Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Religija - Je li potrebna?

Go down 
+29
Chakotay
Berny_Sinara
dr.chaos0
Legionar
Neo
legenda007
Casper
fastforward
zvezda
king
Blizzard
Absynthia
gothic45
Tutankhamon
LarusArg
ja i samo ja
Merkurica
vjestica
danijeel
sanja
gloria_g
meli
floridana
Sigmund Freud
Alpha
Pandora
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
razzor123
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimened stu 23, 2008 4:21 pm

Ateizam je ne-vjerovanje u božanstvo, a samim time to je isto vjera.
Antiteizam s druge strane nije ne-vjerovanje, već suprotstavljanje vjerovanju u Boga.

Religija je kao organizirani sustav vjerovanja koja stavlja Boga u središte, no ta definicija je dosta individualna.

Uglavnom religija i ateizam imaju nešto zajedničko, a to je vjerovanje. Dakle, ukoliko ateist kaže da je religija koliko-toliko potrebna, tada je to ok, ali isto tako zavisi od individualne definicije religije.

No antiteist stvarno ''ne bi trebao reći'' da je religija potrebna jer onda nije antiteist, već možda ateist. Svejedno bitno je to što je pojedinac mislio reći sa rečenim, a ne kako smo mi to shvatili. Ako antiteist kaže da je religija blago potrebna misleći da to 'ujedinjava' ljude, onda je opet to ok.
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon stu 24, 2008 1:43 am

evo ja imam sina od 7 godina. ženini roditelji su veliki vjernici,jako religiozni. kad mali pogriješi (npr. opsuje (oponaša odrasle) oni mu znaju reći:"to nije lijepo,Bogo dragi će se naljutiti i sl."
Onda malom bude žao.
Hoću reći, odmalena djecu učimo što je dobro,a što loše (ponašanje).
Lakše je djecu odgajati uz pomoć vjere, pričajući im o rajuza dobre i paklu za zločeste, anđelima koji ih čuvaju itd.
Osim toga primjetio sam da roditelji s vremenom gube autoritet (jer smo stalno sa njima/djecom), pa kad im kažeš da će ih dragi Bog ovo ili ono,ipak se malo uplaše, te imaš neku kontrolu nad njima.

Kad djeca malo porastu, usvoje nova znanja i počnu šire doživljavati svijet oko sebe, počne im ići na živce što svećenici pričaju, i skuže da svećenici sami ne žive onako pripovjedaju ostalima, kad počnu koristit današnu tehnologiju... onda se većina odraslih ljudi kao mi počne distancirati od institucije Crkve.

Ono što mi svi imamo (osim nekih iznimaka),i ono što ja želim i pokušavam mojem malom sinu "usaditi" (ne znam bolju riječ) učeći ga/plašeći ga u početku o Bogu,raju,paklu i dr. znajući da će jednog dana mali odrasti,"progledati" i sam odlučivati u što želi vjerovati-to je SAVJEST!!
Najbitnije je razlikovati dobro (ponašanje) od zlog, i ljudi na razne načine,raznim Bogovima djecu to naučiti.
Nismo svi isti, neki nikad ne odrastu, ne zanimaju ih nova znanja,i ne žele širiti vidike i razmišljanja, ili su prelijeni (ne da im se) da bi razmišljali drugačije od onoga što su ih kao male naučili
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon stu 24, 2008 12:47 pm

Hm, hm...dakle vjera postoji kako bi smo pomocu nje mogli nastaviti biti los primjer ali opet imati nesto cime cemo plasiti mlade i tako ih drzati pod kontrolom zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon stu 24, 2008 1:23 pm

nikada neću odobravati plašenje djece Bogom. to je za svaku osudu.
djecu kao bića udaljava od Boga, stvara antagonizam.
umjesto da ih se sprijateljuje s Bogom, a time i ostalim ljudskim vrijednostima.

zaplašivanjem se smanjuje izbor djeteta u smislu njegovog odabira odnosa s Bogom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon stu 24, 2008 1:28 pm

Ali to je lakse nego promijeniti sebe miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 12:47 am

Ja zaista, koliko god se trudila, ne mogu da uvidim nikakvu potrebu za posrednikom tipa crkve ili svestenika...
Ono bozansko nosis UNUTAR SEBE i ne treba ti nikakav idol ni religijski vodja da bi ti to rekli...
Samo se treba zagledati u sebe... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 12:58 am

meni je glupo plašiti djecu bilo čime al' valjda ih je tako lakše odgajati.
ne tamo, tamo je vuk- je lakše nego dignuti guzicu sa stolice i zaštiti ih od eventualne opasnosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 11:20 am

@Zvezda...ufff...puno smo pricali o religijama i zasto i kako i zbog cega...sve se svodi na to da je masi religija ipak potrebna... Zasto je to tako? Jednostavno...lakse je ne mislit svojom glavom...lakse je ne preuzeti odgovornost...lakse je slijediti nekoga... Naravno, to se odnosi na ljude koji su takvi...ali ima (nas) i ovih suprotnih...koji trazimo miga

@Flo...e...na to sam i ja ciljala miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 3:36 pm

* Alhpa
Slažem se sa tobom. Da ljudima nije potrebna crkva kao institucija, verovatno bi ona do sada nestala. Da niko ne prima sveštenika u dom i ne odlazi na službe, vrlo brzo bi se dogodile neke korenite promene (tipa gašenja crkava ili ponovne primene lomača... ;) ). Još jedna stvar. Ljudi generalno vole ceremonijalizam, kanonizovanost, utvrđene pokrete, napamet naučene reči obraćanja... jer je to jednostavnije nego osetiti, spoznati, doživeti... I sam Isusov lik je kanonizovan (usput, ecce hommo je malo verovatan izgled čoveka tog doba i podneblja...). Zašto ja ne bih mogla imati sopstvenu viziju i sliku duhovno probuđenog čoveka...? *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 3:52 pm

Paaa...ne znam zasto ne bi mogla? Naravno da bi... Uostalom nije li to i poanta trazenja...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimečet stu 27, 2008 2:37 am

Jeste... :)
Ali crkva kaze da ne mozes... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:36 am

zvezda je napisao/la:
Jeste... :)
Ali crkva kaze da ne mozes... *

Crkva je ljudska institucija i kao takva podložna zabunama. To sam čula ods jednog mudrog svećenika. mudri
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:47 am

Nisu to zabune nego ekonomija zubi

@Zvezda...zato smo rekli da postoje oni kojima je potreban vodic i oni koji sami krce svoj put...a te druge malo briga sto kazu institucije, zar ne? miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimečet stu 27, 2008 9:58 pm

Naravno... sta kaze bilo ko... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimesub pro 06, 2008 8:22 pm

Ma regija je napravljena kako bi se stvorio strah. Bozije zapovijedi, bogohuljenje itd. Sve sto ti njima izravno ides, sve je to zapravo bogohuljenje, sotonizam itd. i sve to je poprimio citav svijet i svi ljudi u njemu. Evo kolika je to zavjera. Ljudi su isprani do kraja. Mozak im je unisten sa strane crkve koja opet nije glavna vec illuminati koji upravljaju njome. Ne ona nije potrebna. Vjera je nepotrebna stavka u nasim zivotima ili da se bolje izrazim u nasem postojanju jer zivot kao takav uopce ne postoji.

Da nje nema, nastala bi anarhija a ako cemo po ovome:

"Anarhično društvo je bazirano na slobodnom dogovoru, na solidarnosti, na slobodnim udruženjima, na federacijama, na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju."

"Jedno se anarhično društvo, dakle odriče zakona, naredbi, nameta, principa temeljenih na volji većine, predstavništava, diskriminacija, kazni, ratova kao metode riješavanja sporova, ostvarivajući vođenje i nadilaženje konflikata pomoću zajedničkih skupština ili osobnim riješavanjem nesporazuma i nagodbama među izravnim interesentima."


Ako je to to sto dolazi, a anarhija itekako dolazi JA SAM ZA! Ovo sam ja oduvjek. Nikad me nije niti jedan zakon, osoba iti ista sprijecilo i svima sam se smijao tipa crkvi pa i svecenicima pa i srao protiv pape kao takvog i da. Ne manipulaciji, ne zakonima, ne zataskivanju vec da pravoj slobodi uma i tijela.

"Armaggeddon" koji ce se desit, je to. Anarhija je zapocela, anarhija ce dostic do tog levela da cemo se svi mi poubijat ili ti ga 3 svjetski rat kao takav koji ce unistit sve zivo i nezivo. Noina arka je istina btw. :) Mozda jedina stvar koja je recena na donekle oke. nacin u bibliji a da su rekli to istinito i donekle kako je bilo. Cijela biblija je istinita, samo ju ljudi neznaju citat i sto je najbolje, ne vide uopce mogucnost postojanja drugacijeg tipa citanja istog. No poanta je da je taj armageddon teska anarhija ili ti ga stanje svijesti. :) Sve vise i vise se o tome prica no ja sam se pobrinuo da se te stvari prezive, savjetujem to i vama.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimesub pro 06, 2008 9:31 pm

fastforward je napisao/la:
Ma regija je napravljena kako bi se stvorio strah. Bozije zapovijedi, bogohuljenje itd. Sve sto ti njima izravno ides, sve je to zapravo bogohuljenje, sotonizam itd. i sve to je poprimio citav svijet i svi ljudi u njemu. Evo kolika je to zavjera. Ljudi su isprani do kraja. Mozak im je unisten sa strane crkve koja opet nije glavna vec illuminati koji upravljaju njome. Ne ona nije potrebna. Vjera je nepotrebna stavka u nasim zivotima ili da se bolje izrazim u nasem postojanju jer zivot kao takav uopce ne postoji.

Da nje nema, nastala bi anarhija a ako cemo po ovome:

"Anarhično društvo je bazirano na slobodnom dogovoru, na solidarnosti, na slobodnim udruženjima, na federacijama, na poštivanju pojedinca koji ne želi sudjelovati u svemu tome, držeći se principa prema kojem odluke vrijede samo za one koji na njih pristaju."

"Jedno se anarhično društvo, dakle odriče zakona, naredbi, nameta, principa temeljenih na volji većine, predstavništava, diskriminacija, kazni, ratova kao metode riješavanja sporova, ostvarivajući vođenje i nadilaženje konflikata pomoću zajedničkih skupština ili osobnim riješavanjem nesporazuma i nagodbama među izravnim interesentima."


Ako je to to sto dolazi, a anarhija itekako dolazi JA SAM ZA! Ovo sam ja oduvjek. Nikad me nije niti jedan zakon, osoba iti ista sprijecilo i svima sam se smijao tipa crkvi pa i svecenicima pa i srao protiv pape kao takvog i da. Ne manipulaciji, ne zakonima, ne zataskivanju vec da pravoj slobodi uma i tijela.

"Armaggeddon" koji ce se desit, je to. Anarhija je zapocela, anarhija ce dostic do tog levela da cemo se svi mi poubijat ili ti ga 3 svjetski rat kao takav koji ce unistit sve zivo i nezivo. Noina arka je istina btw. :) Mozda jedina stvar koja je recena na donekle oke. nacin u bibliji a da su rekli to istinito i donekle kako je bilo. Cijela biblija je istinita, samo ju ljudi neznaju citat i sto je najbolje, ne vide uopce mogucnost postojanja drugacijeg tipa citanja istog. No poanta je da je taj armageddon teska anarhija ili ti ga stanje svijesti. :) Sve vise i vise se o tome prica no ja sam se pobrinuo da se te stvari prezive, savjetujem to i vama.

Potpisujem.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimesub pro 06, 2008 10:50 pm

A meni to izgleda samo kao rađanje nove religije koja bi trebala zamijeniti staru... Nisam za nikakva poopćavanja, čim skrenemo s doživljaja pojedinca, rasprava o religiji gubi smisao.

Organizirana religija potrebna je dijelu ljudi, u to ne bi trebalo sumnjati. Da nije, religija ne bi ni bilo. A da nema religija, nadomjestak bi bio kult ličnosti ili nešto drugo. Nisu slučajno komunističke zemlje religiju nazivale opijumom za narod, a same taj isti opijum proizvodile u golemim količinama šireći svoje nedostižne ideale i razne kultove ličnosti. Sad su kult ličnosti zamijenili nekakvi masoni, iluminati, reptilijanci, anunaki etc. Meni je to sve isto i ne zanima me. Sklona sam kompliciranijem pogledu na čovjekov duhovni život.
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimesub pro 06, 2008 11:55 pm

Da to je istina svjetloisjena sto kazes izgleda ko da se opet stvara neka nova religija anarhizma nekakvog. No bit svega je da ona kao takva ne bude prozvana religijom u niti jednom momentu jer ako se to desi, opet isti drek. Opet neki na vlasti, opet sve isto. Znaci poanta svega je da svaka jedinka za sebe bude takva i da se to ne naziva u globalnom smislu. No stoji da to ljudi ne mogu podnjest da oni nisu to sto jesu sada i da je njihova svijest u takvoj banani te je istina kad se iz tih okolnosti spominje armageddon. On se mora desit kao takav iz razloga sto vecina ljudi na planeti se nemoze suocit sa cinjenicom da nema vjere, da bog kao takav ne postoji vec da smo svi mi jedna velika i ogromna sila te jedan kolektivni um koji je u stanju radit perverzije a ne paranormalne stvari sto se tice "ljudskog pogleda na svijet". Mi i jesmo bogovi i u tome lezi problem. Mi smo ti koji mozemo radit stvari koje mi nemozemo opet. Paradokscina haha. Uglavnom Da sve te kultove, postoje vise vrsta kultova. Ima kultova tipa koji imaju svoj manji gradic i u njemu su sagradili ovakav zivot sto vise mogu. Ima i takvih mjesta okolo. To su lijepi kultovi to je venus project to su stvari ka kojima mi moramo vise kao civilizacija tezit. No opet kultovi sa zlobom i negativom tipa nabrojenih sa tvoje strane, to je lose i to nevalja i tu se slazem. No da bi mi dosegli to kompliciranije gledanje na duhovni zivot, mi moramo kao takvi kao prvo rijesit se svega sto nama kao ljudima smeta u tom putu i stvorit si jedan perfektan zivot tipa kao sto iz zeitgeista kaze "Pogledat cemo na proslost i rec kakvi primitivci" ili tako nesto kako li je receno. Kad budemo imali takav sklad nasih zivota opcenito sa prirodom, tek onda mi kao takvi mozemo ocekivat da cemo jednostavno evolvuirat u nesto presavrseno. Do tada, previse rupa sa kojima se svaki dan moramo suocit htjeli mi to ili nehtjeli.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimened pro 07, 2008 1:15 am

U svakom slučaju, na putu smo :)
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimened pro 07, 2008 2:51 am

Svjetloisjena je napisao/la:
U svakom slučaju, na putu smo :)

Eeeee da :) Idemo negdje napokon vise :) lol!
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:32 am

Religija- je li potrebna?

da ne vjeruju u Boga, ljudi bi našli nešto drugo.
klanjali bi se zlatnom teletu i sl.

dobro Svjetloisjena kaže: stvorili bi kult ličnosti, idolopoklonstvo..

u svakom slučaju bolje se klanjati i moliti Bogu, nego teletu, TV-u, ili mobitelu i dr.. moli

A što se tiče Biblije-u pravu je.
Bolje jedan Bog nego više njih, praktičnije je, jeftinije, i nema svađe zivili
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimened vel 15, 2009 9:50 pm

razzor123 je napisao/la:
Evo malo sam razmišljao i došao sam do zaključka da većina nas shvaća da je religija jedna velika manipulacija, ali ona je također i pokretač u životima mnogih "vjernika"...stoga, što bi bilo da se religija ukine? Zar ne bi ljudi trebali biti sretni zbog toga? Baš mi se čini da bi bilo više ratova nego sada...
Komunisti to pokušali no nakraju komunizam se raspao.

Kako piše u Bibliji kad se kuća bez Boga gradi uzalud se trude graditelji njegovi. roll
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Age : 56
Location : na morskom plavom žalu gdje leluja vjetrić mio....
Registration date : 23.12.2009

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 5:40 am

kažu..triba se nečega bojat..pa nek to onda bude Bog...ne slažem se...sklonija sam teoriji da bi tribalo rađe virovat u nešto..pa aj nek to bude Bog...ali..prvo tribamo imat viru u sebe i sami sebi prvo pomoć, pa će nam posli i BOg..katolkinja sam i virujem, al se ne zanosim
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 7:44 pm

Moje mišljenje je da je religija kao takva potrebna!Ipak te ohrabruje da postoji netko ili nešto tko se brine o nama i cijelo vrijeme nas vodi i voli bez obzira na sve,bio ti ubojica,kradljivac,normalan pošten čovjek,svećenik,papa,ili nešto osmo.Ljudima treba vjera,netko ili nešto,ne zbog boga ili onoga na kome se vjera temelji,,nego zbog nas samih.......
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 7:54 pm

Istina, Neo! miga

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Religija - Je li potrebna? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Religija - Je li potrebna?   Religija - Je li potrebna? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Religija - Je li potrebna?
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Filozofija vs Religija
» Religija krivnje
» Religija i revolucija
» Magija i religija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: