Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pitanje

Go down 
+9
neptun
josip21
Skulptura
tomi
Absynthia
Fantom
Blizzard
Athena
dr.chaos0
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 31
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:28 pm

Kao sta sam reko sto manje znaju to bolje
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:29 pm

tomi je napisao/la:


A moralni zakon u nama? kava

Mislim da ne postoji takav zakon, a ti me slobodno razuvjeriš :P
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 31
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:31 pm

Slazem se to je neko u tebe programirao a sta akoj je taj programator pogrijesio.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:49 pm

Omega je napisao/la:
tomi je napisao/la:


A moralni zakon u nama? kava

Mislim da ne postoji takav zakon, a ti me slobodno razuvjeriš :P

To je metaforički rečeno. 8)
Postoji jedan smisao morala u nama samima, kojeg je velikim dijelom formirala i okolina, društvo u kojem živimo.
Tako to jest. Ne možemo "vrtiti mlin" onako kako bi nama pasalo u datoj situaciji.

Za taj moral u nama nikome ne odgovaramo, ali mi sami jako dobro znamo ako kiksamo i gdje. 8)
Može se očitovati nekom grižnjom savjesti radi vlastitih postupaka ili konstatiranjem da neki naš postupak nije bio "na mjestu"... roll
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 31
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:50 pm

A cuj mene ne grize savijet a niti nju jer bi mi rekla
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:52 pm

To je već druga stvar. kava

Većina ljudi bi se zapitala zašto je tome tako confused , vjerujem s pravom, ali to sad nije bitno.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 8:52 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Slazem se to je neko u tebe programirao a sta akoj je taj programator pogrijesio.
Nisi nista pogrijesio. Niti moralno, a kako vidim, niti zakonski, Znaci dobio si i odgovor na svoje pitanje pa se mozete prestat skrivat. To sto ja ne opravdavam vasu vezu, to je moje osobno misljenje. Ja bi bez problema bio sa curom od 32 god jer mi se to cini ok. Ali ja nemam 16 pa je to druga prica...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:01 pm

Athena je napisao/la:

To je metaforički rečeno. 8)
Postoji jedan smisao morala u nama samima, kojeg je velikim dijelom formirala i okolina, društvo u kojem živimo.
Tako to jest. Ne možemo "vrtiti mlin" onako kako bi nama pasalo u datoj situaciji.

Za taj moral u nama nikome ne odgovaramo, ali mi sami jako dobro znamo ako kiksamo i gdje. 8)
Može se očitovati nekom grižnjom savjesti radi vlastitih postupaka ili konstatiranjem da neki naš postupak nije bio "na mjestu"... roll

Mislim da shvaćam što hoćeš reći.
Svejedno mislim da je pojam moralnog zakona previše subjektivne prirode da bismo ga mogli upotrebljavati kao neko ''pravničko'' sredstvo u ovom slučaju. Pravnički zakon je definiran i možemo reći je li nešto protiv zakona ili ne, ali što se moralnog zakona tiče, mislim da to ne možemo tako. On će reći da je to moralno, ona da nije, a po meni je dan slučaj poprilično otvoren za obje strane razmišljanja.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 31
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:03 pm

Da imas pravo Tomi ali jos cemo se morati skrivati jer postoji jedan jos veci problem ali to nemogu na forumu jer bi neko mogao vidjeti ili nesto reci tako da ovaj topic moze lock
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:06 pm

Na koji si to tomijev post odgovorio ako smijem pitati?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:06 pm

@Omega, da.
Međutim, zna se što bi po tom pitanju reklo "više glava". :P
Naravno, pod pretpostavkom da se radi o jednom suvremenom, zrelom društvu što pretpostavljam da jest (da se ne bi pozivali na prošlost i nazadna shvaćanja).

Znači, neki uopćen stav postoji, iako se treba voditi računa o konkretnim detaljima svakog odnosa.
To nema veze s ljubavlju u datom ili sličnom primjeru pa da se time opravdava. lol!
Činjenice su činjenice.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 31
Registration date : 26.11.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:07 pm

Sorry skluptura neka frka mi je sada idem ca pa sam se zurio sorry dogada se men pozdrav
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:08 pm

shock
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:13 pm

Athena je napisao/la:
@Omega, da.
Međutim, zna se što bi po tom pitanju reklo "više glava". :P
Naravno, pod pretpostavkom da se radi o jednom suvremenom, zrelom društvu što pretpostavljam da jest (da se ne bi pozivali na prošlost i nazadna shvaćanja).

Znači, neki uopćen stav postoji, iako se treba voditi računa o konkretnim detaljima svakog odnosa.
To nema veze s ljubavlju u datom ili sličnom primjeru pa da se time opravdava. lol!

Činjenice su činjenice.


Čini mi se da možda ipak nisam iz prve shvatio što si mislila pod moralnim zakonom. ;)
Slažem se sa zadnjim rečenim, uopćen stav svakako postoji, vidi se i na ovoj temi. Slažemo se :)

Ono što ostaje nepoznanica je njihova veza i same okolnosti iste. Zato nismo u stanju voditi računa o detaljima ove konkretne veze, ali nadam se da smo svakako pomogli Chaosu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:19 pm

Nepoštivanje moralnog zakona uglavnom nije kažnjivo, formalno. :P

dr.chaos0 je napisao/la:
Da imas pravo Tomi ali jos cemo se morati skrivati jer postoji jedan jos veci problem ali to nemogu na forumu jer bi neko mogao vidjeti ili nesto reci tako da ovaj topic moze lock

Kao što čitaš, očito ne možemo "debelo" voditi računa o detaljima same veze. :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:22 pm

Naravno, a to što je rekao daje još dodatnu misteriju oko njihova odnosa :P

Ono što mene zanima jesu ''granice'' moralnog zakona, to jest u konkretnom slučaju, koliko godina bi ona mogla imati, a da njihov odnos bude u nekoj granici morala po ''moralnom zakonu''...
Hehe :P zubo
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:23 pm

Pa to je individualno. Zakon kaze 14. A ti?

EDIT:
Aha! Boink
Prema meni, ona nebi trebala imati vise od 22-23 god...
Neznam... Kao sto rekoh ovisi....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:28 pm

Opet ti s moralnim zakonom. rofl2
Prvi ga je spomenuo Tomi.

Dakle, moralni zakon u nama bi interpretirala kao vlastito, osobno shvaćanje morala, znači ono što sami definiramo, ali ipak uz vođenje okvirnog računa o sveopćem "zakonu", kao moralnoj vertikali.

Jesam ga i ja pretjerala sa svojim mudrolijama. rofl2
Bolje pitanje je koliko bi godina on morao imati? lol!

Po meni veza koja se fizički konzumira između mlađeg punoljetnika i odrasle žene (pa imala ona i npr. 23, 24 godine) i obrnuto nije u skladu s moralnim zakonom. zubi
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:30 pm

Athena, ajde mooooolim te daj bar jednom u zivotu konkretan odgovor. Ovako si ista Kosorica....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:32 pm

Ona bi trebala imati najviše tek navršenih 18 godina, a najmanje 15 za fizičku konzumaciju veze sa 16-godišnjakom.

Eto. :P
Možda sam prestroga, ali godine su mu nezahvalne. roll
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:35 pm

@ Athena
Dala si lijepi pogled na moralni zakon :)

Meni je uvijek zanimljivo ispitivati sam rub neke pojave/zakona, sve je to ionako samo igra zubi

Na vlastito postavljeno pitanje nemam neki definirani odgovor, što se tiče mog subjektivnog morala. Pouzdajem se u procjenu na temelju samih detalja pojedinačne veze. A ako bih baš morao reći neke godine, onda bih rekao 25 (zubo cerek), ali sve je to ni vrit ni mimo definirano :P :P
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:36 pm

@Athena
Slazem se.
Sad kad razmislim, cak sam puno i rekao (22-23).
Navuklo me 21.st. na pogresno razmisljanje :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:38 pm

Athena je napisao/la:
Ona bi trebala imati najviše tek navršenih 18 godina, a najmanje 15 za fizičku konzumaciju veze sa 16-godišnjakom.

Eto. :P
Možda sam prestroga, ali godine su mu nezahvalne. roll

lol!

Ako bi te pitali za slučaj da ona ima 25 godina, koliko bi on trebao imati godina, raspon godina bi bio od 26 do 29 lolcina
MoW cerek
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 39
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:40 pm

Cim je punoljetnost u pitanju, sve se mjenja. (moje misljenje)
Ja nebi imao nista protiv cure od 32 god. u svojim godinama. Ali za 16-godisnjaka je cura od 32 previse...

EDIT: Gledam sa muskog stajalista. Ne znam kako 32-godisnjakinja gleda na 24-godisnjaka, niti 16-godisnjaka.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitimesri pro 16, 2009 9:42 pm

Pitanje - Page 4 Fresh_meat_logo


rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pitanje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje   Pitanje - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pitanje
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» WICCA
» Pitanje
» CSS pitanje...
» Pitanje za iskusne
» Evolucija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Muškarac-
Forum(o)Bir: