Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Provjereni recepti :zubo:

Go down 
+14
urbanaaa
nino_kvisko
Michael Wittmann
None
Stripy
malena
sanja
Gringo
because the night
meli
Nefertiti
Svjetloisjena
floridana
Merkurica
18 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet sij 11, 2008 9:37 pm

Mislim, što reći.
Podijelite s nama provjerene recepte!
Počet ću sa ZAGORSKIM ŠTRUKLIMA

Dakle, tadam tadam party
ZAGORSKI ŠTRUKLI

potrebno:
40 dkg brašna
120 dkg svježeg kravljeg sira
25 dkg maslaca
5 jaja
1 l vrhnja
sol, 1 žlica ulja

Napravite čvrsto tijesto od brašna, jednog jajeta, žlice ulja i malo slane vode. Miješajte dok se ne pojave mjehurići. Oblikujte kuglu od tijesta, a zatim je premažite uljem i pokrijte toplom krpom. Ostavite da miruje desetak minuta, a za to vrijeme pripremite smjesu od sira.
Sir pomiješajte s jajima, dodajte sol i 10 dkg rastopljenog maslaca i miješajte dok smjesa ne postane glatka.
Stol pospite brašnom i na njega stavite tijesto koje razvucite tako da bude tanko kao papir. Kad tijesto razvučete, premažite ga masom od sira, poprskajte s 10 dkg rastopljenog maslaca i zarolajte. Tijesto isijecite rubom tanjura na 20 komada i kuhajte u vreloj vodi.
Tavu premažite uljem, u nju stavite kuhane štrukle, pospite ih ostatkom maslaca i prelijte vrhnjem. Stavite u pećnicu da se peku 20 min. na 200 stupnjeva.
Dobar tek


Zadnja promjena: ; pet sij 11, 2008 9:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet sij 11, 2008 9:39 pm

Evo i slika za Nefertiti.
Nemojte štrukle staviti u ovakvu duboku tepsiju u kakvu sam ja stavila, nego bolje stavite u širu i veću tako da štrukle ne stavljate jednu na drugu, nego jednu pokraj druge ;)

Provjereni recepti :zubo: Truklezo4
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet sij 11, 2008 9:41 pm

bravo lilith. baš me zanimao taj recept je inaće voli sve od sira.
a ima godinama da nisam valjalja to tijesto :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet sij 11, 2008 10:06 pm

Meni je problem razvlačenje tijesta Boink

Inače ovo gore zvuči i izgleda SUPER! klopa
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon sij 14, 2008 7:15 pm

Jao koje dobre štrukle (ili dobri štrikli ili dobri štruklji confused )
Zazubice mi rastu.... klopa
Svaka ti čast Lilith, majstorica si na kvadrat bravo
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimesri sij 23, 2008 4:18 pm

Croissant iliti kroasani zubo
slijedi provjereni recept koji je grješno, ali grješno dobar bic

potrebno:

4 velike tepsije zubo
1 kg oštrog brašna
2 žličice soli
1 žličica šećera
1 dcl ulja
1/2 l mlijeka
1 kocka svježeg kvasca
2 plava kisela vrhnja
2 jaja
1 margarin

Postupak:

U pola litre toplog mlijeka stavite žličicu šećera i kocku svježeg kvasca i ostavite desetak min. da se digne.
U brašno stavite 2 žlice soli, 1 plavo vrhnje, 1 dcl ulja i to sve zamijesite s pola litre mlijeka u kojem se digao kvasac.
Kad ga izradite, tijesto tanko razvaljajte i naribajte na njega jedan margarin i zatim takvo tijesto urolajte kao štrudlu.
Zatim ga opet ponovo tanko razvaljajte i kad ga razvaljate, napravite male kroasane koje složite na tepsiju na koju ste prethodno stavili masni papir.
Kad ste kroasane složili u tepsije, istucite dva jajeta zajedno s jednim plavim vrhnjem i premazite s tom smjesom kroasane. Možete na njih staviti sezam, sol, mak ili nešto drugo. Ostavite ih da se dižu 2 sata.
Nakon 2 sata stavite ih u pećnicu zagrijanu na 200 stupnjeva i pecite ih 25 minuta.
Dobar tek!

Before

Provjereni recepti :zubo: 01qz4.th

After

Provjereni recepti :zubo: 04ff4.th
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimečet oľu 27, 2008 6:33 pm

Nedavno sam pravila rolat od špinata. Super je za tulume, žurke i derneke....party
nemam tu sliku stavim je za vikend, ali zato imam recept

Šinat rolada

1 šalica mlijeka
2 šalice brašna
½ margarina (ja sam stavila maslac)
½ kg špinata ili vrećica smrznutog (ja sam koristila smrznuti i mislim da nije bilo 500g nego 450 g)
4 jaja
Istopiti margarin, dodati brašna, mlijeka, posoliti, dodati žumanjke i špinat (otopljen i ocijeđen) dodati bjelanjke.
Toplo saviti u roladu.


Fila

oko 300g svježeg sira
200g šunke
1 vrhnje (koristila mirelam piše da treba plavo)

Nafilati, zarolati, izvana namazati vrhnjem i posuti naribanim sirom.


A ovako to izgleda u poprečnom presjeku, i jako je efektno na tanjuru.

Provjereni recepti :zubo: Roladans6


Zadnja promjena: Nefertiti; uto tra 08, 2008 1:08 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimečet oľu 27, 2008 7:05 pm

Nefertiti je napisao/la:
Nedavno sam pravila rolat od špinata. Super je za tulume, žurke i derneke....party
nemam tu sliku stavim je za vikend, ali zato imam recept

Šinat rolada

1 šalica mlijeka
2 šalice brašna
½ margarina (ja sam stavila maslac)
½ kg špinata ili vrećica smrznutog (ja sam koristila smrznuti i mislim da nije bilo 500g nego 450 g)
4 jaja
Istopiti margarin, dodati brašna, mlijeka, posoliti, dodati žumanjke i špinat (otopljen i ocijeđen) dodati bjelanjke.
Toplo saviti u roladu.


Fila

oko 300g svježeg sira
200g šunke
1 vrhnje (koristila mirelam piše da treba plavo)

Nafilati, zarolati, izvana namazati vrhnjem i posuti naribanim sirom.

nešto slično sam i ja jednom pekla. fino je ispalo.
daj samo promijenio ovu boju fonta u neku vidljiviju, oči me bole kad čitam taj recept
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimečet oľu 27, 2008 7:10 pm

Evo jedan recept za domaći tartar umak. Mrzim one kupljene koji su puni svakakvih Ejeva i konzervansa i svačega i na kraju imaju neki umjetan okus. Prijateljica me je naučila kako napraviti domaći.

Treba izmješati majonezu (meni je najbolja lagana s jogurtom), vrhnje, malo limunovog soka, nasjeckati nekoliko krastavaca (na skroz sitne komadiće), malo češnjaka i žlicu senfa. I uživati u okusu...
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet oľu 28, 2008 12:06 pm

meliJ je napisao/la:

daj samo promijenio ovu boju fonta u neku vidljiviju, oči me bole kad čitam taj recept
Ups sorry, face
napravila sam samo coppy paste iz svog foldera i zapamtio je bojicu, confused svašta.

Žuta je mnogo bolja...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet oľu 28, 2008 12:15 pm

Definitivno žuta. Sad se super vidi!
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimened oľu 30, 2008 11:35 pm

salata a la d&d

skuhajte blitvu i krumpir, skuhano narežite, pomiješajte, začinite s uljem i soli i narežite u to češanj češnjaka.
koprive očistite i stavite kuhati u malo vode. kad se skuhaju, procijedite ih i pomiješajte s blitvom i krumpirom.
u to možete staviti i sitno nasjeckan svježi peršin.
dobar tek cerek
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimened oľu 30, 2008 11:37 pm

nisi rekla s kojim uljem začiniš study
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimened oľu 30, 2008 11:40 pm

floridanamama je napisao/la:
nisi rekla s kojim uljem začiniš study
jao, jao, kazni me bičem da više nikad takav propust ne napravim. moli
gringo i ja (jer je on opsjednut koprivama, lol) smo začinili suncokretovim, ali finije je s maslinovim :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimeuto tra 08, 2008 1:09 pm

Napokon stavih slikicu uz recept. zubo

A sad imam slikicu muffin-a a nemam recept tu....e jesam ovca face
Dok sve ne kompletiram neću postati...a to bi moglo potrajati.....suspect
[Vrh] Go down
because the night
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Age : 50
Registration date : 06.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepet tra 11, 2008 12:04 pm

želim dobar recept za hobotnicu (osim salate, a peku nemam)
[Vrh] Go down
Gringo
Višestanični organizam
Gringo


Male
Leo Snake
Broj postova : 37
Age : 46
Location : Đakovo
Registration date : 21.03.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimened tra 13, 2008 11:48 am

Binah je napisao/la:
salata a la d&d

skuhajte blitvu i krumpir, skuhano narežite, pomiješajte, začinite s uljem i soli i narežite u to češanj češnjaka.
koprive očistite i stavite kuhati u malo vode. kad se skuhaju, procijedite ih i pomiješajte s blitvom i krumpirom.
u to možete staviti i sitno nasjeckan svježi peršin.
dobar tek cerek

da...bolje bi bilo maslinovo ulje. Binah, mislim da si zaboravila spomenuti da smo kao začine dodali i dobričicu i mlade listove stolisnika koji su se kuhali sa koprivom. Njima j epotrebno svega par minuta kuhanja. Divlje povrće ne kuhati duže od par minuta jer će izgubiti hranjivost. lol!
ali ja nisam opsjednut koprivama. :D
opsjednut sam svim biljkama
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimened tra 13, 2008 7:55 pm

Gringo je napisao/la:


da...bolje bi bilo maslinovo ulje. Binah, mislim da si zaboravila spomenuti da smo kao začine dodali i dobričicu i mlade listove stolisnika koji su se kuhali sa koprivom. Njima j epotrebno svega par minuta kuhanja. Divlje povrće ne kuhati duže od par minuta jer će izgubiti hranjivost. lol!
ali ja nisam opsjednut koprivama. :D
opsjednut sam svim biljkama
da, da, zaboravila sam na te začine....zapravo, mislila sam da dobričicu nismo ni stavili confused.... uglavnom - da zubo

a za koprive... ma to ja malo volim pretjerivati cerek
[Vrh] Go down
because the night
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Age : 50
Registration date : 06.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 4:49 pm

a zasto meni nitko neće predložit kak da napravim hobotnicu: Nego sam "uguglaj si! evil

hoću recept, moze i za salatu. neću u google, hoću tu od vas..

inače imam ideju, staviti u rižoto od morskih plodova narezanog pršuta i feta sira na kraju. meni se to čini super, a vama?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 5:50 pm

nisam nikada pravila jelo od hobotnice, zato ti ni nemam što napisati ili predložiti.
ali u principu kod salate ne možeš puno fulati. salata kao salata. sitno nasjeckaš glavicu zelene salate, skuhaš krumpir, narežeš crveni luk, narežeš malo maslina, to pomiješaš, u to ubaciš sitno nasjeckanu hobotnicu, ako voliš tunjevinu, staviš i konzervu tunjevine, a uz to ti onda fino paše i sir...npr. gouda ili neki bolji ako želiš. isto ga narežeš na kockice i ubaciš u salatu. začiniš octom, solju i paprom i s malo limunovog soka.
ocat stavljaš u vrući krumpir....

a što se tiče kombinacije pršuta i morskih plodova, a zašto ne? zubi
netko ne voli miješati ta dva okusa, ali ako ti voliš, onda pomiješaj.
[Vrh] Go down
because the night
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Age : 50
Registration date : 06.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 5:55 pm

ne, ne....ne ide tak hobtonica na saltu, ima poseban recept, nema nikakve zelene salate uz to ..

nekak mi se čini da ocat "ubije" ono najfinije kod tog divnog mesa
zapravo, ona je sva žilava, šta bi bila divna...

ma znam, za predjelo rižoto od morskh plodova, a glavno jelo, riba (pastrva ili škarpina ili šta ja znam) i krumpir iz pećnice.isuse, ubit ću se , kako je to fino tongue


Zadnja promjena: because the night; pon tra 14, 2008 6:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 5:59 pm

hm...samo sam jednom jela dobru salatu od hobotnice.
u drugim restoranima stave dosta tog octa i imaš pravo, baš bude prejak okus, ni meni se to tako ne sviđa.
a inače, obožavam kombinaciju zelene salate, ribe i sira.

stavi onda samo limunov sok umjesto octa.
[Vrh] Go down
because the night
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Age : 50
Registration date : 06.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 6:08 pm

ja sam ju jela ko klinka na moru često...moj bratić ju je sam izronio i donio svježe napiknutu na osti

i tako..

a nisam znala da se zelena salata može kombinirat s ribom

e, a ana ugarković!! obozavam njenu emisiju
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:30 pm

Moja baka je hobotnicu kuhala i onda kad je konalčno omekšala dodala krumpir i još kuhala dok nije sve omekšalo...

Na salatu sam probala s lukom (crvenim, tanko narezanim), malo octa i puno maslinovog ulja, soljeno naravno. Bilo je u restoranu pa nisam pitala dodaju li još nešto. Nije bilo loše ako me sjećanje ne izdaje jer je prošlo već gotovo dvadeset godina odonda mudri
[Vrh] Go down
because the night
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 493
Age : 50
Registration date : 06.02.2008

Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitimepon tra 14, 2008 8:33 pm

a našla sam fine recepte, al kak ću ju očistit, piše da treba oči iskopat

Provjereni recepti :zubo: 1695iyu

a di je opće ima? na dolcu? friška, smrznuta, kakva? očišćena,. s utrobom, bez nje?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Provjereni recepti :zubo: Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Provjereni recepti :zubo:
[Vrh] 
Stranica 1 / 7.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Recepti :D razno raznii

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: