Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nestale civilizacije, Maje

Go down 
+43
2pac
Novus ordo seclorum
Florence123
Viktor-x
Flamezar
mEN_iN_WHite
tonco
Neobicni forumas
konoko1
Blizzard
Neo
Wall-e
Gea
Remke
Dragony
delaylah
Chakotay
Mama
jedan_lik
silver
arhont
Skulptura
biga
air_neos
Fantom
Liquid
Daja
ThE_IMMORTAL
MoW
Alpha
4ucker
einstein20
Legionar
king
GoodAlien
danyf5
Aleksandar Veliki
fazan u hladnjaku
marko suzic
zvezda
Svjetloisjena
malena
Rain
47 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
fazan u hladnjaku
Višestanični organizam
fazan u hladnjaku


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 57
Age : 32
Location : Virovitica
Registration date : 14.06.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesub lip 14, 2008 11:55 pm

malena je napisao/la:
JL-Quellek je napisao/la:
malena je napisao/la:
A egipćani i kinezi...?

mislio sam na južnu ameriku (ono sa bosancima je šala)

Boink


čemu to? pa svi znamo da egipćani imaju piramide
[Vrh] Go down
danyf5
Višestanični organizam
danyf5


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 72
Age : 36
Location : Pula
Registration date : 24.06.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto lip 24, 2008 2:40 am

Maje su jako fascinatna civilizacija ali nevjerujem da su egipcani sagradili onolike gradevine a da nisu imali vanzemaljsku pomoc..ljudi s danasnjom tehnologijom nemogu tako savrsene gradevine napraviti a kamo li ljudi u ono vrijeme moja teorija je gradnje ljudi jest ona vezana s Atlantidom i raspada tog misterijoznog kontinenta
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto lip 24, 2008 7:54 am

Pa Atlantida se spominje kao mogući izvor jedne i druge civilizacije.
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto kol 05, 2008 1:09 pm

Eh ja nisam siguran kako su nastale te piramide tj. od kud im znanje da ih grade ali slazem se s dvije teorijem koje su napisane na prvoj stranici od strane clana rie =): U to doba su Zemlju posjećivala vanzemaljska bića koja su donijela tehnologiju i znanje. Donijeli su tehnologiju o piramidi i naučili ljude kako ih graditi. Ljudi su na njih gledali kao na bogove, i gradili im te građevine u čast, za štovanje...(eh sad ovo stovanje bi promijenio alieni su bili friendly pa si ih naucili gradit piramide za njihove potrebe-neznam kak rade ali znam da piramide proizvode energiju)

Druga priča. Postojala je jako razvijena civilizacija (Moguće Atlantida) i pripadnici te civilizacije su kolonizirali Zemlju. Svi potjeću iz te sredine i gradili su slične građevine.(tu bih isto dodao da su oni 100 % survivors od Atlantide i ona vise nije postojala u vrijeme maja jer su maje inke i azteci ljudi koji su se spasili bijegom sa atlantide i pobijegli u ameriku)


Isto tako bi dodao da sam na ovom forumu procitao da voce sporije truli u piramidi pa ako biste htjeli nekog legendarnog vladara sto duze sacuvat(tj. njegovo tijelo) stavili biste ga u piramidu zar ne?
Isto tako mi sada pada na pamet da su neke piramide sluzile kao skladista poljoprivrednih proizoda
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesub stu 22, 2008 1:47 am

zvezda je napisao/la:
O koriscenju energije...
Nasi danasnji dalekovodi svakako nisu najpametniji nacin za prenos energije... S druge strane, njihova energija bila je vibracija, a kada pored predmeta koji vibrira stavis drugi predmet... i on pocne da vibrira (rezonator prenosi vibracije). I sto je duze kraj rezonatora, predmet vibrira sve jace...
Mozda ovako?...


Slažem se da prenošenje energije (bilo električne ili druge) nije najpraktičnije sa vodičima.
Tesla je bio genij ispred svojeg,možda i našeg vremena.
Možda je komunicirao na neki neki sa vanzemaljcima?
Navjažniji njegov projekat "bežični prijenos energije" nije uspio dovršiti.
Baš se pitam zašto?
Možda su njegove ideje nekome smetale, bile previše za tadašnji nivo civilizacije?
Kooliko se sjećam on je imao viziju /ideju kako će cijeli planet koristiti energiju iz atmosfere ili nešto slično...

Ne znam ima li na forumu tema o tom čovjeku,al možda bi se mogla pokrenuti.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesub stu 22, 2008 1:56 am

Pitao bih je li istina da su Maye znale za drugu stranu Mjeseca i da su znali za titan??

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesub stu 22, 2008 2:38 pm

@king, bilo je usput pisano o Tesli, i jedna tema o onom neobičnom eksperimentu s pokušajem teleportacije ratnog broda, a ako ti se da sakupiti nekoliko osnovnih iscrpnih informacija o njemu, bilo bi lijepo da otvoriš temu s njegovim imenom :)

@legionar, činjenica je da su mnogi stari ili izolirani narodi poput Dogona znali za informacije koje nisu trebali znati s obzirom na stupanj tehnološke evolucije koji im obično pripisujemo. No tu uvijek postoji mogućnost da su im informacije prenijeli oni neki koji su znali ili da se radi o nekjom obliku putovanja bez pomoći tehnologije, astralnom ili sličnom - dokazano je npr. da je poznati vidovnjak Ingo Swan "vidio" detalje saturnovih prstenova za koje je znanost saznala tek nakon prolaska sonde Viking (ako se ne varam), a iz veda imamo neobične opise atomskih struktura tvari koje se slažu sa sadašnjim znanjima pa se onda čovjek pita kako i dobro je da se pita. Ovo konkretno o Mayama što pitaš ne znam, ako naiđem na kakav relevantan odgovor, javit ću ti :)
[Vrh] Go down
king
Višestanični organizam
king


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 81
Age : 48
Registration date : 29.10.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 12:34 am

dogovoreno!
ako mi se bude dalo znojko ,sakupit ću nekoliko osnovnih iscrpnih informacija o njemu study , i otvoriti temu s njegovim imenom
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimened stu 23, 2008 1:12 am

Svjetloisjena je napisao/la:
@king, bilo je usput pisano o Tesli, i jedna tema o onom neobičnom eksperimentu s pokušajem teleportacije ratnog broda, a ako ti se da sakupiti nekoliko osnovnih iscrpnih informacija o njemu, bilo bi lijepo da otvoriš temu s njegovim imenom :)


Project Philadelphija

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 1:07 am

Čuveni... čak je snimljen i solidan film na tu temu, Philadelphia Experiment, čini mi se... *[/u]

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimečet pro 18, 2008 8:18 pm

inace u nekim knjigama sam cito da su maje nasljednici naroda sa atlantide... ima nekih dokaza a mislim da je i to sto su bili razvijenija kultura od bilo koje poznate neki pokazatelj.... sto mislite o tome????
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimepet pro 19, 2008 1:30 am

einstein20 je napisao/la:
inace u nekim knjigama sam cito da su maje nasljednici naroda sa atlantide... ima nekih dokaza a mislim da je i to sto su bili razvijenija kultura od bilo koje poznate neki pokazatelj.... sto mislite o tome????

Ako se prije cca 13 000 godina dogodila katastrofa (ili možda u neko drugo vrijeme) u kojoj je propala Atlantida, onda je vrlo vjerojatno da su se preživcjeli stanovnici raštrkali na više strana. Na taj način se objašnjava sličnost južnoamreričkih i staroegipatske kulture (piramide, mumificiranje pokojnika, uporaba ogromnog kamenja u izgradnji zidova i zdanja...)
[Vrh] Go down
4ucker
Višestanični organizam
4ucker


Male
Virgo Pig
Broj postova : 34
Age : 28
Registration date : 22.03.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 2:56 pm

Legionar je napisao/la:
Pitao bih je li istina da su Maye znale za drugu stranu Mjeseca i da su znali za titan??

ja mislim da nisu znali.....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 4:48 pm

Legionar je napisao/la:
Pitao bih je li istina da su Maye znale za drugu stranu Mjeseca i da su znali za titan??
Sto tocno s drugom stranom Mjeseca?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
4ucker
Višestanični organizam
4ucker


Male
Virgo Pig
Broj postova : 34
Age : 28
Registration date : 22.03.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 8:38 am

vec sam postao ovo ali nije istina da su prevozili preko mora blokove jer tada trajekti nisu bili napredni...znanstvenici su dosli do najuvjerljivijeg zakljucka a to je da su im izvanzemaljci pomogli jer na jednoj slici koju Rie nije stavio je nacrtana reketa u kojoj viri glava sa jednim piljkom na celu i kako ta raketa nosi kvadrat i zato se pretpostavlja da su im oni pomogli prenijeti blokove........


evo imena pravih plemena koji su pripadali pravoj civilizaciji maya:

Yucatec,
Mopán,
Lacandon,
Itzá,
Cruzob i
Icaiche

a ima ih najmanje 30 koji su lazni tj oni koji su se smatrali mayama a nisu bili........
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 2:23 pm

Evo da malo oporavimo ovu temu...rasprava bila krenula pa nesto stala pa...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 2:36 pm

moje je mišljenje da maye nisu bile direktni potomci prošlih civilizacija, nego prije došljaci na nešto što je već tamo prije sagrađeno i postojalo. Navodno su i maye i asteci jednostavno se naselili u dolinama piramidama i oslikavali ih i ukrašavali. No da su ih gradili? Iskreno sumnjam u to. Ne želim potcijenjivati stare narode, ali to je po meni daaaaleko izvan njihovih sposobnosti bilo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 2:55 pm

Ali ostaje pitanje kud su nestali...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:07 pm

pa... kolaps maya ipak najbolje opisuje teorija velikih suša. Kažem najbolje jer nisam sklon vjerovati da su sve maye zavibrirale nekamo, nekako mi to ne drži vodu. Dakle, vode je počelo ponestajati sve više u 9. stoljeću i to je uzrokovalo ratove plemena za vodu i za hranu od kojih se carstvo više nije uspostavilo. Treba reći i da su maye ratovima i izborile status najnaprednijeg plemena na yucatanu.
Evo što kaže wikipedija:
"[Studies of] Yucatecan lake sediment cores . . . provide unambiguous evidence for a severe 200-year drought from AD 800 to 1000 . . . the most severe in the last 7,000 years . . . precisely at the time of the Maya Collapse."[

Što se događa kad regija ostane bez vode? Pa to je barem jasno, ideš susjedu po vodu! Problem je taj što susjed ima isto sve manje vode pa je ne da olako. A desalinizacija mora je nešto što maye u svoj svojoj mudrosti nisu poznavali. :)
Tragično, to je dovelo do stalnih iscrpljivanja prirodnih resursa i smanjenja broja stanovnika dok svi nisu ili poumirali od ratova i žeđi ili nisu pobjegli dalje i stopili se s drugim indijanskim plemenima. Treba reći da suše mogu vrlo naglo naići i uzrokovati vrlo velike probleme već u roku od nekoliko mjeseci. I to i u vrlo dobro organiziranom društvu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:27 pm

Meni isto ne drze bas vodu te vibrirajuce teorije. Mislim, ako netko dostigne razinu da odlazi sa Zemlje zauvijek onda ce tijelo ipak ostavit za sobom.
A i nekako mi je cudno da civilizacija koja je zrtvovala ljude bude na tako visokoj razini da 'odvibrira' nekud...

Ipak, ako su pomrli od nedostatka vode ili nesto slicno nekako bi bilo za ocekivat da se nadju masovne gorobnice ili nesto...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:41 pm

Ma da, meni isto to odvibriravanje je jednostavno neprihvatljivo. I kao što kažeš, tijelo ostaje. One sve priče o uzlasku tijela... nisam sklon ih prihvatiti, osim ako se ne radi o odlasku u vanzemaljski brod. :)

Ali istina je da misterija ostaje, koliko je meni poznato, nisu zbilja pronađene masovne grobnice. Jedino je moguće da su ljudi bili spaljivani. Doduše, ne znam jesu li maye to radile, ali je lako moguće da jesu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:51 pm

E, da...dobra ti je ova ideja sa uzlazenjem na svemirski brod zubi zivili

Ali i za spaljivanje ljudskog tijela je potrebno imati posebne peci inace se kosti ne mogu potpuno razgradit...pa bi se valjda nasla hrpetina pougljenih kostiju...ili barem pokoja :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:00 pm

Fala! zivili

pokoja mala koščica za oglobati? :D

ne bi nužno se našlo ništa od kostiju, sve ovisi o tipu tla. U tlu koje ima blago kiseli pH faktor kao većina tala, potpuni raspad skeleta traje par desetak godina najviše.
Ako je pak pH tla neutralan i klima je suha, skeleti se mogu održati čak i par tisuća godina.
U rijetkim slučajevima dolazi do fosilizacije i onda nađemo okamenjenog čovca nakon par milijuna godina. lol

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:11 pm

Jeap, u pravu si...ali mi je, svejedno, tesko pojmit da tako nestane citava kultura bez traga... Malo me ova danasnja tehnologija razmazila...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitimepet lip 26, 2009 8:55 pm

znam da ovo nema bas veze s majama, ali morao sam negdje postati. nisam htio bezveze otvarati novu temu.
radi se o drevnom gradu Machu Picchu, kojeg su sagradile Inke. mislim da vecina vas zna o cemu je rijec.
juce je na TV-u bila reklama za emisiju o drevnim gradjevinama, i pokazali su Machu Picchu, ali ovaj put sam obratio paznju na pozadinu. primijetio sam da ovi brjegovi izgledaju kao lice u profilu. naravno, moguce je da je nastalo prirodnim putem, ali opet je interesantno. ^^

evo uvjerite se sami face
Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Machupicchuperuvertikal
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nestale civilizacije, Maje
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nestale civilizacije
» Nestale teme i postovi
» Humanoidne-vanzemaljske civilizacije
»  anunnaki s nibrua i povijest civilizacije ljudi
» U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: