Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svemir

Go down 
+33
Yo93
stnatan
Fantom
ofelija
Cylon
kety6
Groinx
Neo
Legionar
gothic45
Karl Marx
Pandora
userNejm
gloria_g
Sentinel
vladimir
kayser
Tutankhamon
davor1408
l337_m4n
grof
silver
vedran
Blizzard
Svjetloisjena
Yado
Daenerys
malena
zvezda
Alpha
indigocakra
floridana
Rain
37 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:57 pm

...ili kako bismo promenili ugao posmatranja... ;) *
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:58 pm

Yado je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Kako ne? A kako onda nastaju zvijezde ako ne gravitacijskim sažimanjem?
pa...ja to ne znam

Ako si pod kuglom mislio recimo na zvijezde, tada itekako može nastati silom. U ovom slučaju radi se o gravitacijskoj sili, iako to nije sila poput ostalih.
Predlažem da pročitaš ovo , i na sljedećoj stranici. Opisao sam gravitaciju. Tako će biti lakše shvatiti zašto se nešto gravitacijski sažima.

Dakle u svemiru se nalazi molekularni oblak. On učini 'udubinu' u prostoru u koju 'upada' i sažima se, a pritom se ta 'udubina' mijenja, može se reći strmija je. Dakle sve se sažima prema točki koncentracije mase, a to je samo dno 'udubine'

Pomalo se plin sažima i usto zagrijava, elektroni dobivaju energiju i skoče van iz atoma. Plin se sažima toliko dugo dok ne započne fuzija. Ta fuzija čini zvijezdu stabilnom i razlog je zašto se ona dalje ne urušava.

Uglavnom itekako nastaju 'kugle' ili 'lopte' pod djelovanjem sile.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:00 am

kako se to sve može dešavati u vakuumu?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:02 am

Yado je napisao/la:
kako se to sve može dešavati u vakuumu?

Vakuum je savršeno mjesto za to, bar nema pravih utjecaja na promjenu zbivanja :)
No nije niti vakuum toliko prazan. Ima tu molekula vodika...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:03 am

Postoje neki noviji podaci o ogromnoj energiji vakuuma... ? *
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:04 am

zvezda je napisao/la:
Postoje neki noviji podaci o ogromnoj energiji vakuuma... ? *

Ne znam, misliš li možda o tamnoj energiji?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:07 am

Energija nultog polja? Željela bih postaviti temu, imam knjigu koja je izvrsno napisana (Lynn McTaggart je autorica), knjiga se zove Polje i jako je razumno i laiku dostupno napisana. Omega će biti u generaciji koja će otkriti korištenje te energije kojoj su već mnogi na tragu. Možda upravo on povuče neki od ključnih poteza whee
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:07 am

Na zalost, ni ja ne znam tacno (zato sam dodala upitnik)... Misim da se negde objasnjava overunit, visak energije..., ogromna energija u svemiru i to se nekako povezuje sa time da 1 cm kubni vakuuma ima ogromnu energiju... ? *
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:09 am

Omega je napisao/la:
Yado je napisao/la:
kako se to sve može dešavati u vakuumu?

Vakuum je savršeno mjesto za to, bar nema pravih utjecaja na promjenu zbivanja :)
No nije niti vakuum toliko prazan. Ima tu molekula vodika...
ovo mi više sliči na tvrdnju nego na objašnjenje....meni nije jasno kako u vakuumu, od kojeg bi većina svemira trebala biti sastavljena, sile mogu utjecati jedna na drugu ili sve na određeni predmet a nema medija za prijenos utjecaja
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:12 am

Fotoni nemaju problema s vakuumom. Čini se da vakuum nije vakuum (vacuum lat. prazan), a subatomske čestice su možda samo vrh ledene sante nečega što još ne poznajemo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:16 am

Yado je napisao/la:
ovo mi više sliči na tvrdnju nego na objašnjenje....meni nije jasno kako u vakuumu, od kojeg bi većina svemira trebala biti sastavljena, sile mogu utjecati jedna na drugu ili sve na određeni predmet a nema medija za prijenos utjecaja

Aha, drugim riječima pitaš se na koji način bi gravitoni mogli djelovati na materiju u vakuumu.
Graviton još niti nije otkriven, pitanje je postoji li uopće.
Einsteinova ideja jest da je gravitacija posljedica svinuća prostora, a ne samih virtualnih čestica.

Opet atomi postoje zbog nuklearne sile, gdje ima recimo 2 protona, tamo postoji i 6 kvarkova, a isto tako postoje gluoni, oni koji održavaju kvarkove stabilnima i zajedno. Isto tako postoje i bozoni tamo gdje postoje čestice.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 12:22 am

svjetloisjena je napisao/la:
Energija nultog polja? Željela bih postaviti temu, imam knjigu koja je izvrsno napisana (Lynn McTaggart je autorica), knjiga se zove Polje i jako je razumno i laiku dostupno napisana. Omega će biti u generaciji koja će otkriti korištenje te energije kojoj su već mnogi na tragu. Možda upravo on povuče neki od ključnih poteza whee

5

Ne znam na kakvu se točno energiju misli. Ako se radi o tamnoj energiji, tada teško da će itko otkriti način korištenja te energije :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 10:16 am

o kvragu sve!!!!
ma dajte, glava me zabolila od priče :)
ma sve to zvuči presavršeno, ne mogu si ni zamisliti....pa jednostavno mi je nepojmljivo da je nastalo samo od sebe???
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 1:49 pm

gloria_g je napisao/la:
o kvragu sve!!!!
ma dajte, glava me zabolila od priče :)
ma sve to zvuči presavršeno, ne mogu si ni zamisliti....pa jednostavno mi je nepojmljivo da je nastalo samo od sebe???

Što se više upoznaje znanost, tako postaje sve više pojmljivo zašto nešto može nastat samo od sebe. To se danas stalno događa, zašto onda ne bi i prije bilo tako? :)

Da, Big Bang je ključna točka, to se ne zna objasniti kako bi sve to moglo nastat samo od sebe.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 1:55 pm

omegica, daj molim te pročitaj onu knjigicu Božji jezik, koju sam ti pokazala kad smo se našli u zagrebu.

pa mi onda reci dali išta na svijetu nastaje slučajno i samo od sebe.

ili ćemo morati čekati 30 godina tvog učenja, radnog vijeka, istraživanja....pa da razmisliš???
kao što bijaše i čovjeku iz knjige.
točnije, jednom od najpoznatijem genetičaru (a provo je u stvari fizičira, pa tek onda liječnik) , i otkrivaču današnjice...koji je btw bio isti kao ti u mladosti, štoviše, u stvari je bio ateista, dok nije otkrio....
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 1:56 pm

zaboravih ti reći najvažnije - do u detalje opisuje kartu genoma..."božjeg jezika"
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 2:28 pm

gloria_g je napisao/la:
omegica, daj molim te pročitaj onu knjigicu Božji jezik, koju sam ti pokazala kad smo se našli u zagrebu.

Možda i hoću :)

Citat :
pa mi onda reci dali išta na svijetu nastaje slučajno i samo od sebe.

Nisam sklon vjerovanju da Bog upravlja nama, to mi je besmislica novog doba

Citat :
ili ćemo morati čekati 30 godina tvog učenja, radnog vijeka, istraživanja....pa da razmisliš???
kao što bijaše i čovjeku iz knjige.
točnije, jednom od najpoznatijem genetičaru (a provo je u stvari fizičira, pa tek onda liječnik) , i otkrivaču današnjice...koji je btw bio isti kao ti u mladosti, štoviše, u stvari je bio ateista, dok nije otkrio....

Točno tako. Što više upoznajemo znanost, to više vjerujemo da Boga nema, ali kada dođemo do granica, onih neobjašnjivih, tada se ipak zapitamo.
Ja ne znam kakvo je on imao mišljenje u mladosti, ali ja nisam ateista, vjerujem u Boga na drugačiji način...

Kako je on otkrio tu granicu kod genoma, tako ću ja pokušat u astrofizici :)
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur
Pandora


Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Age : 34
Registration date : 29.03.2008

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 4:39 pm

Znaš šta mene zanima...možda ste i pisali negdi ne znan, oće li na poslijetku Sunce se toliko proširiti i narasti ogromne mase i temperature da će "progutat" cijeli Sunčev sustav ili će se smanjiti i postupno mu se smanjivat temperatura i masa a na ostalim planetima(Zemlji zasad samo) će se ugasit život jer će život biti dakle nemoguć...
neki govore jedno neki drugo.... misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 5:23 pm

Pandora je napisao/la:
Znaš šta mene zanima...možda ste i pisali negdi ne znan, oće li na poslijetku Sunce se toliko proširiti i narasti ogromne mase i temperature da će "progutat" cijeli Sunčev sustav ili će se smanjiti i postupno mu se smanjivat temperatura i masa a na ostalim planetima(Zemlji zasad samo) će se ugasit život jer će život biti dakle nemoguć...
neki govore jedno neki drugo.... misli


Pred kraj 'života' Sunce će imat nešto manju masu nego sada (skoro zanemarivo) i povećat će se oko 200 puta (procjena znanstvenika) te će vjerojatno progutat sve unutarnje planete skupa sa Zemljom. Nastat će crveni div, i to već na granici između diva i superdiva. Temperatura površine takvog divovskog Sunca će biti manja nego danas, ali će zato temperatura unutrašnjosti biti viša, i apsolutni sjaj Sunca će se mnogo povećat.

Nakon nekog vremena Sunce će odbaciti vanjski dio atmosfere, raspršit će se, a ostat će samo vruća jezgra. Nastat će planetarna maglica, a jezgra je u biti bijeli patuljak, veoma vruć. Površina tog patuljka će biti možda čak 20 puta toplija od površine današnjeg Sunca.

Uvjeti za život? Goret ćemo ko piščanci evil
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur
Pandora


Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Age : 34
Registration date : 29.03.2008

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 7:30 pm

A za koliko otprilike godina bi to bilo,
jel se broje u milijardama...milijunima...?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 7:32 pm

Ako se pita IKD-a onda u danima lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 7:34 pm

Namcor je napisao/la:
Ako se pita IKD-a onda u danima lolcina

A pita se? misli zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 7:38 pm

Naravno da ne :) hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 7:40 pm

Namcor je napisao/la:
Naravno da ne :) hug

uhhh
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitimepet svi 09, 2008 9:58 pm

omega šta misliš šta su to ameri otkrili da ovako pripremaju konferenciju?
NASA to Announce Success of Long Galactic Hunt
http://www.nasa.gov/home/hqnews/2008/may/HQ_M08089_Chandra_Advisory.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svemir - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svemir
[Vrh] 
Stranica 10 / 14.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: