Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kajanje i Oprost

Go down 
+10
Star
Melkior
Green
Archangel
Skulptura
primitive101
Ephez
Athena
Legionar
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 3:11 pm

Jevrejski Stari Zavjet dolazi od vremena kad su Jevreji bili mocni "gospodari pustinje" a hriscanska bijeda nazvana Novi Zavjet (uglavnom pri tom mislim na kanonska Jevandjelja) nastala su kao posljedica nemoci i osvete mocnom Rimskom Carstvu - ropska klica koja je prvi put proklijala za vrijeme egipatskog ropstva kulminirala je i postala prva zabiljezena "duhovna osveta" - prevrjednovanje svih antickih, aristokratskih vrijednosti u ropske, plebejske... kaze se: "prema svecu i tropar!"... Svaki bog stvara svijet po uzoru na sebe... U gnostickim Jevandjeljima moze se naci i dosta mudrosti (za jednog nietzscheanca, ateistu - to je veliki kompliment gnosticima ;) ) ali sa ovim ostalim ni dupe ne bih obrisao da prostis... roll
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 3:43 pm

Citat :
Pa koji je razlog da se najsvetija knjiga koja ljudima treba da pokaze istinu napise kao sifrovana sa simbolima?

Upravo zato jer nije dano svima da vide,a to si valjda mogao primetiti u Bibliji,na više mesta.
Znamo da je na tone inteligentnih ljudi na svetu i svako na svoj način pokušava da shvati Bibliju,a nju je moguće shvatiti tek eto kad ti dođe Duh Sveti i otkrije ti tajne.

Jeremija 33,3 Zazovi me, i odazvat ću ti se i objavit ću ti velike i nedokučive tajne o kojima ništa ne znaš.

Misliš da sam ja čitala celu Bibliju ?
Ne,mene je prvo Duh Sveti obuzeo i kad sam čitala Bibliju- to ti je jedan novi vid-upravo progledaš simbolizmom te knjige.
Ja ne sumnjam ni malo da sam od Boga,previše znam da bi to bila više paranoja,varke ili šta ja znam...
Imaš biblijske "škole" po svuda ,traži na netu,naći ćeš...
A kakve su to gluposti,svako tera svoje i svako je sebi u pravu.
Ok,sad će neko reć Right,a baš si ti u pravu...
Pa neka!
Ja sam jako mala u svetu i govorim istinu već godinu i nešto,niko ne sluša,al ja sejem.
Jako su uska ta vrata i na kraju nas je malo,nije dano to svima da vide Bibliju.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 3:57 pm

Fora je sto niko ne moze biti u pravu,jer istina je da je nas ego i identitet iluzija...Ako kroz njega mislimo da dodjemo do znacenja simbola i istine,nemamo sanse ikakve...
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:10 pm

primitive101 je napisao/la:
Fora je sto niko ne moze biti u pravu,jer istina je da je nas ego i identitet iluzija...Ako kroz njega mislimo da dodjemo do znacenja simbola i istine,nemamo sanse ikakve...

Amen. study
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:12 pm

Tacnije receno ne treba koristiti razum i emocije,vec cistu svjest/dusu/bezuslovnu ljubav koju svi imamo a to je jedina prava veza sa bogom...
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:13 pm

Ephez je napisao/la:
Ne,krivo si shvatila,joj.
Ja nosim istinu i ko poveruje-spašen je,a ja širim tu istinu.
Isus je birao u ono vreme kad je hodao a bira i sad,eto ovako kontaktima.
U meni je Bog,zajedno sa svim svecima.

A ja velim da ne postoji spasenje niti uništenje, već samo beskrajno pretvaranje energije, i strah od pakla i veselje od raja su isti misaoni obrasci uma i duše!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:16 pm

Pa TI,tvoja SUSTINA je spirit ili duh,a tjelo je biolosko,materijalno...Imamo tjelo puza,sipe,psa,majmuna i covjeka.Ali MI nismo ta tjela,vec kako kazes bezuslovna ljubav...
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 4:25 pm

Da dam i svoj doprinos na temu... karma postoji ako ti vjeruješ da postoji i ti sam sebe vežeš za takvu jednu pojavu i ti ju sam provodiš nad samim sobom. Karma je onakva kakvu ju zamišljaš i kako ju provedeš što če reći da je to čisto subjektivna pojava kao i grižnja savjesti. Ne postoji univerzalno pravilo koje univerzum provodi nad ljudima ili nad njihovom voljom. Ako se želiš kažnjavati univerzum ili itko drugi te neče ni nemože spriječiti. Ljudski je provoditi "pravdu" nad samim sobom osim ako se možda nije našlo neko drugo biće sa dovoljno arogancije da ide provoditi pravdu nad drugima.

Zaključak: karma je subjektivna iluzija a ponekad i kolektivna jer se vjera o tome širi i na ljude oko vas samih i potiče ih da se predaju tome što je možda i opasno.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:41 pm

Star mogao bi se složiti s tobom; ergo, karma je tu sve dok želiš da je tu. Sve dok misliš da si tu, onda si tu, je li to isto? Sve dok misliš da ti je oprošteno, onda ti je oprošteno? Sorry ako sam zaglabio u offtopic neshavaćajući gornje retke.

@Ephez nadam se da te ja nisam usporedio sa Ophrom kao što spominješ u svome postu. Mir s tobom. :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:45 pm

@Star Sviđa mi se tvoje razmišljanje, no nisam siguran u njegovu ispravnost. Takvo razmišljanje ne bi opravdalo niz problema na koji nailaze tek rođena djeca.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:58 am

Ephez je napisao/la:
Lepo primećeno...
Tu ti se radi o Isusovom besu na nevernike,kad su prodavali ispred crkve,jer se na svetom mestu nesme odigravat trgovina,sramota
I meni znaju prigovorit da nisam od Boga,kad sam tako odurna...
Eto danas sam "muža" u zid nabila jer mi je hteo rezat žice na kompu,a Bog mi je rekao da to neće dozvolit.
Tako da Isus nije samo univerzalna ljubav,već i sud .
Tako je, ali to ne dokazuje da je Isus "od Boga".
I prije je bilo ljudi koji su radili slične stvari i bili kažnjavani.
Ali kad je Isus to napravio, to je bio prvi put da je netko kažnjen na tako brutalan
način. Pazi, znali su točno gdje treba zabiti čavao da čovjek ne iskrvari nego se muči
i umre u mukama od žeđi i gladi.

Ephez je napisao/la:
Eto danas sam "muža" u zid nabila jer mi je hteo rezat žice na kompu,a Bog mi je rekao da to neće dozvolit.
Tako da Isus nije samo univerzalna ljubav,već i sud .
Zašto mu Bog uopće dozvoljava da te maltretira?

[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 2:24 am

@Ne znam za tebe ja ne nosim ničiju krivnju kava ni zbog jabuke ni zbog zmije, jer ni sam ni pojela jabuku a i Evina krv se već davno razvodnila u nama

Još nisam posložila ništa u glavi vezano za karmu.. nekako ne obraćam pažnju na nju već na opčenito da radim najbolje od sebe jer jedino tako neću se osjećati kao da nešto propuštam
Što se tiče oprosta i kajanja.. to su samo osjećaji koji nam brišu gorak okus u ustima. Svaka svađa, svaki stres stvara stezanja u gudima, mogo bi se nazvati duhovnom boli jer način na koji je stvorena nije prirodan čovjeku zato jer do tada nije bio u konfliktu s nečim i nekim. Sami konflikt stvara neugodu (lampica da nešto nije u redu sa situacijom) i kajanje je davanje sve od sebe da se to riješi, kao i oprost

Doduše nekima je jako bitan oprost... pogotovo ako ga ne dobe :/
ja nisam dobila ni kajanje i oprost od bivše "najbolje" prijateljice i to mi se nije odrazilo na nikakav segment u životu. Za nju sam nakon 3 godine još uvijek za nešto kriva i ajde zadnje godine me bar pozdravi kad me vidi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 2:31 am

Gea je napisao/la:

ja nisam dobila ni kajanje i oprost od bivše "najbolje" prijateljice i to mi se nije odrazilo na nikakav segment u životu. Za nju sam nakon 3 godine još uvijek za nešto kriva i ajde zadnje godine me bar pozdravi kad me vidi
Ona ima pravo da se ljuti,a ti imas mogucnost da je i dalje volis i prihvatis kao "lazova"....

Kako je dosla tako je i prosla...Mozda ti je bila uslovna drugarica,tj voljela te je zbog necega,a onda si ti mozda to nesto promjenila te je onda i ona promjenila svoj odnos sa tobom...Nadji bezuslovnu drugaricu ili jos divnije bezuslovnu sebe! lol!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 3:00 am

@Gea - Cini mi se da se kivnost te prijateljice pocela otapati, i za jos 3 godine mozda pocnete normalno razgovarati, a za jos 3 - ko zna.... Sigurno vas dvije niste sjele i porazgovarale o tome sto vam je krivo, pa zato je ona morala da nadoknadi gubitak moci iz drugih izvora i za to joj je trebalo vise od 3 godine... Ne znam oko cega je pukla zavada, ali mislim da si necim usla na njen teren... misli slucajno, doduse, ali tako se ljudi najcesce i zavade. Vjerovatno ste obe i u pravu i u krivu, samo mozda to ne uvidjate... ;)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 8:21 am

Gea
Citat :
@Ne znam za tebe ja ne nosim ničiju krivnju ni zbog jabuke ni zbog zmije, jer ni sam ni pojela jabuku a i Evina krv se već davno razvodnila u nama

Postanak 3,20 Svojoj ženi čovjek nadjene ime Eva, jer je majka svima živima.

To ti nije do krvi Evine,nego je Eva prva spašena žena i majka svima spašenima.
Al je zeznula,pa sve žene trpe...al ne onaj stil da nek ju muž ubije,kako se znat mislit da treba da trpi nasilje,nego RAT i ja ga imam doma,aha zubi :x

Citat :
ja nisam dobila ni kajanje i oprost od bivše "najbolje" prijateljice i to mi se nije odrazilo na nikakav segment u životu. Za nju sam nakon 3 godine još uvijek za nešto kriva i ajde zadnje godine me bar pozdravi kad me vidi

Ma daaaj,makni se ti od takve,tj i jesi ,al nek ti ne treba ni pozdrav njen,jer je i to laž suspect .Da te želi pozdravit,tad bi te želela imat i dalje,al ona te pozdravlja reda radi.
Ja sam takve svoje frendove odavno rešila.
Kod mene ti je bio slučaj jedne koja je rekla da meni treba ozbiljna pomoć,i to od stručnjaka,da nešto nije u redu samnom ,pa sam ju rešila u jednom danu...dok je druga nastavila da se druži i samnom i sa njom,a u meni je kuvalooooo pale
Ta druga je bila moja frendica,u koju sam ja uložila ljubav,a prvu sam nabavila tek kratko vreme,mada su mi obe bile drage,prva je skuvala nešto protiv mene,i druga nit vamo nit tamo,a npr da meni neko kaže za mog frenda da je lud-ošla bi od takvog taj čas,ne trepnuvši !
Al ne,moja jaranka je ostala negde između a ja sam ti ko Isus:
Ko nije samnom,protiv mene je i ne sedi se na dve stolice,nit se služi dvojici gospodara.
8)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:43 am

Gea je napisao/la:
@Ne znam za tebe ja ne nosim ničiju krivnju kava ni zbog jabuke ni zbog zmije, jer ni sam ni pojela jabuku a i Evina krv se već davno razvodnila u nama
Naravno, ipak smo mi božja stvorenja, a Bog stvara savršena bića zubi
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 11:50 am

Bog nije stvorio samo jednog muškarca i samo jednu ženu jer bi to bilo pomalo bolesno i nastrano pa je Eva samo simbol za stvorene žene. Isto tako, pošto se radi o simbolima pitanje je za raspravu što predstavlja zmija, a što jabuka pa onda samim time Istočni grijeh ne smatram nečime što se direktno prenosi i ne slažem se sa Crkvom koja tvrdi da se može samo "krštenjem" maknuti. Nadalje, za istočni mi se grijeh po tome nema smisla kajati. U principu, slažem se s Geom, umjesto ovog kaj sam napisala, mogla sam samo @Gea ides
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:05 pm

Not ,Green,on je stvorio Adama i Evu kao početak stvaranja svojih ljudi.
I tako afkors da nisu jedini.
Zmija ti je đavo,tj u slučaju Eve - tip koji ju je zaveo ,pa ju izj...
I tako je Eva kriva za sve !!!
Adam je onda isto tako krenuo u haj lajf i tako nastade remix između zmijskog poroda i božjeg.
Simple zubi
Kajanje i Oprost - Page 2 3acb35b758358663b9f82415adc3875c TI JE SEKS,PA PAZI KOM DAJEŠ TO VOĆE,IL KOG PITAŠ EL BI MALO ... conf1
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:11 pm

Green je napisao/la:
Bog nije stvorio samo jednog muškarca i samo jednu ženu

I ja isto vjerujem da je Bog stvori sve žene i sve muškarce i ne samo nas :) Istočni grijeh je nešto skroz nedefinirano, jer Eva je uzela "jabuku" sa drva spoznaje. Spoznati nešto je steći znanje o nečemu, to znanje se može koristiti u dobre svrhe ili u loše, kao što su se Einsteinova otkriča koristila prvo za razaranje i ubijanje ljudi, a tek kasnije u mirnodopske svrhe. E sad da li je to loše što je Einstein spoznao? Da li je to grijeh? Ja mislim da nije, jednako tako mislim da nije grijeh uzeti jabuku sa drveta spoznaje.

Naravno mi ne znamo kakav bi nam život bio u tom rajskom vrtu. Ali znamo da nam sadašnji baš i nije nešto, pa ako bi se analogija vukla po tom principu, onda bi bilo bolje da nismo jeli sa tog drveta. Ali opet tu je i pitanje slobode, mi smo slobodna bića, pa smo i slobodni pogriještiti. I iz tih pogrešaka učimo :)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:15 pm

Chak,spoznaja dobra i zla se upravo odnosi na samostalnu volju,a to što je Eva pristala slušat laži jednog nečoveka i time prekršila bračni zavet ,izdala svoju ljubav od Boga-e pa eto ti haosa tad.
Znači ja ne govorim o našim brakovima,pogotovo ne o svome,već govorim šta se desi kad Božji brak zezneš,koje su posledice.
10 Zapovesti govore božjim ljudima,ne tom remixu ovih i onih ljudi,jer je Bog došao upravo to da posloži ,da napravi razdor,da se iskristaliziraju Božji od nebožjih.

Ephez je napisao/la:
Citat :
E sad da li je to loše što je Einstein spoznao?

Neznam ja šta je taj tip spozno,nisam tolko načitana,al verovatno je nanjušio neku zaveru pa je biser,but also sam i ja koja kaže da Isus nije umro,baš kao što zemlja nije ravna ploča.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:17 pm

A zašto misliš da postoje božji i nebožji ljudi, zar nismo svi stvoreni od jednog tvorca, Boga. I ako postoje nebožji ljudi, tko je stvori njih?
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimepon sij 03, 2011 12:22 pm

Bog je stvorio i jedne i druge,tj stvorio je i Lucifera,al je taj malac poželeo da bude ko Bog i desio mu se pad,al i dalje tip ima strahovite moći pa ga eto na Zemlji da bude "bog" nekima,dok je drugim BOG bog.
Evo kristalne bistrine :
Ponovljeni zakon 32,32 Jer trs je njihov od sodomskog trsa i od vinograda gomorskih; grožđe im je grožđe otrovno, grozdovi im grozdovi gorčine;
Ponovljeni zakon 32,33 njihovo je vino otrov zmijski, žestok jed otrovnice ljute.


Kad Bog priča o vinu priča o ljubavi pa je tačna i ona OPIJEN OD LJUBAVI
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:55 am

Svjesna si da se većina tj. sve Biblije i "Božje" knjige pisale nakon Isusove smrti. Mnogo je dodano i krivo interpretirano što nema veze s naukom koji je on želio prenjeti isto tako nema veze s mnogo toga. Kao što da je Đavao u biti "postao" sinonim zla, kraljem pakla tek 100 ako ne i više godina nakon smrti Isusove. Do tada je bila samo zmija u pitanju i zlo kao tjeleno biće se nije spominjalo( osim u zmiji), već kušnja.
A i mnoge stvari se ne bi trebale shaćati doslovno već kao slika koja je ondašnjem puku bila potrebna. Mislim da smo malo napredovali od tog vremena. Intelektualno i moralno.
Ako ništa prestali smo kamenovati ljude zubi sada samo upiremo prstom i oštrim jezikom zubo

A prijateljica i ja nemamo baš nešto više za razgovarati.. bar s mojeg stajališta. Ona se ljuti na mene jer sam ja prekinula s dečkom koji meni nije odgovarao, a ona je smatrala da ja moram biti kao i ona .. tako da s kim sam prvo bila da s njim ostanem do groba :/ što meni s 18 nije bilo ni na kraj pameti. A i dobro.. malo sam osorno rekla da vadi nos iz moje veze... moji tadašnji dečko bi je malo previše slušao kad je pričala kakva bi JA trebala biti u našoj vezi scratch mislim da loše procjenjujem karaktere ili je u pitanju bila ljubomora ili dosada u vlastitoj vezi :/
kako god bilo ništa to nije utjecalo na nastavak mog života
više je utjecalo( na negativa način) nešto drugo što nije iziskivalo nikakvo kajanje ili oprost.. već samo moju lošu procjenu i slabo srce na ljubav :/
Ali i to je zaboravljeno :) pošto su se stabilnost i sreća ponovno naselili u to područje :)
[Vrh] Go down
Star
Dinosaur
Star


Male
Broj postova : 391
Location : Zagreb
Registration date : 13.04.2010

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:56 am

Vidim da se tu več priča na veliko kao da je to sve potvrđeno i da se o tome sve zna. Biblija je sastavljena od raznih pričica za laku noć isto kao i crven kapica braće Grim ili pepeljuga. Jedini zanimljivi dio u cijeloj knjizi je sami postanak koji ostaje misterij i onaj dio o isusovom životu koji u stvari predstavlja učenje kako živjeti ali to je to.

Da ne skrečem sa teme previše... oprost i kajanje? želiš li se kajati radi nečega? ja ne, i nemam potrebu jer ako sam nekome naudio onda je to i zaslužio. To je isto kao i karma, ako misliš da ti oprost treba onda ti treba. Ljudi večinom imaju tendenciju preči preko toga roll pa onda i stvari prema tome funkcioniraju.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 10:59 am

Star je napisao/la:
Da ne skrečem sa teme previše... oprost i kajanje? želiš li se kajati radi nečega? ja ne, i nemam potrebu jer ako sam nekome naudio onda je to i zaslužio...
Ček, hoćeš reći da nikada nisi učinio ništa za što bi se trebao ispričati, čak niti slučajno ili u šali kažeš nešto, pa se to pogrešno protumači ili slučajno nešto napraviš što nisi htio ili pak u ljutnji kažeš nešto što ustvari ne misliš?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kajanje i Oprost - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kajanje i Oprost   Kajanje i Oprost - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kajanje i Oprost
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ask primitive101 (chat tema)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: