Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Možemo li voljeti svoje neprijatelje?

Go down 
+15
Neo
Merkurica
Saroman
Tutankhamon
malena
Galileo Galilei
Blizzard
arhont
Pandora
snark
Nena
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
marko suzic
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimesub kol 02, 2008 6:14 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Ne! gica
a onda ništa... :)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimesub kol 02, 2008 6:49 pm

marko suzic je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
samo jedno pitanje....tko su naši/moji neprijatelji?
što netko treba učiniti da bi bio moj neprijatelj?

svi oni koji ti cine lose, koji te provociraju, koji te svojim ponasanjem pokusavaju navesti na grijeh ili prema sebi ili prema drugima i svatko tko je u bilo kojem pogledu protiv tebe...i svi koji tebe odbacuju zbog bilo kojeg razloga...

hvala Bogu na tebi i sto ti je dao snage da napises ovo pitanje, zahvali Bogu na odgovoru, jer ja nsiam dostojan da primio hvalu, nisam je nicime zasluzio...sve sto znam, sve sto zivim, sve je od Boga doslo i moj zivot...

mi smo pozvani da svojim zivotom pokazujemo da je Krist u nama, ako zivimo protiv biblije onda Krist nije u nama i varamo sami sebe...

zato trazi Boga da te vodi i da ti kaze ako imas koji sebicni uzitak da ti pomogne da ga se odreknes, jer s tim sebicnim uzitkom u srcu i nesrecu koju u nama proizvodi taj uzitak, takvi ne mozemo uci na vrata, jer bog je rekao da idolopoklonici nece uci u kraljevstvo Bozje...
ne tako davno, doživjela sam vrlo neugodno iskustvo. jedna starija osoba koju sam voljela i koja me voljela kao da sam joj rođena kćer, ponijela se prema meni izuzetno posesivno. odjednom se sva njena ljubav pretvorila u bol i laž. priklonila se nekakvim ženama i počela me nevoljeti, da ne kažem mrziti.
ne mogu reći niti da je volim niti da je ne volim. mogu reći da je više ne volim na način na koji sam je voljela prije, ali...prihvaćam njen izbor. face
što zapravo želim reći?
želim reći da mislim da nije potrebno voljeti ljude koje smatramo svojim neprijateljima. također, svi koji su nas povrijedili, nisu nužno naši neprijatelji.
osoba koju jako volim, povrijedila me kao nitko živ. je li ona moj neprijatelj? ne, nije. niti će mi ikada biti. sve što ona napravi, samo je velika škola i kroz bolna iskustva, postala sam bolja osoba, strpljivija i puuuuuno tolerantnija.
s druge strane, postoje ljudi koji vole igrati zakulisne igrice. takve često susrećemo na poslu. zubo
ako netko širi neistine o meni kako bi me potkopao, hoće li on biti moj neprijatelj?
ne, on će u mojim očima biti netko jako nesretan, netko tko nema mira i kome fali nešto u životu, vjerojatno ljubavi. :)
no, ni takve ljude neću mrziti ili voljeti. s njima se jednostavno neću družiti i tu je priča završena.
zato sam te pitala tko su moji neprijatelji jer...kad sam pokušala se sjetiti nekog svog neprijatelja, skužila sam da nemam niti jednog takvog. imam samo ljude koji su drukčiji od mene....
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimesub kol 02, 2008 8:47 pm

ja i dalje stojim da se svakoga moze voljeti bez obzira na onaj moj vic od maloprije
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:13 am

ne bih citirao merkuricu, ali želim primijetiti da je njen odnos prema "neprijateljima" krajnje kršćanski. nekad nisi ni svjestan da voliš nekoga, kao liječnik kojem svakodnevno umiru pacijenti želiš napraviti odmak, distancu. i kažeš, niti ga mrzim, niti ga volim. zamisli liječnika koji je dobar u svome poslu a opet mu svakodnevno umiru ljudi jer ih jednostavno ne može spasiti... ili će poludjeti ili napraviti distancu. to isto čine pošteni i dobri ljudi kada ih prevare i učine im nažao...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:23 am

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ali mene samo zanima, od kad sam dosao ovdje na ovu stranicu, svi te bili protiv mene i biblije i svega sto sam rekao, ali mozes li mi reci, zasto ja koji citam bibliju svim srcem i ja koji se svaki dan molim iskreno za druge i sebe i koji zivim po bibliji i koji sam prihvatio da se zdravo hranim i ja koji sam predao svoj zivot Bogu da ga vodi...zasto meni ove gore stvari koje svijet nudi ne trebaju u zivotu a vama svima trebaju, da ne govorim zasto treba onima koji sebe nazivaju krscanima-Bozjom djecom, a tim tjelesnim stvarima se bave...zasto ste vi robovi toga a ja vise nisam???
Nitko nije protiv tebe, nego samo se ljudi ne slazu sa tvojim iznosenjem ideja i teorija, moras znati da na silu ,pretnjama i omalovazavanjem drugih ljudi i vjera nista neces postici.

Drugo nisi niti jednim postom dokazao to sto tvrdis niti si dokazao da su ostali u krivu, umjesto da odgovaras svojom glavom i svojim recenicama ti name citiras biblijske citate. Ti se drzis biblije ko pijan plota i to je tvoje pravo i tvoja volja ali ne mozes onda druge tjerati da to isto cine.
Mi ti samo hocemo reci (dokazati) da je biblija sastavljena od vise pismenih djelova iz raznih civilizacija, da su je pisali ljudi i da nije pala s neba (i za to postoje dokazi)

Ovdje svatko ima svoje misljenje i zato i je ovaj forum a ne da se namece svoje misljenje drugima.

biblija je sveta i od Boga je nadahnuta i zato je svi koji su sebicni ne razumiju...

nisam dobio odgovor na pitanje, mene zanima zasto, samo to???
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:38 am

Saroman je napisao/la:
da nema slobodne volje onda bi bio robot...i ovi primjeri ti bas nisu dobri, pa Isus je Bog, on zna unaprijed da ce ga Petar zatajiti i Juda izdati, Bog zna i za tebe hoces li biti spasen, ali ti neznas, tebi je Bog dao mogucnost da ako predas svoj zivot Bogu da mozes se spasiti, ali uvjet je da se spasis da se odreknes svoje volje i prihvatis da zivis po Bozjoj...quote

Evo sam sebe pobijaš Bog već sve zna.kao što sam i rekao sve je već odlučeno možeš se ti truditi koliko god hoćeš nećeš ništa promjenut jer Bog već sve zna,mislimda u 5 glavnim istina u katekizmu piše jedna od njih:Bog sve kontrolira svim upravlja i svim odlučuje tako nekako.
Nismo odgovorni.Bog je stvorio đavla i dopustio mu da nas tlači,i čovjek u svoj svojoj muci radi silnih tegoba u životu opsuje zgriješi,i još mora zato u pakao,nije li dovoljna muka života samo.Neprihvatam činjenicu da ja mogu biti u paklu sa ubicama silovateljima,ja koji volim drkicu :).
Jednostavno previše uzimaš zdravo za gotovo bibliju.
Sve to što pišeš o sebi kako živiš je za pohvalu,slažem se sa svim,tako treba živjeti i nikako drukčije,ali šta će mi onda život,odreknem se svih uživancija u životu da bi es patio čitav život i šta onda,onda možda u raj jer mi to neznamo.niko nije sišo i reko tako će ti bit,nego sam sebe zavaraš vjerom.Jer vjera u biti znači biti siguran u nešto o čemu nemaš nikakvog pojma,Ja vjerujem da na Uranu postoji pećina i u njoj crveni zmaj.Dok mi neko nedokaže suprotno u pravu sam,neznam to ali v jerujem.

Bog zna, ali ti neznas i ti odlucujes hoces li dozvoliti Bogu da ti pokaze sto je pravi zivot ili mozes to odbiti...mi biramo...

kao prvo samim time sto masturbiras znaci da nisi sretan, nego pokusavas naci srecu u tome da vrsis blud nad tijelom...i to je grijeh...a svaki covjek koji se zeli spasiti mora dozivjeti nanovorođenje...da postane potpuno novi covjek...

ti ne kuzis sto je druga smrt

evo to ti je ovo, probaj sad razmisliti da sada dođe Isus i kaze ti da si bio prevaren i izgubio si zivot vjecni i ti vidis kako ljudi su spaseni ali ti vise ne mozes biti, nema vise prilike...ta bol je druga smrt...htjet ces si oderati kozu od boli unutarnje koja ce prozeti cijelog tebe...

a ja sam masturbiro i znam koja je to prijevara i vise to necu ciniti, jer mi je bolje zivjeti bez toga i uzivati u pravom zivotu, bez takvih stvari i biti covjek koji cini svima dobro i koji zivi da bi pomagao drugima, ali to sve ne cinim ja nego Bog kroz mene...

đavo ce sve dati samo da vi ne otvorite bibliju i da se ne molite da vas Bog promjeni...sve mozete samo to ne...Bog s vama svima
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:40 am

marko suzic je napisao/la:

ali mene samo zanima, od kad sam dosao ovdje na ovu stranicu, svi te bili protiv mene i biblije i svega sto sam rekao, ali mozes li mi reci, zasto ja koji citam bibliju svim srcem i ja koji se svaki dan molim iskreno za druge i sebe i koji zivim po bibliji i koji sam prihvatio da se zdravo hranim i ja koji sam predao svoj zivot Bogu da ga vodi...zasto meni ove gore stvari koje svijet nudi ne trebaju u zivotu a vama svima trebaju, da ne govorim zasto treba onima koji sebe nazivaju krscanima-Bozjom djecom, a tim tjelesnim stvarima se bave...zasto ste vi robovi toga a ja vise nisam???
ovo pitanje očito postavljaš sebi, brate. i nitko ti neće moći odgovoriti, samo i jedino ti. ali znaj da ja nisam primjetio mržnju prema tebi od bilo čije strane. ti si dobar čovjek, principijelan, i takav ćeš zasigurno ostati.
i nećeš vjerovati, ali ljudi ovdje te vole i cijene. samo trebaš promijeniti pristup prema ljudima, ne osuđivati ih; pokušaj dijalog umjesto monologa; uostalom, pročitaj još koji put evanđelje i isusove riječi. poznajem puno adventista i znam na koji način razmišljaš... tako možeš razgovarati u maruševcu ili soliti pamet nekom u svojoj crkvi, ali ovdje ti to ne pali, ljudi su završili malo bolje škole.


Zadnja promjena: floridana; ned kol 03, 2008 7:03 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravila sam quote ;))
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:48 am

Saroman je napisao/la:
Neprivatam da je Isusova muka najveća,velika je ali trajala je 3 dana .LJudi se rode sa svakakvim bolešćurinama i pate se i oni i svi oko njih čitav životni vjek,ljudi budu po zatvorima mučeni zlostavljani godinama,nevidim zašto je Isusova muka tako najveća.
Nije mi jasna formula spasenja svijeta razapinjanjem Isusa.zašto ko je to tražio od nas,otac vlastiti ga je pustio da ga mi razapemo i da se po njegovoj krvi možemo spasiti,ne kontam,zašto je to potrebno.Zašto je u čitavoj bibliji Bog krvoločan,nije mogo saća na oblaku i reć ovo je moj sin Isus njega štujte i ljubite i bit ćete spašeni i nasmijat se malo.Sve krvavo,znate li da u čitavoj bibliji Bog se smije samo 4 puta,i to s podsmjehom.Nema veselja,samo stravine utjeravanje straha,bit će vam ovo bit će van ono.


samo da znas koliko je velika bila Isusova bol, umjesto znoja mu je tekla krv...

a ovo tvoje tumacenje biblije i Boga je zato jer si ti nezadovoljan sa svojim zivotom, jer si nesretan u sebi, jer se cesto osjecas jadno i besmisleno i ne kuzis kuda ovo ide, jer ne vidis smisao, jer trazis srecu u stvarima i uzitcima, a tamo je nema, ona je duboko u Bogu, ali ti ne zelis doci Bogu, jer imas veliki ponos...ti krivis Boga za sve, a đavo se smije jer mu je to cilj, da ti govoris protiv Boga...da se ismijavas i bacas ljagu na bibliju i Boga...ali problem je u tebi koji ne zelis napraviti promjene...a sigurno se ne hranis zdravo, vjerojatno jedes i svinjetinu i nezdrave namirnice koje otupljuju um i stvaraju nas sebicnim...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:51 am

Tutankhamon je napisao/la:
Ako Bog svime upravlja, on sve zna, onda nitko nije kriv za svoje grjehe jer ga po tome Bog naveo na to ... gica misli

Bog ne upravlja tvojom voljom...nasom voljom upravlja đavo...i on nas navo na grijeh...i mi mozemo reci da grijehu ili se moliti BOGU, nema trece
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:55 am

Tutankhamon je napisao/la:
Tako je, kakva slobodna volja ako je svaki nas postupak zapisan ???
Onda po tome mi ne odgovaramo za nase postupke i to znaci da ne mozemo odgovarati za grijehe.

nista nije zapisano, ti biras sve...svi imamo istu priliku...i ti mozes upoznati Boga...smo to ima cjenu...kostat ce te svega...jer je vrijednije od svega...jer je nagrada vjecni zivot
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:01 am

Saroman je napisao/la:
Mislim da nam se samo čini da odlučujemo.ustvari sve to rade naši nagoni,imaš potrebu za jedenjem jedeš.moraš u wc ideš.spavati se spavaš.radiš jer moraš radit,i ideš putem rećemo i imaš 2 skretanja,lijevo i desno.i sad ti biraš hmmm,necu desnno idem lijevo,misliš da si odabrao ti tada u tom trenutku,davno je to odlučeno da ti nećeš desno ići,ehhe.


kako te đavo vara, nemas pojma koliko...igra se s tobom...vidis koliko sumnji je ubacio u tvoj um....samo da nebi poceo citati bibliju i moliti se bogu da te mjenja....svatko od nas mu je vazan jer je njegova smrt slabija, koliko nas vise prevari.....samo covjek koji cita bibliju i koji se moli moze imati snage da cini samo dobro svima....da ne bude sebican...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:11 am

merkurica je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
samo jedno pitanje....tko su naši/moji neprijatelji?
što netko treba učiniti da bi bio moj neprijatelj?

svi oni koji ti cine lose, koji te provociraju, koji te svojim ponasanjem pokusavaju navesti na grijeh ili prema sebi ili prema drugima i svatko tko je u bilo kojem pogledu protiv tebe...i svi koji tebe odbacuju zbog bilo kojeg razloga...

hvala Bogu na tebi i sto ti je dao snage da napises ovo pitanje, zahvali Bogu na odgovoru, jer ja nsiam dostojan da primio hvalu, nisam je nicime zasluzio...sve sto znam, sve sto zivim, sve je od Boga doslo i moj zivot...

mi smo pozvani da svojim zivotom pokazujemo da je Krist u nama, ako zivimo protiv biblije onda Krist nije u nama i varamo sami sebe...

zato trazi Boga da te vodi i da ti kaze ako imas koji sebicni uzitak da ti pomogne da ga se odreknes, jer s tim sebicnim uzitkom u srcu i nesrecu koju u nama proizvodi taj uzitak, takvi ne mozemo uci na vrata, jer bog je rekao da idolopoklonici nece uci u kraljevstvo Bozje...
ne tako davno, doživjela sam vrlo neugodno iskustvo. jedna starija osoba koju sam voljela i koja me voljela kao da sam joj rođena kćer, ponijela se prema meni izuzetno posesivno. odjednom se sva njena ljubav pretvorila u bol i laž. priklonila se nekakvim ženama i počela me nevoljeti, da ne kažem mrziti.
ne mogu reći niti da je volim niti da je ne volim. mogu reći da je više ne volim na način na koji sam je voljela prije, ali...prihvaćam njen izbor. face
što zapravo želim reći?
želim reći da mislim da nije potrebno voljeti ljude koje smatramo svojim neprijateljima. također, svi koji su nas povrijedili, nisu nužno naši neprijatelji.
osoba koju jako volim, povrijedila me kao nitko živ. je li ona moj neprijatelj? ne, nije. niti će mi ikada biti. sve što ona napravi, samo je velika škola i kroz bolna iskustva, postala sam bolja osoba, strpljivija i puuuuuno tolerantnija.
s druge strane, postoje ljudi koji vole igrati zakulisne igrice. takve često susrećemo na poslu. zubo
ako netko širi neistine o meni kako bi me potkopao, hoće li on biti moj neprijatelj?
ne, on će u mojim očima biti netko jako nesretan, netko tko nema mira i kome fali nešto u životu, vjerojatno ljubavi. :)
no, ni takve ljude neću mrziti ili voljeti. s njima se jednostavno neću družiti i tu je priča završena.
zato sam te pitala tko su moji neprijatelji jer...kad sam pokušala se sjetiti nekog svog neprijatelja, skužila sam da nemam niti jednog takvog. imam samo ljude koji su drukčiji od mene....


Isus nas je pozvao da cinimo samo dobro...to bez njega ne mozemo....rekao je volite svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone...rekao je i da ljubimo bliznje kao same sebe, a ako ne volimo svoje tijelo nego u njega bacamo sto god zelimo i ako imamo visak kila i ne bavimo se sportom, onda ne volimo svoje tijelo, pa onda ne mozemo niti druge voljeti....ove 4 stvari moze ciniti samo BOG u nama...ne postoji covjek koji to moze bez Boga...samo onaj koji koji je s Bogom kroz bibliju i molitvu za druge i sebe SVAKI dan....i da dozvolio Boga da ga mjenja...Isus nas mjenja
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:14 am

snark je napisao/la:
ne bih citirao merkuricu, ali želim primijetiti da je njen odnos prema "neprijateljima" krajnje kršćanski. nekad nisi ni svjestan da voliš nekoga, kao liječnik kojem svakodnevno umiru pacijenti želiš napraviti odmak, distancu. i kažeš, niti ga mrzim, niti ga volim. zamisli liječnika koji je dobar u svome poslu a opet mu svakodnevno umiru ljudi jer ih jednostavno ne može spasiti... ili će poludjeti ili napraviti distancu. to isto čine pošteni i dobri ljudi kada ih prevare i učine im nažao...

ali Isus je pozvao da takve ljude volimo i da se molimo za njih...a sad cete svi reci to je nemoguce...pa naravno da vama je kad nemate odonos s bogom, ne citate Bozu rijec da vam da snagu i ne molite na koljenima svim srcem....i ne zelite odbaciti grijehe koji drze vase ja zivim...pa ako je nase ja zivo, mi to niti ne mozemo da tako zivimo...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:22 am

[quote="snark"][quote="marko suzic"][quote="Tutankhamon"]
marko suzic je napisao/la:

ali mene samo zanima, od kad sam dosao ovdje na ovu stranicu, svi te bili protiv mene i biblije i svega sto sam rekao, ali mozes li mi reci, zasto ja koji citam bibliju svim srcem i ja koji se svaki dan molim iskreno za druge i sebe i koji zivim po bibliji i koji sam prihvatio da se zdravo hranim i ja koji sam predao svoj zivot Bogu da ga vodi...zasto meni ove gore stvari koje svijet nudi ne trebaju u zivotu a vama svima trebaju, da ne govorim zasto treba onima koji sebe nazivaju krscanima-Bozjom djecom, a tim tjelesnim stvarima se bave...zasto ste vi robovi toga a ja vise nisam???
ovo pitanje očito postavljaš sebi, brate. i nitko ti neće moći odgovoriti, samo i jedino ti. ali znaj da ja nisam primjetio mržnju prema tebi od bilo čije strane. ti si dobar čovjek, principijelan, i takav ćeš zasigurno ostati.
i nećeš vjerovati, ali ljudi ovdje te vole i cijene. samo trebaš promijeniti pristup prema ljudima, ne osuđivati ih; pokušaj dijalog umjesto monologa; uostalom, pročitaj još koji put evanđelje i isusove riječi. poznajem puno adventista i znam na koji način razmišljaš... tako možeš razgovarati u maruševcu ili soliti pamet nekom u svojoj crkvi, ali ovdje ti to ne pali, ljudi su završili malo bolje škole.


ne, pitanje postavljam svima, pa i tebi, ali ti ako nisi postao novi stvor u Kristu, ako nisi nanovorođena osoba, rođen od Boga, ne vise tjelesan nego duhovna osoba koja samo tezi za duhovnim, onda ti trebaju ove gore stvari koje sam nabrojo...

vjerojatno si upoznao adventiste koji ne zive po bibliji i koji nisu primjenili zdravstvenu reformu...

jer egw je rekla isitinu: Svatko to popusta apetitu ne moze postici krscansko savrsenstvo...

svaka stetna namirnica ubija tvoj moral i slabi duhovne sile...i padas kad đavo zeli...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 12:24 pm

marko suzic je napisao/la:

Isus nas je pozvao da cinimo samo dobro...to bez njega ne mozemo....rekao je volite svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone...rekao je i da ljubimo bliznje kao same sebe, a ako ne volimo svoje tijelo nego u njega bacamo sto god zelimo i ako imamo visak kila i ne bavimo se sportom, onda ne volimo svoje tijelo, pa onda ne mozemo niti druge voljeti....ove 4 stvari moze ciniti samo BOG u nama...ne postoji covjek koji to moze bez Boga...samo onaj koji koji je s Bogom kroz bibliju i molitvu za druge i sebe SVAKI dan....i da dozvolio Boga da ga mjenja...Isus nas mjenja
hm...nemoj se uvrijediti, ali očekivala sam malčice drukčiji odgovor.
očekivala sam da ćeš mi odgovoriti iz SVOG ISKUSTVA, a ne samo teoretski.
podijelila sam s tobom svoje iskustvo, a ti mi pišeš o nepravilnoj prehrani!?
ne znam kakva je tvoja interakcija s ljudima, niti imaš li prijatelja izvan zajednice u kojoj djeluješ. ne znam jesi li ikada imao djevojku, jesi li ikada vodio ljubav s djevojkom, jesi li ikada volio i bio voljen. ne znam imaš li djecu, radiš li, studiraš ili nešto treće. ne znam pod kojim uvjetima preživljavaš ne tako laganu današnjicu...
sve to nepoznato mi je, ali naslućujem da možda ne znaš što bi bio pravi život i što uistinu znači imati prijatelja ili neprijatelja.
i ne samo to. znaš li TI što znači voljeti?
jer da znaš....bio bi manji od makovog zrna, ne bi bio tako radikalan u svojim propovijedima. bio bi običan čovjek svjestan da voljeti nekoga znači biti spreman odreći se svog ega i pružiti potpunu slobodu voljenoj osobi.
znaš li što znači pružiti potpunu slobodu? to znači prihvatiti osobu takvom kakva je i prihvatiti istinu da nitko nije tvoje vlasništvo.
mislim da je to ipak malo teža lekcija za naučiti od lekcije forsiranja ljubavi prema neprijateljima.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 12:49 pm

merkurica je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

Isus nas je pozvao da cinimo samo dobro...to bez njega ne mozemo....rekao je volite svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone...rekao je i da ljubimo bliznje kao same sebe, a ako ne volimo svoje tijelo nego u njega bacamo sto god zelimo i ako imamo visak kila i ne bavimo se sportom, onda ne volimo svoje tijelo, pa onda ne mozemo niti druge voljeti....ove 4 stvari moze ciniti samo BOG u nama...ne postoji covjek koji to moze bez Boga...samo onaj koji koji je s Bogom kroz bibliju i molitvu za druge i sebe SVAKI dan....i da dozvolio Boga da ga mjenja...Isus nas mjenja
hm...nemoj se uvrijediti, ali očekivala sam malčice drukčiji odgovor.
očekivala sam da ćeš mi odgovoriti iz SVOG ISKUSTVA, a ne samo teoretski.
podijelila sam s tobom svoje iskustvo, a ti mi pišeš o nepravilnoj prehrani!?
ne znam kakva je tvoja interakcija s ljudima, niti imaš li prijatelja izvan zajednice u kojoj djeluješ. ne znam jesi li ikada imao djevojku, jesi li ikada vodio ljubav s djevojkom, jesi li ikada volio i bio voljen. ne znam imaš li djecu, radiš li, studiraš ili nešto treće. ne znam pod kojim uvjetima preživljavaš ne tako laganu današnjicu...
sve to nepoznato mi je, ali naslućujem da možda ne znaš što bi bio pravi život i što uistinu znači imati prijatelja ili neprijatelja.
i ne samo to. znaš li TI što znači voljeti?
jer da znaš....bio bi manji od makovog zrna, ne bi bio tako radikalan u svojim propovijedima. bio bi običan čovjek svjestan da voljeti nekoga znači biti spreman odreći se svog ega i pružiti potpunu slobodu voljenoj osobi.
znaš li što znači pružiti potpunu slobodu? to znači prihvatiti osobu takvom kakva je i prihvatiti istinu da nitko nije tvoje vlasništvo.
mislim da je to ipak malo teža lekcija za naučiti od lekcije forsiranja ljubavi prema neprijateljima.


ja sam krscanin, a krscani se ne vrijeđaju, to se događa samo onima koji ne poznaju BOGA

mi smo ti koji biramo da li ce biti lagano ili ne...

1. Petrova 5,7 I svu svoju brigu bacite na njega, jer se on brine za vas!

koliko cinis zla sebi toliko ces zla ciniti i drugima oko sebe...

ja neznam da li si ti krscanin, da li citas bibliju i da li se molis Bogu da te mjenja i da ti pokaze pravi put i da ti pomogne da odbacis grijehe...

ali krscanstvo nije imati nevolje i lose se osjecati u sei u srcu, nego u srcu imati samo radost Kristovu koja je vjecna, a iz vana samo nevolje...to je krscanstvo...onaj tko nema nikave nevolje od ljudi oko sebe i u crkvi zbog toga sto zivi po bibliji, taj neka se zapita da li je krscanin...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:22 pm

marko suzic je napisao/la:

ja sam krscanin, a krscani se ne vrijeđaju, to se događa samo onima koji ne poznaju BOGA

mi smo ti koji biramo da li ce biti lagano ili ne...

1. Petrova 5,7 I svu svoju brigu bacite na njega, jer se on brine za vas!

koliko cinis zla sebi toliko ces zla ciniti i drugima oko sebe...

ja neznam da li si ti krscanin, da li citas bibliju i da li se molis Bogu da te mjenja i da ti pokaze pravi put i da ti pomogne da odbacis grijehe...

ali krscanstvo nije imati nevolje i lose se osjecati u sei u srcu, nego u srcu imati samo radost Kristovu koja je vjecna, a iz vana samo nevolje...to je krscanstvo...onaj tko nema nikave nevolje od ljudi oko sebe i u crkvi zbog toga sto zivi po bibliji, taj neka se zapita da li je krscanin...
identitet...zeznuta stvar zubi
prije svega, i ti i ja smo pripadnici vrste koja se zove ljudi.
dalje, s čime se sve identificiraš, apsolutno me ne zanima.
ja pripadam krštenjem toj vjeri, ali ja nisam ta vjera, ja sam ja. ;)

međutim, kršćanstvo me fascinira s nekoliko stvari.
npr. reinkarnaciju apsolutno ne doživljavam previše ozbiljno. na nju računaju oni kojima je lijepo, oni koji idu linijom lakšeg otpora zubo i još neki, ali nije bitno koji....
reinkarnacija podrazumijeva i određenu karmu, no karma je relativna, ovisi o stanju naše svijesti. ti i ja nećemo biti podređeni istoj karmi. zubo
ti si svjesniji svoje grješnosti zbog čega si navlačiš više krivnje, a ja sam manje svjesna svoje grješnosti, zbog čega se ne mučim previše osjećajima krivnje.
ukoliko napravimo isti "grijeh", ali ga jednako ne doživimo, naša karma će biti drukčija, jer je naš doživljaj stvarnosti drukčiji.
gdje se u to uklapa kršćanstvo? uklapa se u savršenu funkciju spasenja.
ti si opterećen grijehom, međutim, vjera te tvoja spašava, odlaziš na ispovijed, odbacuješ teret i vjeruješ da te odrješenje rješava grijeha...rješava te i krivnje...opet si dobar, možda i bolji čovjek.
kršćanstvo me fascinira mudrim rješnjem karme. zubi

onaj tko ima nevolje je, kažeš, kršćanin. pa onda smo svi kršćani.
nije bit u nevoljama, nego u tome kako ćeš nevolje iskoristiti - za rast ili potpuni pad.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 1:49 pm

nece biti spaseni dobro ljudi, nego nanovorođeni...to su ljudi koji su se odrekli grijeha....samo takvi o tome biblija uci i zato Isus kaze malo h je koji ce naci pravi put jer je jako UZAK...

a ne mislim na nevolje koje imaju svi, problemi i to, nego kad mas nevolje i probleme zbog toga jer zivis po bibliji i zato jer razmisljas i djelujes po principu koji je ISUS dao...ako te zbog takvog nacina zivota ljudi odbacuju o tome govorim...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:21 pm

marko suzic je napisao/la:


a ne mislim na nevolje koje imaju svi, problemi i to, nego kad mas nevolje i probleme zbog toga jer zivis po bibliji i zato jer razmisljas i djelujes po principu koji je ISUS dao...ako te zbog takvog nacina zivota ljudi odbacuju o tome govorim...
o.k., nisam te onda dobro razumjela. ;)
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:44 pm

O kakvom spasenju govoriš.zar nevidiš da je to sve do sredine odrastanja,da si živio negdje u indiji bio bi hindus od rođenja,nikad nebi čuo ni za bibliju ni za Isusa u nekoj selendri tamo.i nećeš bit spašen ićeš u pakao za to.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 8:56 pm

marko suzic je napisao/la:
nece biti spaseni dobro ljudi, nego nanovorođeni...to su ljudi koji su se odrekli grijeha....samo takvi o tome biblija uci i zato Isus kaze malo h je koji ce naci pravi put jer je jako UZAK...

Kojeg grijeha? Onog što se priča u pričama za malu djecu da je teta Eva pojela jabuku koju nije smjela?
I kako ga se odričeš? Tako da te barba ''Potencijalni pedofil'' ili sl. prolije slanom vodom?

Čestitajte Marku, on je našao taj uski put ka isusu koji će ga spasiti od njega samog... evil
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 9:54 pm

slijedimo ga zubi
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 10:05 pm

Saroman je napisao/la:
O kakvom spasenju govoriš.zar nevidiš da je to sve do sredine odrastanja,da si živio negdje u indiji bio bi hindus od rođenja,nikad nebi čuo ni za bibliju ni za Isusa u nekoj selendri tamo.i nećeš bit spašen ićeš u pakao za to.

tog covjeka Bog vodi, ne ja...ali mi nismo tamo i u zagrebu mozes dobiti bibliju za 120kn...

vidis koliko je đavo uspio da vas prevari, prije mnogo godina biblija je bila toliko skupa i rijetko tko ju je imao, a danas kad je moze imati bilo tko, nitko ju ne cita...

i nece on biti u paklu, jer ako je njegov karakter kao Isusov, ako on zivi za druge to je Bozji nesebicni karakter koji je ulaznica za Bozje kraljevstvo...a i na njega Duh Sveto djeluje i govori mu preko savjesti sto je lose i sto da ne cini...od prehrane do užitaka koje svijet nudi...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 10:18 pm

malena je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
nece biti spaseni dobro ljudi, nego nanovorođeni...to su ljudi koji su se odrekli grijeha....samo takvi o tome biblija uci i zato Isus kaze malo h je koji ce naci pravi put jer je jako UZAK...

Kojeg grijeha? Onog što se priča u pričama za malu djecu da je teta Eva pojela jabuku koju nije smjela?
I kako ga se odričeš? Tako da te barba ''Potencijalni pedofil'' ili sl. prolije slanom vodom?

Čestitajte Marku, on je našao taj uski put ka isusu koji će ga spasiti od njega samog... evil


meni je zao sto se ismijavas iz toga...meni bi bilo drago da se molis Bogu i da citas Bozju rijec da vidis kuda svijet ide i da se spasis...ja te ne mogu promjeniti, ali postoji Isus koji je promjenio moj zivot i pokazao mi pravi put, a to moze i tebi uciniti...ako ti to zelis...Bog nikoga ne prisiljava da uziva s njim citavu vjecnost...tko to ne zeli, ne mora...ja zelim, jer sam okusai samo mali dio toga i zelim to svim srcem...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitimened kol 03, 2008 11:00 pm

Šta si okusija? klopa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Možemo li voljeti svoje neprijatelje?   Možemo li voljeti svoje neprijatelje? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Možemo li voljeti svoje neprijatelje?
[Vrh] 
Stranica 4 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Znamo li voljeti?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: