Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjera u Boga

Go down 
+35
snark
Angel from shadow
Pandora
Galileo Galilei
Sentinel
Blizzard
Merkurica
marko suzic
Nefertiti
None
sinisa61
meli
Tutankhamon
garfild
malenaivi
veronika30
Normalnofob II
B&W
floridana
zvezda
gloria_g
BUBI
Alpha
Yado
babi
silver
Milab
sanja
memnoch
zmija
Svjetloisjena
gogx
malena
vladimir
Aleksandar Veliki
39 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Normalnofob II
Prašina
Normalnofob II


Male
Virgo Rat
Broj postova : 7
Age : 39
Location : Nemam pojma, negdje oko Zagreba
Registration date : 06.01.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened sij 20, 2008 2:05 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Normalnofob II je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Da u pravu si ali treba isto tako postovati i ateiste :)


Samo bih htio reć da ateistima samtram ljude kao što su samoubojice narkomani, svodnici,prostituke isl. Svi ostali vjeruju u nešto što je pozitivno, što ih čini ljudima bez obzira na to dali im u papirima piše koje su vjeroispovjesti ili im ne piše ništa. Moj bog se zove optimizam.

Zašto si te ljude svrstao među ateiste? Među njima ima i vjernika i ateista, a uglavnom su to ljudi koji su na ovaj ili onaj način bolesni ili u nevolji i češće vjeruju u Boga nego oni kojima u životu sve glatko teče.


Da oni vjeruju nešto pozitivno , nebi otišli kvragu.
[Vrh] Go down
Normalnofob II
Prašina
Normalnofob II


Male
Virgo Rat
Broj postova : 7
Age : 39
Location : Nemam pojma, negdje oko Zagreba
Registration date : 06.01.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened sij 20, 2008 2:08 pm

Ne mogu okolnosti u životu biti toliko pesimistične, koliko ja mogu biti optimist.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened sij 20, 2008 4:34 pm

Normalnofob II je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Normalnofob II je napisao/la:
Vladimir je napisao/la:
Da u pravu si ali treba isto tako postovati i ateiste :)


Samo bih htio reć da ateistima samtram ljude kao što su samoubojice narkomani, svodnici,prostituke isl. Svi ostali vjeruju u nešto što je pozitivno, što ih čini ljudima bez obzira na to dali im u papirima piše koje su vjeroispovjesti ili im ne piše ništa. Moj bog se zove optimizam.

Zašto si te ljude svrstao među ateiste? Među njima ima i vjernika i ateista, a uglavnom su to ljudi koji su na ovaj ili onaj način bolesni ili u nevolji i češće vjeruju u Boga nego oni kojima u životu sve glatko teče.


Da oni vjeruju nešto pozitivno , nebi otišli kvragu.

Malo bolje pogledaj oko sebe, pogledaj druge ljude i uživi se u njihovu situaciju. Ako to uspješno učiniš, nećeš više moći zagovarati ovakve ideje. Ako ostaneš pri svome, neko vrijeme ćeš mirnije spavati od mene, ali će ti buđenje biti naglo i neugodno. face
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 49
Registration date : 01.11.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened sij 20, 2008 5:13 pm

Vjeruju u ljubav, odnosno misle da im je uskraćena i ne vide put natrag...
Preporučujem za strpljive čitatelje knjigu "Hagioterapija" prof. dr. Tomislava Ivančića

Citat :
Osim tjelesne i psihičke, čovjek ima i duhovnu dimenziju, kojom on nadvisuje sva druga bića. Po duhu čovjek je vječan i neuništiv. Duh, psiha i tijelo su nedjeljiva cjelina. Zbog toga ono što proživljavamo na jednom području neposredno utječe na ostala dva.

Područje duha prepoznatljivo je po vrednotama iz kojih se sastoji etički i moralni stav. Kad su te vrednote narušene, čovjekov duh strada i pati. Čovjekov duh bilježi negativna iskustva i događaje od trenutka začeća, što se poput negativnog snimka odražava na budući njegov život. Tako dijete koje je bilo neželjeno, odbačeno, zanemarivano ili nevoljeno može imati sklonost na agresivnost, buntovnost, osvetoljubivost, sklonost ovisnostima i kriminalu, ili patiti od raznih strahova.

Stručna istraživanja potvrđuju da već od najranijeg djetinjstva postoje predispozicije za ovisnost, i to:
- ako je bilo ovisnosti u obitelji (npr. alkoholizma)
- ako je bilo svađe ili nasilja u obitelji
- ako su djeca bila odvajana od obitelji (osobito u prve tri godine života).

Svaka vrsta ovisnosti (droga, alkohol, cigarete, kocka itd.) zarobljava čovjekovu slobodu: čovjek više nije slobodan u odlučivanju, on ne raspolaže svojom voljom. Iz toga se rađa patnja i osjećaj krivice. Budući da je sloboda duhovna kategorija, ovisnost je moguće potpuno izliječiti jedino u duhovnom području.

izvor: www.cdp.hr
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 11:13 am

ovisnica sam o nikotinu - ali definitivno nemam osjećaj krivice, a i ne patim - hoću li završiti u paklu???
:D affraid affraid
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 11:15 am

Ovisan sam o lijepim ženama i to najteži.
Ako na dan ne ulovim min. jednu ja sam u klincu.

Još nisam čuo za ovakvu vrst ovisnosti?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 11:24 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ovisan sam o lijepim ženama i to najteži.
Ako na dan ne ulovim min. jednu ja sam u klincu.

Još nisam čuo za ovakvu vrst ovisnosti?

uuuu, da, da!
ja ih znam više od jednog... ;) ;)
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 49
Registration date : 01.11.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 1:44 pm

E baš ste prave bukve, toliko ste bukvalni. zubo
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 7:55 pm

@gloria
gica
@veronika
jao, što volim bukve gica
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepon sij 21, 2008 11:39 pm

Znam nekoga ko deli Alexanderovu ovisnost, a i za poremecaj u psihologiji koji to objasnjava... nesto kao nezrelo sexualno ponasanje... bez uvrede, ne mislim na Tebe, meni je to skroz ok i bas slatko... sta znaju psiholozi?!... :) *

Inace, ja sam teski ovisnik o svom hedonizmu... ;) *
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 12:20 am

Baš se nezrelo seksualno ponašam.
Uuu, danas je bilo malo više soft. gica
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 3:31 am

bic
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto sij 22, 2008 9:35 am

malenaivi je napisao/la:
bic

Sado-mazo na ovako ozbiljnom topicu? oops

Gdje je već ono opasno jezero? misli
[Vrh] Go down
garfild
Višestanični organizam
garfild


Male
Aries Horse
Broj postova : 30
Age : 34
Location : Mostar, BiH
Registration date : 03.04.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimesub tra 05, 2008 9:25 pm

nešto "više" postoji , u to nema sumnje . . . svatko ima svog boga, neki ga izmišljaju i zamišljaju kako njima odgovara, neki prihvaćaju nečije drugo zamišljanje pa se time stvaraju veće mase koje isto vjeruju pa na kraju nastaju kršćanstvo, islam, hinduizam itd. neki naprotiv, sebe ( i druge ) uvjeravaju da nema boga ili bogova.
evo sad pratim po meni novu religiju, kako je ja nazivam. slala mi je prijateljica link ima na youtube " the secret ". i uglavnom kad pogledaš objektivno sve se na isto svodi. recimo što su molitve ko kršćanja kod ovoga trebaš biti samo pozitivan i željeti od svemira to i dobit ćeš. al naravno ne možeš uvijek biti pozitivan i u svakoj religiji postoje neke kvake . . . sad i nisam baš za objašnjavanja al uglavom da svedem na jedno :
bog postoji kakav - ne znamo niti ćemo ikad znat . . .
oni koji imaju svoju religiju nek vjeruju jer to te ispunja i to je divan osjećaj, al ne daj te da vas neki ljudi daju zavarat u vezi vaše vjere . . .
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimesub tra 05, 2008 10:02 pm

Ja vjerujem da sve religije govore ili su barem u svojim začecima govorile isto. Kad se bolje uputimo u tematiku vidimo da možemo spojiti i ono što na prvi pogled izgleda nespojivo.
[Vrh] Go down
garfild
Višestanični organizam
garfild


Male
Aries Horse
Broj postova : 30
Age : 34
Location : Mostar, BiH
Registration date : 03.04.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened tra 06, 2008 12:48 am

ne znam jel iko od vas gledo dokumentarac zeitgeist, mislim da se tako piše ( čita se cajtgasjt ) . . .
uglavnom imaju tri djela i jedan govori o religijama. da se primjetit da se autor obrušava samo na kršćanstvo, al misli i na ostale religije. uglavnom govori kako su sve religije nastale iz istog mita. mislim egipatskog mita kojeg ne znam točno prepričat al uglavnom bilo je stalno borba dobra i zla i što je kršćanstvu Isus to je amon ra tada bio. dalje se ne mogu sjetit al recimo previše je koincidencije među religijama. tako većina mesija ili šta su već iz raznih religija rodili su se točno 25.12., majka je bila djevica začeta od boga, on je išo po svjetu i lječio i preobraćivo ljude . . . ne mogu se više sjetit, al ako vas zanima nađi te negdje dokumentarac.
eto ukratko :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimened tra 06, 2008 8:20 am

O filmu Zeitgeist smo već negdje razgovarali, ja ga nisam gledala pa neću komentirati. Mnogi ljudi danas pokušavaju ukazati na sličnosti među religijama, ali i na sličnosti među mitovima i legendama svih naroda. Očito je da bi lako moglo biti da je porijeklo isto. Ima dosta sličnosti u izvještajima Evanđelista s pričom o Ozirisu i Izidi, grčkom varijantom u Dionizovim misterijama, perzijskim štovanjem Mitre kojeg su Rimljani nazivali Sol invictus i još mnogim drugima, često puno udaljenijim vremenski i geografski. I u obredima koje su ustanovile razne religije možemo vidjeti jako puno sličnosti ako ne dopustimo da nas zavaraju izvanjske različitosti ili otpor prema institucionaliziranim vjerovanjima bilo koje vrste koji je trenutno u modi. Štuje se vatra, kruh, vino, često se zajednički blaguje u čast jednoga boga ili više bogova koji također mogu biti tumačeni kao aspekti jednoga božanstva. Prikazuju se i štuju kipovi, sveti predmeti koji mogu biti vrlo različiti ali svi u sebi kriju duboku simboliku za one koji im se klanjaju ne iz straha nego iz poštovanja i zahvalnosti. Također se u svakoj religiji nekim ljudima koji su postigli stupanj svetosti ili mu se barem približili pripisuju najneobičnija svojstva - mogućnost iscjeljivanja, poučavanja o bitnom samom svojom prisutnošću, razne sposobnosti - npr. da utječu na vremenske prilike, na biljke i životinje, da imaju dar proricanja, bilokacije (istovremene fizičke prisutnosti na dva mjesta), levitacije isl.
U svakom slučaju ima puno naznaka da se pri svemu tomu ne radi o koincidencijama nego o stvarima koje dolaze iz zajedničkog izvora. Zato podržavam svaki film, svaku knjigu i uopće svaku informaciju koja nas je u stanju drmnuti i izvući iz uobičajenog linearnog stanja svijesti u kojem ništa od navedenog ne samo nije moguće, nego ni ne može postati moguće jer mu mi to ne dozvoljavamo.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto tra 08, 2008 12:45 pm

garfild je napisao/la:
ne znam jel iko od vas gledo dokumentarac zeitgeist, mislim da se tako piše ( čita se cajtgasjt ) . . .
uglavnom imaju tri djela i jedan govori o religijama. da se primjetit da se autor obrušava samo na kršćanstvo, al misli i na ostale religije. uglavnom govori kako su sve religije nastale iz istog mita. mislim egipatskog mita kojeg ne znam točno prepričat al uglavnom bilo je stalno borba dobra i zla i što je kršćanstvu Isus to je amon ra tada bio. dalje se ne mogu sjetit al recimo previše je koincidencije među religijama. tako većina mesija ili šta su već iz raznih religija rodili su se točno 25.12., majka je bila djevica začeta od boga, on je išo po svjetu i lječio i preobraćivo ljude . . . ne mogu se više sjetit, al ako vas zanima nađi te negdje dokumentarac.
eto ukratko :)

Mislim da nije Amon Ra nego se Isus poklapa sa Ozirisom ili Horusom ne znam sada tocno, Amon ra je bio glavni Bog recimo kao nama Jahve.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto tra 08, 2008 2:09 pm

Tutankhamon je napisao/la:
garfild je napisao/la:
ne znam jel iko od vas gledo dokumentarac zeitgeist, mislim da se tako piše ( čita se cajtgasjt ) . . .
uglavnom imaju tri djela i jedan govori o religijama. da se primjetit da se autor obrušava samo na kršćanstvo, al misli i na ostale religije. uglavnom govori kako su sve religije nastale iz istog mita. mislim egipatskog mita kojeg ne znam točno prepričat al uglavnom bilo je stalno borba dobra i zla i što je kršćanstvu Isus to je amon ra tada bio. dalje se ne mogu sjetit al recimo previše je koincidencije među religijama. tako većina mesija ili šta su već iz raznih religija rodili su se točno 25.12., majka je bila djevica začeta od boga, on je išo po svjetu i lječio i preobraćivo ljude . . . ne mogu se više sjetit, al ako vas zanima nađi te negdje dokumentarac.
eto ukratko :)

Mislim da nije Amon Ra nego se Isus poklapa sa Ozirisom ili Horusom ne
znam sada tocno, Amon ra je bio glavni Bog recimo kao nama Jahve.

Da, Isus se poklapa s Ozirisom, a Marija Magdalena s Izidom.
Čini me se da sam nešto o tome pisala na temi Isus, Marija Magdalena, gnostička evanđelja/Alternativna povijest.
[Vrh] Go down
garfild
Višestanični organizam
garfild


Male
Aries Horse
Broj postova : 30
Age : 34
Location : Mostar, BiH
Registration date : 03.04.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimeuto tra 08, 2008 2:52 pm

Tutankhamon je napisao/la:
garfild je napisao/la:
ne znam jel iko od vas gledo dokumentarac zeitgeist, mislim da se tako piše ( čita se cajtgasjt ) . . .
uglavnom imaju tri djela i jedan govori o religijama. da se primjetit da se autor obrušava samo na kršćanstvo, al misli i na ostale religije. uglavnom govori kako su sve religije nastale iz istog mita. mislim egipatskog mita kojeg ne znam točno prepričat al uglavnom bilo je stalno borba dobra i zla i što je kršćanstvu Isus to je amon ra tada bio. dalje se ne mogu sjetit al recimo previše je koincidencije među religijama. tako većina mesija ili šta su već iz raznih religija rodili su se točno 25.12., majka je bila djevica začeta od boga, on je išo po svjetu i lječio i preobraćivo ljude . . . ne mogu se više sjetit, al ako vas zanima nađi te negdje dokumentarac.
eto ukratko :)

Mislim da nije Amon Ra nego se Isus poklapa sa Ozirisom ili Horusom ne znam sada tocno, Amon ra je bio glavni Bog recimo kao nama Jahve.

da . . . može bit, nisam upamtio da fino :)
[Vrh] Go down
sinisa61
Prašina
sinisa61


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 3
Age : 63
Location : BiH
Registration date : 11.03.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimečet tra 17, 2008 10:57 pm

Ja jesam. Da bi uistinu spoznali boga, morate htjeti živjeti božje postojanje. Ne možete reći samo, ja imam želju da živim ili da ja vjerujem. Niti možete tvrditi da vas neko čuva samo zato što mislite da vjerujete. Niti je bog tako daleko da bi ste vi morali  ćiniti čuda da bi ste bili božje postajenje. Niti je bog nedokućivo biće. Bog nije samo sjena koju je čovjek stvorio i prihvatio u svom životu da bi radi nekih tamo drugih vjerovali. Nije istinost božjeg postojanja takva, da ga upoređujete u drugim kulturama, sa svakim imenom koje vam padne na pamet u svakom obliku postojanju. Na žalost čovjek je takvo biće, da je vlastitom mišlju i djelima ućinio sebi boga za nedokućivo biće. Zaista ljudska spoznaja sa vrjednostima koje sami sebi stavljate kao nešto valjano i vrjedno, za spoznaju postojanja boga je nedovoljna. Žalosno je slušati ili ćitati danas sve ono ćime se hvale razni ljudi (svećenici,rabini, imami itd.) kako su oni upoznali svog oca i kako sam otac govori preko njih, ljudima za spasenje. Svi ga toliko svojatate ili mu dajete razna imena ili ga upoređujete sa zaista nezahvalnim drugim stvorenjima da je to i samom bogu to interesanto. Koliko ste se samo odvojili od samog boga svojim shvatanjima da je to postalo i smješno. Da bog je s nama. On uistinu jeste stvoritelj svega stvorenoga. Tko ne vjeruje ili vjeruje ili ućini kakvo zlo ili dobro djelo ili pripada onima ili onima, BOG jeste sa svakim djelom svoga stvaranja. I to na naćin koji je koliko vidim, za ljude, njegovu djecu trenutno nedokućivo shvatiti. A Bog nije niti će biti ikada tajna kako ga mnogi žele prikazati, jer ga nemogu razumjeti niti u njemu živjeti. Vi njegova djeca ste se udaljili od svog oca. On svojom ljubavlju u duhu i tjelu dolazi svojoj djeci, ćovjeku i dariva im vlastito postajenje svoje srce da bi ga konaćno prihvatili. I poziva ga nazad u svoje kraljevstvo, jednostavnim rjećima. Budite djete, jedno od ovih najmanjih, zivite ljubav. Ja sam s vama. Da odmah kažem da to nije ona ljubav kakvom je na žalost danas smatra čovjek. Već je to sama živa ljubav, sve u jednom jedno u svemu. Svi BOG. No čovjek je opet od djeteta ućinio pitanja, a od ljubavi prazninu koju ispunjava ne ljubavlju(tjelesnim zadovoljstima). I opet se udaljio od boga. Ali ne svi. Mada ih je malo. U ovom svjetu ipak postoje oni koji su iz boga i sa bogom. Te ga svojim životima daju onima koji uistinu ga žele primiti. Oni žive i jesu djeca božja. Tu su da bi nama dali sebe to jest samoga BOGA u imenu ISUSA KRISTA. Oni su kristovi mada imaju svoje postojanje. I evo kraj je vremena. Ako ne znate, još je nekoliko njih ovde s nama. Oni su vaš put za vaš život u bogu. Jer i oni će uskoro otići, jaganjci , jer je vrjeme kraja. Ispunjen je već broj onih koji se smatraju prihvaćenom djecom božjom. Još malo i oni odlaze i biti će sa svojim ocem i onima koji su im vjerovali. Zaista vrjeme tame dolazi. Ulazi na velika vrata. Ali ne brinite se djeco moja ja sam s vama. Da rijeć je božja.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepet tra 18, 2008 10:16 am

Lijepo receno ali... u bibliji piše da je bog stvorio zemlju i covjeka. a šta je s ostatkom svemira i takozvanim vanzemaljcima? imaju li oni svog boga isto ili je to sve u jednom... ja mislim da se bog nemože opisati kao neko bice. U bibliji piše da je stvorio covjeka na svoju sliku a kako to netko može znat kad ga nitko nije vidio. Možda je to samo neka velika energija koju mi nemožemo objasnit pa smo je zamislili kao nekog tko nama slici ali je na puno višoj razini jer nam nije prihvatljivo da tako neka energija može sve ovo stvorit...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepet tra 18, 2008 10:19 am

birdy je napisao/la:
U bibliji piše da je stvorio covjeka na svoju sliku a kako to netko može znat kad ga nitko nije vidio.

Ajme, bravo Birdy ovo ni meni nije upalo u oko, svaka cast. ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepet tra 18, 2008 10:24 am

Dobrodosao Sinisa 61 :)

Iz ovog sto si ti napisao sam ja razumjela da zelis reci da je jedini Bog Isus Krist dok su sve ostalo "laznjaci". Da li sam dobro razumjela ili ako nisam mozes li jos malo pojasniti jer mi nije jasno zasto ne bi usporedjivali razne kulture i religije...one su ionako sve potekle jedna iz druge...zato i ima toliko podudarnosti u samim tekstovima. Ali to je ionako svejedno sto je od cega prepisano jer je vazna poruka.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitimepet tra 18, 2008 10:27 am

Tutankhamon je napisao/la:
birdy je napisao/la:
U bibliji piše da je stvorio covjeka na svoju sliku a kako to netko može znat kad ga nitko nije vidio.

Ajme, bravo Birdy ovo ni meni nije upalo u oko, svaka cast. ides

A sto ga nije vidio Isus kao njegov sin i tako to? Nemam pojma, samo pitam...

Al generalno gledano...zar nije divno i nadasve skromno reci kako je upravo covjek stvoren na Bozju sliku...a ostali nisu...mi smo bolji od drugih...kako krotko i ponizno stajaliste...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera u Boga - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjera u Boga
[Vrh] 
Stranica 7 / 23.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 15 ... 23  Next
 Similar topics
-
» nova vjera... pridruzite se..
» Vjera bez nade, smisla i cilja............
» Moralnost bez Boga
» Evolucija Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: