Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što je stvorilo Boga?

Go down 
+16
matko22
waldox
Bella.Lilly
geapura
2pac
Alpha
Zyon
Archangel
wanderer
Chakotay
Skulptura
primitive101
MoW
Jedi Mind Tricks
Hladni
jureh
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 11:37 am

Mene je oduvijek zanimalo kako se u ljudima rodila zamisao (koja danas vlada) da smo mi ODVOJENI od Apsoluta, tj. da je Bog uvijek tamo negdje i gleda, a mi smo nedostojni.
Da li je taj fazon došao s pojavom manipulacijskog Polja kralja zemlje?
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 4:38 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:

Da li je taj fazon došao s pojavom manipulacijskog Polja kralja zemlje?

Sasvim moguce. Jehova u hriscanstvu, Mara u budizmu. Secas se koliko je prim pisao o tome.


Novus ordo seclorum je napisao/la:
Mene je oduvijek zanimalo kako se u ljudima rodila zamisao (koja danas vlada) da smo mi ODVOJENI od Apsoluta, tj. da je Bog uvijek tamo negdje i gleda, a mi smo nedostojni.

To je najobicnije ludilo.
Bog kao Kreator je u svemu ali sve nije Bog.
Apsolut je sve ali sve nije Apsolut.
To je jedna zackoljica koja trazi razresenje. Ne vidim nacin da se to razresenje moze naci u Spoljasnjem.
Na Ezotericnom tj. Unutrasnjem planu je vec situacija zahvalnija. Postoji onaj univerzalni zakon koji kaze MISAO JE KREATIVNA. Mislima tj. umom kreiramo svoje identitete jer jedino preko njih nase JA moze da zivi i iskusava svakodnevnicu da ne kazem samsaru. Da bi bilo koji od tih kreiranih identiteta zaziveo i ziveo nuzna je identifikacija sa njim.
Identifikovani sa njima mi se neprestano pretacemo iz jednog u drugi identitet, cas smo u identitetu sina pa brata pa studenta, forumasa, prijatelja, zavodnika, momka, igraca u kladionici, jebaca i td. i td. i u svakom od njih imamo taj osecaj ja. Iako svaki od njih ima i svoju specificnu energiju, telesni stav, boju glasa, zivotnu filozofiju, odredjene godine zivota, ciljeve, mi za svaki od njih kazemo "ja". Nuznost njihovog kreiranja i identifikacije sa njima radi boravka u ovoj svakodnevnici ( to je hod po vertikali nanize) sa jedne strane i nesvesnost manifestovanih identiteta sa druge strane za posledicu ima da umisljamo kako je svako "malo ja" JA, sto je apsurd. Tek osvescivanjem identiteta pocinjemo jedno odvajanje, deidentifikaciju, izgradjujemo Posmatraca pa Svedoka i otkrivamo ono JA koje je sustinski Izvor svih tih identiteta; to je vec hod po vertikali navise. Tada postaje jasno da je JA u svakom identitetu ali da nijedan identitet nije JA. Tako se princip koji vazi za Boga ili Apsolut preslikava na nivo ljudskosti. I to je pocetak traganja jer i to JA je tek ispoljenje Viseg. Dok se krecemo samo horizontalom normalno je da se osecamo odvojenim od Boga/Apsoluta jer smo "odvojeni" cak i od samog naseg JA. To JA bitise na horizontali pomocu "malih jaova" ali se samo nalazi na Vertikali, ono nije od ovog sveta. Zato je nuzno naci nacin kako se penjati vertikalom, razlikovati horizontalu i vertikalu, kako uci u neki identitet, kako izaci iz njega, kako istovremeno biti na horizontali tj. u nekom identitetu a istovremeno biti na vertikali, znati nacine penjanja i postati svestan onoga sto te vuce dole. Naravno, ne postoji ni horizontala ni vertikala jer su one Jedno ili bolje receno Ni-Jedno. Sve je ispoljenje Apsoluta pa i nasa iluzija postojanja Sveta.


[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 5:15 pm

Još nisam došao do tog stadija da osvjestim pojedini identitet i otkrivam JA u njemu
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 6:00 pm

Nasa kreacija ne moze a da ne sadrzi u sebi principe Kreacije definisane Bogom/Apsolutom.
Mi je samo ponavljamo, svesno ili nesvesno.
Nemamo mi tu nikakav izbor. Ona je uvek prisutna.Pogledaj sta ti kazes - Još nisam došao do tog stadija da osvjestim pojedini identitet i otkrivam JA u njemu.
I sada ko to kaze? Neko je tu posmatrao nekog i izveo neki zakljucak. Onaj ko je posmatrao nije ono sto je posmatrano. Vidis li tu distancu? taj rascep. On je suptilan ali ce se uvek javiti kada svesno nesto radimo. Biti svestan svojih fizickih oseta, osecanja, misli, sebe, to je nacin.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 6:10 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 6:31 pm

leont je napisao/la:

I sada ko to kaze? Neko je tu posmatrao nekog i izveo neki zakljucak. Onaj ko je posmatrao nije ono sto je posmatrano.

Wow! Ovo je mind blow
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimesri ruj 23, 2015 5:45 pm

Setio sam se jedne lekcije iz Kursa o cudima koja se tice identiteta, cula i tela i koja daje nacin kako preokrenuti smer Kreacije u svoju korist.

U procesu Kreacije stvorena su nasa tela da idu ovim svetom i opremljena su culima da bi cula svedocila  kreacije nasih umova. Identifikacija sa kreiranim je uslov uspesne kreacije a cula, verne sluge, imaju zadatak da pronadju u svetu dokaze istinitosti misli kojima je realizovana kreacija. I sve je to ok, sve to lepo funkcionise ali gde nastaje problem?

Celog zivota stvaramo i rastvaramo nase identitete jer jedino pomocu njih mozemo da zivimo ovaj svakodnevni zivot. Caka je sto da bi ih stvorili mi moramo da im udahnemo zivot a to cinimo upravo identifikacijom sa njima. I u toj tacci  ako proces nije svesno vodjen  a najcesce nije, ostajemo u toj identifikaciji, u tom identitetu i za njega sa potpunim pravom, jelte, kazemo da smo to mi odnosno to sam - ja. A onda kreiramo drugi identitet pa i za njega kazemo isto - to sam ja, pa treci - ja, pa cetvrti - ja i tako stotine njih i za sve njih kazemo isto - ja. I ne vidimo  da smo stotine razlicitosti proglasili jednim te istim - ja. Nazvali smo ga Licnoscu, Osobnoscu, umisljajuci da je to nesto celovito, kompaktno, pripisali mu jednost iako je ono mnostvo. Tako ostajemo zarobljeni u polju svojih identifikacija i slepi za ono Vise. Naravno, mozemo mi da formiramo niz religijskih ( duhovnih ) identiteta koji ce verovati u neke svoje bogove, zastupati ova ili ona ucenja, nakrcati ih svakojakim znanjima ali to nimalo ne menja situaciju da su to samo identiteti i nista vise.

Lekcija kaze:

“MOJE oCI, MOJ JEZIK, MOJE RUKE, MOJA STOPALA DANAS IMAJU SAMO JEDNU SVRHU; DA SE DAJU
HRISTU DA IH KORISTI DA BLAGOSLOVI SVET ..."

U polju identiteta tj. nase uobicajene svakodnevnice, ko je taj ko gleda nasim ocima? ko slusa nasim usima? ko govori nasim jezikom? hoda nasim stopalima?
Jasno, to su nasi identitet.
Nasa zarobljenost u identifikacijama primorava  cula i telo da sluze  identitetima. Cula i telo nemaju nukakav izbor. Ali, kako lekcija kaze, mi mozemo svoja cula/telo da predamo Visem, da to Vise gleda nasim ocima, govori nasim jezikom, hoda nasim stopalima.

Odmah ce se otvoriti Emocionalni Centar a posto je Intelektualni Centar nasim mentalnim usmerenjem vec otvoren, mi time udruzujemo dve gune tako da ce se i treca automatski
prikloniti njima i vec smo na vertikali. Nismo vise mi ti koji gledamo, slusamo, hodamo.

Kroz nase oci vise ne gleda cas jaedan cas drugi identitet. Gleda On/Ona kome smo predali
svoje oci,  javlja se sasvim nova percepcija stvarnosti, drugojacije misli, osecanja, javlja
se ekstaza i otkriva nam se specificno Znanje koje je bilo van dometa bilo kog identiteta.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitimesri ruj 23, 2015 6:37 pm

Bajansi i ples mogu u pocetku da olaksaju ovu predaju Visem  a posle to ide lako jednim unutrasnjim cinom.

https://www.facebook.com/narayani.costa.7/videos/vob.100003235626933/745634338887747/?type=2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što je stvorilo Boga? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Što je stvorilo Boga?   Što je stvorilo Boga? - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što je stvorilo Boga?
[Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Evolucija Boga
» Moralnost bez Boga
» Quinque viae - 5 argumenata za postojanje Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: