Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ateizam

Go down 
+21
Adam Weishaupt
eldin_p
Collector604
Melkior
Floridain
Legionar
maiko
zvezda
primitive101
InaNNaa
MoW
wanderer
Marko251988
Blizzard
randajad
Fantom
Chakotay
Zona
Archangel
Alpha
whitelady
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:06 pm

No nisi odgovorio na moje pitanje kako ćeš to uživati na onom svijetu, kako ti vidiš raj?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:54 pm

Vidim džennet ili raj kako piše u Božjim knjigama.Vidim ga kao mjesto užvanja onih koji su bili dobri na ovom svijetu a kao mjesto patnje onih koji su bili loši.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 5:23 pm

Hm i dalje mi ne odgovaraš na pitanje, što za tebe znači uživati, da li su to ovozemaljska uživanja kao npr. uživaje u jelu i piću ili u bogatstvu, ženama ili se pri tome misli na nešto drugo.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 9:11 pm

I nesto drugo, a u odredjenom smislu sve navedeno... Radi se o Moci, @Chak, uvijek se o njoj radi... Sta je Raj? Druga prilika, prilika, sloboda - da se zivi onako kako im je (vjernicima) bilo uskraceno u ovom zivotu... Pogledajmo kako se opisuje Raj - oni koji su u ovom zivotu slabi i bezuspjesni u onom su ONI u poziciji moci, a, naravno, oni koji su u ovom zivotu jaci i uspjesniji u tom njihovom "zagrobnom" zivotu sad su izvrgnuti mukama, a oni bi odozgo (jer sad su ONI "gore") gledali njihove muke i nasladjivali se... evil A sve to ciste savjesti... Ko zeli svjedocanstvo u kojem se svi resantimanski simptomi pokazuju u punom svjetlu, treba samo procitati De spectaculis Tome Akvinskog... study i bice mu jasno ono sto i vrapci znaju...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 12:20 am

Da naravno Arch, takav raj je proturječan sam sebi pogotovo ovaj dio o naslađivanju nad mukama drugih ili pak neumjerenost u jelu i piću, jer ja ne želim biti neumjeran u jelu i piću niti ovdje niti na onom drugom svijetu, isto tako mi se sviđa moja empatičnost i toga se ne bi želio odreći niti nakon ovog života.

No to što neki ljudi imaju nejasane i proturječane ideje o tom svijetu to ne znači da on ne postoji ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 2:53 pm

A to niko ne zna kako će uživati u džennetu ili raju oni koji su bili dobri na ovome svijetu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 3:25 pm

Ako TI mislis da si ti licnost sa nekakvim svojim profilom,tipa volim ovo,volim ono,ja sam ovakva ili onakva,sta god spada pod te tvoje misli,to nikad ne moze da dodje do raja pa ni pakla.

Licnost je iluzija.Licnost ne postoji.To sto smo mi vezani za nju je manipulacija tvog sejtana ili djavola,koji i nije toliko los lik,koliko ljudi budu losi kad mu se prepuste,te bozju ljubavnu energiju okrenu ka svojim ego tripovima.

Zivot poslje smrti? Jeli tebi logicno imalo ovo pitanje? Ako si ti PSIHOSOMATSKA LICNOST,skup misli i osjecaja u mozgu i tjelu,i kad to tjelo i mozak,a samim tim i ta licnost koja je memorisana u neuoronima umru,kako onda mogu opet zazivjeti? Ako si umro,umro si.

Moras se zapitati zsto si uopste ziva?I sta je to sto mrtvo tjelo nema a zivo ima? I jesi li ti ta razlika izmedju mrtvog i zivog? Ili je to bog u tebi koji ustvari zivi u svojoj kreaciji?

Ako je tvoja dusa ili svjest sami kanal sa bogom ili sami bog,kako on moze ici bilo gdje? Zasto bi on isao u raj ili pakao kad ima ovu svoju preljepu kreaciju koja se zove univerzum?

Nego,za boga je lako,snace se on.Ali kako TI kao licnost koja je iluzija mislis da ides negdje pa bio to raj ili pakao? Ti koja ni ne postojis mislis da ces da podjes negdje? Kako?

Mozemo takodje se zapitati da li vjerujes u nesto unutrasnje,tipa svjest ili dusa? Ako ne,to onda vjerovatno znaci da si ti samo biomehanizam nastao spajanjem jajne celije majke i spermatozoida oca? Pa gdje si onda TI tu? Gdje si bila prije toga? Pola tebe u ocu a pola u majci? Ili si nastala tek sa oplodnjom?

To onda povlaci pitanje slobodne volje...Ako su ljudi cisti biomehanizam,onda je svaki pokret i akcija tjela i misli odredjena vec samim velikim praskom....Onda smo mi cak i ako postojimo robovi....Zasto bi onda iko isao u pakao kad nema nikakve sanse da radi nesto slobodnom voljom,vec je vec odredjeno da ce on da se ponasa zao?

Eto par pitanja i paradoksa,pa bih volio da ih malo prokomentarisemo,ne bi li ovaj dan poceo sa malo shokova za razum....
kava
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 12:13 am

@Chak... Naravno da ne znaci. Ali istovremeno ne znaci ni da postoji. Pitanje glasi: treba li da postoji? I ako da - kome? Onome ko zivi ispunjenim zivotom ili onome koga je ovaj zivot "promasio"? Qui bono? Mislim, bilo bi lijepo ako bi negdje na Zemlji postojalo brdo zlata namijenjeno meni, ja svakako mogu vjerovati da ono postoji - medjutim, to sto ja to prizeljkujem, bilo potajno bilo javno, ne znaci ni da ga ima ni da ga nema. Ja bi volio da ga ima, ali ako je suditi po nacelu vjerovatnosti - kladim se u to isto brdo zlata - da ga NEMA! ;)

@Prim... Ti se obracas Floridainu kao da je zensko a u profilu pise "Male" - "muzjak". Ja nisam podviriv'o podrep pa ne znam, ali mislim da je ipak Male... cerek

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 2:30 am

@ Arch hahaha musko i zensko ne postoji....SVE JE JEDNO....Ali ko ce u to povjerovat? lovely ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 11:57 am

Prim, svi mi (dobro, mozda ne svi ali vecina na ovom forumu) znamo da je priroda duse bespolna ali mi se jesmo inkarnirali u odredjenom tijelu koje prati odredjeni spol. To smo napravili i zato kako bi kroz to tijelo i procese koje ono donosi savladali ono sto je za nas napotrebnije za ovaj zivot. Dakle, dok smo tu valja postovati to tijelo i priznati mu ono sto ono jeste pa tako i spol :)
S druge strane tebi kao tebi moze se to ciniti posve nevazno i to je u redu. Ali morao bi voditi racuna da se ona druga osoba mozda ne osjeca i ne dozivljava svijet kao ti te da bi se mogla uvrijediti ako ju se oslovljava suprotnim spolom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 12:06 pm

Archangel je napisao/la:
Pitanje glasi: treba li da postoji?...
Meni pitanje malo drugačije glasi tj. da li postoji? Bez obzira da li nekome treba, a nekome ne, bez obzira da li netko vjeruje, a netko ne. Kao i sve ostalo to ili postoji ili ne postoji, bez obzira na naše mišljenje o tome. Meni je o tome zanimljivo razmišljati upravo zato što ne možemo dokazati da to postoji, ali ipak možemo na neki način osjetiti da bi moglo postojati. Naravno te naznake koji mi "vidimo" tu i tamo ne znače ništa, no daje dozu zanimljivosti zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 12:24 pm

@Arch...slazem se s tobom po pitanju navedenog pogleda na zivot poslije smrti (dakle, postojanje raja i pakla u doslovnom smislu) u komparaciji brda sa zlatom. Medjutim nije svacija vjera takva tj. ne vjeruju svi na taj nacin niti u to sto si spomenuo (raj i pakao). Dapace, mnogi vjeruju da smo svi osudjeni na vjecne reinkarnacije, a svi znamo da zivot na zemlji bas i nije neka laganica. Znaci ne idu sa idejom "doci cu i ja na svoje da tebe gledam kako patis, buahahahaha". Hocu reci da to sto masa ljudi vjeruje u brdo zlata ne znaci da ono uistinu negdje ne postoji samo sto ne izgleda onako kako su oni zamislili i nije od zlata na doslovan nacin.

Vec je i znanstveno gledano postavljena teorija o Visoj Sili kao nekoj Energiji koja drzi sve na okupu.

Cesto se postavlja pitanje sto bi neki vjernik da se sutra dokaze kako 1000000% ne postoji nista osim ovog zivota i ovog tijela. Nema Boga, nema duse, nema nicega. Umres i pojedu te crvi. A sto bi da se sutra dokaze da Bog postoji? Sto bi svi ateisti i oni koji se njima smatraju? Sto bi ti? Da mozes, sto bi pitao Boga? Recimo da imas tri pitanja za Visu Silu. Koja bi to tri pitanja bila?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 3:01 pm

Hm... scratch Tri pitanja velis? Ja bi mu dao tri stvari: cekic, sapun i par cipela, pokucao na vrata i viknuo: "Otvori!" To su tri pitanja i jedina stvar sto od njega/nje/toga trazim.... On/ona/ono ce razumjeti zasto...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 3:11 pm

Ali ja nisam On/Ona/Ono pa ces meni morati malo objasnit. Hvala unaprijed.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 3:39 pm

@ Alpha...Pa nisam je namjerno nazvao drugim polom...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 8:01 pm

@Alpha... Evo otprilike na sta sam mislio:
Taj koji se naziva "Bogom" je u svojoj prenemudrosti stvorio svijet u kojem je nesavrsenstvo pravilo, stvorio je svijet kao svoju suprotnost, otjelotvorio je u njemu "djavola" - stvarao je ISPOD SEBE - u ovom svijetu sve sto stvara, stvara IZNAD SEBE, manje savrseno radja savrsenije, koje radja jos savrsenije, te se na taj nacin zivot neprestano uspinje, jaca, slavi, potvrdjuje sebe, cini sebe nuznim i opravdanim. Dao bih mu cekic - da razbije ono ogledalo u kojem se ogledao kad je stvarao suprotnost sebi. Cekic - da razbije iluziju koju je sam stvorio, sebe kao "vise" bice u umovima i srcima ljudi i ostalih lakovjernih stvorova, koji ga obozavaju ne zbog "bozanstva" - vec iz jednog principa koji je u njih usadio: straha pred moci.
Stvorio je svijet u kojem vlada smrt, unaprijed je ljude osudio - za sto? - jesu li ljudi TRAZILI od njega da ih stvori? Ja znam da ja nisam. On ih je stvorio a potom zatvorio u razne PREDODZBE o njemu, pa tako neki misle da ce im on suditi nakon smrti, drugi da ce se stalno iznova radjati da bi stekli neko "iskustvo" - KAKVO iskustvo? Jer meni moje kazuje da on ne pripada rangu visine - previse covjeka nalazim u njemu, i to ne bilo kakvog - vec najnizeg, najprostijeg tipa... Neko ko zna ono sto on zna i ko ima moc koju on ima, moze u segmente svojeg bica, duse zivih, u tren oka ugraditi sve sto trebaju znati i nikakvo "sticanje" oecega ne bi dolazilo u obzir - "sticanje" bilo cega nije bozanska...


_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 8:27 pm

... osobina, niti moze biti osobina necega sa bozanskim u sebi, ono trazi savrsenstvo, NE MOZE traziti manje... Dao bih mu sapun, kao simbol cistoce - da ocisti sebe, svoj duh, svoju tvorevinu od svojih kompleksa koje je lijecio stvaranjem NIZEG svijeta. Da ocisti sebe od samonametnute krivice za stvaranje patnje i bola nedju jadnim, bespomocnim bicima, koji ni krivi ni duzni moraju igrati igru za koju cak ne znaju ni pravila.
I sta mi, mi koji ga ne samo da nismo prepoznali, nego smo prepoznali u njemu ljudskog demona - da radimo? Trazimo oprost? Oprost za sto? Ko je nas stvarao? Da nismo iznikli iz kamena iz cista mira? Nije li on bio taj sto je stvorio i nas intelekt, nije li on svuda bio oko nas, nije li on imao u svojoj moci da nas "izvede na pravi (tj. NJEGOV) put"? Dao je "slobodu izbora"? Kakvog izbora? Koliko i slobode i izbora ima jedno bice koje ni samo sebe ne razumije? Koje je samo sebi neprijatelj? Koje stalno za necim zudi? Kojem stalno nesto treba? Zrak, voda, hrana, svjetlost, mir... Koje mora najprije umrijeti da bi zivjelo? Ako je to taj famozni svijet koji svi pripisuju njemu, koji je uredjen prema njemu, nismo li i mi dio tog svijeta? Kako mozemo biti kad smo suprotni Bogu? Neka otvori vrata i pusti nas van iz te svoje nesretne prcije, pa ko ziv ko mrtav - i jedno i drugo o nasem trosku?
Ili neka sam ode! Molim lepo!

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimepet oľu 04, 2011 10:19 pm

Jel mogu ja odgovoriti u ime Boga zubi

Barem mogu probati... Dakle Arch jesi li ti siguran da se obraćaš Bogu ili pak svećenicima koji kažu da govore u ime božje, onima koji su stvorili tu iluziju. Kažeš da Bog osuđuje, no da li je Bog tebe ikada osudio za bilo što, ako je; kako si to saznao, gdje si to čuo, pročitao... da li možda ponovo od onih svećenika koji si utvaraju da govore u ime božje. Pitaj ih od kud im pravo da to čine, jesu možda dobili punomoć od Boga da mogu govoriti u njegovo ime ;)

Jedino gdje mi doista možemo čuti Boga je dubina našeg postojanja, u nama postoji blag i tihi glasić koji nazivamo savjest i to je najbliže onome što možemo nazvati božjim glasom. Ako te tvoja vlastita savjest osuđuje upitaj se zašto, upitaj se da li radiš nešto protiv sebe samog i protiv svog bića... čak ako i čujem osuđujujući glas svoje savjesti, ona to nikada ne radi na način da nas osuđuje na vječni pakao, već nas samo želi podsjetiti da ne činimo ono što mi doista želimo, već da se povodimo za nečime što nije naša bit, što nismo mi...

Da li smo mi doista nesavršeni, da li smo mi doista loši... ili su samo kategorije našeg uma, kad se razbije iluzija o kojoj ti govoriš onda ostaje samo ono što postoji i prestaje ono što ne postoji. To što postoji nije niti dobro niti loše već to jednostavno jest... Zato taj čekić nemoj pokloniti Bogu već ga iskoristi za razbijanje tih iluzija, koje postoje nigdje drugdje nego u našim glavama...

I kada razbijemo tu iluziju tada će nam biti potpuno jasno da smo mi jedno, da Bog nije viši od nas niti smo mi njegove sluge, već da smo jedno s Bogom. Ljudi to osjećaju, zanimljivo je da se to koristi tako lako u negativnom smislu, pa si onda uzimaju za pravo osuđivati druge, ali zaboravljaju da kad to čine zapravo osuđuju sebe...

I zato nemoj se ljutiti na Boga, on se na tebe ne ljuti, nikada se neće ljutiti bez obzira što ti kažeš, pomisliš ili učiniš, nemoj se ljutiti niti na one koji te osuđuju u ime božje, jer oni ne znaju što govore, kad bi znali onda bi njihove riječi bile pune milosti, blagosti, dobrote, mira... sigurnosti i punine :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 1:01 am

Ne ljutim se na Boga, @Chak, ja ga samo zalim! Zao mi je sto mu njegov zanat ne polazi od ruke. Zao mi je sto je nemocan da sprijeci korov u svojoj basti pa mu uvijek upropasti zetvu. Iznad svega - zao mi je sto je suvise ljudski!

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 1:11 pm

Ma ne moraš ga niti žaliti, ne brini polazi njemu sve za rukom i on ostvaruje sve što želi. Samo što mi to tako ne vidimo, no to nije njego problem, nije ni naš, ustvari to i nije problem :) Kao što sam u gornjem postu govorio, ako srušiš iluzije koje postoje, mnoge stvari postaju jasnije. Kao primjerice kad se govori o korovu ili o dobru i zlu, to su naše kategorije, ne Božje. Ako hoćeš, korov je također živo biće stvoreno od Boga, to što to nije žitarica i to što mi to ne možemo pojesti, mi smo rekli da je to nešto loše. No zašto bi to bilo loše, iz perspektive korova, to ima jednako pravo na život kao i mi. Nismo mi ništa vredniji ili bolji od korova ;)

E sad da li je Bog ljudski ili se to tebi čini zato što ga gledaš ljudskim očima. Zapitaj se kako bi ti Bog izgleda da si lav, kad dobiješ odgovor, zapitaj se kako bi izgledao da si polubog... i konačno postavi si pitanje da si ti Bog kako bi ti Bog izgledao ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: To je bogohuljenje.   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 2:36 pm

Archangel je napisao/la:
Ne ljutim se na Boga, @Chak, ja ga samo zalim! Zao mi je sto mu njegov zanat ne polazi od ruke. Zao mi je sto je nemocan da sprijeci korov u svojoj basti pa mu uvijek upropasti zetvu. Iznad svega - zao mi je sto je suvise ljudski!
To je bogohuljenje.

Floridain dupli postovi su zabranjeni, nema baš nikakvog razloga zašto ne bi mogao citirati i pisati u istom postu.
Chakotay
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 5:30 pm

Floridain je napisao/la:
To je bogohuljenje.

Evo da se nadovežem... bez uvrede naravno... :)

Jadan On, ima sve, daje sve, oduzima sve, a ne smije ga se huliti, a gledaj koliko ljudi u ovome svijetu hule jedne druge, a on gore na božanskome CE4 piše forumašu iznad sebe analogno ovome - "To je humanohuljenje!". Totalni apsurd po meni. Nije važno je li bogohuljenje, važno je da ne povrijedimo druge ljude, tj. da oni sami sebe ne povrijede prije svega! :)

Smatram da dulaistička pitanja i poimanja svijeta ne mogu odgunetnuti pitanje teizma i ateizma, jer i ta dva pojma su izvedena iz dualističke teorije, te izlaskom iz nje oni kao takvi ne vrijede, već mogu poslužiti kao retorički ukrasi u ovim redovima na ovome topicu. Ne kažem da je loše pisati razmišljanja, samo kažem da je dualistička teorija jedna od mnogih načina percipiranja naravi svijeta, boga i čovjeka.

Ja sam po božanskoj deklaraciji panteist, pod time smatram da je Bog - bog sve, te analogon tome isto tako i ništa. Bog se koliko sam shvatio da iskazati najbolje kroz apsurdnost ljudske percepcije kao u onoj mentalnoj poštapalici dr. Zenona:"Ako je Bog tako svemoguć zašto ne napravi tako težak kamen da ga ne može podignuti, ako ga ne napravi nije svemoguć, ali i ako ga napravi neće ga moći podignuti!". He-he-he, uvijek mi je bila simpatična ta neodgonetnuta anegdota.

Btw. sviđa mi se tok misli Primitiva101, vrlo "logično" razmišljanje i percipiranje o iluziji ličnosti, samo treba malo razmisliti i sve kockice se savršeno uklope, može i sa Bogom i bez njega. zivili :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 5:56 pm

Floridain je napisao/la:
Archangel je napisao/la:
Ne ljutim se na Boga, @Chak, ja ga samo zalim! Zao mi je sto mu njegov zanat ne polazi od ruke. Zao mi je sto je nemocan da sprijeci korov u svojoj basti pa mu uvijek upropasti zetvu. Iznad svega - zao mi je sto je suvise ljudski!
To je bogohuljenje.
Nije bogohuljenje jer se Arch deklarira kao ateist. Bogohuliti može samo netko tko sebe smatra vjernikom, a ne i netko tko ne vjeruje u postojanje Boga.

@Melk Biti svemoguć znači da se može učiniti sve što se teoretski može učiniti, učiniti sve-moguće, ali ne i sve-nemoguće ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 9:31 pm

Chakotay je napisao/la:
Kao što sam u gornjem postu govorio, ako srušiš iluzije koje postoje, mnoge stvari postaju jasnije.
Super! 100% se slazem... Ajmo ih srusiti! ;)
Citat :
Kao primjerice kad se govori o korovu ili o dobru i zlu, to su naše kategorije, ne Božje. Ako hoćeš, korov je također živo biće stvoreno od Boga, to što to nije žitarica i to što mi to ne možemo pojesti, mi smo rekli da je to nešto loše. No zašto bi to bilo loše, iz perspektive korova, to ima jednako pravo na život kao i mi. Nismo mi ništa vredniji ili bolji od korova ;)
Ja sam zapravo govorio o korovu u smislu misli i ideja u nama koji su kontra njega. Za veliku vecinu vjernika mi skeptici smo na neki nacin "slijepi" jer ne vidimo ono sto oni vide - ali isto vrijedi i u suprotnom smjeru - oni ne vole misliti da mozda MI vidimo daleko vise od njih, pogotovo Nietzscheanci, pa se trude da nam objasne neku svoju istinu. Jer da su u pravu i da doista postoji Bog - zasto se skriva? Ili nek se pokaze il nek se sakrije potpuno - zar je polovicnost bozanski atribut?

@Melkior... slazem se sto kazes o ogranicenosti dualizma, on je posljedica najjednostavnijeg moda razmisljanja, onog binarnog, koga mogu i masine savladati, a ja mislim da bi mi ipak trebali zahtijevati nesto vise, da mozemo vise... :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 9:52 pm

@Arahangel nisam znao da si ateista.Sada su mi jasniji tvoji postovi.

Cahakotay nisam znao, a i to mi se slučajno desio da sam poslao post a da nisam nišata odgovorio.

Spojen sadržaj postova by Chakotay
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ateizam - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Ateizam   Ateizam - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ateizam
[Vrh] 
Stranica 7 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: