na takva istraživanja, samo daj link. I ja mislim da su takva istraživanja već provedena, samo ih treba naći :)
A ovo s položajem planeta, ja mislim drugačije, da položaji planeta igraju neku ulogu u tumačenju, ali slažem se s time da je naglasak na toj intuiciji astrologa, što je u biti i logično za pretpostaviti.

@ Alpha
Ma mi smo gledali astro show i vidovitog Milana, ako se to računa rofl2
Da, to nije egzaktna znanost, definitivno. Ovo što si napisala ne zvuči blesavo, u biti si zgodno pojasnila, dajući važnost upravo toj intuiciji koja se spominje da astrolog treba imati :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 12:21 pm

Astrologija je nesto sto postoji prilicno dugo...e sad...koliko znam planet Pluton je 'otkriven' relativno nedavno...a jos nedavnije mu je ukinut status planeta. E sad, on se navodi u kartama kao planet koji nesto znaci. Da li bi se onda trebali uzimati u obzir i sateliti nekog planeta...npr. Jupiter ima te svoje mjesece i sad se to vrti i jel onda sve isto kako su stajali ti mjeseci kad je Jupiter bio na tom i tom mjestu... :kompliciram: zubi

@Omega...racuna se samo ako vi jeste Vidoviti Milan gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 3:48 pm

@Legi... bome i meni se čini da si ti stvoren za đotišija ili ti astrologa, makar koliko se rukama i nogama boriš protiv toga Natalna karta - Page 6 973175 Sve si odlično napisao, Vede ne možeš nabaviti, morao bi ići u indiju i onda tražiti tko ima kakve zapise na palminom lišću. One su su dugo vremena samo recitirale i tako prenosile s koljena na koljeno, a u današnje vrijeme postoje tumačenja Veda koja su nam prihvatljiva u smislu da su nam razumljiva. Kažem uz učitelja je lakše zato jer je to vrlo veliko i široko područje i ne znam kako ćeš se sam i snaći u tom moru. Ima ljudi koji proučavaju Vede, ja znam da se tim dosta bave Bhakte ili ti ga sljedbenici Hare Krisna pokreta ako te to ne smeta, odlični su.
Netko je pitao kako se određuje zvijezda koja izlazi naistoku... Jednostavno, ima 12 astroloških znakova kojih svaki zauzima 30 stupnjeva luka, obzirom da se vrte u krug uvijek je jedna zvijezda (sazviježđe) na istoku. MIjenjaju se svakih dva sata i to je to.
Eto, Omega drago mi je da se više vas uključilo u temu... i ja se isto volim šaliti, ali u okvirima teme nije lijepo da stvar izmakne kontroli i da kad netko čita sa strane kaže da mi tu mlatimo gluposti ,vis a vis nas samih. Za sve ostalo Natalna karta - Page 6 855872
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 5:08 pm

ANTEA65 je napisao/la:
Jednostavno, ima 12 astroloških znakova kojih svaki zauzima 30 stupnjeva luka, obzirom da se vrte u krug uvijek je jedna zvijezda (sazviježđe) na istoku. Mijenjaju se svakih dva sata i to je to.
Upravo tako nije u Vedskoj astrologiji i zato ju smatram boljom od Zapadne. Gledaju koja je zvijezda na horizontu, ali ne mora biti zodijačko zviježđe. Pravu ''bazu podataka'' zvijezda koje poznaju zaista ne znam. To je ono što sam naglasio. Oni su odlično znali nebeske koordinatne sustave, astrognoziju, prividna gibanja na nebu, rektascenzije i deklinacije zvijezda, a prema svemu, morali su imati i svijest o tome na kojoj su geografskoj širini i da je Zemlja okrugla.
Ako mi ne vjeruješ da ne gledaju samo zviježda Zodijaka pogledaj moju zvijezdu - Ardra, odnosno Betelgez, a ona je alpha Oriona. :)

Alpha, koliko se ja sjećam, a bilo je prije godinu dana, Pluton ne gledaju kao planet jer mi ga nigdje nisu spominjali.
Benigni su unutarnji planeti, a vanjski su maligni.
Pitala si koja nebeska tijela se promatraju.
Mjesec igra jako važnu ulogu. U mojoj natalnoj karti planeti su jako dobro poslagani, ali Mjesec ih blokira i radi neke probleme. Ponekad radi tako da blokira njihov pozitivan utjecaj, a pojačava negativan, no većinom samo blokira conf1 Kod drugih karata tako ne treba biti.
Ono što je ''zanimljivo'' je to da će najbolji period moga života biti, ako doživim, negdje krajem 70-ih godina xD Tada će Merkur napokon imati potpunu dominaciju jer će biti glavni u tom ciklusu, a općenito njegov utjecaj prevladava u mojoj karti.


Ako koga zanima mogu pogledati vašu zvijezdu. Samo mi na PM pošaljite točno vrijeme rođenja (ne mora biti čak niti u minutu točno) :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimečet tra 15, 2010 11:24 pm

Sve što god sam napisala pod ovom temom odnosi se na Vedsku astrologiju Jyotish, jer nijednu drugu nikada nisam učila. E, a sad, Jyotish funkcionira na dva načina. Jedan je onaj kojeg svi više manje znamo i sličan je zapadnjačkom horoskopu, tako da je ono što sam gore opisala točno, to je procedura određivanja ascedenta koja ima svoju matematičku formulu koji današnji đotišiji uglavnom više ne rabe jer se nikome ne da računati pješke ako kompjuterski program to napravi za sekundu. Znači taj način koristi podjelu na 12 znakova zodijaka i 9 planeta koji su u međusobnom odnosu koji se onda promatra pa se rade podjelne karte, promatraju se tranziti, razne yoge, karake i svašta nešto još i na temelju svega toga donosi se neki sud. Drugi način (i stariji) je onaj kada Jyotish promatra Nakšatre. To je 27 (28 po nekim autorima) nakšatri ili sazviježđa koje su isto raspoređene u 360 stupnjeva luka tako da svaka zauzima 13 stupnjeva i 20 minuta luka. Zvijezda koja obilježava nakšatru ujedno je i ime te nakšatre, tako da se Legi, tvoja nakšatra zove najvjerojatnije ARUDRA i ona zauzima prostor od 6 stupnjeva i 40' Mithuna (blizanaca) do 20 stupnjeva 00' također Mithuna.
Sad pošto me Legi 'natjerao' da izvučem skriptu Natalna karta - Page 6 158397 evo još nekih stvari koje se pitalo ovdje.
Kad se osoba rodi, nakšatra u kojoj se u to vrijeme nalazi Mjesec naziva se čovjekova zvijezda rođenja ili Janma nakšatra.
Prvi plač djeteta koji treba označiti ulazak petog elementa zraka u tekuća pluća djeteta prouzrokujući bol je vrijeme rođenja.
Horoskop se pokušava analizirati na osnovu najmanje jedinice mjere vremena a to je jedna TATPARA koja iznosi, vjerovali ili ne 1/33750 sekundi modernog sata. No danas se ipak zadovoljavamo satima i minutama, ali tako je nekada bilo.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 12:40 am

Evo, sada sam provjerio. U vrijeme mog rođenja Mjesec je na drugom kraju neba, niti blizu Betelgezu, a niti Betelgez nije baš blizu horizontu :P U čem je caka? scratch

Jel ima kakvih konkretnih informacija kako su oni točno određivali taj komadićak vremena?

EDIT: Proguglah, i dobio sam naziv Ardra Arudra Raudra Nakshatra, prepostavljam da su prva tri imena istoznačnice. Kada uguglam Arudra, pita jesam li mislio Ardra. Vjerojatno ista zvijezda, samo naziv malo promijenjen. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 12:19 pm

Ne znam gdje si samo našo tog Betelgeza, u mojim knjigama toga nema. Možeš mi poslat datum rođenja, sat i mjesto pa ću pogledat tvoju nakšatru.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 2:56 pm

Ardra is the name of a Nakshatra in Indian astronomy that corresponds to the star Betelgeuse.
izvor

Rođenje: 16.06.1994. u 12:30 (popodne) :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 2:57 pm

ANTEA65 je napisao/la:
Ne znam gdje si samo našo tog Betelgeza, u mojim knjigama toga nema. Možeš mi poslat datum rođenja, sat i mjesto pa ću pogledat tvoju nakšatru.

28. studeni 1989.
Zagreb

23:05
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 3:02 pm

@Legi...pretpostavljam da je Zagreb.

Ok, dečki, pogledat ću, malo ćete pričekat jer mi je to na drugom kompjuteru a tamo mi se nešto sj.... Natalna karta - Page 6 295661
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 3:04 pm

Nije Zagreb nego je Petrova bolnica :P zubi

Nema frke, nisam niti mislio da ćeš odmah, hvala :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepet tra 16, 2010 3:05 pm

a meni Zajčeva, oliti Merkur...

take your time, Antea...
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimesub tra 17, 2010 6:22 pm

@Legi... po programu kojeg ja imam tvoja nakšatra nije Arudra, jer se nakšatra određuje prema onoj u kojoj boravi Chandra (Mjesec) u vrijeme tvojeg rođenja, u tvojem slučaju to je nakšatra Purva Phalguni. Druga je stvar što nakšatra Arudra zauzima prostor od 6stupnjeva i 20'-20stupnjeva 00' Mithuna ili blizanaca, a ti si rođen u šestom mjesecu kada vlada znak blizanaca pa je možda netko to tako zaključio. Inače po Jyotishu si Simh (lav). Eto, ako te zanima mogu ti kad stignem nešto napisat generalno o tvojoj nakšatri ili možda nađeš nešto i sam.

@Armin... Tvoja nakšatra je Jyeshtha (Đješta), a po jyotishu si isto Simh, što naravno nema veze s time da si u zapadnjačkoj astrologiji strijelac.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimesub tra 17, 2010 6:37 pm

možeš ti to meni malo objasniti...

uostalom, kako to da je Legijeva karta tako kompleksna, a moja izgleda vrlo jednostavno?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimesub tra 17, 2010 9:59 pm

Armine, pročitaj postove kava
I ne treba ti ništa objašnjavati jer Google daje dobre rezultate. gica

@Antea, mora da ću ja kontaktirati te ljude zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimened tra 18, 2010 7:02 pm

ama kad bih se sav pogubio... :D
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimepon tra 19, 2010 12:55 pm

Armin od Irima je napisao/la:
možeš ti to meni malo objasniti...

uostalom, kako to da je Legijeva karta tako kompleksna, a moja izgleda vrlo jednostavno?


Armine i meni se čini da ti nisi baš čitao postove jer nije bilo riječi da ću raditit natalnu kartu nego samo odrediti nakšatru Legiju pa si se i ti ubacio što mene uopće ne smeta, ali generalno to ti nije baš od neke koristi. Meni je jer kad krenem učiti trebat ću što više datuma rođenja kako bih imala što više natalnih karata, pa ako ima još dobrovoljaca šaljite podatke, može i na pp (datum, sat , mjesto)Natalna karta - Page 6 973175
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimesri tra 21, 2010 3:43 pm

Nesto sam trazila po netu i naletim na neki clanak o planetama u natalnoj karti i krenem citat...i sad...ima ovaj tekst:

" Mjesečeva faza Sunce i Mjesec kao dnevno i noćno svjetlo izuzetno su važni u svakoj karti. Isto tako važan je i njihov međusoban odnos koji je iskazan kroz Mjesečevu fazu. Unutar astrologije raspoznaje se ukupno 28 faza koje se svrstavaju pod 8 glavnih. Na karmičkom nivou svaka Mjesečeva faza pokazuje gdje se određena osoba nalazi unutar većih razvojnih ciklusa. Pogledajmo osam glavnih Mjesečevih faza i karakteristične uloge koje idu uz njih. U zagradama je navedena kutna udaljenost od Mjeseca do Sunca.
1. Mladi mjesec (0 – 45 stupnjeva) – pionir, vođa, pustinjak, spasitelj, vizionar
2. Srpoliki mjesec (45 – 90 stupnjeva) – buntovnik, genije, individualist, idealist
3. Prva četvrt (90 - 135 stupnjeva) – graditelj, ratnik, poduzetnik, junak
4. Grbavi mjesec (135 – 180 stupnjeva) – pisac, školarac, znanstvenik, skitnica
5. Puni mjesec (180 – 225 stupnjeva) – izvođač, umjetnik, božansko dijete, ljubavnik
6. Raspršeni mjesec (225 – 270 stupnjeva) – hodočasnik, učitelj, sluga, mistik
7. Zadnja četvrt (270 – 315 stupnjeva) – šaman, terapeut, politički aktivist, reformator
8. Balzamički mjesec (315 – 360 stupnjeva) – filozof, prorok, mudrac, pripovjedač
Pripadnost određenoj Mjesečevoj fazi ne određuje automatski i nivo svijesti pojedine osobe. Unutar određene faze moguće je pronaći vrlo široki raspon izražavanja osnovnih uloga. Kako bi se odredio nivo svijesti potrebno je pažljivo pogledati sve ostale dijelove natalne karte, a pogotovo Mjesečeve čvorove. "

Jel se to tako gleda kako pise?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitimesri tra 21, 2010 10:56 pm

E, ne znam mi to u Jyotishu nismo tako tumačili Natalna karta - Page 6 295661
[Vrh] Go down
Sponsored content





Natalna karta - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Natalna karta   Natalna karta - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Natalna karta
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» "Karta grijeha"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: