Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna rupa

Go down 
+39
primitive101
Athena
PEPE-Top Secret
konoko1
Chakotay
Skulptura
Daja
Hack_The_Universe
Remke
Narayana
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Gea
Cylon
Casper
Legionar
zvezda
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
gothic45
ThE_IMMORTAL
Cuppycake.Disaster
Zeus
Cico
Yado
silver
Kirk
arhont
mare
KaKa 22
fazan u hladnjaku
Neo
gloria_g
finga
Blizzard
Alpha
Tutankhamon
Svjetloisjena
vedran
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 2:21 am

.. kako masivno sunce postaje supernova pa crna rupa?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 10:58 am

Vampire ~ Cyon je napisao/la:
Trenutno se crna rupa smatra prostorom, a singularnost unutar nje kao gusta masa zbijena u infinitenzimalno mali prostor. Da svjetlost ne bi mogla izaći van izvedeno je kroz formule na temelju onoga što znamo o gravitaciji i njenim efektima. Taj dio jest upitan, možda crna rupa ispušta zračenje kakvo još nismo otkrili, možda ne znamo dobro samu prirodu svjetlosti, imamo objašnjenje zašto gravitacija utječe na elmag. zračenje, no opet za potpunu teoriju traže se gravitoni koji možda uopće ne postoje. Dakle svakako je moguće da smo mi na krivi način povezali utjecaj gravitacije na elmag. zračenje.

Što se gravitacije tiče, to je potvrđeno samim promatranjem i mjerenjima, baš kao i u slučaju neutronskih zvijezda. To da imaju snažnu gravitaciju, imaju, to da bi se na njima pretvorili u palačinke ili prije njih, poprilično je čvrst temelj argmenta da bi, a što se tiče prolaza u druge svemire, znanost takvu tvrdnju dopušta, ali ju zasad nitko nije uspio argumentirati na znanstveni način.

Dakle moguće je da je crna rupa solidno tijelo, moguće je da je to čista energija i ulaz u crvotočinu, sve su to mogućnosti, ali da ima gravitaciju zavidne snage, ima, a da pritom nastaju efekti dilatacije vremena, nastaju.
Jeap, nemam tu sto reci kad se tako smatra. Nisam ni kazala da se ne smatra...samo da nije egzaktno potvrdjeno ergo to je samo teorija (predpostavka).

Ovo sa krivljenjem prostora i vremena...iz naseg kuta sa nasim osjetilima i nasom tehnologijom to vidimo tako. Al kako ne znamo pravu prirodu vremena vec je ono za nas linearno i jednosmjerno tako ne mozemo sa sigurnoscu reci da je ono sto mi vidimo kao krivljenje vremena zbilja to...mislim, kuzis sto hocu reci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 10:59 am

Cylon je napisao/la:
.. kako masivno sunce postaje supernova pa crna rupa?

To ti Vampire moze najbolje pojasniti...i sigurno bude kad dojde :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 12:04 pm

Alpha je napisao/la:
Cylon je napisao/la:
.. kako masivno sunce postaje supernova pa crna rupa?

To ti Vampire moze najbolje pojasniti...i sigurno bude kad dojde :)

i ja! :)

Treba biti masivnije od 1.4 mase Sunca. Naše Sunce nije dovoljno masivno pa će postati tamni patuljak.

Ili si pitala na koji način?

Supernova nije eksplozija koja se dogodi u djeliću sekunde, ona dosta traje i u njoj se zvijezda ne ponaša kao bomba da se rasprsne na komadiće i da od nje ništa ne ostane.
U njoj otpusti podosta plina, a i težih elemenata koji nastaju nuklearnom fuzijom u tako ekstremnim uvjetima (e, sada sam se sjetio zanimljive stvari, otvorit ću novu temu), ali dio zvijezde ne može pobjeći gravitacijskom utjecaju nje same. Ovisi o toj masi hoće li postati crna rupa ili neutronska zvijezda.

Nakon crne rupe i neutronske zvijezde najgušći (poznati) objekt je bijeli patuljak. Jednom sam naišao na jedan zanimljiv podatak i zapamtio sam ga do sada. Kada bismo uzeli komadić tvari sa bijelog patuljka velik kao vrh pribadače, on bi težio kao dva najveća svjetska supertankera :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 12:36 pm

Zvijezda čija zvijezdana evolucija vodi do supernove jest ona sa masom od desetak Sunaca pa nadalje. Ona sa 10 do 20 mase Sunaca će doći do stadija crvenog superdiva dok će masivnije od toga svršiti prije (:P).

U kritičnim trenucima supernove, sada nadalje ovisi kakav će tip eksplozije biti jer je moguće da se dogodi nepotpuna bočna ''eksplozija'' te od potencijalnog kandidata ne ostane crna rupa, već možda neutronska zvijezda.
Slučaj za crnu rupu jest da ostatak zvijezde oko njene jezgre ima masu iznad Tolman-Oppenheimer-Volkoff-ove granice koja iznosi oko 3 mase Sunca. U tom slučaju gravitacijski pritisak ostatka jezgre je preveliki za neutron-degeneriranu materiju te tada teoretski prelazi u kvark-degenerirano stanje takozvanu kvarkovsku zvijezdu.
Nadalje ta zvijezda je teoretski veoma nestabilna i lako se može dalje degenerirati iako dalji stadiji degenerirane materije nisu poznati pa odatle pretpostavka da se sve uruši u singularnost.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 9:50 pm

Vampire ~ Cyon je napisao/la:
Zvijezda čija zvijezdana evolucija vodi do supernove jest ona sa masom od desetak Sunaca pa nadalje. Ona sa 10 do 20 mase Sunaca će doći do stadija crvenog superdiva dok će masivnije od toga svršiti prije (:P).

U kritičnim trenucima supernove, sada nadalje ovisi kakav će tip eksplozije biti jer je moguće da se dogodi nepotpuna bočna ''eksplozija'' te od potencijalnog kandidata ne ostane crna rupa, već možda neutronska zvijezda.
Slučaj za crnu rupu jest da ostatak zvijezde oko njene jezgre ima masu iznad Tolman-Oppenheimer-Volkoff-ove granice koja iznosi oko 3 mase Sunca. U tom slučaju gravitacijski pritisak ostatka jezgre je preveliki za neutron-degeneriranu materiju te tada teoretski prelazi u kvark-degenerirano stanje takozvanu kvarkovsku zvijezdu.
Nadalje ta zvijezda je teoretski veoma nestabilna i lako se može dalje degenerirati iako dalji stadiji degenerirane materije nisu poznati pa odatle pretpostavka da se sve uruši u singularnost.


Misliš li da joj je sada nešto jasno? lol!

Ja sam pomiješao masu za bijelog patuljka :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 10:51 pm

joj??
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 10:46 am

@Legi...Cylon je musko...stalno mu se obracas u zenskom rodu. Zasto ne bi razumio sto Vampire kaze?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 12:03 pm

valjda zbog hott avatara...hahah
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 12:23 pm

Legionar je napisao/la:

Misliš li da mu je sada nešto jasno? lol!

Dao sam jednostavan odgovor, a sad ovisi koliko je sugovornik zainteresiran da skuži što je rečeno. Uvijek može pogledati u wikipediju za to što je degenerirana materija, što je kvark itd... Dakle ono što je sada upitno jest koliko nekoga zanima dan odgovor, ako ga ne zanima, a ne zna što je kvark recimo i onda to ne pogleda na wikici, tada badava mu odgovor bio on s kvarkom ili ne.
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 1:29 pm

znam ja kaj je kvar..čitao sam knige..povijset svemira i sl..i svemir u orahovoj ljusci..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 7:33 pm

Alpha je napisao/la:
@Legi...Cylon je musko...stalno mu se obracas u zenskom rodu. Zasto ne bi razumio sto Vampire kaze?

Da, zbog avatara. No nije mi hot jer ne volim takve umjetne :P

Mislim da ne bi razumio jer se iz njegov pitanja vidi da ga zanima Svemir, ali ne u mjeri koliko bi znao, a da ne zna odgovor na pitanje :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesri tra 22, 2009 7:59 pm

@Legi...pa mislim da je to glumica Natasha Henstridge. Bar lici na nju. A nije ona jedna od umjetnih ako mislis na one plasticne ljepotice.
A ovo drugo sto si reko...hkm...predrasuda...khm... zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 12:23 am

Alpha je napisao/la:
@Legi...pa mislim da je to glumica Natasha Henstridge. Bar lici na nju. A nije ona jedna od umjetnih ako mislis na one plasticne ljepotice.
A ovo drugo sto si reko...hkm...predrasuda...khm... zubi
ne bih rekao da je predrasuda..

Ma ne mislim da je umjetna inače, niti ne znam tko je ona. Ali ova slika je potpuno obrađena, nema niti jedne crte lica, niti jedne sjene na sebi, nista sto ju cini zivom!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 2:13 am

..kvragu to je Tricia Helfer
kaj nitko nije gledao battlestar galacticu??
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 2:14 am

usput ja sam znao kaj je crna rupa i kako nastaje supernova, neutronska zvijezda, ili čak pulsar...ali.. bolje biti glup i uklopiti se..
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:28 am

nadam se da nismo baš svi glupi...
misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:30 am

Cylon je napisao/la:
..kvragu to je Tricia Helfer
kaj nitko nije gledao battlestar galacticu??
Jao, moja graska...zaletih se...ovako plava me prvo asocirala na Natashu :P

Cylon je napisao/la:
usput ja sam znao kaj je crna rupa i kako nastaje supernova, neutronska zvijezda, ili čak pulsar...ali.. bolje biti glup i uklopiti se..
good zubi ...samo se ti uklapaj, uvijek ima onih koji bas i ne znaju sto je to pa ne smeta da se gradivo ponovi ili ucvrsti ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:31 am

gloria_g je napisao/la:
nadam se da nismo baš svi glupi...
misli
Ma nije to mislio reci...zeza se malo :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 11:28 am

..pa da. .. niste vi..nego sam se ja smanjio pa da mi objasnite..kako bi onak.. bio uklopljen..haha...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:28 pm

da, bolje i uklopljen, nego kao neki.....
znate već tko lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:48 pm

Naravno da znamo al Cylon ne zna pa bolje da ga ne zbunjujemo...naime imali smo mi neke koji su htjeli uklopit svijet u svoj tok misli i nista drugo :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimečet tra 23, 2009 9:28 pm

hahaha.. inače ja se ponašam da se oko mene svemir vrti..haha
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:08 am

ne znam da li je netko napisao, ali svaka galaksija ima po jednu crnu rupu koja može biti aktivna i neaktivna
postoji teorija da će se "naša" crna rupa sudariti s susjednom - to su dokazali pomoću matematike i istraživanja
sad postoji pitanje: gdje će se u tom trenutku nalazit Sunćev sustav?
ako će biti blizu onda pa, pa, okrutni svenire
a ako će biti daleko onda će nas udarni val odgurnuti dalje u svemir
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Age : 33
Registration date : 09.02.2009

Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:57 am

..sa galaktikom kotača..kolko se ja sječam
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna rupa - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna rupa
[Vrh] 
Stranica 7 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna magija
» Crna strana Olimpijskih igara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: