Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mrtvi i komuniciranje s njima

Go down 
+48
Novus ordo seclorum
Star
mattya
MoW
Tonks
Q
Sin_Nanna
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
tomovujevic
tinityrannical
kika13
Michael99
Danijel Barbarić
Legionar
Fantom
Annabel Lee
keala
hromi
Chakotay
Zona
Einar
Astrid
sound-of-stars
Remke
maya
argonian
Narayana
Aurora Borealis
Gea
Hexenkind
josip21
KoX
porsche
BAROŠ
zvezda
ThE_IMMORTAL
Dunja the tomboy
Neobicni forumas
Berny_Sinara
Annon Imus
Alpha
Cuppycake.Disaster
silver
Casper
gloria_g
Svjetloisjena
Rajkan
52 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 5:52 pm

Mislim da se duše kroz cikluse inkarnacija pročišćavaju, a karma nije kazna za počinjene grijehe nego zakon uzroka i posljedice. Što god učinimo na ovom svijetu donosi karmu, dobru ili lošu u to nam se na neki način prije ili kasnije vraća u istoj ili drugim inkarnacijama. Kako se duša pročišćava od negativnosti, tako skuplja sve više dobre karme, ali i ta dobra karma je karma i na neki način predstavlja teret dok se duša nije u stanju potpuno predati Bogu i dopustiti da On djeluje kroz nju, jer na taj način ne stvara nikakvu karmu i duša je na kraju inkarnacijskog ciklusa, barem na zemaljskom nivou.

Dobrodošla na forum, Narayana, lijepo da si nam se pridružila :)
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:02 pm

Hvala na dobrodoslici, drago mi je da sam vas nasla jer da nisam, mislila bi da sam ja luda i da zivim u oblacima, kao sto to neki "prizemljeni" misle :)

Da, u Newtonovoj knjizi jedan covjek, koji je navodno dusa sa 4. razine (6. razina se vise ne reinkarnira, osim za potrebe covjecanstva u doba velikih kriza, pa i sami Kasiopejski transkripti kazu da je Isus dusa "sestog denziteta-OPD), kaze da duse osjecaju teret krivnje kad umru pa shvate sta su radile i onda same izaberu u sljedecem zivotu da osjete kako je bilo njihovim zrtvama pa se tako neki covjek oslucio u sljedecem zivotu biti zlostavljana djevojka da se karmicki iskupi...Vjerujem u uzrok i posljedicu, ali i u moral.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:05 pm

Pa naravno, te dvije stvari se ne isključuju. :)

Osim toga, ono što sam gore napisala nisam ja izmislila. Može se naći ako se pažljivo čitaju dijelovi Autobiografije jednog jogija od Paramahanse Yoganande, ali i u drugoj literaturi. Kad smo spremni, karmu ostavljamo iza sebe. No onaj tko se oslobodi karmičkih lanaca više ne pripada ovamo, ako i dođe, dođe s misijom kao što si napisala :)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:10 pm

Nekako sam skeptičan o kažnjavanju, pročišćavanju NAKON ovog života. Mislim da sustav ne bi bio toliko nesavršen. Naša djela bi trebala stvarati posljedice na ovom životu, jednako kao i u budućem. Sve što nam se događa, događa nam se zato da naučimo, a sudbinu biramo sami prije života u dogovori, razgovoru s našim čuvarima. Drugim riječima mi odabiremo svaki događaj, loš ili dobar, naše prijatelje, roditelje, vrstu školovanja, pa i način smrti, a sve u skladu s time da bi što lakše naučili što smo, tko smo i što nam je činiti. Tako barem ja gledam na to pitanje.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:14 pm

Isus nije nikada postojao, on je stvoreni astralni entitet...Moral je lijepa stvar, ali je stvorena od strane ljudi da bi nam bilo lakše funkcionirati na svijetu...Ako postoje uzrok i posljedica, zašto se zločesti ne kažnjavaju u ovom životu, nego se čeka da učine mnoštvo zla i kazni ih se tek nakon smrti?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:16 pm

Hexenkind je napisao/la:
Nekako sam skeptičan o kažnjavanju, pročišćavanju NAKON ovog života. Mislim da sustav ne bi bio toliko nesavršen. Naša djela bi trebala stvarati posljedice na ovom životu, jednako kao i u budućem. Sve što nam se događa, događa nam se zato da naučimo, a sudbinu biramo sami prije života u dogovori, razgovoru s našim čuvarima. Drugim riječima mi odabiremo svaki događaj, loš ili dobar, naše prijatelje, roditelje, vrstu školovanja, pa i način smrti, a sve u skladu s time da bi što lakše naučili što smo, tko smo i što nam je činiti. Tako barem ja gledam na to pitanje.

Pa velika većina karme se realizira u ovom životu. Samo se neke stvari koje se ne razriješe prenose. Loša karma nije zlo, ona je prilika za učenje i mogućnost da napredujemo. No ako imaš averziju prema toj vrsti učenja, bolje da ne razmišljaš zasad previše jer važno je živjeti što ispravnije u svakoj situaciji koja nam dođe, a ne pripisivati ih karmi, osobito dok nismo raščistili što ona zapravo predstavlja. Imala sam puno dilema u vezi s tim pitanjem i puno sam čitala sve dok mi se nije razjasnilo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:20 pm

Hexenkind je napisao/la:
Isus nije nikada postojao, on je stvoreni astralni entitet...Moral je lijepa stvar, ali je stvorena od strane ljudi da bi nam bilo lakše funkcionirati na svijetu...Ako postoje uzrok i posljedica, zašto se zločesti ne kažnjavaju u ovom životu, nego se čeka da učine mnoštvo zla i kazni ih se tek nakon smrti?

Svi smo mi dio cjeline, povezani sa Stvoriteljem i jedni s drugima. Ako si čitao Newtonome knjige, tamo se to lijepo objašnjava, kako i zašto ljudi biraju inkarnacije, tijelo, roditelje, bliske osobe. Meni učenje o karmi dopunjava te zanimljive uvide i obrnuto.

Nitko nema pravo ubijati bez da mu se to vrati na neki način u ovom ili drugim životima. Osim ako ne učini onaj skok iz karmičkog zagrljaja, no ubojice i zlotvori su rijetko na tom nivou.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:30 pm

Pa i ja sam dosta čitao, i jasno mi je sve u onom smislu u kojem sam to i opisao. Ja jednostavnu karmu ne vidim kao nešto vrijedno pažnje. Živjeti ispravno za mene znači jedno, za tebe drugo, nemamo isti pogled na moralnost i pravednost. Jedni zakoni vrijede u Evropi, drugi u Iranu, treći u Singapuru. I tko je u pravu? Za mene je jednaki zlotvor onaj koji donosi restriktivne zakone kao i onaj koji nekog ubije iz koristoljublja. Da li je za tebe to isto, nije potpuno važno, bitno je da Bog to dopušta iz određenog razloga, On/a je dobar za sebe, jednako kao što sam ja za sebe. Vjerujem u sudbinu, al u karmu baš i ne...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:36 pm

Ne vidim zašto bi naši pogledi na ispravnost bili različiti, mislim da se radi o malim razlikama u terminologiji i to je sve. Spomenula sam ubojstvo, nadam se da ga ne odobravaš miga Slažem se u pogledu zakona. A što se raznih naroda i krajeva tiče, oni su ponekad na raznim stupnjevima razvoja, od ekonomskog do moralnog. I da ne bi bilo zabune, nisam gore polemizirala s tobom niti te htjela u bilo što uvjeriti nego razgovaram i objašnjavam, to mi je i inače običaj. Svi imamo pravo na svoje mišljenje. Dok ono ne vrijeđa nikoga, a ova gore iznesena ne bi smjela vrijeđati, nema problema, zato jesmo na forumu.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:48 pm

Tko je rekao da bilo tko ovdje nekog vrijeđa? I zašto bi bilo čije mišljenje vrijeđalo nekog drugog? Pa to je samo mišljenje, stav, a stavovi se obično argumentiraju. A ako se nekome ne sviđa moj stav, kaj ću mu ja...
...i ja mislim da su razlike među našim stavovima vrlo maleni...i ne odobravam ubojstvo, al ne mislim da se duhovno ubojici bog zna kaj dogodi, to je stvar ovog života i njegovog mjesta u njemu, pod zakonima koje su donijeli ljudi, a ne Bog. Pod božanskim zakonom nitko ne umire :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:48 pm

Slažem se, naravno :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:58 pm

pa to se može biti zato što smo sada samo ljudi, naša duhovnost se razvija, ali je sputana našim očima, a kad umremo mi prelazimo na drugu razinu gdje nije sputana i vidi bistrije zato sama može odabrati pogodno iskupljenje
dobro to je moja teorija

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 6:58 pm

sve 5...nego daj mi reci gdje se nalazi opcija za automatsko dodavanje potpisa svakom postu...nikako to ne mogu pronaći, au FAQ piše da bi trebala stajati negdje pri pisanju odgovora, no ja ne vidim... scratch
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:01 pm

Ideš gore na Profil u glavnom izborniku, zatim klikneš na Postavke i u postavkama negdje na početku zadnje trećine imaš opciju za dodavanje potpisa.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:05 pm

Thx...sorry zbog ovog, tražil bi 100 godina...do smrti :)

a vidim da i Gea ima slično mišljenje našim...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:12 pm

Ja ne pricam o moralnim standardima pojedine kulture/zemlje/covjeka, ja pricam o univerzalnom moralu, na to tako; ono kad ja ubijem bubu i zao mi je sta sam je ubila, mada ih mrzim i svi to svakodnevno radimo i u nasoj kulturi je to potpuno prihvatljivo (za razliku od onih svecenika koji ispred sebe masu lepezom da ne bi zgazili zivo bice-pitala bi ih ja sta je sa onim kilom bakterijskih organizama koji obitavaju na njima i u njima i neophodni su za njihov opstanak) i onaj opceniti osjecaj da nesto radis pogresno, mada ti se to moze uciniti smijesno i nevazno...znate o cemu govorim...znam da se moralni standardi jako razlikuju od osobe do osobe, ali smatram da postoji nekakav univerzalni moral, isto kao sto postoji kolektivna svijest; samo je pitanje koliko slusamo taj svoj unutarnji glas...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:44 pm

@Hexenkind...mozda ovakva teorija...mi ne biramo nas zivot do detalja jer bi to znacilo da je sudbina apsolutna i nepromjenjiva. To pak znaci da mi nismo odgovorni za nase postupke jer su unaprijed zapisani. S time se ne mogu sloziti. Stoga nudim ovakvo razmisljanje...mi biramo neke stvari, mozda cak i citav put u grubim crtama, ipak, imamo slobodnu volju i izbor. Dakle, ne moram uopce izabrati put koji smo planirali. Isto tako sumnjam da netko doslovno bira da bude ubojica. To je nuspojava. Recimo da je netko htio put kojim ce realizirati velike promjene nekog naroda...dok se to ostvaruje on moze postati monstrum i ubijati sve koji se s njime ne slazu ali i ne mora. Nasa slabost nas navodi na to da pokleknemo i prepustimo se necemu sto nam nikako nije bio prvotni plan. Npr. netko se zeli baviti politikom jer zeli napraviti pozitivne pomake, idealist je i sl. U procesu se razocara, napusti ideale, proradi egoizam, gramzivost i eto ga gdje radi za sebe, a ne za narod. Doduse danas vecina ide u politiku sa jasnim ciljem - a to je ovaj drugi zubi ...no, zezam se malo ali vjerujem da je primjer ilustrirao poantu :)
I zato se stvori karma...jer smo pokleknuli...sudimo sami sebi i sami sebi odredjujemo sto nam treba da uznapredujemo toliko da iduci puta ne napravimo istu gresku.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 7:56 pm

I opet se pozivam na Newtona koji to tumaci, tj. njegovi pacijenti tumace da se "mladu" dusu moze prepoznati po tome sta ne mogu ovladati s nagonima i slabostima te tako postaju zli jer se suptilna dusa nije naucila nositi sa tijelom i njegovih pet osjetila pa poklekne..."stare" duse su se naucile ovladavati ljudskim tijelom pa nemaju prepreka da se posvete svojoj duhovnosti i drugim ljudima jer sto je dusa starija i na vecem nivou, to joj je bitnije sluzenje drugima nego samoj sebi.
Sta znaci da je s napretkom duse sve manje karmickih iskupljenja i sve vise morala prisutno. One koje se vise ne rein karniraju, postale su duhovni vodici drugima.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:30 pm

a što reći na sve ovo skupa...jednostavno se sve svodi na stavove, nema dokaza...a očigledno svi znamo lijepo argumentirati svoje mišljenje...
...ubiješ jednog, ubojica si, ubiješ tisuće osvajač si...tako je bilo i u povijesti, i da li je onda neki Napoleon bio zapisan kao ubojica? ili jedan Nikola Šubić Zrinski...
...što je univerzalna moralnost? ona koju propagira katolička crkva? il islam? možda hare krišna? ista je stvar i s istinom...ako ja nekome od vas dam 100 kuna, vaša je istina da imate 100 kuna više, a moja da imam 100 kuna manje...svatko od nas ima svoju istinu koja se može i ne mora kositi s tuđom...ubiti Busha ne bi bio grijeh, a niti loše, po mom mišljenju...da nije bilo "bezrazložne" smrti tisuća ljudi u Vukovaru, tko zna što bi se dogodilo i gdje bi mi sad živjeli...mi ne znamo božanski plan...a moralnost, htjeli to ili ne, smo stvorili mi sami, jer da Bog ne želi patnje i smrti svih nas, onda nas ne bi niti stvorio smrtne...
...a sad, tko nas je stvorio, da li smo sami odgovorni, to su pitanja na koje sve svjetske religije pokušavaju dati odgovor...a niti jedna nije podastrijela niti jedan egzaktni dokaz...možda je tako kao što kaže Alpha, možda kako kažem ja, a možda je onak kak veli Bozanić...nemamo pojma...a pitanje je dal ćemo to saznat i nakon kaj umremo...ja samo tvrdim da je moralnost, baš kao i zakoni, stvorena od ljudi radi lakše kontrole, usmjeravanja, ne da bi nama bilo lakše, nego onome tko nas kontrolira...kaj vi mislite da ću ja ispaštat za milijune komaraca koje sam pobil? ne vjerujem u to, zato ću ih ubijat i dalje, bez milosti, gade mi se...i ne bojim se da će me se bilo koji bog zbog toga odreći
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:39 pm

Narayana...vidiš ja sam čuo od jednog svojeg učitelja potpuno suprotnu stvar...upravo su mlade duše najčešće čiste, dok se s vremenom ukaljaju da bi se opet čistile...zato su ljudi koji mogu činiti različita čudesa upravo mlade duše...
...i zanimljivo mi je da te priče o dušama, reinkarnaciji i uglavnom svemu ovome o čemu pričamo dolaze iz Indije...nigdje drugdje ih nećemo naći, a to čak nije opisano nit u Vedama (koliko ja znam, ispravi me ako griješim)...egipćani nisu vjerovali u reinkarnaciju, trvdili su da posjeduju određeno znanje do stupnja prelaska u Duat, a za ono što se poslije dešavalo s dušama su jednostavno rekli: nemamo pojma, nitko se iz Duata nije vratio da nam priča...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 8:50 pm

...Kaze se da istina dolazi iz mnogih izvora, ne samo jednog...ja pokusavam pomalo od svega poslusati, procitati, prodiskutirati jer se nikad ne zna ko je u pravu, ali se zna da nitko nkraja i u svemu u pravu. Zato nisam pobornik niti jedne teorije niti pripadam iti jednoj skupini icega jer me strah da me to ne ogranici u saznavanju...

Znam da nitko ne moze dokazati ove stvari jer nekome je nesto dokaz, drugi trazi puno vise, ali smatram da za neke stvari i nije potrebno dokazivanje nego vjerovanje jer ako svi vjerujemo da vidimo plavo nebo, onda je to nebo zaista plavo. I sad kako razluciti je li nebo plavo zato sta je ili je to samo proizvod nase kolektivne svijesti?

Kazu znanstvenici da mozak ne moze razaznati pravu sliku od one umisljene jer ne vidimo ocima nego mozgom.
Ne znam je li ko cuo za pokus Treci covjek; tipa su hipnotizirali i rekli mu da kad ga probude, treci covjek koji je s njima bio u prostoriji, nece vise biti tu jer je nestao.
Probude ga, a ovaj ipak vidi tog treceg covjeka.
Nakon toga mu kazu da ce ga opet hipnotizirati i kad ga probude, tog treceg covjeka nece biti tu jer ga je u medjuvremenu netko zvao na hitni sastanak.
Probude ga - i ovaj ne vidi treceg covjeka.
Kazu tom trecem da pocne hodati po sobi i pomicati predmete, a ovaj hipnotizirani pocne panicariti jer je vidio da se predmeti pomicu, ali ne i ko ih pomice...morali su ga probuditi jer je poceo histerizirati.
Zakljucak pokusa: u prvom slucaju, hipnotizirani je vidio treceg covjeka jer nije VJEROVAO da ljudi mogu tek tako nestati.
Ali u drugom slucaju, bilo mu je sasvim prihvatljivo da je treceg zvalo na sastanak i njegov mozak je automatski vidio ono u sto je VJEROVAO.
Kazu da se to dogodilo i juznoamerickim domorocima kad su prvi kolonijalisti poceli stizati brodovima; njihove oci nikad nisu do tada vidjele nesto slicno ogromnim brodovima i njihov mozak to nijr mogao definirati, a time ni vidjeti. I da su zato pokoreni jer nisu bili pripremljeni - jer su gledali, a nisu VIDJELI

Mozda zato neki ljudi vide i aure i aliene i duhove, a neki ni najblizu rodbinu....

Vjera i ljudski mozak su jebene stvari....
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 10:09 pm

Lijepo rečeno...
...međutim, ja ti primjerice vjerujem i u auru, duhove i Boga, dapače radim na način kao da normalno postoje, a nikad ih nisam vidjel...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 10:47 pm

...Da, i meni je draze vjerovati u postojanje aliena i duhova nego u rodbinu...:)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 10:59 pm

Hexenkind je napisao/la:
Lijepo rečeno...
...međutim, ja ti primjerice vjerujem i u auru, duhove i Boga, dapače radim na način kao da normalno postoje, a nikad ih nisam vidjel...
e tu se i ja skup s tobom slazem i Hvala na gornjem postu Nara
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitimepet srp 03, 2009 11:08 pm

Hex, ne znaci da ih neces vidjeti...;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mrtvi i komuniciranje s njima   Mrtvi i komuniciranje s njima - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mrtvi i komuniciranje s njima
[Vrh] 
Stranica 5 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Civutkinje sta mislite o njima?
» Mirocuvari-Sabejsani i eventualni Prvi kontakt sa njima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: