Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 cigarete

Go down 
+48
geapura
Novus ordo seclorum
2pac
waldox
Marko88
Lyra
tinityrannical
Korplikan
Morn
orca
kika13
riki45
Icecrowned
biga
hawara
Zona
Sang Real
whitelady
Armin od Irima
Legionar
Alpha
wanderer
tomi
josip21
Michael Wittmann
Cinderella
Gea
Athena
Blizzard
MoW
Chakotay
Skulptura
Fantom
gloria_g
Lorki
zmija
Tallina
memnoch
little alien
Rain
babi
floridana
urbanaaa
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
sanja
malena
vladimir
52 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimečet stu 19, 2009 7:59 pm

@urbanaaa: Svaka cast tvom ocu, ali on je jedan od rijetkih. Znam za covjeka koji je prezivio rak(ove) pa osvajao Tour de France, ali bolest mu sigurno nije pomogla. Tko zna kako bi tvoj otac igrao i koliko bi bio izdrzljiv da ne pusi. Prema mom sportskim iskustvima i opazanjima (a i prema znanstevnim istrazivanjima), ljudi koji su pusaci dosta se brze umaraju. Ja nisam u nekoj kondiciji, ali opet u prosjeku boljoj od kondiciji pusaca. Ti opet mozes naci kontraprimjer pusaca koji je puno izdrzljiviiji od mene, ali to je jedan od rijetkih.

Ne znam kako je tesko prestati pusiti, cujem razlicite stvari s razlicitih strana. Koliko god nekompetentan bio, mislim da nikotin zbilja izaziva ovisnost koje se tesko rijesiti. Nemam nista protiv ljudi koji puse i kojima je to gust, jedino me smeta koliko netolerantni mogu biti. Ja sam za zabrane pusenja koje su nazalost nedavno ukinute. Zasto bi se mi nepusaci trovali dimom u kojem uzivaju pustavi? Netko ce reci da ne budem u drustvu pusaca ili da izbjegavam zadimljena mjesta. A zasto onda pusaci ne bi izbjegavali mjesta na kojima se zadrzavaju nepusaci, po cemu bi oni trebali imati veca prava :)

Zao mi je ako sam zvucao nesto grublje, nije bila namjera :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 10:38 am

omega, lako je teoretizirati, ali dok se ne nađeš u toj koži....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 7:00 pm

Jooooj Gloria rofl2

To što nazivaš ''teoretiziranjem'' je zapravo iznošenje raznih mišljenja i iskustva, bilo vlastitog ili onog što sam čuo od drugih ljudi, nema tu teoretiziranja zubi

Ali da, općenito se slažem sa tim što si rekla, to je točno.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 7:24 pm

To što pišem nisu teoretiziranja, već iznosim mišljenja raznih osoba koje sam susreo dosad i s kojima sam pričao o tome, a koji su minimalno 10 godina pušili. Dosad mi je svatko (ne sjećam se je li bilo izuzetka scratch ) rekao da je lako pokušati prestati pušiti, ali da je jako teško uspjeti u nakani.

Nadalje za sportaše i cigarete imam isto tako mnogo i iskustva i primjera, pa sam i to naveo. Naravno, postoje i kontraprimjeri, samo su jako rijetki.

Isto tako mišljenje da ako netko kaže da se može odviknuti od cigarete kad god poželi i da nema problema sa time, tada su mi ljudi dosad rekli da taj netko ili laže ili da nije pravo ovisan o cigaretama. To nije moje mišljenje, to mišljenje prenosim od oko desetaka drugih ljudi, jer smo i sa samim profesorima raspravljali o tome, bilo je riječi i primjera starijih ljudi na satu razrednika.

To su sve iskustva koja govorim od drugih ljudi, koje sam izravno čuo. Moje mišljenje doista nije bitno o svemu tome, jer niti sam pušač niti sam ikad bio, ali zato baš ne iznosim isključivo svoje mišljenje, već mišljenje desetaka drugih ljudi skupljenih u cjelinu, a ako se netko ne slaže s time, to je ok, nitko ne kaže da se svi trebaju slagati oko mišljenja. 8)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 7:28 pm

Da nema duvana i lula mira bi izgubila svoj znacaj...cigarete - Page 6 863565

Indijanci bi vjecno ratovali....cigarete - Page 6 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 7:33 pm

Uvijek se borove iglice mogu iskoristiti kao alternativa zubi
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepet stu 20, 2009 9:29 pm

ne znam cemu ovoliki tekstovi kada svi znamo da su cigare stetne
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimesub stu 21, 2009 2:57 am

cigarete - Page 6 Pogrebnopoduzecebig
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimesub stu 21, 2009 3:43 pm

ova kola redovno vidjam u BG-u
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimesub stu 21, 2009 4:01 pm

Pušim 10 godina, bila sam sportaš, al već dugo nisam.. i smiješno mi je kad idemo s mora pješke, neki sportaši kenjkaju kako ne mogu više, a ja pičim uzbrdo..još i cigaru zapalim LOL

Pušenje je štetno definitivno, individualno je koliko će koga to koštat zdravlja, kondicije i ostalog. I ja sam za to da bolje ne, nego da...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 3:10 am

Pušim od 17-te godine. Dnevno do 15 cigareta. Sportaš sam i ne smeta mi pušenje. Ne razmišljam o prestanku zasad.
Ali razmišljam o kampanji koja se posljednjih godina vodi protiv pušenja.
I tu mi nešto smrdi i to jako. Kad se god pokrene jedna tako velika svjetska kampanja u njenoj pozadini je sve drugo samo ne interes za zdravlje ljudi.
Jako sumnjivo no
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 10:05 am

meni nikada neće biti jasno, ta silna kampanja i zabrana pušenja a s druge strane država daje velike poticaje za proizvodnju duhana???!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 11:15 am

Meni, pak, nikad nece bit jasno kako pusaci sebi daju za pravo dimit nepusacima i kako se bore za pravo da im dime kao da je to prirodno. Uopce me nije briga za kampanje i sto je u pozadini ali dosta mi je da pusaci smatraju da imaju zdravo za gotovo pravo da zapale gdje god im cefne. Prije su ljudi pitali da li smiju zapaliti cigaretu, a sad im tako sta ne pada na pamet. U Svedskoj je zabranjeno pusenje u zatvorenom i oni uredno u sred zime na -20°C izadju iz lokala, zapale i vrate se. Vani stoje pepeljare na malim nosacima i to je to. Pristojan narod.
Nemam nista protiv pusaca. Daleko od toga ali mnogi su stravicno nasilni i ako mi netko kaze da to nije od ovisnosti onda tek imamo problem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 11:39 am

To niti meni nije jasno, pušaći se stalno žale da im netko oduzima osnovna prava, a nikako da uoće da su oni ti koji oduzimaju drugima, a i sebi pravo na čist zrak i na barem malo zdraviji život.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 11:56 am

a ne pada mi na pamet da pušim kada kod nekog dođem, pogotovo ako se kod te osobe ne puši. ne pada mi na pamet tako nešto!!!
ali birtija nije crkva!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 1:11 pm

Alpha je napisao/la:
Nemam nista protiv pusaca. Daleko od toga ali mnogi su stravicno nasilni i ako mi netko kaze da to nije od ovisnosti onda tek imamo problem.

Mislim da oni koji su nasilni su obično skloniji ovisnostima, pušenju, alkoholu i drogi, pa bi onda tu bila ta poveznica. A sad da pušenje izazove nasilno ponašanje, to mi je osobno prvi glas te ne znam baš ima li to kakve veze. cigarete - Page 6 Icon_scratch

Što mislite o ovome?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 1:55 pm

@Glo...slazem se da birtija nije crkva ali je javno mjesto, a dim cigarete je otrovan. Nekako ne vidim tu pravicu da neki ljudi sebi daju za pravo trovat druge ljude bez njihove privole.
Tako moze netko doc i krenut vrsit nuzdu na sred birca jer to nije crkva. Nije. Ali nije ni wc. A ako cemo pravo vrsenje nuzde je definitivno prirodnije nego pusenje.

@Omega...ni dan danas ne znam zasto ti nisi u stanju skuzit sto sam ja rekla. Ne znam jel to zato jer previse mislis i analiziras ili ne mislis uopce. Vjerojatno ovo prvo. Pokusat cu objasnit. Pusac je agresivan jer je ovisan i ne zeli da se dovede u situaciju da mu ukinu ono sto on treba. U kampanji protiv pusenja u zatvorenim prostorima pusaci su bili daleko glasniji i naprasniji od nepusaca. Istovremeno nepusaci koji nemaju nista protiv da ih pusaci truju (jer su, recimo, navikli na to kod kuce ili tako nesto) nisu vikali zajedno s pusacima. Sve godne dok je pusenje bilo dozvoljeno nepusaci se nisu bas preglasno culi. Rekla bih da se nisu culi uopce. Ali cim se zakon trebao mjenjat pusaci su skocili na noge. Mislim, mene bi bilo sramota bit ovisnik, a ne se jos borit da smijem trovat sve oko sebe.


Ma, sve bi to bilo u redu kad bi lokali imali takvu ventilaciju da kada nepusac udje u prostor izadje van bez da se nadisao dima i bez da je nadimljen ko prsut.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 2:02 pm

e da, ako se sjećaš na jednom meetingu ste se sjeli u birtiju na katu u kojoj se ne puši, i ja malo odsjedila s vama i otišla.
treba odrediti koje su birtije za pušače a koje za nepušače, a ne represivno zabranjivati, a isto tako, ja sigurno neću pušiti i maltretirati nepušače na mjestima na kojima se ne puši.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 2:18 pm

U pravu si Gloria,raznorazne zabrane samo udaljavaju ljude
jedne od drugih.

Npr. Djevojka ili momak,svejedno je,kaze ljubavi ti mi se svidjas,volim te,nemogu bez tebe itd...
..bla,bla ali tvoje pusenje tj.
tvoj dim cigarete mi smeta.
Ultimatum,ja ili cigareta.

Ja bih rekao cigareta,ne zato sto sam pusac vec zato sto za nekoga koga volim bih i zivot dao
(mnogi zaljubljeni se kunu u zivot) ali eto dim cigarete mi smeta...cigarete - Page 6 119369

Recimo,ovdje u Austriji je takodje na snazi zabrana pusenja na javnom mjestu.
Ja i zena odemo u veliki soping centar sa djecom i to traje 3-4 sata.
Naravno u velikim soping centrima postoje i kafici za pusace.
Nakon nekog vremena idemo svi,cijela obitelj u kafic za pusace i narucimo
pice,djeci sladoled i sokove i fino odmorimo malo.
Mojoj djeci nesmeta dim cigarete kao sto ni meni nije smetao kao djetetu.
Okrenem se lijevo i desno u kaficu za pusace a na sve strane obitelji sa
malom djecom a u onim kaficima za nepusace samo stare babe i neki pedercici tj. taj lokal zvrji prazan.
Koja kontradiktornost blagi Boze...cigarete - Page 6 Kopfschuettel
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 2:20 pm

e da, i ovdje Fantom, u Zagrebu, čim su zabranili pušenje birtije prazne, pa jeb.... gdje su svi ti silni nepušači pa da pune birtije???
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 2:30 pm

Alpha je nešto spomenula, a to također meni nije jasno. Mene bi u potpunosti bila sramota biti ovisnik o nečemu, pogotovo cigaretama. Uopće ne razumijem, posebice odrasle osobe, koje to tako otvoreno i glasno pokazuju, čak i neke koje misle da time nešto dokazuju.
Mene je čak nekad sramota priznati da sam se napio (što većinom izbjegavam), iako je to među mojim vršnjacima fora, i iako znam da će pozdraviti taj čin, ako ne trebam reći, neću im reći.

@Fantom, očito su očevi tim obiteljima također nemarni što se tiče njihova zdravlja, ili oba roditelja, da ne bih sada radio predrasude o spolu :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 2:53 pm

super za tebe Legi!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 3:00 pm

@Glo...naravski da se sjecam ali nisam znala da si otisla radi toga sto je zabranjeno pusenje nego si bila kazala na pocetku da ne mozes dugo biti. Osim toga nismo imali izbora za sjesti jer je tamo bio jedini slobodni stol.
Ali ako je razlog necijeg odlaska to sto ne moze zapalit...pa to je...ne znam sto reci! Kako sam ja mogla trpit sav taj dim zadnjih 30 godina?

@Fantom...pa ta logika moze i obratno. Ako ja nekog volim ali ne podnosim miris cigareta i ne podnosim ideju da sjedim i gledam kako se osoba do koje mi je stalo polagano ubija onda bi ta osoba, ako voli mene, trebala odustat od cigarete. Time bi prvenstveno pomogla sebi.
Jos nesto Fantom...jel ti dajes svojoj djeci da jedu govna? Naime, milioni muha ne mogu biti u krivu kava

@Legi...ima ljudi koji su poceli pusit u odredjenim uvjetima. Recimo znam osobu koja je bila dozivjela veliku nesrecu i bila dugo na morfiju radi bolova (to je bilo davno). Kad se oporavila osoba je pocela pusit jer je organizam trazio zamjenu za taj pusti morfij. I to razumjem ali i dalje ta osoba moze pusit vani kao sto i radi. Kao sto rekoh, u Svedskoj je taj zakon o nepusenju sasvim fino na snazi i bircevi su puni i pusaci izadju pusit vani i svi zadovoljni.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 3:08 pm

Legi teško to možeš razumjeti obzirom imaš 16 godina, no u ovom su ti slučaju godine prednost. Mnogi ljudi koji su ovisni o nečemu misle da se više ne mogu odviknuti, da je to to i tako će biti do kraja njihovog života. To ustvari ide tako daleko da čak i kad im doktor kaže da imaju neku tešku bolest, oni ne prestaju sa pušenjem, jer već je tako i onako sve gotovo pa im par mjeseci života ništa ne znači.

Fantom je napisao/la:
Mojoj djeci nesmeta dim cigarete kao sto ni meni nije smetao kao djetetu.
To ti misliš, naravno da im smeta, sigurno bi im bilo draže da mogu udisati čisti zrak, ali eto što mogu, to uzimaju kao nešto na što se moraju naviknuti.

Što se tiče zabrana tu se ustvari ne radi o zabrani, kafiči mogu ugraditi uređaje za prozračivanje i tada će im biti dopušteno da njihovi gosti puše unutra, ako im je već toliko stalo do toga, a onome kome nije stalo... No ustvari pušaći zaboravljaju da se njima ne oduzima pravo da puše, nego to ne smiju činiti tako da oduzimaju pravo na čist zrak nepušačima. Vrlo jednostavno.

@Gloria koliko se ja sjećam ti si tada otišla van, popušila cigaretu i vratila se unutra, zar ne i naravno lijepo od tebe što si to napravila, a ne da smo svi morali sjediti u dijelu gdje se puši :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitimepon lip 28, 2010 3:30 pm

Fantomova djeca ne znaju za drugo pa kako onda da znaju sto bi zapravo htjela. Ovako ce sutra i oni najvjerojatnije biti pusaci. Kako divno.

Slazem se u potpunosti da pusacima nitko nista ne oduzima zapravo. A kada bi kafici imali dobru ventilaciju meni bi bilo sasvim u redu da se pusi i u zatvorenom.

Sto se tice onog meetinga...ja se sjecam da nije bilo izbora i da smo morali sjest za onaj stol htjeli ne htjeli. Iskreno, da je bilo izbora ja bih sjela i u dio za pusace ako bi Glo to bas htjela ali mi je krivo sto se obicno nepusac prilagodi pusacu na svoju stetu, a pusac nece da kaze "necu te trovat, budemo sjedili na nepusackom prostoru" cigarete - Page 6 Kopfschuettel

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





cigarete - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
cigarete
[Vrh] 
Stranica 6 / 20.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next
 Similar topics
-
» cigarete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: