Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Next
Autor/icaPoruka
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimened lis 30, 2011 11:17 pm

ja cu biti otvoren i rec sto vjerojatno puno ljudi sada misli "je** mene pas ako ja kuzim o cemu se tu prica o.O"

Ok, mozda sam i jedini. Vjerojatno sam ja jednostavna duhovno primitivna osoba, ali jednostavno ne mogu vise pratiti.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 31, 2011 12:20 am

Ja kužim o čemu se tu priča. Samo, što se tiče tih nivoa budnosti, rekao bih da toliko mali broj ljudi uopće dođe do "prve baze", da teško da će biti nekih enormnih pomaka u bliskoj nam budućnosti. A 700 godina je iz evolucijskog stajališta vrlo bliska budućnost.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 31, 2011 1:05 am

O bože pametovanja silnog, sve sami Aristoteli. I on je vjerovao da je najpametniji
[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 31, 2011 2:13 am

molim vas dajte mi objasnite zasto je bas indijsko ucenje jedino mjerodavno tumaciti unutarnje putovanje covjeka ili duse ili neke nase svjesnosti po astralu.isto tako kako neki ljudi snakon rada na sebi prolaze kroz svakodnevicu.jel nako dozivio pomak-na bolje -u komunikaciji ili shvacanju malih stvari.pisete o radu na sebi a ja primjecujem nezadovoljstvo ,frustraciju , iskljucivost.cemu onda sluzi meditacija ili joga...druge tehnike.mislim da se radom na sebi prvo postize unutarnji mir.iza toga dolazi naklonost prema svim ljudima i postivanje njihovog misljenja.isto tako prema svemu sto nas okruzuje.voljela bi saznati gdje je koga osobno dovela mantra ili meditacija .sto je sa ucenjem indijanaca juzne ili sj. amer.???
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 31, 2011 3:28 am

Indijska učenja i razne duhovne tradicije iz Indije ostavile su iza sebe najviše pisanog traga i imale su najveći utjecaj na Svijet u krucijalno doba... Takodjer se misli da su Vede koje su ostale na životu i do danas samo 6% ukupnog znanja, a da je ostatak pripadao općem Znaju i Spoznajama cijelog svijeta, ali da se na kraju lokalizirao u Indiju.
Ovo su neki od razloga zašto pričamo o toj tradiciji, ali ja sam više puta naveo da to nije jedina tradicija i više puta sam naveo u mojim textovima da ljudi u različitim područjima u različitim vremenima pričaju posve iste priča samo na drugačiji način.
Umjesto ovoga mogao sam opisivati Taoistički Put do Suštine ali mnogo nebi prepoznali ni jedan termin i bilo bi još tmurnije i sivije...
Ovdje na Lucidnim snovima obradjivao sam indijanska učenja Mexičke tradicije takodjer, ona ima isto tako ogroman potencijal, Sibirska tradicija možda čak još i veći ali kada bi za svako ime ili svaki nivo Budnosti vukao korespodencije iz svih drugih Tradicija vjerovatno bi mi trebalo 150 kartica texta da pokrijem bazu i elementarne principe.
Do sada nitko nije rekao da je Indijsko učenje jedino mjerodavno i ne znam odakle taj zaključak.
Takodjer ne znam gdje primjećuješ frustraciju ??? a gdje nezadovoljstvo ??
moja se slova meni smiju, ako tebi plaču i deru se, možda primjećuješ frustraciju kod sebe, ja znam da frustriran nisam niti text pišem iz nezadovoljstva.. "...osim možda zbog onog autića iz njemačke kada sam imao 6 godina razbio mi se i onda me teta u vrtiću .... "

Yoga služi sjedinjavanju sebe sa Sobom .. Doslovno YOG znači "Jedinstvo sa bogom", Yoga bi trebao biti put do toga i ima nekoliko vrsta Yoge i nekoliko drevnih Učitelja...
Do "jedinstva" ili do ovoga o čemu ti pričaš unutarnjeg Mira čovjek mora proći kroz rastavljanje svojih pogrešnih koncepata i mora uništiti Um, a Um je zapravo Ego i tu nema ničeg lakog i jednostavnog, a ako si mislila da je grdno se varaš, naići ćeš na najčudnije najuznemirenije i najteže ljude upravo oko ovog svijeta, to je zato što im se ego buni i pokušava zaustaviti procese koji ga žele ugasiti...
Ne donosi zaključke unaprijed i ne sudi...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimeuto stu 01, 2011 2:59 pm

[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet stu 03, 2011 2:40 pm

Postovanje Kahaliju,cinjenice stoje,rijeci su ti na mjestu,inace moj post je poslan na krivo mjesto,nije trebao ovdje biti.hvala na objasnjenju i ja se slazem :)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet stu 04, 2011 2:08 am

Sanjao sam da mi je ponudjeno da budem kralj, imao bi placu ali ne bas neku vlast. Ako postanem kralj ne mogu se vise nikada baviti politikom. Pa sam imao dvojbu da uzmem i ovo sto se nudi ili da odbijem pa mozda jednom udjem u sabor.

Toliko sam se dvoumio da sam se probudio cijeli mokar. No prije toga sam ipak odlucio postati kralj. Dobio sam svjetlo plavu odjecu i krunu no vec od tog trenutka sam zalio zbog odluke.
Onda mi se prekinuo san i morao sam na wc :(
Eto, to je moj san, glup kao i svi zadnjih mjeseci
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet stu 04, 2011 4:30 am

To nije Lucidan san, već običan san i od svih ovdje tebi najbitniji, najintimniji i ako ubuduće želiš shvatiti svoje snove toplo ti preporučam da ih ne pričaš jer jedina osoba koja može protumačiti tvoj san tebi na najbolji i najtočniji način si ti sam.
Takodjer što manje pričaš snove i što ih duže držiš u sebi razmišljajući o njima to više šanse imaš da doživiš više snova ili Lucidan san.
Pričanje snova takodjer nosi i neke potencijalne opasnosti ako ih pričaš nekom jako otvorenom prema Subsvijesti ili ako si ti jako otvoren i senzibilan prema tom svijetu po svojoj prirodi zato što možeš 'Povući' neke stvari iz tog svijeta, mogu se mješati tvoji podsvijesni elementi ili zračenja na onog koji ih čita ili vice versa, a može se desiti i da netko tko namjerno čačka po Astralu tako dobije dobru priliku da te sabotira iz nekog od mogućih razloga.
[Vrh] Go down
Mystique
Prašina
Mystique


Female
Virgo Dog
Broj postova : 4
Age : 41
Registration date : 11.08.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet pro 02, 2011 8:27 pm

evo šta se meni jučer dogodilo.. čitala sam malo ovu temu jučer malo i ponukana njome prije spavanja dok sam ležala razmišljala sam kako želim sanjati nešto (nije sad bitno šta) i nakraju sam to i sanjala i jedino šta se sjećam je da sam u snu pomislila "gle, evo sanjam to šta sam htjela.." to je jedino čega se sjećam od cijelog tog sna.. znači bila sam svjesna da je to san. samo jednom do sada mi se dogodilo da znam da sanjam i tada sam čak i otvorila oči da se uvjerim da sanjam i opet ih zatvorila i nastavila sanjat taj isti san. tad sam išla u 3. razred osnovne i dobro sam to upamtila. žao mi je samo što se ne sjećam cijelog jučerašnjeg sna.. i inače rijetko pamtim šta sanjam..
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet pro 02, 2011 8:50 pm

To je moralo biti nešto interesantno kad si si rekla da baš to hoćeš sanjati. U svakom slučaju, mali pozitivan pomak prema lucidnom sanjanju. Sljedeće treba biti da zapamtiš što si sanjala. zubi
Inače, ja s time imam velikih problema. Jednostavno znam ujutro da sam sanjao svašta, ali nema šanse da se sjetim detalja. Tek ponekad neke slike ili isječka. Kao mlađi je to bilo puno češće.
[Vrh] Go down
Mystique
Prašina
Mystique


Female
Virgo Dog
Broj postova : 4
Age : 41
Registration date : 11.08.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet pro 02, 2011 9:26 pm

pa i nije baš toliko interesantno al sam se toga sjetila prije spavanja i rekla samoj sebi "pokušaj to sanjati".. to je u biti neka moja želja za koju želim da mi se ostvari. al samo se sjećam tog jednog "fleša" i te misli kako super šta to sanjam jer sam to i poželila sanjati..

odavno sam rekla sam rekla sama sebi da ću se ujutro pokušat čim se probudim prisjetiti sna i zapisati ga pa da malo pratim ali uvijek zaboravim jer ujutro imam obaveza sa djetetom tako da mi snovi nisu ni na kraj pameti. tek kasnije se sjetim tih nekih "fleševa".
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepet pro 02, 2011 9:55 pm

Ja zaboravim još i prije nego što bih stigao do olovke. :D
Tko zna, možda ću jednom kad dobijem dijete lakše pamtiti snove... djeca u svakom slučaju djeluju stimulativno.
[Vrh] Go down
SororMystica
Prašina



Female
Sagittarius Goat
Broj postova : 1
Age : 32
Registration date : 15.12.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet pro 15, 2011 2:18 am

Amalka je napisao/la:
molim vas dajte mi objasnite zasto je bas indijsko ucenje jedino mjerodavno tumaciti unutarnje putovanje covjeka ili duse ili neke nase svjesnosti po astralu.isto tako kako neki ljudi snakon rada na sebi prolaze kroz svakodnevicu.jel nako dozivio pomak-na bolje -u komunikaciji ili shvacanju malih stvari.pisete o radu na sebi a ja primjecujem nezadovoljstvo ,frustraciju , iskljucivost.cemu onda sluzi meditacija ili joga...druge tehnike.mislim da se radom na sebi prvo postize unutarnji mir.iza toga dolazi naklonost prema svim ljudima i postivanje njihovog misljenja.isto tako prema svemu sto nas okruzuje.voljela bi saznati gdje je koga osobno dovela mantra ili meditacija .sto je sa ucenjem indijanaca juzne ili sj. amer.???

heheh bas.ovaj Khali i Primitivac se raspisali ko dva znanstvenika koja se raspravljaju i jedan drugom namecu svoje teorije a ni jedan n drugi nemaju temelja za to xD Vidi se da ste nacitani i svaka vam cast za to,ali jeli ijedan od vas dozivio ista?? tako da stvarno stvarno znate o cemu pricate? jer koliko sam ja procitala sve su to informacije iz knjiga....
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet pro 15, 2011 3:43 pm

Ja sam počeo malo čitati te njihove preopširne postove ali sam ubrzo odustao. Nije mi takav način razmišljanja zanimljiv. Za mene su uglavnom sve te 'razine svijesti' poigravanje sa psihom. Vjerovati može poslužiti kao odličan placebo za ljude koji bi se htjeli nekako utješiti, ali ništa više od toga. Naravno, to je samo moje mišljenje :)

Uglavnom, ono što sam htio reći je da se već više od dvije godine niti jedno jutro ne mogu sjetiti što sam sanjao. Tu i tamo, ali stvarno rijetko znam što sam otprilike sanjao, ali to su tako 'tanka' sjećanja da jednostavno nemam dovoljno informacija da ih prepričam.

Kako da se sjetim snova? :P
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet pro 15, 2011 3:56 pm

@Skulptura, meni jedan način djeluje.
A taj je da prije spavanja popiješ pola čaše vode, a ostalu polovicu ostaviš kraj kreveta. Dok piješ vodu prije spavanja, dobro je imati čvrstu namjeru da zapamtiš snove. Možeš si, dok čekaš da zaspiš, ponavljati "Ujutro ću se sjećati što sam sanjao" ili sl. Ujutro čim otvoriš oči, popiš drugu polovicu vode. Naravno, kraj kreveta treba biti papir i olovka. Poželjno je da ne izađeš iz kreveta prvo vrijeme nakon buđenja. I to bi trebalo upaliti. Ako ne upali prvi puta, nemoj odustati. S vremenom bi sama čaša vode trebala postati stimulans za bolje pamćenje snova.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet pro 15, 2011 4:12 pm

Odlično! Nisam razmišljao o tome da bi trebao probati nečime stimulirati sjećanja na snove. Ali svakako ima smisla, čak i ovo ponavljanje da 'ću se sjećati', nemalo puta sam se na sličan način natjerao da sanjam o onome o čemu želim.

Svakako ću probati tvoju metodu, već mi je dosta živjeti u neznanju :P
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet pro 15, 2011 9:48 pm

Pokusaj intenzivnije razmisljati o snovima. Kada legnes u krevet, lezi na leđa i budi opusten. Misli ti slobodno mogu lutati ali tijelo mora biti nepomicno. Mozak ce ti slati signale u obliku svrbeza, peckanja, tjeskobe ali moras to ignorirati i ostati nepomican. Ako tako mozes izdrzati preko 20 minuta vrlo je vjerojatno da ces lucidno sanjati. Ili u najmanju ruku zapamtiti sto se odigravalo na nebeskim pasnjacima. ;)
[Vrh] Go down
tomovujevic
Stanica



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 27.12.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimeuto pro 27, 2011 1:52 pm

tomo prosle godine sam nastrado. sanjao sam da su mi ispali zubi gornja vilica cijela i sebe obucen u crno u snu sam osjetio veliku zalost neopisivu rijecima mlijem meso i jedem ga sirovo igralo mi oko ljevo svaki dan nakon tri dana sam se napio i pao s biciklom na ogradu od đamije i izgubio oko ozljeda velika nije bilo pomoci izvadili mi oko u bolnici u sarajevu ali osjetio sam da ce mi se nesto desit ali nisam ni slutio sta znao sam nesto lose ja sam mislio da cu se mozda pobit s nekim ili tako nesto i moja majka mi tog jutra kaze sanjala sam jednu zenu i igra mi oko nece nesto bit dobro to mi se desilo 01 18 2010. i zaista kad usnijem meso da jedem budem bolestan kad sanjam zelenu travu budem sretan nekad bi volio da nista nesanjam zato kad usnijem nesto ruzno ono necu nigdje da idem ali nemoze se ni tako sanjam ogledalo kad sam izaso iz bolnice razbi se u sto dijelova nece mi se ispunit najveca zelja a bila je da ozdravim i nisam ni ozdravio oprostite na greskama 01. 18. 2010 Bugojno
[Vrh] Go down
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon svi 07, 2012 2:46 pm

Ja sam jednom sanjao da sam u džungli i da me ganja dinosaur. confused
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon svi 07, 2012 6:34 pm

SororMystica je napisao/la:
Amalka je napisao/la:
molim vas dajte mi objasnite zasto je bas indijsko ucenje jedino mjerodavno tumaciti unutarnje putovanje covjeka ili duse ili neke nase svjesnosti po astralu.isto tako kako neki ljudi snakon rada na sebi prolaze kroz svakodnevicu.jel nako dozivio pomak-na bolje -u komunikaciji ili shvacanju malih stvari.pisete o radu na sebi a ja primjecujem nezadovoljstvo ,frustraciju , iskljucivost.cemu onda sluzi meditacija ili joga...druge tehnike.mislim da se radom na sebi prvo postize unutarnji mir.iza toga dolazi naklonost prema svim ljudima i postivanje njihovog misljenja.isto tako prema svemu sto nas okruzuje.voljela bi saznati gdje je koga osobno dovela mantra ili meditacija .sto je sa ucenjem indijanaca juzne ili sj. amer.???

heheh bas.ovaj Khali i Primitivac se raspisali ko dva znanstvenika koja se raspravljaju i jedan drugom namecu svoje teorije a ni jedan n drugi nemaju temelja za to xD Vidi se da ste nacitani i svaka vam cast za to,ali jeli ijedan od vas dozivio ista?? tako da stvarno stvarno znate o cemu pricate? jer koliko sam ja procitala sve su to informacije iz knjiga....

Reci ti meni nesto sto ocekujes od nekoga da je iskusio a da to ima smisla,i ja cu ti iskreno odgovoriti jesam li ili nisam...Cisto da kad krenem spominjat neke stvari da me ne gledas ko tele u sarena vrata :) sve ovo iz ljubavi hug
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimečet lis 11, 2012 10:05 pm

Kahali je napisao/la:

--- Kada se čovjeku desi da se Kundalini konačno nastani na "trećoj bazi" takav čovjek potpuno ovladava elementima i može sa njima raditi gotovo sve što želi.
Takvom čovjeku ne prijete nikakve bolesti i ne može mu se ništa desiti što on nebi vidio unaprijed, on raspolaže znanjima svih prijašnjih emanacija ovog nivoa koji su hodali Zemljom, on takodjer može pogledom mjenjati milione kemijskih promjena u Glavi učenika ili bilo koga tko ga gleda u oči, ovakav stupaj jako je rijedak medju ljudima i kada se desi obično se oko njega razvijaju veliki pokreti pa čak i religije .. Čovjek na ovom stupnju već aktivno i kontinuirano komunicira i vrši akcije na stotina strana istovremeno i sa različitim bićima različitih svijetova, njemu se već na ovom stupnju pruža prilika da se polako Upozna sa svijetom nematerijalnog postojanja i može sa svojim tijelom raditi što god želi (može čak i letiti i slično, ali se malo tko na ovom stupnju petlja u ovakve materijalne želje koje je davno izgubio.. do ovog se stupnja ni ne može dići Kundalini ako se čovjek nije potpuno riješio želja i poriva, strahova i "potreba" na prijašnjim nivoima).
Sva čula ovog čovjeka su dovedena do maximuma i njegova inteligencija naziva se "divine Lustre" njegov vid je rendgenski i sa ostalim čulima sposoban je i može činiti promjenje na Zemlji i čini ih ovisno o "potrebama" balansiranja globalnih Zemaljskih energetskih mjena. On na ovom stupnju igra ulogu pomagača onome kojeg zovemo "Silent observer" on naime počinje biti dio Kozmičke hijerarhije i njegov operativni poslanik na Zemlji.

--- Kada se i ako čovjeku Kundalini popne do "četvrte baze" takav čovjek teško da se uopće može nazivati čovjekom jer on postaje besmrtni Genij i Zemaljski prorok i produžena ruka Apsoluta, on je obično Guru koji je izabrao to tijelo, ovakav 'Čovjek' rijetko je na Zemlji a kada jest to znači da su ljudi ili u velikoj gabuli pa je ovakvo biće 'Nastanilo' Zemlju da im pomogne u nekoj situaciji ili su ljudi nevjerovatnim postignućima sklada i obilja Znanja zaslužili da medju njima hodaju ovakva bića.. Ovakav čovjek takodjer ukoliko hoda u tijelu znači da nema nikakvih prekida u Astralu ili u Super-Kauzalu ili bilo gdje drugdje već je vladar svih tih planova i istovremeno je svjestan svake i najmanje promjene u nekoj od njih.. Sposoban je materijalizirati ili stvoriti praktički bilo što mješanjem elemenata ili otvaranjem rupa u prostor-vremenu.. Ovakvi ljudi obično su indikacija da će brzo iza njih doći onaj koji jest "silent observer" (kao recimo Babaji i slični)..
Na ovom stupnju čovjek nikada nije ljut, nikada se spava, uvijek oprašta i uvijek i sve voli.. U blizini ovakvog čovjeka dobijate inspiraciju i ljudi se često bez razloga smiju ili plaču.
(inače napominjem kako je naš Primitive101 uvjeren kako je došao do ovog nivoa, za što ne postoji nikakva šansa jer bi dobio vijest o tome od onih koji to prate, a i energetski potpis njegovog slaganja rečenica vrlo brzo otkriva kako mu se tek malo Kudalini uzvrpoljio. Unatoč tome već je počeo dijeliti titule tko je gdje "definisan" i zato je ovo zadnji text kojim se bavim sa njim ili njegovim Univerzalnim "mudrim objašnjenjima") ..



haha kako si me odje fino isprozivo ;)

svidja mi se taj koncept "silent observera"...mogao si to malo detaljnije objasniti na sta mislis...sa koje baze Kundalini onda funkcionise takav 'silent observer' tipa Mahavatara Babajia koji materijalizuje i dematerijalizuje tjelo kako ga Volja,teleportuje se umjesto da hoda i slicno...

A mogao si i o Mahavataru Babajiu rec ponesto i njegovoj kriya yogi (ako znas)...
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 15, 2012 10:42 am

ohohoo, jel' to provokacija primitive ili te stvarno zanima da pišem o Babaji-evoj Kriyi ?
čuj on meni "ako znaš", joooj, šta ću ja sa tobom.... :)
Dobro može, ali ne znam dali je pametno da nastavim ovdje na ovoj temi jer smo ga ipak skrenuli sa teme već prije nekoliko postova, a ja bih morao početi pisati od vremena Govindana pa se onda preko njega vratiti na Babaji-a da bih ga objasnio u tančine. Razlog ovoe je što je Govindan usnio 114-Kriya i on je jedan od rijetkih koji ima dublje spoznaje o tome kakav je bio Babaji i tko je on zapravo bio.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimepon lis 15, 2012 12:20 pm

daj,daj,pishi covjece ;) hug

Daj nama smrtnicima kruva(da ne kazem ljeba) i igara,plizzzzz hug

ah,Babaji manijak ;)

otvori posebnu temu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitimeuto lis 16, 2012 10:18 am

Najbolje nova tema jer ovo jeste offtopic.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 41 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 41 / 42.Go to page : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: