Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li voljeti svoje neprijatelje?

Go down 
+15
Neo
Merkurica
Saroman
Tutankhamon
malena
Galileo Galilei
Blizzard
arhont
Pandora
snark
Nena
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
marko suzic
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:01 pm

a ono što vi ne znate, ubde IKD jel??

lol
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:03 pm

Alpha je napisao/la:
Ne, ne, ne...ti to krivo tumacis Tutic...to Nas ti je zapravo karaljevsko Mi...kuzis Mi kralj, Mi Bog...to je to, u biti... kava
Aha tooo, a onda dobro... face
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:04 pm

Alpha je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Kod forumaša Snarka ispod njegova nicka piše Riba, a nacrtan je čovjek. Eto dokaza da je riba dobila pluća i noge zubi
Moze li riba dobit rak pluca? I ako moze jel to znaci da joj pluca evoluiraju? confused ... face

lol! lol lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:20 pm

gloria_g je napisao/la:
a ono što vi ne znate, ubde IKD jel??

lol

Naravno! :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:20 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ne, ne, ne...ti to krivo tumacis Tutic...to Nas ti je zapravo karaljevsko Mi...kuzis Mi kralj, Mi Bog...to je to, u biti... kava
Aha tooo, a onda dobro... face

Mislim, da te ja moram osnove ucit...ccc... kava

lol lol lol

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:21 pm

gloria_g je napisao/la:
e sad fakat niš ne kužim - i ono kaj sam mislila do sada da znam, možda je bilo pogrešno.
što se tiče biblije, par puta sam je pokušala čitati, započela i odustala jer ju u stvari uopće nisam kužila.
bilo je to davno, pa sam mislila da sam pre mlada pa ne kužim, i ostavih to zna neko drugo vrijeme...
još uvijek vidim da niš ne kužum zubi

E a gle sada ovo:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:22 pm

Alpha je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ne, ne, ne...ti to krivo tumacis Tutic...to Nas ti je zapravo karaljevsko Mi...kuzis Mi kralj, Mi Bog...to je to, u biti... kava
Aha tooo, a onda dobro... face

Mislim, da te ja moram osnove ucit...ccc... kava

lol lol lol
oops




face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 4:28 pm

Tutankhamon je napisao/la:

E a gle sada ovo:

Kad je Višnji baštinu dijelio narodima
kad je razmještao sinove čovječje
odredi im međe po broju Božjih sinova:
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

E sad si me zajezeznuo zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimečet kol 07, 2008 11:01 pm

Tutankhamon je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:
blablablablablablabla zubi

blablablablabla
tad Jahvu njegov narod zapade,
Jakov bi njegova baština.


Jos Bogova ili ???

čija sam ja baština ??
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:43 am

snark je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

gle brate, ja zivim za Krista 24 sata, On je moj zivot...u svakom trenutku dana Krist je ispred svega...to znaci da zivim za druge a ne za sebe, na to smo pozvani...ako ti milis da mozes tako zivjeti a da se ne odreknes stari koji nam stete i koje adam i eva nisu jeli i ako mislis da mozes popustati apetitu, varas se...egw je rekla, ne ona nego bog kroz nju...Tko popusta apetitu ne moze doseci krscansko savrsenstvo...

jer ako udovoljvas sebi, to je sebicno...a nase tijelo je hram i ta ga unistavas...


ako živiš za isusa krista, zašto tjeraš druge ljude od njega? misliš li da za svoje postupke i izjave nećeš odgovarati? ne ulazi nečist kroz usta nego iz usta. jadno je to kršćanstvo koje ne nalazi uporišta u stvarnom životu. možeš se moliti 24 sata dnevno, ali takva molitva ne ide dalje od stropa. zašto spominješ ellen white? ona većini ljudi ne znači ama baš ništa i to nije biblija, ona samo komentira bibliju i izvlači neke zaključke, po meni većinom krivo. pozvan si da svjedočiš za krista, a koga si to dosad doveo kristu? naravno nikog, jer imaš krivi pristup i ljudi bježe od tebe. i onda tješiš sebe da su sami krivi što nisu htjeli shvatiti, a ti si svoje odradio, rekao si im... propovijedaš evanđelje... malo sutra, lažeš sam sebe.

gle, necemo o tome, koliko si ti ljudi otjero od sebe svojim zivotom i time sto kazes da si krscanin a zapitaj sam sebe zasto se klanjas idoima ovoga svijeta i da li je Isus opro tvoje grijehe sve svojom krvlju???

ulazi i u usta neciste zivotinje i hrana koja ti cini lose!!!

egw je rekla stvari sto se tice subote, zdravstvene reforme i otkrivenja koje ne mozes pobiti, htio ili ne...i ti to znas...

nasa prehrana se mora vratiti veganstvu, kao adam i eva...

to nije vazno koliko ljudi je Bog osvjedocio mojim zivotom...jer sva zasluga pripada Bogu, ja o tome necu pricati jer se ne spasavam djelia nego vjerom...

vidim da si neki teolog i bilo bi mi drago da se vidimo uzivo ako bi htio?
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:45 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
gle postoje samo dvije mogucnosti, evolucija i stvaranje

evolucija kaze da je riba dobila noge i pluca

a stvaranje da smo nastali od praha, adam i eva...
Po meni oba dvije tvrdnje su jednako nevjerojatne i besmislene kava

marko suzic je napisao/la:

ali vjerujes u krivog Boga, bibliski Bog ne cini zlo...

A jel kako ti znas u kojeg ja to Boga vjerujem shock

Ne cini zlo a sta je onda izazivanje velikog potopa koji je ubio skoro sve ljude na zemlji, a sta je sa ubijanjem prvorodene djece u Egiptu itd... to je po tebi dobrota i ljubav ??? shock kava gica

ali mi postojimo, biblija je dokaz...evolucija nema dokaz...ima samo nagađanja
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:47 am

Alpha je napisao/la:
Prvo, Marko, da te pozdravim...nije me bilo ovih dana pa... :)

Drugo...Snark...vec smo puno puta pokusali objasniti Marku, tj. IKD-u da svojim pristupom tjera od Isusa iako tvrdi da zeli siriti vjeru...na koncu ostaje samo zakljucak da ono sto zeli jeste velicati sebe omalovazavajuci druge...

Marko, ako ti tako puno ljudi kontrira i pita se zasto vadis samo negativne citate iz Biblije, a ti i dalje tvrdis da zelis siriti Isusovu vjeru, mozda bi se mogao zamisliti nad svojim pristupom... Nemislis li da bi prije mogao nekog uvjeriti da razmisli o necem ako bi to nosilo poruku ljubavi, a ne mrznje i osvete...jer ti jedino i samo pricas o osveti Boga...

Po 100-ti put cu reci...onaj Bog u kojeg zelim vjerovati (postojao on ili ne) nece biti Bog mrznje i osvete vec ljubavi i prastanja jer je to ono cemu i sama tezim...


to i je bit, ali nece biti spaseni oni koji su tezili da budu dobri, nego oni koji predaju svoje zivote Kristu da ih opere od SVIH grijeha
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:49 am

Omega je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
gle postoje samo dvije mogucnosti, evolucija i stvaranje

evolucija kaze da je riba dobila noge i pluca

a stvaranje da smo nastali od praha, adam i eva...
Po meni oba dvije tvrdnje su jednako nevjerojatne i besmislene kava

U biti vjerojatnije je da je riba dobila pluća i noge nego da su ljudi nastali iz praha.
A to da su obje tvrdnje nevjerojatne slažem se.

Tutić je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ali vjerujes u krivog Boga, bibliski Bog ne cini zlo...

A jel kako ti znas u kojeg ja to Boga vjerujem shock

Ne cini zlo a sta je onda izazivanje velikog potopa koji je ubio skoro sve ljude na zemlji, a sta je sa ubijanjem prvorodene djece u Egiptu itd... to je po tebi dobrota i ljubav ??? shock kava gica

Pa da, ubijanje i jest dokaz dobrote, kao i uvijek zubi

dobro ako si ti tako uzeo, ali da bi nastao prvi zivot morao si imati roditelje...a to se poklapa s stvaranjem
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:54 am

gloria_g je napisao/la:
hmmm....jest da je prošlo puno godina od mog nahodavanja vjeronauka, al ako se dobro sjećam, ne postoji li samo jedan Bog???
samo ga ljudi, u različitim podnebljima tj. religijama drugačije nazivaju. al On je u stvari Jedan??
nema krivog ili pravom - nego je jedan!
nisu li to osnovna (i temeljna) počela učenja??
Marko?? misli

da, taj isti Bog, Isus KRIST je rekao da mu se moras prepustiti i da te on pripremi da mozes uci na vrata u Grad Sveti...ne moze covjek koji se nije odrekao grijeha uci u Grad Sveti
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:56 am

marko nisam nikakav teolog, a uživo sam se spreman sresti i s tobom i s ostalima s ovog foruma koji vrlo cijenim jer je na neki način onemogućen pristup provokatorima i nedobronamjernima. toliko ljudi, toliko mišljenja, a svi se međusobno uvažavaju, to volim. stjecajem okolnosti našao sam se u adventističkoj crkvi, svirao u bendu, čak sam i propovjedi držao u crkvi (naša crkva bila je izbačena iz adventističke). upoznao sam dosta adventista i zaključio da su većinom pošteni i dobri ljudi. i to bi uglavnom bilo to.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:58 am

gloria_g je napisao/la:
još mi jedna stvar upada u oči - seks prije braka!!
kaj prije braka se ne smiješ seksat, a kad ti tam neki štef il pero (matičar) da papir onda se možeš ubijati od seksa.
ne kužim, kaj misliš da Bog mari, da ga je uopće briga za taj papir - il je i to naredio Tvoj Bog? drž papir il ću te razbit??
lolcina

Bog i ono sto je Bog nazvao brakom, da muskarac i zena postanu jedno, da li znas sto znaci da ce postati jedno?

a ti ljudi su dali zavjet pred Bogom da se nece rastaviti, osim zbog preljuba...to sto e danas brak uzima kao sala i ljudi sami sebi uzimaju partnere, a ne slusaju Boga, zato je tako, kako vidis....

a grijeh je sex prije braka, jer je to bludnicenje i prostitucija, a i oni nisu postali jedno....
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:00 am

snark je napisao/la:
... čak sam i propovjedi držao u crkvi (naša crkva bila je izbačena iz adventističke) ...

Valjda vas nisu izbacili zbog tvojih propovjedi (izdvajam iz konteksta)(šalim se nemoj mi zamjeriti, po prirodi sam maaalo neozbiljan) Boink
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:09 am

marko suzic je napisao/la:

Ali mi postojimo, biblija je dokaz...evolucija nema dokaz...ima samo nagađanja

Istina, nema dokaz, evolucija je nastala na temelju poznavanja znanosti i logičkim zaključivanjem. Naravno da ne mora biti da je istina miga

No zanemarivši sada Bibliju i sve, zar nije logičnije da čovjek nastane iz drugog živog bića sličnog čovjeku nego da čovjek nastane iz prašine? Čisto znanstveno gledano, nije li logičnije?
Znam šta piše u Bibliji, ali sada zanemari Bibliju kod ovog pitanja, pitam te čisto znanstveno gledano šta je logičnije :)

Ako te zanima, mogu ti dati dokaz evolucije zvijezda i zašto svemir nije star 6000 godina, isto tako koliko je znanost u biti precizna.
Vjerujem da te ne zanima 8)


marko suzic je napisao/la:


dobro ako si ti tako uzeo, ali da bi nastao prvi zivot morao si imati roditelje...a to se poklapa s stvaranjem

Poklapa se i sa evolucijom.

Nisam ja tako uzeo, već je to logičnije zubi
I ja sam sumnjičav prema evoluciji kao i ti, ali za razliku od tebe ne tvrdim da je neistinita jer ju ne razumijem najbolje kao niti ti. Smatram da prvo trebaš nešto dobro znati da za to nešto možeš reći da nije točno miga
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:12 am

snark je napisao/la:
marko nisam nikakav teolog, a uživo sam se spreman sresti i s tobom i s ostalima s ovog foruma koji vrlo cijenim jer je na neki način onemogućen pristup provokatorima i nedobronamjernima. toliko ljudi, toliko mišljenja, a svi se međusobno uvažavaju, to volim. stjecajem okolnosti našao sam se u adventističkoj crkvi, svirao u bendu, čak sam i propovjedi držao u crkvi (naša crkva bila je izbačena iz adventističke). upoznao sam dosta adventista i zaključio da su većinom pošteni i dobri ljudi. i to bi uglavnom bilo to.


sto si ti u maloj zajednici?

jesi iz zg?
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:13 am

ma ne jaykoq, nisam ni bio u crkvi kad je izbačena, vjerovatno ne bih ni došao da je bila klasična, uvijek su mi se sviđali izopćenici. bila je dobra ekipa, nešto se radilo, nije bilo fanatizma, i to mi se svidjelo. i glazba, naravno. nije bilo govorenja jezicima ni mambo đambo, ljudi jednostavni i normalni. oko nas su se skupljali ljudi i ispitivali nas o ovome i onome. bilo je to sretno vrijeme.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:21 am

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

Ali mi postojimo, biblija je dokaz...evolucija nema dokaz...ima samo nagađanja

Istina, nema dokaz, evolucija je nastala na temelju poznavanja znanosti i logičkim zaključivanjem. Naravno da ne mora biti da je istina miga

No zanemarivši sada Bibliju i sve, zar nije logičnije da čovjek nastane iz drugog živog bića sličnog čovjeku nego da čovjek nastane iz prašine? Čisto znanstveno gledano, nije li logičnije?
Znam šta piše u Bibliji, ali sada zanemari Bibliju kod ovog pitanja, pitam te čisto znanstveno gledano šta je logičnije :)

Ako te zanima, mogu ti dati dokaz evolucije zvijezda i zašto svemir nije star 6000 godina, isto tako koliko je znanost u biti precizna.
Vjerujem da te ne zanima 8)


marko suzic je napisao/la:


dobro ako si ti tako uzeo, ali da bi nastao prvi zivot morao si imati roditelje...a to se poklapa s stvaranjem

Poklapa se i sa evolucijom.

Nisam ja tako uzeo, već je to logičnije zubi
I ja sam sumnjičav prema evoluciji kao i ti, ali za razliku od tebe ne tvrdim da je neistinita jer ju ne razumijem najbolje kao niti ti. Smatram da prvo trebaš nešto dobro znati da za to nešto možeš reći da nije točno miga


ne, ja uzimam logiku, imas djete i imas roditelje, djete kao malo nebi opstalo, znaci prvi zivot ljudski da bi bio moguc, morali su biti dva odrasla covjeka stvorena, musko i zensko, kuzis me, i ja brisem sve evolucije, sve ono o majmunima, miljarde godina, ribe...sve...biblija ima smisla, a to sto se toga tice...a da ne govorim o iskustvima s BOGOM i svem sto sam prosao...znaci evolcija ne kaze da su bili dvoje odraslih...to kaze biblija trece ne postoji....

ti neznas sto je đavo napravio time sto je stavio papi u um da je stvaranje slika i da znanost vjeruje u evoluciju...on time brise i pad adama i eve...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:30 am

marko suzic je napisao/la:


ne, ja uzimam logiku, imas djete i imas roditelje, djete kao malo nebi opstalo, znaci prvi zivot ljudski da bi bio moguc, morali su biti dva odrasla covjeka stvorena, musko i zensko, kuzis me, i ja brisem sve evolucije, sve ono o majmunima, miljarde godina, ribe...sve...biblija ima smisla, a to sto se toga tice...a da ne govorim o iskustvima s BOGOM i svem sto sam prosao...znaci evolcija ne kaze da su bili dvoje odraslih...to kaze biblija trece ne postoji....

ti neznas sto je đavo napravio time sto je stavio papi u um da je stvaranje slika i da znanost vjeruje u evoluciju...on time brise i pad adama i eve...

U evoluciji je potpuno ista stvar kao što si i ti napisao. Neke životinje se razmožavaju nespolno (hidre pupanjem itd), a neke i spolno, tada je normalno da su 2 roditelja u pitanju. Potpuno isti slučaj koji si ti opisao.

I još nisi pokazao zašto bi Biblija bila logičnija od fizike koja za razliku od Biblije traži dokaze svojih teorija na temelju logike, a i promatranja confused
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:58 am

gle pusti sad druga bica, uzmi covjeka, ako razmisljas logicki priznat ces da je moralo biti na pocetku dva odrasla covjeka, da bi nastavio zivot teci...jel tako....

ovaj koncept spominje se samo u bibliji...a posto je biblija knjiga logike...adam i eva je stvarno, ne treba nitko nista dokazivati, samo prihvatiti istinu koja je uvijek bila i bit ce lagana za shvatiti, ali oni koji to ne zele, njima nije cilj da znaju istinu, nego nesto drugo....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 3:18 am

marko suzic je napisao/la:
gle pusti sad druga bica, uzmi covjeka, ako razmisljas logicki priznat ces da je moralo biti na pocetku dva odrasla covjeka, da bi nastavio zivot teci...jel tako....

Da, tako je to i u evoluciji i to je logično.

Citat :
a posto je biblija knjiga logike...adam i eva je stvarno, ne treba nitko nista dokazivati, samo prihvatiti istinu koja je uvijek bila i bit ce lagana za shvatiti, ali oni koji to ne zele, njima nije cilj da znaju istinu, nego nesto drugo....

Pa želimo znati istinu, zato i istražujemo svemir oko sebe kao i ostale pojave zubi
I da, istinu treba dokazati. Zasad je dokazano da potrese uzrokuje pomicanje litosfernih ploča kao što je dokazano da je Sunce najbliže centru sunčeva sustava, oko tih stvari nema diskusije jer su dokazane bez obzira šta piše u nekoj knjizi.

Isto tako dokazana je evolucija zvijezda i njihov vijek trajanja na temelju toga i mogu ti reći da žive dulje od 6000 godina.
Crvenim pomakom promatramo odnos udaljenosti u svemiru i vidljivi rub svemira od nas je udaljen oko 13.7 milijardi svjetlosnih godina, a to znači da svjetlosti treba 13.7 milijardi godina da prevali taj put.

Drugim riječima starost svemira je minimalno tolika koliko je svjetlosnih godina udaljena najdalja vidljiva nam galaksija, DOKAZANO zubi

Čuj, protiv dokaza ne možeš čak niti s Biblijom. Ako znanost nešto dokaže da je plavo, tada nema smisla vjerovati da je žuto čak ako tako piše u Bibliji.

Znanstveni dokazi pobijaju teoriju iz Biblije, zato kreacionisti i ne vole znanost, naravno. Ako je dokazano da je dio Biblije neistinit, tada se može pretpostaviti da se i u ostalim dijelovima može naći neistina.


I znaš šta? Znanost nas približava Bogu, a ne udaljava nas kao što mnogi misle.
To što oko nas vladaju fizikalni zakoni, to jest 4 sile koje oblikuju sve oko sebe, tada stvarno nema smisla misliti kako nešto može nastati iz prašine jer to te sile ne dopuštaju.

Iskreno, Biblija protiv znanosti nema šanse, gubi svaku bitku. Ti nama tvrdiš da Sotona ili Bog stvaraju potrese, a dokazano je da potresi nastaju pomicanjem litosfernih ploča. Jbg, dokaz je dokaz, tvrdnja je tvrdnja zubi
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitimepet kol 08, 2008 9:32 am

marko suzic je napisao/la:
zemljaje stara 6000god...pa uskrsnut ces u tijelu i tijelo ce se preobraziti...pa tijelo koje sad imas...mislis da bog ne moze ponovno iz praha te napraviti istog i vratiti ti Duha
kako to da se pronalaze fosili ljudskih predaka koji su stariji od 3.000.000 godina, a cijeli svemir postoji samo 6.000 godina. jel i to neka kušnja Boga
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li voljeti svoje neprijatelje?
[Vrh] 
Stranica 7 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Znamo li voljeti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: