Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ask primitive101 (chat tema)

Go down 
+16
Akasha
Madonna
Sang Real
biga
Legionar
Alpha
Chakotay
wanderer
MoW
Blizzard
Skulptura
Green
flory
Melkior
primitive101
Ephez
20 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
Autor/icaPoruka
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimečet tra 26, 2012 7:18 pm

Sorry ,Primitiv gora sam od tebe po kilometraži ,sad me srce malo
drma ,puno je ,moram odmorit ,pa te vidim posle hug
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimečet tra 26, 2012 8:39 pm

Nekome nije jasno ni rađanje u Bibliji ,pa misle da su face ako naprave nogometnu momčad study
Meni se gadi kak se mene pljuvalo ,kao NEMAJČINSKI NASTROJENU !
Jebe mi se i gade mi se svi koji tako o meni misle !
Ja uopšte nemam živaca za decu i to što mi ovaj spusti u prolazu da dete TREBA mamu
e e e e e e e i za to mi se jebe jednostavno !
Dođe mi da dignem sidro i ODEEEEM a ne da se "popravim" !
Eto ,tako je to u mene !
A da mi neko seksom napravi dete , ubila bi i sebe i njega i to što uradi !
Tako da mi se slobodno nemojte obraćati po pitanju KAKVASITIMAMA !
Mrzim te gluposti i želim uživati !
Dali da ponovim da je meni ISUS REKO :
to je običan OKOT ?
E pa tako ,da ! study

Propovjednik 3,18
Još rekoh u sebi: "Ljudi se ponašaju tako da Bog može pokazati kakvi su uistinu, da su jedni drugima poput zvijeri.
Propovjednik 3,19
Jer zaista, kob ljudi i zvijeri jedna je te ista. Kako ginu oni, tako ginu i one; i dišu jednakim dahom, i čovjek ničim ne nadmašuje zvijer, jer sve je ispraznost.
Propovjednik 3,20
I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.
Propovjednik 2,17
Omrznuh život, jer mi se učini mučnim sve što se zbiva pod suncem: sve je ispraznost i pusta tlapnja.
Propovjednik 2,18
Zamrzih sve za što sam se pod suncem trudio i što sad ostavljam svome nasljedniku.
Propovjednik 2,19
Tko zna hoće li on biti mudar ili lud? Pa ipak on će biti gospodar sve moje muke u koju uložih sav svoj napor i mudrost pod suncem. I to je ispraznost.


Sve je to sranje i takva vrsta postojanja đe ti oš imat svoje male bogove (jer to deca jesu mamicama) je NULA !
I fala Bogu kaj mi nemamo familije ,ako žele bit s nama okej ,nek budu ,ako ne - mi to gonimo u kuuuurac ,eto ! 5


Hošea 2,1
"A djece Izraelove bit će brojem k`o pijeska u moru što se izmjerit` ne može ni izbrojit`. Umjesto da im govore: `Vi niste moj narod,` zvat će ih: `Sinovi Boga živoga.`

Izaija 49,21
I ti ćeš se u srcu svom zapitati: `Tko mi rodi sve ove? Bijah bez djece, neplodna, prognana i odbačena, pa tko ih podiže? Bijah, eto, sama ostala, a oni gdje su bili?`
Izaija 54,1
Kliči, nerotkinjo, koja nisi rađala; podvikuj od radosti, ti što ne znaš za trudove! Jer osamljena više djece ima negoli udata, kaže Jahve.
Izaija 54,13
Svi će ti sinovi Jahvini biti učenici, i velika će biti sreća djece tvoje.

Izaija 66,8
Tko je takvo što čuo, tko je takvo što vidio? Može li se zemlja u jednom danu napučiti? Može li se narod odjednom roditi? A tek što je osjetila trudove, Sionka rodi sinove!


Ako se jedna žena može PORODIT u jednom danu u 100 primjeraka ,il neznam(lupam)
e pa svaka joj "čast" ,a bit je na duhovnom rođenju ,i to će bit sreća !
I još piiiiiiiše SINOVI ĆE TI BIT UČENICI ,ali neeeeeeee ,jebote kurvini sinovi gledaju na Pavla ! Koji kaže ŽENA POD STOL ! I NEKA ŠUTI !
KO VAS JEBEEEEEE ,joj ,opasno pucam po šavovima , jel to SREĆA što ja ostajem na ovom forumu ,ili su na godišnjem ?

Gle ,Primitiv ova draga pjesmica je ko za nas tamo negde u Crnoj Gori ,a ? lolcina

[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimečet tra 26, 2012 9:49 pm

primitive101 je napisao/la:
ne shvatam jel ovo kritika ili pohvala ? Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 158397

Pa pohvala čovječe, slažem se s skoro svim šta si rekao.

@Ephez Tebi je bitno...meni nije.

Jel ja to čujem dobro, da slažete vi pjesmice? Volio bih pročitati koju. Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 158397
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet tra 27, 2012 12:03 am

eto i mene neko da pohvali :)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet tra 27, 2012 2:03 pm

Slava ti ,brate ...

Ja imala čudnu noć .
U 3 sata sam poblokirala dva fejsa , u želji da se smirim , i pronađem lozinku jednog bivšeg
profila ,i uspijem nekako .
I u čudu vidim da mi je prijatelj Nikola NG - CRO .(Angelina fan) - a baš sam pred spavanje mislila DI JE
I ja sretna da kao , eto imam "brata" ,i brišem ja sve prostote , psovke , do 5 ujutro miga
(jer znam da to ne voli ,neprihvatljivo mu)
Legnem spavat ... probudim se u kvalitetnih pol 11 , i pogledam - BLOKIRO ME 8)
Ni trepnula nisam study
Zatvorila taj profil , i vratila se na Alonu
Hladna ko led -
Danas mi se desilo još jedno čudo .
To mi se događalo u Bjelovaru , dok nisam imala novaca .
U dućanu gledam primamljivu hranu ,jer doma nemam ništ , i vidim LED SAM
Ne želim , i ne žudim .
Bog meni ubije svaki impuls želje , kad zatreba .
"Kršćani" mole Boga za hranu , mole za zdravlje , mole za svakakve pičke materine ,
ko da je Bog LIDL ,e !
Naruđbenice dobro da ne ispune ! scratch
I kad im se desi da "osvoje" đekpot = "dao bog" miga

A Biblija je jasna po pitanju ŠTA DAJE ISUS :

Ivan 14,27
Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem.
Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje.
Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši.


Duhovni darovi su od Boga , to je to što iskusiš .
Vidiš ,Prim - nije kršćanstvo ono što si čitao ,jer vragovi su izopačili najbitniju knjigu Bibliju - DO BOLA !
Gade mi se !
VREME JE SUDA !
I tako je jednostavno kako će to ići :

Matej 25,31
Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime,
sjest će na prijestolje slave svoje.
I sabrat će se pred njim svi narodi,
a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir
razlučuje ovce od jaraca.

Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva.
Tada će kralj reći onima sebi zdesna:
`Dođite, blagoslovljeni Oca mojega!
Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas
od postanka svijeta!
Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me;
stranac bijah i primiste me;
gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me;
u tamnici bijah i dođoste k meni.`

Tada će mu pravednici odgovoriti:
`Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te;
ili žedna i napojismo te?`
Kada te vidjesmo kao stranca i primismo;
ili gola i zaogrnusmo te?
Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?`

A kralj će im odgovoriti:
`Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!`

Zatim će reći i onima slijeva:
`Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim!`
Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti;
ožednjeh i ne dadoste mi piti;
stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me;
bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!`

Tada će mu i oni odgovoriti:
`Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna,
ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?`

Tada će im on odgovoriti:
`Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.`

I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni.


Po zaslugama .
Kako si pomogo čoveku , kako si mu pružio utjehu , kako si mu dao srce , i tako
sasvim JEDNOSTAVNA MATEMATIKA :

Dodaj onog ko tebe ne oduzme ,
oduzmi onog ko tebe ne doda .
Množi da bi dijelio ,
dijeli da se množi ..
.

(pjesnik sam malo zivili )

Matej 13,12
Doista, onomu tko ima dat će se i obilovat će, a onomu tko nema
oduzet će se i ono što ima.


Kontradiktornost u materijalnosm svijetu !
Kako da ...kad daješ - da još više imaš ?
U duhovnom se tako Kraljevstvo širi - umnažajući međusobnu ljubav ,eto
Duh Sveti jača kad se braća okupljaju i tad naravno da imamo šta za dati .

Matej 13,41
Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike
Matej 13,42
i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.
Matej 13,43
Tada će pravednici zasjati poput sunca u kraljevstvu Oca svojega." "Tko ima uši, neka čuje!
Matej 13,44
"Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode,
proda sve što ima i kupi tu njivu.
Matej 13,45
"Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem:
Matej 13,46
pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga.
Matej 13,47
"Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe.
Matej 13,48
Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace.
Matej 13,49
Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih
Matej 13,50
i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.


Tako sam ja bila sretna našavši TEBE , BISERU ljubi
Ti si ANĐEO koji radi za Boga .
Jednostavna je Biblija , Prim ... odmorio bi si mozak od svih muka teške filozofije , i utješio se lovely
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet tra 27, 2012 4:58 pm

NE ZASLUŽUJETE ISTINU


Zadnja promjena: Ephez; pet kol 17, 2012 6:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet tra 27, 2012 6:31 pm

cerek cerek cerek

Našla sam nešt iz davnina , baš dok sam se pitala što ostavi Crnu Goru prelepu ?
Gledam fejs fan pejđ , Crna Gora očara shock
al me prebaci surova realnost da ti moguće tamo nemaš ni sabijene ? cerek

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet tra 27, 2012 9:14 pm

hahaha buksovci su zapravo bogovi,al ih kao i Isusa malo ko kapira :))))
[Vrh] Go down
Izrael
Višestanični organizam
Izrael


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 43
Age : 47
Location : Hrvatska
Registration date : 15.08.2012

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimečet kol 16, 2012 8:13 pm

------------------


Zadnja promjena: Izrael; pet kol 17, 2012 6:20 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet kol 17, 2012 2:37 am

meni je zelja da sadrzaj moga Uma ima povratnu spregu sa stvarnoscu u sto vecoj mjeri,po mogucnosti da nema razlike izmedju to dvoje :***
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimesri lis 31, 2012 12:33 pm

Vladimir , pa đe s ti ?
Oprosti na nerazgovoru , javi se nekad .
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet stu 30, 2012 1:29 pm

Jel te još nema tu ?
Šta ima kod tebe ?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet stu 30, 2012 3:12 pm

Zar ne znaš da on ima permaban? Ako se i pojavi, odmah bi mogao nestati.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet stu 30, 2012 6:50 pm

@Ephez...tu sam,al sam izgubio volju za neke rasprave ;)
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepet stu 30, 2012 11:11 pm

Citat :
Zar ne znaš da on ima permaban? Ako se i pojavi, odmah bi mogao nestati.

Blizz , a kaje s tebom ? Zašt si malom stisnul CRVENO ?

Primitiv a šta je s tobom više ? Zaš neš privat bar razgovarat ?
Ako te smorile rasprave , pa da bar tu drobimo gluposti , jer je tema naša . scratch cuga
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimesub pro 01, 2012 4:45 pm

nekako sam u fazi duboke tisine ;) moze li onda da preko tisine lupetam gluposti :* ako moze,evo lupetam ga brate uvelike ;)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimesub pro 01, 2012 9:50 pm

Dobro je što si uspio pronaći tišinu - najveće mudrosti dolaze otamo: tiho se prikadaju, kao mačke, i ako nisi dovoljno budan proletjeće mimo tebe... Samo što je jako teško pronaći dovoljno tiho mjesto u metežu betonske džungle: neko mjesto gdje će da utihnu svi glasovi, osim vlastitog. Najbolje mjesto za razgovor sa svojom vlastitosti je neka osamljena planina, negdje visoko, gdje se može doći u dodir sa stvarnim svijetom, gdje se može osluškivati samo pjev vjetra i cvrkut ptica. Dok se ne vratiš otamo odakle si potekao, nećeš nikad znati kuda ideš...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimened pro 02, 2012 12:31 am

preljepo receno Arch :) da,bio sam na jednom brdu,cak nam je i struja u vikendicu nestajala,dakle totalna tisina,nula inputa preko usiju i nula inputa preko ociju(nakon sumraka)...Divno je bilo :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimened pro 02, 2012 12:51 pm

Da... a sad zamisli da živiš na takvom mjestu... Jesi? E, to ti je moj svijet! Kud god da se okrenem, samo prostranstvo i neometan pogled, ako ne idem nekud, može proći čitav mjesec da ne vidim žive duše. Okolina je 99% pod mojom kontrolom - ako želim tišinu i mir samo pogasim TV i komp. Zato nisam razvio nikakvu, čak ni podsvjesnu, želju za meditacijom, a shodno tome ni za ostalim stvarima tog tipa. Neprestano živim meditativno. U gradovima, na skupovima, čak i u vozilima tipa autobus - neprestano imaš ljude koji, bez pitanja, bez ustručavanja - zalaze u tvoj lični prostor. Taj zalazak u lični prostor, koji je neizbježan u vrevi, odnedavno smatram za glavnog sumnjivca za nastanak religije, duhovnosti, resantimanske umjetnosti.

Objekat u ličnom prostoru se instinktivno doživljava kao "ja" - i jednom kad imaš mnogo faktora u ličnom prostoru, od kojih ni jedan nije pod tvojom kontrolom, samim time smanjuje se snaga i samopouzdanje, smanjuje se volja - čovjek počinje sebe zamjenjivati sa masom... Odatle feminizacija, odatle instinkt krda i ropski mentalitet, jer su oni na samo 2-3 koraka daleko kad jednom netko počinje koristiti "mi" umjesto "ja"...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
bezimeni
Stanica
bezimeni


Male
Virgo Goat
Broj postova : 12
Age : 44
Registration date : 13.09.2012

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepon pro 03, 2012 8:06 pm

Archangel je napisao/la:
Da... a sad zamisli da živiš na takvom mjestu... Jesi? E, to ti je moj svijet! Kud god da se okrenem, samo prostranstvo i neometan pogled, ako ne idem nekud, može proći čitav mjesec da ne vidim žive duše. Okolina je 99% pod mojom kontrolom - ako želim tišinu i mir samo pogasim TV i komp. Zato nisam razvio nikakvu, čak ni podsvjesnu, želju za meditacijom, a shodno tome ni za ostalim stvarima tog ..

Slazem se s tisinom ali mislim fa su nam ljudi potrebni kako bi naucili nesto novo. Ako odes od svijeta i nemas kontakt sa drugima onda nisi ni trebao doci. Ovo govorim opcenito!Koja lekcija se naucila ako smo u stanju iz kojeg smo dosli? ja na to gledam tako.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimepon pro 03, 2012 9:26 pm

Mnogi dijele to mišljenje, ali, kako nas očiglednost uči, to nije dovoljno. Vidiš kakav svijet na kraju ispane kad se pretjera sa društvom. Dabome, ni apsolutni izolacionizam nije rješenje, ali, nije tu stvar u samoći, koliko u odmjerenosti. Ne samo društva, odmjerenosti svega. Sve sa čim se pretjera, pa da je najveći lijek i najveći užitak - na kraju se pretvara u opasnost i otrov. Razumljiv rezultat pretjerane šćućurljivosti (moj izraz) je gubljenje sebe, poprimanje mentaliteta mase (ili, sociobiološki ispravnije, "mentaliteta roja") - tek TADA, kad se razlike između ljudi iznivelišu, ujednače, bezmalo izbrišu - tek tada postaje sve više i više nemoguće da se ide naprijed. Na kraju se sve svede na neprestano ponavljanje jednog te istog, kao što vidimo na primjeru sekularnog humanizma i morala koji propovijeda religija. Humanisti, deisti i raznorazni idealisti, čak i kad eliminišu, na primjer, Boga iz jednačine, i dalje ne mogu shvatiti da je moguće postupati, misliti, osjećati, disati, živjeti - različito od drugih. Instinkt krda je već zavladao srcima, umovima i instinktima najučenijih, najinteligentnijih ljudi da je nezamislivo da neko začne neku, koliko-toliko, revolucionarnu ideju. Pogotovo etičku. Samo ponavljanje i reiteracija.

Priroda fiziološki ŽUDI za raznolikosti. Njoj, za njen posao treba različitost, što je veća moguća. Tek na taj način, stječe se preduslov da se u praksi, u stvarnosti okušaju raznorazne varijante i modeli da bi mogli neki preživjeti i razvijati se - a neki propasti.

To se zna. Ovo nije ništa novo. Ali se, istovremeno, ignorira. Nesvjesno se ignorira. Zašto? Vrlo jednostavno. Kad se previše upusti u masu, dobiješ mnogo tuđih misli, tuđih pogleda i očiju. Stvar sa tuđim očima je da sa njima nikad ne možeš gledati na stvari toliko dobro koliko sa svojim. Inače ne bi svatko imao svoj par. A u konačnici - imati toliko očiju znači sjebati i ono malo jasne slike što se ima. To znači - izgubiti FOKUS. Izgubiti iz vida ono što je najbitnije. I onoga što je najbitniji...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
bezimeni
Stanica
bezimeni


Male
Virgo Goat
Broj postova : 12
Age : 44
Registration date : 13.09.2012

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimeuto pro 04, 2012 11:30 am

Kada si odlucio otici na osamu ti si razbio svoj obrazac mase koja slijepo hoda kroz zivot ali prije ili kasnije moras se vratiti. Pitanje je kada je to sve puklo. Da li su prosle godine i oziljci postoje ili od rodenja imas poriv "nestati"?
Nekada su ljudi imali razvijenu svijest i zivjeli su idilicno. Danas to nije slucaj. Ako gledamo sa apekta duhovnog ta masa si ti, ja. Svi smo mi povezani ali unutar ove gustoce mislimo da smo odjeljeni. Ja ja ja je problem jer tako mislis da si odvojen i individua koja se razlikuje.
Religije i obrazovanje ucinili su covjecanstvo tupim. Sada cu ti ispricat jedan obrazac koji je nasljedan i obrqzacz obrazac imas glupe ljude ili bolje reci "spavace".
Kako dolazi vrijeme bozica pocinju sva ona sranja koja bozic nosi a jedan od njih je kicenje bora. Ne prolazi kod mene religija i njeni obrasci, a ni kod zene mi ali ona kaze da cemo okititi bor. Pa ja sada nju pitam zasto da kitimo bor kada nam to nista ne predstavlja(barem meni) a ona kaze da je to tradicija. Kakva je to tradicija? Zasto ga moramo okititi?Sto cemo time dobiti? Ljepotu unutar 4zida? Ovdje lezi problem.
Kao dijete moji roditelji su kitli bor i ja sam trebao poprimiti taj obrazac ali nisam. Kod mene je linija zavrsila i taj obrazac sam osvijestio. Shvacas li onda kako covjecanstvo funkcionira kada ovako banalna stvar se ne moze razbiti. Ja mogu sada reci:"ok ti kiti taj bor a ja idem na planinu meditirati dok ova farsa ne prode"
Nitko nema pravo "buditi"druge ljude jer alarm mora doci od same duse da bi postao svjeatan. Ovo kicenje bora u meni je atvorilo nekakav osjecaj koji moze biti lijep, ruzan cak i agresivan jer nije po mome ali taj osjecaj je potreban da bi se tvoja dusa razvijala i na kraju odvojila.
Ja sada znam da sve sto su me do sada ucili je jedna velika laz i svijet u kojem zivimo je laz ali ovo je trenutno moj svijet i mialim da sam dosao ovdje sa razlogom a razlog je da moram gutati price kako bih odvagao receno i pronasao lekciju za sebe.
S vremena na vrijem odem iz grada na osamu, ne ceato koliko bi trebao, i sa Majkom Prirodom razgovaram, ciatim ae od toksina ali osjecam da tamo ne mogu ostati zauvijek. Uvijek mogu doci ali ostati ne mogu jer imam jos nesto za obaviti.
Uostalom poceli au puhati neki drugaciji vjetrovi i uskoro cemo vidjeti sto je prava istina. Uostalom ti, ja svi ovi ljudi koji su na ovakvim portalima maju aktiviran alarm i svatko ce traziti svoju istinu. Mi koji smo trenutno na Zemlji, kazu, da smo najhrabriji od hrabrih. Budi u masi, pricaj im svoju viziju, ne ostavljaj ih jer mozda si ti triger nekome spavacu.
pozdrav!
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimeuto pro 04, 2012 7:26 pm

Čoče, nisam ti ja jedan od tih na koje misliš. Nikud nisam bježao, ja potičem odavde gdje sam sad. Ko zna, da sam ikad živjeo drugačije i na drugom, prometnijem mjestu, a zatim "pobjegao" u osamu - pitanje je šta bi izraslo od mene. Kod takvih bjegunaca je slučaj da oni, nehotice, sa sobom u osamljenost ponesu i svoje stare demone - koji ih nerijetko unište tako same i bez vanjske pomoći. Valjda im zato i treba masa, da te demone u njoj utope i razvodne.

To što spominješ kićenje bora i to kako se ti, muškarac, razlikuješ od svoje supruge, žene, je prava prilika da dokonaš kakvi sociobiološki mehanizmi (zamke) su tu na djelu. Uzmi za početak jedan esej na koji sam nabasao, "Feminizacija Muškaraca" (LINK 1, LINK 2) da bi shvatio na koji tačno način dolazi do stvaranja psihologije krda u nekom čovjeku. Vidiš, vjerovatno nisi znao da te žena vara. I da zapravo ti njoj nisi muž. To je nešto što većina tzv. muževa ne zna niti o tome razmišlja. Ona je udana za ALFA-mužjaka u čoporu i odana je prvenstveno njemu. Ti si se, eto, našao tu pri ruci kao otjelotvorenje tog Alfe, ali ti nisu on. Taj Alfa je društvo u kojem se nalaziš i ti i žena, okolina, kultura, civilizacija. Ti si surogat muža jer je "stvarni" muž tvoje žene apstraktan: sa njim se ne može pariti niti sa njim zatrudnjeti - tu tek uskače pojedini muškarac, i prvenstveno iz toga razloga. Kićenje bora, držanje do običaja svoje okoline, poslušnost autoritetu - to su tipične osobine arhetipne ženke, kao što su nezavisnost, ponos, borbenost, antagonizam i sklonost određeenom "anarhizmu" tipične oznake arhetipnog mužjaka.

Upravo zato, u današnjim "naprednim" društvima, vlada netrpeljivost i nepovjerljivost prema onima koji su nepokoreni, prema nezavisnim jedinkama, prema onima koji zaista "drže do sebe" (to se ponekad navodi kao vrlina i u današnje vrijeme, ali ako se malo bolje razmisli vrlo lako se shvaća da je to samo pojmovni trik - još jedno sredstvo kontrole potencijalnih pretendenata na poziciju Alfe) - jer ih doživljavaju kao prijetnju. Stoga, njihov instinkt ih tjera da ih ili pokore ili unište; nažalost, ni jedno ni drugo im ponekad ne polazi za rukom - taj apstraktni Alfa uopšte nije muškarac, već kako ga je ponekad nazivam, "žena sa hroničnim PMS-om". On ne zna da vlada, a hoće da vlada. Ne može shvatiti ni razikovati pojam "disciplina" i "kazna" - i taj hendikep prenosi i na ostale ljude. Odatle imamo agresivnost u današnjem svijetu i međusobnim odnosima, pathos agresivnosti, koja je iznakarađeni pokušaj dominacije. Zašto iznakarađeni? Zato što je uspješan samo kod unaprijed oštećenih ljudi, dok, po navici, one "zdrave" uništava, ponekad i fizički i genetski.

Na kraju te jednačine, oni koji su se pokazali i koji se pokazuju kao "napredni" i "uspješni", ironično, upravo su oni koji su se izgubili, koji su svom Alfi dali sve što su imali, čitavu svoju ličnost, a on im je zauzvrat zaglavio kuronju - oduzeo im je budućnost, oduzeo im je njihov božanski potencijal i od njih napravio zamjenjive dijelove jednog ogromnog stroja.

Ja samo mogu zahvaliti svom slučaju što me je stavio ovdje gdje jesam. Jer da nisam tu gdje jesam, ne bih ni postojao. Odrastao bi u jednog fantoma sebe, jednu sjenku koja se boji svakog oblaka...

A za neko "buđenje mrtvih" nisam pretjerano zainteresovan. Znao sam ja i to raditi, ali takvi "spavači" se samo okrenu da drugi guz i nastave spavati. Jedino što mi preostaje je da ne dozvolim svojoj djeci da zaspe i zamru u taj hiljadugodišnji san prepun noćnih mora. Mogu dati sve od sebe da zaštitim sebe i one koje volim i koje računam u dijelove mog "ja" - a šta će drugi raditi, to je njihova stvar. Neka samo cuclaju karu svom Alfi, ako im već to toliko prija - ja samo znam da takve ne želim kod sebe i pri sebi...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
bezimeni
Stanica
bezimeni


Male
Virgo Goat
Broj postova : 12
Age : 44
Registration date : 13.09.2012

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimesri pro 05, 2012 4:09 pm

Uh!!! alfa muzjak, muskarac-zena, Darwinova teorija. Ocigledno sam negdje nesto pogresno shvatio kroz napisane tekstove. Mislio sam da si na drugacijem tragu ali ocigledno sam citao tekst sa svojim nacinom razmisljanja. Bilo kako bilo, zelim ti sve najbolje u daljnjem zivotu. Lijep pozdrav!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitimesri pro 05, 2012 5:10 pm

jako ljepo razmisljanje Arch,kad budem imo vremena procitacu te linkove :)

takodje se slazem i sa ovim sto bezimeni govori...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ask primitive101 (chat tema)
[Vrh] 
Stranica 17 / 18.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» O sportu... (chat tema)
» Firefox tema
» Kreacionizam
»  Fotografska natjecanja 2011. godine
» Interesantna tema o NLO-ima na 24 sata

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: