Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ljubav i mržnja iz istog izvora

Go down 
+3
floridana
Alpha
Svjetloisjena
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 5:40 pm

"la vengeance est un plat qui se mange froid"

Osveta je jelo koje se jede hladno.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:29 pm

Citat :
A francuzi imaju dobru izreku"la vengeance est un plat qui se mange froid",tvrda i okrutna izreka mada se u njoj oseca ljubav i strast pa se pitam u kojoj dozi ljudsko bice moze voleti iz mrznje i da li je to uopce moguce?
ovo boldano mi nije jasno. voljeti iz mržnje???
[Vrh] Go down
Jeff Hardy
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 598
Age : 54
Location : Kod Mirka u kafani
Registration date : 20.11.2008

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:40 pm

Čarolija je napisao/la:
Citat :
A francuzi imaju dobru izreku"la vengeance est un plat qui se mange froid",tvrda i okrutna izreka mada se u njoj oseca ljubav i strast pa se pitam u kojoj dozi ljudsko bice moze voleti iz mrznje i da li je to uopce moguce?
ovo boldano mi nije jasno. voljeti iz mržnje???
To je u vezi ove izreke jer je izreka iako se radi o osveti cudno nabijena ljubavlju i pasijom
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:45 pm

Cashmere je napisao/la:
Čarolija je napisao/la:
Citat :
A francuzi imaju dobru izreku"la vengeance est un plat qui se mange froid",tvrda i okrutna izreka mada se u njoj oseca ljubav i strast pa se pitam u kojoj dozi ljudsko bice moze voleti iz mrznje i da li je to uopce moguce?
ovo boldano mi nije jasno. voljeti iz mržnje???
To je u vezi ove izreke jer je izreka iako se radi o osveti cudno nabijena ljubavlju i pasijom

Ali ja mislim da ovo znači da se čovjek treba ohladiti prije nego što se krene osvećivati. Ni ja ne vidim da izreka ima veze s ljubavlju iz mržnje.

Inače intenzivni osjećaji mogu ponekad prijeći u svoju suprotnost, pa tako i ljubav u mržnju. Ali osveta, ona samo može biti posljedica mržnje, ne mržnja sama.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:52 pm

jasno mi je da ljubav može prijeću u mržnju ali obrnuto... teško.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:55 pm

Čarolija je napisao/la:
jasno mi je da ljubav može prijeću u mržnju ali obrnuto... teško.

A ima i toga. Znaš onu narodnu - tko se tuče, taj se voli zubo

Ali ni ja ne vjerujem da se u takvom slučaju radi o pravoj mržnji.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 9:41 pm

Alpha je napisao/la:

Jeste vi koga mrzili tj. da li ste osjetili (posjedujete li) tu emociju?
ja jesam i taj osjećaj imala sam isključivo prema ljudima koje sam voljela jer samo su oni mogli pokrenuti takvu emociju u meni.
na ljude, prema kojima ne osjećam ništa više osim nekakve simpatije, mogu biti samo ljuta, ali one koje volim, eeee, njih mogu i mrziti. study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimened stu 30, 2008 11:03 pm

@Leyla... I? Kako je? Jel intenzivno ko ljubav? Jel traje? Jel pobudjuje osjecaj potrebe za osvetom ili tako nesto?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimesub pro 06, 2008 5:57 pm

Alpha je napisao/la:
@Leyla... I? Kako je? Jel intenzivno ko ljubav? Jel traje? Jel pobudjuje osjecaj potrebe za osvetom ili tako nesto?
zubo
znaš onu ... kako slijepcu opisati boju? kako gluhom dočarati glazbu? zubo
ne znam kako bih ti opisala.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 51
Registration date : 04.04.2008

Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitimepon pro 08, 2008 11:28 am

Leyla je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
@Leyla... I? Kako je? Jel intenzivno ko ljubav? Jel traje? Jel pobudjuje osjecaj potrebe za osvetom ili tako nesto?
zubo
znaš onu ... kako slijepcu opisati boju? kako gluhom dočarati glazbu? zubo
ne znam kako bih ti opisala.

leyla, mislim da te ja totalno kontam i da se slažem tobom. nekako kao da što si nekog više volio to ga možeš i više mrziti. možda će netko reći kao se u ljubavi od nekog nešto očekuje pa ako to nisi dobio onda ga mrziš.... možda.... ali ako nekog voliš možeš od njega očekivati barem da to ne zloupotrijebi i u tom slučaju, možda je glupo reći da je opravdana mržnja, ali barem onda razumljiva. problem kod mržnje je taj što ona najviše naudio onome koji mrzi a "predmetu" mržnje to u opće ne mora ništa predstavljati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ljubav i mržnja iz istog izvora   Ljubav i mržnja iz istog izvora - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ljubav i mržnja iz istog izvora
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» STA-KAJ JE LJUBAV...
» ljubav
» Platonska ljubav
» ljubav...
» Da li je ljubav trampa?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: