Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pitanje

Go down 
+9
neptun
josip21
Skulptura
tomi
Absynthia
Fantom
Blizzard
Athena
dr.chaos0
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 2:56 am

Athena je napisao/la:
Zar tu nema nijednog kvalificiranog muškarca da zakon pojasni? 8)

Samo se na ženska bića oslanjate. nono :P
I to, bez konkretne zakonske prakse. study

Mi muskarci i zakon ti je isto kao Matija Gubec i PC....Pitanje - Page 2 982158
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:12 am

Ako ne i gore Uzmi u obziri mi se uzimo u zakone ko i hitler sta voli zidove
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:23 am

dr.chaos0 je napisao/la:
E da da samo nesto da nadodam ja sam jako brzo morao odrasti bez oca i sa majkom koja se mucila ja sam morao nositi kruh doma sve sta imam sam skoro pa sam stekao.
a neki ljudi koje poznam su sve na zlatnom pladnju dobili.
a sada sta moja cura ima 32 to nije bitno jer se volimo.
To je veza koja spaja mene i nju ta tanka vezica koja spaja moje srce sa njom. Dala mi je srce. I ja njoj svoje .
I ja sam morao odrasti puno prije svih.
Morao sam da big pomogao svom bratu i svojoj majci dok su se neki igrali loptom ja sam morao raditi sa 12 godina sam prao stakla na utima da bih donesao 10- 20 kuna doma da staroj bude lakse. Trudio sam se u skoli kolikosam mogao tako da sam odrasta jako brzo prakticki nisam dijetinstvo imao.

Kaj bi Freud na to rekao? Da tražiš majku u starijoj ženi.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:01 pm

Ne moze vas nitko tuziti osim jednog od vasi ili tvojih roditelja.
No moje misljenje je da je razlika u godinama prevelika i da doooooobro razmislis o tome. Moj savjet ti je, ma koliko se volite, prekini tu vezu i razmisljaj o buducnosti. Za nekoliko godina ce ona biti "baba" a ti mladi decko.
Osobno nikako ne podrzavam ovolike dobne razlike i ne znam sta joj bi da je ulazila u tako nesto. Ti jos ne razmisljas kako bi trebao, ali ona, u svojim godinama, mora znati sta radi.

Znaci, bez obzira koliko se vi volite, moj savjet je da prekines tu vezu i amen.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:50 pm

ja mogu samo reci da sam ljubomoran.......joj da je meni bila taka jedna kad sam imao 16 di bi mi bio kraj.......

moje misljenje je..... ides

ako vam oboje odgovara takva veza onda zasto ne.....
mogu i ja sad nasiroko i nadugo napisat razlike u godinama i slicno itd.....bla......bla.....(molim forumase da se ne uvrijede jer ovo bla...bla....se ne odnosi na njih......ja uvazavam vase misljenje)

ali fora je u tome sto niko ne zna kako ce to zavrsit na kraju.....a ne mozes znati ako ne provas....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 3:58 pm

Pa zato i postoje padovi. :P

Da se nešto nauči na vlastitoj koži i osjeti na khm... udarenoj stražnjici. cerek
Ipak, ne valja ni sve isprobavati, ali to nije tema. :D

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:05 pm

josip21 je napisao/la:
ja mogu samo reci da sam ljubomoran.......joj da je meni bila taka jedna kad sam imao 16 di bi mi bio kraj.......

moje misljenje je..... ides

ako vam oboje odgovara takva veza onda zasto ne.....
mogu i ja sad nasiroko i nadugo napisat razlike u godinama i slicno itd.....bla......bla.....(molim forumase da se ne uvrijede jer ovo bla...bla....se ne odnosi na njih......ja uvazavam vase misljenje)

ali fora je u tome sto niko ne zna kako ce to zavrsit na kraju.....a ne mozes znati ako ne provas....
Kak mozes dat takav savjet decku od 16god?
Da je u pitanju neka avantura, seks ili tak neka zafrkancija onda ides
Ali ova zena mu moze biti majka i tu nema neke blistave buducnosti.
Ljubav nije matematika, ali kako bi tebi bilo da imas zenu koja sada ima 60+god?
Mislim da nebi bio presretan sa ljubavnim zivotom.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:19 pm

Nije toliko ni bitna razlika u godinama, pogledaj Demi i Ashtona.
Iako, tamo vladaju neka druga pravila, različita od RL. roll

Bitna je činjenica (najviše radi toga postoji neodobravanje) što je on maloljetan. 8)
Zato, nije zgodno dečku davati slične savjete i podupirati ga, iako niti "drvlje i kamenje" neće ništa puno pomoći.

Poslije, za par godina ako si hoće naći stariju 20 godina ili 30 od sebe, neka to napravi.
Njegova stvar. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:45 pm

cuj ja nisam ni sud ni porota ni Isus ni Bog.....pitao je za misljenje...i dobio ga je.....
a to je li on dovoljno odrastao za to.....pa kazu da nije....tako drustvo kaze iako sam se ja svojim ocima uvjerio kako neki momci od 16 godina imaju pameti i znanje puno vise od nekih od 30 god......

a i zakon kaze da mogu biti zajedno......

niko ne zna imaju li oni buducnosti ili ne........
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:52 pm

josip21 je napisao/la:
cuj ja nisam ni sud ni porota ni Isus ni Bog.....pitao je za misljenje...i dobio ga je.....
a to je li on dovoljno odrastao za to.....pa kazu da nije....tako drustvo kaze iako sam se ja svojim ocima uvjerio kako neki momci od 16 godina imaju pameti i znanje puno vise od nekih od 30 god......

a i zakon kaze da mogu biti zajedno......

niko ne zna imaju li oni buducnosti ili ne........

Odnos izmedju mladjeg muskarca i starije zene mogao bi da ima buducnost na suprot starijeg muskarca i mladje zene...

Razlog,sex,opet sex hebo ga ja,nemogu ni u WC bez njega...Pitanje - Page 2 989276....Pitanje - Page 2 295661
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 4:56 pm

@Josipe, zakon će puno toga propustiti reći. roll

Ipak, to je pomalo slično kao da netko kaže da je klinac od 14, 15 godina zreo za spolne odnose kao odrastao čovjek, zato što ga je život naučio. roll nono

Ako je tako, onda bi trebali biti dosljedni u svemu.
Zašto ne bi granicu punoljetnosti pomaknuli na 16? suspect
Ako može biti fizički-emocionalno sposoban i odgovoran da ga se tretira kao takvog, neka odgovara za sve svoje postupke, a ne samo za pojedine segmente +/-.
Ipak, postoji razlog zašto osobe ispod 18 godina zakon tretira kao maloljetne.


Postoje ipak neke biološke granice i emocionalni razlozi. kava
Toga bi trebale biti svjesne prvenstveno punoljetne osobe, usprkos zrelosti nekog pojedinca. 8)
Niti ja nikoga ne osuđujem, samo konstatiram.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:17 pm

Zakon...hm...pusti zakon Athena,svi znamo da je zakon u mnogim stvarima kontroverzan i u suprotnosti sa zdravim razumom kako kod nas tako i sirom svjeta...

Recimo primjer..USA

Punoljetnost je ako imas 21 godinu..OK..

Sa 18 godina u USA mozes kupiti pistolj i municiju ali nemozes kupiti flasu viskija...Pitanje - Page 2 524555

Fasu viskija ces legalno moci kupiti tek sa navrsenih 21-god...Pitanje - Page 2 Kopfschuettel

E sad pitanje,kojom logikom su se povodili ovi brizni zakonodavci (citaj,mocni lobi koji zastupa industriju oruzja koja uzgred receno ima 25 miliona zaposlenih u USA)..

E sad je pitanje kad je covjek zaista punoljetan,
da li se moze podvuci granica,ne,naravno da nemoze..
Kao sto rece Josip,poznajem masu ljudi i zena koji se zaista djetinjasto ponasaju za svoje godine a opet suprotno tome imas "maloljetnika" koji su za primjer kako zdravim razumom i razmisljanjem,tako i odnosom prema drustvu i okolini koja ih okruzuje i koja licimjerno zna reci,ma pusti djete sta ono zna a to isto djete je dostiglo stupanj razuma koja ta ista starija osoba nece nikada a opet ce se po zakonu tretirati nadredjeno i cija misljenja ce se uvazavati nasuprot
ovom "djetetu" koje je tu osobu prevazislo mozda jos u pelenama..
Sve je relativno pa tako i ova tema oko koje se necemo niti objektivno mozemo sloziti...Pitanje - Page 2 888361
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:23 pm

pa cuj stvar je u tome sta niko ne zna di je ta granica punoljetnosti.....to je neko tako stavio da bude 18 i sad je to tako....bas bi volio upoznat tu osobu ili osobe koja je odlucila da to bude 18 i pitati je zasto bas 18.....zasto ne 17 ili 19......

Athena ti si pametna cura i ja seu necemu slazem s tobom.......ali isto mislim da je stvar pojedinca kad je on emocionalno i fizicki sazrio......u nekim dijelovima svijeta bi se slatlo nasmijali kad bi procitali ovu temu...

moja baka je rodila sa 16 i usput radila sto poslova i nista joj nije falilo.....ti sad pricas samo ono sta si nastrebala u skoli....u knjigi pise tako i to je amen......ali nije...

izasto on ne bi mogao imati spolne odnose kao odrastao covjek......??...emocionalno je nerazvijen...??...za sex....??


iako moram priznat da je obrnuta situacija da je to mlada cura i tip duplo starij bio bih protiv toga.....a znam.....sad ce te me razapet da sam licemjer i slicno ali jebiga tako mislim......
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:30 pm

Istina, zakon se nekad rukovodi interesima lobija, kao u SAD-u. roll

U Nizozemskoj je osoba isto punoljetna tek sa 21 godinu i ja se slažem s time. :P
Ipak, zakon kakav god bio treba postaviti neke granice, dobne ili slične.
Ne možeš nekoga sa 13, 14, 15 godina tretirati isto kao duplo starijeg, iako to ne znači da ne treba uvažavati njegovo mišljenje. kava

@Josipe, vremena su se promijenila.
Moja baka je moju mamu rodila sa 17 godina :P, mene mama sa 33, ali mislim da trudnoće prije punoljetnosti nisu nikako poželjne.
Može on imati spolne odnose ako želi, iako je zrelost upitna, ali pitanje je da li to tolerirati s nekim tko ne bi smio biti "iste pameti" kao dotična osoba, mlađi maloljetnik. suspect
Gdje je tu odgovornost zrele osobe? 8)
Po tome se vidi da neki od cc. 30 godina imaju zrelost 16-godišnjaka.

I po meni je jednako neopravdano kad situaciju koju ti navodiš napravi starija žena, a ne samo muškarac.
Spolovi trebaju biti ravnopravni, ne samo u pravima, već i odgovornostima. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:00 pm

Athena je napisao/la:

Može on imati spolne odnose ako želi, iako je zrelost upitna, ali pitanje je da li to tolerirati s nekim tko ne bi smio biti "iste pameti" kao dotična osoba, mlađi maloljetnik. suspect
Gdje je tu odgovornost zrele osobe? 8)

Iz tog razloga je po meni upitno gaji li ona iskrene osjećaje prema njemu, ili se na neki način poigrava. Ili koji god razlog bio u pitanju. Moguće je i da se radi samo o trenutnom osjećaju 8)

Nije isto uspoređivati odnos starije cure i puno mlađeg dečka i odnos starijeg muškarca sa puno mlađom curom, zato što muškarci i žene općenito nisu isti.

Svejedno, obje varijante su mi totalno sumnjive, s tim da je sam moral takve veze upitan Pitanje - Page 2 Suspect
Svakako da zakoni nisu bezveze ovako postavljeni na neku dobnu granicu, ali isto tako zakoni nisu niti realna slika za ono što se događa. Može 16 godišnjak biti i jako pametan i razvijen u svakom pogledu, ali svejedno to nije to, jer kroz život ne dobivamo samo čisto znanje, nego i iskustvo, a iskustvo je vrijedno. Bojim se da nitko ne može znati kako je to kada te ostavi cura ako to nikad nisi osjetio, kao što netko tko nikad nije vidio more ne može znati kako je ploviti na jedrilici po istom. Zato u nekom razvoju ulogu igra i iskustvo, ne samo inteligencija i sposobnosti, a 16 godišnjaku definitivno nedostaje nekog iskustva za neke stvari. A samim time i znanja.

Ništa ne poričem, možda se zbilja radi o pravoj ljubavi, tj. iskrenim osjećajima nje prema njemu i obratno, s tim da je naglasak na prvome. Isto tako je moguće da će to prerasti u lijepu i idealnu vezu. U biti je moguće puno varijanta, možemo samo nagađati budući da su oni ti koji su u toj vezi i oni su ti koji znaju kako stvari stoje, a mi smo samo posrednici koji to komentiraju, a ne znaju cijelu pozadinu svega.

Kako bilo, ova veza može Chaosu pružiti navedeno iskustvo, te to samim time neće biti bezveze. Ako ga ona ostavi, ako on nju ostavi, ako se ispostavi da ga je zezala... Sve je to iskustvo, te će mu svakako služiti za dalje.
Ono što treba biti oprezan jest da se ne zatvori previše, pa da ga dugo vremena ne vuče za nos ako bi to trenutno radila. Oprez oprez i oprez, nikad dosta opreza, to je ono što je bitno. Ostati realan i hladne glave, ne se zatelebati ko tuljan pa pljeskati na svaku njenu naredbu. Ako to imamo, lako ćemo dalje kava

Iz tog razloga sam mu na početku ukratko rekao svoj savjet, neka bude oprezan, dakle realan i neka ''ne zatavara oči'', a sve ostalo neka mu je po sreći i volji.

A o moralu i normalnosti takve veze možemo godinama raspravljati... To je moje mišljenje.


Zadnja promjena: Omega; sri pro 16, 2009 6:11 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:05 pm

Gledajet kako sta znamo niti jedan covijek niji isti i to sa zakonom za sve da si tek sa toliko godina punoljetan je po meni glup iz jednoga razloga.
A razlog je ovaj niti jedna osoba ne sazrijeva jednako neki ljudi su sazreli 10 puta brze od svojih vrsnjaka e kada bi se provodili testovi ko je punoljetan a ko ne onda bi mnogi ljudi jos sada bili dijeca.
josip21 hvala sta me podrzavas i sta ne bacas "drva i kamenje" na moj ego.
Ali zar je bitna razlika u godinama.
Zar je to toliko bitno.
Ja mislim da nije a vi mi dajte argumente da ste protiv.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:08 pm

Omega dobro si reko nitko nezna kako je to pocelo a to nije niti bitno nitko od vas nezna pozadinu. E sada ja ti mogu napisati neke detalje ali mislim da to nije bitnoo.
A ovo sta si reko oprez oprez i oprez toga se drzim.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:26 pm

Ja sam protiv i napisao sam zasto.
Nisi temo otvorio sa ciljem da dobijes podrsku nego misljenje.
Ako zapravo trazis podrsku onda nisi niti sam siguran sto ti je ciniti, i u tom slucaju ti i ja dajem podrsku.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:34 pm

Meni je trebalo misljenje a ne nice sazaljenje ili nesto slicno. Bolje da te mudri tuce nego da te budala miluje
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 6:55 pm

Mišljenje... Meni se takve slične veze baš i ne sviđaju jer su mi previše mutne, ipak je razlika velika, i u godinama i u razvoju. Zato mi je osobno navedeni slučaj veze jako upitan i dosta ''nenormalan''. Ono što bi možda bilo dobro napraviti jest stati na kočnicu i malo pričekati s takvom vezom, no tko to zna što je objektivno dobro s obzirom da ne znamo posljedice nekog izbora. :P

Nekad nas čudni i naizgled pogrešni izbori mogu odvesti do blaga. Što bi ovdje bio idealan, a što pogrešan izbor, to je jako jako upitno, zato je odluka samo na tebi.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:03 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Ali zar je bitna razlika u godinama.
Zar je to toliko bitno.
Ja mislim da nije a vi mi dajte argumente da ste protiv.

Ja ne kritiziram, samo iznosim mišljenje.
Po meni razlika u godinama apsolutno nije bitna, ako dvoje ljudi prijeđe preko toga. kava
Tako da ona može što se mene tiče imati i 60 godina ili obrnuto.
Bitno je samo to što si ti maloljetan. roll
Zakon kao što sam rekla s pravom mora postaviti neke granice, to je njegova uloga, reguliranje i održavanje kakavog-takvog poretka.

Odrasla i zrela osoba (pod tim se pretpostavlja da osim godina zadovoljava neke druge preduvjete) treba znati da se stvari koje su nam dopuštene u npr. 15-oj nisu i u 30-oj. nono
Takva osoba mora znati da usprkos tome što gaji neke emocije prema nekoj drugoj osobi (npr. maloljetniku/maloljetnici), upravo ona mora biti ta koja će postaviti neke granice.

To rade zrele osobe, jer su svjesne da se ipak ne možemo povoditi isključivo za svojim nagonima (kao što je to obično slučaj u tinejdžerskim godinama), već da unaprijed moramo bitno sagledati interese druge osobe i onoga što je ispravno za nju.
To nekad i nije ono što ta osoba (maloljetnik/maloljetnica ako ćemo tako govoriti) smatra da jest. misli
Na sličan način razmišljaju zrele osobe, koje su spremne stati iza svojih postupaka. 8)

Ako je ljubav prava, ona bi mogla i malo čekati.
Time ne gubi na svom intenzitetu, dapače. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:06 pm

Opet ti sa zakonom. Ako ti ovolika razlika u godinama nije uopce bitna, onda neznam zasto ti je toliko bitan zakon. Pa nece niko nikog tuzit. Ja sam sa 17 imao curu od 26 i nitko me (policija) nije nikada nista pitala.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:11 pm

Ma nije u meni stvar vec se ona boji. a i ja bas nebih htijeo da ode u zatcor ili da bude na muriji radi mene. a zasto cekati sutra ko ziv ko mrtav
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:15 pm

@Skul, ja osobno ne bi bila sa nekim toliko mlađim, ali baš me briga s kim je netko drugi. gica
Što ja tu imam biti za/protiv? suspect
Pa nisam ja u toj vezi.

Ono što mene smeta jest da netko (govorim hipotetički) ni najmanje ne poštuje ili se čak niti ne informira je li neki njegov postupak kazneno djelo na štetu druge osobe. 8)

To je za mene neodgovorno ponašanje.
Zrela osoba kao što sam i rekla treba tu svoju odgovornost i dokazati vlastitim djelima.
Pa ne možeš se sa 30 ponašati kao sa 15! kava
Na stranu ljubav i sve ostalo. Pitanje je odgovornosti prema drugima, ali i prema sebi.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 7:22 pm

Iskreno, niti mene nije briga dali je neki moj postupak kazneno djelo. Puno sam puta pospremio neku sitnicu iz ducana u dzep i nije me bilo briga koga sam i kako ostetio sa tim postupkom. Da je drzava postena, bio bi i ja, ovako nista od toga. No ja sam sa tim postupkom u problem mogao uvaliti samo sebe, nikog drugog. Nebi mi palo na pamet napraviti nesto zbog cega ce netko drugi odgovarati. Ali u ovom slucaju ta zena radi problem samo sebi. Chaos je taj koji uvaljuje nju u potencijalni problem sa zakonom. No slazem se da je ipak ona ta koja bi na ovu situaciju trebala gledati objektivno i razmisliti. Ovo je kako kazes, sa njene strane jako neodgovorno ponasanje.

Athena je napisao/la:
@Skul, ja osobno ne bi bila sa nekim toliko mlađim
A sa toliko starijim?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» WICCA
» Pitanje
» CSS pitanje...
» Pitanje za iskusne

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: