Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjera u Boga

Go down 
+35
snark
Angel from shadow
Pandora
Galileo Galilei
Sentinel
Blizzard
Merkurica
marko suzic
Nefertiti
None
sinisa61
meli
Tutankhamon
garfild
malenaivi
veronika30
Normalnofob II
B&W
floridana
zvezda
gloria_g
BUBI
Alpha
Yado
babi
silver
Milab
sanja
memnoch
zmija
Svjetloisjena
gogx
malena
vladimir
Aleksandar Veliki
39 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Next
Autor/icaPoruka
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 5:28 pm

Nacrosrill je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
sotona samo zeli da ne vidite film koji ja gledam

Pa dobro, dosadan si više s tim filmom, ajde molim te reci naziv ili tko glumi tako da ga mogu potražim na torrentu pa da ga pogledam???

moras pitati redatelja, a redatelj je Isus...i ti mozes biti glumac kao i ja u tom filmu, ali trebas proci dobru obuku, dosta proucavanja i molitve i moras biti obracen iliti ne zivjeti u grijehu...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 7:54 pm

Namcor je napisao/la:
E, IKD...a sto bi ti bez mene? Pa ja sam ti glavni 'los primjer'...mozda time uspijes ostale uvjerit...

Ne bi on ništa bez tebe, ti si mu sve lovely lovely lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 7:56 pm

Njemu ili tebi? ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 8:01 pm

marko suzic je napisao/la:

pa kad bi lako to bilo shvatit onda bi cijeli svijet shvatio....ali to ne ide tako, sotona neda lako svoje, treba se boriti da se odupres sotoni...ali namcor to moze bez biblije i molitve, ona ce se oduprjeti najacem anđelu koji ima 6000god iskustva i koji pozna njezin zivot napamet i koji zna u slovo bibliju napamet i takvom bicu ce se suprostavit bez Boga, e pa nece ici, to je ko da ja se idem boriti protiv fedora ili mirka, pa nece ici samo tako, ako ti namcor mislis da mozes poraziti mirka u ringu sama onda stvarno svaka cast, a gdje je sotona iznad mirka...

sotona koji napravi tsunami a kaze mi jedna tio da je potres koji je uzrokovao tsunami bio jacine 10000 atomskih bombi koja je pala na hirosimu...ako to moze a kako nebi mogao jednog covjeka koji ne cita bibliju prevariti, pa to mu je lakoca, za to poslalje najmanjeg demona....stvarno ste naivni, svako zlo dolazi od sotone......


Jesi li ti možda čuo za litosferne ploče? Znaš li da one uzrokuju potres, a ne neki tamo Ayd Baba Nakitumi Nayashi...

Citat :
ako ti namcor mislis da mozes poraziti mirka u ringu sama onda stvarno svaka cast, a gdje je sotona iznad mirka...

Ona mu jednom namigne i frajer je gotov ;)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 8:03 pm

Namcor je napisao/la:
Njemu ili tebi? ;)

Mislim da je sve jasno rečeno rofl2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimesri tra 30, 2008 8:03 pm

I ja mislim zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:37 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa kad bi lako to bilo shvatit onda bi cijeli svijet shvatio....ali to ne ide tako, sotona neda lako svoje, treba se boriti da se odupres sotoni...ali namcor to moze bez biblije i molitve, ona ce se oduprjeti najacem anđelu koji ima 6000god iskustva i koji pozna njezin zivot napamet i koji zna u slovo bibliju napamet i takvom bicu ce se suprostavit bez Boga, e pa nece ici, to je ko da ja se idem boriti protiv fedora ili mirka, pa nece ici samo tako, ako ti namcor mislis da mozes poraziti mirka u ringu sama onda stvarno svaka cast, a gdje je sotona iznad mirka...

sotona koji napravi tsunami a kaze mi jedna tio da je potres koji je uzrokovao tsunami bio jacine 10000 atomskih bombi koja je pala na hirosimu...ako to moze a kako nebi mogao jednog covjeka koji ne cita bibliju prevariti, pa to mu je lakoca, za to poslalje najmanjeg demona....stvarno ste naivni, svako zlo dolazi od sotone......


Jesi li ti možda čuo za litosferne ploče? Znaš li da one uzrokuju potres, a ne neki tamo Ayd Baba Nakitumi Nayashi...

Citat :
ako ti namcor mislis da mozes poraziti mirka u ringu sama onda stvarno svaka cast, a gdje je sotona iznad mirka...

Ona mu jednom namigne i frajer je gotov ;)

sto mislis zasto je bas tamo dosao tsunami, pa zato jer je nemoral prevrsio i ljudi su otupjeli i odrekli se Boga i tada se Bog povukao i sotona je dobio vlast nad njima...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:42 am

Ili zbog potresa...koji je inace uzrok pojava poput Tsunamija...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 1:00 am

pa nija valjda Bog napravio potres jer nema pametnijeg posla nego pobiti ljude...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 10:46 am

marko suzic je napisao/la:


sto mislis zasto je bas tamo dosao tsunami, pa zato jer je nemoral prevrsio i ljudi su otupjeli i odrekli se Boga i tada se Bog povukao i sotona je dobio vlast nad njima...

Baš tamo je došao tsunami jer se tamo pomaknula litosferna ploča kava

I opet ti kažem, tamo je bilo ljudi boljih od tebe i mene koji su poginuli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:01 am

Pazi izjavu: "pa nija valjda Bog napravio potres jer nema pametnijeg posla nego pobiti ljude..." doh Boink

Je, IKD...Bog nema pametnijeg posla nego samo prati gdje ce napravit sto vecu tragediju...aha, tako je... To je osnovna definicija Boga - egoisticni, samozivi sadist... Mozda ti vjerujes u tako sta...mozda je to tvoj ideal...mozda se ti trudis biti sto slicniji takvom Bogu...ali, prijatelju, kako ti pada na pamet pokusat vrbovat ostale da slijede takvo vjerovanje?
Sretno tebi s time...al radije cu vjerovat u ljubav, prastanje, mislosrdje i dobro pa me mozes i dalje koristit kao los primjer...

OK, sad nam zbilja reci...jesi ti Sotonist? Jer, bome, zvucis tako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:12 am

marko suzic je napisao/la:
Nacrosrill je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
sotona samo zeli da ne vidite film koji ja gledam

Pa dobro, dosadan si više s tim filmom, ajde molim te reci naziv ili tko glumi tako da ga mogu potražim na torrentu pa da ga pogledam???

moras pitati redatelja, a redatelj je Isus...i ti mozes biti glumac kao i ja u tom filmu, ali trebas proci dobru obuku, dosta proucavanja i molitve i moras biti obracen iliti ne zivjeti u grijehu...
Redatelja?
Koja gnusna rec za Hrista!
I opet doktrina i religija u smislu tiranije gde nema slobode kretanja ni slobode uma,oduzima se pravo na licno misljenje;tako je i Emerich mislio i radio pa zavrshio u ludnici nemogavshi psihicki podneti svu bol koju je naneo drugim ljudima u svojoj zabludi da "redatelj" voli silu i prisilu,isto tako kao shto tumacis njegove reci,odnosne iks puta prepisane ljudskom rukom......
Preporucujem ti da procitash dnevnik jednog.........pod naslovom"Jedenje Bogova".
Btw:ti i ikd ste duhovni rodjaci?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:23 am

@Vlado...on jeste IKD. IKD lives forever!

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:28 am

Namcor je napisao/la:


OK, sad nam zbilja reci...jesi ti Sotonist? Jer, bome, zvucis tako...


Čisti sektaš. I ja sam pomislio da je sotonist, ali sada mislim da je običan sektaš čiji je cilj dovući ostale u sektu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:34 am

Ali koja je to sekta? On kaze da je adventist...al zvuci mi nekako...ne znam...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:24 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:


sto mislis zasto je bas tamo dosao tsunami, pa zato jer je nemoral prevrsio i ljudi su otupjeli i odrekli se Boga i tada se Bog povukao i sotona je dobio vlast nad njima...

Baš tamo je došao tsunami jer se tamo pomaknula litosferna ploča kava

I opet ti kažem, tamo je bilo ljudi boljih od tebe i mene koji su poginuli

kako znas?

ja ne vjerujem, Bog stiti svoje ako nisi znao....

Bog je rekoa da svodi sve na dobro onima koji ga ljube...a na takvo mjesto puno bluda nebi isao krscanin, ali krscanin koji je krscanin u srcu...100% krscanin, ne krscanin koji izmoli krunicu svaki dan i prekrizi se prije jela....
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:34 pm

Namcor je napisao/la:
Pazi izjavu: "pa nija valjda Bog napravio potres jer nema pametnijeg posla nego pobiti ljude..." doh Boink

Je, IKD...Bog nema pametnijeg posla nego samo prati gdje ce napravit sto vecu tragediju...aha, tako je... To je osnovna definicija Boga - egoisticni, samozivi sadist... Mozda ti vjerujes u tako sta...mozda je to tvoj ideal...mozda se ti trudis biti sto slicniji takvom Bogu...ali, prijatelju, kako ti pada na pamet pokusat vrbovat ostale da slijede takvo vjerovanje?
Sretno tebi s time...al radije cu vjerovat u ljubav, prastanje, mislosrdje i dobro pa me mozes i dalje koristit kao los primjer...

OK, sad nam zbilja reci...jesi ti Sotonist? Jer, bome, zvucis tako...


pa nisam je rekao da Bog to radi, nego sotona...tsunami je posljedica grijeha, ti ljudi su tamo toliko radili protiv Boga da su otjerali Boga iz svojih misli i tada je sve otvoreno za sotonu....

kako je volim bibliju koja je takav dokaz da sam na Bozijoj strani, Isus je rekao da ce svima koji ce njega slijediti da ce im biti kao sto su njemu radili, pa i ISUSU su farizeji govorili da je sotona u njemu, a kome si ti sada rekla da je sotonist...pa meni...vidis kako se biblija potvrđuje, tako savrseno se potvrđuje...a Isus rece:

Luka 6,22 Blago vama kad na vas ljudi omrznu i kad vas rastave i osramote, i razglase ime vaše kao zlo sina radi čovječijega.

kaze Isus kada govore zlo o vama zbog Isusa i onda kaze takvima:

Luka 6,23 Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu. Ta jednako su činili prorocima oci njihovi!

Isus kaze neka budem sretan tada i sretan sam sto ste me nazvali sotonistom jer isus kaze da su tako cinili i prorocima ocevi njihovi, a to su i ISUSU radili...

hvala
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:36 pm

marko suzic je napisao/la:


kako znas?

Istina, ne mogu znati da tamo stvarno ima boljih ljudi od nas, ali to da je tamo došao tsunami jer se pomaknula litosferna ploča... Uzrok može biti vulkan, potres, udar meteora ili sam čovjek, ništa drugo ne može stvoriti tsunami

čitaj_i_uči
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:38 pm

vladimir je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Nacrosrill je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
sotona samo zeli da ne vidite film koji ja gledam

Pa dobro, dosadan si više s tim filmom, ajde molim te reci naziv ili tko glumi tako da ga mogu potražim na torrentu pa da ga pogledam???

moras pitati redatelja, a redatelj je Isus...i ti mozes biti glumac kao i ja u tom filmu, ali trebas proci dobru obuku, dosta proucavanja i molitve i moras biti obracen iliti ne zivjeti u grijehu...
Redatelja?
Koja gnusna rec za Hrista!
I opet doktrina i religija u smislu tiranije gde nema slobode kretanja ni slobode uma,oduzima se pravo na licno misljenje;tako je i Emerich mislio i radio pa zavrshio u ludnici nemogavshi psihicki podneti svu bol koju je naneo drugim ljudima u svojoj zabludi da "redatelj" voli silu i prisilu,isto tako kao shto tumacis njegove reci,odnosne iks puta prepisane ljudskom rukom......
Preporucujem ti da procitash dnevnik jednog.........pod naslovom"Jedenje Bogova".
Btw:ti i ikd ste duhovni rodjaci?

brate jos sam pravoslavac..tak da znas, ali jos malo...

pa jedino ti ISUS moze dati da zivis taj zivot, pa on je tvorac svega...

odrekni se svoga ja, svog ponosa!!! i onda citaj bibliu!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:40 pm

marko suzic je napisao/la:


odrekni se svoga ja, svog ponosa!!!

Nitko to ne može
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:41 pm

Omega je napisao/la:
Namcor je napisao/la:


OK, sad nam zbilja reci...jesi ti Sotonist? Jer, bome, zvucis tako...


Čisti sektaš. I ja sam pomislio da je sotonist, ali sada mislim da je običan sektaš čiji je cilj dovući ostale u sektu.


da li sam ikad rekao da dođete u moju crkvu????

ja samo iznosim istinu a to sto se vi ne zelite poniziti pred Bogom i sto ne zelite se odreci svoga ja, sto je uvjet, kljucni uvijet koji Isus daje, jer Isus kaze: prvo se odrekni sebe, pa onda uzmi kriz i tek onda kaze slijedi me....znaci prvi uvjet da budes Bozje djete je da se odreknes sebe, svoje volje, svog ponosa....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:44 pm

Omegice...sto ti nisi procitao da ti covjek lijepo kaze da su tamo svi iskvareni...i mala djeca takodjer...ocito...dakle Isus je bio u krivu kad je rakao da je on jedan od njih i da su sva djeca nevina...mislim da bi Isus trebao doci malo na forum da mu IKD objasni neke stvari...
E, da...i lijepo ti kaze...nije to do potresa i litosfernih ploca kod kojih je, bdw, najveci pomak upravo na tom podrucju...ne, nije to...nego je sotona...a sotona ti je jedan zlocesti crveni tip s rogovima koji strasi malu djecu i IKD-a...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:45 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:


kako znas?

Istina, ne mogu znati da tamo stvarno ima boljih ljudi od nas, ali to da je tamo došao tsunami jer se pomaknula litosferna ploča... Uzrok može biti vulkan, potres, udar meteora ili sam čovjek, ništa drugo ne može stvoriti tsunami

čitaj_i_uči


o kako ti sve znas, a ISUS nam kaze da smo sljepi i da je dosao da slijepi vide, a ti kazes da vidis i da znas bez ISUSA, to je nemoguce...onda si ti Bog, onda za tebe Isus nije morao doci jer tebi Isus ne treba da bi znao istinu, jer je Isus rekao da je On istina...

zasto je onda Bog dozvolio tsunami?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:46 pm

marko suzic je napisao/la:

ja samo iznosim istinu a to sto se vi ne zelite poniziti pred Bogom i sto ne zelite se odreci svoga ja, sto je uvjet, kljucni uvijet koji Isus daje, jer Isus kaze: prvo se odrekni sebe, pa onda uzmi kriz i tek onda kaze slijedi me....znaci prvi uvjet da budes Bozje djete je da se odreknes sebe, svoje volje, svog ponosa....

Jel ti znas koliko takvih ko ti seta po svijetu i iznose neku svoju istinu...i kako je tocno tvoja istina istinitija od njihove istine?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitimepet svi 02, 2008 11:48 pm

marko suzic je napisao/la:

zasto je onda Bog dozvolio tsunami?

Zato što se ne upliće u naše živote. Nema On tu šta dopustiti, to se sve događa zbog fizike.

Izvoli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjera u Boga - Page 19 Empty
PostajNaslov: Re: Vjera u Boga   Vjera u Boga - Page 19 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjera u Boga
[Vrh] 
Stranica 19 / 23.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Next
 Similar topics
-
» nova vjera... pridruzite se..
» Vjera bez nade, smisla i cilja............
» Evolucija Boga
» Moralnost bez Boga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: