Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istospolne zajednice

Go down 
+38
Madonna
Mama
Magic
orca
Korplikan
kika13
wanderer
Collector604
MoW
Skulptura
Armin od Irima
whitelady
Archangel
Chakotay
hawara
Fantom
Deti
Legionar
Green
Zona
spoxy
Konspirator
Aurora Borealis
tomi
malenaivi
biga
Athena
Gea
Alpha
Reptil
gloria_g
Greed
d_sasha
Goran
floridana
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Blizzard
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 5 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65
 

Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 12:11 pm

ma urodile su degenekom, kao što će ako bude sreće uroditi i ova u Splitu...

uvijek će se naći neki mulac koji će makar nešto baciti na te 'ljude'. meni nikako nije jasno. aj zamislite da ja sad izađem na sred puta, zakrčim promet sa curom i vrištim ja nju volim... pa popio bi degenek u prvih 30 sekunda, il bi me ludim proglasili...

ma ono ja radi zafrkancije u zagradi... znam ja da smo si mi simpe... :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 12:13 pm

@Chak...Ma cekaj, samo sekund. Koji šok? Bokte, upalis tv iskoci onaj Modni Macak ili neki njemu slican. Pola stane muzicke estrade kao i dizajnera kao i glumaca su pederi. I sad kao neki šok? Kome? Koliko ja znam onog Modnog Macka jos nitko nije prebio. Dakle, ocito su ljudi tolerantni. Ono kada ljudi nisu tolerantni jeste kad im netko gura svoju guzicu u facu. Onda malo flipnu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 12:32 pm

@Alpha, nikako ne bih rekla da su ljudi tolerantni.suspect
Ostavimo se mi ekstremnih primjera iz nekih europskih zemalja, gdje gayevi "propagiraju" golotinju i sl. Što je sa povorkama/paradama na našim prostorima? Eventualno, držanjem za ruke i poljupcem osobe istog spola u toj povorci?
Kakva je reakcija bila u Beogradu pa i Zagrebu? Sve to radi nabijanja na nos?
Kad si ti vidjela zadnji put dvoje muškaraca ili žena da se drže za ruke i šeću? Ja se bogami ne sjećam da sam vidjela ikoga, osim parova-stranaca. To je valjda također radi činjenice što su prihvaćeni od okoline.

A što je sa svim onim primjerima napada na gayeve na cesti, u kafićima, u dućanima, pljuvanja u lice zato jer su drugog opredjeljenja. Mislim o čemu pričamo? scratch
To je naša svakodnevnica i mnogi misle da je takvo ponašanje o.k. Štoviše, vidimo da mnogi propagiraju ideju da bi se osobe gay populacije trebale skriti u mišju rupu.
Očito je koliko takav stav odražava navedenu toleranciju o kojoj ti pričaš. kava

Ukratko, tolerancija "da", ali ako vas se ne čuje niti ne vidi, inače pripremite se na reakciju proizašlu iz provokacije.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 12:48 pm

OK, cinjenica je da smo primitivci ali odgovori mi na pitanje jel mislis da ce se to popravit paradama? Da je parada pravi nacin? Da je nakon tih parada nesto bolje? Da se nesto promjeni?

Znas li zasto se vani homoseksualci smiju drzat za ruke bez (tolikog) straha da ce ih netko prebit? Mislis da je to radi parada? Nije, nego radi toga sto se tamo provodi zakon. A ovdje se ne provodi.

Banalan primjer ali uvijek ga isticem jer je super. Prije 10-ak godna sam vidjela auto diplomatskih tablica (a nisu bile iz BiH ili tako nesto zubi ) u centru Zagreba iz kojeg je netko, mrtvo-hladno, otvorio prozor i izbacio neki papir (smece neko) van na ulicu. Mislis li ti da bi se to isto napravilo i u maticnoj drzavi te osobe? Ono, totalno ne bi. Ali kad "gospodin stranac" dojde ovamo onda i on pokaze da je zapravo balkanac. Prema tome ne lazimo se da su vani ljudi puno tolerantniji, umno i duhovno razvijeniji ili ne znam sto u odnosu na nas. Nisu, ali se boje zakona.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 12:52 pm

majko mila što sve niste napisali no ,ugl. ja nemam ništa protiv njih, svatko nek živi svoj život kako voli i želi.
i time uopće ne bih opterećivala glavu niti bilo koga drugog, mislim da u državi i svijetu ima puno ozbiljnijih i opasnijih tema ,i ljudi koji ugrožavaju druge,nego što su gay parovi i gay populacija .

jedno pitanje za sve prisutne na ovoj temi : kako bi se ponašali da saznate da je vaše dijete gay ? što bi mu rekli ,napravili ... ?
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 1:05 pm

study


Zadnja promjena: Zona; sub ruj 22, 2012 8:24 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 1:07 pm

@Alpha
Ja stvarno ne znam hoće li se što paradama postići. misli
Mogu samo nagađati, ali parade u našoj državi jesu uglavnom da tako kažem, njihov dan, vjerojatno jedan od rijetkih dana kad mogu nesmetano prošetati u povorci držeći se za ruke i znajući da su sigurni.
Vjerojatno taj dan žele istaknuti u društvu kako postoje i da ih se ne marginalizira, kao i pred javnosti pokazati da imaju pravo na povorku i što je još bitnije da im se pruža zaštita, kao i da se nasilje nad njima barem taj dan koliko-toliko sankcionira.

Inače, u potpunosti se slažem oko onog sa zakonom. Zakon kod nas ne samo da je neadekvatan, već nema nikakve primjene u praksi ili se kršenje istog sasvim drukčije interpretira po pitanju gayeva. To nažalost nije samo slučaj sa zakonima koji štite gay populaciju, već i mnoge druge kategorije, što je sramotno.

Što se tiče gayeva...mogu reći da sam u Istri sasvim slučajno upoznala troje gaya, jer su ljudi otvoreno pričali o tome da su gay orijentacije i da imaju curu/dečka. To su bili mahom mladi ljudi i jedan srednjoškolac, inače vrlo pozitivnih osobina.
Okolina ih je podržavala i bila sam vrlo iznenađena, a nisu bili nametljivi. U Zagrebu to nijednom nisam doživjela.
Na taj način sam spoznala u biti koliko je šarena Lijepa naša :P i kako neke stvari prolaze u jednom dijelu, dok bi u drugom bile osuđivane neodobravanjem.

@Zona, nemojmo pretjerivati. Nisu gayevi ti koji drastično povećavaju naše poreze i plaćanja. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 1:49 pm

Ti stvarno mislis da je to sve zato da bi oni mogli jedan dan prosetati po glavnoj ulici drzeci se za ruke? Da je parada radi toga? Je, bas je san snova prosetat kroz spalir policije dok riskiras da oni, policija ili gledatelji budu ozlijedjeni od strane nekog ekstra primitivca koji ce "bacit bombu" (da se tako izrazim).

Mislim da ce puno vecu sansu imat za prosetat, drzeci se za ruke, bilo koji drugi dan nego taj. Naime, sansa da ces bas naletit na skupinu idiota koji hoce da te biju u srijedu u 10h nekog nepoznatog datuma je cisto manja nego kad najavis da ces prolazit tad i tad - tu i tu.

Koliko ja vidim oni imaju prilicna prava koja se financiraju iz proracuna i to cak veca nego drugi. Tu mislim na Zonin post.

Jednostavno smatram da se nista ne moze postici "silom", a njihova parada je jedan vid "sile". More je mekse od icega sto poznajemo ali svejedno zaobli i najtvrdji kamen. Mislim da bi tako trebalo funkcionirati gdje god se moze. Da je tako bilo prije 20 i koju godinu ne bi bilo rata. Dobili bi mi nasu drzavu (a je nam se pozlatila) samo mozda nesto kasnije. Da, kasnije ali bez mrtvih. Ali umjesto toga oni su pikali agresora. OK, bilo je namjsteno. Svejedno. Pikalo se. I sad nakon svega opet cemo svi u isti lonac EU-a.
Tako ja vidim te parade. Oni pikaju i prave se kao da ne kuze. Mozda da se propagiraju na neke konstruktivnije nacine? Da se isticu nekim uspjesima, pa svoju orjentaciju provlace "kao usput". Onda dobijes efekt iz price o lisici i lavu. Kad je lisica prvi put vidjela lava toliko se prepala da se nije mogla sat vremena mrdnut od straha. Drugi puta se prepala ali je brzo dosla sebi. Trecu put ga je vec pozdravila ko starog prijatelja.

Gay populacija su ko vanzici. Prvi tren vidis nesto nepoznato i ides odmah bacit kamen (ak si neandertalac, jelte) ali onda vidis i drugi i treci put pa se naviknes. Medjutim, ako te ono na sto bacas kamen pika...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 4:10 pm

prije koji mjesec sam bio u Sarajevu. onako bezveze...
i hodam ja tako baščaršijom(a hvala bogu kako skoro sve moram primjetiti), vidim dvojicu muškaraca kako se drže za ruke i hodaju. jest da mi je bilo fuj, al nisam dobio poriv da ih namlatim jer su bili:

normalno obučeni, nisu se držali za ruke i smijali drugima u facu, nego su normalno hodali i gledali svoj posao.

a kad bih nekad vidio paradu tu uživo, garant bih završio u policiji(normalno uz uvijet da me uhvate)...

Athena, ta tvoja priča o tim iz Istre. ja bih rekao da je glavni razlog što ih je okolina prihvatila i što nisu imali problema taj što "nisu bili nametljivi". a šta je parada, štrajkovi i ostale galame po ulici??? nametanje svog načina ili problema drugim ljudima s ciljem da tebi kasnje bude bolje...

whitelady, da je moje djete homo, riješio bih to ja... pa reci mi jel normalno da se muškarcu sviđa muškarac???? ma daaaaj...
a opet možda je to samo nešto pogrešno prepojeno u glavu... i to spojiš da valja i sve verzera... :P
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 4:25 pm

Kako bilo, ja i dalje ne smatram da ja parada, tj. povorka na našim prostorima pikanju u oči.

Jest, ukoliko se gleda da ona nije uobičajena, ali to nisu niti razni performansi koji se održavaju i ne dižu toliko buke.
Jedan dan će biti gay parada, prošetat će se po gradu, bit će malo gužve?
Big deal za nekoga i za moral građana. kava
Mislim da je to njihovo pravo da je održe ukoliko žele, bez obzira da li će time nešto objektivno postići i mi tu ne smijemo postavljati uvjete.
Mi sad ovdje možemo raspravljati, ali meni je sasvim logično da se ljudi koji osjećaju da nemaju prava, za njih žele izboriti.
Onaj kome je u interesu, to će i činiti, neće čekati i kalkulirati trenutak koji bi javnost percipirala poželjnim.


@Biga, ne nije to bilo radi parade. Onaj tko tolerira homosekualnost uopće ne gleda na te povorke kao da su provokativne, ukoliko su održane s ukusom. To je tako.
Stvar je u tome da su neki dijelovi Hrvatske liberalniji od drugih, u globalu.
Tako Istra pripada toj "modernijoj" Hrvatskoj, dok vidimo da isto nije na području Srbije, dijela Slavonije, Dalmacije i sl.
Just my opinion, neka netko ne misli da ovo vrijedi kao pravilo.

Poanta cijele priče jest kako smatram da se kroz stav kako su BTLS parade u nas "napadne" opravdava činjenica da dosta ljudi ili ne želi prihvatiti gay populaciju ili ih teškom mukom prihvaćaju, pod uvjetom da su im daleko od očiju. miga

Što se tiče seksualnog opredjeljenja, ono je takvo kakvo jest. Nema tu šanse niti prilike za (ne)nasilno mijenjanje kotačića u glavi, a tko to još uvijek ne kuži, živi u nekim prošlim, rekla bih nazadnijim vremenima.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 4:34 pm

dobro, ali koliko se god trudio, ja nikako ne mogu skužiti kako se meni može sviditi neki muškarac , a ne žena.
ako je muškarac isto rođen kao ja, sa svim pripadnim hormonima, sa svim da kažem djelovima, a homoseksualac je, onda gdje je problem???
jer meni se sviđaju žene jer imam te nekakve hormone koji kolaju, nema srce baš neke veze s time.


to bi bilo isto kad napravi Opel Insigniu 22tdi, poslje te, istu takvu sa svom istom opremom, istim motorom, al ta druga ide na bezin....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 4:53 pm

A, gle...Ne znam niti ja. zubi
Ja čak niti u srednjoj (kako cure znaju imati faze u odrastanju) nisam imala perioda da sam vršnjakinje gledala kao uzbudljiv objekt pa da bi bilo malo eksperimentiranja sa poljupcima i sl.
Mislim, meni je uopće sada, u mojim "visokim" godinama cerek jako teško napaliti se i na muškarce, a kamoli da bi me još žene privlačile u seksualnom smislu. rofl2

Šalu na stranu, znam samo da homseksualnost oduvijek postoji. To nije nova tvorevina, danas imaš homoseksualaca koji žive u svojim obiteljima, a zapravo ih privlače muškarci. Znači, veliki dio ih se skriva.
Slučajno znam jednog (pouzdano je ispalo da je gay, kad je iscurio onaj popis) i za njega se nikad ne bi reklo da voli muškarce, ali ispada da je tako.:P
Dakle, nikome od njih okolnosti niti drugi ljudi nisu mogli iskorijeniti njegovu orijentaciju.
Naposljetku, zašto bi? Mislim da ih treba shvatiti, kao što bismo mi to očekivali u njihovoj koži. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 5:41 pm

biga je napisao/la:
dobro, ali koliko se god trudio, ja nikako ne mogu skužiti kako se meni može sviditi neki muškarac , a ne žena.
ako je muškarac isto rođen kao ja, sa svim pripadnim hormonima, sa svim da kažem djelovima, a homoseksualac je, onda gdje je problem???
jer meni se sviđaju žene jer imam te nekakve hormone koji kolaju, nema srce baš neke veze s time.
Zato što ne znaš, kao ni velika većina drugih, osnove fetalnog razvoja hipotalamusa o kojem ovisi seksualnost pojedinca. I ne, to ne znači da je netko BOLESTAN ako ima drugačiji hipotalamus od uobičajenog, jer bi to značilo da je netko bolestan kad bi imao drugačije položene vene, arterije ili živce od većine, a sve radi normalno.

I da, biga, skroz je normalno da ti je dijete gay, ali ako je ono doista gay, a ne da "brije" na to (jer mu se sprdnulo sad malo biti bi/gay tek toliko iz inata svima drugima). To je tvoje dijete i kao takvo bi ga trebao prihvatiti. Što ti je važnije, da je sretno i prihvaćeno kao gay ili da živi u braku s osobom suprotnog spola u kojem vrlo vjerojatno neće nikad biti djece niti će se to tvoje dijete osjećati sretno?
I vidiš, još me zanima, kako bi ti to "ispravio" u glavi svoga djeteta da znaš/doznaš da je gay?

Što se tiče bračnih zajednica, zakon ne zabranjuje osobama istoga spola da sklope brak, jer zakon kaže da u bračnu zajednicu ulaze dvije OSOBE, a ne muškarac i žena. Druga je priča to što ni jedan matičar neće takav brak omogućiti.

Parade su priča za sebe. Pretvaraju se obične provokacije i više nema veze s pravima homoseksualaca, nego s liječenjem kompleksa. Slični su im i oni što idu po Zagrebu i govore o životinjskim pravima, nose transparente "meso je ubojstvo", a ljude koji nose krzno polijevaju bojom. Za ovo zadnje čak imam pravnu osnovu da ih tužim za napad i duševni rastroj (a ako imam imalo maštovitog odvjetnika, možda i za još pokoju stavku).


Ne znam je li netko obratio pozornost na anketno pitanje, no pitam se je li trebalo pisati "podržavate li istospolne zajednice?" ili je pak Blizzard doista htio pitati "TOLERIRATE li...?", jer to nije isto. Retorika, znam, ali me ipak zanima odgovor.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 6:49 pm

Armin od Irima je napisao/la:

Što se tiče bračnih zajednica, zakon ne zabranjuje osobama istoga spola da sklope brak, jer zakon kaže da u bračnu zajednicu ulaze dvije OSOBE, a ne muškarac i žena. Druga je priča to što ni jedan matičar neće takav brak omogućiti.
Tu te moram ispraviti, brak je prema Obiteljskom zakonu zajednica žene i muškarca, a ne dvije osobe ;)

Što se tiče hipotalamusa, zar u tom slučaju homo muškarci imaju hipotalamus kao i žene ili ? Možda je glupo pitanje, ali ja taj dio stvarno ne znam.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 7:18 pm

Ma nek se žene tipovi s tipovima i ženske sa ženskama ako im je to normalno, baš me briga dok god ne posvoje dijete, jer su sa time upropastili njegov život.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:00 pm

Apsurdno je da se oni bore za pravo na brak a toliko su promiskuitetni da žele da se legalizira prostitucija. confused
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:26 pm

Mislim da tu nije u redu generalizirati kako su svi ili isključivo pripadnici gay populacije promiskuitetni miga, a što se tiče legalizacije prostitucije, mišljenja variraju.
I dio hetero populacije se zalaže za navedeno, a razlog ne mora biti promiskuitet, već nešto sasvim drugo.

Što se tiče prava na brak, dopustila bih da pravo na njega imaju i homseksualci.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:29 pm

Armin od Irima je napisao/la:
biga je napisao/la:
dobro, ali koliko se god trudio, ja nikako ne mogu skužiti kako se meni može sviditi neki muškarac , a ne žena.
ako je muškarac isto rođen kao ja, sa svim pripadnim hormonima, sa svim da kažem djelovima, a homoseksualac je, onda gdje je problem???
jer meni se sviđaju žene jer imam te nekakve hormone koji kolaju, nema srce baš neke veze s time.
Zato što ne znaš, kao ni velika većina drugih, osnove fetalnog razvoja hipotalamusa o kojem ovisi seksualnost pojedinca. I ne, to ne znači da je netko BOLESTAN ako ima drugačiji hipotalamus od uobičajenog, jer bi to značilo da je netko bolestan kad bi imao drugačije položene vene, arterije ili živce od većine, a sve radi normalno.

Ocigledno ne... :D Mislim, i smrt je isto normalna pojava, ali je nista sto je zivo ne smatra necim pozeljnim, stavise, otvoreno se bori protiv nje. Tako i ovo. Lako mozemo zakljuciti da se tu radi o anomaliji i to onoj stetnoj - razvijajuci dalje ovu tezu mozemo zamisliti sta bi se desilo kad bi pe*erluk bio toliko normalan da bude preovladjujuci - vecina visih oblika zivota bi izumrla i ostale bi samo bakterije...

Zato mislim da bi trebali razumjeti sta je uzrok te anomalije, kako ne bi, u svjetlu konformisticke parole "gej je okej" - je*ali sami sebe...so to speak...



_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 8:54 pm

Athena je napisao/la:
Mislim da tu nije u redu generalizirati kako su svi ili isključivo pripadnici gay populacije promiskuitetni miga, a što se tiče legalizacije prostitucije, mišljenja variraju.
I dio hetero populacije se zalaže za navedeno, a razlog ne mora biti promiskuitet, već nešto sasvim drugo.

Što se tiče prava na brak, dopustila bih da pravo na njega imaju i homseksualci.

Zavirila sam na njihov forum, i pročitala to da žele legalizirati prostituciju, tako da samo prenosim ono što oni pišu, ali ima tamo kod njih još svačega, da ne povjeruješ face
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 9:34 pm

Archangel je napisao/la:
Armin od Irima je napisao/la:

Zato što ne znaš, kao ni velika većina drugih, osnove fetalnog razvoja hipotalamusa o kojem ovisi seksualnost pojedinca. I ne, to ne znači da je netko BOLESTAN ako ima drugačiji hipotalamus od uobičajenog, jer bi to značilo da je netko bolestan kad bi imao drugačije položene vene, arterije ili živce od većine, a sve radi normalno.

Ocigledno ne... :D Mislim, i smrt je isto normalna pojava, ali je nista sto je zivo ne smatra necim pozeljnim, stavise, otvoreno se bori protiv nje. Tako i ovo. Lako mozemo zakljuciti da se tu radi o anomaliji i to onoj stetnoj - razvijajuci dalje ovu tezu mozemo zamisliti sta bi se desilo kad bi pe*erluk bio toliko normalan da bude preovladjujuci - vecina visih oblika zivota bi izumrla i ostale bi samo bakterije...

Zato mislim da bi trebali razumjeti sta je uzrok te anomalije, kako ne bi, u svjetlu konformisticke parole "gej je okej" - je*ali sami sebe...so to speak...


preduhitrio si me... nešto sam slično i ja htio napisati... :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 9:51 pm

A jel se mogu i bakterije propederisat? :D
Bravo Arch, čekao sam nešto ovako, nisam bio siguran, ali sad mogu mirne duše glasati "ne" :P

Edit:
@Chak, da li legalizacija istospolnog braka automatski znači i legalnu mogućnost posvojenja djeteta ili se to da regulirati?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 10:57 pm

Sad kad spomenu pederisanje bakterija, pade mi nesto na um... U sustini, ne postoji velika razlika izmedju impotencije, steriliteta i homoseksualnosti... scratch Prvi hoce a ne mogu, drugi hoce a ne mogu kako treba, treci mogu ali nece... Prve dvije grupe imaju fizicki a treca psihicki nedostatak. I obzirom na to, ne vidim nikakav smislen razlog da se od prirodnog hendikepa pokusava napraviti izbor... roll

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimeuto sij 25, 2011 11:31 pm

gle oni su tu htio ti ili ne.. svaka veća populacija ih mora imati, a čovječanstvo je veeelika populacija.
Prije par godina je bila priča o divje muške rode koje su posvojile rodića.. sumnjam da su se ugledale na ljude :P
Oni su tu i bez obzira na hendikep zarađuju i pridonose zajednici kao ravnopravni, jer ne vidim da igdje u zakonu piše da moraju imati manje ili veće plaće s obzirom na seksualnu orijentiranost. Brak je samo papir na kraju krajeva.
ja sve toleriram dok mi se ne počne unositi u lice.. zato ne podržavam praidove jer mi je to onako ismjavanje, ali podržavam da se živi onako kako ti tijelo diktira
jer bolje to nego da glume da su heterto, pa se ožene imaju djecu a usput sastrane vrše svoje porive prema drugom spolu. znam jednu osobu koja je to doživjela i to mi je užasno jer je ta osoba znala što je i PRIJE stupanja u brak

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimesri sij 26, 2011 1:00 am

Slazem se da se ne bi trebali mijesati hetero i homo, u smislu da se neki peder sad ozeni zenom; to je visestruki zlocin, jer osim sto laze sebe laze i zenu, pretvarajuci se da je upravo suprotno od onoga sto je, oduzima joj mogucnost majcinstva, nju oduzima nekom ko bi joj verovatno bolje zadovoljavao njene potrebe - cista budalastina, nista vise... Mislim, neka njih, sto vise to bolje - manja konkurencija - al brate drz se svoje parcele i ne zalazi u tudju! Ako si peder, budi peder - make up your damn mind... roll Sve drugo i nekako al ovo... to ne mogu tolerisati, makar da sam 1000 puta zatucani Balkanac...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitimesri sij 26, 2011 11:13 am

Skulptura je napisao/la:
Edit:
@Chak, da li legalizacija istospolnog braka automatski znači i legalnu mogućnost posvojenja djeteta ili se to da regulirati?
Naravno da ne, ništa ne ide automatski. Naime osoba koja žele posvojiti dijete mora imati određene karakteristike, a to se procjenjuje prema onome što je za dobrobit djeteta.

Ne bi trebalo miješati činjenice da hetero parovi mogu imati dijete bez obzira kako se oni ponašaju prema njemu sa posvojenjem. Naime niti hetero parovi ne bi mogli posvojiti dijete ako su alkoholičari, ovisnici o kocki ili imaju nekih drugih problema koji bi mogli utjecati na razvoj djeteta. E sad da li bi homoseksualnost mogla utjecati na razvoj djeteta, hm ja mislim da bi, ali ne mogu dati tu procjenu jer nisam psiholog. Valjda postoje studije kako na razvoj djeteta utječe to što živi sa dvije žene ili dva muškarca.

Kod posvojenja ne treba zaboraviti da se tu radi o tuđem dijetu i da to dijete već ima svoje biološke roditelje, koji ako mogu moraju dati pristanak na posvojenje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istospolne zajednice - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 5 / 17.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: