Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 tko zeli vjecni zivot?

Go down 
+33
Gea
Legionar
josip21
Michael Wittmann
Jaykof
Berny_Sinara
Casper
Hapa
cmcool
janko.kunstek@gmail.com
None
Blizzard
XPmaN
floridana
Yado
Nefertiti
Sentinel
Svjetloisjena
zvezda
userNejm
Merkurica
sanja
Aleksandar Veliki
isus dolazi uskoro!
Galileo Galilei
malenaivi
kayser
silver
vladimir
gloria_g
malena
Alpha
Tutankhamon
37 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:32 pm

ajmo ljudi, malo zabave face
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:37 pm

gloria_g je napisao/la:
u početku si me nasmijavao ikd.
a sad me plašiš.... face

plaši me ideja postojanja ljudi kao ti - i usrdno ću se moliti da vas nema puno...i nadati se...... face affraid



nece nas biti puno, jer je Pavao rekao da cemo biti izmet svijeta i Isus je rekao da ce nas svijet mrzit zbog njega i njegova imena, ali ja se ne bojim jer se imam u koga pouzdati.

a Jahve kaze da ce ga mnogi zvati u onaj dan ali se on nece odazvati(mogu dati i citat)
a Isus kaze da nece svaki koji mu govori : gospodine ,gospodine, uci u kraljevstvo nebesko, nego onaj koji vrsi volju Oca moga.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:38 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
pa dobro ikd! upzorio si nas OK. i sto sad. cemu onda daljnji postovi.


prico si mi o muslimanima, reci mi kako to da u kuranu pise da Isus nije umro na krizu i da je bio obican covjek, a u bibliji pise da je Isus, Bozji Sin i da se jedino preko njega mozemo spasiti, jer je Isus rekao da je on put, i da po njemu dolazimo k Ocu.
meno se cini da to nije od istog Boga, jedan je krivi, a u bibliji pise da se spasavamo vjerom, a u kuranu djelima i u bibliji se grijeh oprasta na koljenima, Bogu, a sad neznam kako se oprasta grijeh prema kuranu, meni ovo govori da to nisu isti Bogovi, ali znam da osjecam djelovanje Duha Svetoga, a i potop je dokazan, postoje sotonisti, postoji grad na kojem netko vlada i smatra sebe, ne kraljem, nego svetim ocem, a kao prvo samo je Bog svet, a u bibliji lijepo pise da je samo jedan Otac, a to je Bog, znaci imamo covjeka koji se naziva Bogom, cak je i vjerovanja promjenio, a to isto pise da ce promjeniti zapovjedi(4 zapovjedi je promjenio)...
Nažalost, ne poznaješ Kuran, pa tako i pišeš.

sto sam krivo napisao, meni je kljucno ovo oko Isusa, to se ne slaze!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:40 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
pa dobro ikd! upzorio si nas OK. i sto sad. cemu onda daljnji postovi.


prico si mi o muslimanima, reci mi kako to da u kuranu pise da Isus nije umro na krizu i da je bio obican covjek, a u bibliji pise da je Isus, Bozji Sin i da se jedino preko njega mozemo spasiti, jer je Isus rekao da je on put, i da po njemu dolazimo k Ocu.
meno se cini da to nije od istog Boga, jedan je krivi, a u bibliji pise da se spasavamo vjerom, a u kuranu djelima i u bibliji se grijeh oprasta na koljenima, Bogu, a sad neznam kako se oprasta grijeh prema kuranu, meni ovo govori da to nisu isti Bogovi, ali znam da osjecam djelovanje Duha Svetoga, a i potop je dokazan, postoje sotonisti, postoji grad na kojem netko vlada i smatra sebe, ne kraljem, nego svetim ocem, a kao prvo samo je Bog svet, a u bibliji lijepo pise da je samo jedan Otac, a to je Bog, znaci imamo covjeka koji se naziva Bogom, cak je i vjerovanja promjenio, a to isto pise da ce promjeniti zapovjedi(4 zapovjedi je promjenio)...
Nažalost, ne poznaješ Kuran, pa tako i pišeš.

sto sam krivo napisao, meni je kljucno ovo oko Isusa, to se ne slaze!
ako te zanima, pročitaj Kuran pa procjeni. sigurno ti neću citirati.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:45 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Opet Ognjeno jezero...tuluuuum!

IKD...nemas pojma o cemu pricas...pojma...nikakvog... lolcina

ako ti tako kazes onda je tako, samo mi reci na koji grad se misli u otkrivenju 18 i koje znacenje ima ognjeno jezero??? rekla si da razumijes bibliju

ako ti tako kažeš onda je tako, samo mi reci na što se misli kad se kaže "Nemoj vrijeđati na niti jednoj osnovi, pogotovo ne vjerskoj", koje ima značenje niti jedna osnova, pogotovo vjerska??? rekao si da razumiješ pravila foruma.


nije to uvreda, nego tebe boli istina, ti si govorio da si vjernik a bludnicis nad tijelom...i onda jos kazes da je to ok, nakraju ces mi reci da je i heroin ok, ali u malim dozama, za energiju

nije to bogohuljenje, nego tebe boli istina, ti si govorio da si vjenik a bludničiš nad umom...i onda još kažeš da je to ok, na kraju ćeš reći da je neznanje ok, ali u malim dozama, za savršenstvo

koja istina mene boli?
nad umom jer hodam s Kristom, jer sam odbacio sve lose, zato sam bludnik nad umom i jer sam predao svoj zivot Kristu, a vi koji se niste odrekli nekih stvari, jer ih volite, ste pravi, to je istina pravi ste samo u cijim ocima, ali svoju pravednost moras usporediti s biblijom, a ne sa svijetom, to je vas problem...KRIST NIJE REKAO: DJELA ILI ZNANJE TE SPASILO, NEGO VJERA TE SPASILA!
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:52 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
ikd! navrati malo na kavicu face
znaš, onaj podforum koji izbjegavaš - Filozofija.

sto cu tamo kad ljudi tumace zivot,Boga,spasenje,uskrsnuce,kraljevstvo nebesko...kako njima pase, a ne po bibliji i ne uz pomoc Boga, negu se pouzdaju u vlastite snage, kako to sotona voli kad se ljudi pouzdaju u svoje snage, onda je njemu tako lako s njima i moze im kad ne vjeruju u Krista raditi sto hoce, zato ovako svijet izgleda kad se ljudi sami bore s nekim tko ima 6000godina iskustva i s nekim tko je bio najsavrseniji i najljepsi andjeo....gadno vama braco i sestre i ja sam to pokusavao sam tako, ali ne ide to tako, ne ide uopce, ide samo s Isusom
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 13, 2008 6:53 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
pa dobro ikd! upzorio si nas OK. i sto sad. cemu onda daljnji postovi.


prico si mi o muslimanima, reci mi kako to da u kuranu pise da Isus nije umro na krizu i da je bio obican covjek, a u bibliji pise da je Isus, Bozji Sin i da se jedino preko njega mozemo spasiti, jer je Isus rekao da je on put, i da po njemu dolazimo k Ocu.
meno se cini da to nije od istog Boga, jedan je krivi, a u bibliji pise da se spasavamo vjerom, a u kuranu djelima i u bibliji se grijeh oprasta na koljenima, Bogu, a sad neznam kako se oprasta grijeh prema kuranu, meni ovo govori da to nisu isti Bogovi, ali znam da osjecam djelovanje Duha Svetoga, a i potop je dokazan, postoje sotonisti, postoji grad na kojem netko vlada i smatra sebe, ne kraljem, nego svetim ocem, a kao prvo samo je Bog svet, a u bibliji lijepo pise da je samo jedan Otac, a to je Bog, znaci imamo covjeka koji se naziva Bogom, cak je i vjerovanja promjenio, a to isto pise da ce promjeniti zapovjedi(4 zapovjedi je promjenio)...
Nažalost, ne poznaješ Kuran, pa tako i pišeš.

sto sam krivo napisao, meni je kljucno ovo oko Isusa, to se ne slaze!
ako te zanima, pročitaj Kuran pa procjeni. sigurno ti neću citirati.

nema potrebe, pitat cu jednu zenu, samo da provjerim ovo sto sam napisao!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimeuto vel 19, 2008 8:51 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Ako tvoje misli i razmisljanja idu protiv biblije, onda idu i protiv Boga!

Moja razmišljanja idu protiv Biblije, ali protiv Boga ne. I nemoj se truditi uvjeriti me u to da sam protiv Boga jer ništa nećeš postići. :)
Vjerujem u Boga i poštujem Njegove zapovjedi.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


uzalud je samo zivot bez Boga!

Slažem se

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

geolozi su dokazali da je zemlja stara 6000god, a to potvrđuje bibliju....

a i mnogo toga se ostvarilo iz biblije

Da li ti stvarno vjeruješ da je Bog iz praha stvorio ljude iz čista mira jer mu se tako prohtjelo?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


sex prije braka je tezak grijeh!

To kaže Crkva. Zašto bi bio?

Oprosti što ovo pitam, ali pitam zato što smatram da je dokaz bračne zajednice vjenčani list, ništa drugo.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

manje od 6000 god

Zanimljivo. Koliko dugo je po tebi nastajao Sunčev sustav? I iz čega je Bog stvorio Sunčev sustav?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

imas dokaze na onoj stranici, covjek koji je to pisao je geolog i kaze da ne postoji dokaz koji je pobio da je zemlja stara 6000god

Smatraš li ti znanost beskorisnom ili potpuno netočnom?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Otac, Sin i Duh Sveti-su BOG s 3 lica, trojstvo, Otac je stvorio svijet preko ISUSA!

Sviđa mi se ovo slikovito objašnjenje. Vjera na neki način jest svijet.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

tu se kaze da je proklet onaj covjek koji se uzdaje u covjeka, a covjek se treba uzdati samo u Boga

Kako to misliš? Smijemo li se uzdati u prijatelje? Ne kužim kako to misliš.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

prijatelju badava sve, ako ne dopustis Kristu da te vodi svojim Duhom

Dobro rečeno.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

nisam gey, jer Bog kaze da ce i oni biti baceni u jezero

To onda nije Bog, nego Sotona. Bog nije rasist, to može biti samo Sotona.


Zadnja promjena: Omega Phoenix; uto vel 19, 2008 9:00 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 20, 2008 1:03 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Ako tvoje misli i razmisljanja idu protiv biblije, onda idu i protiv Boga!

Moja razmišljanja idu protiv Biblije, ali protiv Boga ne. I nemoj se truditi uvjeriti me u to da sam protiv Boga jer ništa nećeš postići. :)
Vjerujem u Boga i poštujem Njegove zapovjedi.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


uzalud je samo zivot bez Boga!

Slažem se

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

geolozi su dokazali da je zemlja stara 6000god, a to potvrđuje bibliju....

a i mnogo toga se ostvarilo iz biblije

Da li ti stvarno vjeruješ da je Bog iz praha stvorio ljude iz čista mira jer mu se tako prohtjelo?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


sex prije braka je tezak grijeh!

To kaže Crkva. Zašto bi bio?

Oprosti što ovo pitam, ali pitam zato što smatram da je dokaz bračne zajednice vjenčani list, ništa drugo.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

manje od 6000 god

Zanimljivo. Koliko dugo je po tebi nastajao Sunčev sustav? I iz čega je Bog stvorio Sunčev sustav?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

imas dokaze na onoj stranici, covjek koji je to pisao je geolog i kaze da ne postoji dokaz koji je pobio da je zemlja stara 6000god

Smatraš li ti znanost beskorisnom ili potpuno netočnom?

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Otac, Sin i Duh Sveti-su BOG s 3 lica, trojstvo, Otac je stvorio svijet preko ISUSA!

Sviđa mi se ovo slikovito objašnjenje. Vjera na neki način jest svijet.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

tu se kaze da je proklet onaj covjek koji se uzdaje u covjeka, a covjek se treba uzdati samo u Boga

Kako to misliš? Smijemo li se uzdati u prijatelje? Ne kužim kako to misliš.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

prijatelju badava sve, ako ne dopustis Kristu da te vodi svojim Duhom

Dobro rečeno.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

nisam gey, jer Bog kaze da ce i oni biti baceni u jezero

To onda nije Bog, nego Sotona. Bog nije rasist, to može biti samo Sotona.


koje to zapovjedi ti slijedis?

a sto ti vjerujes u evoluciju, pa prijatelju moj, stvaranje je stvarno tako bilo!

Bog je zabranio odnos prije braka, to je grijeh!

brak iz krivih pozuda nije brak

prijatelju, Bog je stvorio sve u 6 dana i u subotu je odmorio kao 7 dan, i mi ljudi 6 dana radimo kao i Bog i odmaramo u 7 dan, meni je subota taj dan jer je subota sveta

dokazano je da je zemlja stara 6000god, to se poklapa s biblijom, a koliko je o tebi stara zemlja?
potop je dokazan. le prijatelju, ovaj svijet vode sotonisti i ateisti, oni ne zive s Bogom i to im je nevazno, a knez ovog svijeta je sotona.

pogledaj:

http://video.google.com/videoplay?docid=5562698919485686922

to ti je ako ti ja kazem da trebas svetkovati petak i ti vjerujes meni, a Bog je rekao neki drugi dan, znaci ne vjerujes Bogu nego meni...



ovo ti je citat iz biblije, provjeri:

Otkrivenje 14,9 Za njima eto i trećeg anđela koji vikaše iza glasa: "Tko god se klanja Zvijeri i kipu njezinu te primi žig na čelo ili ruku,
Otkrivenje 14,10 pit će vino gnjeva Božjega, nerazvodnjeno, natočeno već u čaši srdžbe njegove! I bit će udaren na muke u ognju i sumporu svetim anđelima naočigled i naočigled Jaganjcu.
Otkrivenje 21,8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt.

BOG CE KAZNITI ONE KOJI SU ODBILI ZIVJETI PO NJEGOVOJ VOLJI, I TAMO CE BITI I SAM ISUS I ANĐELI
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimesri vel 20, 2008 9:20 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

koje to zapovjedi ti slijedis?

Znaš Božje zapovjedi. I trudim se ne prekršiti 7 glavnih grijeha kao niti 2 zapovjedi ljubavi.

Citat :
a sto ti vjerujes u evoluciju, pa prijatelju moj, stvaranje je stvarno tako bilo!

Da, evolucija. Iako mi je sumnjiva jer se evolucija ne dogodi takvom brzinom kako se pretpostavlja da se dogodilo.

Citat :
Bog je zabranio odnos prije braka, to je grijeh!
brak iz krivih pozuda nije brak

A kako uopće znati kada su neki ljudi u braku? Onda kada im neki čovjek (svećenik) to kaže? Mislim da ne.

Citat :
prijatelju, Bog je stvorio sve u 6 dana i u subotu je odmorio kao 7 dan, i mi ljudi 6 dana radimo kao i Bog i odmaramo u 7 dan, meni je subota taj dan jer je subota sveta

Znaš li možda nešto o gravitaciji? Ona ti je odgovor zašto Zemlja nije mogla nastati u 6 dana.
Da, smatram da ju Bog nije stvarao, već je Bog stvorio fizikalne zakone zbog kojih je Zemlja nastala.

Citat :
dokazano je da je zemlja stara 6000god, to se poklapa s biblijom, a koliko je o tebi stara zemlja?
potop je dokazan. le prijatelju, ovaj svijet vode sotonisti i ateisti, oni ne zive s Bogom i to im je nevazno, a knez ovog svijeta je sotona.

Po meni? 4.5 milijardi godina, tu negdje.

Vidim da ti sve iz Biblije shvaćaš doslovno. Biblija je napisana SLIKOVITO, dakle sa puno metafora koje niti stručnjaci neznaju prevesti.
Piše da je Bog stvarao Zemlju 6 dana, a 7. se odmarao. E pa nije. Ovdje se htjelo reći da je Zemlja nastajala u 7 stadija, a 7. je ono vrijeme koje je bilo potrebno da se formira atmosfera pa tako nastane primitivan život.
Piše da je Zemlja stara 6000 godina. E pa nije. Kraljevstvo Božje je staro 6k godina jer od onda ljudi vjeruju u Boga. Iako ja mislim da su i prije toga, no nema dokaza.
Kao što napisah, Biblija je slikovito štivo i ne treba je shvaćati doslovno kao što ti činiš.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimečet vel 21, 2008 3:18 am

pitanje za ikd-a:

dokad ti misliš ovako razglabat ) bez ikakvog zakljucka ili smisla s drugima (koristim eufemizam)?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimečet vel 21, 2008 1:19 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

koje to zapovjedi ti slijedis?

Znaš Božje zapovjedi. I trudim se ne prekršiti 7 glavnih grijeha kao niti 2 zapovjedi ljubavi.

Citat :
a sto ti vjerujes u evoluciju, pa prijatelju moj, stvaranje je stvarno tako bilo!

Da, evolucija. Iako mi je sumnjiva jer se evolucija ne dogodi takvom brzinom kako se pretpostavlja da se dogodilo.

Citat :
Bog je zabranio odnos prije braka, to je grijeh!
brak iz krivih pozuda nije brak

A kako uopće znati kada su neki ljudi u braku? Onda kada im neki čovjek (svećenik) to kaže? Mislim da ne.

Citat :
prijatelju, Bog je stvorio sve u 6 dana i u subotu je odmorio kao 7 dan, i mi ljudi 6 dana radimo kao i Bog i odmaramo u 7 dan, meni je subota taj dan jer je subota sveta

Znaš li možda nešto o gravitaciji? Ona ti je odgovor zašto Zemlja nije mogla nastati u 6 dana.
Da, smatram da ju Bog nije stvarao, već je Bog stvorio fizikalne zakone zbog kojih je Zemlja nastala.

Citat :
dokazano je da je zemlja stara 6000god, to se poklapa s biblijom, a koliko je o tebi stara zemlja?
potop je dokazan. le prijatelju, ovaj svijet vode sotonisti i ateisti, oni ne zive s Bogom i to im je nevazno, a knez ovog svijeta je sotona.

Po meni? 4.5 milijardi godina, tu negdje.

Vidim da ti sve iz Biblije shvaćaš doslovno. Biblija je napisana SLIKOVITO, dakle sa puno metafora koje niti stručnjaci neznaju prevesti.
Piše da je Bog stvarao Zemlju 6 dana, a 7. se odmarao. E pa nije. Ovdje se htjelo reći da je Zemlja nastajala u 7 stadija, a 7. je ono vrijeme koje je bilo potrebno da se formira atmosfera pa tako nastane primitivan život.
Piše da je Zemlja stara 6000 godina. E pa nije. Kraljevstvo Božje je staro 6k godina jer od onda ljudi vjeruju u Boga. Iako ja mislim da su i prije toga, no nema dokaza.
Kao što napisah, Biblija je slikovito štivo i ne treba je shvaćati doslovno kao što ti činiš.


zaboravio si 10. zapovjedi: obrati paznju na 2. i 4. jer je te dvije tvoja crkva promjenila, ali u bibliji nije, u bibliji su ostale, a moje pitanje je sada: dali je Bog dao ove zapovjedi samo izraelcima ili svima pa i nama danas, i Isus je rekao: subota je stvorena radi covjeka

sto znaci da je Bog odmarao u subotu, a nedjelja nije sveta, jer svetost nije prebacena, mozda ju je papa prebacio, jer ipak je on bog na zemlji??????

Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.

Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.

Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.

Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.

Poštuj oca svoga i majku svoju, da imadneš dug život na zemlji koju ti dâ Jahve, Bog tvoj.

Ne ubij!

Ne učini preljuba!

Ne ukradi!

Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!

Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!


kad pred Bogom kazu da ulaze u brak, sex prije braka je grijeh, to cak i tvoja crkva uci, pitaj svecenika!

znaci ti hoces reci da Bog nije stvarao u 6 dana, daj procitaj ponovno 1. mojsijevu, tamo lijepo pise da su bili dani, po tebi onda Bog laze, vidis da i mi danas stvaramo i radimo 6 dana i 7 odmaramo, to je tako jer je i zemlja stvorena u 6 dana, Bog je radio u 6 dana i odmorio u subotu!


ti vjerujes da je zemlja stara 4,5 miljardi god, a to su rekli ateisti, daj mi dokazi da je toliko stara, pogledaj ovo pa onda pricaj, slusas sto govore drugi, kad se izracuna broj godina ljudi u bibliji dobije se broj od otprilike 6000 god, a to je dokazano kao i potop, po tome ti vjerujes u evoliciju, a ne da je Bog sve stvorio u 6 dana...pogledaj ovo frende:


http://video.google.com/videoplay?docid=1147887689430226031

http://video.google.com/videoplay?docid=6077822854289941696

http://video.google.com/videoplay?docid=-2503775206368179163


pogledaj i ovo da vidis gdje zivis: pa poslije pricaj onda, a nemoj govoriti o necemu sto ti je netko drugi rekao bez dokaza:


http://video.google.com/videoplay?docid=5562698919485686922

http://video.google.com/videoplay?docid=-9029653629058444744

http://video.google.com/videoplay?docid=-2960267303525345251
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimečet vel 21, 2008 1:22 pm

silver je napisao/la:
pitanje za ikd-a:

dokad ti misliš ovako razglabat ) bez ikakvog zakljucka ili smisla s drugima (koristim eufemizam)?


pogledaj onih 6 videa, ako ti nije problem, svi volimo komentirati, daj malo istrazite to sto tvrdite, molim vas!
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimečet vel 21, 2008 2:49 pm

Historia Est Testis Temporum, Lux Veritatis, Vita Memoriae, Magistra Vitae, Nuntia Vetustatis.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimečet vel 21, 2008 9:36 pm

IDU, znači neznaš ništa o gravitaciji. Pročitaj na wikipediji ili u nekoj knjizi, pa ti ja neću trebati dokazivati zašto je Zemlja stara 4.7 milijardi godina.

Pročitaj o nastanku Sunčeva sustava uostalom.

Dakle da je Zemlja stara 4.7 milijardi godina rekli su najbolji fizičari, i to ne znači da su ateisti. Upravo fizičari nisu ateisti. Znaju da se neke stvari jednostavno ne mogu dokazati pa zato vjeruju u Boga. Stoga NISU ateisti kao niti ja.

A budući da je nastajanje planeta fizički proces, tada ću vjerovati radije fizičarima nego svećeniku koji nije fizičar. Isto vrijedi i za Bibliju. Radije ću vjerovati Hawkingu i ekipi nego Bibliji.

I opet ti kažem da je Biblija napisana SLIKOVITO, i uvijek ću ti to napisati ako treba.
Znaj da fizičari vole realno štivo, a ne slikovito.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 12:04 am

silver je napisao/la:
pitanje za ikd-a:

dokad ti misliš ovako razglabat ) bez ikakvog zakljucka ili smisla s drugima (koristim eufemizam)?

Do sudnjeg dana vjerovatno face cry
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 1:18 am

zemlja je stara 6000 godina. kao i čitav svemir, uostalom, po bibliji (i bog stvori dan/noć/nebo/zemlju/zvijezde).. znači, cijeli svemir nije stariji od 6000 godina.

pitanje. što su dinosauri i kad su živjeli? u bibliji se spominju samo životinje kakve danas postoje.
znači, svi fosili su lažni?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 3:08 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
IDU, znači neznaš ništa o gravitaciji. Pročitaj na wikipediji ili u nekoj knjizi, pa ti ja neću trebati dokazivati zašto je Zemlja stara 4.7 milijardi godina.

Pročitaj o nastanku Sunčeva sustava uostalom.

Dakle da je Zemlja stara 4.7 milijardi godina rekli su najbolji fizičari, i to ne znači da su ateisti. Upravo fizičari nisu ateisti. Znaju da se neke stvari jednostavno ne mogu dokazati pa zato vjeruju u Boga. Stoga NISU ateisti kao niti ja.

A budući da je nastajanje planeta fizički proces, tada ću vjerovati radije fizičarima nego svećeniku koji nije fizičar. Isto vrijedi i za Bibliju. Radije ću vjerovati Hawkingu i ekipi nego Bibliji.

I opet ti kažem da je Biblija napisana SLIKOVITO, i uvijek ću ti to napisati ako treba.
Znaj da fizičari vole realno štivo, a ne slikovito.


ti biras to tebi base iz biblije, a lijepo pise da prije stvaranja nije bilo nicega drugoga, da je bila pustos, znaci ti si krscanin koji ne vjeruje u bibliju, krscanin koji vjeruje u evoluciju, procitaj prvu mojsijevu ponovno i znaj samo jedno: vecina nikad nije bila uz Boga, uvijek manjina, tako ce i vecina propasti a manjina se spasiti, samo 144 000 ljudi ce docekati zivi Isusa...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 3:09 pm

Tutankhamon je napisao/la:
silver je napisao/la:
pitanje za ikd-a:

dokad ti misliš ovako razglabat ) bez ikakvog zakljucka ili smisla s drugima (koristim eufemizam)?

Do sudnjeg dana vjerovatno face cry


pogledaj video
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 3:10 pm

silver je napisao/la:
zemlja je stara 6000 godina. kao i čitav svemir, uostalom, po bibliji (i bog stvori dan/noć/nebo/zemlju/zvijezde).. znači, cijeli svemir nije stariji od 6000 godina.

pitanje. što su dinosauri i kad su živjeli? u bibliji se spominju samo životinje kakve danas postoje.
znači, svi fosili su lažni?



dinosauri su zivjeli prije potopa...imas video
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 6:04 pm

u bibliji se ne spominju dinosauri.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 6:49 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

ti biras to tebi base iz biblije, a lijepo pise da prije stvaranja nije bilo nicega drugoga, da je bila pustos, znaci ti si krscanin koji ne vjeruje u bibliju, krscanin koji vjeruje u evoluciju, procitaj prvu mojsijevu ponovno i znaj samo jedno: vecina nikad nije bila uz Boga, uvijek manjina, tako ce i vecina propasti a manjina se spasiti, samo 144 000 ljudi ce docekati zivi Isusa...

Da, bila je pustoš na Zemlji prije nego se razvio život.

Znaš li zašto ne vjerujem Bibliji? Dat ću primjer, recimo Abraham.
Bog mu je prvo rekao da ubi svog sina da bi mu posle reko ''sorry, samo te malo zajebavam''.

Idemo dalje. Kažeš da je Bog kaznio nevinu novorođenu djecu. Predivan je to ''bog''.

Poslao je potop da ubi mnogo ljudi koji nisu vjerovali u Njega, a opet su možda bili dobre osobe. Iako piše da svi dobri ljudi prežive potop. To je već fantazija, a ne realnost.

Zatim grm se sam od sebe zapali pred Mojsijem. Moguće, ako je bila visoka temperatura na Sinaju, a grm bio veoma suh.

Bilo je nešto i o krvavoj rijeci. Da, baš, osim ako nisu sretni aligatori naišli na krdo životinja kako prelaze rijeku.

Mojsije je rastvorio more... Znaš li koja je sila za to potrebna? Dakle to je moguće jedino ako je slikovito opisano kako se Mojsije žurio pa je bio tako brz kao da je rastvorio more.

Zatim kako je Isus liječio rukama, vodu pretvarao u vino, lomio kruh... Hajde budući da je on dio Boga, recimo da je to moguće iako ja vjerujem da je Isus bio običan čovjek.



Imam jedno pitanje. Ako neki čovjek spasi 1000 života, svima oko sebe pomaže tako da sebi oduzima od usta, uvijek misli na druge i sa svima je pristojan, dakle najbolji čovjek na Zemlji, i recimo da ne vjeruje u Boga i Bibliju. Hoće li on završit u paklu zbog toga što je bio DOBAR čovjek, a nije vjerovao u Boga?

Dakle?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimepet vel 22, 2008 7:06 pm

Ako krščani vjeruju Bibliji, tada nisam krščanin iako po papirima jesam.

Vjerujem u fiziku, vjerujem u znanost, vjerujem u evoluciju, vjerujem u ljubav, vjerujem u slobodu...

I vjerujem u Boga
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimened vel 24, 2008 12:28 pm

silver je napisao/la:
u bibliji se ne spominju dinosauri.

ali su postojali prije potopa, fosili postoje u stjenama!
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitimened vel 24, 2008 1:01 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

ti biras to tebi base iz biblije, a lijepo pise da prije stvaranja nije bilo nicega drugoga, da je bila pustos, znaci ti si krscanin koji ne vjeruje u bibliju, krscanin koji vjeruje u evoluciju, procitaj prvu mojsijevu ponovno i znaj samo jedno: vecina nikad nije bila uz Boga, uvijek manjina, tako ce i vecina propasti a manjina se spasiti, samo 144 000 ljudi ce docekati zivi Isusa...

Da, bila je pustoš na Zemlji prije nego se razvio život.

Znaš li zašto ne vjerujem Bibliji? Dat ću primjer, recimo Abraham.
Bog mu je prvo rekao da ubi svog sina da bi mu posle reko ''sorry, samo te malo zajebavam''.

Idemo dalje. Kažeš da je Bog kaznio nevinu novorođenu djecu. Predivan je to ''bog''.

Poslao je potop da ubi mnogo ljudi koji nisu vjerovali u Njega, a opet su možda bili dobre osobe. Iako piše da svi dobri ljudi prežive potop. To je već fantazija, a ne realnost.

Zatim grm se sam od sebe zapali pred Mojsijem. Moguće, ako je bila visoka temperatura na Sinaju, a grm bio veoma suh.

Bilo je nešto i o krvavoj rijeci. Da, baš, osim ako nisu sretni aligatori naišli na krdo životinja kako prelaze rijeku.

Mojsije je rastvorio more... Znaš li koja je sila za to potrebna? Dakle to je moguće jedino ako je slikovito opisano kako se Mojsije žurio pa je bio tako brz kao da je rastvorio more.

Zatim kako je Isus liječio rukama, vodu pretvarao u vino, lomio kruh... Hajde budući da je on dio Boga, recimo da je to moguće iako ja vjerujem da je Isus bio običan čovjek.



Imam jedno pitanje. Ako neki čovjek spasi 1000 života, svima oko sebe pomaže tako da sebi oduzima od usta, uvijek misli na druge i sa svima je pristojan, dakle najbolji čovjek na Zemlji, i recimo da ne vjeruje u Boga i Bibliju. Hoće li on završit u paklu zbog toga što je bio DOBAR čovjek, a nije vjerovao u Boga?

Dakle?

Bog je kusao abrahamovu vjeru, da vidi dali ce mu abraham vjerovati!

nemoj psovati, ako nije problem, jer svaka psovka je grijeh!

Bog je nekoliko puta preko mojsija zvao faraona da pusti egipcane, ali on nije htio i sva egipatska djeca su pomrla!

pise lijepo u bibliji da je samo Noa bio pravedan:

Postanak 6,8 Ali je Noa našao milost u očima Jahvinim.
Postanak 6,9 Ovo je povijest Noina: Noa je bio čovjek pravedan i neporočan u svom vremenu. S Bogom je Noa hodio.


onda ces reci da Bog nije na plocama dao zapovjedi!

Bog je svemoguc i moze otvoriti i more, kao sto je i potop poslao!

sam Isus je stvoritelj, znaci Isus koji je Bog odlucuje da postane covjekom i da spasi nas od smrti, jer je adam sagrijesio, ali posto smo mi svi gresni i grijesimo, Isus je umro za nase grijehe i jedino nam on brise grijehe svojom krvlju koju je prolio za nas, ali kad Isus dodje uskoro, taj dan bi svi trebali umrjeti i svi bi trebali biti baceni u ognjeno jezero, ali oni koji su odlucili svoj zivot predati Isusu da ih vodi i zivjeli po Bozjoj volji, koji su uzeli svoj kriz i sljedili Isusa, tim ljudima ce u trenutku suda sam Isus predati svoj pravedan zivot i oni ce jer su prihvatili Isusa dobiti cast da udju u kraljevstvo nebesko.


kao prvo, taj covjek kao i svaki drugi ako mu ISUS ne da svoga Duha, ne moze da cini dobro, dobra djela ne dolaze od nas, mi mozemo ciniti dobro samo ako dopustimo Isusu da udje u nase srce i da svojim Duhom nas promjeni i tako silom njegova Duha mi mozemo ciniti dobro, a ako je taj covjek cuo za Isusa i odbio je Isusa, to znaci da je odbio spasenje, on tada misli da moze bez Isusa zivjeti...

evo sto na to kaze Isus:

Matej 10,33 A tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 23 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
tko zeli vjecni zivot?
[Vrh] 
Stranica 23 / 40.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next
 Similar topics
-
» tko zeli vjecni zivot?
» Trecina muskaraca i dalje zeli ozeniti djevicu
» Zivot poslije ljudi
» Otkriveni geni za dug zivot
» Virtualni zivot druga dimenzija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: